BAKIRE ODLAZI

Post Reply
gepard_
Posts: 300
Joined: 26/08/2014 09:07

#901 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by gepard_ »

ovdje se kao premisa postavlja da je alija bio ok . u usporedbi sa sinom mozda i jeste .mada se to ne moze porediti nikako . jedno je mirnodopsko razdoblje a drugo je ratno stanje . alija je bio katastrofa .poplava i cunami zajedno . pravo je cudo da je iko ostao ziv na brodu, kojem je on pramac drzao . dabogda bosna napala srbiju i dabogda im ( to biva srbiji) alija bio predsjednik . moja drzava BiH bi tada imala izlaz na Crno more a moja yaya bi se hladila na uscu gdje se sava uleva u dunav .zemun bi bio hrvtski a vojvodina madzarska . sandzak bi pripao turskoj , pirot bugarskoj a Beograd , kao sto rekoh, bi pripao Bosni . Tako bi Alija napravio da je predsjednik Srbije . Srbiji bi ostavio Paracin ali bi poslije podne to poklonio Rumuniji . Rahmet mu dusi njegovoj bas je bio siroke ruke . Pravi musliman i pravi bosnjak . Onako bas merhametli .
User avatar
Dozer
Posts: 32997
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#902 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by Dozer »

hizo ramidovic wrote: strucnjak,
jedno je kad kompanija stagnira zbog rata a sasvim drugo kad je unistena, inventar opljackan i unisten a cijelo vrijeme se nalazila na teritoriji pod kontrolom arbih.
hoces primjere: vmc sarajevo, zica sarajevo, armature sarajevo, krivaja zavidovici, zeljeznice na tom podrucju...
Dobro... A sta je kad kompanija koja ima sve uslove da radi, bilo da je obnovljena ili nije ni bila ostecena - stagnira i propadne, i to u mirnodopskim uslovima? Ili uopste nije ni pokusana njena revitalicija, iako su joj potencijali ogromni?
Pri tome bude opljackana, obezvrijedjena, i na kraju prodata u bescijenje, a kupac ili kupci su dojucerasnji direktori koji tu kompaniju i jesu doveli tu gdje jeste?

Hoces primjere: Sipad, Krivaja, Borac, Feroelektro, Unioninvest, Pretis...
sulejman1
Posts: 271
Joined: 24/07/2013 11:15

#903 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by sulejman1 »

Dozer wrote:
hizo ramidovic wrote: strucnjak,
jedno je kad kompanija stagnira zbog rata a sasvim drugo kad je unistena, inventar opljackan i unisten a cijelo vrijeme se nalazila na teritoriji pod kontrolom arbih.
hoces primjere: vmc sarajevo, zica sarajevo, armature sarajevo, krivaja zavidovici, zeljeznice na tom podrucju...
Dobro... A sta je kad kompanija koja ima sve uslove da radi, bilo da je obnovljena ili nije ni bila ostecena - stagnira i propadne, i to u mirnodopskim uslovima? Ili uopste nije ni pokusana njena revitalicija, iako su joj potencijali ogromni?
Pri tome bude opljackana, obezvrijedjena, i na kraju prodata u bescijenje, a kupac ili kupci su dojucerasnji direktori koji tu kompaniju i jesu doveli tu gdje jeste?

Hoces primjere: Sipad, Krivaja, Borac, Feroelektro, Unioninvest, Pretis...
Šta se raspravljaš sa hizo ramidovic, vidiš da čovjek pojma nema od privrede i biznisa, on misli da je dovoljno imati sačuvanu imovinu da bi to bilo uspješno, gdje je obrtni kapital, gdje je tržište, konkurencija, tehnologija, tek da ne pominjem menadžere kojih mi nismo imali poslije rata, a i danas proizvodimo nesposobne kadrove. lako je bilo biti direktor prije rata u sistemu planske ekonomije.I da smo imali menadžere koji bi menadžer gurao državnu firmu za 1000,00 KM mjesečno, a da je bio nagrađen sa 10000,00 ili 15000,00 KM, što je normalno, rekli bi da je korumpiran ;-)
User avatar
Dozer
Posts: 32997
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#904 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by Dozer »

