Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post Reply
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#9001 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by triconja »

Connaisseur Karlin wrote:
BHCluster wrote:Mostar dobio službeni suvenir
Image
A krsta ni na vidiku. :lol: I kaze chuchak dolaze turisti u Mostar radi onoga sto su AU izgradili. :lol:
naravno da doticno slovo t na privjesku nije kriz :-D Zasto bi bilo :lol: ako bi tako rezonovali , slovo T je zastupjeno u mnogim abecedama, a isto nema nikakvo krscansko znacenje u pisanim rijecima, to samo moze pasti na pamet osobama sa bogatom mastom :-D
Cekaj zar ne bjehu ono Bosanski bogumili (a i kasnije sekte) heretici u to doba? :lol:
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#9002 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Connaisseur Karlin »

triconja wrote:
Connaisseur Karlin wrote: naravno da doticno slovo t na privjesku nije kriz :-D Zasto bi bilo :lol: ako bi tako rezonovali , slovo T je zastupjeno u mnogim abecedama, a isto nema nikakvo krscansko znacenje u pisanim rijecima, to samo moze pasti na pamet osobama sa bogatom mastom :-D
Cekaj zar ne bjehu ono Bosanski bogumili (a i kasnije sekte) heretici u to doba? :lol:
naravno,a kriz i vse moguce verzije istih su znatno starije od kriscanstva i latiniziranog kriza u katolicizmu :)

zamisli da je slovo X u imenu grada na prvjesku, a vjerovatno bi opet nepismeni poletjeli i rekli "hej. ovo je Andrijin kriz" :oops: :lol:
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#9003 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Hafis »

Nost'e mi šuplje graDŽanske.
Zna se što je slovo t a što je križ.
Jer ne kaže džaba ona stara moldavska:

Sa krunicom i strojnicom, cvijet mladosti spremno gazi.
Sviću dani, nove zore, za naše gore, rijeke i more.
Hrvatsko vijeće obrane, samo za sinove odane,
Herceg-Bosni i slobodi, HVO nas vodi!
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#9004 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Connaisseur Karlin »

Hafis wrote:Nost'e mi šuplje graDŽanske.
Zna se što je slovo t a što je križ.
Jer ne kaže džaba ona stara moldavska:

Sa krunicom i strojnicom, cvijet mladosti spremno gazi.
Sviću dani, nove zore, za naše gore, rijeke i more.
Hrvatsko vijeće obrane, samo za sinove odane,
Herceg-Bosni i slobodi, HVO nas vodi!
Gdje ti vidis kriz na novom privjesku grada Mostara :D
User avatar
Point.
Posts: 33507
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Bagni di Lucca

#9005 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Point. »

Hafis wrote:Nost'e mi šuplje graDŽanske.
Zna se što je slovo t a što je križ.
Jer ne kaže džaba ona stara moldavska:

Sa krunicom i strojnicom, cvijet mladosti spremno gazi.
Sviću dani, nove zore, za naše gore, rijeke i more.
Hrvatsko vijeće obrane, samo za sinove odane,
Herceg-Bosni i slobodi, HVO nas vodi!
A i jest vas HVO odveo...u naramak tj supak genocidasa. Alal vera.
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#9006 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by bingov buraz »

Obecao je Cova Duduku da ako sta i prodje SDS u vijecu ministara mirno spava,na braniku Srpske stoji on i njegova stranka :mrgreen:
User avatar
Point.
Posts: 33507
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Bagni di Lucca

#9007 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Point. »

bingov buraz wrote:Obecao je Cova Duduku da ako sta i prodje SDS u vijecu ministara mirno spava,na braniku Srpske stoji on i njegova stranka :mrgreen:
Poglavnik likes this. :)
kockakockica
Posts: 1706
Joined: 25/01/2017 14:47

#9008 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by kockakockica »

Connaisseur Karlin wrote:
BHCluster wrote:Mostar dobio službeni suvenir
Image
A krsta ni na vidiku. :lol: I kaze chuchak dolaze turisti u Mostar radi onoga sto su AU izgradili. :lol:
naravno da doticno slovo t na privjesku nije kriz :-D Zasto bi bilo :lol: ako bi tako rezonovali , slovo T je zastupjeno u mnogim abecedama, a isto nema nikakvo krscansko znacenje u pisanim rijecima, to samo moze pasti na pamet osobama sa bogatom mastom :-D

