Pedja Kojovic wrote:volta dzontra
Banja Luka je bila losa.
I po broju ucesnika i po njihovoj politizaciji svakog ustavno pravnog pojma.
Poslije u izvrsnom novotvorenom "Irish Pub-u" razgovor sa Sasom("Buka").
S prizvukom velike tuge mi prica kako mu je Sarajevo sve dalje i dalje.
Mostar je, barem meni bio jako dobar.
Tridesetak ljudi, ali neobicno raznovrsna publika.
Najbolji dio je bio diskusija nakon prezentacije.
Mix nase teme i komentara i aktuelne situacije.
Zanimljiva i na momente zustar razmjena argumenata sa urednikom Poskoka, Ivanom.
(A poslije tribine, uz kafu, vrlo zanimljiv razgovor).
Sutra Sarajevo.
Dobro su nam posluzile ove tribine.
Mislim da smo nakon pocetne male zbunjenosti sklopili jednu prezentaciju koaj je zanimljiva za cuti.
(Prof. Sarcevic je "Stephen Hawking Ustavnog prava").
p.k.
Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
-
volant
- Posts: 99
- Joined: 05/04/2012 17:45
#8976 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
-
volant
- Posts: 99
- Joined: 05/04/2012 17:45
#8977 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
o kakvoj sahrani pricas? ja znam iz uze i sire familije da ce svi oni koji su dali glas sdp-u i(li) komsicu glasati za nasu stranku!harač wrote:Iako ne podnosim E. Imamovića njegova kolumna na radio.sarajevo otvara dobro pitanje: da li će sa, eventualnom, sahranom Naše Stranke na sljedećim izborima, biti sahranjena i ideja bilo kakve (radikalnije) promjene ustava?
Ovaj prijedlog predstavlja sublimaciju svih prethodnih i diže ih na neki nivo. Stanovništvo se obavještava, vrše se prezentacije, prijedlog je već neko vrijeme lako dostupan na netu, sada se održavaju i rasprave/debate, novinski je popraceno, očekujem da će biti i još dosta priče tijekom kampanje. Ako stvarno Naša Stranka politički bude sahranjena na sljedećim izborima, da li će bilo kakvi novi, slični/isti, prijedlozi promijene ustava ikad više biti legitimni? Nakon svega ovoga narod/ovce/*ovna/štagod kažu: čuli smo (a slušali smo i ranije milion puta) - razumjeli smo - nečemo! Drugim riječima, da li se na ovakvom insistiranju, monopolizaciji ideje, ista vodi u konačni bankrot? Ko će nakon toga moći reći: evo mi nastavljamo s istim (jer, više od ovoga i nije moguće), znajući da je već nuđeno i stalno odbijano
- volta dzontra
- Posts: 1587
- Joined: 06/03/2012 10:50
#8978 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Zanimljiva mi je ova usporedba sa Hawkingom. Prof. Šarčevića ideje su teritorijalno i interetnicki mobilne kao Hawking u fizickom smisluPedja Kojovic wrote:volta dzontra
Banja Luka je bila losa.
I po broju ucesnika i po njihovoj politizaciji svakog ustavno pravnog pojma.
Poslije u izvrsnom novotvorenom "Irish Pub-u" razgovor sa Sasom("Buka").
S prizvukom velike tuge mi prica kako mu je Sarajevo sve dalje i dalje.
Mostar je, barem meni bio jako dobar.
Tridesetak ljudi, aleobicno raznovrsna publika.
Najbolji dio je bio diskusija nakon prezentacije.
Mix nase teme i komentara i aktuelne situacije.
Zanimljiva i na momente zustar razmjena argumenata sa urednikom Poskoka, Ivanom.
(A poslije tribine, uz kafu, vrlo zanimljiv razgovor
Sutra Sarajevo.
Dobro su nam posluzile ove tribine.
Mislim da smo nakon pocetne male zbunjenosti sklopili jednu prezentaciju koaj je zanimljiva za cuti.
(Prof. Sarcevic je "Stephen Hawking Ustavnog prava").
p.k.
- -LIBERO-
- Čiča Gliša
- Posts: 15604
- Joined: 11/02/2008 01:27
- Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.
#8979 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
BLOG KOMENTAR/DENNIS GRATZ - TREĆI PUT: Kad bi Bosna bila Brazil - kako pobjeći iz siromaštva i postati jedna od najbogatijih zemalja svijeta?!
