Telemach - ALL ABOUT 4

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
Mehemed
Posts: 6192
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#8976 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Mehemed »

un1ted wrote:Uvijek smo trazili veci upload :) Sa downloadom smo svi zadovoljni.
Tako je, upload brzine su stvarno lose, pogotovo kada trebam uploadovati "teze" klipove na youtube
User avatar
avaks
Posts: 5660
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#8977 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by avaks »

agent_zero wrote:Hebo vas upload, koji će vam?

Meni je skroz ok, bolje da porade na kanalima u osnovnom paketu analogne i digitale i da poprave sliku. A vi o nakom uploadu kuknjavite :-)
Seedanje torrenata na prajvet trekerima, upload na skydrive, youtube, facebook whateva, za backupe. Džaba ti 100Mb download kad se par uređaja nakači na istu konekciju (a malo nas je sa laptopima i smartphoneima na wifi danas :P) pa zatuše upload. Bruka stvari još pa čak i za prosječnog korisnika :D
Za kanale se apsolutno slažem mada mi tv nije prioritetna jer samo sport pratim (ako i to ne zamijeni d3go).

U glavnom trebamo što više da sugerišemo ako uopšte ima fajde od toga. Ja da sam u mogućnosti davno bih mijenjao providera jer se kod nas samo tako može uticati ali izemđu dva zla ja sam odabrao manje (ovo drugo je telekom koji nećemo da imenujemo naravno) :D
User avatar
bato99
Posts: 1946
Joined: 30/04/2008 15:04
Location: starMO
Contact:

#8978 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by bato99 »

HOĆEMO VEĆI UPLOAD
User avatar
Maharadza
Posts: 17069
Joined: 30/01/2013 15:13

#8979 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Maharadza »

bato99 wrote:HOĆEMO VEĆI UPLOAD
I DOWNLOAD! :evil:




Šta je? :D Uvijek tražite više nego što želite i trebate, jer ako dobijete i pola toga, niste nezadovoljni! :thumbup:
Domy31
Posts: 822
Joined: 08/06/2011 18:37

#8980 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Domy31 »

dobar upload :D

Image
Mehemed
Posts: 6192
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#8981 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Mehemed »

bato99 wrote:HOĆEMO VEĆI UPLOAD
HOĆEMO VEĆI UPLOAD
Domy31 wrote:dobar upload :D

Image
To ti dobar upload?
Na tu brzinu downloada treba najmanje da bude 2-3Mbps uploada
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65969
Joined: 03/08/2010 19:04

#8982 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by kakavdanakneiskustvu »

ja sam netom zadovoljan,mislim na brzinu,da nam hoće uvesti nove kanale,na analognu,ali daj bože
lelooo
Posts: 253
Joined: 11/05/2010 17:56

#8983 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by lelooo »

van helsing wrote:Ma nije samo telemach,inace internet provajderi nam daju brzine na kaskicu.
Jbt,kao da ne mozemo vidjeti brzine i ponude u susjedstvu/komsiluku.
Da ne spominjem druge zemlje.
Onako mi svejedno, ali gdje je to bolje? U sloveniji?
U hrv i srb je katastrofa internet ponuda... Tcom jos broji promet, a bug se hvalio vdslom od ovako 30 Mb ko da je ne znam ti sta, članak iz juna...

Sent from my ST18i using Tapatalk 2
User avatar
avaks
Posts: 5660
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#8984 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by avaks »

