kojeg je uzrasta? 10? 12? 15?JanuaryJones wrote:http://www.klix.ba/vijesti/bih/u-saraje ... /161114113
Dijete je sa posebnim potrebama pa proširite dalje.
SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
- holowey
- Posts: 10854
- Joined: 10/11/2008 10:53
- Location: Славим нерадну недјељу и повећање минималца
#8901 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
- O'zone
- Globalni moderator
- Posts: 22352
- Joined: 17/02/2008 20:29
- Location: Usa
- Contact:
#8902 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Evo upravo objavljeno da je Haris pronađen
NAŠLI SMO HARIJA!
NEIZMJERNO HVALA CIJELOM EDUS TIMU STO SU SVI SKOČILI, I SVIM LJUDIMA KOJI SU NAM POMAGALI!!! Staša, Anesa i Milena mu upravo kupuju KoluDOBRO JE!!!
- JThomas
- Posts: 69047
- Joined: 24/05/2008 15:01
- Location: Sic semper tyrannis
#8903 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
ja rekoh jake iz two and half men...
- JanuaryJones
- Posts: 4210
- Joined: 25/08/2013 13:31
#8904 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
O'zone wrote:Evo upravo objavljeno da je Haris pronađen
NAŠLI SMO HARIJA!
NEIZMJERNO HVALA CIJELOM EDUS TIMU STO SU SVI SKOČILI, I SVIM LJUDIMA KOJI SU NAM POMAGALI!!! Staša, Anesa i Milena mu upravo kupuju KoluDOBRO JE!!!
- O'zone
- Globalni moderator
- Posts: 22352
- Joined: 17/02/2008 20:29
- Location: Usa
- Contact:
#8905 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Čovječe niko od Alifakovca do Dobrinje da se zapita šta dijete u čarapama i bez jakne radi na ulici, gradskom prijevozu ili kako je već stigao do tamo na 0 stepeni.Kako su nam potvrdili iz Operativnog centra MUP-a KS-a, dječak je pronađen u Konzumu na Dobrinji, nešto iza 20 sati.
Podsjetimo, majka dječaka nestanak je prijavila danas u 17.30.
Dječak je dom napustio u čarapama i bez jakne, ali zahvaljujući brzoj reakciji policije i građana ubrzo lociran.
Baš smo postali nikakvi.
- Logovan
- Posts: 102774
- Joined: 15/05/2010 00:44
- Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png
#8906 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Bože sačuvaj.O'zone wrote:Čovječe niko od Alifakovca do Dobrinje da se zapita šta dijete u čarapama i bez jakne radi na ulici, gradskom prijevozu ili kako je već stigao do tamo na 0 stepeni.Kako su nam potvrdili iz Operativnog centra MUP-a KS-a, dječak je pronađen u Konzumu na Dobrinji, nešto iza 20 sati.
Podsjetimo, majka dječaka nestanak je prijavila danas u 17.30.
Dječak je dom napustio u čarapama i bez jakne, ali zahvaljujući brzoj reakciji policije i građana ubrzo lociran.
Baš smo postali nikakvi.
- Truba
- Posts: 93821
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#8907 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
svasta
ja crkavam od zime u kuci s grijanjem
u carapama bih svisnuo
mozda je upo u guzvu tu niko ne gleda u noge
il taksijem

ja crkavam od zime u kuci s grijanjem
u carapama bih svisnuo
mozda je upo u guzvu tu niko ne gleda u noge
- JanuaryJones
- Posts: 4210
- Joined: 25/08/2013 13:31
#8908 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Ljudi danas, zaokupljeni svojim problemima, ne vide ništa oko sebe ... počevši od toga kuda i kako idu po ulici (ko muhe bez glave) pa do toga da, u moru neimaštine, ne vide bosonogog dječaka koji luta gradom.
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#8909 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Nije tako ni jednostavno 'vatati tudju djecu po ulici. Vrlo lako moze biti pogresno protumaceno
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83435
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#8910 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Iskustvo je pokazalo da je skoro uvijek bolje gledati svoja posla u takvim situacijama.
- esmasaric
- Posts: 3763
- Joined: 03/11/2015 02:36
- Location: https://twitter.com/esmasaric
- Contact:
#8911 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Ne iznenađuje me činjenica da niko ne obraća pažnju ni na šta.
Ljetos je djevojci pozlilo i onesvjestila se na izlazu iz tramvaja....more ljudi je zaobišlo, ni da pogledaju, ni da priđu,...ma ništa.
A i vidjelo se da je studentica u pitanju, pa možda ćak i srednjoškolka. Na kraju je vozač tramvaja izašao i pomogao joj.
Ljetos je djevojci pozlilo i onesvjestila se na izlazu iz tramvaja....more ljudi je zaobišlo, ni da pogledaju, ni da priđu,...ma ništa.
A i vidjelo se da je studentica u pitanju, pa možda ćak i srednjoškolka. Na kraju je vozač tramvaja izašao i pomogao joj.