Ne raspravljam se, samo mu dajem kontra argumente na njegove primjere.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#905 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by KatarinaKosaca »

sulejman1 wrote:
Dozer wrote:
hizo ramidovic wrote: strucnjak,
jedno je kad kompanija stagnira zbog rata a sasvim drugo kad je unistena, inventar opljackan i unisten a cijelo vrijeme se nalazila na teritoriji pod kontrolom arbih.
hoces primjere: vmc sarajevo, zica sarajevo, armature sarajevo, krivaja zavidovici, zeljeznice na tom podrucju...
Dobro... A sta je kad kompanija koja ima sve uslove da radi, bilo da je obnovljena ili nije ni bila ostecena - stagnira i propadne, i to u mirnodopskim uslovima? Ili uopste nije ni pokusana njena revitalicija, iako su joj potencijali ogromni?
Pri tome bude opljackana, obezvrijedjena, i na kraju prodata u bescijenje, a kupac ili kupci su dojucerasnji direktori koji tu kompaniju i jesu doveli tu gdje jeste?

Hoces primjere: Sipad, Krivaja, Borac, Feroelektro, Unioninvest, Pretis...
Šta se raspravljaš sa hizo ramidovic, vidiš da čovjek pojma nema od privrede i biznisa, on misli da je dovoljno imati sačuvanu imovinu da bi to bilo uspješno, gdje je obrtni kapital, gdje je tržište, konkurencija, tehnologija, tek da ne pominjem menadžere kojih mi nismo imali poslije rata, a i danas proizvodimo nesposobne kadrove. lako je bilo biti direktor prije rata u sistemu planske ekonomije.I da smo imali menadžere koji bi menadžer gurao državnu firmu za 1000,00 KM mjesečno, a da je bio nagrađen sa 10000,00 ili 15000,00 KM, što je normalno, rekli bi da je korumpiran ;-)
Naravno da nmamo menadzere ad stranka postavlla direktore da bi pofit davlali za izborne kampanje i daje im odrjsne ruke da kraduckaju sa pozivom "saljemo ti dva stakloresca, od danas rade kod tebe". Hoces o trzistu? Sarabon ima trziste, bananice i rum plocice se podaju od kioska do Merrkatora. Ali, prodala se tajkunu bliskom SDA. Hoces o trzistu? Procitaj knjigu "Maketing u akciji" Zvonimira Pavleka bivseg komrcijalnog direktora Podravke, pa onda lupetaj o planskoj ekonomiji. A ja nisam nimalo yugonostalgicna, ali ovdje se i ne pokusavaju naci menadzeri nego stanacke pudlice sve u reziji Bakira & Zlatka
sulejman1
Posts: 271
Joined: 24/07/2013 11:15

#906 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by sulejman1 »

Nema, nema dobrih da rade džabe i bez motivacije, zato moraju krasti. A planska ekonomija da je bila dobra nebi komunistička Kina uvela tržišnu, a o propalim ekonomijama da i ne govorim. Dobro je što su prodali Sarabon, šta će u državnom vlasništvu,ovako ima šansu da od njega nešto bude, u suprotnom bi propao
User avatar
joint union
Posts: 3004
Joined: 31/01/2006 09:54

#907 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by joint union »

sulejman1 wrote:Nema, nema dobrih da rade džabe i bez motivacije, zato moraju krasti. A planska ekonomija da je bila dobra nebi komunistička Kina uvela tržišnu, a o propalim ekonomijama da i ne govorim. Dobro je što su prodali Sarabon, šta će u državnom vlasništvu,ovako ima šansu da od njega nešto bude, u suprotnom bi propao
Dobro je da su ga prodali, a jos bolje sto su ga prodali SDA-ovcu, jel'de?
Cuj Sarabon bi propao, pa jest, ovdje ljudi tradicionalno ne jedu cokolade.
weredsf
Posts: 3089
Joined: 22/09/2013 10:43