Sjecam se tebe kako se na komentarima clanaka i na forumu polomi da napises nesto kvalitetno i pametno, ALI plitka ko opanak. Apsolutno svakom se nakacis na komentar, isprosipas se i sve tako u krug.
Ja od takvih kao sto si ti ne ocekujem da shvate veliki broj projekata pokrenut od strane genijalnih, ali izuzetno pokvarenih i zlobnih umova. Zasto su
Srbi u svim pricama, filmovima, knjigama, stripovima itd. bili junaci, hrabri, lomili i gazili sve neprijatelje, i naravno svi se redom zvali Marko, Milutin i ostali.
Hrvati su se prikazivali kulturni, obrazovani, fini i pametni, dok su za nas Bosance organizovano i planski izbacili termine glupi, primitivni i zaostali. Suljo, Mujo, Haso i Fata su bili predmet ismijavanja, ponizavanja i sprdnje, dok su Marko, Dragan, Jelena bili primjer mladima kao nesto pametno, dobro i kvalitetno u drustvu. Sve skole, firme, razne ustanove, vodeci politicari, privrednici i sve najvaznije direktorske funkcije su pokrivali Srbi i Hrvati, jer za Bosnjake (tada muslimane posprdno) nije bilo mjesta. Srpskoj omladini su primjeri bili Nikola Tesla, Andric i ostali, dok su nama Bosnjacima za naseg junaka izabrali Aliju Sirotanovica, jer to je ko biva nas nivo.

Njihova omladina je gurana po fakultetima, dok je nasa vec u mejtefu od strane Srba istaliranog hodze bila upucivana prema lopati, rudniku i njivi. Citavim generacijama su nabili kompleks manje vrijednosti, tako da tek sad nove generacije koje dolaze ponosno isticu bosnjastvo i Bosnu kao svoju domovinu.
Projekat ponizavanja, asimiliranja i ismijavanja jednog naroda, vjere i nase domovine traje jos od dolaska AU na ove prostore, a u njega su vrijedno ukljuceni i na tome rade Srbi, Hrvati, katolicka i pravoslavna crkva vise od 150 godina. Kriz/krst i njegova prezentacija je samo jedan mali dio dobro osmisljenog mozaika.

Kad smo bili klinci, znali smo se potuci zbog obicne igre ko ce da bude partizan, a ko ce da bude ŠVABO. Tako su mnogi Bosnjaci zalutali jer je u javnosti bilo cool biti Srbin i Hrvat, dok je Bosanac/Bosnjak bio jadan, negativan i lik za izbjegavanje cak i u igri kao sto je to bio ŠVABO.


Na svu srecu dolaze nove generacije koje nisu odrastale okruzene nakaradnim likovima, te kao takve ce znati pokrenuti razne inicijative za napredak nase zemlje i naroda. Nekad zbog jedne takve kokoši kao sto si ti se moglo otici na robiju, ali eto, danas su dosla vremena kad vas ne mora trpiti.

Inace ja koze koristim za prehranu, ne razgovaram sa njima :D
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#9009 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by spreca »


Gdje ti vidis kriz na novom privjesku grada Mostara
Nemas ti jarane pojma......nisi ti juznjak a ni bogom dan ko juzni ercegovci da vidis ono sto drugi nevide pogotovu nisi clan adz vamelije Cirila.....da mozda nebi htio i gospu da vidis.....talibanima je to zabranjeno
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#9010 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Alfons Kauders »

bingov buraz wrote:Obecao je Cova Duduku da ako sta i prodje SDS u vijecu ministara mirno spava,na braniku Srpske stoji on i njegova stranka :mrgreen:
I prosli put su HDZ-ovci pokusali birati "legitimne" predstavnike Srba, odnosno na drzavni nivo instalirati SNSD, sa slabijim rezultatom i bez clana Predsjednistva. Nije proslo.

