hrvatska-more

Post Reply
sandokann
Posts: 589
Joined: 16/02/2009 00:15

#901 Re: hrvatska-more

Post by sandokann »

LoveIsGone wrote:Hrvatska kao država treba sprovoditi sve zakone koji se njima nalažu, to bi i mi trebali početi konačno raditi svako svoj posao, ali daleko smo. Što se tiče prelaska granice, dosta puta sam prelazio i uvijek je isto, dobar dan.. dobar dan, gdje idete, tu i tu..hvala i doviđenja, bez ikakvih problema. Jednom mi se desilo da su me izveli iz autobusa i kratko pitali gdje idem, kod koga, imena i nazad u autobus. Naravno, čuo sam od više ljudi da su ih dosta peglali na granici, ali vjerujem da ima dosta i do toga kako se postaviš.

Što se mora tiče, meni je prelijepo otići okupati se u Hrvatsku, taj dio Jadrana je definitivno biser. Prošle godine sam bio par dana u Sutomoru, nisam nijednom ušao u more. :D Inače, u Hr do sada nikada problema nisam imao, pogotovo sa normalnim ljudima, svugdje ima ponekad neki papak.
Jedno je sprovoditi zakone, a sasvim drugo ljude maltretirati.
mrAdil
Posts: 417
Joined: 06/08/2012 12:01

#902 Re: hrvatska-more

Post by mrAdil »

Šveđanin wrote:Zna li neko kakve su cijene po kafanama i restoranima u Dubrovniku? Gnjavi me ukućani da to negdje saznam.. :-)

Ono što sam ja vidio na netu.. je na nivou Skandinavije jbte. :D :oops:

Dubrovnik i zaledje najvise ti puni bh dijaspora iz Skandinavije. Trebinjci Bosnjaci, koji dodju kucama u TB i zapucaju svaki dan do Srebrenog, Kupara, Mlina... poneki uzimaju hotele, apartmane... Jbg, imaju love. Rodjak mi prica, on je iz Danske, da su cijene masnije nego u DK. Ja mu se iskreno cudim da im i kune ostavi, kad moze ko pasa otici u Tursku, Tunis, Egipat.. da mu za manje love cesu jaja i jos da mu ostane. Ali, znas ti nas?
User avatar
MedenoSrce
Posts: 9975
Joined: 05/07/2010 17:39
Location: Tree house

#903 Re: hrvatska-more

Post by MedenoSrce »

Kako ga je doslo 1200KM, ja sam sokirana?

7 dana smjestaja u imalo pristojnijem smjestaju sa kuhinjom i klimom oko 300KM
Prevoz tamo - vamo, dizel oko 90KM
Tri obroka dnevno i jedan od toga da je vocni 220,00KM
Kafa, pice, sladoled svaki dan - 90KM

Ukupno: 700,00KM, mora da je koktele placao :wink:

U dubrovniku sam jednom platila kuglu sladoleda skoro 10KM, Bolonja je jeftinija od njih.
mrAdil
Posts: 417
Joined: 06/08/2012 12:01

#904 Re: hrvatska-more

Post by mrAdil »

Smajic.smajo wrote:
Recimo ja sam 2 puta od 1og isao dolje i nisam imao nikakvih neugodnosti ni suvisnih pitanja, to ce ti potvrditi i drugi ovdje. Ne kontam vas ljudi, jel to zavist, ljubomora, neko ogorcenje... sami smo krivi sto smo propali, niko drugi nam nije kriv, stvarno nesto nenormalno
Trazili mi na Izacicima 100 € po danu, rekao im da cu u Zg ostati tri dana kod burazera.

I, nismo mi sami krivi sto smo propali, izmedju ostalog i ova Hrvatska je ucesnik Udruzenog zlocinackog poduhvata ( citaj; agresije) na BiH, a sada glume gospodu.
User avatar
Domaci izdajnik
Posts: 7343
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Kod komšije uz rakijski kazan
Horoskop: Vodokotlić

#905 Re: hrvatska-more

Post by Domaci izdajnik »

Ja sam bio u Umagu prije koju godinu, kafa sa mlijekom skoro 15 kuna :shock: hljeb u pekari bio 10 kn....dvije srednje pice u Umagu 120 kn....parking dnevni bio u Novigradu skoro 40 kn (ako ga nađeš slobodnog)...kaže kako si uspio potrošiti 1000 KM na moru sa curom a nisi se bahatio :-) Neki ovdje na forumu iz RvaCke stvarno misle da smo glupi Bosanci pa ništa ne znamo osim što smo pakosni na njih tamo :oops:
Trajekt Biograd -Tkon od samo par minuta plovidbe je 135 Kn za auto i tri osobe u jednom smjeru...malo li je :roll:
sandokann
Posts: 589
Joined: 16/02/2009 00:15

