Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
nookey
- Posts: 1059
- Joined: 13/10/2010 21:42
#8926 Re: Pitamo Mehanicare ?
Samo da se zahvalim svima na pomoci. Nasao Hella stopku na otpadu i zamijenio oba dihtunga i sad voda ne ulazi. 
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39560
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
-
wolfie
- Posts: 919
- Joined: 19/10/2010 21:21
#8928 Re: Pitamo Mehanicare ?
Da li znate koga da vrsi sanaciju ratkapi i eventualno farbanje istih?
-
guverner97
- Posts: 25
- Joined: 05/04/2017 22:27
#8929 Re: Pitamo Mehanicare ?
Danas mi se pokvario alternator na golf 3 1.9 turbo, i uspio sam 60km prevesti se do kuce. znam da moram naklemati da bih do majstora dobacio, a interesuje me da li ce imati stetne posljedice po motor ovih 70ak km voznje bez punjenja?
- kabal1337
- Posts: 13449
- Joined: 11/02/2012 21:08
#8930 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma druze isplati li se?wolfie wrote:Da li znate koga da vrsi sanaciju ratkapi i eventualno farbanje istih?
Sprej, kit, smirgl papir i sam ih mozes sanirati. - Samo isplati li ti se...
-
nookey
- Posts: 1059
- Joined: 13/10/2010 21:42
#8931 Re: Pitamo Mehanicare ?
Samo za akumulator jer ti je sve potrosace poput svjetala klime i sl vukao samo sa njega.guverner97 wrote:Danas mi se pokvario alternator na golf 3 1.9 turbo, i uspio sam 60km prevesti se do kuce. znam da moram naklemati da bih do majstora dobacio, a interesuje me da li ce imati stetne posljedice po motor ovih 70ak km voznje bez punjenja?
-
NediM17
- Posts: 26452
- Joined: 05/11/2009 11:49
#8932 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ako je dobar akumulator od jednog praznjenja mu nece nista faliti.
- beni-bu-man
- Posts: 17772
- Joined: 10/04/2012 09:01
- Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
#8933 Re: Pitamo Mehanicare ?
Cim malo vise gasa dam, nesto lomi melje na desnom tocku, kontam da nije kineticki 
-
NediM17
- Posts: 26452
- Joined: 05/11/2009 11:49
#8934 Re: Pitamo Mehanicare ?
Vjerovatno, namotaj puni pa probaj krenuti, tada bi trebao najvise da melje.
Pregledaj manzetne, nerijetko homokineticki ode jer pukne manzetna ili selna na manzetni, pa voda ispere mast a udje smeca i onda strada.
Pregledaj manzetne, nerijetko homokineticki ode jer pukne manzetna ili selna na manzetni, pa voda ispere mast a udje smeca i onda strada.
- Averus
- Posts: 21286
- Joined: 13/02/2008 17:07
- beni-bu-man
- Posts: 17772
- Joined: 10/04/2012 09:01
- Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
#8936 Re: Pitamo Mehanicare ?
jeste kineticki otiso skroz moro auto na slepuNediM17 wrote:Vjerovatno, namotaj puni pa probaj krenuti, tada bi trebao najvise da melje.
Pregledaj manzetne, nerijetko homokineticki ode jer pukne manzetna ili selna na manzetni, pa voda ispere mast a udje smeca i onda strada.
-
bit101
- Posts: 314
- Joined: 31/08/2009 23:51
#8937 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pozdrav,
VW Polo 9N 2003. godiste, 1.9 SDI, veliki servis radjen u martu prosle godine. Poslije toga presao oko 10 000 km. U zadnje vrijeme se pojavio zvuk kod zupcastog remena kao malo struze prilikom okretanja. Isao kod prvog menahicara i on rekao da treba raditi veliki servis i pokazao mi mjesta na zupcastom gdje on navodno struze. Ja tada nisam znao da je prosle godine radjen veliki servis posto auto nije moje. Nakon toga sam bio kod drugog menahicara koji je rekao da to nije nista strasno i samo je malo posprejao sa WD-40 ali zvuk se je ponovo vratio nakon nekog vremena. Sad, kome vjerovati? Ne daje mi se cca 550 km koliko kosta veliki servis a radjen je prosle godine, a ne bih ni opet da mi kazu da nije nista, a cuje se taj zvuk. Da li postoji mogucnost pucanja zupcastog u ovakvoj situaciji?
