Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post Reply
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59303
Joined: 15/12/2008 16:53

#901 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by ultima_palabra »

StupskaBitanga wrote:Meni uopšte ne smeta što je E.G u 60min govorio ZNAČI
to jednostavno ZNAČI dalik nikada nije imao nastup na televiziji tj javni nastup
Malo je trema učinila svoje što je sasvim opravdano

Mislim i znam da ovi što se smiju podržavaju Amera J. i njegovu svitu na čelu sa Vahidom H. i Lepim koji su oplčjačkali EPBiH i doveli ju do enormnih gubitaka
Otprilike, i ja sebe uhvatim da govorim "znači" kada nešto prezentiram većem skupu ljudi... a u normalnoj komunikaciji to nikad nisam rekao :)
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#902 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by The 51st State »

StupskaBitanga wrote:Meni uopšte ne smeta što je E.G u 60min govorio ZNAČI
to jednostavno ZNAČI dalik nikada nije imao nastup na televiziji tj javni nastup
Malo je trema učinila svoje što je sasvim opravdano

Mislim i znam da ovi što se smiju podržavaju Amera J. i njegovu svitu na čelu sa Vahidom H. i Lepim koji su oplčjačkali EPBiH i doveli ju do enormnih gubitaka
znaci meni smeta da lik koji nema dana ozbiljnog menadzerskog iskustva, znaci koji nema tehnickog bekraunda, znaci lik koji je podguzna zlajina muha (direktor na daljinski), znaci uz sve to bude na celu najvece bh kompanije.
glasac sam sdp-a.

p.s.
malo me trema spucala.
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#903 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by StupskaBitanga »

The 51st State wrote:
StupskaBitanga wrote:Meni uopšte ne smeta što je E.G u 60min govorio ZNAČI
to jednostavno ZNAČI dalik nikada nije imao nastup na televiziji tj javni nastup
Malo je trema učinila svoje što je sasvim opravdano

Mislim i znam da ovi što se smiju podržavaju Amera J. i njegovu svitu na čelu sa Vahidom H. i Lepim koji su oplčjačkali EPBiH i doveli ju do enormnih gubitaka
znaci meni smeta da lik koji nema dana ozbiljnog menadzerskog iskustva, znaci koji nema tehnickog bekraunda, znaci lik koji je podguzna zlajina muha (direktor na daljinski), znaci uz sve to bude na celu najvece bh kompanije.
glasac sam sdp-a.

p.s.
malo me trema spucala.
Pa ko kaže da nema menadžerskog iskustva
Vodio je i osnovao T3 telecom
A možda pravi direktor bude neko frugi
On je samo v.d
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#904 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by The 51st State »

Pa ko kaže da nema menadžerskog iskustva
Vodio je i osnovao T3 telecom
A možda pravi direktor bude neko frugi
On je samo v.d
jeli me to zajebavas?
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#905 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by seln »

The 51st State wrote: nema tehnickog bekraunda
:shock:
Sta ti je to, Allaha ti? Da nije background?
User avatar
brzica
Posts: 782
Joined: 17/11/2010 14:05

#906 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by brzica »

I inače ljudi kod nas imaju običaj smijati se govornim manama
i slično, bez osvrtanja na kvalitete koje netko posjeduje za mjesto
na kojem radi.
Vjerojatno je zanimljivije smijati se pametnom čovjeku
koji ima problem u komuniciranju nego pitati zašto se krade u
poduzećima od čije dobiti/gubitka ovisi hoće li im dijete imati
računar u školi, hoće li ceste biti dobre ili će pucati felge pri vožnji
po njima.
Zanimljivije je slijediti opsjenare, vjerovati njihovim lažima
i braniti ih do posljednje kapi krvi. I to mogu razumjeti godinu
ili dvije, ali 20 ne mogu. To je već za dijagnoze.

Preskočio/la si @The 51st State iznijeti argumente koji pobijaju ovo
u mom prethodnom postu. Je li samo previd ili...?

P.S.
Nisam glasač SDP-a
Last edited by brzica on 16/06/2011 12:58, edited 1 time in total.
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#907 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by StupskaBitanga »

The 51st State wrote:
Pa ko kaže da nema menadžerskog iskustva
Vodio je i osnovao T3 telecom
A možda pravi direktor bude neko frugi
On je samo v.d
jeli me to zajebavas?

Firma T3 d.o.o.
Ossnivačo:
Fizičko lice: Elvedin Grabovica
Pravno lice: Lunacom Establishment ,Liechtenstein, Lettstrasse 10, P.O. Box 1518, 9490 Vaduz ,Liechtenstein
Direktor: Begić Damir
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#908 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by The 51st State »

seln wrote:
The 51st State wrote: nema tehnickog bekraunda
:shock:
Sta ti je to, Allaha ti? Da nije background?
pisi srpski da te ceo svet razume :D .
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#909 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by The 51st State »

brzica wrote:I inače ljudi kod nas imaju običaj smijati se govornim manama
i slično, bez osvrtanja na kvalitete koje netko posjeduje za mjesto
na kojem radi.
Vjerojatno je zanimljivije smijati se pametnom čovjeku
koji ima problem u komuniciranju nego pitati zašto se krade u
poduzećima od čije dobiti/gubitka ovisi hoće li im dijete imati
računar u školi, hoće li ceste biti dobre ili će pucati felge pri vožnji
po njima.
Zanimljivije je slijediti opsjenare, vjerovati njihovim lažima
i braniti ih do posljednje kapi krvi. I to mogu razumjeti godinu
ili dvije, ali 20 ne mogu. To je već za dijagnoze.