#906 Re: hrvatska-more

Post by sandokann »

Lajavikrelac wrote:Ja sam bio u Umagu prije koju godinu, kafa sa mlijekom skoro 15 kuna :shock: hljeb u pekari bio 10 kn....dvije srednje pice u Umagu 120 kn....parking dnevni bio u Novigradu skoro 40 kn (ako ga nađeš slobodnog)...kaže kako si uspio potrošiti 1000 KM na moru sa curom a nisi se bahatio :-) Neki ovdje na forumu iz RvaCke stvarno misle da smo glupi Bosanci pa ništa ne znamo osim što smo pakosni na njih tamo :oops:
Trajekt Biograd -Tkon od samo par minuta plovidbe je 135 Kn za auto i tri osobe u jednom smjeru...malo li je :roll:
Prije par dana iz Umaga:

kafa - expreso - 9 kuna

razne sa mlijekom - 15 kuna

sokovi - 14 do 20 ( kako gdje )

kugla sladoleda - 7 kuna

riba za dvoje u restoranu - 250 pa nadalje...

pizza od 65 pa nadalje...
User avatar
rukfashmoj
Posts: 145
Joined: 18/04/2013 09:46

#907 Re: hrvatska-more

Post by rukfashmoj »

MedenoSrce wrote:Kako ga je doslo 1200KM, ja sam sokirana?

7 dana smjestaja u imalo pristojnijem smjestaju sa kuhinjom i klimom oko 300KM
Prevoz tamo - vamo, dizel oko 90KM
Tri obroka dnevno i jedan od toga da je vocni 220,00KM
Kafa, pice, sladoled svaki dan - 90KM

Ukupno: 700,00KM, mora da je koktele placao :wink:
I ti se provaljujes za medalju.
User avatar
JohnnyS
Posts: 17437
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#908 Re: hrvatska-more

Post by JohnnyS »

rukfashmoj wrote:
MedenoSrce wrote:Kako ga je doslo 1200KM, ja sam sokirana?

7 dana smjestaja u imalo pristojnijem smjestaju sa kuhinjom i klimom oko 300KM
Prevoz tamo - vamo, dizel oko 90KM
Tri obroka dnevno i jedan od toga da je vocni 220,00KM
Kafa, pice, sladoled svaki dan - 90KM

Ukupno: 700,00KM, mora da je koktele placao :wink:
I ti se provaljujes za medalju.

Mene samo zanima gdje je platila onu kuglu sladoleda 10 KM? Znam da je u 95% slastičara kugla 10 KN...
User avatar
uglavnomja
Posts: 19943
Joined: 28/07/2012 15:59

#909 Re: hrvatska-more

Post by uglavnomja »

Lajavikrelac wrote:Ja sam bio u Umagu prije koju godinu, kafa sa mlijekom skoro 15 kuna :shock: hljeb u pekari bio 10 kn....dvije srednje pice u Umagu 120 kn....parking dnevni bio u Novigradu skoro 40 kn (ako ga nađeš slobodnog)...kaže kako si uspio potrošiti 1000 KM na moru sa curom a nisi se bahatio :-) Neki ovdje na forumu iz RvaCke stvarno misle da smo glupi Bosanci pa ništa ne znamo osim što smo pakosni na njih tamo :oops:
Trajekt Biograd -Tkon od samo par minuta plovidbe je 135 Kn za auto i tri osobe u jednom smjeru...malo li je :roll:
to su prosjecne cijene na jadranu, odavno.
ima 5 godina i vise da je dnevni parking kod nekoga u basti ili na livadi 40 kn, i sta je tu skupo, jedna pizza 60 kn, pa koliko je pristojna pizza u sarajevu?

sve normala, a taj trajekt je dzaba za auto i 3 osobe.

sta bi ti, kao tramvajska u sarajevu :D



i jos nesto, norvezani kopaju svoje norvezane i ostale kad ulaze iz svedske, traze cigare, alkohol i meso (svega se smije prenijeti, ali pomalo :D , ako ima vise od steke ili 3 l vina ili par kila mesa po osobi - deranje :oops: ) ali nije svaki dan i svaki auto, ima dana kad kad naprave barikadu na granici i svaki auto prekopaju, nekad biraju, nekad imaju dojave, narocito za poljake sa punim kombijima alkohola, ali najcesce nema nikoga na granici.
nije to rvaCki recept.
sandokann
Posts: 589
Joined: 16/02/2009 00:15

#910 Re: hrvatska-more

Post by sandokann »

JohnnyS wrote:
rukfashmoj wrote:
MedenoSrce wrote:Kako ga je doslo 1200KM, ja sam sokirana?

