Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
MOSALJOZE wrote:Kako se dečko popiša po državi
Svaka čast,sistem šupalj samo naprijed
ovaj video je dokaz da je policija tu da napuni budzet a ne da stiti gradjane. Zasto? Napisali mu kaznu, "naruzili ga" a onda on pred njima zagasao i ko lud otisao onom cestom ugrozavajuci saobracaj. Isto kao sto dole na malti na najmanjem prelazu na svijetu gdje ima semafor pisu pjesacima kazne a nijednom nisu naplatili kaznu vozacu koji nije stao pjesaku na zelenu = lakse pjesaka sacekati nego auto ganjati
Kako su nam potvrdili iz Operativnog centra MUP-a KS-a, dječak je pronađen u Konzumu na Dobrinji, nešto iza 20 sati.
Podsjetimo, majka dječaka nestanak je prijavila danas u 17.30.
Dječak je dom napustio u čarapama i bez jakne, ali zahvaljujući brzoj reakciji policije i građana ubrzo lociran.
Čovječe niko od Alifakovca do Dobrinje da se zapita šta dijete u čarapama i bez jakne radi na ulici, gradskom prijevozu ili kako je već stigao do tamo na 0 stepeni.
Baš smo postali nikakvi.
Ali zato znaju sta nosis u kesama kad izadjes iz Konzuma Bila je slicna scena ljetos na Plandištu, ide dijete boso u sorcu sredinom magistrale građani qarine obicne naravno zaobilaze et da ga ne udare i zure tamo gdje su vec krenuli.
sizifinho wrote:21. vijek, glavni grad jedne "drzave" i ja ujutro vise cekam trolu nego sto mi treba do faksa a evo sad cekam 45 minuta tramvaj i smrzavam se
ja cirkusa od drzave majko mila, kad nam ne mogu najosnovnije i najbanalnije stvari priustiti.
Je li puno za traziti redovan javni prevoz? Pa makar svako sat vremena isao
komercijala? pjeske? odseliti se u njemacku i tamo studirati?
JThomas wrote:nije to slučajno ni preko noći nastalo. zapitati se kakve zmije (figurativno) ujedaju ljude na svakom koraku pa je to tako. ne može nestati empatija kod većine ljudi, ali je ona vrlo efikasno ugušena strahom. u dobroj mjeri i namjerno, jer ljudi koji se boje ne ruše vlast.
Postali smo govna i tako nam i treba. Politicari su najbolje ogledalo cjelokupne nacije. Hajde neka je ovo dijete nadjeno.
Koliko smo dopustili sebi da se pokvarimo... prije nekoliko godina, u parku, sjedi dedo (poznanik) sa unukom i "nina" je na krilu i prolaze 2 zene i komentarisu onako poluglasno "gledaj pedofila". Pa ebem li ti majku, je li moras odmah pomisliti na najgore? Znamo i zasto, znamo i kako, eto tako je najlakse, ali je li moras odmah razmisljati tako? Procita na klixu, avazu, i ko zna gdje raznorazne strahote i odmah je svako takav. Ni mjere, ni pameti, a ni obraza.
Drugi svjedok bio je Asmir Gadžo koji živi u Velikoj aleji i koji je kroz prozor vidio kombi i čuo zvuk udara. Ono što je novina u odnosu na navode u optužnici jeste da je Gadžo izjavio kako je vidio bordo, a ne zeleni kombi.
"Konačno smo došli do jednog dokaza koji potvrđuje našu teoriju, a to je ono što smo 100 posto sigurni, da se događaj nije odigrao na način na koji to govori optužnica. On je potvrdio da kombi nije bio zelene, već bordo boje. Na pitanje tužioca Merisa Ćate 'Jeste li sigurni da je kombi bordo boje?' i ' Kakvo je bilo osvjetljenje?', on je rekao da je siguran, da je osvjetljenje bilo dobro i da je vidio sa nekih 40 metara da se radi o kombiju bordo boje, kao dresovi Fudbalskog kluba Sarajevo", kazao je Feraget.