#908 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by weredsf »

I Bakir je lgittimno izabran. A jednako je llegitimno uhljebio poslusnike, poklonio zeni bolnicu, i licmjerno se ceri svima koji nisu u njegovom kriminalnom kolu. Legitimno i njgovi poslanici naplauju a ne rade, legitimno i njegova stranka (isto kao i SDP) uposljava i na teret nam stavlja nekompetentne djelatnike u drzavnom i javnom sektoru. Bakir je sammo ssimbol drustva njednakih sansi a jednakih poeskih obveza. DA, glasala sam za Komsica i SDU. Komsicu zamjeram kucnog nasilnika Suljaggica, a SDU Pecanca i nerad murije. IIPAK, KOMSI S USPROTIVIO igrarijama u FDS, a neko jutro je Lazovvic u Vrazovoj vadio krv i cekao red sa gradjanima. Razalika je velika
On je Bosnjacki clan predsjednistva, izabran vecinskom voljom Bosnjaka, ti si otvorila ovu temu i trazis njegov odlazak mada nisi nikada ni glasala za njega. Da ironija bude veca glasala si za Komsica i zamjeras mu Suljagica koji nema veze sa onim zbog cega si ti glasala za njega ali ok.
Tihic je predsjenik stranke a ne Bakir, imate temu SDA pa opletite ovdje se prica o Bakiru samo, gdje Komsicevi glasaci traze Izetbegovicev odlazak, licemjerstvo pravo..
sulejman1
Posts: 271
Joined: 24/07/2013 11:15

#909 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by sulejman1 »

joint union wrote:
sulejman1 wrote:Nema, nema dobrih da rade džabe i bez motivacije, zato moraju krasti. A planska ekonomija da je bila dobra nebi komunistička Kina uvela tržišnu, a o propalim ekonomijama da i ne govorim. Dobro je što su prodali Sarabon, šta će u državnom vlasništvu,ovako ima šansu da od njega nešto bude, u suprotnom bi propao
Dobro je da su ga prodali, a jos bolje sto su ga prodali SDA-ovcu, jel'de?
Cuj Sarabon bi propao, pa jest, ovdje ljudi tradicionalno ne jedu cokolade.
Bolje su belgijske :D
weredsf
Posts: 3089
Joined: 22/09/2013 10:43

#910 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by weredsf »

hizo ramidovic wrote:
Man of steel wrote:
-Nije SDA uništila državu i osakatila poljoprivredu i privredu već secionisti koji su željeli raskomadati ovu zemlju.
genijalac,
postoji x mjesta u bih gdje agresorska noga nije prisla ni na kilometre blizu, pa ipak su u njima unistena i privreda i poljoprivreda.
ko je onda kriv: crnci, kinezi, vanzemaljci...?
Ajde ti genijalac zatvori granap u mahali na 5-6 godina pa ga opet otvori, da vidim koliko ce ti ljudi doci i sta ces prodati
weredsf
Posts: 3089
Joined: 22/09/2013 10:43

#911 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by weredsf »

KatarinaKosaca wrote:Mislim da na temi ne treba mjesati agrsiju sa Bakirovim mirnodobskim djelovanjem kriminogenog karaktera i cinicnog, nipodastavanja gradjana. Kakav god da je bio rahmetlija, da je umjesto njega biio sin mu ili bilo koji saovdasnje liste za clanove Predsjednistva, potpisao bi kapitulaciju i JNA avionom pobjegao. Mir je vec 19 godina, a nama je clan prdjednistva covjek koji ni unutarstranacke izbore nije prosao i koji za
banalnu operaciju ne ide ni svojoj zeni u bolnicu nego u Zagreb
Mozda zato sto nema oftamologa tu, nije ti to palo na pamet :roll:
weredsf
Posts: 3089
Joined: 22/09/2013 10:43

#912 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by weredsf »

