Zeničani
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- Freamon Lester
- Posts: 3398
- Joined: 06/09/2014 01:18
#8951 Re: Zeničani
Klasican primjer loseg rada policije, a i organizatora. Za ovakve koncerte se moze fino zatvoriti staza koja ide pored Atletskog stadiona i obezbjediti parking uz naplatu na betonskim terenima iza teniskih. Ali mnogo je to zahmeta, pa nek se parkiraju ko u avliji. Ocekivati vise od domaceg prosjeka je nazalost uzaludno.
- kamen spoticanja
- Posts: 13126
- Joined: 08/11/2009 15:29
- Location: na tragu za Istinom
#8952 Re: Zeničani
Nou nou...zelena povrsina je zelena i na smetovima i na kembridzu...da je bilo pameti i .uda jucer su eko inspektori mogli fino napuniti opstinsku kasuCasual's wrote:nadžak wrote: Ma ne znam šta da kažem. Svi smo mi takvi, manje više. Kad nama nešto treba onda je kršenje propisa ono kao u granicama tolerancije i prihvatljivo.
Kad drugi istu stvar napravi onda se slomismo pozivanjem na poštivanje propisa. Ne znam, malo je tko danas po tom pitanju dosljedan i nije licemjeran.
Danas gledam na Smetovima, masa nas je sišla sa onog puta i parkirala auto na livadama pored. Sjedilo se, neko roštiljao, neko onako ljenčario.
Nedavno je bila ta situacija prikazana na Ze blogu, ono kao naš primitivizam i slično.
Pazi, da ne misliš da ja ovo tebi spočitavam zbog ovog što si zvao 122, nego onako pominjem da je kod nas tako genralno. Zaustavljanje, parkiranje, četiri žmigavca, mobitel, pojas, preticanja kojekakva i sl. Za sebe mislimo da možemo, sposobni smo to bez problema uradit, nije to problem i tako.
Ovo je za svaku osudu. Smetovi su 7 km od grada, izletište pa se i očekuju auta na travi. Pokušali su to zaustaviti postavljanjem ograde, ali je raja prestala dolazit.
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 66002
- Joined: 03/08/2010 19:04
#8954 Re: Zeničani
kamen spoticanja wrote:Nou nou...zelena povrsina je zelena i na smetovima i na kembridzu...da je bilo pameti i .uda jucer su eko inspektori mogli fino napuniti opstinsku kasuCasual's wrote:nadžak wrote: Ma ne znam šta da kažem. Svi smo mi takvi, manje više. Kad nama nešto treba onda je kršenje propisa ono kao u granicama tolerancije i prihvatljivo.
Kad drugi istu stvar napravi onda se slomismo pozivanjem na poštivanje propisa. Ne znam, malo je tko danas po tom pitanju dosljedan i nije licemjeran.
Danas gledam na Smetovima, masa nas je sišla sa onog puta i parkirala auto na livadama pored. Sjedilo se, neko roštiljao, neko onako ljenčario.
Nedavno je bila ta situacija prikazana na Ze blogu, ono kao naš primitivizam i slično.
Pazi, da ne misliš da ja ovo tebi spočitavam zbog ovog što si zvao 122, nego onako pominjem da je kod nas tako genralno. Zaustavljanje, parkiranje, četiri žmigavca, mobitel, pojas, preticanja kojekakva i sl. Za sebe mislimo da možemo, sposobni smo to bez problema uradit, nije to problem i tako.
Ovo je za svaku osudu. Smetovi su 7 km od grada, izletište pa se i očekuju auta na travi. Pokušali su to zaustaviti postavljanjem ograde, ali je raja prestala dolazit.
jbg,ne rade subotom
- kamen spoticanja
- Posts: 13126
- Joined: 08/11/2009 15:29
- Location: na tragu za Istinom
#8955 Re: Zeničani
Rade rade
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 66002
- Joined: 03/08/2010 19:04
- Not My Idea
- Posts: 14691
- Joined: 15/03/2011 23:12
#8958 Re: Zeničani
U Hitnoj platim 15maraka mjerenje pritiska?! Obrazlozenje je da se od nove godine naplacuje sve sto nije hitno.
