SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
holowey
Posts: 10854
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Славим нерадну недјељу и повећање минималца

#8901 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by holowey »

JanuaryJones wrote:http://www.klix.ba/vijesti/bih/u-saraje ... /161114113

Dijete je sa posebnim potrebama pa proširite dalje.
kojeg je uzrasta? 10? 12? 15?
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#8902 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by O'zone »

Evo upravo objavljeno da je Haris pronađen
NAŠLI SMO HARIJA!
NEIZMJERNO HVALA CIJELOM EDUS TIMU STO SU SVI SKOČILI, I SVIM LJUDIMA KOJI SU NAM POMAGALI!!! Staša, Anesa i Milena mu upravo kupuju Kolu ;) DOBRO JE!!!
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#8903 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by JThomas »

ja rekoh jake iz two and half men...
User avatar
JanuaryJones
Posts: 4210
Joined: 25/08/2013 13:31

#8904 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by JanuaryJones »

O'zone wrote:Evo upravo objavljeno da je Haris pronađen
NAŠLI SMO HARIJA!
NEIZMJERNO HVALA CIJELOM EDUS TIMU STO SU SVI SKOČILI, I SVIM LJUDIMA KOJI SU NAM POMAGALI!!! Staša, Anesa i Milena mu upravo kupuju Kolu ;) DOBRO JE!!!
:thumbup: bravo! hepiend
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#8905 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by O'zone »

Kako su nam potvrdili iz Operativnog centra MUP-a KS-a, dječak je pronađen u Konzumu na Dobrinji, nešto iza 20 sati.

Podsjetimo, majka dječaka nestanak je prijavila danas u 17.30.

Dječak je dom napustio u čarapama i bez jakne, ali zahvaljujući brzoj reakciji policije i građana ubrzo lociran.
Čovječe niko od Alifakovca do Dobrinje da se zapita šta dijete u čarapama i bez jakne radi na ulici, gradskom prijevozu ili kako je već stigao do tamo na 0 stepeni.

Baš smo postali nikakvi.
User avatar
Logovan
Posts: 102774
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#8906 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Logovan »

O'zone wrote:
Kako su nam potvrdili iz Operativnog centra MUP-a KS-a, dječak je pronađen u Konzumu na Dobrinji, nešto iza 20 sati.

Podsjetimo, majka dječaka nestanak je prijavila danas u 17.30.

Dječak je dom napustio u čarapama i bez jakne, ali zahvaljujući brzoj reakciji policije i građana ubrzo lociran.
Čovječe niko od Alifakovca do Dobrinje da se zapita šta dijete u čarapama i bez jakne radi na ulici, gradskom prijevozu ili kako je već stigao do tamo na 0 stepeni.

Baš smo postali nikakvi.
Bože sačuvaj.
User avatar
Truba
Posts: 93821
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#8907 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Truba »

svasta
ja crkavam od zime u kuci s grijanjem
u carapama bih svisnuo :|

mozda je upo u guzvu tu niko ne gleda u noge :-? il taksijem :? :? :?
User avatar
JanuaryJones
Posts: 4210
Joined: 25/08/2013 13:31

#8908 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by JanuaryJones »

Ljudi danas, zaokupljeni svojim problemima, ne vide ništa oko sebe ... počevši od toga kuda i kako idu po ulici (ko muhe bez glave) pa do toga da, u moru neimaštine, ne vide bosonogog dječaka koji luta gradom.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#8909 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by insomnia78 »

Nije tako ni jednostavno 'vatati tudju djecu po ulici. Vrlo lako moze biti pogresno protumaceno
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83435
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#8910 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by _BataZiv_0809 »

Iskustvo je pokazalo da je skoro uvijek bolje gledati svoja posla u takvim situacijama.
User avatar
esmasaric
Posts: 3763
Joined: 03/11/2015 02:36
Location: https://twitter.com/esmasaric
Contact:

#8911 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by esmasaric »