Kako je zemlji od 192 miliona ljudi, bez socijalno homogenog društva, bez klasično razvijane industrije i sa objektivno skromnom demokratskom tradicijom, uspjelo da prosperira u jednu od najbogatijih zemalja svijeta? Odgovor je jednostavan: u pravom trenutku izabrana je odgovorna, socijalno osjetljiva vlast!
Piše: Dennis GRATZ
Prije nekoliko sedmica njemački sedmičnik Der Spiegel objavio je seriju tekstova („Zanat vladanja“) u kojima je analizirao stanje demokratije u svijetu i na četiri primjera modela državnog uređenja (Brazil, Kina, Danska i SAD) pokušao odgovoriti na staro pitanje koja se vladavina smatra najboljom tj. u koji model demokratije – i da li demokratija uopće – ima perspektivu da se uspješno suoči sa iskušenjima globalizacije i prijetećeg raslojavanja postojećih društveno-političkih normi i ideala.
Od svih predstavljenih modela državnog uređenja, najviše me dojmio onaj Brazila. Spiegelovi novinari su, inače neuobičajeno impresionirani, pisali o „Samba-Prusiji“, o državi koja je u posljednjih dvadeset godina više od 20 miliona svojih stanovnika omogućila bijeg iz siromaštva u stabilnu, prosperirajuću srednju klasu.
Kako je zemlji od 192 miliona ljudi, bez socijalno homogenog društva, bez klasično razvijane industrije i sa objektivno skromnom demokratskom tradicijom, tako nešto uspjelo? Odgovor je jednostavan: u pravom trenutku izabrana je odgovorna, socijalno osjetljiva vlast.
Početkom 90-ih, brazilska privreda je u slobodnom padu. U velikim gradovima vladaju nered, nasilje i organizirani kriminal. Država nije u stanju kontrolirati brazilska geta, zloglasne favele, u kojima djeca umiru od gladi, dok nekolicina moćnih pliva u nepojmljivom bogatstvu. Hiperinflacija čereši primanja malog čovjeka, korupcija je inficirala svaku poru društva, vlada sveopća rezignacija i siromaštvo, dok se bogatstva šuma, ruda, vodenih potencijala, bespoštedno pljačkaju.
Bio je to idealan trenutak za povratak vojne hunte ili nekog drugog oblika radikalne, nedemokratske vladavine. No, Brazilci biraju one na koje u tom trenutku, davne 1993. godine, niko ne računa: alijansu socijal-liberala, socijaldemokrata i progresivaca. Među njima najistaknutije mjesto zauzima Fernando Henrique Cardoso, novi ministar finansija, koji postavlja temelje za brazilsko ekonomsko čudo.
Cardozo najprije dovodi stranački nezavisne tehnokrate, a od vlasti udaljava kastu privilegiranih poslušnika. Angažira tim najboljih ekonomskih stručnjaka u zemlji za izradu plana za spas brazilske privrede.
Njegova realizacija počinje uvođenjem nove valute: plano real, kojom konačno zaustavlja inflaciju i omogućuje preraspoređivanje otplate stranih kredita i dugova. Istovremeno se ukidaju carinska ograničenja, a poreska politika prilagođava animiranju posrnule ekonomije, posebno malih i srednjih poduzetnika. Najvažniji efekat uvođenje nove valute, međutim, ima na kupovnu moć građana, koja naglo raste, posebno kod radnika. Određene državne kompanije, decenijama neprofitne i pretvorene u socijalna utočišta politički privilegiranih, ne uspijevaju preživjeti, međutim, povjerenje građana u državu se vraća. Više novca u džepovima pojačava konzum, a samim time se povećavaju i prihodi države od poreza. Ministra Cardozoa za svoje brilijantne, hitno sprovedene mjere građani i građanke Brazila nagrađuju pobjedom na predsjedničkim izborima 1994. i 1998. godine.
