Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post Reply
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#8926 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by seln »

Hafis wrote:Samo mi sad nemoj o turskim graditeljima i vakuflijama tipa Isak beg Ishaković. To u mene ne prolazi...pristran sam previše :)
To ti vjerujem. Gottfried de Bouillon je u poredjenju s tobom bio mirovni sudija.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#8927 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by seln »

breuer wrote:
Alfons Kauders wrote:Vego, sta ste vi napravili od 1990 do 2017?

Od tog modernog, opjevanog grada?
"oni" su samo srušili jebeno svjetsko remek djelo arhitekture, po čemu je grad to što jeste i bez Šantića, konzula, rondoa, Mepasa i ostalih pički materina

reklo bi se, jedan prefinjeni evropski čin
Jebi ga, nije bio iz austrougarskog zemana. :wink:
breuer
Posts: 7884
Joined: 06/07/2009 15:44

#8928 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by breuer »

Alfons Kauders wrote:Napravili Mepas... onaj zvonik od 100 metara... turili plus na Hum...

za cetvrt stoljeca, nakon stotina miliona donacija i sadake...
nije ni bitno šta su sve napravili, a napravili su papaznaniju u najfinijem bliskoistočnom maniru, već šta su srušili i zapustili...

Stari most - srušen
Hotel Ruža - devastiran
Partizansko groblje - devastirano, zapušteno i na svakodnevnoj meti ustašoidnih vandala

sve sami primjeri civiliziranosti, najfinije arhitekture i kulture uopšte...

kako kome nažalost
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#8929 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by seln »

Alfons Kauders wrote:
breuer wrote:
Alfons Kauders wrote:Vego, sta ste vi napravili od 1990 do 2017?

Od tog modernog, opjevanog grada?
"oni" su samo srušili jebeno svjetsko remek djelo arhitekture, po čemu je grad to što jeste i bez Šantića, konzula, rondoa, Mepasa i ostalih pički materina

reklo bi se, jedan prefinjeni evropski čin
Napravili Mepas... onaj zvonik od 100 metara... turili plus na Hum...

za cetvrt stoljeca, nakon stotina miliona donacija i sadake...
Da im das kilo juneceg filea, oni bi od toga napravili poparu.
incognito071
Posts: 1391
Joined: 24/08/2007 10:34

#8930 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by incognito071 »

Hafis wrote:Samo mi sad nemoj o turskim graditeljima i vakuflijama tipa Isak beg Ishaković. To u mene ne prolazi...pristran sam previše :)
izbjeglico, upravo ono sto cini Mostar i po cemu se i na kraju zove su upravo turci izgradili
svaka cast A-U, s njima je BiH usla u novo moderno doba
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#8931 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Hafis »

incognito071 wrote:
Hafis wrote:Samo mi sad nemoj o turskim graditeljima i vakuflijama tipa Isak beg Ishaković. To u mene ne prolazi...pristran sam previše :)
izbjeglico, upravo ono sto cini Mostar i po cemu se i na kraju zove su upravo turci izgradili
svaka cast A-U, s njima je BiH usla u novo moderno doba
Muhadžire, upravo ono što čini Mostar su Austrijanci izgradili i utkali u tkivo male zaostale kasabe.
Nije Mostar samo stari most. Doduše tebi jeste, jer ga gledaš kroz samo kroz te fotografije, i ne vidim svrhu polemike s tobom.
Uostalom, ovo sadašnje čudo nije ni nalik onome nekadašnjem. Ne mislim na most, nego ono što su okolo naknadno sagradili zadnjih desetak godina, stari grad...ni blizu onoga kako je to izgledalo...plastika i smrad kineske robe.
Obi Wan Bosnian
Posts: 946
Joined: 02/02/2017 16:37

#8932 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Obi Wan Bosnian »

Znači turisti posjećuju Mostar zbog onoga što je AU napravila a ne zbog onoga što su osmanlije napravile? Interesantno :|
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#8933 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Hafis »

