SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
-
zipoo
- Posts: 18881
- Joined: 20/06/2011 16:27
- Location: Sarajevo
#8951 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Nisam ni znao da imaju ono malo sranje za brzinu

- Tercius
- Posts: 1572
- Joined: 21/01/2011 19:51
#8952 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Ne znam druze fakat sta se ocekuje od jedne patrole da urade u ovakavoj i slicnoj situaciji,sto smo trazili to smo i dobili i to neku vrstu bobija samo eto ovi nose ko neke pendreke.Mada je ovdje moglo svasta nesto se jos uraditi cisto da se kera ponizi pred kamerama i malo spusti na zemlju kao recimo:nakon psovki naredit mu da prestane sa narusavanjem JRiM odmah potom narediti da izadju iz vozila i on i pichich pored njega ili ko je vec u autu,narediti a u cilju kontrole lica da stave ruke na haubu izvrsiti detaljan pretres sadrzaja djepova torbica i sl. nakon toga izvrsiti detaljan pretres vozila,izvrsiti detaljnu provjeru broja šasije vozila i da li isto se nalazi u bazi potraga itd itd izvrsiti detaljne provjere potrage ta licima,naravno uz svako dodatno kurcenje to smatrati kao ometanjE OSL belezuke na bijele ruke i trpaj kera u telechak marice i vozi u stanicu.Ej moja policijo slabo mi citate a sve vam je napisano.zateznistub wrote:Niti je ko vidio da mu je.napisan nalog za brzinu koja se jasno dala vidjeti na displeju policijskog vozila. A ti stisni mudo pa ponovi ovo sto je on uradio kad te slijedeci put zaustave, ne bitno iz kojeg razloga. I jeste je odjebo i to da valjanadžak wrote:
Stanite bolan, nije mi jasno jesmo li gledali isti snimak? Jeli to onaj u trajanju od 1:51 u kojem je kao zajeban onaj lik sa crvenim audijem?
Ne vidim šta je sporno ondje. Lik jest papak nafurani, vidi se po priči. Dakle, on ne dozvoljava da ga se snima i mislim da ima pravo na to. Tu policija nema veze sa tim! Policija je njemu napisala nalog za prekoračenje i gotovo! Nema naloga za papanski govor još uvijek.
Neko spominje nekakav gas i kao ode niz ulicu divljajući. Izvinite, ali ondje nit ja vidim da je on nešto špure ostavljao nit je neka brzina bila kad je otišao niz cestu. Kakvo pljuvanje po državi, klinci palci. Ne znam stvarno šta ste vi gledali koji ste to tako okarakterisali! Da se razumijemo, nemam pojma ko je lik da ne bi ispalo da ga branim. Branim policiju jer se napisa da je on kao nešto odjebo policiju i odjurio niz cestu!
- zateznistub
- Posts: 15528
- Joined: 29/07/2010 13:55
- Location: Down Under
#8953 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Znas da nisam neko ko pljuje po policiji, cak sam u bezbroj slucajeva stajao i stajacu na njihovu stranu...Tercius wrote:
Ne znam druze fakat sta se ocekuje od jedne patrole da urade u ovakavoj i slicnoj situaciji,sto smo trazili to smo i dobili i to neku vrstu bobija samo eto ovi nose ko neke pendreke.Mada je ovdje moglo svasta nesto se jos uraditi cisto da se kera ponizi pred kamerama i malo spusti na zemlju kao recimo:nakon psovki naredit mu da prestane sa narusavanjem JRiM odmah potom narediti da izadju iz vozila i on i pichich pored njega ili ko je vec u autu,narediti a u cilju kontrole lica da stave ruke na haubu izvrsiti detaljan pretres sadrzaja djepova torbica i sl. nakon toga izvrsiti detaljan pretres vozila,izvrsiti detaljnu provjeru broja šasije vozila i da li isto se nalazi u bazi potraga itd itd izvrsiti detaljne provjere potrage ta licima,naravno uz svako dodatno kurcenje to smatrati kao ometanjE OSL belezuke na bijele ruke i trpaj kera u telechak marice i vozi u stanicu.Ej moja policijo slabo mi citate a sve vam je napisano.