Dozer wrote:
hizo ramidovic wrote: strucnjak,
jedno je kad kompanija stagnira zbog rata a sasvim drugo kad je unistena, inventar opljackan i unisten a cijelo vrijeme se nalazila na teritoriji pod kontrolom arbih.
hoces primjere: vmc sarajevo, zica sarajevo, armature sarajevo, krivaja zavidovici, zeljeznice na tom podrucju...
Dobro... A sta je kad kompanija koja ima sve uslove da radi, bilo da je obnovljena ili nije ni bila ostecena - stagnira i propadne, i to u mirnodopskim uslovima? Ili uopste nije ni pokusana njena revitalicija, iako su joj potencijali ogromni?
Pri tome bude opljackana, obezvrijedjena, i na kraju prodata u bescijenje, a kupac ili kupci su dojucerasnji direktori koji tu kompaniju i jesu doveli tu gdje jeste?

Hoces primjere: Sipad, Krivaja, Borac, Feroelektro, Unioninvest, Pretis...
.Asa prevent, Bekto Preciza, AS grupacija itd itd..
User avatar
joint union
Posts: 3004
Joined: 31/01/2006 09:54

#913 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by joint union »

weredsf wrote:
KatarinaKosaca wrote:Mislim da na temi ne treba mjesati agrsiju sa Bakirovim mirnodobskim djelovanjem kriminogenog karaktera i cinicnog, nipodastavanja gradjana. Kakav god da je bio rahmetlija, da je umjesto njega biio sin mu ili bilo koji saovdasnje liste za clanove Predsjednistva, potpisao bi kapitulaciju i JNA avionom pobjegao. Mir je vec 19 godina, a nama je clan prdjednistva covjek koji ni unutarstranacke izbore nije prosao i koji za
banalnu operaciju ne ide ni svojoj zeni u bolnicu nego u Zagreb
Mozda zato sto nema oftamologa tu, nije ti to palo na pamet :roll:
Eki ovo :shock: .
Kad "obican" covjek moze ocekivati ovakav tretman o trosku poreskih obveznika?
Pa koliko djece nabelaji, pa ih niko ne salje dalje od Koseva. Fakat ste izvan stvarnosti.
weredsf
Posts: 3089
Joined: 22/09/2013 10:43

#914 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by weredsf »

Eki ovo :shock: .
Kad "obican" covjek moze ocekivati ovakav tretman o trosku poreskih obveznika?
Pa koliko djece nabelaji, pa ih niko ne salje dalje od Koseva. Fakat ste izvan stvarnosti.
Dakle nemas pojma, svaki osiguranik u Kantonu Sarajevo ima pravo na pomoc od 10.000 za lijecenje u inostranstvu za procedure koje nisu u mogucnosti da se urade tu,potrebno ti je konzilijarno misljenje i racun za pravdanje..kontas li sta pricas..Vojna bolnica nema oftamologiju.
Mislim da je stavka za to oko par miliona ali treba nesto nekada i procitati
User avatar
joint union
Posts: 3004
Joined: 31/01/2006 09:54

#915 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by joint union »

weredsf wrote:
Eki ovo :shock: .
Kad "obican" covjek moze ocekivati ovakav tretman o trosku poreskih obveznika?
Pa koliko djece nabelaji, pa ih niko ne salje dalje od Koseva. Fakat ste izvan stvarnosti.
Dakle nemas pojma, svaki osiguranik u Kantonu Sarajevo ima pravo na pomoc od 10.000 za lijecenje u inostranstvu za procedure koje nisu u mogucnosti da se urade tu,potrebno ti je konzilijarno misljenje i racun za pravdanje..kontas li sta pricas..Vojna bolnica nema oftamologiju.
Mislim da je stavka za to oko par miliona ali treba nesto nekada i procitati
Haha, vidi bolan sta pises :D
Hoces reci da je Matrix za onu ranu imao "konzilijarno misljenje"? Pa obzirom da mu je zena tu gdje jeste, ne sumnjam.
Racun za pravdanje je garant imao, to se slazem.
Hoces da kazes da nigdje u BiH nema oftamologije?
wolf07
Posts: 1718
Joined: 29/08/2010 02:44

#916 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by wolf07 »

Kad vec pomenuste fabrike, imam jedan solidan primjer koji daje pravu sliku i priliku svega sto je donio rat pored direktnih steta. Ovaj primjer sam jednom drugom prilikom pominjao na drugoj temi ali je potrebno da to i ponovim ovdje.

