Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
Averus
Posts: 21286
Joined: 13/02/2008 17:07

#8976 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Averus »

supercali wrote:Ja to radim i delti ispod bolnice i meni su ok
I ja sam kod njih prije radio, ali daleko su mi sad fkt...
Kakvi su ovi Makbel guma, nude za 20KM :-?
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#8977 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

walk_M-A-N wrote:
Averus wrote: Pitanje: Je li neko radio špuru kod Neškovića? Jel' sve ok to ili da idem negdje drugo?
Mene je neko navratio, ali to je besmisleno, taj uradi isto kao bilo ko drugi. Dakle, otići gdje je najbliže i najjeftinije.
ma uradi djavola :-? , nisu ni dohvatili zadnji dio tj. multi link :-) , sreca pa imamo Bitangu koji se razumije , inace bi nam uzimali pare ni zasta , ja vise ne idem kod njih :thumbup:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#8978 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

supercali wrote:Ja to radim i delti ispod bolnice i meni su ok
koliko je kod njih :? , hocu da mi izjednace zadnji trap , sve u bobu isto da bude :-D
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#8979 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by supercali »

amar1994 wrote:
supercali wrote:Ja to radim i delti ispod bolnice i meni su ok
koliko je kod njih :? , hocu da mi izjednace zadnji trap , sve u bobu isto da bude :-D
Zadnji put 35 a mislim da to nisu mjenjali i ta je cijena godinama
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#8980 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

supercali wrote:
amar1994 wrote:
supercali wrote:Ja to radim i delti ispod bolnice i meni su ok
koliko je kod njih :? , hocu da mi izjednace zadnji trap , sve u bobu isto da bude :-D
Zadnji put 35 a mislim da to nisu mjenjali i ta je cijena godinama
Hvooola :D :thumbup:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#8981 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

Averus wrote:
Meni je Nešković najbliži, a naplaćuje 15KM :D
Zato i pitam, jer je svugdje 30 ili 60KM, pa mi sumnjivo da rade za 15, a digitalna je... :roll:
daj prijedlog, blizu Dobrinje, Aerodroma, Mojmila...
zar neko u sarajevu ima neku koja nije digitalna? pomocu stapa i kanapa steluje? pisali smo o tome 100x ovdje: ferhatovic blazuj provjeren-laserska hunter kao u delti,sava kranj na stupu,nisam isao nikad,ali imaju novu masinu ,prosle godine postavljenu..
User avatar
Averus
Posts: 21286
Joined: 13/02/2008 17:07

#8982 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Averus »

Da ti pričam da sam upoznao lika koji štap, špagu i ogledalo koristi, ti mi ne bi vjerovao :lol: (nisam kod njega nikad uradio špuru, naravno)

A izvini nisam pročitao sve stranice teme, pa ne znam to za špuru... Za Deltu sam znao, ali meni su uzimali 60KM ne 30-35KM... Ferhatović prvi put čujem :shock:

Jel' misliš na ovo http://sava.ba/ ?
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#8983 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

jeste sava na stupu preko puta elektrodistribucije,ferhatovic je u blazuju
User avatar
Averus
Posts: 21286
Joined: 13/02/2008 17:07

#8984 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Averus »

Hvala :)
Odem sutra do Save, pa javim ovdje utiske nakon par dana vožnje :thumbup:
User avatar
konektovan
Posts: 51442
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#8985 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

bitanga_sa_otesa wrote:
Averus wrote:
Meni je Nešković najbliži, a naplaćuje 15KM :D
Zato i pitam, jer je svugdje 30 ili 60KM, pa mi sumnjivo da rade za 15, a digitalna je... :roll:
daj prijedlog, blizu Dobrinje, Aerodroma, Mojmila...
zar neko u sarajevu ima neku koja nije digitalna? pomocu stapa i kanapa steluje? pisali smo o tome 100x ovdje: ferhatovic blazuj provjeren-laserska hunter kao u delti,sava kranj na stupu,nisam isao nikad,ali imaju novu masinu ,prosle godine postavljenu..
Spura kod Ferhatovica 27 KM, hunter 3D uredjaj.
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#8986 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Sodom1 »