Onu ključnu pobjedu u ratu protiv siromaštva, Brazil, međutim, donosi dolaskom Luiza Inacia Lula da Silve, bivšeg čistača cipela, metalostrugara i šefa sindikata. Njemu uspijeva ono što je zapravo srž dobre vladavine, a to je pravedna raspodjela bogatstva. Implementacijom socijalnog programa „Fome Zero“ (nula gladi), kojem se, usput budi rečeno, protive ne samo Svjetska banka, Međunarodni monetarni fond, već i njegovi najbliži savjetnici, Lula uspijeva raspodijeliti prihode iz državnih firmi investicijama u najsiromašnije, ekonomski najzapuštenije regije Brazila. Prigovara mu se da dijeli milostinju i državu pretvara u socijalnog skrbnika, no on takve prigovore ignoriše. Za njega su sve Brazilke i Brazilci jednako važni, bez obzira na društveni položaj. Na iznenađenje sviju, njegov model političkog djelovanja, u struci nazvan „responsive government“, postiže ogroman uspjeh.
Za vrijeme Lulinog mandata više od 20 miliona Brazilki i Brazilaca prelaze iz donje u srednju klasu, a udio onih koji žive u apsoluntom siromaštvu se smanjujue za čak 50%. Lula 2006.godine pobjeđuje svog socijaldemokratskog protukandidata sa impresivnih 61% glasova. Godine 2010. po isteku Lulinog drugog mandata, američki predsjednik Obama svog brazilskog kolegu naziva „najomiljenijim političarom na planeti.“
Iako čak 80% Brazilki i Brazilaca želi da Lula ostane predsjednik još jedan, treći mandat, brazilski ustav takvo što ne dozvoljava. Lula ni u jednom trenutku ne dolazi u iskušenje i u svom oproštajnom govoru se zahvaljuje narodu Brazila na ukazanom povjerenju, potvrđujući svojim činom da Brazil, kao demokratija u razvoju, poštuje vladavinu prava, takođe jedan od univerzalnih principa dobre vladavine.
Na mjesto „čovjeka naroda“ Lule 2011. godine dolazi Guerilla Dilma Rousseff, hladna radoholičarka sa dobrim okom za detalj koji njeguje stil matematički precizne tehnokratice, sličan Merkelovoj. (Na upit novinara „Newsweeka“ da li joj je poznato koliko je njena vlada proizvela novih radnih mjesta, ona odgovara: „milion i 593.527 u prvih šest mjeseci“.) Od samog početka Rousseffova svima daje do znanja da je jedini izlaz iz svjetske krize ozbiljan, odgovoran politički rad, riješen populizma i dodvoravanja. Svi moraju potegnuti, oni na funkcijama najviše. Tako svoj luđački radni penzum očekuje i od ostalih članova kabineta: sjednice se zakazuju i u petak kasno poslijepodne, powerpoint prezentacije ponedjeljkom u pola osam ujutro. Fraze tipa „ne može“ „ne ide“ i „možda sutra“ se zabranjuju. Nesposobnost, ili pak indiciju korupcije Rouseffova siječe u korijenu: u samo prvoj godini njenog mandata otpušta čak sedam ministara
Rousseffova strategija je jednostavna ali učinkovita: ona profesionalizira politički rad, otvara se struci, ne libi se učiti i prihvaća eksperimentiranje. Ipak: jedan segment Lulinog sistema i za nju ostaje svetinja: mehanizam u kojem država ne samo da je uključena već i u određenoj mjeri koordinira i upravlja privredom. Ovo se posebno ogleda u aktivnoj industrijskoj politici, pametnom investiranju prihoda od poreza koji se, po potrebi, i povisuju: tako Brazil podiže porez za finansijske transakcije, te na porez na plaće uvodi i 1,5%-ni doprinos za – kulturu. I dok se posvuda u svijetu izdaci za kulturu krešu (Čevljansku koridu ovdje spominjem samo kao indikator stanja naše kulture), Brazil kroz ovakav jedinstven model u svijetu omogućuje redovit godišnji plus u budžetu od čak deset posto za finansiranje pozorišta, muzike i likovnih umjetnosti.
Država menadžer? Zar to nije glavni neprijatelj razvoja ekonomije, kako jednoglasno upozoravaju svi svjetski neoliberali?
Iskustvo Brazila ovu poziciju delegitimira, stavlja je van snage. I pored toga što se država miješa, inkasira, regulira, uređuje brazilsku privredu, ova prosperira. Tako Amaggi-grupa iz Rondonopolisa postaje najveći proizvođač soje na svijetu, a Cosan iz Sao Paula sa trona skida njemački Südzucker AG u proizvodnji etanola. Belgijsko-brazilska pivovara Inbev takođe postaje svjetski prvak u proizvodnji pive. No, Brazil ne zaostaje ni u novim tehnologijama. 22 % frižidera u svijetu sadrže kompresore brazilskog producenta Embraco, a Embraer je nakon Boeinga i Airbusa treći proizvođač aviona u svijetu.