7 dana smjestaja u imalo pristojnijem smjestaju sa kuhinjom i klimom oko 300KM
Prevoz tamo - vamo, dizel oko 90KM
Tri obroka dnevno i jedan od toga da je vocni 220,00KM
Kafa, pice, sladoled svaki dan - 90KM

Ukupno: 700,00KM, mora da je koktele placao :wink:
I ti se provaljujes za medalju.

Mene samo zanima gdje je platila onu kuglu sladoleda 10 KM? Znam da je u 95% slastičara kugla 10 KN...
Nije ni napisala kuglu :?

Kupovi sladoleda pocinju od 30 i kusur kuna ( Pinokio ) pa nadalje.
User avatar
JohnnyS
Posts: 17437
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#911 Re: hrvatska-more

Post by JohnnyS »

sandokann wrote: Nije ni napisala kuglu :?

Kupovi sladoleda pocinju od 30 i kusur kuna ( Pinokio ) pa nadalje.
MedenoSrce wrote: U dubrovniku sam jednom platila kuglu sladoleda skoro 10KM, Bolonja je jeftinija od njih.
Na Stradunu u slastičarnama je kugla 10 kn, u Poklisara na Peskariji isto. Jedino ako nije u Gil'su ili Nautici uzela pa da su joj 35 kuna naplatili...
User avatar
Domaci izdajnik
Posts: 7343
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Kod komšije uz rakijski kazan
Horoskop: Vodokotlić

#912 Re: hrvatska-more

Post by Domaci izdajnik »

Ništa ljudi čuvati račune pa ovuda kačiti kao dokaz...mada sumLJam da bi i to pomoglo :roll:
uglavnomja wrote:sve normala, a taj trajekt je dzaba za auto i 3 osobe.

sta bi ti, kao tramvajska u sarajevu
Za te pare me prevezao na udaljenost koju malo jači plivač pređe....nije me vozio do Barija u Italiji :-)
sandokann
Posts: 589
Joined: 16/02/2009 00:15

#913 Re: hrvatska-more

Post by sandokann »

uglavnomja wrote:




i jos nesto, norvezani kopaju svoje norvezane i ostale kad ulaze iz svedske, traze cigare, alkohol i meso (svega se smije prenijeti, ali pomalo :D , ako ima vise od steke ili 3 l vina ili par kila mesa po osobi - deranje :oops: ) ali nije svaki dan i svaki auto, ima dana kad kad naprave barikadu na granici i svaki auto prekopaju, nekad biraju, nekad imaju dojave, narocito za poljake sa punim kombijima alkohola, ali najcesce nema nikoga na granici.
nije to rvaCki recept.
Ispadosmo i mi sverceri. Kakvi norvezani i ostali u paraleli sa ljudima koji idu na odmor iz BiH u Hrvatsku?
User avatar
Warashii
Posts: 4282
Joined: 13/09/2011 12:55

#914 Re: hrvatska-more

Post by Warashii »

MedenoSrce wrote:Kako ga je doslo 1200KM, ja sam sokirana?

7 dana smjestaja u imalo pristojnijem smjestaju sa kuhinjom i klimom oko 300KM
Prevoz tamo - vamo, dizel oko 90KM
Tri obroka dnevno i jedan od toga da je vocni 220,00KM
Kafa, pice, sladoled svaki dan - 90KM

Ukupno: 700,00KM, mora da je koktele placao :wink:

U dubrovniku sam jednom platila kuglu sladoleda skoro 10KM, Bolonja je jeftinija od njih.
Ma vjerujem da je bilo barem dvije osobe ako ne i vise, s tim da ne znam koliko je ostao.
Ali hocu ti reci sta i ako je izaslo 1200?
Ides na ljetovanje a ljetovanja nikad nisu bila bas nesto jeftina zar ne.
sandokann
Posts: 589
Joined: 16/02/2009 00:15

#915 Re: hrvatska-more

Post by sandokann »