I moras ostaviti 3 km na kahvu , znaci 30 :D
User avatar
konektovan
Posts: 51442
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#8987 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Sodom1 wrote:I moras ostaviti 3 km na kahvu , znaci 30 :D
Ako urade dobro, to je najmanji problem. :)
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#8988 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Sodom1 »

konektovan wrote:
Sodom1 wrote:I moras ostaviti 3 km na kahvu , znaci 30 :D
Ako urade dobro, to je najmanji problem. :)
To ces skontati kasnije , nema vozati dok ne platis :izet:
User avatar
konektovan
Posts: 51442
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#8989 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Sodom1 wrote:
konektovan wrote:
Sodom1 wrote:I moras ostaviti 3 km na kahvu , znaci 30 :D
Ako urade dobro, to je najmanji problem. :)
To ces skontati kasnije , nema vozati dok ne platis :izet:
Ako nisi zadovoljan uradjenim, reklamacija je opcija, koju ljudi uvazavaju bez problema. :wink: u
Ali_G
Posts: 4674
Joined: 02/03/2002 00:00

#8990 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Ali_G »

Prije neki dan starom se u voznji ugasio auto (Polo, 1.4 16v-2004.) to se desilo u Hercegovini i BIHAMK mu na licu mjesta kaze puk'o remen.
Ne bi to bilo tol'ko tragicno da isti nije zamjenjen prije 2god (nekih 10 000 km). Odvezli kod majstora koji je radio zamjenu i koji mu inace servisira godinama auto i nije bilo problema, on pogled'o kaze pukla klackalica.
Ne razumijem se bas u dijelove motora, jel moguce da je pukla ona sama od sebe, ili je pukao remen pa izbio i nju? Stari kaze da je valjda sve mjenjano kad je radjen remen prije 2 god.
Hvala
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#8991 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

moze biti i jedno i drugo,tj da je pukla klackalica,upala pod bregastu i onda pukao remen,a moze biti i da je pukao remen pa klip stigao ventil i onda pukla klackalica...to ti niko sa sigurnoscu ne bi mogao reci sta se desilo...
Ali_G
Posts: 4674
Joined: 02/03/2002 00:00

#8992 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Ali_G »

Po majstoru nije nista bilo remenu, samo ta klackalica je pukla i napravila neki kvar na bregastoj i ventilima.
Hvala
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#8993 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

nema na cemu,onda je zamor materijala jbga...
User avatar
Daryl Dixon
Posts: 6510
Joined: 18/06/2014 01:09
Location: Šeher Sarajevo

#8994 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Daryl Dixon »

danas se vozim sa bratom u Corsi i od jednom mu prestane raditi klima.. okrece ono 1,2,3,4 i ne cuje se da radi - otkazalo, nit grije nit hladi (ne puse nikako).. evo jos mu nije proradilo.. servis je radio prije mjesec, zamijenio ulje i sve filtere.. do cega moze biti? savjet? hvala.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#8995 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

valjda ventilator prestao raditi ,a ne klima...proradit nece samo sigurno,pregledajte osigurace ,reostat,ventilator....
User avatar
Daryl Dixon
Posts: 6510
Joined: 18/06/2014 01:09
Location: Šeher Sarajevo

#8996 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Daryl Dixon »

bitanga_sa_otesa wrote:valjda ventilator prestao raditi ,a ne klima...proradit nece samo sigurno,pregledajte osigurace ,reostat,ventilator....
ventilator prestao raditi u pravu si.. pogledamo pa javimo ishod :thumbup:
User avatar
konektovan
Posts: 51442
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#8997 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Moze li biti kakvih posljedica ako se vozi sa iskopcanim maf senzorom??????
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#8998 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

konektovan wrote:Moze li biti kakvih posljedica ako se vozi sa iskopcanim maf senzorom??????
:mrgreen: :mrgreen:

moze , nema dima :lol:
User avatar
konektovan
Posts: 51442
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#8999 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

amar1994 wrote:
konektovan wrote:Moze li biti kakvih posljedica ako se vozi sa iskopcanim maf senzorom??????
:mrgreen: :mrgreen:

moze , nema dima :lol:
Nema dima kad upalim cileta, pa onda iskopcam maf, a ako ga ostavim iskopcanog, i motor se ohladi nakon par sati, na paljenju onda dimi ko i sa ukopcanim.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#9000 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

konektovan wrote:
amar1994 wrote:
konektovan wrote:Moze li biti kakvih posljedica ako se vozi sa iskopcanim maf senzorom??????
:mrgreen: :mrgreen:

moze , nema dima :lol:
Nema dima kad upalim cileta, pa onda iskopcam maf, a ako ga ostavim iskopcanog, i motor se ohladi nakon par sati, na paljenju onda dimi ko i sa ukopcanim.
:-) :-)

sto ne pogledas ono sto sam ti rekao , nacuo sam da cesto zbog ovoga senzora temperature to rade :wink:
Image

nije ni skup - 10-15KM :D :run:
Post Reply