Tcom ima monopol, zato im i jeste tako... Da nije Telemacha i kod nas bi se još uvijek pratio promet a BH telecom još uvijek stoji iz toga da prosječnom korisniku ne treba više od 2Mb dl pardon DO (sa naglaskom na ovo do) 5Mb :D
Nego ne vidim neki razlog da se ne povećaju brzine uploada jer su fakat loše u odnosu na download.
10/2, 18/2.5, 24/3 bi fakat bilo super ako ne i više...
Koristi li iko od vas koji ste zadovoljni dropbox, skydrive, torrente, youtube, facebook? Pa zar nije bolje kada nešto uploaduješ za minutu umjesto pet a da ne govorim o većim fajlovima. Pa da se video klip uploaduje treba sat vremena a recimo da je to 15-20 minuta fakat znači!
Treba novih kanala i to je sigurno, pogotovo HD i naravno analogna koja je u krajnju ruku loša. Pa još nemaju zamjenu za Premier League HD i ESPN!
Mehemed
Posts: 6192
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#8985 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Mehemed »

avaks wrote: Koristi li iko od vas koji ste zadovoljni dropbox, skydrive, torrente, youtube, facebook? Pa zar nije bolje kada nešto uploaduješ za minutu umjesto pet a da ne govorim o većim fajlovima. Pa da se video klip uploaduje treba sat vremena a recimo da je to 15-20 minuta fakat znači!
A mozes misliti kako je kada jedan video uploadujes vise od 24h (negdje oko 29h).... Muke zive, samo sam molio Boga da ne nestane konekcije i struje...

dragonz
Posts: 2351
Joined: 20/09/2008 13:12

#8986 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by dragonz »

Čujem kako su se u telemachu zajebali sa ovim novim direktorom koji je protivno volji šefova iz Beograda potrošio milion i nešto za proširenje mreže prema Međugorju za samo par hiljada stalno naseljenih stanovnika iako je ovo mjesto poznato kao raj za ne plačanje turističke takse za oko milion turista koji ga godišnje posjete.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#8987 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by un1ted »

Je li vam radi net? Sinoc nestade

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
User avatar
heat
Posts: 17438
Joined: 30/01/2013 10:58
Location: Sarajevo
Grijem se na: Ljubav
Vozim: ABCD
Contact:

#8988 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by heat »

Image

:sad: :sad: :sad:
dowydyenya
Posts: 929
Joined: 27/01/2010 11:40

#8989 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by dowydyenya »

Image

Vec par dana veoma otezan promet zasto ?
Mehemed
Posts: 6192
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#8990 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Mehemed »

un1ted wrote:Je li vam radi net? Sinoc nestade

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
Meni radi, nije sinoc nestajalo, bio sam online do 1h

Image
NediM17
Posts: 26440
Joined: 05/11/2009 11:49

#8991 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by NediM17 »

E dobri moj ,,Telemaše" i gospodo iz Telemaha, molim bih da mi lijepo odgovorite koga VI lazete, ili ipak ne !!!

DAKLE, NA VAŠOJ STRANICI JASNO STOJI DA JE U "DUO MIX" PAKETU, NA KOJEM SAM I JA, UKLJUČEN "Basic Linux web hosting paket (1200MB prostora)".

Kako da dobijem FTP i ostale PODATKE???!?!?!?!?!??!?!?!
User avatar
Maharadza
Posts: 17069
Joined: 30/01/2013 15:13

#8992 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Maharadza »

@telemach: Do kada ću morati resetovati resiver svaki put da bi dobio epg??? Ugasim ga normalno preko daljinskog, ponovo upalim idući dan i boom - epg kaže 'nema informacija' i moram ga čupati iz utičnice da bi se ponovo
učitalo a što traje poprilično na ovome v2 resiveru. FIX IT!!!

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 4
Last edited by Maharadza on 03/10/2013 20:50, edited 1 time in total.
User avatar
bato99
Posts: 1946
Joined: 30/04/2008 15:04
Location: starMO
Contact:

#8993 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by bato99 »

Maharadza wrote:
bato99 wrote:HOĆEMO VEĆI UPLOAD
I DOWNLOAD! :evil:




Šta je? :D Uvijek tražite više nego što želite i trebate, jer ako dobijete i pola toga, niste nezadovoljni! :thumbup:
ma brate vidiš da su pali k... za uši...nikakve nove ponude kanala ni povećanja brzine..ono pravo su se opustili može im biti :evil:
kukaj brate :D ne možeš drugačije sa jazavcima :lol:
User avatar
mumi80
Posts: 1048
Joined: 21/08/2009 09:00

