SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
zipoo
Posts: 18881
Joined: 20/06/2011 16:27
Location: Sarajevo

#8951 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by zipoo »

Nisam ni znao da imaju ono malo sranje za brzinu :shock: :shock:
User avatar
Tercius
Posts: 1572
Joined: 21/01/2011 19:51

#8952 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Tercius »

zateznistub wrote:
nadžak wrote:
Stanite bolan, nije mi jasno jesmo li gledali isti snimak? Jeli to onaj u trajanju od 1:51 u kojem je kao zajeban onaj lik sa crvenim audijem?

Ne vidim šta je sporno ondje. Lik jest papak nafurani, vidi se po priči. Dakle, on ne dozvoljava da ga se snima i mislim da ima pravo na to. Tu policija nema veze sa tim! Policija je njemu napisala nalog za prekoračenje i gotovo! Nema naloga za papanski govor još uvijek :D .

Neko spominje nekakav gas i kao ode niz ulicu divljajući. Izvinite, ali ondje nit ja vidim da je on nešto špure ostavljao nit je neka brzina bila kad je otišao niz cestu. Kakvo pljuvanje po državi, klinci palci. Ne znam stvarno šta ste vi gledali koji ste to tako okarakterisali! Da se razumijemo, nemam pojma ko je lik da ne bi ispalo da ga branim. Branim policiju jer se napisa da je on kao nešto odjebo policiju i odjurio niz cestu!
Niti je ko vidio da mu je.napisan nalog za brzinu koja se jasno dala vidjeti na displeju policijskog vozila. A ti stisni mudo pa ponovi ovo sto je on uradio kad te slijedeci put zaustave, ne bitno iz kojeg razloga. I jeste je odjebo i to da valja
Ne znam druze fakat sta se ocekuje od jedne patrole da urade u ovakavoj i slicnoj situaciji,sto smo trazili to smo i dobili i to neku vrstu bobija samo eto ovi nose ko neke pendreke.Mada je ovdje moglo svasta nesto se jos uraditi cisto da se kera ponizi pred kamerama i malo spusti na zemlju kao recimo:nakon psovki naredit mu da prestane sa narusavanjem JRiM odmah potom narediti da izadju iz vozila i on i pichich pored njega ili ko je vec u autu,narediti a u cilju kontrole lica da stave ruke na haubu izvrsiti detaljan pretres sadrzaja djepova torbica i sl. nakon toga izvrsiti detaljan pretres vozila,izvrsiti detaljnu provjeru broja šasije vozila i da li isto se nalazi u bazi potraga itd itd izvrsiti detaljne provjere potrage ta licima,naravno uz svako dodatno kurcenje to smatrati kao ometanjE OSL belezuke na bijele ruke i trpaj kera u telechak marice i vozi u stanicu.Ej moja policijo slabo mi citate a sve vam je napisano.
User avatar
zateznistub
Posts: 15528
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#8953 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by zateznistub »

Tercius wrote:
Ne znam druze fakat sta se ocekuje od jedne patrole da urade u ovakavoj i slicnoj situaciji,sto smo trazili to smo i dobili i to neku vrstu bobija samo eto ovi nose ko neke pendreke.Mada je ovdje moglo svasta nesto se jos uraditi cisto da se kera ponizi pred kamerama i malo spusti na zemlju kao recimo:nakon psovki naredit mu da prestane sa narusavanjem JRiM odmah potom narediti da izadju iz vozila i on i pichich pored njega ili ko je vec u autu,narediti a u cilju kontrole lica da stave ruke na haubu izvrsiti detaljan pretres sadrzaja djepova torbica i sl. nakon toga izvrsiti detaljan pretres vozila,izvrsiti detaljnu provjeru broja šasije vozila i da li isto se nalazi u bazi potraga itd itd izvrsiti detaljne provjere potrage ta licima,naravno uz svako dodatno kurcenje to smatrati kao ometanjE OSL belezuke na bijele ruke i trpaj kera u telechak marice i vozi u stanicu.Ej moja policijo slabo mi citate a sve vam je napisano.
Znas da nisam neko ko pljuje po policiji, cak sam u bezbroj slucajeva stajao i stajacu na njihovu stranu...