Posebnu pažnju predsjednica Rousseff pridaje zaštiti okoliša. Ogromne prašume, minerali, vodeni potencijali, plin i nafta Brazil čine jednom od resursno najbogatijih zemalja na svijetu. Rousseffina vlada još uvijek vodi rat protiv mafije koja ilegalno krči šume, po nekim procjenama su to čak više od pola obradivih površina Brazila. No, naftni div Petrobras, sa 120 milijardi dolara prometa jedna od najvećih kompanija na svijetu, koji je u većinskom vlasništvu države i samim time ima monopol na iskorištavanje prirodnih resursa, pojačano se pridržava najmodernijih standarda eko-zaštite. Ipak se radi o njihovoj rodnoj grudi.
Facit?
Prije nešto više od 30 godina, Brazil je, stenjući pod okovima paralizirajuće vojne diktature, strašne neimaštine, rastućeg kriminala i korupcije, bio paradni primjer zemlje tzv. Trećeg svijeta. U Sarajevu su te davne 1984. održane Zimske olimpijske igre. Cijeli svijet nam je bio u gostima i, ako sjećanja jednog šestogodišnjaka ne varaju, ostao fasciniran gostoprimstvom Sarajlija, njihovim poduzetničkim duhom, organizacijom, redom, atmosferom...
Nakon Londona, Rio de Jainero će biti domaćin Olimpijskih igara 2016. godine. Cijeli svijet će im biti u gostima. Slaviće se, između ostalog, i jedinstven uspjeh države koja je uspjela da u deceniji globalne ekonomske krize ima kontinuiran privredni rast, zavidan nivo političkih sloboda i – smanjenje jaza između siromašnih i bogatih.
Mi smo na najboljem putu da postanemo zemlja Četvrtog svijeta. A ne mora biti tako.
-
Visoko Vares
- Posts: 70
- Joined: 27/08/2012 00:25
#8980 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Uz duzno stovanje: Sta je rekao Gratz je relevantno kao i sta je bilo ko na ulici rekao, tj ima priblizno istu politicku tezinu na kretanja u BiH.
- Challenger__
- Posts: 26509
- Joined: 25/03/2012 09:31
- Location: In weiter Ferne, so nah!
- Contact:
#8981 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Bože dragi kakva kapitalna nedosljednost! NS koja se bazira na neoliberalnom konceptu - kroz usta svog predsjednika - vapi za brazilskim modelom, antitezom neoliberalnog koncepta, koji se temelji na državnoj inicijativi i državnom intervencionizmu u skoro svim kapitalnim oblastima, od bankarskog sektora do energetike.
Shvatam da ljudi u vrhu NS DEFINITIVNO žele dobro BiH, ali, isto tako je očigledno da DEFINITIVNO ne znaju kako: liberalizam, državni intervencionizam, liberalizam, državni intervencionizam, liberalizam, državni intervencionizam...
p.s.
Neka mi ne zamjeri Peđa, ali, čini mi se da smo svjedoci infantilnosti NS.
Shvatam da ljudi u vrhu NS DEFINITIVNO žele dobro BiH, ali, isto tako je očigledno da DEFINITIVNO ne znaju kako: liberalizam, državni intervencionizam, liberalizam, državni intervencionizam, liberalizam, državni intervencionizam...
p.s.
Neka mi ne zamjeri Peđa, ali, čini mi se da smo svjedoci infantilnosti NS.
-
jefferson
- Posts: 14969
- Joined: 28/08/2007 05:31
- Location: U.S.A
#8982 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Pa i meni se cini da ne znaju, a imaju dobru priliku.Challenger__ wrote:Bože dragi kakva kapitalna nedosljednost! NS koja se bazira na neoliberalnom konceptu - kroz usta svog predsjednika - vapi za brazilskim modelom, antitezom neoliberalnog koncepta, koji se temelji na državnoj inicijativi i državnom intervencionizmu u skoro svim kapitalnim oblastima, od bankarskog sektora do energetike.