- JThomas
- Posts: 69047
- Joined: 24/05/2008 15:01
- Location: Sic semper tyrannis
#8912 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
nije to slučajno ni preko noći nastalo. zapitati se kakve zmije (figurativno) ujedaju ljude na svakom koraku pa je to tako. ne može nestati empatija kod većine ljudi, ali je ona vrlo efikasno ugušena strahom. u dobroj mjeri i namjerno, jer ljudi koji se boje ne ruše vlast.
- Truba
- Posts: 93821
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#8913 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
kad se neko srusi u tramvaju
odmah se fatam za dzep
da nije kakav performans
sjecam se ljetos dvoje mladih se ljubaka os grada do stupa kad hop
pade mlada
vruce, uzbudjenje, hormoni sta li vec...
kad podje raja dobacivati vodu, slatkise, mandarine,sokove,
iznesose je lik se izgubio kako djeluje na koke
obara ih s nogu...
odmah se fatam za dzep
da nije kakav performans
sjecam se ljetos dvoje mladih se ljubaka os grada do stupa kad hop
pade mlada
vruce, uzbudjenje, hormoni sta li vec...
kad podje raja dobacivati vodu, slatkise, mandarine,sokove,
iznesose je lik se izgubio kako djeluje na koke
- JThomas
- Posts: 69047
- Joined: 24/05/2008 15:01
- Location: Sic semper tyrannis
#8914 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
pa kad iskustvo govori da su performansi i prevare bez kraja i konca.
i isto tako, da ti policija neće pomoći ni vratiti ništa ako si obični građanin, a peglaće te kao da si ti ukrao...
i isto tako, da ti policija neće pomoći ni vratiti ništa ako si obični građanin, a peglaće te kao da si ti ukrao...
-
hladan.preminger
- Posts: 4455
- Joined: 24/02/2011 12:06
#8915 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
vješalica wrote:tvoja je ideja da ja lično doživljavam,samo tvoja pošto to i sam navodiš...hladan.preminger wrote:
Za razliku od tebe, ja ovo ne doživljavam lično.
Nigdje u tom članku se ne spominje sestra od ove sto joj je momak ubijen na ilidži (jel. alisa?).
U članku piše ispovijest ožalošćene majke čiji je sin poginuo na prijateljevoj svadbi. Pijane budale se pobole noževima, druga budala pucala bez ikakvog razmisljanja i znanja pravila upoterbe oruzja. Rezultat, momak je izgubio zivot.
Ubica je priznao djelo, moguće da je suđen za ubistvo iz nehata. Odlezao i to je to. Ne postoji kazna koja bi bila adekvatna porodici i prijateljima ubijenog. Prema zakonu, međutim, ima propisana kazna.
Dva potpuno nepovezana slučaja, s obzirom na vezu koja se ovdje insinuira.
i uopće nisi shvatio događaj koji se desio koji je imao za posljedicu ubistvo,pa pišeš ovakve gadosti o pjanim buadalama i upotrebi oružja bez znanja i pravila...i nisam znala da se legalno može posjedovati i upotrebljavati sa znanjem i pravilima u kafanskim nesuglasicama ili bilo kojim kod je nekome kurcu ćeif,kao što je to kabadahija iz prilepa uradio....
i jedina povezanost koja se ovdje nameće je nerad tužilaštva i suda koje je apsolutno isti
a u prethodnom slučaju regularno možeš sebi dati za pravo da ubiješ čovjeka i za to odležiš 4 godine jer si mafijaško smeće*?
lik koji je dobio pomilovanje...u moru spornih pomilovanja budimira
sve znači regularno i ništa nije sporno,to je završena priča i nema dalje diskusije?vidiš li šta pišeš? i to ovdje neko čita...
roditelji ubijenog su gledali nepravdu prema svom djetetu i vide je i sada kroz rahmetli dženana,i od kompletnog procesa na sudu se pravi uvreda za porodicu žrtve i svih normalnih ljudi koji žele da žive normalnim životom u ovom gradu...da se vama to desi manje bi glumili poštenjačine po forumu pogotovo...tek bi tad bili svjesni nerazumnog ponašanja pojedinaca...
dosta je poći od činjenice da kad se desio ovaj slučaj prvih dana nije nijedne riječi bilo u medijima o ovome!
i dobro se sjećam da je neko od forumaša ispričao kad niko nije ni znao za to
Pričaš nepovezane gluposti.
Dva slučaja su u pogledu kriminaliteta i činejnične osnove nepovezana,a ti i dalje trubi ko pokvarena ploča.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83435
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#8916 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Koliko su tek razni prodavci cestitki i opskurni sakupljaci pomoci ubili volju za pomaganjem, to je za socioloskog ispitivanja.
-
hladan.preminger
- Posts: 4455
- Joined: 24/02/2011 12:06
#8917 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Jao, ovi sa cestitkama ubise. Ne mozes maknuti od njih, a kod je vecina iz podrucja Prijedor - Banja Luka._BataZiv_0809 wrote:Koliko su tek razni prodavci cestitki i opskurni sakupljaci pomoci ubili volju za pomaganjem, to je za socioloskog ispitivanja.