Naime, svima je manje-vise poznato da je zenicka zeljezara zaposljavala preko 20.000 radnika prije rata. Bila veoma ozbiljan poslovni partner indijskih zeljeznica (za vasu informaciju to je brojcano najveca firma na svijetu s preko 2 miliona zaposlenih)!!! Naravno, nasa zeljezara je pravila tracnice i jos stosta za indijce. Po izbijanju rata komunikacije su prekinute i tako veliki sistem kao sto su indijske zeljeznice morale su naci drugog partnera (navodno u Brazilu). Kad je rat zavrsen nasa zeljezara je ostala skoro potpuno ocuvana u materijalnom smislu ali devastirana kadrovski, izgubljenim poslovnim vezama, zastarjelom tehnologijom, nepovezanom ekonomijom u BiH... Nije bilo ni teoretske sanse da se indijske zeljeznice vrate starom poslovnom partneru jer njihove narudzbe nisu reda kamion ili dva zeljeza mjesecno vec hiljade tona u nekoliko godina, jednostavno - to je velik i inertan sistem koji se tesko preorjentise.

KAKO JE BILO MOGUCE PONOVO REVITALIZIRATI TAKAV INDUSTRIJSKI KOMPLEKS U TAKVIM USLOVIMA BEZ OBZIRA NA TO STO JE PREZIVIO RAT NEOSTECEN!

S druge strane, uspjesno je privatizovana cementara u Kaknju ali danas ta firma umjesto 400+ zaposljava manje od 200 radnika, kod Svabe nema zajebancije.

Posto vec lamentirate na nekoliko stranica o sveopstoj SDA hajduciji recite zasto SDA nije raskrcmila i kakanjsku cementaru, "Natron" Maglaj, FDS, Elektroprivredu BiH (Bicakcic je smijenjen od strane OHR-W.Petrica jer nije htio da se EP BiH "proda" austrijancima, ovo je 100% istinita informacija a vi sad recite sta god hocete) i recite kako je bilo moguce ozivjeti takvog giganta poput zeljezare koji je bio ziv ali na "aparatima" medicinskim rjecnikom receno!
weredsf
Posts: 3089
Joined: 22/09/2013 10:43

#917 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by weredsf »

joint union wrote:
weredsf wrote:
Eki ovo :shock: .
Kad "obican" covjek moze ocekivati ovakav tretman o trosku poreskih obveznika?
Pa koliko djece nabelaji, pa ih niko ne salje dalje od Koseva. Fakat ste izvan stvarnosti.
Dakle nemas pojma, svaki osiguranik u Kantonu Sarajevo ima pravo na pomoc od 10.000 za lijecenje u inostranstvu za procedure koje nisu u mogucnosti da se urade tu,potrebno ti je konzilijarno misljenje i racun za pravdanje..kontas li sta pricas..Vojna bolnica nema oftamologiju.
Mislim da je stavka za to oko par miliona ali treba nesto nekada i procitati
Haha, vidi bolan sta pises :D
Hoces reci da je Matrix za onu ranu imao "konzilijarno misljenje"? Pa obzirom da mu je zena tu gdje jeste, ne sumnjam.
Racun za pravdanje je garant imao, to se slazem.
Hoces da kazes da nigdje u BiH nema oftamologije?
Pogledaj sta ti pises, nigdje nisam rekao da je on to imao niti da je to koristio, ja govorim o onome na sta svaki osiguranik ima pravo, kontas razliku???
Dakle jos jednom da podebljam da OFTAMOLOGIJE nema u vojnoj bolnici, kontas taj dio ili da detaljno pojasnim to.
Hocu da kazem da je kod nas Oftamologija jako losa i da se dosta procedura ne radi tu, ali i za to treba nesto vise znati osim lupanja gluposti
User avatar
Dozer
Posts: 32997
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#918 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by Dozer »