Ne iznenađuje me činjenica da niko ne obraća pažnju ni na šta.
Ljetos je djevojci pozlilo i onesvjestila se na izlazu iz tramvaja....more ljudi je zaobišlo, ni da pogledaju, ni da priđu,...ma ništa. :(
A i vidjelo se da je studentica u pitanju, pa možda ćak i srednjoškolka. Na kraju je vozač tramvaja izašao i pomogao joj.
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#8912 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by JThomas »

nije to slučajno ni preko noći nastalo. zapitati se kakve zmije (figurativno) ujedaju ljude na svakom koraku pa je to tako. ne može nestati empatija kod većine ljudi, ali je ona vrlo efikasno ugušena strahom. u dobroj mjeri i namjerno, jer ljudi koji se boje ne ruše vlast.
User avatar
Truba
Posts: 93821
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#8913 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Truba »

kad se neko srusi u tramvaju
odmah se fatam za dzep :|
da nije kakav performans

sjecam se ljetos dvoje mladih se ljubaka os grada do stupa kad hop
pade mlada
:mrgreen:
vruce, uzbudjenje, hormoni sta li vec...
kad podje raja dobacivati vodu, slatkise, mandarine,sokove, :lol: :lol:
iznesose je lik se izgubio kako djeluje na koke :D obara ih s nogu...
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#8914 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by JThomas »

pa kad iskustvo govori da su performansi i prevare bez kraja i konca.

i isto tako, da ti policija neće pomoći ni vratiti ništa ako si obični građanin, a peglaće te kao da si ti ukrao...
hladan.preminger
Posts: 4455
Joined: 24/02/2011 12:06

#8915 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by hladan.preminger »

vješalica wrote:
hladan.preminger wrote:
Za razliku od tebe, ja ovo ne doživljavam lično.

Nigdje u tom članku se ne spominje sestra od ove sto joj je momak ubijen na ilidži (jel. alisa?).
U članku piše ispovijest ožalošćene majke čiji je sin poginuo na prijateljevoj svadbi. Pijane budale se pobole noževima, druga budala pucala bez ikakvog razmisljanja i znanja pravila upoterbe oruzja. Rezultat, momak je izgubio zivot.
Ubica je priznao djelo, moguće da je suđen za ubistvo iz nehata. Odlezao i to je to. Ne postoji kazna koja bi bila adekvatna porodici i prijateljima ubijenog. Prema zakonu, međutim, ima propisana kazna.

Dva potpuno nepovezana slučaja, s obzirom na vezu koja se ovdje insinuira.
tvoja je ideja da ja lično doživljavam,samo tvoja pošto to i sam navodiš...

i uopće nisi shvatio događaj koji se desio koji je imao za posljedicu ubistvo,pa pišeš ovakve gadosti o pjanim buadalama i upotrebi oružja bez znanja i pravila...i nisam znala da se legalno može posjedovati i upotrebljavati sa znanjem i pravilima u kafanskim nesuglasicama ili bilo kojim kod je nekome kurcu ćeif,kao što je to kabadahija iz prilepa uradio....

i jedina povezanost koja se ovdje nameće je nerad tužilaštva i suda koje je apsolutno isti
a u prethodnom slučaju regularno možeš sebi dati za pravo da ubiješ čovjeka i za to odležiš 4 godine jer si mafijaško smeće*?
lik koji je dobio pomilovanje...u moru spornih pomilovanja budimira
sve znači regularno i ništa nije sporno,to je završena priča i nema dalje diskusije?vidiš li šta pišeš? i to ovdje neko čita...

roditelji ubijenog su gledali nepravdu prema svom djetetu i vide je i sada kroz rahmetli dženana,i od kompletnog procesa na sudu se pravi uvreda za porodicu žrtve i svih normalnih ljudi koji žele da žive normalnim životom u ovom gradu...da se vama to desi manje bi glumili poštenjačine po forumu pogotovo...tek bi tad bili svjesni nerazumnog ponašanja pojedinaca...

dosta je poći od činjenice da kad se desio ovaj slučaj prvih dana nije nijedne riječi bilo u medijima o ovome!
i dobro se sjećam da je neko od forumaša ispričao kad niko nije ni znao za to

Pričaš nepovezane gluposti.
Dva slučaja su u pogledu kriminaliteta i činejnične osnove nepovezana,a ti i dalje trubi ko pokvarena ploča.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83435
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#8916 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by _BataZiv_0809 »

Koliko su tek razni prodavci cestitki i opskurni sakupljaci pomoci ubili volju za pomaganjem, to je za socioloskog ispitivanja.
hladan.preminger
Posts: 4455
Joined: 24/02/2011 12:06

#8917 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by hladan.preminger »

_BataZiv_0809 wrote:Koliko su tek razni prodavci cestitki i opskurni sakupljaci pomoci ubili volju za pomaganjem, to je za socioloskog ispitivanja.
Jao, ovi sa cestitkama ubise. Ne mozes maknuti od njih, a kod je vecina iz podrucja Prijedor - Banja Luka.
made_in_sarajevo
Posts: 6959
Joined: 06/05/2013 23:05

