Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
Freamon Lester
Posts: 3398
Joined: 06/09/2014 01:18

#8876 Re: Zeničani

Post by Freamon Lester »

Ola Husoljupci... :D

Vidim nije vas prosla jos prica o fontani. Ja sam tu svoju pricu davno zavrsio. Nekom se svidjela, a nekome ne. Na kraju i stanovnici Pariza su protestvovali protiv Ajfelovog tornja, pa eto nadam se da ce u buducnosti milioni turista pokazati koliko sam ja u krivu. Do tada ostaje jos jedino da izbjegnemo kakvog pospanog kamiondziju i vozaca autobusa koji ce pogoditi direktno u nju, a po gradnji i ulozenom trebala bi biti otporna na Golf 2.

Moja prica se zasnivala na tome da je u gradu samo u prosloj godini povecan broj nezaposlenih za preko 600. Stranih investitora smo privukli okruglo 0, od domacih jedino sto je Robot otvorio trgovinu i to je to. I tu nastupa problem sa KTG-om. U startu se pokazale namjere koje nisu bile casne. Kada je propao projekat buduci ozbiljni investitori nas zaobilaze u sirokom luku, a privlacimo samo budale. I jos si lokalna administracija nadje za zgodno da otjera FAD iz Tesnja. :-) Malo se o tome zna, a jos manje se pricalo.

I umjesto da ulazemo novac u privlacenje investitora, pravimo uslove za njihov dolazak, mi sminkamo grad. Jel vi fakat mislite da neko ulaze svoj novac u sredinu koja izgleda usminkano ili zato jer je vidio super fontanu na ulazu u grad.

Prica o Bulevaru je komedija decenije. Od budalastog lupanja novca, do nekvalitetnih radova. Od ivicnjaka, preko znakova pa sve do sahtova i kopanja friskog asfalta. Pa zivi bili hajd da uzmemo 100 000 i posaljemo 3 majstora na specijalizaciju u zemlju gdje se sahtovi kvalitetno postavljaju i neka ovdje dodju mudrost da prenesu. Ovo fakat vise nema smisla. :lol:

I naravno ovakvim ponasanjem cemo upravo privuci dragi moj Bato robovlasnike. Firmu koja zeli mutnu sredinu i jeftinu radnu snagu. Bez kontrole bilo koga da mudrost prosipaju, a milione zaradjene na muci svojih radnika nose kuci. Da bi privukli ozbiljne investitore moramo i ponuditi nesto. A osim lijepih rijeci i fontane nemamo bas mnogo toga. Sto se i vidi iz rezultata. Na kraju cemo biti zeljni i robovlasnika kakvo je realno stanje.

I onda na kraju dodje SDA trol i kaze Zenica se najvise u regionu izgradila. Mozda je i upravu ako je posmatrani region od Poculice do Briznika i od Josanice do Nemile (doduse u ovom pravcu moze i znatno duze ali manje-vise jer je uz cestu propala socijalisticka pustara). :lol:
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#8877 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Freamon Lester wrote:Ola Husoljupci... :D

Vidim nije vas prosla jos prica o fontani. Ja sam tu svoju pricu davno zavrsio. Nekom se svidjela, a nekome ne. Na kraju i stanovnici Pariza su protestvovali protiv Ajfelovog tornja, pa eto nadam se da ce u buducnosti milioni turista pokazati koliko sam ja u krivu. Do tada ostaje jos jedino da izbjegnemo kakvog pospanog kamiondziju i vozaca autobusa koji ce pogoditi direktno u nju, a po gradnji i ulozenom trebala bi biti otporna na Golf 2.

Moja prica se zasnivala na tome da je u gradu samo u prosloj godini povecan broj nezaposlenih za preko 600. Stranih investitora smo privukli okruglo 0, od domacih jedino sto je Robot otvorio trgovinu i to je to. I tu nastupa problem sa KTG-om. U startu se pokazale namjere koje nisu bile casne. Kada je propao projekat buduci ozbiljni investitori nas zaobilaze u sirokom luku, a privlacimo samo budale. I jos si lokalna administracija nadje za zgodno da otjera FAD iz Tesnja. :-) Malo se o tome zna, a jos manje se pricalo.

I umjesto da ulazemo novac u privlacenje investitora, pravimo uslove za njihov dolazak, mi sminkamo grad. Jel vi fakat mislite da neko ulaze svoj novac u sredinu koja izgleda usminkano ili zato jer je vidio super fontanu na ulazu u grad.