Ali ovo sa ovim audijem i Papkom u njemu zasluzuje jaci tretman od gledanja u auspuh dok ovaj odlazi bez dopustenja. Ako nista drugo, mogli su zvati podrsku da ga oni izvrnu ko čarape
User avatar
kafanski_covjek
Posts: 2329
Joined: 09/10/2016 18:38

#8954 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by kafanski_covjek »

zateznistub wrote:
nadžak wrote:
Stanite bolan, nije mi jasno jesmo li gledali isti snimak? Jeli to onaj u trajanju od 1:51 u kojem je kao zajeban onaj lik sa crvenim audijem?

Ne vidim šta je sporno ondje. Lik jest papak nafurani, vidi se po priči. Dakle, on ne dozvoljava da ga se snima i mislim da ima pravo na to. Tu policija nema veze sa tim! Policija je njemu napisala nalog za prekoračenje i gotovo! Nema naloga za papanski govor još uvijek :D .

Neko spominje nekakav gas i kao ode niz ulicu divljajući. Izvinite, ali ondje nit ja vidim da je on nešto špure ostavljao nit je neka brzina bila kad je otišao niz cestu. Kakvo pljuvanje po državi, klinci palci. Ne znam stvarno šta ste vi gledali koji ste to tako okarakterisali! Da se razumijemo, nemam pojma ko je lik da ne bi ispalo da ga branim. Branim policiju jer se napisa da je on kao nešto odjebo policiju i odjurio niz cestu!
Niti je ko vidio da mu je.napisan nalog za brzinu koja se jasno dala vidjeti na displeju policijskog vozila. A ti stisni mudo pa ponovi ovo sto je on uradio kad te slijedeci put zaustave, ne bitno iz kojeg razloga. I jeste je odjebo i to da valja
ja ne znam sta ste vi gledali ali je on odbio da potpise i primi nalog (1:06)
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#8955 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by JThomas »

sve biste vi to pobrojano uradili da je riječ o fukari. a pošto nije...
User avatar
zateznistub
Posts: 15528
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#8956 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by zateznistub »

JThomas wrote:sve biste vi to pobrojano uradili da je riječ o fukari. a pošto nije...
:thumbup:
User avatar
Tercius
Posts: 1572
Joined: 21/01/2011 19:51

#8957 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Tercius »

zateznistub wrote:
Tercius wrote:
Ne znam druze fakat sta se ocekuje od jedne patrole da urade u ovakavoj i slicnoj situaciji,sto smo trazili to smo i dobili i to neku vrstu bobija samo eto ovi nose ko neke pendreke.Mada je ovdje moglo svasta nesto se jos uraditi cisto da se kera ponizi pred kamerama i malo spusti na zemlju kao recimo:nakon psovki naredit mu da prestane sa narusavanjem JRiM odmah potom narediti da izadju iz vozila i on i pichich pored njega ili ko je vec u autu,narediti a u cilju kontrole lica da stave ruke na haubu izvrsiti detaljan pretres sadrzaja djepova torbica i sl. nakon toga izvrsiti detaljan pretres vozila,izvrsiti detaljnu provjeru broja šasije vozila i da li isto se nalazi u bazi potraga itd itd izvrsiti detaljne provjere potrage ta licima,naravno uz svako dodatno kurcenje to smatrati kao ometanjE OSL belezuke na bijele ruke i trpaj kera u telechak marice i vozi u stanicu.Ej moja policijo slabo mi citate a sve vam je napisano.
Znas da nisam neko ko pljuje po policiji, cak sam u bezbroj slucajeva stajao i stajacu na njihovu stranu...