weredsf wrote:
hizo ramidovic wrote:
Man of steel wrote:
-Nije SDA uništila državu i osakatila poljoprivredu i privredu već secionisti koji su željeli raskomadati ovu zemlju.
genijalac,
postoji x mjesta u bih gdje agresorska noga nije prisla ni na kilometre blizu, pa ipak su u njima unistena i privreda i poljoprivreda.
ko je onda kriv: crnci, kinezi, vanzemaljci...?
Ajde ti genijalac zatvori granap u mahali na 5-6 godina pa ga opet otvori, da vidim koliko ce ti ljudi doci i sta ces prodati
Al ti znas lupit', dragi weredsf...
User avatar
Dozer
Posts: 32997
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#919 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by Dozer »

weredsf wrote:
KatarinaKosaca wrote:Mislim da na temi ne treba mjesati agrsiju sa Bakirovim mirnodobskim djelovanjem kriminogenog karaktera i cinicnog, nipodastavanja gradjana. Kakav god da je bio rahmetlija, da je umjesto njega biio sin mu ili bilo koji saovdasnje liste za clanove Predsjednistva, potpisao bi kapitulaciju i JNA avionom pobjegao. Mir je vec 19 godina, a nama je clan prdjednistva covjek koji ni unutarstranacke izbore nije prosao i koji za
banalnu operaciju ne ide ni svojoj zeni u bolnicu nego u Zagreb
Mozda zato sto nema oftamologa tu, nije ti to palo na pamet :roll:
Aaaaaaaaaaaaaaaaajjjjj!!

Nema ga ni u cijelom gradu i drzavi?! (a ima ga u Sekinoj bolnici, ne brini).
Last edited by Dozer on 29/08/2014 16:21, edited 2 times in total.
User avatar
joint union
Posts: 3004
Joined: 31/01/2006 09:54

#920 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by joint union »

weredsf wrote:
Pogledaj sta ti pises, nigdje nisam rekao da je on to imao niti da je to koristio, ja govorim o onome na sta svaki osiguranik ima pravo, kontas razliku???
Dakle jos jednom da podebljam da OFTAMOLOGIJE nema u vojnoj bolnici, kontas taj dio ili da detaljno pojasnim to.
Hocu da kazem da je kod nas Oftamologija jako losa i da se dosta procedura ne radi tu, ali i za to treba nesto vise znati osim lupanja gluposti
Pa ja, nema u Vojnoj, odoh ja u Zagreb. Ima li u BiH jos koja bolnica?
Osiguranik ima pravo, al' u Qrcu, to pravo je rezervisano za zna se koga.
Znao sam dosta ljudi koji su umrli od raznih bolesti, pa niko (0 slucajeva) nije dobio to tvoje pravo, mada su mnogi trazili. Kako i bi kad sve spucase Bake i Tihi. Sta je za njih 10 miliona, sitnica.
weredsf
Posts: 3089
Joined: 22/09/2013 10:43

#921 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by weredsf »

Nema ga ni u cijelom gradu i drzavi?! (a ima ga u Sekinoj bolnici, ne brini).
Ajde reci ime doktora u vojnoj bolnici koji radi invazivne metode na bulbusu ili retini plizzz.....Ne znam zasto se sramotite bez veze sa tim glupostima, vojna bolnica je sekundarni nivo zdravstvene zastite i ne bavi se tim, zakon to ne dozvoljava ali ako vi tvrdite suprotno onda je to tako :D :D :D
Jos jednom nije problem oftamolog jer ih ima par na klinickom ali se ne bave tim procedurama, sto zbog neznanja sto zbog nedostatka opreme...KONTAS
weredsf
Posts: 3089
Joined: 22/09/2013 10:43

