seln wrote:Hafis wrote:To je tada bila zaostala jebena turska kasaba i trebalo je napraviti elektranu, rudnik, željeznicu, ceste, trotoare, bolnicu, groblja, sudove, kahvane, pozorište...sve što je ostali pošten svijet imao tada u Europi.
Pa zasto ne napravise, nego je moralo cekati Tita da bi se napravilo?
Malo se informiraj bolje.
Austrijanci su napravili modernu jezgru grada, šetališta, ceste s granitnim kockama, Rondo, najljepše vile..uostalom:
rudnik, fabriku duhana, elektranu, željezničku stanicu, dva gradska mosta preko Neretve (današnji Titov i Lučki most), dva tadašnja hotela (Bristol i Neretvu), Dom zdravlja, gradsku bolnicu, sve zgrade na Glavnoj ulici - sud, katastre, gradsku vjećnicu...
Uostalom, ako si interesant mogu ti poslati jedno vrijedno dijelo o svemu što je AU učinila u Mostaru od 1878. do 1918. Pretvorila ga je iz primitivne turske kasabice nastale oko starog mosta u opjevani grad Šantića, Ćorovića, Đikića i dr., koji je imao onda 4 konzulata.....uči jebo ga ti.