Za koji vrag mi placamo zdravstveno?
Za koji vrag mi placamo zdravstveno?
-
veliki_ah
- Posts: 1125
- Joined: 28/09/2008 23:42
#8959 Re: Zeničani
Isto što je vađenje krvi u porodičnoj 30 KM.. Pravdanje je da se ne plaća samo ako se ima dijagnoza.. Al kako ću znati imam li išta ako prvo ne izvadim krv 
- nadžak
- Posts: 2313
- Joined: 04/06/2011 13:25
- Location: Zenica
#8960 Re: Zeničani
Not My Idea wrote:U Hitnoj platim 15maraka mjerenje pritiska?! Obrazlozenje je da se od nove godine naplacuje sve sto nije hitno.
Za koji vrag mi placamo zdravstveno?
- Warashii
- Posts: 4282
- Joined: 13/09/2011 12:55
#8961 Re: Zeničani
Da bi ljekari imali plate.Not My Idea wrote:U Hitnoj platim 15maraka mjerenje pritiska?! Obrazlozenje je da se od nove godine naplacuje sve sto nije hitno.
Za koji vrag mi placamo zdravstveno?
- kamen spoticanja
- Posts: 13126
- Joined: 08/11/2009 15:29
- Location: na tragu za Istinom
#8962 Re: Zeničani
To je tako duze od godine dananadžak wrote:Not My Idea wrote:U Hitnoj platim 15maraka mjerenje pritiska?! Obrazlozenje je da se od nove godine naplacuje sve sto nije hitno.
Za koji vrag mi placamo zdravstveno?Pa ne vjerujem da je bilo gdje u privatnoj tolika cijena. Imam kolegu radi privatno, baš ću ga pitat.
a radi se zbog pacijenata koji ne zele cekati kod svog ljekara porodicne medicine pa onda cekaju kraj radnog vremena i idu u hitno zbog ,uslovno receno,nehitnih stanja a onda tako popunjavaju kapacitete hitne sluzbe koja se onda ne moze baviti osnovnom djelatnosti
- nadžak
- Posts: 2313
- Joined: 04/06/2011 13:25
- Location: Zenica
#8963 Re: Zeničani
Ajoj čovječe, pa kod nas uvijek ispašta onaj ko nije ni kriv ni dužan.kamen spoticanja wrote:To je tako duze od godine dananadžak wrote:Not My Idea wrote:U Hitnoj platim 15maraka mjerenje pritiska?! Obrazlozenje je da se od nove godine naplacuje sve sto nije hitno.
Za koji vrag mi placamo zdravstveno?Pa ne vjerujem da je bilo gdje u privatnoj tolika cijena. Imam kolegu radi privatno, baš ću ga pitat.
a radi se zbog pacijenata koji ne zele cekati kod svog ljekara porodicne medicine pa onda cekaju kraj radnog vremena i idu u hitno zbog ,uslovno receno,nehitnih stanja a onda tako popunjavaju kapacitete hitne sluzbe koja se onda ne moze baviti osnovnom djelatnosti
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83478
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#8964 Re: Zeničani
Zar u apoteci to nije par maraka?
-
channel10
- Posts: 17013
- Joined: 08/01/2014 12:37
#8965 Re: Zeničani
Bilo je marka ili dvije. Mislim da je i sad toliko.
- Jimmy McNulty
- Čiča Gliša
- Posts: 6520
- Joined: 11/04/2012 11:32
#8966 Re: Zeničani
Jadni oni ne mogu se bavit svojim poslom
koji im je to tačno posao, jedenje bureka i kifli iz klasa?