Preskočio/la si @The 51st State iznijeti argumente koji pobijaju ovo
u mom prethodnom postu. Je li samo previd ili...?

P.S.
Nisam glasač SDP-a
i ti si moje od 400 milki domacim firmama...
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#910 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by The 51st State »

StupskaBitanga wrote:
The 51st State wrote:
Pa ko kaže da nema menadžerskog iskustva
Vodio je i osnovao T3 telecom
A možda pravi direktor bude neko frugi
On je samo v.d
jeli me to zajebavas?

Firma T3 d.o.o.
Ossnivačo:
Fizičko lice: Elvedin Grabovica
Pravno lice: Lunacom Establishment ,Liechtenstein, Lettstrasse 10, P.O. Box 1518, 9490 Vaduz ,Liechtenstein
Direktor: Begić Damir
najgore je sto si i ti svjestan, samo nastavi sa dobrom zajebancijom...
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#911 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by StupskaBitanga »

The 51st State wrote:

najgore je sto si i ti svjestan, samo nastavi sa dobrom zajebancijom...
O čemu ti to
Ovo je službeni izvod iz Općinskog suda Sarajevo
Ako ćemo tako komunicirati objasni o čemu govoriš
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#912 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by The 51st State »

StupskaBitanga wrote:
The 51st State wrote:

najgore je sto si i ti svjestan, samo nastavi sa dobrom zajebancijom...
O čemu ti to
Ovo je službeni izvod iz Općinskog suda Sarajevo
Ako ćemo tako komunicirati objasni o čemu govoriš
svjestan si da to nije nikakva referenca, prije ofiraza jer je ta firma propala ko kauc.
User avatar
brzica
Posts: 782
Joined: 17/11/2010 14:05

#913 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by brzica »

The 51st State wrote:
brzica wrote:I inače ljudi kod nas imaju običaj smijati se govornim manama
i slično, bez osvrtanja na kvalitete koje netko posjeduje za mjesto
na kojem radi.
Vjerojatno je zanimljivije smijati se pametnom čovjeku
koji ima problem u komuniciranju nego pitati zašto se krade u
poduzećima od čije dobiti/gubitka ovisi hoće li im dijete imati
računar u školi, hoće li ceste biti dobre ili će pucati felge pri vožnji
po njima.
Zanimljivije je slijediti opsjenare, vjerovati njihovim lažima
i braniti ih do posljednje kapi krvi. I to mogu razumjeti godinu
ili dvije, ali 20 ne mogu. To je već za dijagnoze.

Preskočio/la si @The 51st State iznijeti argumente koji pobijaju ovo
u mom prethodnom postu. Je li samo previd ili...?

P.S.
Nisam glasač SDP-a
i ti si moje od 400 milki domacim firmama...
Nisam, to je i premalo za obrt novca koji je ostvaren pa sam mislio
da nema potrebe. Pa samo na računu "zaštekano" imaju oko 150
milijuna.
A sad ti...
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#914 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by StupskaBitanga »

The 51st State wrote:
StupskaBitanga wrote:
The 51st State wrote:

najgore je sto si i ti svjestan, samo nastavi sa dobrom zajebancijom...
O čemu ti to
Ovo je službeni izvod iz Općinskog suda Sarajevo
Ako ćemo tako komunicirati objasni o čemu govoriš
svjestan si da to nije nikakva referenca, prije ofiraza jer je ta firma propala ko kauc.
O čemu ti to
Firma radi
Druga je stvar što se kasni sa uslugom prenosivosti broja koja koči alternativne operatere
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#915 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by The 51st State »

Nisam, to je i premalo za obrt novca koji je ostvaren pa sam mislio
da nema potrebe. Pa samo na računu "zaštekano" imaju oko 150
milijuna.
A sad ti...
koliko je milki bilo prije njegovog mandata?
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#916 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by The 51st State »

O čemu ti to
Firma radi
Druga je stvar što se kasni sa uslugom prenosivosti broja koja koči alternativne operatere.
opravdanja me ne interesuju, cinjenica je da na trzistu prakticno ne postoje, sto znaci da decko uopste nije istrazio trziste, a krenuo u biznis, bas jaka menadzerska referenca :-), ako ce se tako ravnati i u ep bih, onda sam vrlo zabrinut .
big.muzzy
Posts: 153
Joined: 30/03/2010 10:02

#917 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by big.muzzy »

hoće li pored vođenja 'krupne politike' Bosnalijek 'ispod tepiha' otići u ruke Alvogenu
ins
Posts: 2741
Joined: 12/05/2005 10:50