Shvatam da ljudi u vrhu NS DEFINITIVNO žele dobro BiH, ali, isto tako je očigledno da DEFINITIVNO ne znaju kako: liberalizam, državni intervencionizam, liberalizam, državni intervencionizam, liberalizam, državni intervencionizam...
p.s.
Neka mi ne zamjeri Peđa, ali, čini mi se da smo svjedoci infantilnosti NS.
Inace od prijatelja zena je iz brazila, i ono sto sam cuo od nje i njega nije bas tako kao sto uvazeni gospodin prezentira.
Nije sporno da je Brazil napredovao, ali i turska je, Kina itd. Ima mnostvo tu varijabli koje su dovele do rasta, azajednicka je da uz ozbiljnu vlast te zemlje i nisu mogle nigdje drugo nego naprijed.
O tome kako brazilu priejt ekoloska katastrofa drugi put!
-
volant
- Posts: 99
- Joined: 05/04/2012 17:45
#8983 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
ja nigde u tekstu ne vidim da se brazilski model zagovara vec da se naglasava socijalno odgovorna vlast... a ti fino biraj ove koji su do sad na vlasti, oni su bas onako KAPITALNO DOSLJEDNIChallenger__ wrote:Bože dragi kakva kapitalna nedosljednost! NS koja se bazira na neoliberalnom konceptu - kroz usta svog predsjednika - vapi za brazilskim modelom, antitezom neoliberalnog koncepta, koji se temelji na državnoj inicijativi i državnom intervencionizmu u skoro svim kapitalnim oblastima, od bankarskog sektora do energetike.
Shvatam da ljudi u vrhu NS DEFINITIVNO žele dobro BiH, ali, isto tako je očigledno da DEFINITIVNO ne znaju kako: liberalizam, državni intervencionizam, liberalizam, državni intervencionizam, liberalizam, državni intervencionizam...
p.s.
Neka mi ne zamjeri Peđa, ali, čini mi se da smo svjedoci infantilnosti NS.
i ne podmeci hinjski, sto puta je vec receno na ovim stranicama da je NS socijalnoliberalna stranka, a ne neoliberalna, i da se drzava mora starati za socijalnu pravdu!!
- seln
- Posts: 23262
- Joined: 06/02/2007 13:57
- Location: FORGET? HELL!
#8984 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
je li cemu?jefferson wrote: Inace od prijatelja zena je iz brazila
- Challenger__
- Posts: 26509
- Joined: 25/03/2012 09:31
- Location: In weiter Ferne, so nah!
- Contact:
#8985 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Neoliberalna ili socijalnoliberalna ideja temelje se na liberalnom sistemu. Za razliku od brazilskog modela koji je zasnovan na državnom intervencionizmu i državnom vlasništvu u kapitalnim oblastima.volant wrote: i ne podmeci hinjski, sto puta je vec receno na ovim stranicama da je NS socijalnoliberalna stranka, a ne neoliberalna, i da se drzava mora starati za socijalnu pravdu!!
Jeli? da vidimo šta kaže predsjednik NS: "...sedmičnik Der Spiegel objavio je seriju tekstova („Zanat vladanja“) u kojima je analizirao stanje demokratije u svijetu i na četiri primjera modela državnog uređenja (Brazil, Kina, Danska i SAD)... Od svih predstavljenih modela državnog uređenja, najviše me dojmio onaj Brazila.ja nigde u tekstu ne vidim da se brazilski model zagovara vec da se naglasava socijalno odgovorna vlast...
Lutanja, od sunca do mjeseca i nazad.
- Challenger__
- Posts: 26509
- Joined: 25/03/2012 09:31
- Location: In weiter Ferne, so nah!
- Contact:
#8986 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Sve stranke koje su učestvovale i učestvuju u ekonomskom i svakom drugom razaranju ovih naših prostora su se iščilile iz šinjela liberalizma.volant wrote: a ti fino biraj ove koji su do sad na vlasti, oni su bas onako KAPITALNO DOSLJEDNI
Ne, hvala.
