Sarajevo Construction

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#8876 Re: Sarajevo Construction

Post by JavierBosnia »

Hjooooj ovog kupusara, odakle ti volje i snage, a i vremena da pises tolike gluposti :-)

Ja licno problem sa parkingom nemam, jer svoje mjesto placam i ne mislim o tome.
Da se mene pita ja bih najradije ovdje podzemnu garazu, dovoljno na 2 etaze i to je pravo rjesenje parkinga, a gore veliki park napraviti i bilo bi nam svima super. Koliko je to izvodivo zakljcite sami.

Ovdje se parking proteze na 115 metara, i moj prijedlog za prosirenje dodatnih 15 metara ovdje neki shvataju pogresno.
Istina, ne bi se rjesilo nista posebno, ali bi ljepse izgledalo nego ovo sad.
User avatar
thekupus
Posts: 7387
Joined: 25/06/2011 22:38

#8877 Re: Sarajevo Construction

Post by thekupus »

JavierBosnia wrote:Hjooooj ovog kupusara, odakle ti volje i snage, a i vremena da pises tolike gluposti :-)
Udarila me neka posebna inspiracija :lol:
Nismo svi ko ti, pa da trošimo svoju volju i snagu, a i vrijeme na pametne stvari :-)
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#8878 Re: Sarajevo Construction

Post by JavierBosnia »

thekupus wrote:
JavierBosnia wrote:Hjooooj ovog kupusara, odakle ti volje i snage, a i vremena da pises tolike gluposti :-)
Udarila me neka posebna inspiracija :lol:
Nije valjda da je ovo najbolje sto mozes :lol: :lol:
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#8879 Re: Sarajevo Construction

Post by Hajvan »

Sarajevo je propali grad…
downsizing, shrinking city u gotovo svakom pogledu

ubrzo ce biti pojeden od obliznjih mocnijih i prosperitetnijih centara- zg i bg…

jer Sa tone u provincijsku nebitnost

polusvijet njime upravavlja
User avatar
alibaba_i_30_godina
Posts: 16995
Joined: 16/01/2010 19:15

#8880 Re: Sarajevo Construction

Post by alibaba_i_30_godina »

:lol: :lol:

Odmah pored jednog ogromnog Beča, na nekih 60ak km, sasvim dobro ''stoji'' i ''živi'' Bratislava, pored Zagreba tu je odmah Ljubljana, pored jednog Frankfurta na Maini nalazi se Offenbach, pored jednog velikog Stuttgarta nalazi se i popriličo velik Karlsruhe, pa zatim trougao Köln, Düsseldorf i Bonn i da ne idem dalje.

I ono našlo govoriti kako je Sarajevo propali grad pored Beograda i Zagreba. Hajvan, bezbeli.
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#8881 Re: Sarajevo Construction

Post by славянин »

thekupus wrote:Ma realno, Sarajevo je poznato po višku zelene površine, pogotovo ova socijalistička naselja. Da se mene pita, jebo travu, daj što više parkinga. I onu kasarnu su glupani pretvorili u park umjesto da su napravili veliki parking. Fol djeca da se igraju, da trče. A auta đe ćemo parkirati?!

Da su pametni, ukinuli bi tramvajski pojas, i napravili bi jedan parking u sredini ceste, od čaršije do ilidze. Eto, nek ostane gore vrelo Bosne kao park ako bas mora zbog turista, al nek onda oko željeznice onu travu asfaltiraju, da se ne moram mučiti kad idem na ćevape kod brajlovića.

A realno, jel moraju oni trotoari biti onako široki? Pa ne treba više prostora od jednog metra, koliko treba da se dva čovjeka mimoiđu. A i ne moraju se mimoolaziti, nek se ide jednom stranom u jednom smjeru, a drugom u drugom smjeru. Time bi dobili još prostora za parking. Pogotovo ako ono drveće na bulevaru posjeku, ionako se zbog njega mora čistiti ulica od lišća, a zimi samo što ne padnu na ulicu. Koji glupan je smislio da se posadi drveće tu gdje je potreban parking. Eno puna šuma na Jahorini drveća.