#922 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by weredsf »

joint union wrote:
weredsf wrote:
Pogledaj sta ti pises, nigdje nisam rekao da je on to imao niti da je to koristio, ja govorim o onome na sta svaki osiguranik ima pravo, kontas razliku???
Dakle jos jednom da podebljam da OFTAMOLOGIJE nema u vojnoj bolnici, kontas taj dio ili da detaljno pojasnim to.
Hocu da kazem da je kod nas Oftamologija jako losa i da se dosta procedura ne radi tu, ali i za to treba nesto vise znati osim lupanja gluposti
Pa ja, nema u Vojnoj, odoh ja u Zagreb. Ima li u BiH jos koja bolnica?
Osiguranik ima pravo, al' u Qrcu, to pravo je rezervisano za zna se koga.
Znao sam dosta ljudi koji su umrli od raznih bolesti, pa niko (0 slucajeva) nije dobio to tvoje pravo, mada su mnogi trazili. Kako i bi kad sve spucase Bake i Tihi. Sta je za njih 10 miliona, sitnica.
Ima pravo svako, samo treba procitati nesto da bi znao sta je tvoje pravo...ti si sada iznenadjen i ne vjerujes jer nikada nisi to trebao i nisi pokusao..hvala Bogu da je tako ali imas na to pravo..
User avatar
joint union
Posts: 3004
Joined: 31/01/2006 09:54

#923 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by joint union »

weredsf wrote:
Nema ga ni u cijelom gradu i drzavi?! (a ima ga u Sekinoj bolnici, ne brini).
Ajde reci ime doktora u vojnoj bolnici koji radi invazivne metode na bulbusu ili retini plizzz.....Ne znam zasto se sramotite bez veze sa tim glupostima, vojna bolnica je sekundarni nivo zdravstvene zastite i ne bavi se tim, zakon to ne dozvoljava ali ako vi tvrdite suprotno onda je to tako :D :D :D
Jos jednom nije problem oftamolog jer ih ima par na klinickom ali se ne bave tim procedurama, sto zbog neznanja sto zbog nedostatka opreme...KONTAS
Ovdje http://www.kcus.ba/klinika_za_ocne_bolesti kazu:

Klinika za očne bolesti na ovim prostorima postoji od 1946.godine i predstavlja najznačajniji centar iz oftalmologije u Bosni i Hercegovini. Riječ je o stručnoj, nastavnonaučnoj i edukativnoj ustanovi koja egzistira u okviru Kliničkoga centra Univerziteta u Sarajevu.

Klinika zbrinjava najteža oftalmološka stanja na područiju Bosne i Hercegovine, a ujedno i prati savremenu dijagnostiku i terapiju oftalmoloških oboljenja.

Na Klinici se obavljaju operativni zahvati kako za bolesti prednjeg, tako za bolesti stražnjeg očnog segmenta, posebno u oblasti mikrohirurgije katarakte, glaukoma, keratoplastike, vitreoretinalne hirurgije, plastično-rekonstruktivne hirurgije i traume oka.

S obzirom da Klinika za očne bolesti predstavlja nastavnonaučnu bazu na Klinici egzistira katedra za Medicinski i Stomatološki fakultet.

Klinika za Očne bolesti predstavlja stručnu-profesionalnu bazu za učenje oftalmologije u Bosni i Hercegovini, a i šire regije (Crna Gora, Srbija, Kosovo). Na njoj su specijalizirali i stekli diplomu oftalmologa mnogi specijalisti.

Na Klinici se odvija nastava i edukacija za studenta, stažere, specijalizante oftalmologije i druge specijalnosti. Klinika je uključena u međunarodnu razmjenu studenata (Španija, Švajcarska).
User avatar
Dozer
Posts: 32997
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#924 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by Dozer »