A šta je sa ljudima ko što su moja mama npr, ambulanta radi svaki dan do 12, subotom i nedjeljom ne radi i neko zbog posla ne stigne u ambulantu do 12 i šta onda, mora ić' u hitnu platit, a uredno se odbija od plate za zdravstvo. Pa ne bih im dao pare nema tog boga, nek policiju zovu ali ne bih platio. Govna bahata.
A šta je sa ljudima ko što su moja mama npr, ambulanta radi svaki dan do 12, subotom i nedjeljom ne radi i neko zbog posla ne stigne u ambulantu do 12 i šta onda, mora ić' u hitnu platit, a uredno se odbija od plate za zdravstvo. Pa ne bih im dao pare nema tog boga, nek policiju zovu ali ne bih platio. Govna bahata.
- kamen spoticanja
- Posts: 13126
- Joined: 08/11/2009 15:29
- Location: na tragu za Istinom
#8967 Re: Zeničani
Ne sporim da ima problema ali zamisli situaciju kad si u ,nedaj Boze, udesu s djecom a dezurni u hitnoj ima 35 penzionera i hipohondara koji su dosli po recept za redovnu terapiju ili nesto slicno...
nigdje na dunjaluku hitna pomoc ne radi nista sto nije urgentno...a kod nas zbog lose provedenog sistema porodicne medicine doktor u dezuri napravi 80 pregleda od kojih su u prosjeku 6 hitnih stanja...ne znam mozete li sebi docarat sta znaci napraviti 80 pregleda u jednoj dezuri...
to je katastrofa
nigdje na dunjaluku hitna pomoc ne radi nista sto nije urgentno...a kod nas zbog lose provedenog sistema porodicne medicine doktor u dezuri napravi 80 pregleda od kojih su u prosjeku 6 hitnih stanja...ne znam mozete li sebi docarat sta znaci napraviti 80 pregleda u jednoj dezuri...
to je katastrofa
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83478
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#8968 Re: Zeničani
Da li postoji mogucnost da ambulante porodicne medicine rade duze i da im se uvedu dezure vikendom?
- kamen spoticanja
- Posts: 13126
- Joined: 08/11/2009 15:29
- Location: na tragu za Istinom
#8969 Re: Zeničani
Postoji ali u ovim uslovima tesko_BataZiv_0809 wrote:Da li postoji mogucnost da ambulante porodicne medicine rade duze i da im se uvedu dezure vikendom?
- apsidejzi
- Posts: 9947
- Joined: 25/05/2013 23:49
#8970 Re: Zeničani
Kad udaris po dzepu onda sve samo od sebe dodje u red
Lijepi zapad 
-
Mustang1
- Posts: 29931
- Joined: 29/12/2010 17:31
#8971 Re: Zeničani
29 stepeni?
Ja se sjecam kad je ljeti prije 15.ak godina bilo 28 i nesnosljiva vrucina 
- ExNihilo
- Posts: 17072
- Joined: 23/01/2008 07:05
- Location: In the sheltering shade of the forest
#8972 Re: Zeničani
Hebo majku, nema više proljeća. Direkt prelaz sa čiča zime na ljeto.
- Partijaner
- Posts: 15365
- Joined: 17/10/2010 13:56
- Location: Südkurve München
#8973 Re: Zeničani
Bas, previse je toplo za april.
- kamen spoticanja
- Posts: 13126
- Joined: 08/11/2009 15:29
- Location: na tragu za Istinom
#8974 Re: Zeničani
Koje zime?ExNihilo wrote:Hebo majku, nema više proljeća. Direkt prelaz sa čiča zime na ljeto.
-
Ci-Nick
- Posts: 6887
- Joined: 15/03/2015 17:38
#8975 Re: Zeničani
ako ne laže HMZ FBiH u 15 sati u Zenici je bilo 31 stepen a u Mostaru "samo" 28 stepeni.Mustang1 wrote:29 stepeni?Ja se sjecam kad je ljeti prije 15.ak godina bilo 28 i nesnosljiva vrucina