Svjedok je kazao kako je čuo i zvuk za koji je mislio da je zvuk udara kombija u kontejnere, ali je pogledao kroz prozor i vidio da kombi nije udario u kontejnere, te je čuo isti zvuk ponovo, kao da je neko zalupio vratima.
"To je ono što smo mi znali u početku, ali čekali smo duže i sada smo dobili potvrdu. Čim se zatvaraju vrata na kombiju iz kombija je neko izlazio - to je logično. Događaj se odigrao potpuno drugačije nego što piše u optužnici. Tužilaštvo ima obavezu da uskladi činjenično stanje optužnice s dokazima i sada se postavlja pitanje kako će zeleni kombi postati bordo i kako se ipak desilo da se na kombiju otvaraju klizna vrata. Pa se vraćamo na izjavu bivše optužene Vasvije Sejdović u kojoj je rekla 'Moj muž je izašao iz kombija i udario Dženana Memića'. Cijela stvar se okrenula i mislim da smo na dobrom putu", kazao je Feraget.
Nastavak suđenja zakazan je za 30. novembar u 10 sati.
Ovo ni Agatha Crisitie ni Conan Doyle udruženo ne bi napisali.
Drugi svjedok bio je Asmir Gadžo koji živi u Velikoj aleji i koji je kroz prozor vidio kombi i čuo zvuk udara. Ono što je novina u odnosu na navode u optužnici jeste da je Gadžo izjavio kako je vidio bordo, a ne zeleni kombi.
"Konačno smo došli do jednog dokaza koji potvrđuje našu teoriju, a to je ono što smo 100 posto sigurni, da se događaj nije odigrao na način na koji to govori optužnica. On je potvrdio da kombi nije bio zelene, već bordo boje. Na pitanje tužioca Merisa Ćate 'Jeste li sigurni da je kombi bordo boje?' i ' Kakvo je bilo osvjetljenje?', on je rekao da je siguran, da je osvjetljenje bilo dobro i da je vidio sa nekih 40 metara da se radi o kombiju bordo boje, kao dresovi Fudbalskog kluba Sarajevo", kazao je Feraget.
Svjedok je kazao kako je čuo i zvuk za koji je mislio da je zvuk udara kombija u kontejnere, ali je pogledao kroz prozor i vidio da kombi nije udario u kontejnere, te je čuo isti zvuk ponovo, kao da je neko zalupio vratima.
"To je ono što smo mi znali u početku, ali čekali smo duže i sada smo dobili potvrdu. Čim se zatvaraju vrata na kombiju iz kombija je neko izlazio - to je logično. Događaj se odigrao potpuno drugačije nego što piše u optužnici. Tužilaštvo ima obavezu da uskladi činjenično stanje optužnice s dokazima i sada se postavlja pitanje kako će zeleni kombi postati bordo i kako se ipak desilo da se na kombiju otvaraju klizna vrata. Pa se vraćamo na izjavu bivše optužene Vasvije Sejdović u kojoj je rekla 'Moj muž je izašao iz kombija i udario Dženana Memića'. Cijela stvar se okrenula i mislim da smo na dobrom putu", kazao je Feraget.
Nastavak suđenja zakazan je za 30. novembar u 10 sati.
Ovo ni Agatha Crisitie ni Conan Doyle udruženo ne bi napisali.
sizifinho wrote:21. vijek, glavni grad jedne "drzave" i ja ujutro vise cekam trolu nego sto mi treba do faksa a evo sad cekam 45 minuta tramvaj i smrzavam se
ja cirkusa od drzave majko mila, kad nam ne mogu najosnovnije i najbanalnije stvari priustiti.
Je li puno za traziti redovan javni prevoz? Pa makar svako sat vremena isao
a frajera
trola je najnesigurniji transport
a kako je meni bilo
4 kilometra do trole 45 minuta pjehe pa onda 45 minuta trolom do drvenije...
i nisam kuko pof orumu
strpi se ba kreni ranije i hodaj dok cekas
proci ce i ta faza u zivotu
ON je gospodin a mi smo kite. Takvi nam vedre i oblače a mi im se smijemo i govorimo da su papci a nejga k...c zaboli šta mu ko kaže. i kao što napisah nešto prije:
Eto kamera snimila ima sad i video dokaz kako funkcionišu stvari na terenu i umjesto da se zbog ovog snimka dignu na noge i Sindikat MUP-a i Ministar i ono čudo od Komesara pa i normalan svijet....ništa.
