SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
AmirBaa
Posts: 3213
Joined: 05/07/2012 15:14

#8926 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by AmirBaa »

MOSALJOZE wrote:Kako se dečko popiša po državi
Svaka čast,sistem šupalj samo naprijed :thumbup:
:thumbup:
ovaj video je dokaz da je policija tu da napuni budzet a ne da stiti gradjane. Zasto? Napisali mu kaznu, "naruzili ga" a onda on pred njima zagasao i ko lud otisao onom cestom ugrozavajuci saobracaj. Isto kao sto dole na malti na najmanjem prelazu na svijetu gdje ima semafor pisu pjesacima kazne a nijednom nisu naplatili kaznu vozacu koji nije stao pjesaku na zelenu = lakse pjesaka sacekati nego auto ganjati :thumbup:
User avatar
Tercius
Posts: 1572
Joined: 21/01/2011 19:51

#8927 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Tercius »

O'zone wrote:
Kako su nam potvrdili iz Operativnog centra MUP-a KS-a, dječak je pronađen u Konzumu na Dobrinji, nešto iza 20 sati.

Podsjetimo, majka dječaka nestanak je prijavila danas u 17.30.

Dječak je dom napustio u čarapama i bez jakne, ali zahvaljujući brzoj reakciji policije i građana ubrzo lociran.
Čovječe niko od Alifakovca do Dobrinje da se zapita šta dijete u čarapama i bez jakne radi na ulici, gradskom prijevozu ili kako je već stigao do tamo na 0 stepeni.

Baš smo postali nikakvi.
Ali zato znaju sta nosis u kesama kad izadjes iz Konzuma ;) Bila je slicna scena ljetos na Plandištu, ide dijete boso u sorcu sredinom magistrale građani qarine obicne naravno zaobilaze et da ga ne udare i zure tamo gdje su vec krenuli.
sizifinho
Posts: 3464
Joined: 31/05/2014 13:14

#8928 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by sizifinho »

zigson wrote:
sizifinho wrote:21. vijek, glavni grad jedne "drzave" i ja ujutro vise cekam trolu nego sto mi treba do faksa a evo sad cekam 45 minuta tramvaj i smrzavam se

ja cirkusa od drzave majko mila, kad nam ne mogu najosnovnije i najbanalnije stvari priustiti.

Je li puno za traziti redovan javni prevoz? Pa makar svako sat vremena isao
komercijala? pjeske? odseliti se u njemacku i tamo studirati?
bezobrazno
User avatar
drag_gost
Posts: 6417
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#8929 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by drag_gost »

JThomas wrote:nije to slučajno ni preko noći nastalo. zapitati se kakve zmije (figurativno) ujedaju ljude na svakom koraku pa je to tako. ne može nestati empatija kod većine ljudi, ali je ona vrlo efikasno ugušena strahom. u dobroj mjeri i namjerno, jer ljudi koji se boje ne ruše vlast.
Postali smo govna i tako nam i treba. Politicari su najbolje ogledalo cjelokupne nacije. Hajde neka je ovo dijete nadjeno.

Koliko smo dopustili sebi da se pokvarimo... prije nekoliko godina, u parku, sjedi dedo (poznanik) sa unukom i "nina" je na krilu i prolaze 2 zene i komentarisu onako poluglasno "gledaj pedofila". Pa ebem li ti majku, je li moras odmah pomisliti na najgore? Znamo i zasto, znamo i kako, eto tako je najlakse, ali je li moras odmah razmisljati tako? Procita na klixu, avazu, i ko zna gdje raznorazne strahote i odmah je svako takav. Ni mjere, ni pameti, a ni obraza.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#8930 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by O'zone »

http://www.klix.ba/vijesti/bih/sudjenje ... /161115051

Drugi svjedok bio je Asmir Gadžo koji živi u Velikoj aleji i koji je kroz prozor vidio kombi i čuo zvuk udara. Ono što je novina u odnosu na navode u optužnici jeste da je Gadžo izjavio kako je vidio bordo, a ne zeleni kombi.