Ali ovo sa ovim audijem i Papkom u njemu zasluzuje jaci tretman od gledanja u auspuh dok ovaj odlazi bez dopustenja. Ako nista drugo, mogli su zvati podrsku da ga oni izvrnu ko čarape

Ja sam realan kada nesto nije do njih i kada sav teret nakaradnosti sistema pada njima za vrat branio sam ih i branit cu ih,a naravno kada god podbace kao na ovom snimku od mene im je minus.Pogresna je to taktika ovakvim kerovima dizati rep i davati n vaznosti pozivajuci podrsku.Nema potrebe evo napisao sam gore,imaju pravo po svojoj procjeni da nekoga drze do 6 sati na licu mjesta bez sudije bez tuzioca,eto ruzan si mi,beze ti je frizura smrdi ti iz usta,6 sati te ja karam ovdje sad,taman ce kraj smjene dok zavrsimo.Ali eto ne znaju ocito je.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 79548
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#8958 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Velkoski »

da sam je oters'o ovako raskovali bi i mene i auto :mrgreen:
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#8959 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by JThomas »

treba ozvaničiti praksu i uvesti i u zakone: otežavajuće okolnosti - nedostatak imovine i političkih veza, olakšavajuće okolnosti - dobro imovno stanje, članstvo u vladajućoj stranci, ranija osuđivanost, ranija osuđivanost rodbine i prijatelja, upadljiva vjerska obilježja preko majice ili u automobilu...

pa eto, je li stvarno ono što je uradio izo tahirović tri puta teže i gore od onoga što je uradio tomo spahović? naravno da nije, ni pravno ni moralno. ali izo je narkoman i fukara koja je time što je učinila izgubila i ono malo što je imala u životu - zauvijek. on će izaći za 18 godina, ili odguliti punih 20, i ako preživi biće niko i ništa, i manje od toga. a izin mali će izaći za pet godina kao hadžija i biti još veća faca i još zajebaniji. lakše će bukirati borbe i skuplje će naplaćivati, nabaciće i neki fensi nadimak.

u čemu je razlika? u imovnom stanju i vezama. to je tako jednostavno.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#8960 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by O'zone »

Zanimljiv članak o našem merhametli sudstvu

http://www.klix.ba/vijesti/bih/ubice-u- ... /161115026
User avatar
jao_situacije
Posts: 18094
Joined: 29/03/2014 19:20

#8961 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by jao_situacije »

JThomas wrote:treba ozvaničiti praksu i uvesti i u zakone: otežavajuće okolnosti - nedostatak imovine i političkih veza, olakšavajuće okolnosti - dobro imovno stanje, članstvo u vladajućoj stranci, ranija osuđivanost, ranija osuđivanost rodbine i prijatelja, upadljiva vjerska obilježja preko majice ili u automobilu...

pa eto, je li stvarno ono što je uradio izo tahirović tri puta teže i gore od onoga što je uradio tomo spahović? naravno da nije, ni pravno ni moralno. ali izo je narkoman i fukara koja je time što je učinila izgubila i ono malo što je imala u životu - zauvijek. on će izaći za 18 godina, ili odguliti punih 20, i ako preživi biće niko i ništa, i manje od toga. a izin mali će izaći za pet godina kao hadžija i biti još veća faca i još zajebaniji. lakše će bukirati borbe i skuplje će naplaćivati, nabaciće i neki fensi nadimak.

u čemu je razlika? u imovnom stanju i vezama. to je tako jednostavno.
fali i kockasta glava, šuškavac, pederuša, steroidi
User avatar
jao_situacije
Posts: 18094
Joined: 29/03/2014 19:20

#8962 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by jao_situacije »