#8994 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by mumi80 »

Ne samo da ne unapredjuju ponudu nego istu unazadjuju. Ukinuli su dva jaka sportska kanala bez adekvatne zamjene:evil:

Sent from my GT-I8160 using Tapatalk 2
Mutivoda
Posts: 12506
Joined: 03/10/2013 13:09

#8995 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Mutivoda »

Djevojka koja je živjela prije u stanu gdje sad živim je plaćala čitav paket, a koristila je samo internet.
Dolazili su da nam priključe kablovsku, ali su rekli da za resiver fali neki kabl, da li je njihova obaveza bila da sve to donesu u paketu kad njoj i isporučen taj resiver ili ja trebam nabavljati te neke kablove?
Ne znam da li da tražim među papirima ime i prezime tehničara koji je to obavljao i da prijavim to ili?
User avatar
Telemach
Posts: 16888
Joined: 13/10/2010 14:13

#8996 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

Mutivoda wrote:Djevojka koja je živjela prije u stanu gdje sad živim je plaćala čitav paket, a koristila je samo internet.
Dolazili su da nam priključe kablovsku, ali su rekli da za resiver fali neki kabl, da li je njihova obaveza bila da sve to donesu u paketu kad njoj i isporučen taj resiver ili ja trebam nabavljati te neke kablove?
Ne znam da li da tražim među papirima ime i prezime tehničara koji je to obavljao i da prijavim to ili?
Molimo Vas dostavite nam tačne korisničke i adresne podatke u inbox, kako bismo provjerili i odgovorili na adekvatan način.
User avatar
van helsing
Posts: 2093
Joined: 01/04/2010 19:34

#8997 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by van helsing »

Ma cekaju da se promijeni vlasnik,pa da pocnu sa novitetima. Sadasnji vlasnik ne zeli nikakva nova ulaganja.


Tapatalk 2
j00k3r
Posts: 206
Joined: 22/07/2012 18:27

#8998 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by j00k3r »

Zahvaljujem na crnoj slici HRT 2, istekao mi je ugovor ******************************************************************** :-) pozdrav, sretno i ugodno se ugasili! ;-)

// tapatalked
NediM17
Posts: 26440
Joined: 05/11/2009 11:49

#8999 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by NediM17 »

Telemach wrote:
Mutivoda wrote:Djevojka koja je živjela prije u stanu gdje sad živim je plaćala čitav paket, a koristila je samo internet.
Dolazili su da nam priključe kablovsku, ali su rekli da za resiver fali neki kabl, da li je njihova obaveza bila da sve to donesu u paketu kad njoj i isporučen taj resiver ili ja trebam nabavljati te neke kablove?
Ne znam da li da tražim među papirima ime i prezime tehničara koji je to obavljao i da prijavim to ili?
Molimo Vas dostavite nam tačne korisničke i adresne podatke u inbox, kako bismo provjerili i odgovorili na adekvatan način.

HVALA VAM ŠTO STE SE OGLUŠILI NA MOJE PITANJE ! STOKO !!!
User avatar
Maharadza
Posts: 17069
Joined: 30/01/2013 15:13

#9000 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Maharadza »

NediM17 wrote:
Telemach wrote:
Mutivoda wrote:Djevojka koja je živjela prije u stanu gdje sad živim je plaćala čitav paket, a koristila je samo internet.
Dolazili su da nam priključe kablovsku, ali su rekli da za resiver fali neki kabl, da li je njihova obaveza bila da sve to donesu u paketu kad njoj i isporučen taj resiver ili ja trebam nabavljati te neke kablove?
Ne znam da li da tražim među papirima ime i prezime tehničara koji je to obavljao i da prijavim to ili?
Molimo Vas dostavite nam tačne korisničke i adresne podatke u inbox, kako bismo provjerili i odgovorili na adekvatan način.

HVALA VAM ŠTO STE SE OGLUŠILI NA MOJE PITANJE ! STOKO !!!
+1 :shooo:
Locked