"Konačno smo došli do jednog dokaza koji potvrđuje našu teoriju, a to je ono što smo 100 posto sigurni, da se događaj nije odigrao na način na koji to govori optužnica. On je potvrdio da kombi nije bio zelene, već bordo boje. Na pitanje tužioca Merisa Ćate 'Jeste li sigurni da je kombi bordo boje?' i ' Kakvo je bilo osvjetljenje?', on je rekao da je siguran, da je osvjetljenje bilo dobro i da je vidio sa nekih 40 metara da se radi o kombiju bordo boje, kao dresovi Fudbalskog kluba Sarajevo", kazao je Feraget.

Svjedok je kazao kako je čuo i zvuk za koji je mislio da je zvuk udara kombija u kontejnere, ali je pogledao kroz prozor i vidio da kombi nije udario u kontejnere, te je čuo isti zvuk ponovo, kao da je neko zalupio vratima.

"To je ono što smo mi znali u početku, ali čekali smo duže i sada smo dobili potvrdu. Čim se zatvaraju vrata na kombiju iz kombija je neko izlazio - to je logično. Događaj se odigrao potpuno drugačije nego što piše u optužnici. Tužilaštvo ima obavezu da uskladi činjenično stanje optužnice s dokazima i sada se postavlja pitanje kako će zeleni kombi postati bordo i kako se ipak desilo da se na kombiju otvaraju klizna vrata. Pa se vraćamo na izjavu bivše optužene Vasvije Sejdović u kojoj je rekla 'Moj muž je izašao iz kombija i udario Dženana Memića'. Cijela stvar se okrenula i mislim da smo na dobrom putu", kazao je Feraget.

Nastavak suđenja zakazan je za 30. novembar u 10 sati.
Ovo ni Agatha Crisitie ni Conan Doyle udruženo ne bi napisali.
Innovation
Posts: 4229
Joined: 23/03/2011 11:58

#8931 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Innovation »

O'zone wrote:http://www.klix.ba/vijesti/bih/sudjenje ... /161115051

Drugi svjedok bio je Asmir Gadžo koji živi u Velikoj aleji i koji je kroz prozor vidio kombi i čuo zvuk udara. Ono što je novina u odnosu na navode u optužnici jeste da je Gadžo izjavio kako je vidio bordo, a ne zeleni kombi.

"Konačno smo došli do jednog dokaza koji potvrđuje našu teoriju, a to je ono što smo 100 posto sigurni, da se događaj nije odigrao na način na koji to govori optužnica. On je potvrdio da kombi nije bio zelene, već bordo boje. Na pitanje tužioca Merisa Ćate 'Jeste li sigurni da je kombi bordo boje?' i ' Kakvo je bilo osvjetljenje?', on je rekao da je siguran, da je osvjetljenje bilo dobro i da je vidio sa nekih 40 metara da se radi o kombiju bordo boje, kao dresovi Fudbalskog kluba Sarajevo", kazao je Feraget.

Svjedok je kazao kako je čuo i zvuk za koji je mislio da je zvuk udara kombija u kontejnere, ali je pogledao kroz prozor i vidio da kombi nije udario u kontejnere, te je čuo isti zvuk ponovo, kao da je neko zalupio vratima.

"To je ono što smo mi znali u početku, ali čekali smo duže i sada smo dobili potvrdu. Čim se zatvaraju vrata na kombiju iz kombija je neko izlazio - to je logično. Događaj se odigrao potpuno drugačije nego što piše u optužnici. Tužilaštvo ima obavezu da uskladi činjenično stanje optužnice s dokazima i sada se postavlja pitanje kako će zeleni kombi postati bordo i kako se ipak desilo da se na kombiju otvaraju klizna vrata. Pa se vraćamo na izjavu bivše optužene Vasvije Sejdović u kojoj je rekla 'Moj muž je izašao iz kombija i udario Dženana Memića'. Cijela stvar se okrenula i mislim da smo na dobrom putu", kazao je Feraget.