Obi Wan Bosnian wrote:Znači turisti posjećuju Mostar zbog onoga što je AU napravila a ne zbog onoga što su osmanlije napravile? Interesantno :|
Eto ti nekako premjesti Stari most u Kalesiju ili Živinice, pa ćeš tek onda vidjeti turista
E s kim ja raspravljam.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#8934 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Banksy »

Alfons Kauders wrote:Napravili Mepas... onaj zvonik od 100 metara... turili plus na Hum...

za cetvrt stoljeca, nakon stotina miliona donacija i sadake...
mislim, stoji, ali s triput većim iznosima, istočni je ruglo i jad...
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#8935 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Hafis »

Mogli bi ga i kod našeg smogovca u Tuzlu postaviti, pa onda brojati turiste.
Doduše, raspao bi se od onog olova u zraku za par godina :)
Obi Wan Bosnian
Posts: 946
Joined: 02/02/2017 16:37

#8936 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Obi Wan Bosnian »

Hafis wrote:
Obi Wan Bosnian wrote:Znači turisti posjećuju Mostar zbog onoga što je AU napravila a ne zbog onoga što su osmanlije napravile? Interesantno :|
Eto ti nekako premjesti Stari most u Kalesiju ili Živinice, pa ćeš tek onda vidjeti turista
E s kim ja raspravljam.
Ma naravno. Sve si u pravu. Na primjer u Istanbulu nije bilo AU i vidiš kako nemaju turista. Ne može se bez AU puteva i to ti je.
User avatar
enko 1964
Posts: 1391
Joined: 11/02/2010 10:45
Grijem se na: južnu interkonekciju

#8937 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by enko 1964 »

Čudan neki most!?
Ne podnosi "heavy metal" i slične zajebancije.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#8938 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Hafis »

Šta ovo ovoliko kmeče na radiu..ima već dva dana...k'o da je dan žalosti. Tema: javni servis i njegov nemjerljivi doprinos razvoju demokracijskog društva s aspektom kako nabaciti nekakav novi zakon koji će omogućiti namete za daljnje uhljebljivanje krpelja, tj. režimskin lezilebovića u javnom medijskom servisu.
Treba to rasformirati...nema od toga ništa. samo proizvode netrpeljivost i mjenjaju stajališta s promjenama vlasti na izborima...
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#8939 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Hafis »

Obi Wan Bosnian wrote:
Hafis wrote:
Obi Wan Bosnian wrote:Znači turisti posjećuju Mostar zbog onoga što je AU napravila a ne zbog onoga što su osmanlije napravile? Interesantno :|
Eto ti nekako premjesti Stari most u Kalesiju ili Živinice, pa ćeš tek onda vidjeti turista
E s kim ja raspravljam.
Ma naravno. Sve si u pravu. Na primjer u Istanbulu nije bilo AU i vidiš kako nemaju turista. Ne može se bez AU puteva i to ti je.
Kakav ba Istanbul. Da nije nastao na temeljima Konstantinopola i vizantijskog casrstva, to bi ti u turističkom smislu bila samo malo veća Kalesija, kao što su i svi ostali gradovi u Anadoliji.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#8940 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by spreca »

Hafis wrote: Eto ti nekako premjesti Stari most u Kalesiju ili Živinice, pa ćeš tek onda vidjeti turista
E s kim ja raspravljam.
Pa i srusili ste ga zato sto su ga Turci napravili....a napravljen je novi da bi vas opet u oci bolo i da bi vas podsjecalo ......a gdje ce sta biti ne pitas se ti nikako.......zato radi sto ti se kaze i muci
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#8941 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Hafis »

spreca wrote:
Hafis wrote: Eto ti nekako premjesti Stari most u Kalesiju ili Živinice, pa ćeš tek onda vidjeti turista
E s kim ja raspravljam.
Pa i srusili ste ga zato sto su ga Turci napravili....a napravljen je novi da bi vas opet u oci bolo i da bi vas podsjecalo ......a gdje ce sta biti nepitas se ti nikako.......zato radi sto ti se kaze i muci
Ma jebo to, još ću se s tobom o tome nabilavati, ne znaš Mostar ni na karti naći, a i preglup si da me skontaš.