-
made_in_sarajevo
- Posts: 6959
- Joined: 06/05/2013 23:05
#8918 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
http://www.hayat.ba/vijest.php?id=50732
Snima ga da vozi 101km/h koliko vidim na mobitelu, napise mu kaznu, on sa njima se zajebava ali bukvalno zajebava i jos pred njima slozi gas i ode. Aferim policijo bas aferim i kaze tu je policija u sluzbi gradjana idioti, takav idiot je ubio dvije cure i to zadnji slucaj samo. Inace ovo svako prosirenje murija, odem do sina i mogu na krovu voziti ako mi je cejf, murija djeluje u jednoj traci samo. Jos ne mogu da se nacudim kako ih javno papak zajebava i ko picke sute
Poslano sa mog SM-N9005 koristeći Tapatalk
Snima ga da vozi 101km/h koliko vidim na mobitelu, napise mu kaznu, on sa njima se zajebava ali bukvalno zajebava i jos pred njima slozi gas i ode. Aferim policijo bas aferim i kaze tu je policija u sluzbi gradjana idioti, takav idiot je ubio dvije cure i to zadnji slucaj samo. Inace ovo svako prosirenje murija, odem do sina i mogu na krovu voziti ako mi je cejf, murija djeluje u jednoj traci samo. Jos ne mogu da se nacudim kako ih javno papak zajebava i ko picke sute
Poslano sa mog SM-N9005 koristeći Tapatalk
-
zigson
- Posts: 4818
- Joined: 04/04/2015 22:17
#8919 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
komercijala? pjeske? odseliti se u njemacku i tamo studirati?sizifinho wrote:21. vijek, glavni grad jedne "drzave" i ja ujutro vise cekam trolu nego sto mi treba do faksa a evo sad cekam 45 minuta tramvaj i smrzavam se
ja cirkusa od drzave majko mila, kad nam ne mogu najosnovnije i najbanalnije stvari priustiti.
Je li puno za traziti redovan javni prevoz? Pa makar svako sat vremena isao
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83435
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#8920 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Sve to doprinosi toj generalnoj "operisanosti" od svega. Gledaj svoja posla, da ne bi bio prevaren.hladan.preminger wrote:
Jao, ovi sa cestitkama ubise. Ne mozes maknuti od njih, a kod je vecina iz podrucja Prijedor - Banja Luka.
Nije onda ni cudo da je bosonogo dijete u sred novembra proslo sa kraja na kraj Sarajeva.
- JanuaryJones
- Posts: 4210
- Joined: 25/08/2013 13:31
#8921 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
taman takoJThomas wrote:nije to slučajno ni preko noći nastalo. zapitati se kakve zmije (figurativno) ujedaju ljude na svakom koraku pa je to tako. ne može nestati empatija kod većine ljudi, ali je ona vrlo efikasno ugušena strahom. u dobroj mjeri i namjerno, jer ljudi koji se boje ne ruše vlast.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#8922 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
opasan ovaj s audijem ,da nije emko??made_in_sarajevo wrote:http://www.hayat.ba/vijest.php?id=50732
p.s. gledaj brude s torbicom sto mu Ćetvorku uzese...
- kafanski_covjek
- Posts: 2329
- Joined: 09/10/2016 18:38
#8923 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
ja mislio sad ih je ispickarao kad standardno ponasanje FGR 
- kloniran
- Posts: 12190
- Joined: 06/09/2013 18:57
- Location: Ispod palme na obali mora.
#8924 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Nije tacno, djeluju i u srednjoj pod uslovom da je desna praznamade_in_sarajevo wrote:http://www.hayat.ba/vijest.php?id=50732
Snima ga da vozi 101km/h koliko vidim na mobitelu, napise mu kaznu, on sa njima se zajebava ali bukvalno zajebava i jos pred njima slozi gas i ode. Aferim policijo bas aferim i kaze tu je policija u sluzbi gradjana idioti, takav idiot je ubio dvije cure i to zadnji slucaj samo. Inace ovo svako prosirenje murija, odem do sina i mogu na krovu voziti ako mi je cejf, murija djeluje u jednoj traci samo. Jos ne mogu da se nacudim kako ih javno papak zajebava i ko picke sute
Poslano sa mog SM-N9005 koristeći Tapatalk
Meni nije jasno sto ne zaustavljaju ove debile sto voze 30 ili 40 km/h i usporavaju saobracaj u periodima kad nema guzve
a neku vece su papcici u audi-u vozili manje od 30 i murija nista, a kad ga krenes obilaziti onda trce sa radarom ne bi li prekoracio 1 km/h preko da te mogu kazniti
- MOSALJOZE
- Posts: 120394
- Joined: 26/11/2012 20:09
- Location: Republika Bosna i Hercegovina
#8925 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Kako se dečko popiša po državi
Svaka čast,sistem šupalj samo naprijed
Svaka čast,sistem šupalj samo naprijed