Tercius wrote:
zateznistub wrote:
Tercius wrote:
Ne znam druze fakat sta se ocekuje od jedne patrole da urade u ovakavoj i slicnoj situaciji,sto smo trazili to smo i dobili i to neku vrstu bobija samo eto ovi nose ko neke pendreke.Mada je ovdje moglo svasta nesto se jos uraditi cisto da se kera ponizi pred kamerama i malo spusti na zemlju kao recimo:nakon psovki naredit mu da prestane sa narusavanjem JRiM odmah potom narediti da izadju iz vozila i on i pichich pored njega ili ko je vec u autu,narediti a u cilju kontrole lica da stave ruke na haubu izvrsiti detaljan pretres sadrzaja djepova torbica i sl. nakon toga izvrsiti detaljan pretres vozila,izvrsiti detaljnu provjeru broja šasije vozila i da li isto se nalazi u bazi potraga itd itd izvrsiti detaljne provjere potrage ta licima,naravno uz svako dodatno kurcenje to smatrati kao ometanjE OSL belezuke na bijele ruke i trpaj kera u telechak marice i vozi u stanicu.Ej moja policijo slabo mi citate a sve vam je napisano.
Znas da nisam neko ko pljuje po policiji, cak sam u bezbroj slucajeva stajao i stajacu na njihovu stranu...

Ali ovo sa ovim audijem i Papkom u njemu zasluzuje jaci tretman od gledanja u auspuh dok ovaj odlazi bez dopustenja. Ako nista drugo, mogli su zvati podrsku da ga oni izvrnu ko čarape

Ja sam realan kada nesto nije do njih i kada sav teret nakaradnosti sistema pada njima za vrat branio sam ih i branit cu ih,a naravno kada god podbace kao na ovom snimku od mene im je minus.Pogresna je to taktika ovakvim kerovima dizati rep i davati n vaznosti pozivajuci podrsku.Nema potrebe evo napisao sam gore,imaju pravo po svojoj procjeni da nekoga drze do 6 sati na licu mjesta bez sudije bez tuzioca,eto ruzan si mi,beze ti je frizura smrdi ti iz usta,6 sati te ja karam ovdje sad,taman ce kraj smjene dok zavrsimo.Ali eto ne znaju ocito je.
nemojmo se lagati, ne smiju
ne bi ga ni zaustavili da nije bilo kamere i tv-a
ali hajd, bar je ova fukara koja se kurči u truljama na red došla
MAN-lion's coach
Posts: 3323
Joined: 16/01/2010 02:45

#8963 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by MAN-lion's coach »

http://www.avaz.ba/clanak/262233/visoko ... u-butilama

:(
Dana 12.11.2016.godine, policijski službenici I PU iz saobraćaja su isključili K.B. iz Sarajeva, koji je zatečen da upravlja putničkim motornim vozilom marke “VW Passat”, reg. oznake K78-T-628. Izvršenim uvidom u registre prekršajnih evidencija i novčanih kazni, utvrđeno je da je isti višestruki povratnik u vršenju teških prekršaja iz oblasti ZOOBS-a na putevima u BiH, kažnjivih po članu 235. istog Zakona, a u Registru novčanih kazni ima dug u iznosu od 1.005,00 KM.

Dana 13.11.2016.godine, policijski službenici II PU iz saobraćaja su isključili Ć.M. iz Sarajeva, koji je zatečen da upravlja putničkim motornim vozilom marke “VW Golf 4”, reg. oznake E82-J-894. Izvršenim uvidom u registre prekršajnih evidencija i novčanih kazni, utvrđeno je da je isti višestruki povratnik u vršenju teških prekršaja iz oblasti ZOOBS-a na putevima u BiH, kažnjivih po članu 235. istog Zakona, a u Registru novčanih kazni ima dug u iznosu od 580,00 KM.

Dana 13.11.2016.godine, policijski službenici II PU iz saobraćaja su isključili Z.E. iz Sarajeva, koja je zatečena da upravlja putničkim motornim vozilom marke “Hyndai”, reg. oznake J97-T-898. Izvršenim uvidom u registre prekršajnih evidencija i novčanih kazni, utvrđeno je da je ista višestruki povratnik u vršenju teških prekršaja iz oblasti ZOOBS-a na putevima u BiH, kažnjivih po članu 235. istog Zakona, a u Registru novčanih kazni ima dug u iznosu od 1.660,00 KM.