Ali ovo sa ovim audijem i Papkom u njemu zasluzuje jaci tretman od gledanja u auspuh dok ovaj odlazi bez dopustenja. Ako nista drugo, mogli su zvati podrsku da ga oni izvrnu ko čarape
- kafanski_covjek
- Posts: 2329
- Joined: 09/10/2016 18:38
#8954 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
ja ne znam sta ste vi gledali ali je on odbio da potpise i primi nalog (1:06)zateznistub wrote:Niti je ko vidio da mu je.napisan nalog za brzinu koja se jasno dala vidjeti na displeju policijskog vozila. A ti stisni mudo pa ponovi ovo sto je on uradio kad te slijedeci put zaustave, ne bitno iz kojeg razloga. I jeste je odjebo i to da valjanadžak wrote:
Stanite bolan, nije mi jasno jesmo li gledali isti snimak? Jeli to onaj u trajanju od 1:51 u kojem je kao zajeban onaj lik sa crvenim audijem?
Ne vidim šta je sporno ondje. Lik jest papak nafurani, vidi se po priči. Dakle, on ne dozvoljava da ga se snima i mislim da ima pravo na to. Tu policija nema veze sa tim! Policija je njemu napisala nalog za prekoračenje i gotovo! Nema naloga za papanski govor još uvijek.
Neko spominje nekakav gas i kao ode niz ulicu divljajući. Izvinite, ali ondje nit ja vidim da je on nešto špure ostavljao nit je neka brzina bila kad je otišao niz cestu. Kakvo pljuvanje po državi, klinci palci. Ne znam stvarno šta ste vi gledali koji ste to tako okarakterisali! Da se razumijemo, nemam pojma ko je lik da ne bi ispalo da ga branim. Branim policiju jer se napisa da je on kao nešto odjebo policiju i odjurio niz cestu!
- JThomas
- Posts: 69047
- Joined: 24/05/2008 15:01
- Location: Sic semper tyrannis
#8955 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
sve biste vi to pobrojano uradili da je riječ o fukari. a pošto nije...
- zateznistub
- Posts: 15528
- Joined: 29/07/2010 13:55
- Location: Down Under
#8956 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
JThomas wrote:sve biste vi to pobrojano uradili da je riječ o fukari. a pošto nije...
- Tercius
- Posts: 1572
- Joined: 21/01/2011 19:51
#8957 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
zateznistub wrote:Znas da nisam neko ko pljuje po policiji, cak sam u bezbroj slucajeva stajao i stajacu na njihovu stranu...Tercius wrote:
Ne znam druze fakat sta se ocekuje od jedne patrole da urade u ovakavoj i slicnoj situaciji,sto smo trazili to smo i dobili i to neku vrstu bobija samo eto ovi nose ko neke pendreke.Mada je ovdje moglo svasta nesto se jos uraditi cisto da se kera ponizi pred kamerama i malo spusti na zemlju kao recimo:nakon psovki naredit mu da prestane sa narusavanjem JRiM odmah potom narediti da izadju iz vozila i on i pichich pored njega ili ko je vec u autu,narediti a u cilju kontrole lica da stave ruke na haubu izvrsiti detaljan pretres sadrzaja djepova torbica i sl. nakon toga izvrsiti detaljan pretres vozila,izvrsiti detaljnu provjeru broja šasije vozila i da li isto se nalazi u bazi potraga itd itd izvrsiti detaljne provjere potrage ta licima,naravno uz svako dodatno kurcenje to smatrati kao ometanjE OSL belezuke na bijele ruke i trpaj kera u telechak marice i vozi u stanicu.Ej moja policijo slabo mi citate a sve vam je napisano.
Ali ovo sa ovim audijem i Papkom u njemu zasluzuje jaci tretman od gledanja u auspuh dok ovaj odlazi bez dopustenja. Ako nista drugo, mogli su zvati podrsku da ga oni izvrnu ko čarape
Ja sam realan kada nesto nije do njih i kada sav teret nakaradnosti sistema pada njima za vrat branio sam ih i branit cu ih,a naravno kada god podbace kao na ovom snimku od mene im je minus.Pogresna je to taktika ovakvim kerovima dizati rep i davati n vaznosti pozivajuci podrsku.Nema potrebe evo napisao sam gore,imaju pravo po svojoj procjeni da nekoga drze do 6 sati na licu mjesta bez sudije bez tuzioca,eto ruzan si mi,beze ti je frizura smrdi ti iz usta,6 sati te ja karam ovdje sad,taman ce kraj smjene dok zavrsimo.Ali eto ne znaju ocito je.