#8918 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by made_in_sarajevo »

http://www.hayat.ba/vijest.php?id=50732

Snima ga da vozi 101km/h koliko vidim na mobitelu, napise mu kaznu, on sa njima se zajebava ali bukvalno zajebava i jos pred njima slozi gas i ode. Aferim policijo bas aferim i kaze tu je policija u sluzbi gradjana idioti, takav idiot je ubio dvije cure i to zadnji slucaj samo. Inace ovo svako prosirenje murija, odem do sina i mogu na krovu voziti ako mi je cejf, murija djeluje u jednoj traci samo. Jos ne mogu da se nacudim kako ih javno papak zajebava i ko picke sute

Poslano sa mog SM-N9005 koristeći Tapatalk
zigson
Posts: 4818
Joined: 04/04/2015 22:17

#8919 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by zigson »

sizifinho wrote:21. vijek, glavni grad jedne "drzave" i ja ujutro vise cekam trolu nego sto mi treba do faksa a evo sad cekam 45 minuta tramvaj i smrzavam se

ja cirkusa od drzave majko mila, kad nam ne mogu najosnovnije i najbanalnije stvari priustiti.

Je li puno za traziti redovan javni prevoz? Pa makar svako sat vremena isao
komercijala? pjeske? odseliti se u njemacku i tamo studirati?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83435
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#8920 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by _BataZiv_0809 »

hladan.preminger wrote:
Jao, ovi sa cestitkama ubise. Ne mozes maknuti od njih, a kod je vecina iz podrucja Prijedor - Banja Luka.
Sve to doprinosi toj generalnoj "operisanosti" od svega. Gledaj svoja posla, da ne bi bio prevaren.

Nije onda ni cudo da je bosonogo dijete u sred novembra proslo sa kraja na kraj Sarajeva.
User avatar
JanuaryJones
Posts: 4210
Joined: 25/08/2013 13:31

#8921 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by JanuaryJones »

JThomas wrote:nije to slučajno ni preko noći nastalo. zapitati se kakve zmije (figurativno) ujedaju ljude na svakom koraku pa je to tako. ne može nestati empatija kod većine ljudi, ali je ona vrlo efikasno ugušena strahom. u dobroj mjeri i namjerno, jer ljudi koji se boje ne ruše vlast.
taman tako :thumbup:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#8922 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by bitanga_sa_otesa »

opasan ovaj s audijem ,da nije emko?? :lol: :lol: sve dok ne pocne policija mlavit pendrecima ovakve krkane, nema ovde napretka...

p.s. gledaj brude s torbicom sto mu Ćetvorku uzese...
User avatar
kafanski_covjek
Posts: 2329
Joined: 09/10/2016 18:38

#8923 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by kafanski_covjek »

ja mislio sad ih je ispickarao kad standardno ponasanje FGR :)
User avatar
kloniran
Posts: 12190
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#8924 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by kloniran »

made_in_sarajevo wrote:http://www.hayat.ba/vijest.php?id=50732

Snima ga da vozi 101km/h koliko vidim na mobitelu, napise mu kaznu, on sa njima se zajebava ali bukvalno zajebava i jos pred njima slozi gas i ode. Aferim policijo bas aferim i kaze tu je policija u sluzbi gradjana idioti, takav idiot je ubio dvije cure i to zadnji slucaj samo. Inace ovo svako prosirenje murija, odem do sina i mogu na krovu voziti ako mi je cejf, murija djeluje u jednoj traci samo. Jos ne mogu da se nacudim kako ih javno papak zajebava i ko picke sute

Poslano sa mog SM-N9005 koristeći Tapatalk
Nije tacno, djeluju i u srednjoj pod uslovom da je desna prazna :mrgreen: i u lijevoj isto tako nikad :lol:

Meni nije jasno sto ne zaustavljaju ove debile sto voze 30 ili 40 km/h i usporavaju saobracaj u periodima kad nema guzve :lol:
a neku vece su papcici u audi-u vozili manje od 30 i murija nista, a kad ga krenes obilaziti onda trce sa radarom ne bi li prekoracio 1 km/h preko da te mogu kazniti :-)
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120394
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#8925 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by MOSALJOZE »

Kako se dečko popiša po državi
Svaka čast,sistem šupalj samo naprijed :thumbup:
Post Reply