Da...svaki gradjanin, osigurani naravno, ima pravo na 10.000 KM za lijecenje vani. Medjutim, "mali" problem je kada treba i dobiti tih 10.000 jer ti famozna komisija mora dati potvrdu da se to nesto ne moze obaviti nigdje u BiH (sto je Bakir sigurno dobio, iako je laz), a ta komisija to - ne da. Nadju 1001 obrazlozenje zasto da ne daju (licno sam se uvjerio u to za zahvat koji kod nas ne postoji, a da sve bude gore doktori cak nemaju ni pojma o tom zahvatu, ali potvrdu nisu dali. Obrazlozenje: pacijent nije kandidat za takav zahvat. Da nije zalosno, bilo bi smijesno... Nisam kandidat za zahvat o kojem oni nemaju pojma ni da postoji...).
Ali, zato Tihic bez ikakvih problema dobije X puta vise sredstava iz tog fonda da bi se lijecio od raka, dok drugim pacijentima od iste bolesti, ali obicnim gradjanima, doktori hladno kazu da ni u Americi ne bi dobili drugaciji i bolji tretman nego ovdje...
Ali, za Tihica postoje i bolji tretmani i terapije vani. Kao i za Bakira. O nasem trosku, jasno.
Mislim...zaista...
Last edited by Dozer on 29/08/2014 16:26, edited 1 time in total.
weredsf
Posts: 3089
Joined: 22/09/2013 10:43

#925 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by weredsf »

joint union wrote:
weredsf wrote:
Nema ga ni u cijelom gradu i drzavi?! (a ima ga u Sekinoj bolnici, ne brini).
Ajde reci ime doktora u vojnoj bolnici koji radi invazivne metode na bulbusu ili retini plizzz.....Ne znam zasto se sramotite bez veze sa tim glupostima, vojna bolnica je sekundarni nivo zdravstvene zastite i ne bavi se tim, zakon to ne dozvoljava ali ako vi tvrdite suprotno onda je to tako :D :D :D
Jos jednom nije problem oftamolog jer ih ima par na klinickom ali se ne bave tim procedurama, sto zbog neznanja sto zbog nedostatka opreme...KONTAS
Ovdje http://www.kcus.ba/klinika_za_ocne_bolesti kazu:

Klinika za očne bolesti na ovim prostorima postoji od 1946.godine i predstavlja najznačajniji centar iz oftalmologije u Bosni i Hercegovini. Riječ je o stručnoj, nastavnonaučnoj i edukativnoj ustanovi koja egzistira u okviru Kliničkoga centra Univerziteta u Sarajevu.

Klinika zbrinjava najteža oftalmološka stanja na područiju Bosne i Hercegovine, a ujedno i prati savremenu dijagnostiku i terapiju oftalmoloških oboljenja.

Na Klinici se obavljaju operativni zahvati kako za bolesti prednjeg, tako za bolesti stražnjeg očnog segmenta, posebno u oblasti mikrohirurgije katarakte, glaukoma, keratoplastike, vitreoretinalne hirurgije, plastično-rekonstruktivne hirurgije i traume oka.

S obzirom da Klinika za očne bolesti predstavlja nastavnonaučnu bazu na Klinici egzistira katedra za Medicinski i Stomatološki fakultet.

Klinika za Očne bolesti predstavlja stručnu-profesionalnu bazu za učenje oftalmologije u Bosni i Hercegovini, a i šire regije (Crna Gora, Srbija, Kosovo). Na njoj su specijalizirali i stekli diplomu oftalmologa mnogi specijalisti.

Na Klinici se odvija nastava i edukacija za studenta, stažere, specijalizante oftalmologije i druge specijalnosti. Klinika je uključena u međunarodnu razmjenu studenata (Španija, Švajcarska).
Jesam li ja rekao da Klinicki nema oftamologiju ili Vojna Bolnica??? :-) :-) :-)
Ja pricam o Vojnoj bolnici kao sekundarnom nivou zdravstvene zastite za koju Dozer tvrdi da ima Oftamologiju a ti mi stavljas podatke sa Univerzitetske klinike koja je tercijalni nivo zdravstvene zastite...Citate li vi ili pisete napamet, bas me zanima???
Univerzitetsi centar mora imati oftamologiju ali ni blizu onog nivo na kojem je Beograd ili Zagreb, pa cak i Skopje..
Ali ero vi znate sve o tome :mrgreen: :mrgreen:
Post Reply