Vidim nije vas prosla jos prica o fontani. Ja sam tu svoju pricu davno zavrsio. Nekom se svidjela, a nekome ne. Na kraju i stanovnici Pariza su protestvovali protiv Ajfelovog tornja, pa eto nadam se da ce u buducnosti milioni turista pokazati koliko sam ja u krivu. Do tada ostaje jos jedino da izbjegnemo kakvog pospanog kamiondziju i vozaca autobusa koji ce pogoditi direktno u nju, a po gradnji i ulozenom trebala bi biti otporna na Golf 2.
Moja prica se zasnivala na tome da je u gradu samo u prosloj godini povecan broj nezaposlenih za preko 600. Stranih investitora smo privukli okruglo 0, od domacih jedino sto je Robot otvorio trgovinu i to je to. I tu nastupa problem sa KTG-om. U startu se pokazale namjere koje nisu bile casne. Kada je propao projekat buduci ozbiljni investitori nas zaobilaze u sirokom luku, a privlacimo samo budale. I jos si lokalna administracija nadje za zgodno da otjera FAD iz Tesnja.
I umjesto da ulazemo novac u privlacenje investitora, pravimo uslove za njihov dolazak, mi sminkamo grad. Jel vi fakat mislite da neko ulaze svoj novac u sredinu koja izgleda usminkano ili zato jer je vidio super fontanu na ulazu u grad.
Prica o Bulevaru je komedija decenije. Od budalastog lupanja novca, do nekvalitetnih radova. Od ivicnjaka, preko znakova pa sve do sahtova i kopanja friskog asfalta. Pa zivi bili hajd da uzmemo 100 000 i posaljemo 3 majstora na specijalizaciju u zemlju gdje se sahtovi kvalitetno postavljaju i neka ovdje dodju mudrost da prenesu. Ovo fakat vise nema smisla.
I naravno ovakvim ponasanjem cemo upravo privuci dragi moj Bato robovlasnike. Firmu koja zeli mutnu sredinu i jeftinu radnu snagu. Bez kontrole bilo koga da mudrost prosipaju, a milione zaradjene na muci svojih radnika nose kuci. Da bi privukli ozbiljne investitore moramo i ponuditi nesto. A osim lijepih rijeci i fontane nemamo bas mnogo toga. Sto se i vidi iz rezultata. Na kraju cemo biti zeljni i robovlasnika kakvo je realno stanje.
I onda na kraju dodje SDA trol i kaze Zenica se najvise u regionu izgradila. Mozda je i upravu ako je posmatrani region od Poculice do Briznika i od Josanice do Nemile (doduse u ovom pravcu moze i znatno duze ali manje-vise jer je uz cestu propala socijalisticka pustara).