Dana 14.11.2016.godine, policijski službenici I PU iz saobraćaja su isključili O.K. iz Sarajeva, koji je zatečen da upravlja putničkim motornim vozilom marke “VW Passat”, reg. oznake E55-J-999. Izvršenim uvidom u registre prekršajnih evidencija i novčanih kazni, utvrđeno je da je ista višestruki povratnik u vršenju teških prekršaja iz oblasti ZOOBS-a na putevima u BiH, kažnjivih po članu 235. istog Zakona, a u Registru novčanih kazni ima dug u iznosu od 8.268,60 KM.

Pošto se do sada izrečenim sankcijama nije postigla svrha kažnjavanja, jer su isti nastavili sa vršenjem najtežih oblika prekršaja iz oblasti ZOOBS-a na putevima u BiH, čime se direktno ugrožava javna sigurnost, na osnovu saglasnosti sudije Općinskog suda u Sarajevu, od istih su privremeno oduzeta motorna vozila. Pomenuta vozila će do okončanja prekršajnog postupka biti deponovana na depou MUP-a Kantona Sarajevo u Butmiru.
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#8964 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vješalica »

gdje je sad onaj da kaže kako je ovo bilo uobičajno oduzimanje
jašta je

od kada su se digli da kontrolišu na ulicama svaki dan sve više oduzetih vozila
stvar je jasna
tolerisalo se ali je kap prelila čašu
User avatar
kloniran
Posts: 12190
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#8965 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by kloniran »

uzimaju auta sa 580 maraka kazene a ovi sa 10, 15, 20 hiljada kazni i dalje vozaju :lol:
predstava za budale
User avatar
zli_hordas
Posts: 1275
Joined: 27/05/2010 08:58

#8966 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by zli_hordas »

udri po fukari a audiju gledaj u auspuh
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 6230
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#8967 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by studiorum_tuzlaensis »

kloniran wrote:uzimaju auta sa 580 maraka kazene a ovi sa 10, 15, 20 hiljada kazni i dalje vozaju :lol:
predstava za budale
Taman je to... Doći će svi na red. Nek plati 580 KM i dobiće auto nazad, stvar jasna.
User avatar
kloniran
Posts: 12190
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#8968 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by kloniran »

Uredu je to, da nije okretanja glave na cesti kad prođu ovi od 10 i vise hiljada na racunu za placanje
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#8969 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by JThomas »

još veći problem od toga je što postoji kasta kojoj se ne smije ni dati kazna.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#8970 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by O'zone »

Nikad udovoljit.....
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#8971 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vješalica »

mlogo ljudi se voza sa naštancanim kaznama
veoma mnogo
a kontrole to pokazuju
doći će i oni na red samo dok nalete
njih policija zna
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#8972 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by JThomas »

bolje je i ovo da ide nego da ne ide. međutim temeljni problem iz kojeg proizlaze svi drugi je selektivnost u provođenju zakona. kako personalno (različita primjena na različite ljude), tako i prosto neprovođenje cijelih dijelova regulative. zašto se ovo nije radilo prije, a bila je mogućnost sve vrijeme? zamisli koliko bi jača bila prevencija.

pitanje je retoričko, ne morate odgovarati.
wolfie
Posts: 919
Joined: 19/10/2010 21:21

#8973 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by wolfie »

Je li iko pomislio koliko prekrsaja moras napraviti da naberes i tih 580 KM, da ne govorimo o vecim iznosima...
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#8974 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Tomahawk11 »

Samo nek uzimaju.
Jbg, ja cim dobijem kaznu, trcim da je platim (hvala Bogu, nije bilo odavno :-D ).
Ono skuplja....sta ceka, bolje sutra?
Nece se sigurno samo platiti....prica ''nema se'' ne pije vode. Nemoj onda vozati ili vozi po propisima. Ko te jebe.
mali_balon
Posts: 14561
Joined: 12/09/2012 09:57

#8975 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by mali_balon »

Fol je vozati malo novije auto i bolju marku vozila i mozes bukvalno ubijati ljude i policiji kitu pokazati.....nek ih je izjebo jer oni i jesu papci a ne beg iz aVdija, pokazo je misevia gdje im je mjesto....sto neko rece lako ne fukari trenirati strogocu.......
Post Reply