- Velkoski
- ModeratorNaBezCenzure
- Posts: 79548
- Joined: 17/05/2008 15:30
- Location: u dergjahu tvog srca
- Vozim: Golf 7 GTI
#8958 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
da sam je oters'o ovako raskovali bi i mene i auto 
- JThomas
- Posts: 69047
- Joined: 24/05/2008 15:01
- Location: Sic semper tyrannis
#8959 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
treba ozvaničiti praksu i uvesti i u zakone: otežavajuće okolnosti - nedostatak imovine i političkih veza, olakšavajuće okolnosti - dobro imovno stanje, članstvo u vladajućoj stranci, ranija osuđivanost, ranija osuđivanost rodbine i prijatelja, upadljiva vjerska obilježja preko majice ili u automobilu...
pa eto, je li stvarno ono što je uradio izo tahirović tri puta teže i gore od onoga što je uradio tomo spahović? naravno da nije, ni pravno ni moralno. ali izo je narkoman i fukara koja je time što je učinila izgubila i ono malo što je imala u životu - zauvijek. on će izaći za 18 godina, ili odguliti punih 20, i ako preživi biće niko i ništa, i manje od toga. a izin mali će izaći za pet godina kao hadžija i biti još veća faca i još zajebaniji. lakše će bukirati borbe i skuplje će naplaćivati, nabaciće i neki fensi nadimak.
u čemu je razlika? u imovnom stanju i vezama. to je tako jednostavno.
pa eto, je li stvarno ono što je uradio izo tahirović tri puta teže i gore od onoga što je uradio tomo spahović? naravno da nije, ni pravno ni moralno. ali izo je narkoman i fukara koja je time što je učinila izgubila i ono malo što je imala u životu - zauvijek. on će izaći za 18 godina, ili odguliti punih 20, i ako preživi biće niko i ništa, i manje od toga. a izin mali će izaći za pet godina kao hadžija i biti još veća faca i još zajebaniji. lakše će bukirati borbe i skuplje će naplaćivati, nabaciće i neki fensi nadimak.
u čemu je razlika? u imovnom stanju i vezama. to je tako jednostavno.
- O'zone
- Globalni moderator
- Posts: 22352
- Joined: 17/02/2008 20:29
- Location: Usa
- Contact:
- jao_situacije
- Posts: 18094
- Joined: 29/03/2014 19:20
#8961 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
fali i kockasta glava, šuškavac, pederuša, steroidiJThomas wrote:treba ozvaničiti praksu i uvesti i u zakone: otežavajuće okolnosti - nedostatak imovine i političkih veza, olakšavajuće okolnosti - dobro imovno stanje, članstvo u vladajućoj stranci, ranija osuđivanost, ranija osuđivanost rodbine i prijatelja, upadljiva vjerska obilježja preko majice ili u automobilu...
pa eto, je li stvarno ono što je uradio izo tahirović tri puta teže i gore od onoga što je uradio tomo spahović? naravno da nije, ni pravno ni moralno. ali izo je narkoman i fukara koja je time što je učinila izgubila i ono malo što je imala u životu - zauvijek. on će izaći za 18 godina, ili odguliti punih 20, i ako preživi biće niko i ništa, i manje od toga. a izin mali će izaći za pet godina kao hadžija i biti još veća faca i još zajebaniji. lakše će bukirati borbe i skuplje će naplaćivati, nabaciće i neki fensi nadimak.
u čemu je razlika? u imovnom stanju i vezama. to je tako jednostavno.
- jao_situacije
- Posts: 18094
- Joined: 29/03/2014 19:20
#8962 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
nemojmo se lagati, ne smijuTercius wrote:zateznistub wrote:Znas da nisam neko ko pljuje po policiji, cak sam u bezbroj slucajeva stajao i stajacu na njihovu stranu...Tercius wrote:
Ne znam druze fakat sta se ocekuje od jedne patrole da urade u ovakavoj i slicnoj situaciji,sto smo trazili to smo i dobili i to neku vrstu bobija samo eto ovi nose ko neke pendreke.Mada je ovdje moglo svasta nesto se jos uraditi cisto da se kera ponizi pred kamerama i malo spusti na zemlju kao recimo:nakon psovki naredit mu da prestane sa narusavanjem JRiM odmah potom narediti da izadju iz vozila i on i pichich pored njega ili ko je vec u autu,narediti a u cilju kontrole lica da stave ruke na haubu izvrsiti detaljan pretres sadrzaja djepova torbica i sl. nakon toga izvrsiti detaljan pretres vozila,izvrsiti detaljnu provjeru broja šasije vozila i da li isto se nalazi u bazi potraga itd itd izvrsiti detaljne provjere potrage ta licima,naravno uz svako dodatno kurcenje to smatrati kao ometanjE OSL belezuke na bijele ruke i trpaj kera u telechak marice i vozi u stanicu.Ej moja policijo slabo mi citate a sve vam je napisano.