Nego, u koja si doba s onom malom...dobro si joj pao po bubrezima :) Još kad novo zubalo sjedne...male su joj šaMse :D
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#8942 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by spreca »

.
Last edited by spreca on 14/06/2017 11:52, edited 1 time in total.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#8943 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by spreca »

Hafis wrote:
spreca wrote:[quote=
Ma jebo to, još ću se s tobom o tome nabilavati, ne znaš Mostar ni na karti naći, a i preglup si da me skontaš.

Nego, u koja si doba s onom malom...dobro si joj pao po bubrezima :) Još kad novo zubalo sjedne...male su joj šaMse :D
Ja sam u Mostaru bio prije nego ti....a bog zna od kud si ti shljego sa kenjcom na uzici u Mostar.......a sto se tice malecke......zavidi i drkaj kao sto si i naviko ili mozda zaplati neka susjedska koza
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#8944 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by spreca »

Hafis wrote:

Kakav ba Istanbul. Da nije nastao na temeljima Konstantinopola i vizantijskog casrstva, to bi ti u turističkom smislu bila samo malo veća Kalesija, kao što su i svi ostali gradovi u Anadoliji.
mozda si u pravu ....ali da mogu 500 godinnica da :izet: vala mogu[/quote]
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#8945 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Hafis »

Šta bi od ovako fina čovjeka.
Jebo majku, da mi je dvojicu-trojicu takvih ovdje, ako ne bi preporodio kazališnu scenu u Mostaru. Karte bi se na crno prodavale.
User avatar
BHCluster
Posts: 23465
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#8946 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by BHCluster »

Hafis wrote:Šta ovo ovoliko kmeče na radiu..ima već dva dana...k'o da je dan žalosti. Tema: javni servis i njegov nemjerljivi doprinos razvoju demokracijskog društva s aspektom kako nabaciti nekakav novi zakon koji će omogućiti namete za daljnje uhljebljivanje krpelja, tj. režimskin lezilebovića u javnom medijskom servisu.
Treba to rasformirati...nema od toga ništa. samo proizvode netrpeljivost i mjenjaju stajališta s promjenama vlasti na izborima...
Da je u rukama juznim srbima to bi vec propalo kao sto je propala Hrcegovacka TV. :lol:
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#8947 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by spreca »

BHCluster wrote:
Hafis wrote:Šta ovo ovoliko kmeče na radiu..ima već dva dana...k'o da je dan žalosti. Tema: javni servis i njegov nemjerljivi doprinos razvoju demokracijskog društva s aspektom kako nabaciti nekakav novi zakon koji će omogućiti namete za daljnje uhljebljivanje krpelja, tj. režimskin lezilebovića u javnom medijskom servisu.
Treba to rasformirati...nema od toga ništa. samo proizvode netrpeljivost i mjenjaju stajališta s promjenama vlasti na izborima...
Da je u rukama juznim srbima to bi vec propalo kao sto je propala Hrcegovacka TV. :lol:
i kao sto im je propao san H Z Herceg Bosna :mrgreen:
User avatar
pici
Posts: 46397
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#8948 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by pici »

ko i hercegovacka banka imate nemate :mrgreen:
User avatar
BHCluster
Posts: 23465
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#8949 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by BHCluster »

pici wrote:ko i hercegovacka banka imate nemate :mrgreen:
Tu ni baglame nisu ostale.
User avatar
pici
Posts: 46397
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#8950 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by pici »

BHCluster wrote:
pici wrote:ko i hercegovacka banka imate nemate :mrgreen:
Tu ni baglame nisu ostale.
nekad bilo spominjalo se :mrgreen:
Post Reply