-
Seawolf
- Posts: 9169
- Joined: 14/06/2012 22:59
#8987 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Challenger__, molim te lijepo, kako si do sada popljuvao sve političke opcije čiji su se zagovornici pojavili na ovome forumu, i kako je iz nekih tvojih postova, jasno da nećeš i da ne bi glasao niti za jednu stranku u BiH, odgovori mi na slijedeće pitanje: Da možeš glasati u bilo kojoj državi na svijetu, kojoj bi stranci (naravno, i u kojoj državi) dodijelio svoj glas?Challenger__ wrote:Sve stranke koje su učestvovale i učestvuju u ekonomskom i svakom drugom razaranju ovih naših prostora su se iščilile iz šinjela liberalizma.volant wrote: a ti fino biraj ove koji su do sad na vlasti, oni su bas onako KAPITALNO DOSLJEDNI
Ne, hvala.
Hvala.
-
Seawolf
- Posts: 9169
- Joined: 14/06/2012 22:59
#8988 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Peđa,
može li kratak izvještaj sa današnje tribine u Sarajevu?
Hvala.
može li kratak izvještaj sa današnje tribine u Sarajevu?
Hvala.
- Challenger__
- Posts: 26509
- Joined: 25/03/2012 09:31
- Location: In weiter Ferne, so nah!
- Contact:
#8989 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Molim lijepo.Seawolf wrote:
Challenger__, molim te lijepo, kako si do sada popljuvao sve političke opcije čiji su se zagovornici pojavili na ovome forumu, i kako je iz nekih tvojih postova, jasno da nećeš i da ne bi glasao niti za jednu stranku u BiH, odgovori mi na slijedeće pitanje: Da možeš glasati u bilo kojoj državi na svijetu, kojoj bi stranci (naravno, i u kojoj državi) dodijelio svoj glas?
Hvala.
Da živim u Ekvadoru, npr, glasao bih za PAIS Rafaela Koreje.

-
Seawolf
- Posts: 9169
- Joined: 14/06/2012 22:59
#8990 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Ima li ikakva opcija u Evropi?Challenger__ wrote:Molim lijepo.Seawolf wrote:
Challenger__, molim te lijepo, kako si do sada popljuvao sve političke opcije čiji su se zagovornici pojavili na ovome forumu, i kako je iz nekih tvojih postova, jasno da nećeš i da ne bi glasao niti za jednu stranku u BiH, odgovori mi na slijedeće pitanje: Da možeš glasati u bilo kojoj državi na svijetu, kojoj bi stranci (naravno, i u kojoj državi) dodijelio svoj glas?
Hvala.
Da živim u Ekvadoru, npr, glasao bih za PAIS Rafaela Koreje.
- PipiDugaDevetka
- Posts: 19071
- Joined: 25/12/2003 00:00
- Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.
#8991 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
I mene interesuje,...putem tv. sam vidio da posjeta nije baš bila masovna.Seawolf wrote:Peđa,
može li kratak izvještaj sa današnje tribine u Sarajevu?
Hvala.
Interesantnije će biti po manjim gradovima bh. entiteta R.S. i FBiH.
Dok sam bio redovni glasač SDP, očekivao sam pojavu ovakvih tribina od njih, ali nikako da odu ''među narod'' da objašnjavaju,...ubjedjuju,...razbijaju predrasude.
-
Visoko Vares
- Posts: 70
- Joined: 27/08/2012 00:25
#8992 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Znaci, ucekuje se masovnija nazocnost u Hrvatskim zupanijama i RS?PipiDugaDevetka wrote:I mene interesuje,...putem tv. sam vidio da posjeta nije baš bila masovna.Seawolf wrote:Peđa,
može li kratak izvještaj sa današnje tribine u Sarajevu?
Hvala.
Interesantnije će biti po manjim gradovima bh. entiteta R.S. i FBiH.
Dok sam bio redovni glasač SDP, očekivao sam pojavu ovakvih tribina od njih, ali nikako da odu ''među narod'' da objašnjavaju,...ubjedjuju,...razbijaju predrasude.
Morat cu se informirati kada i gdje su skupovi
- Challenger__
- Posts: 26509
- Joined: 25/03/2012 09:31
- Location: In weiter Ferne, so nah!
- Contact:
#8993 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Ima, dabome. Recimo, irski "United Left Alliance".Seawolf wrote: Ima li ikakva opcija u Evropi?
Dosta za sada. Nije ovo moj blog. Pustimo i druge da kažu što žele.
- PipiDugaDevetka
- Posts: 19071
- Joined: 25/12/2003 00:00
- Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.