Ali ovo sa ovim audijem i Papkom u njemu zasluzuje jaci tretman od gledanja u auspuh dok ovaj odlazi bez dopustenja. Ako nista drugo, mogli su zvati podrsku da ga oni izvrnu ko čarape
Ja sam realan kada nesto nije do njih i kada sav teret nakaradnosti sistema pada njima za vrat branio sam ih i branit cu ih,a naravno kada god podbace kao na ovom snimku od mene im je minus.Pogresna je to taktika ovakvim kerovima dizati rep i davati n vaznosti pozivajuci podrsku.Nema potrebe evo napisao sam gore,imaju pravo po svojoj procjeni da nekoga drze do 6 sati na licu mjesta bez sudije bez tuzioca,eto ruzan si mi,beze ti je frizura smrdi ti iz usta,6 sati te ja karam ovdje sad,taman ce kraj smjene dok zavrsimo.Ali eto ne znaju ocito je.
ne bi ga ni zaustavili da nije bilo kamere i tv-a
ali hajd, bar je ova fukara koja se kurči u truljama na red došla
-
MAN-lion's coach
- Posts: 3323
- Joined: 16/01/2010 02:45
#8963 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
http://www.avaz.ba/clanak/262233/visoko ... u-butilama

Dana 12.11.2016.godine, policijski službenici I PU iz saobraćaja su isključili K.B. iz Sarajeva, koji je zatečen da upravlja putničkim motornim vozilom marke “VW Passat”, reg. oznake K78-T-628. Izvršenim uvidom u registre prekršajnih evidencija i novčanih kazni, utvrđeno je da je isti višestruki povratnik u vršenju teških prekršaja iz oblasti ZOOBS-a na putevima u BiH, kažnjivih po članu 235. istog Zakona, a u Registru novčanih kazni ima dug u iznosu od 1.005,00 KM.
Dana 13.11.2016.godine, policijski službenici II PU iz saobraćaja su isključili Ć.M. iz Sarajeva, koji je zatečen da upravlja putničkim motornim vozilom marke “VW Golf 4”, reg. oznake E82-J-894. Izvršenim uvidom u registre prekršajnih evidencija i novčanih kazni, utvrđeno je da je isti višestruki povratnik u vršenju teških prekršaja iz oblasti ZOOBS-a na putevima u BiH, kažnjivih po članu 235. istog Zakona, a u Registru novčanih kazni ima dug u iznosu od 580,00 KM.
Dana 13.11.2016.godine, policijski službenici II PU iz saobraćaja su isključili Z.E. iz Sarajeva, koja je zatečena da upravlja putničkim motornim vozilom marke “Hyndai”, reg. oznake J97-T-898. Izvršenim uvidom u registre prekršajnih evidencija i novčanih kazni, utvrđeno je da je ista višestruki povratnik u vršenju teških prekršaja iz oblasti ZOOBS-a na putevima u BiH, kažnjivih po članu 235. istog Zakona, a u Registru novčanih kazni ima dug u iznosu od 1.660,00 KM.
Dana 14.11.2016.godine, policijski službenici I PU iz saobraćaja su isključili O.K. iz Sarajeva, koji je zatečen da upravlja putničkim motornim vozilom marke “VW Passat”, reg. oznake E55-J-999. Izvršenim uvidom u registre prekršajnih evidencija i novčanih kazni, utvrđeno je da je ista višestruki povratnik u vršenju teških prekršaja iz oblasti ZOOBS-a na putevima u BiH, kažnjivih po članu 235. istog Zakona, a u Registru novčanih kazni ima dug u iznosu od 8.268,60 KM.
Pošto se do sada izrečenim sankcijama nije postigla svrha kažnjavanja, jer su isti nastavili sa vršenjem najtežih oblika prekršaja iz oblasti ZOOBS-a na putevima u BiH, čime se direktno ugrožava javna sigurnost, na osnovu saglasnosti sudije Općinskog suda u Sarajevu, od istih su privremeno oduzeta motorna vozila. Pomenuta vozila će do okončanja prekršajnog postupka biti deponovana na depou MUP-a Kantona Sarajevo u Butmiru.