Ovo da se odradi, ne bi bilo problema s parkingom barem 5 godina, garantujem!

MOJE OSNOVNO LJUDSKO PRAVO JE DA IMAM PARKIRATI AVTO ĐE JA HOĆU.
:lol: :thumbup:
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#8882 Re: Sarajevo Construction

Post by Hajvan »

alibaba_i_30_godina wrote::lol: :lol:

Odmah pored jednog ogromnog Beča, na nekih 60ak km, sasvim dobro ''stoji'' i ''živi'' Bratislava, pored Zagreba tu je odmah Ljubljana, pored jednog Frankfurta na Maini nalazi se Offenbach, pored jednog velikog Stuttgarta nalazi se i popriličo velik Karlsruhe, pa zatim trougao Köln, Düsseldorf i Bonn i da ne idem dalje.

I ono našlo govoriti kako je Sarajevo propali grad pored Beograda i Zagreba. Hajvan, bezbeli.

hvala, zao mi je sto cinjenice toliko bole

al sarajvo jest propali grad.

a moglo je iskorstiti momentum i uzdici se na visi nivo.
a desilo se suprotno…
stas’ kad ga polusvijet vodi.
User avatar
alibaba_i_30_godina
Posts: 16995
Joined: 16/01/2010 19:15

#8883 Re: Sarajevo Construction

Post by alibaba_i_30_godina »

Hajvan wrote:
alibaba_i_30_godina wrote::lol: :lol:

Odmah pored jednog ogromnog Beča, na nekih 60ak km, sasvim dobro ''stoji'' i ''živi'' Bratislava, pored Zagreba tu je odmah Ljubljana, pored jednog Frankfurta na Maini nalazi se Offenbach, pored jednog velikog Stuttgarta nalazi se i popriličo velik Karlsruhe, pa zatim trougao Köln, Düsseldorf i Bonn i da ne idem dalje.

I ono našlo govoriti kako je Sarajevo propali grad pored Beograda i Zagreba. Hajvan, bezbeli.

hvala, zao mi je sto cinjenice toliko bole

al sarajvo jest propali grad.

a moglo je iskorstiti momentum i uzdici se na visi nivo.
a desilo se suprotno…
stas’ kad ga polusvijet vodi.
Dečko, o kakvim činjenicama i bolu pričaš? U Sarajevu postoji dosta problema i tačno je da vladajuća struktura nije ogledalo kulture i primjer kakav bi možda trebalo da bude, a daleko od toga da je sastavljena od stručnjaka, ali u kom velikom gradu ne postoje problemi? Ili misliš da je u tom tvom Beogradu i Zagrebu sve odlično, bez ikakvih problema?

Uostalom Sarajevo je jako dugo bilo ugnjetavano i ograničavano upravo na korist tih gradova koje si spomenuo. Dosta je više.

Navedi mi bar 3 stvari po čemu je jedan Zagreb poznat, ili neku historijsku činjenicu ili nešto?! Fin grad, ali hladan. Ljudi nekulturni i bahati kao i ovdje, podli i ukoliko ti i pomognu gledaju kako će te o tome redovno podsjećati i slično.

I sve dok ne počnemo cijeniti svoje bit će ovako loše. I neka će. Propali grad, pa daj da ja još učinim to gorim, bacam smeće gdje želim i slično. Pff... :oops:
User avatar
Dosadno mii
Posts: 3162
Joined: 16/06/2014 20:33

#8884 Re: Sarajevo Construction

Post by Dosadno mii »

Zagreb smor
Beograd prljav
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#8885 Re: Sarajevo Construction

Post by Nivelacija »

Ljudi nemojte dalje otici ce u nedogled.
Beograd je nesto vise, mnogo mnogo vise i ne vidim svako malo svrhu poredjenja tih gradova.
Malo je i neozbiljno ipak.
User avatar
alibaba_i_30_godina
Posts: 16995
Joined: 16/01/2010 19:15

#8886 Re: Sarajevo Construction

Post by alibaba_i_30_godina »

Yes, Beograd je nešto više i od New Yorka. :oops:

Stvarno ga i vi pretjerujete sa kovanjem u zvijezde ... ali tema je svakako Sarajevo construction, so back to topic.
BadBoy
Posts: 9605
Joined: 01/11/2005 21:55

#8887 Re: Sarajevo Construction

Post by BadBoy »

thekupus wrote:Ma realno, Sarajevo je poznato po višku zelene površine, pogotovo ova socijalistička naselja. Da se mene pita, jebo travu, daj što više parkinga. I onu kasarnu su glupani pretvorili u park umjesto da su napravili veliki parking. Fol djeca da se igraju, da trče. A auta đe ćemo parkirati?!