Nastavak suđenja zakazan je za 30. novembar u 10 sati.
Ovo ni Agatha Crisitie ni Conan Doyle udruženo ne bi napisali.
:thumbup:
User avatar
Truba
Posts: 93824
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#8932 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Truba »

sizifinho wrote:21. vijek, glavni grad jedne "drzave" i ja ujutro vise cekam trolu nego sto mi treba do faksa a evo sad cekam 45 minuta tramvaj i smrzavam se

ja cirkusa od drzave majko mila, kad nam ne mogu najosnovnije i najbanalnije stvari priustiti.

Je li puno za traziti redovan javni prevoz? Pa makar svako sat vremena isao
a frajera
trola je najnesigurniji transport
a kako je meni bilo
4 kilometra do trole 45 minuta pjehe pa onda 45 minuta trolom do drvenije... :mrgreen:
i nisam kuko pof orumu
strpi se ba kreni ranije i hodaj dok cekas :D
proci ce i ta faza u zivotu
User avatar
zateznistub
Posts: 15528
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#8933 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by zateznistub »

http://www.fokus.ba/vijesti/crna-hronik ... vu/528463/

Kako slikovito prikazase kako su pizde nemocne kad je jaci pas u pitanju...

Ode gospodin u audiju kao da nista bilo nije...
User avatar
drug_profi
Posts: 65420
Joined: 16/07/2012 16:00

#8934 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by drug_profi »

Ma kita je to od gospodina. Ni blizu.
User avatar
zateznistub
Posts: 15528
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#8935 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by zateznistub »

drugi profil wrote:Ma kita je to od gospodina. Ni blizu.
Mislio sam u prenesenom znacenju. A oni su vece kite sto ga pustise, mrtvi hladni...
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#8936 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by JThomas »

deset malih vjerujmo institucijama. na kraju poaro pristaje da potvrdi zvaničnu verziju u zamjenu da mu rodicu zaposle u kantonu.
User avatar
Logovan
Posts: 102807
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#8937 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Logovan »

zateznistub wrote:http://www.fokus.ba/vijesti/crna-hronik ... vu/528463/

Kako slikovito prikazase kako su pizde nemocne kad je jaci pas u pitanju...

Ode gospodin u audiju kao da nista bilo nije...
Ma ja, standardno.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#8938 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Tomahawk11 »

.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#8939 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by O'zone »

ON je gospodin a mi smo kite. Takvi nam vedre i oblače a mi im se smijemo i govorimo da su papci a nejga k...c zaboli šta mu ko kaže. i kao što napisah nešto prije:
Eto kamera snimila ima sad i video dokaz kako funkcionišu stvari na terenu i umjesto da se zbog ovog snimka dignu na noge i Sindikat MUP-a i Ministar i ono čudo od Komesara pa i normalan svijet....ništa.

Nije ba do njih nego je do nas
User avatar
nadžak
Posts: 2313
Joined: 04/06/2011 13:25
Location: Zenica

#8940 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by nadžak »

O'zone wrote:ON je gospodin a mi smo kite. Takvi nam vedre i oblače a mi im se smijemo i govorimo da su papci a nejga k...c zaboli šta mu ko kaže. i kao što napisah nešto prije:
Eto kamera snimila ima sad i video dokaz kako funkcionišu stvari na terenu i umjesto da se zbog ovog snimka dignu na noge i Sindikat MUP-a i Ministar i ono čudo od Komesara pa i normalan svijet....ništa.

Nije ba do njih nego je do nas
Stanite bolan, nije mi jasno jesmo li gledali isti snimak? Jeli to onaj u trajanju od 1:51 u kojem je kao zajeban onaj lik sa crvenim audijem?

Ne vidim šta je sporno ondje. Lik jest papak nafurani, vidi se po priči. Dakle, on ne dozvoljava da ga se snima i mislim da ima pravo na to. Tu policija nema veze sa tim! Policija je njemu napisala nalog za prekoračenje i gotovo! Nema naloga za papanski govor još uvijek :D .