#8994 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Znaju istinski narodni tribuni da je živa riječ jedno 5 puta bolja od saopštavanja istog teksta putem tv. To je moja nestručna prognoza da će u manjim gradovima posjeta biti veća sa više diskusija iz publike.Visoko Vares wrote:Znaci, ucekuje se masovnija nazocnost u Hrvatskim zupanijama i RS?PipiDugaDevetka wrote:I mene interesuje,...putem tv. sam vidio da posjeta nije baš bila masovna.Seawolf wrote:Peđa,
može li kratak izvještaj sa današnje tribine u Sarajevu?
Hvala.
Interesantnije će biti po manjim gradovima bh. entiteta R.S. i FBiH.
Dok sam bio redovni glasač SDP, očekivao sam pojavu ovakvih tribina od njih, ali nikako da odu ''među narod'' da objašnjavaju,...ubjedjuju,...razbijaju predrasude.
Morat cu se informirati kada i gdje su skupovi
-
Visoko Vares
- Posts: 70
- Joined: 27/08/2012 00:25
#8995 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Gratz je nedvojbeno karizmatican, bradicom pojacan dojam.PipiDugaDevetka wrote:Znaju istinski narodni tribuni da je živa riječ jedno 5 puta bolja od saopštavanja istog teksta putem tv. To je moja nestručna prognoza da će u manjim gradovima posjeta biti veća sa više diskusija iz publike.
Kad vec priprosti Komsic nije dao rezultat dajte karizmaticnog Nijemca pa makar nista ne uradio!
- PipiDugaDevetka
- Posts: 19071
- Joined: 25/12/2003 00:00
- Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.
#8996 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Gratz je ustvari, Gracić. Sjećaš li se bilbordaa ZNATE LI KO JE ŠEJLA GRATZ, tada sam prvi put čuo za ovog Gratz-a.Visoko Vares wrote:Gratz je nedvojbeno karizmatican, bradicom pojacan dojam.PipiDugaDevetka wrote:Znaju istinski narodni tribuni da je živa riječ jedno 5 puta bolja od saopštavanja istog teksta putem tv. To je moja nestručna prognoza da će u manjim gradovima posjeta biti veća sa više diskusija iz publike.
Kad vec priprosti Komsic nije dao rezultat dajte karizmaticnog Nijemca pa makar nista ne uradio!
Ako iko zna o masovnim komunikacijama išta, to je on.
-
Visoko Vares
- Posts: 70
- Joined: 27/08/2012 00:25
#8997 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Gracic?? Musliman-Bosnjak??PipiDugaDevetka wrote:Gratz je ustvari, Gracić. Sjećaš li se bilbordaa ZNATE LI KO JE ŠEJLA GRATZ, tada sam prvi put čuo za ovog Gratz-a.Visoko Vares wrote:Gratz je nedvojbeno karizmatican, bradicom pojacan dojam.PipiDugaDevetka wrote:Znaju istinski narodni tribuni da je živa riječ jedno 5 puta bolja od saopštavanja istog teksta putem tv. To je moja nestručna prognoza da će u manjim gradovima posjeta biti veća sa više diskusija iz publike.
Kad vec priprosti Komsic nije dao rezultat dajte karizmaticnog Nijemca pa makar nista ne uradio!
Ako iko zna o masovnim komunikacijama išta, to je on.
Zato je valjda bradu uzgojio.
Vidi, predvidjam mu pobjedu u RS, definitivno dobre knjige cita iz komunikologije.
- PipiDugaDevetka
- Posts: 19071
- Joined: 25/12/2003 00:00
- Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.
#8998 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Ma, ne mora odmah startati sa pobjedama. Daleko je sunce, što bi rekao Benitto Ć., nesuđeni Nobelovac.Visoko Vares wrote: Gracic?? Musliman-Bosnjak??
Zato je valjda bradu uzgojio.
Vidi, predvidjam mu pobjedu u RS, definitivno dobre knjige cita iz komunikologije.
Podržaću mu Našu Stranku sa dva glasa u lokalu, a iz moje obitelji, eto samo da se zna.
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#8999 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Predvidjam da bi se trebalo prvo informisati pa onda davati prognoze, ovako se lako ispadne smjesan 
-
Visoko Vares
- Posts: 70
- Joined: 27/08/2012 00:25
#9000 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Plijeni pojavom Gratz. Takvih nam vise treba...