Da su pametni, ukinuli bi tramvajski pojas, i napravili bi jedan parking u sredini ceste, od čaršije do ilidze. Eto, nek ostane gore vrelo Bosne kao park ako bas mora zbog turista, al nek onda oko željeznice onu travu asfaltiraju, da se ne moram mučiti kad idem na ćevape kod brajlovića.

A realno, jel moraju oni trotoari biti onako široki? Pa ne treba više prostora od jednog metra, koliko treba da se dva čovjeka mimoiđu. A i ne moraju se mimoolaziti, nek se ide jednom stranom u jednom smjeru, a drugom u drugom smjeru. Time bi dobili još prostora za parking. Pogotovo ako ono drveće na bulevaru posjeku, ionako se zbog njega mora čistiti ulica od lišća, a zimi samo što ne padnu na ulicu. Koji glupan je smislio da se posadi drveće tu gdje je potreban parking. Eno puna šuma na Jahorini drveća.

Ovo da se odradi, ne bi bilo problema s parkingom barem 5 godina, garantujem!

MOJE OSNOVNO LJUDSKO PRAVO JE DA IMAM PARKIRATI AVTO ĐE JA HOĆU.

Boldano je mokri san automobildžija :D Ili parking ili proširenje saobraćajnice
User avatar
thekupus
Posts: 7387
Joined: 25/06/2011 22:38

#8888 Re: Sarajevo Construction

Post by thekupus »

BadBoy wrote:
Boldano je mokri san automobildžija :D Ili parking ili proširenje saobraćajnice
Jednom je jedan, čini mi se ovdje na forumu, predlagao da se cijelom dužinom naprave zgrade ispod kojih bi išla cesta za automobile. :lol: :lol: :lol:


Kad tad nisam umro od smijeha, neću nikad.

Najjače je što vidim da fakat neke od ovih stvari predlažu ljudi ovdje, kao ovo za trotoar :-)

Koja komedija

EDIT: Nije ovdje, nego na temi Ideje za Kanton Sarajevo :lol:
Last edited by thekupus on 24/05/2019 20:11, edited 1 time in total.
User avatar
Logovan
Posts: 102720
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#8890 Re: Sarajevo Construction

Post by Logovan »

Počela izgradnja bazena i u 2019. godini. :lol:

Da se podsjetimo... Počela je izgradnja i godinu prije i pretprošlu godinu, pa i onu tamo, pa i godinu prije ove, itd.
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#8891 Re: Sarajevo Construction

Post by Hajvan »

alibaba_i_30_godina wrote: Dečko, o kakvim činjenicama i bolu pričaš? U Sarajevu postoji dosta problema i tačno je da vladajuća struktura nije ogledalo kulture i primjer kakav bi možda trebalo da bude, a daleko od toga da je sastavljena od stručnjaka, ali u kom velikom gradu ne postoje problemi? Ili misliš da je u tom tvom Beogradu i Zagrebu sve odlično, bez ikakvih problema?

Uostalom Sarajevo je jako dugo bilo ugnjetavano i ograničavano upravo na korist tih gradova koje si spomenuo. Dosta je više.

Navedi mi bar 3 stvari po čemu je jedan Zagreb poznat, ili neku historijsku činjenicu ili nešto?! Fin grad, ali hladan. Ljudi nekulturni i bahati kao i ovdje, podli i ukoliko ti i pomognu gledaju kako će te o tome redovno podsjećati i slično.