Neko spominje nekakav gas i kao ode niz ulicu divljajući. Izvinite, ali ondje nit ja vidim da je on nešto špure ostavljao nit je neka brzina bila kad je otišao niz cestu. Kakvo pljuvanje po državi, klinci palci. Ne znam stvarno šta ste vi gledali koji ste to tako okarakterisali! Da se razumijemo, nemam pojma ko je lik da ne bi ispalo da ga branim. Branim policiju jer se napisa da je on kao nešto odjebo policiju i odjurio niz cestu!
User avatar
ranger
Posts: 2740
Joined: 14/04/2008 14:58
Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne

#8941 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by ranger »

nadžak wrote:
O'zone wrote:ON je gospodin a mi smo kite. Takvi nam vedre i oblače a mi im se smijemo i govorimo da su papci a nejga k...c zaboli šta mu ko kaže. i kao što napisah nešto prije:
Eto kamera snimila ima sad i video dokaz kako funkcionišu stvari na terenu i umjesto da se zbog ovog snimka dignu na noge i Sindikat MUP-a i Ministar i ono čudo od Komesara pa i normalan svijet....ništa.

Nije ba do njih nego je do nas
Stanite bolan, nije mi jasno jesmo li gledali isti snimak? Jeli to onaj u trajanju od 1:51 u kojem je kao zajeban onaj lik sa crvenim audijem?

Ne vidim šta je sporno ondje. Lik jest papak nafurani, vidi se po priči. Dakle, on ne dozvoljava da ga se snima i mislim da ima pravo na to. Tu policija nema veze sa tim! Policija je njemu napisala nalog za prekoračenje i gotovo! Nema naloga za papanski govor još uvijek :D .

Neko spominje nekakav gas i kao ode niz ulicu divljajući. Izvinite, ali ondje nit ja vidim da je on nešto špure ostavljao nit je neka brzina bila kad je otišao niz cestu. Kakvo pljuvanje po državi, klinci palci. Ne znam stvarno šta ste vi gledali koji ste to tako okarakterisali! Da se razumijemo, nemam pojma ko je lik da ne bi ispalo da ga branim. Branim policiju jer se napisa da je on kao nešto odjebo policiju i odjurio niz cestu!
pa probaj ti tako...
ja sam pitao policiju zasto me pitaju gdje ja radim dok su me kaznjavali za prekoracenje brzine, njegov odgovor je bio protupitanje "hož da te uapsim?"
ali ja ne vozim bijesnog audija i nisam bosnjacki guzonja.
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#8942 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Sodom1 »

Da je bila televizija TU ne BI ti to rekao. Milicija KO fol fina pred kamerama a kad njih nema i oni su uslje isto
User avatar
drug_profi
Posts: 65420
Joined: 16/07/2012 16:00

#8943 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by drug_profi »

Tako je moj kolega na isto pitanje odgovorio: piše ti u saobraćajnoj.
Drot njemu: ne piše to.
Moj kolega drotu: onda te se ne tiče.
Epilog, naredao mu kazni za 400 maraka i to po onom starom cjenovniku kad je pojas bio cener.
User avatar
zateznistub
Posts: 15528
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#8944 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by zateznistub »

nadžak wrote:
Stanite bolan, nije mi jasno jesmo li gledali isti snimak? Jeli to onaj u trajanju od 1:51 u kojem je kao zajeban onaj lik sa crvenim audijem?

Ne vidim šta je sporno ondje. Lik jest papak nafurani, vidi se po priči. Dakle, on ne dozvoljava da ga se snima i mislim da ima pravo na to. Tu policija nema veze sa tim! Policija je njemu napisala nalog za prekoračenje i gotovo! Nema naloga za papanski govor još uvijek :D .