O'zone wrote:ON je gospodin a mi smo kite. Takvi nam vedre i oblače a mi im se smijemo i govorimo da su papci a nejga k...c zaboli šta mu ko kaže. i kao što napisah nešto prije:
Eto kamera snimila ima sad i video dokaz kako funkcionišu stvari na terenu i umjesto da se zbog ovog snimka dignu na noge i Sindikat MUP-a i Ministar i ono čudo od Komesara pa i normalan svijet....ništa.
Nije ba do njih nego je do nas
Stanite bolan, nije mi jasno jesmo li gledali isti snimak? Jeli to onaj u trajanju od 1:51 u kojem je kao zajeban onaj lik sa crvenim audijem?
Ne vidim šta je sporno ondje. Lik jest papak nafurani, vidi se po priči. Dakle, on ne dozvoljava da ga se snima i mislim da ima pravo na to. Tu policija nema veze sa tim! Policija je njemu napisala nalog za prekoračenje i gotovo! Nema naloga za papanski govor još uvijek .
Neko spominje nekakav gas i kao ode niz ulicu divljajući. Izvinite, ali ondje nit ja vidim da je on nešto špure ostavljao nit je neka brzina bila kad je otišao niz cestu. Kakvo pljuvanje po državi, klinci palci. Ne znam stvarno šta ste vi gledali koji ste to tako okarakterisali! Da se razumijemo, nemam pojma ko je lik da ne bi ispalo da ga branim. Branim policiju jer se napisa da je on kao nešto odjebo policiju i odjurio niz cestu!
O'zone wrote:ON je gospodin a mi smo kite. Takvi nam vedre i oblače a mi im se smijemo i govorimo da su papci a nejga k...c zaboli šta mu ko kaže. i kao što napisah nešto prije:
Eto kamera snimila ima sad i video dokaz kako funkcionišu stvari na terenu i umjesto da se zbog ovog snimka dignu na noge i Sindikat MUP-a i Ministar i ono čudo od Komesara pa i normalan svijet....ništa.
Nije ba do njih nego je do nas
Stanite bolan, nije mi jasno jesmo li gledali isti snimak? Jeli to onaj u trajanju od 1:51 u kojem je kao zajeban onaj lik sa crvenim audijem?
Ne vidim šta je sporno ondje. Lik jest papak nafurani, vidi se po priči. Dakle, on ne dozvoljava da ga se snima i mislim da ima pravo na to. Tu policija nema veze sa tim! Policija je njemu napisala nalog za prekoračenje i gotovo! Nema naloga za papanski govor još uvijek .
Neko spominje nekakav gas i kao ode niz ulicu divljajući. Izvinite, ali ondje nit ja vidim da je on nešto špure ostavljao nit je neka brzina bila kad je otišao niz cestu. Kakvo pljuvanje po državi, klinci palci. Ne znam stvarno šta ste vi gledali koji ste to tako okarakterisali! Da se razumijemo, nemam pojma ko je lik da ne bi ispalo da ga branim. Branim policiju jer se napisa da je on kao nešto odjebo policiju i odjurio niz cestu!
pa probaj ti tako...
ja sam pitao policiju zasto me pitaju gdje ja radim dok su me kaznjavali za prekoracenje brzine, njegov odgovor je bio protupitanje "hož da te uapsim?"
ali ja ne vozim bijesnog audija i nisam bosnjacki guzonja.
Tako je moj kolega na isto pitanje odgovorio: piše ti u saobraćajnoj.
Drot njemu: ne piše to.
Moj kolega drotu: onda te se ne tiče.
Epilog, naredao mu kazni za 400 maraka i to po onom starom cjenovniku kad je pojas bio cener.
nadžak wrote:
Stanite bolan, nije mi jasno jesmo li gledali isti snimak? Jeli to onaj u trajanju od 1:51 u kojem je kao zajeban onaj lik sa crvenim audijem?