I sve dok ne počnemo cijeniti svoje bit će ovako loše. I neka će. Propali grad, pa daj da ja još učinim to gorim, bacam smeće gdje želim i slično. Pff... :oops:

da bi ova tema cvjetala, da bi imali o cemu pisati, ovaj grad bi morao imati neki uticaj na uzu i siru okolinu:

Although criteria are variable and fluid, typical characteristics of world cities are:[10]

A variety of international financial services,[11] notably in finance, insurance, real estate, banking, accountancy, and marketing
Headquarters of several multinational corporations
The existence of financial headquarters, a stock exchange, and major financial institutions
Domination of the trade and economy of a large surrounding area
Major manufacturing centres with port and container facilities
Considerable decision-making power on a daily basis and at a global level
Centres of new ideas and innovation in business, economics, culture, and politics
Centres of media and communications for global networks
Dominance of the national region with great international significance
High percentage of residents employed in the services sector and information sector
High-quality educational institutions, including renowned universities, international student attendance,[12] and research facilities
Multi-functional infrastructure offering some of the best legal, medical, and entertainment facilities in the country
High diversity in language, culture, religion, and ideologies.


Po ovom rangiranju Sarajevo je daleko ispod svih gradova slicne velicine u regiji JI Evrope.
To znaci, da cemo u buducnosti gledati i dalje izgradnje ovih betonskih spavaona jeftine izvedbe i losega dizajna, sa vrlo oskudnom i skucenom infrastrukturom, dok ce gradovi poput Skopja, Tirane, Beograda i Zagreba graditi hi-end objekte za sjedista velikih korporacija, banaka i sl…

docim, mi cemo plakati sto nam u CBD (central business distriktu) tajkuncici grade stambene objekte koji svojom nnamjenom i izgledom odgovaraju vise obodu centra grada te polemisat da li treba da neke parcele cekaju bolja vrmena… koja bolja vrmena, bokteee- prodje zivot u tom cekanju.. cekanju GA, prve, druge, trideset i druge transverzale i onih longitudiLaLa, univerzitetskih kampusa, koncertnih dovrana- jer kao nema para… eh, ako nema para, onda je propali grad. ako ima para, a ne usmjervaju se na unapredjenje zivota gradjana, te na privlacenje novog stanovnistva, investitora- opet smo u banani i propali grad...
a volio bih da nije…
tako malo i tako brzo bi se to sve moglo promjeniti i preokrenuti u nasu i korist ovog grada.

https://en.wikipedia.org/wiki/Globaliza ... ch_Network

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ ... Cities.png
User avatar
alibaba_i_30_godina
Posts: 16995
Joined: 16/01/2010 19:15

#8892 Re: Sarajevo Construction

Post by alibaba_i_30_godina »

Pa šta to Sarajevo nema od ove tvoje liste što si nabrojao, a imaju drugi gradovi u regionu? Luku? Pa to nema nijedan od gradova koje si spomenuo.

Sve međunarodne institucije koje su prisutne u našoj zemlji nalaze se u Sarajevu, banke, osiguravajuća društva, berza, Sarajevo je finansijski, obrazovni, umjetnički centar u našoj zemlji ali opet džaba ovim silnim kosmopolitama. Kao da je u Beogradu ili Zagrebu besprijekoran obrazovni sistem, zdravstveni i slično. Moguće da je bolji, ali ne znatno superiorniji.

Ne želim ni ja da kažem da je to dovoljno, treba još više takvih i sličnih programa, ali ne treba biti ni bezobrazan i posmatrati sve u jednom smijeru.

Ali dosta o ovome. Imaš li nešto konkretno da napišeš na ovu temu ili si samo tu da blatiš i kukaš kako je provincija nad provincijama?