To ce pokusati i sljedeci put, a tada im to treba dopustiti - neka Srbima namecu predstavnike, pa da vidimo kako ce ljubav cvjetati kada SNSD ode sa scene. :)
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#9011 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by spreca »

Oni neka biraju srbima koga hoce a mi cemo njima uvaliti Reufa
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#9012 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Alfons Kauders »

spreca wrote:Oni neka biraju srbima koga hoce a mi cemo njima uvaliti Reufa
Pa ja, posteno. :D I jos ce nas onda Srbi gotivit radi tog, iz inata :D

Reuf i Emir su zaista skontali jeftin fol za promociju. Samo ih malo krenu prcati, a bekani se obruse na njih i daju im medijskog prostora kao nekoj velikoj stranci sa 20% podrske.

Ne znam kako ce GS proci na izborima, ali ruku na srce, HDZ-u ce morati zahvaliti na barem dvije trecine glasova koje ce dobiti. Ljudi napravise efikasnu i dinamicnu kampanju preko tudjih ledja i para, koristeci naivnost i pohlepu.

Jeste da su ukrali fazon NVZ-a, ali barem su ga skontali i solidno implementirali.

Mozda ih i ne strijeljamo kada osvojimo vlast.

NVZ!
User avatar
Point.
Posts: 33507
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Bagni di Lucca

#9013 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Point. »

Alfons, je li danas vodis na rucak akademika, profesora, doktora i jebaca-presretaca?
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#9014 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by spreca »

Point. wrote:Alfons, je li danas vodis na rucak akademika, profesora, doktora i jebaca-presretaca?
doticni ima titulu Hafiza i mislim da je u ovom mjesecu pristojnije da mu Alfons ponudi Iftar i to negdje na otvorenom i da ga gradjani Mostara vide u uglednom drustvu :mrgreen:
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#9015 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Fudo387 »

Alfons Kauders wrote:
spreca wrote:Oni neka biraju srbima koga hoce a mi cemo njima uvaliti Reufa
Pa ja, posteno. :D I jos ce nas onda Srbi gotivit radi tog, iz inata :D

Reuf i Emir su zaista skontali jeftin fol za promociju. Samo ih malo krenu prcati, a bekani se obruse na njih i daju im medijskog prostora kao nekoj velikoj stranci sa 20% podrske.

Ne znam kako ce GS proci na izborima, ali ruku na srce, HDZ-u ce morati zahvaliti na barem dvije trecine glasova koje ce dobiti. Ljudi napravise efikasnu i dinamicnu kampanju preko tudjih ledja i para, koristeci naivnost i pohlepu.

Jeste da su ukrali fazon NVZ-a, ali barem su ga skontali i solidno implementirali.

Mozda ih i ne strijeljamo kada osvojimo vlast.

NVZ!
Znam ja kako to hoda, al' nemoj.
Robijaces budalu, mani corava posla.
Udavices luzera.
Zovi Palerma na pice, jebo tog idiota.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#9016 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Alfons Kauders »

More i na iftar, sto da ne.

Kako bilo, Mostar eto me Mostar! :P
User avatar
animus
Posts: 5728
Joined: 21/06/2012 13:13

#9017 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by animus »

I kako covjek da se sporazumi sa hajvanom nego vezanjem za rogove. Ode Bakir u hercegovinu i najavi poboljsanje odnosa izmedju h i b a kao reakciju dobije covicevo kofrcenje. Nije ovo prvi put da to radi. Znaci da on u biti ne zeli nikakvo poboljsanje ovih odnosa. Kako onda misli da ce dobiti bilo sta od onog sto trazi. Jedino sto moze dobiti je ponovna majorizacija koju ne opravdavam ali hajvan nista drugo ne razumije. Bakir ne zna sa hajvanom ali ima njig dosta koji samo cekaju šansu koju im covic daje. Lici na neku vrstu sado mazo.
User avatar
Point.
Posts: 33507
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Bagni di Lucca

#9018 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Point. »

Alfons Kauders wrote:More i na iftar, sto da ne.

Kako bilo, Mostar eto me Mostar! :P
Red bi bio da te Afizaga, kao pravi domacin austrijanac europejac, pocasti obilnim ruckom, npr pocMete sa alpskim goulashom, pa predjete na Wiener Schnitzel, zalijete Weissburgunder vinom i poslije ti pokaze gdje se u stolnom Mostaru jede najbolja strudel i Sacher Torte.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#9019 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by mO k3 »

Alfons Kauders wrote:More i na iftar, sto da ne.