Warashii wrote: Ali hocu ti reci sta i ako je izaslo 1200?
Ides na ljetovanje a ljetovanja nikad nisu bila bas nesto jeftina zar ne.
Ljetovanje moze biti jeftino, ali samo ako se ide u zemlje koje imaju cijene srazmjerne standardu lokalnog stanovnistva. Hrvatska nije to.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19943
Joined: 28/07/2012 15:59

#916 Re: hrvatska-more

Post by uglavnomja »

sandokann wrote:
uglavnomja wrote:




i jos nesto, norvezani kopaju svoje norvezane i ostale kad ulaze iz svedske, traze cigare, alkohol i meso (svega se smije prenijeti, ali pomalo :D , ako ima vise od steke ili 3 l vina ili par kila mesa po osobi - deranje :oops: ) ali nije svaki dan i svaki auto, ima dana kad kad naprave barikadu na granici i svaki auto prekopaju, nekad biraju, nekad imaju dojave, narocito za poljake sa punim kombijima alkohola, ali najcesce nema nikoga na granici.
nije to rvaCki recept.
Ispadosmo i mi sverceri. Kakvi norvezani i ostali u paraleli sa ljudima koji idu na odmor iz BiH u Hrvatsku?
moj post je bio vezan za pricu "hrvati jedini maltretiraju bosance..."
samo kazem da na svim granicama cak i izmedju zemalja sengena postoji granicna kontrola i zna se sta se i koliko smije uvesti, nebitno da li dolazis u tu zemlju na odmor ili se vracas kuci s odmora ili shoppinga ili sluzbenog puta.
User avatar
animals
Posts: 21612
Joined: 19/04/2013 22:13

#917 Re: hrvatska-more

Post by animals »

Ljudi moji, ako vam je sku,po na ljetovanju u Hrvatskoj, nemojte ni ici..pa sta bi vi, 10 dana za 200km :-)
User avatar
rukfashmoj
Posts: 145
Joined: 18/04/2013 09:46

#918 Re: hrvatska-more

Post by rukfashmoj »

Warashii wrote: Ma vjerujem da je bilo barem dvije osobe ako ne i vise, s tim da ne znam koliko je ostao.
Ali hocu ti reci sta i ako je izaslo 1200?
Ides na ljetovanje a ljetovanja nikad nisu bila bas nesto jeftina zar ne.
Evo makarska i to je hajmo reci "povoljno" samo smjestaj
http://www.pik.ba/artikal/1202555/makar ... -u-centru/

Racunaj sad sedam dana i to po niskoj sezoni smjestaj,mada mnogi idu kad je 100km dan.Treba ti za spavanje samo 7 joja a đe ostalo.Pa se cude kazu kako :-)
mrAdil
Posts: 417
Joined: 06/08/2012 12:01

#919 Re: hrvatska-more

Post by mrAdil »

animals wrote:Ljudi moji, ako vam je sku,po na ljetovanju u Hrvatskoj, nemojte ni ici..pa sta bi vi, 10 dana za 200km :-)
Obzirom na standard u Hrvatskoj to bi bila i realna cijena, a ti sada skontaj?
mrAdil
Posts: 417
Joined: 06/08/2012 12:01

#920 Re: hrvatska-more

Post by mrAdil »

uglavnomja wrote:
sandokann wrote:
uglavnomja wrote:




i jos nesto, norvezani kopaju svoje norvezane i ostale kad ulaze iz svedske, traze cigare, alkohol i meso (svega se smije prenijeti, ali pomalo :D , ako ima vise od steke ili 3 l vina ili par kila mesa po osobi - deranje :oops: ) ali nije svaki dan i svaki auto, ima dana kad kad naprave barikadu na granici i svaki auto prekopaju, nekad biraju, nekad imaju dojave, narocito za poljake sa punim kombijima alkohola, ali najcesce nema nikoga na granici.
nije to rvaCki recept.
Ispadosmo i mi sverceri. Kakvi norvezani i ostali u paraleli sa ljudima koji idu na odmor iz BiH u Hrvatsku?
moj post je bio vezan za pricu "hrvati jedini maltretiraju bosance..."
samo kazem da na svim granicama cak i izmedju zemalja sengena postoji granicna kontrola i zna se sta se i koliko smije uvesti, nebitno da li dolazis u tu zemlju na odmor ili se vracas kuci s odmora ili shoppinga ili sluzbenog puta.
Ma, mi smo krivi za sve. Nikako da skontamo da nas oni vole, ali to moraju radi EU-a tako - kako rade.
User avatar
animals
Posts: 21612
Joined: 19/04/2013 22:13