Hvala
VW Polo 9N 2003. godiste, 1.9 SDI, veliki servis radjen u martu prosle godine. Poslije toga presao oko 10 000 km. U zadnje vrijeme se pojavio zvuk kod zupcastog remena kao malo struze prilikom okretanja. Isao kod prvog menahicara i on rekao da treba raditi veliki servis i pokazao mi mjesta na zupcastom gdje on navodno struze. Ja tada nisam znao da je prosle godine radjen veliki servis posto auto nije moje. Nakon toga sam bio kod drugog menahicara koji je rekao da to nije nista strasno i samo je malo posprejao sa WD-40 ali zvuk se je ponovo vratio nakon nekog vremena. Sad, kome vjerovati? Ne daje mi se cca 550 km koliko kosta veliki servis a radjen je prosle godine, a ne bih ni opet da mi kazu da nije nista, a cuje se taj zvuk. Da li postoji mogucnost pucanja zupcastog u ovakvoj situaciji?
Hvala
-
NediM17
- Posts: 26452
- Joined: 05/11/2009 11:49
#8938 Re: Pitamo Mehanicare ?
Po opisu cuj ti se lezaj na nekom od rolera. Postoji mogucnost da isti zakuje, i da zupcasti pukne.
- corsa
- Posts: 2594
- Joined: 15/12/2005 10:35
- Location: Sarajevo
#8939 Re: Pitamo Mehanicare ?
Mislim da veliki servis za taj auto nije vise od 250 maraka.
-
bit101
- Posts: 314
- Joined: 31/08/2009 23:51
#8940 Re: Pitamo Mehanicare ?
Cudno mi je onda kako se nije culo kad je majstor upotrijebio WD-40, i to samo malo na vrhu koliko je mogao ispod plastike da dokuci. Sljedeci dan se je opet pojavio taj zvuk, vjerovatno se WD-40 osusio.NediM17 wrote:Po opisu cuj ti se lezaj na nekom od rolera. Postoji mogucnost da isti zakuje, i da zupcasti pukne.
A sto se tice cijene, 550 km su mi rekli u jednom servisu kojeg ne bih imenovao... ocito je to mnogo vise nego sto bi trebalo
- beni-bu-man
- Posts: 17772
- Joined: 10/04/2012 09:01
- Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
#8941 Re: Pitamo Mehanicare ?
fino odes i informises se (MOTOREX, KARE, itd.) koliko bi kostao set velikog servisa i znas na cemu si.....bit101 wrote:Cudno mi je onda kako se nije culo kad je majstor upotrijebio WD-40, i to samo malo na vrhu koliko je mogao ispod plastike da dokuci. Sljedeci dan se je opet pojavio taj zvuk, vjerovatno se WD-40 osusio.NediM17 wrote:Po opisu cuj ti se lezaj na nekom od rolera. Postoji mogucnost da isti zakuje, i da zupcasti pukne.
A sto se tice cijene, 550 km su mi rekli u jednom servisu kojeg ne bih imenovao... ocito je to mnogo vise nego sto bi trebalo
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#8942 Re: Pitamo Mehanicare ?
Prskao WDom po zupcastom remenu? Zar se to smije 
-
bit101
- Posts: 314
- Joined: 31/08/2009 23:51
#8943 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ako proradi, onda smijeThrottle wrote:Prskao WDom po zupcastom remenu? Zar se to smije
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#8944 Re: Pitamo Mehanicare ?
Smije sve dok ne preskoči
Prvi put čujem za to, WD je koliko-toliko mastan pa kontam samo da može prouzrokovat preskakanje- klizanje po remenicama, a nisam siguran ni kako se gumeni dio remena ponaša u dodiru s njim...Al eto, valjda taj lik ima iskustva, ja ne bih dao da mi pršće
Prvi put čujem za to, WD je koliko-toliko mastan pa kontam samo da može prouzrokovat preskakanje- klizanje po remenicama, a nisam siguran ni kako se gumeni dio remena ponaša u dodiru s njim...Al eto, valjda taj lik ima iskustva, ja ne bih dao da mi pršće
-
NediM17
- Posts: 26452
- Joined: 05/11/2009 11:49
#8945 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nije po remenu nego po rolnici.Throttle wrote:Prskao WDom po zupcastom remenu? Zar se to smije
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#8946 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pa opet ce doci WD do remena?
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39560
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#8947 Re: Pitamo Mehanicare ?
daj ne dramite majke vam...
- semirsar
- Posts: 9060
- Joined: 24/08/2008 22:53
- Location: raj'voSa
- Contact:
#8948 Re: Pitamo Mehanicare ?
e ovo je komentar dana... ono basbitanga_sa_otesa wrote:daj ne dramite majke vam...
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39560
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#8949 Re: Pitamo Mehanicare ?
pa ja ko da je wd 40 krv od osmog putnikasemirsar wrote:e ovo je komentar dana... ono basbitanga_sa_otesa wrote:daj ne dramite majke vam...![]()
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