Kako bilo, Mostar eto me Mostar! :P
Prevedi ga na islam , Allah te nagradio :) .... mada je on skoro nas :mrgreen:
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#9020 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Connaisseur Karlin »

kockakockica wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
naravno da doticno slovo t na privjesku nije kriz :-D Zasto bi bilo :lol: ako bi tako rezonovali , slovo T je zastupjeno u mnogim abecedama, a isto nema nikakvo krscansko znacenje u pisanim rijecima, to samo moze pasti na pamet osobama sa bogatom mastom :-D

Sjecam se tebe kako se na komentarima clanaka i na forumu polomi da napises nesto kvalitetno i pametno, ALI plitka ko opanak. Apsolutno svakom se nakacis na komentar, isprosipas se i sve tako u krug.
Ja od takvih kao sto si ti ne ocekujem da shvate veliki broj projekata pokrenut od strane genijalnih, ali izuzetno pokvarenih i zlobnih umova. Zasto su
Srbi u svim pricama, filmovima, knjigama, stripovima itd. bili junaci, hrabri, lomili i gazili sve neprijatelje, i naravno svi se redom zvali Marko, Milutin i ostali.
Hrvati su se prikazivali kulturni, obrazovani, fini i pametni, dok su za nas Bosance organizovano i planski izbacili termine glupi, primitivni i zaostali. Suljo, Mujo, Haso i Fata su bili predmet ismijavanja, ponizavanja i sprdnje, dok su Marko, Dragan, Jelena bili primjer mladima kao nesto pametno, dobro i kvalitetno u drustvu. Sve skole, firme, razne ustanove, vodeci politicari, privrednici i sve najvaznije direktorske funkcije su pokrivali Srbi i Hrvati, jer za Bosnjake (tada muslimane posprdno) nije bilo mjesta. Srpskoj omladini su primjeri bili Nikola Tesla, Andric i ostali, dok su nama Bosnjacima za naseg junaka izabrali Aliju Sirotanovica, jer to je ko biva nas nivo.

Njihova omladina je gurana po fakultetima, dok je nasa vec u mejtefu od strane Srba istaliranog hodze bila upucivana prema lopati, rudniku i njivi. Citavim generacijama su nabili kompleks manje vrijednosti, tako da tek sad nove generacije koje dolaze ponosno isticu bosnjastvo i Bosnu kao svoju domovinu.
Projekat ponizavanja, asimiliranja i ismijavanja jednog naroda, vjere i nase domovine traje jos od dolaska AU na ove prostore, a u njega su vrijedno ukljuceni i na tome rade Srbi, Hrvati, katolicka i pravoslavna crkva vise od 150 godina. Kriz/krst i njegova prezentacija je samo jedan mali dio dobro osmisljenog mozaika.

Kad smo bili klinci, znali smo se potuci zbog obicne igre ko ce da bude partizan, a ko ce da bude ŠVABO. Tako su mnogi Bosnjaci zalutali jer je u javnosti bilo cool biti Srbin i Hrvat, dok je Bosanac/Bosnjak bio jadan, negativan i lik za izbjegavanje cak i u igri kao sto je to bio ŠVABO.


Na svu srecu dolaze nove generacije koje nisu odrastale okruzene nakaradnim likovima, te kao takve ce znati pokrenuti razne inicijative za napredak nase zemlje i naroda. Nekad zbog jedne takve kokoši kao sto si ti se moglo otici na robiju, ali eto, danas su dosla vremena kad vas ne mora trpiti.