Neko spominje nekakav gas i kao ode niz ulicu divljajući. Izvinite, ali ondje nit ja vidim da je on nešto špure ostavljao nit je neka brzina bila kad je otišao niz cestu. Kakvo pljuvanje po državi, klinci palci. Ne znam stvarno šta ste vi gledali koji ste to tako okarakterisali! Da se razumijemo, nemam pojma ko je lik da ne bi ispalo da ga branim. Branim policiju jer se napisa da je on kao nešto odjebo policiju i odjurio niz cestu!
Niti je ko vidio da mu je.napisan nalog za brzinu koja se jasno dala vidjeti na displeju policijskog vozila. A ti stisni mudo pa ponovi ovo sto je on uradio kad te slijedeci put zaustave, ne bitno iz kojeg razloga. I jeste je odjebo i to da valja
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#8945 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Tomahawk11 »

Suđenje u predmetu Dženan Memić: Svjedok tvrdi da je vidio kombi bordo, a ne zelene boje


Sivi kamion crvene boje ili...

made_in_sarajevo
Posts: 6961
Joined: 06/05/2013 23:05

#8946 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by made_in_sarajevo »

Ogranicenje 60km/h audi vozi 101km/h, prestrojavanje bez zmigavca, vrijedjanje kamermana, snimak je uredu jer nije sniman on niti se vidi registracija auta, odbijanje bilo cega od policije i niz ulicu jest otisao vecim gasom. Ma ja nije lik nista uradio. Zar nije 40 preko ogranicenja uzimanje vozacke?

Poslano sa mog SM-N9005 koristeći Tapatalk
zigson
Posts: 4818
Joined: 04/04/2015 22:17

#8947 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by zigson »

made_in_sarajevo wrote:Ogranicenje 60km/h audi vozi 101km/h, prestrojavanje bez zmigavca, vrijedjanje kamermana, snimak je uredu jer nije sniman on niti se vidi registracija auta, odbijanje bilo cega od policije i niz ulicu jest otisao vecim gasom. Ma ja nije lik nista uradio. Zar nije 40 preko ogranicenja uzimanje vozacke?

Poslano sa mog SM-N9005 koristeći Tapatalk
Ima pravo da odbije potpisati nalog i da ide na odlucivanje suda :)
Horcrux
Posts: 1296
Joined: 24/04/2016 13:22

#8948 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Horcrux »

zigson wrote:
made_in_sarajevo wrote:Ogranicenje 60km/h audi vozi 101km/h, prestrojavanje bez zmigavca, vrijedjanje kamermana, snimak je uredu jer nije sniman on niti se vidi registracija auta, odbijanje bilo cega od policije i niz ulicu jest otisao vecim gasom. Ma ja nije lik nista uradio. Zar nije 40 preko ogranicenja uzimanje vozacke?

Poslano sa mog SM-N9005 koristeći Tapatalk
Ima pravo da odbije potpisati nalog i da ide na odlucivanje suda :)
Zar onda ovi kojima se zapljenjuju vozila ne mogu imati isti argument? Odbije potpisati (sta vec ima), pa nek ceka da sud izrekne zapljenu?
klixo
Posts: 2020
Joined: 09/07/2012 03:28

#8949 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by klixo »

Horcrux wrote:
zigson wrote:
made_in_sarajevo wrote:Ogranicenje 60km/h audi vozi 101km/h, prestrojavanje bez zmigavca, vrijedjanje kamermana, snimak je uredu jer nije sniman on niti se vidi registracija auta, odbijanje bilo cega od policije i niz ulicu jest otisao vecim gasom. Ma ja nije lik nista uradio. Zar nije 40 preko ogranicenja uzimanje vozacke?

Poslano sa mog SM-N9005 koristeći Tapatalk
Ima pravo da odbije potpisati nalog i da ide na odlucivanje suda :)
Zar onda ovi kojima se zapljenjuju vozila ne mogu imati isti argument? Odbije potpisati (sta vec ima), pa nek ceka da sud izrekne zapljenu?
Telefonskim pozivom sudija naredi zapljenu, dakle odmah ...
made_in_sarajevo
Posts: 6961
Joined: 06/05/2013 23:05

#8950 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by made_in_sarajevo »

Ma ondje su imali sve da kazu ugasi kameru izadji iz auta ili zvati podrsku. Vozi lik 40 preko ogranicenja i kazna sa sudskim odlucivanjem pa za sta im radar i kamera sluzi u autu da slikaju sami sebe. Popiso se lik po njima i ocigledno mu nisu nista smjeli pisnuti jer je neciji garant

Poslano sa mog SM-N9005 koristeći Tapatalk
Post Reply