Ne vidim šta je sporno ondje. Lik jest papak nafurani, vidi se po priči. Dakle, on ne dozvoljava da ga se snima i mislim da ima pravo na to. Tu policija nema veze sa tim! Policija je njemu napisala nalog za prekoračenje i gotovo! Nema naloga za papanski govor još uvijek .
Neko spominje nekakav gas i kao ode niz ulicu divljajući. Izvinite, ali ondje nit ja vidim da je on nešto špure ostavljao nit je neka brzina bila kad je otišao niz cestu. Kakvo pljuvanje po državi, klinci palci. Ne znam stvarno šta ste vi gledali koji ste to tako okarakterisali! Da se razumijemo, nemam pojma ko je lik da ne bi ispalo da ga branim. Branim policiju jer se napisa da je on kao nešto odjebo policiju i odjurio niz cestu!
Niti je ko vidio da mu je.napisan nalog za brzinu koja se jasno dala vidjeti na displeju policijskog vozila. A ti stisni mudo pa ponovi ovo sto je on uradio kad te slijedeci put zaustave, ne bitno iz kojeg razloga. I jeste je odjebo i to da valja
Ogranicenje 60km/h audi vozi 101km/h, prestrojavanje bez zmigavca, vrijedjanje kamermana, snimak je uredu jer nije sniman on niti se vidi registracija auta, odbijanje bilo cega od policije i niz ulicu jest otisao vecim gasom. Ma ja nije lik nista uradio. Zar nije 40 preko ogranicenja uzimanje vozacke?
made_in_sarajevo wrote:Ogranicenje 60km/h audi vozi 101km/h, prestrojavanje bez zmigavca, vrijedjanje kamermana, snimak je uredu jer nije sniman on niti se vidi registracija auta, odbijanje bilo cega od policije i niz ulicu jest otisao vecim gasom. Ma ja nije lik nista uradio. Zar nije 40 preko ogranicenja uzimanje vozacke?
Poslano sa mog SM-N9005 koristeći Tapatalk
Ima pravo da odbije potpisati nalog i da ide na odlucivanje suda
made_in_sarajevo wrote:Ogranicenje 60km/h audi vozi 101km/h, prestrojavanje bez zmigavca, vrijedjanje kamermana, snimak je uredu jer nije sniman on niti se vidi registracija auta, odbijanje bilo cega od policije i niz ulicu jest otisao vecim gasom. Ma ja nije lik nista uradio. Zar nije 40 preko ogranicenja uzimanje vozacke?
Poslano sa mog SM-N9005 koristeći Tapatalk
Ima pravo da odbije potpisati nalog i da ide na odlucivanje suda
Zar onda ovi kojima se zapljenjuju vozila ne mogu imati isti argument? Odbije potpisati (sta vec ima), pa nek ceka da sud izrekne zapljenu?
made_in_sarajevo wrote:Ogranicenje 60km/h audi vozi 101km/h, prestrojavanje bez zmigavca, vrijedjanje kamermana, snimak je uredu jer nije sniman on niti se vidi registracija auta, odbijanje bilo cega od policije i niz ulicu jest otisao vecim gasom. Ma ja nije lik nista uradio. Zar nije 40 preko ogranicenja uzimanje vozacke?
Poslano sa mog SM-N9005 koristeći Tapatalk
Ima pravo da odbije potpisati nalog i da ide na odlucivanje suda
Zar onda ovi kojima se zapljenjuju vozila ne mogu imati isti argument? Odbije potpisati (sta vec ima), pa nek ceka da sud izrekne zapljenu?
Telefonskim pozivom sudija naredi zapljenu, dakle odmah ...
Ma ondje su imali sve da kazu ugasi kameru izadji iz auta ili zvati podrsku. Vozi lik 40 preko ogranicenja i kazna sa sudskim odlucivanjem pa za sta im radar i kamera sluzi u autu da slikaju sami sebe. Popiso se lik po njima i ocigledno mu nisu nista smjeli pisnuti jer je neciji garant