Inace ja koze koristim za prehranu, ne razgovaram sa njima :D
nismo nikad razgovarali, na odticnoj temi, ili temama, ,a ni ovom prilikom nisam obratila paznju za tvoje misljenje, a tvoje pisanje su razgovor i kukanje sa sobom, a nema nikakve veze sa mojim pitanjem i stavom u vezi Mostar-skog suvenira, zasto si mi kvotirao, a pisao nesto otpuno drugo :lol:
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#9022 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by tandmand »

animus wrote:I kako covjek da se sporazumi sa hajvanom nego vezanjem za rogove. Ode Bakir u hercegovinu i najavi poboljsanje odnosa izmedju h i b a kao reakciju dobije covicevo kofrcenje. Nije ovo prvi put da to radi. Znaci da on u biti ne zeli nikakvo poboljsanje ovih odnosa. Kako onda misli da ce dobiti bilo sta od onog sto trazi. Jedino sto moze dobiti je ponovna majorizacija koju ne opravdavam ali hajvan nista drugo ne razumije. Bakir ne zna sa hajvanom ali ima njig dosta koji samo cekaju šansu koju im covic daje. Lici na neku vrstu sado mazo.
Bakir je što se u narodu kaže "nedokazan" ... nema lijeka. Bošnjačko oličenje princa Georga (Hugh Laurie), iz treće serije Crne Guje.
Škobo Habu
Posts: 9804
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#9023 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Škobo Habu »

Vega_Brothers wrote:Image
Ne kaže se đabe "plitak k'o Praljak".

I dobro je što medijsli jurišnici HDZ-a raspređeni po raznim fortifikacijama od portala, pod političkim pokroviteljstvom HNS-a, razmeću se Praljkovom kvazi-argumentacijom, koja se da demontirati od strane osmogodišnjaka.

U suštini, Praljak u svojoj knjizi postavlja toliko pitanja i iznosi toliko "argumentacije", a nigdje ne daje odgovor na pitanje od krucijalne važnosti: Ko je napao Hrvatsku sa prostora BiH? Vlast tadašnje SR BiH, koja je činila još uvijek dio SFRJ ili vlast RBiH, koja je u međunarodnim okvirima priznata tek u martu '92?

Na koncu, po Praljkovim tumačenjima agresije na Hrvatsku komotno se može agresorima proglasiti, pored BiH, Crne Gore, Srbije, i današnja Makedonija i Kosovo. :roll:
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#9024 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Connaisseur Karlin »

Škobo Habu wrote:
Vega_Brothers wrote:Image
Ne kaže se đabe "plitak k'o Praljak".

I dobro je što medijsli jurišnici HDZ-a raspređeni po raznim fortifikacijama od portala, pod političkim pokroviteljstvom HNS-a, razmeću se Praljkovom kvazi-argumentacijom, koja se da demontirati od strane osmogodišnjaka.

U suštini, Praljak u svojoj knjizi postavlja toliko pitanja i iznosi toliko "argumentacije", a nigdje ne daje odgovor na pitanje od krucijalne važnosti: Ko je napao Hrvatsku sa prostora BiH? Vlast tadašnje SR BiH, koja je činila još uvijek dio SFRJ ili vlast RBiH, koja je u međunarodnim okvirima priznata tek u martu '92?

Na koncu, po Praljkovim tumačenjima agresije na Hrvatsku komotno se može agresorima proglasiti, pored BiH, Crne Gore, Srbije, i današnja Makedonija i Kosovo. :roll:
U HR je sluzeno izjavljeno da je knjiga SchUND, prevod> smece :)
Škobo Habu
Posts: 9804
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#9025 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Škobo Habu »

Connaisseur Karlin wrote:
U HR je sluzeno izjavljeno da je knjiga SchUND, prevod> smece :)
Evo, sve očekujem ozbiljan prikaz od strane Raspudića & comp. u kojem stoji kako je riječ o kapitalnom dijelu koji preokreće cio tok historije unazad trideset godina, i nudi nam sasvim drugačiji prikaz "bespuća povjesne zbilje".

Ovo sve do sada je iluzija.

B.t.w, prateći hrvatske portale, koji njeguju tipičnu herceg-bosansku mentalnu higijenu u ideološkom smislu, primjećujem ponovni rewival, ko zna više koji po redu, revizije rata u BiH.
Ponove je u toku proces "viktimizacije" BH Hrvata, putem elektronskih i štamapani medija, da on već premašuje okvire i srpske, i bošnjačke ideologije "žrtve".
Opet se vade "krunski dokazi" iz Praljkove arhive o rušenju Starog Mosta, napadu ABiH Mostar (sic!), početku sukoba u Srednjoj Bosni. :?
Post Reply