#918 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by ins »

StupskaBitanga wrote:Meni uopšte ne smeta što je E.G u 60min govorio ZNAČI
to jednostavno ZNAČI dalik nikada nije imao nastup na televiziji tj javni nastup
Malo je trema učinila svoje što je sasvim opravdano

Mislim i znam da ovi što se smiju podržavaju Amera J. i njegovu svitu na čelu sa Vahidom H. i Lepim koji su oplčjačkali EPBiH i doveli ju do enormnih gubitaka
Volio bi da znam, kada je to tacno EPBiH prije Jerlagica poslovaal profitabilno, pa ju je on doveo do enormnih gubitaka? Koje godine?
supervizor
Posts: 243
Joined: 18/05/2010 12:19

#919 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by supervizor »

Pa ovaj Grabovica je SDP-ov Ekrem Jevrić Gospoda! Na stotinu portala vrti se "direktor, značiiii"! Pravi medijski hit.
User avatar
brzica
Posts: 782
Joined: 17/11/2010 14:05

#920 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by brzica »

@ 51
Ne znam, ne vjerujem da je više...bilo je manje novca
i nisu ulagali kao A.J. (barem on tako kaže :D ) pa da se
može toliko zavrtiti. I logika je da svake godine ide sve
više. Ali nije ni padala vrijednost poduzeću za milijardu.

@ ins i svi ostali...
zaboli me neka stvar kako je bilo prije, to je logika "onaj
je ukrao 200 milijuna, a ja samo 100 pa sam bolji". Ne valja
niti jedna epoha do sad, zato i hoću da se mijenja. Ako su
sve neki "eksperti u tom području" doveli do ovakvog stanja,
možda je bolje tražiti druge kvalitete od menadžera.

Sportski rečeno:
kad ekipi ne ide u prvenstvu kako je planirano (zbog pogrešaka
trenera, neslaganja igrača, magije suparničkih navijača :D),
pojavi se i psihološki problem te je teško i najboljem treneru i
najboljim igračima nešto napraviti. I ako imaju najboljeg trenera
na svijetu, poslije recimo pet do deset poraza mu je smjena, a
dovodi se netko tko će "vaditi kestenje iz vatre" i spasiti sezonu.
E mislim da je u nas situacija sa već dvadeset poraza, na posljednjem
smo mjestu i samo nas čudo spašava od ispadanja.
CrniBaron
Posts: 15
Joined: 20/06/2011 12:03

#921 Re: Vlada FBiH

Post by CrniBaron »

BiH-x wrote:
Hunkar wrote:http://www.rtvfbih.ba/loc/template.wbsp ... hiva=false


Premijer Nermin Nikšić (SDP)
Ministarstvo unutrašnjih poslova - Predrag Kurteš (SDP)
Ministarstvo pravde - Zoran Mikulić (SDP)
Ministarstvo energije, rudarstva i industrije - Eldar Trhulj (SDA)
Ministarstvo prometa i komunikacija - Emir Bijedić (SDP)
Ministarstvo rada i socijalne politike - Vjekoslav Čamber (HSP BiH)
Ministarstvo raseljenih osoba i izbjeglica - Adil Osmanović (SDA)
Ministarstvo za pitanja boraca - Zukan Helez (SDP)
Ministarstvo zdrvastva - Rusmir Mesihović (SDP)
Ministarstvo obrazovanja i nauke - Damir Mašić (SDP)
Ministarstvo kulture i sporta - Salmir Kaplan (SDA)
Ministarstvo trgovine - Milorad Bahilj (NSRZB)
Ministarstvo prostornog uređenja - Desnica Radivojević (SDA)
Ministarstvo poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva - Jerko Ivanković (NSRZB)
Ministarstvo finansija - Anto Krajina (HSP BiH)
Ministarstvo razvoja, poduzetništva i obrta - Sanjin Halimović (SDA)
Ministarstvo okoliša i turizma - Branka Đurić (SDP)


:thumbup:
Pa haj, izgleda solidno :thumbup:
Previse komunjara to nije dobro ponovn izbori su jedino rijesenje
User avatar
Truba
Posts: 93802
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#922 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by Truba »

previše SDA :shock: :shock: :shock: nisu smjeli više od 3 dobiti :D
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#923 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by KatarinaKosaca »

Pitanje: Zar nije rečeno da se neće oko fotelja, nego oko 10 politika, zapošljavanja, stranih investicija, zaštite građana? Sad se ne spominje :?
User avatar
brzica
Posts: 782
Joined: 17/11/2010 14:05

#924 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by brzica »

Ne znam šta će biti kasnije, ali meni je normalno promijeniti
ekipu. Kad bih bilo gdje došao na poziciju, tražio bih promjenu
ljudi koji će mi biti suradnici na onome što sam zamislio provesti.
Ne misliš valjda da se može sa ovim starim kadrovima.

Možda ne može ni sa novim, ali čekam da se uvjerim.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#925 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by madner »

Nego mene zanima da li je bila patka ili ne da se nece uzimati zadnja transa MMF-a za krpljenje budzeta ove godine?
Post Reply