Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
nookey
Posts: 1059
Joined: 13/10/2010 21:42

#8926 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by nookey »

Samo da se zahvalim svima na pomoci. Nasao Hella stopku na otpadu i zamijenio oba dihtunga i sad voda ne ulazi. :thumbup:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39560
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#8927 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

super :thumbup:
wolfie
Posts: 919
Joined: 19/10/2010 21:21

#8928 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by wolfie »

Da li znate koga da vrsi sanaciju ratkapi i eventualno farbanje istih?
guverner97
Posts: 25
Joined: 05/04/2017 22:27

#8929 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by guverner97 »

Danas mi se pokvario alternator na golf 3 1.9 turbo, i uspio sam 60km prevesti se do kuce. znam da moram naklemati da bih do majstora dobacio, a interesuje me da li ce imati stetne posljedice po motor ovih 70ak km voznje bez punjenja?
User avatar
kabal1337
Posts: 13449
Joined: 11/02/2012 21:08

#8930 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

wolfie wrote:Da li znate koga da vrsi sanaciju ratkapi i eventualno farbanje istih?
Ma druze isplati li se?
Sprej, kit, smirgl papir i sam ih mozes sanirati. - Samo isplati li ti se...
nookey
Posts: 1059
Joined: 13/10/2010 21:42

#8931 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by nookey »

guverner97 wrote:Danas mi se pokvario alternator na golf 3 1.9 turbo, i uspio sam 60km prevesti se do kuce. znam da moram naklemati da bih do majstora dobacio, a interesuje me da li ce imati stetne posljedice po motor ovih 70ak km voznje bez punjenja?
Samo za akumulator jer ti je sve potrosace poput svjetala klime i sl vukao samo sa njega.
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#8932 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Ako je dobar akumulator od jednog praznjenja mu nece nista faliti.
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17772
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#8933 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by beni-bu-man »

Cim malo vise gasa dam, nesto lomi melje na desnom tocku, kontam da nije kineticki :?
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#8934 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Vjerovatno, namotaj puni pa probaj krenuti, tada bi trebao najvise da melje.

Pregledaj manzetne, nerijetko homokineticki ode jer pukne manzetna ili selna na manzetni, pa voda ispere mast a udje smeca i onda strada.
User avatar
Averus
Posts: 21286
Joined: 13/02/2008 17:07

#8935 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Averus »

.
Last edited by Averus on 04/05/2017 21:52, edited 1 time in total.
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17772
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#8936 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by beni-bu-man »

NediM17 wrote:Vjerovatno, namotaj puni pa probaj krenuti, tada bi trebao najvise da melje.

Pregledaj manzetne, nerijetko homokineticki ode jer pukne manzetna ili selna na manzetni, pa voda ispere mast a udje smeca i onda strada.
jeste kineticki otiso skroz moro auto na slepu :-)
bit101
Posts: 314
Joined: 31/08/2009 23:51

#8937 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bit101 »

Pozdrav,

VW Polo 9N 2003. godiste, 1.9 SDI, veliki servis radjen u martu prosle godine. Poslije toga presao oko 10 000 km. U zadnje vrijeme se pojavio zvuk kod zupcastog remena kao malo struze prilikom okretanja. Isao kod prvog menahicara i on rekao da treba raditi veliki servis i pokazao mi mjesta na zupcastom gdje on navodno struze. Ja tada nisam znao da je prosle godine radjen veliki servis posto auto nije moje. Nakon toga sam bio kod drugog menahicara koji je rekao da to nije nista strasno i samo je malo posprejao sa WD-40 ali zvuk se je ponovo vratio nakon nekog vremena. Sad, kome vjerovati? Ne daje mi se cca 550 km koliko kosta veliki servis a radjen je prosle godine, a ne bih ni opet da mi kazu da nije nista, a cuje se taj zvuk. Da li postoji mogucnost pucanja zupcastog u ovakvoj situaciji?

Hvala :)
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#8938 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Po opisu cuj ti se lezaj na nekom od rolera. Postoji mogucnost da isti zakuje, i da zupcasti pukne.
User avatar
corsa
Posts: 2594
Joined: 15/12/2005 10:35
Location: Sarajevo

#8939 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by corsa »

Mislim da veliki servis za taj auto nije vise od 250 maraka.
bit101
Posts: 314
Joined: 31/08/2009 23:51

#8940 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bit101 »

NediM17 wrote:Po opisu cuj ti se lezaj na nekom od rolera. Postoji mogucnost da isti zakuje, i da zupcasti pukne.
Cudno mi je onda kako se nije culo kad je majstor upotrijebio WD-40, i to samo malo na vrhu koliko je mogao ispod plastike da dokuci. Sljedeci dan se je opet pojavio taj zvuk, vjerovatno se WD-40 osusio.
A sto se tice cijene, 550 km su mi rekli u jednom servisu kojeg ne bih imenovao... ocito je to mnogo vise nego sto bi trebalo :)
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17772
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#8941 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by beni-bu-man »

bit101 wrote:
NediM17 wrote:Po opisu cuj ti se lezaj na nekom od rolera. Postoji mogucnost da isti zakuje, i da zupcasti pukne.
Cudno mi je onda kako se nije culo kad je majstor upotrijebio WD-40, i to samo malo na vrhu koliko je mogao ispod plastike da dokuci. Sljedeci dan se je opet pojavio taj zvuk, vjerovatno se WD-40 osusio.
A sto se tice cijene, 550 km su mi rekli u jednom servisu kojeg ne bih imenovao... ocito je to mnogo vise nego sto bi trebalo :)
fino odes i informises se (MOTOREX, KARE, itd.) koliko bi kostao set velikog servisa i znas na cemu si.....
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#8942 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

Prskao WDom po zupcastom remenu? Zar se to smije :D
bit101
Posts: 314
Joined: 31/08/2009 23:51

#8943 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bit101 »

Throttle wrote:Prskao WDom po zupcastom remenu? Zar se to smije :D
Ako proradi, onda smije :D
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#8944 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

Smije sve dok ne preskoči :lol:
Prvi put čujem za to, WD je koliko-toliko mastan pa kontam samo da može prouzrokovat preskakanje- klizanje po remenicama, a nisam siguran ni kako se gumeni dio remena ponaša u dodiru s njim...Al eto, valjda taj lik ima iskustva, ja ne bih dao da mi pršće :mrgreen:
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#8945 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Throttle wrote:Prskao WDom po zupcastom remenu? Zar se to smije :D
Nije po remenu nego po rolnici.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#8946 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

Pa opet ce doci WD do remena?
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39560
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#8947 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

daj ne dramite majke vam...
User avatar
semirsar
Posts: 9060
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#8948 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by semirsar »

bitanga_sa_otesa wrote:daj ne dramite majke vam...
e ovo je komentar dana... ono bas :pisnuo: :pisnuo:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39560
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#8949 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

semirsar wrote:
bitanga_sa_otesa wrote:daj ne dramite majke vam...
e ovo je komentar dana... ono bas :pisnuo: :pisnuo:
pa ja ko da je wd 40 krv od osmog putnika :run:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#8950 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

:lol: :lol: :lol: :lol:
Post Reply