Prica o Bulevaru je komedija decenije. Od budalastog lupanja novca, do nekvalitetnih radova. Od ivicnjaka, preko znakova pa sve do sahtova i kopanja friskog asfalta. Pa zivi bili hajd da uzmemo 100 000 i posaljemo 3 majstora na specijalizaciju u zemlju gdje se sahtovi kvalitetno postavljaju i neka ovdje dodju mudrost da prenesu. Ovo fakat vise nema smisla. :lol:

I naravno ovakvim ponasanjem cemo upravo privuci dragi moj Bato robovlasnike. Firmu koja zeli mutnu sredinu i jeftinu radnu snagu. Bez kontrole bilo koga da mudrost prosipaju, a milione zaradjene na muci svojih radnika nose kuci. Da bi privukli ozbiljne investitore moramo i ponuditi nesto. A osim lijepih rijeci i fontane nemamo bas mnogo toga. Sto se i vidi iz rezultata. Na kraju cemo biti zeljni i robovlasnika kakvo je realno stanje.

I onda na kraju dodje SDA trol i kaze Zenica se najvise u regionu izgradila. Mozda je i upravu ako je posmatrani region od Poculice do Briznika i od Josanice do Nemile (doduse u ovom pravcu moze i znatno duze ali manje-vise jer je uz cestu propala socijalisticka pustara). :lol:
Mislio sam da si zreo za neku normalnu komunikaciju i raspravu, očigledno da nisi. Priča ti je lupanje bez ikakve logike, pokušavaš nešto, ali ti ne ide, na kraju mene nazivaš SDA trolom :) Druže ti i ja na temu Huso, SDA, gradnja, stranke i politika smo završili, a o ostalim možemo bez ikakvih problema, nadam se da se nekad vidimo na tom forumaškom sijelu kod Samketa. btw: Šta ima sa tim? Sasta l' se ko ?
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#8878 Re: Zeničani

Post by dezurni_ucenik »

Napravis ggm, fontanu i bicklisticku stazu i voila - eto General Motorsa u nicaZe. Imas GGM i dodje ti GM



:-)
User avatar
nadžak
Posts: 2313
Joined: 04/06/2011 13:25
Location: Zenica

#8879 Re: Zeničani

Post by nadžak »

S obzirom da sam od danas na godišnjem moglo bi se naći vremena sjest na kafu negdje, da se konačno vidim sa nekim od vas sa te strane svemira.

AKo ko ima kakav prijedlog bujrum.
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#8880 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

Ja predlazem da se ta kahva/caj/serbe organizuje kod fontane
mislim da nakon ovolike price fontana to zasluzuje :mrgreen:
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#8881 Re: Zeničani

Post by Casual's »

kamen spoticanja wrote:Ja predlazem da se ta kahva/caj/serbe organizuje kod fontane
mislim da nakon ovolike price fontana to zasluzuje :mrgreen:
Slažem se :thumbup:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83491
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#8882 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Bez litra stoka i pola kile kravljeg sira, ne idite mi na oci. :oops:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66012
Joined: 03/08/2010 19:04

#8883 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

a meni bez pan pive
User avatar
Zaitsev
Posts: 1998
Joined: 08/10/2011 14:31
Location: Zenica
Contact:

#8884 Re: Zeničani

Post by Zaitsev »

nadžak wrote:S obzirom da sam od danas na godišnjem moglo bi se naći vremena sjest na kafu negdje, da se konačno vidim sa nekim od vas sa te strane svemira.

AKo ko ima kakav prijedlog bujrum.
Ma trebamo samo vrijeme napisati. Mjesto je valjda nebitno, sve dok služe pivu... :D Subota, 16:00, odgovara li ?
User avatar
nadžak
Posts: 2313
Joined: 04/06/2011 13:25
Location: Zenica

#8885 Re: Zeničani

Post by nadžak »

Meni neće pasat vjerovatno taj termin. BIću van grada.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83491
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#8886 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

:lol: e ovo je dobro. Poziva raju, pa ne moze :razz:

P.S. Nesto sam mi naupade nasa prepiska o kandidatima za nacelnika i hebo majku od tih lokalnih SDA-ovaca (nomen est omen :D ) jedino mi aktuelni premijer kantona djeluje iole "pismen".
User avatar
Zaitsev
Posts: 1998
Joined: 08/10/2011 14:31
Location: Zenica
Contact:

#8887 Re: Zeničani

Post by Zaitsev »

Stvarno si neozbiljan drug nadžak :D Petak? Nedjelja?
User avatar
nadžak
Posts: 2313
Joined: 04/06/2011 13:25
Location: Zenica

#8888 Re: Zeničani

Post by nadžak »

_BataZiv_0809 wrote::lol: e ovo je dobro. Poziva raju, pa ne moze :razz: .
Halo, ti si ozbiljan momak, nadam se da si i razuman. Sutra akoBogda, u sklopu odmora, odoh sa ženom van grada do Subote popodne tako da neće moći Ote noći :D
User avatar
nadžak
Posts: 2313
Joined: 04/06/2011 13:25
Location: Zenica

#8889 Re: Zeničani

Post by nadžak »

Zaitsev wrote:Stvarno si neozbiljan drug nadžak :D Petak? Nedjelja?
Mogla bi Nedjelja al vidjećemo hajd...
User avatar
Freamon Lester
Posts: 3398
Joined: 06/09/2014 01:18

#8890 Re: Zeničani

Post by Freamon Lester »

User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83491
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#8891 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Joj ja Kasumovica :lol:
User avatar
Freamon Lester
Posts: 3398
Joined: 06/09/2014 01:18

#8892 Re: Zeničani

Post by Freamon Lester »

_BataZiv_0809 wrote:Joj ja Kasumovica :lol:
Dusa o covjeka u borbi za pravdu protiv dusmana. Sta kaze onaj doticni? Nema SDA veze sa Celikom. :lol:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83491
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#8893 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Freamon Lester wrote:
_BataZiv_0809 wrote:Joj ja Kasumovica :lol:
Dusa o covjeka u borbi za pravdu protiv dusmana. Sta kaze onaj doticni? Nema SDA veze sa Celikom. :lol:
Jebo majku covjek kad ga slusa reko bi Fidel Kastro, revolucionar, borac protiv nepravedne vlasti. :lol:

Sjeti se samo emisije Posteno kad popljuva direktora Telekoma i rece "obicni nekompetentni stranacki covjek koji je stranackim zakulisnim radnjama dosao do tog mjesta" :lol:

Koji cirkusant oba mi oca :lol:

Inace prilog je skroz dobar i izmedju redova se svasta moze procitati :wink:
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#8894 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

Sjoj Fude...mahatma gandi...samo mu jos koza fali :lol:
Kae stranacki poslusnici koje hamko postavlja zadnjih dvajes godina...a isti isto postavljen :-)
i citav zivot mu je stranacko postavljanje...
samo izgleda nije halalio husi sto mu hanuma nije postala direktor bolnice...svako malo dovede mrezu u zenicu...
btw i onaj prilog mreze o bolnici je njegova kuhinja
User avatar
jasko_ba
Posts: 8478
Joined: 13/11/2006 17:47

#8895 Re: Zeničani

Post by jasko_ba »

Image
:mrgreen:
User avatar
nadžak
Posts: 2313
Joined: 04/06/2011 13:25
Location: Zenica

#8896 Re: Zeničani

Post by nadžak »

jasko_ba wrote:Image
:mrgreen:
Ih, i mi puno tražimo... ko uostalom gleda jel puna ili isprekidana, prava, kriva il je nema nikako, ha ja.

:lol:
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#8897 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

Jes vala...svakako ce je raskopati za 20 dana :mrgreen:
User avatar
Freamon Lester
Posts: 3398
Joined: 06/09/2014 01:18

#8898 Re: Zeničani

Post by Freamon Lester »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Oj Boze. Pa ovakve aljkavosti nema na dunjaluku? Jel i ovo eksperti iz Euroasfalta izvode?
jubix
Posts: 146
Joined: 26/01/2013 11:20

#8899 Re: Zeničani

Post by jubix »

http://www.klix.ba/vijesti/svijet/njema ... /160330148

Sugrađani u operaciji "Blitzkrieg". :run:
Mustang1
Posts: 29946
Joined: 29/12/2010 17:31

#8900 Re: Zeničani

Post by Mustang1 »

Ovo je 3D sta vam je, ovo treba ovako 8-)
Post Reply