#921 Re: hrvatska-more

Post by animals »

mrAdil wrote:
animals wrote:Ljudi moji, ako vam je sku,po na ljetovanju u Hrvatskoj, nemojte ni ici..pa sta bi vi, 10 dana za 200km :-)
Obzirom na standard u Hrvatskoj to bi bila i realna cijena, a ti sada skontaj?
Pa jbg. kad je Bosanski standard, samo za ljetovanja pod bukvinim hladom :D Oni su cijene prilagodili svjetskom standardu, jednom Austrijancu za puni pansion nije tesko izdvojiti 100 eura za dan, ili Nijemcu..i sto bi neko sad prilagodjavao cijene Bosancima..
User avatar
animals
Posts: 21612
Joined: 19/04/2013 22:13

#922 Re: hrvatska-more

Post by animals »

Ma, mi smo krivi za sve. Nikako da skontamo da nas oni vole, ali to moraju radi EU-a tako - kako rade.[/quote]


Ma nema tu volis li nekoga ili ne volis, ko koga danas voli, ni brat brata ne voli..ima samo lova i mislim u ovom slucaju EU zakoni..
mrAdil
Posts: 417
Joined: 06/08/2012 12:01

#923 Re: hrvatska-more

Post by mrAdil »

animals wrote:
mrAdil wrote:
animals wrote:Ljudi moji, ako vam je sku,po na ljetovanju u Hrvatskoj, nemojte ni ici..pa sta bi vi, 10 dana za 200km :-)
Obzirom na standard u Hrvatskoj to bi bila i realna cijena, a ti sada skontaj?
Pa jbg. kad je Bosanski standard, samo za ljetovanja pod bukvinim hladom :D Oni su cijene prilagodili svjetskom standardu, jednom Austrijancu za puni pansion nije tesko izdvojiti 100 eura za dan, ili Nijemcu..i sto bi neko sad prilagodjavao cijene Bosancima..
Bosanski standard...
Ma nemoj?

A koliki je Hrvatski?

I otkad se to cijenovnik prilagodjava nekome ko dolazi miljama daleko, a za uzvrat imas brdo hrvatskih penzionera koji more mogu samo sanjati, bas kao i bosanski?
User avatar
Warashii
Posts: 4282
Joined: 13/09/2011 12:55

#924 Re: hrvatska-more

Post by Warashii »

sandokann wrote: Ljetovanje moze biti jeftino, ali samo ako se ide u zemlje koje imaju cijene srazmjerne standardu lokalnog stanovnistva. Hrvatska nije to.
Moze da bude jeftino.
Al generalni problem kod nas je sto niko ne zna sta hoce, odnosno zna al k... kume.
Da mu je da ne plati vise od 300KM za 7 dana al da mu bude cisto po mogucnosti u nekom hoteskom smjestaju sa pogledom na more, da ima 3 obroka, da u diskotekama uz kupljenu ulaznicu od nekih 10KM imas 6 besplatnih napitaka po zelji, da ima kupit Avaz na svim trafikama i da ako je moguce bude 0,50KM, da se prodavac/ica ne duri kad trazi hljeb i da mu konobar ne kenja kad naruci kahvu itd. itd.

Pazi ja sam iz Zenice i generalno imam problem sa cijenama u Sarajevu. I sta sad? Treba da kenjam kako je tamo kafa i pice skuplje nego u Zenici i sl.?
User avatar
animals
Posts: 21612
Joined: 19/04/2013 22:13

#925 Re: hrvatska-more

Post by animals »

Pa jbg. kad je Bosanski standard, samo za ljetovanja pod bukvinim hladom :D Oni su cijene prilagodili svjetskom standardu, jednom Austrijancu za puni pansion nije tesko izdvojiti 100 eura za dan, ili Nijemcu..i sto bi neko sad prilagodjavao cijene Bosancima..[/quote]

Bosanski standard...
Ma nemoj?

A koliki je Hrvatski?

I otkad se to cijenovnik prilagodjava nekome ko dolazi miljama daleko, a za uzvrat imas brdo hrvatskih penzionera koji more mogu samo sanjati, bas kao i bosanski?[/quote]


Pa koga briga za penzionere u danasnjem svijetu, i Bosanske i Hrvatske..i ja kad sam bio mali, sanjao sam more, jer mi je tata bio penzioner, pa nije bilo sanse da platim kartu do mora a kamoli ljetovanje..i niko nije plakao zbog toga..surov je ovaj svijet, imas pare, ides na ljetovanje, nemas, sjedi kuci i hladi noge u lavoru..zalosno, ali istinito..
Post Reply