- vješalica
- Posts: 10114
- Joined: 02/04/2010 19:12
#8964 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
gdje je sad onaj da kaže kako je ovo bilo uobičajno oduzimanje
jašta je
od kada su se digli da kontrolišu na ulicama svaki dan sve više oduzetih vozila
stvar je jasna
tolerisalo se ali je kap prelila čašu
jašta je
od kada su se digli da kontrolišu na ulicama svaki dan sve više oduzetih vozila
stvar je jasna
tolerisalo se ali je kap prelila čašu
- kloniran
- Posts: 12190
- Joined: 06/09/2013 18:57
- Location: Ispod palme na obali mora.
#8965 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
uzimaju auta sa 580 maraka kazene a ovi sa 10, 15, 20 hiljada kazni i dalje vozaju
predstava za budale
predstava za budale
- zli_hordas
- Posts: 1275
- Joined: 27/05/2010 08:58
#8966 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
udri po fukari a audiju gledaj u auspuh
- studiorum_tuzlaensis
- Posts: 6230
- Joined: 08/07/2015 11:06
- Location: dogodine u Mariupolju
#8967 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Taman je to... Doći će svi na red. Nek plati 580 KM i dobiće auto nazad, stvar jasna.kloniran wrote:uzimaju auta sa 580 maraka kazene a ovi sa 10, 15, 20 hiljada kazni i dalje vozaju![]()
predstava za budale
- kloniran
- Posts: 12190
- Joined: 06/09/2013 18:57
- Location: Ispod palme na obali mora.
#8968 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Uredu je to, da nije okretanja glave na cesti kad prođu ovi od 10 i vise hiljada na racunu za placanje
- JThomas
- Posts: 69047
- Joined: 24/05/2008 15:01
- Location: Sic semper tyrannis
#8969 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
još veći problem od toga je što postoji kasta kojoj se ne smije ni dati kazna.
- O'zone
- Globalni moderator
- Posts: 22352
- Joined: 17/02/2008 20:29
- Location: Usa
- Contact:
#8970 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Nikad udovoljit.....
- vješalica
- Posts: 10114
- Joined: 02/04/2010 19:12
#8971 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
mlogo ljudi se voza sa naštancanim kaznama
veoma mnogo
a kontrole to pokazuju
doći će i oni na red samo dok nalete
njih policija zna
veoma mnogo
a kontrole to pokazuju
doći će i oni na red samo dok nalete
njih policija zna
- JThomas
- Posts: 69047
- Joined: 24/05/2008 15:01
- Location: Sic semper tyrannis
#8972 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
bolje je i ovo da ide nego da ne ide. međutim temeljni problem iz kojeg proizlaze svi drugi je selektivnost u provođenju zakona. kako personalno (različita primjena na različite ljude), tako i prosto neprovođenje cijelih dijelova regulative. zašto se ovo nije radilo prije, a bila je mogućnost sve vrijeme? zamisli koliko bi jača bila prevencija.
pitanje je retoričko, ne morate odgovarati.
pitanje je retoričko, ne morate odgovarati.
-
wolfie
- Posts: 919
- Joined: 19/10/2010 21:21
#8973 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Je li iko pomislio koliko prekrsaja moras napraviti da naberes i tih 580 KM, da ne govorimo o vecim iznosima...
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
#8974 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Samo nek uzimaju.
Jbg, ja cim dobijem kaznu, trcim da je platim (hvala Bogu, nije bilo odavno
).
Ono skuplja....sta ceka, bolje sutra?
Nece se sigurno samo platiti....prica ''nema se'' ne pije vode. Nemoj onda vozati ili vozi po propisima. Ko te jebe.
Jbg, ja cim dobijem kaznu, trcim da je platim (hvala Bogu, nije bilo odavno
Ono skuplja....sta ceka, bolje sutra?
Nece se sigurno samo platiti....prica ''nema se'' ne pije vode. Nemoj onda vozati ili vozi po propisima. Ko te jebe.
-
mali_balon
- Posts: 14561
- Joined: 12/09/2012 09:57
#8975 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Fol je vozati malo novije auto i bolju marku vozila i mozes bukvalno ubijati ljude i policiji kitu pokazati.....nek ih je izjebo jer oni i jesu papci a ne beg iz aVdija, pokazo je misevia gdje im je mjesto....sto neko rece lako ne fukari trenirati strogocu.......