I btw. mani me se tema o globalizaciji, jer tu zaista imam štošta napisati s naučne strane obzirom na kompetencije, a ne bih da rasprava ode u nedogled.
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#8893 Re: Sarajevo Construction

Post by Hajvan »

otvorite temu pa pisite.
na osnovu komentara dosadasnjih ne doimate se onim sto tvrdite.
User avatar
alibaba_i_30_godina
Posts: 16995
Joined: 16/01/2010 19:15

#8894 Re: Sarajevo Construction

Post by alibaba_i_30_godina »

Pa otvori ti, nismo mi ovdje došli da pljujemo i blatimo i upoređujemo Sarajevo sa drugim gradovima. Sve gotovaneri. :-) :lol:

Nego, da ponovim: "Imaš li nešto konkretno da napišeš na ovu temu ili si samo tu da blatiš i kukaš kako je Sa provincija nad provincijama?"
User avatar
Leopard_SA
Posts: 3647
Joined: 22/07/2017 18:36

#8895 Re: Sarajevo Construction

Post by Leopard_SA »

thekupus wrote:Ma realno, Sarajevo je poznato po višku zelene površine, pogotovo ova socijalistička naselja. Da se mene pita, jebo travu, daj što više parkinga. I onu kasarnu su glupani pretvorili u park umjesto da su napravili veliki parking. Fol djeca da se igraju, da trče. A auta đe ćemo parkirati?!

Da su pametni, ukinuli bi tramvajski pojas, i napravili bi jedan parking u sredini ceste, od čaršije do ilidze. Eto, nek ostane gore vrelo Bosne kao park ako bas mora zbog turista, al nek onda oko željeznice onu travu asfaltiraju, da se ne moram mučiti kad idem na ćevape kod brajlovića.

A realno, jel moraju oni trotoari biti onako široki? Pa ne treba više prostora od jednog metra, koliko treba da se dva čovjeka mimoiđu. A i ne moraju se mimoolaziti, nek se ide jednom stranom u jednom smjeru, a drugom u drugom smjeru. Time bi dobili još prostora za parking. Pogotovo ako ono drveće na bulevaru posjeku, ionako se zbog njega mora čistiti ulica od lišća, a zimi samo što ne padnu na ulicu. Koji glupan je smislio da se posadi drveće tu gdje je potreban parking. Eno puna šuma na Jahorini drveća.

Ovo da se odradi, ne bi bilo problema s parkingom barem 5 godina, garantujem!

MOJE OSNOVNO LJUDSKO PRAVO JE DA IMAM PARKIRATI AVTO ĐE JA HOĆU.
:lol: :D :thumbup:
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#8896 Re: Sarajevo Construction

Post by Nivelacija »

alibaba_i_30_godina wrote:Pa šta to Sarajevo nema od ove tvoje liste što si nabrojao, a imaju drugi gradovi u regionu? Luku? Pa to nema nijedan od gradova koje si spomenuo.
Zavrsi diskusiju sa ovim da Beograd nema luku.
Besmisleno je porediti gradove koji nisu slicne ni velicine ni saobracajnog znacaja ni geografije itd.
User avatar
scarface32
Posts: 874
Joined: 12/12/2004 11:54

#8897 Re: Sarajevo Construction

Post by scarface32 »

Bullet Tooth Tony wrote:
Prvi put cujes zato sto nije istina . Kuce uz kanale "prstena" u Amsterdamu su od 2010 pod unesco zastitom kao svjetska bastina. Nema sanse da se ruse ni pod tackom razno , renovirati se mogu i renovaciju rade poseben kompanije koje sa timom izadju i procjene gdje koju gredu mozes staviti, kako da uradis i sta... A ako obratis paznju na same objekte , svi se naslanjaju jedan na drugi i zamisli sada da srusis jedan zid ... nema rusenja definitivno..

Dokaz za navedeno je lanac hotela Waldof Astoria kojem je u Amsterdamu bilo dozvoljeno da kupi niz kuca i da ih renovira .... nikako sruse

Image
[/quote][/quote]

I ti rece nije istina?

Image
Image
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 21032
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#8898 Re: Sarajevo Construction

Post by Bullet Tooth Tony »

scarface32 wrote:....
Jel ovo utrecht ili amsterdam? De mi reci koja ulica ako znas da odem da pogledam (cesto idem u Amsterdam)? Da li su ovo prsten kanali ili je negdje dalje?
_Scarlett_
Posts: 804
Joined: 26/05/2018 15:51

#8899 Re: Sarajevo Construction

Post by _Scarlett_ »

Ako ce Sarajevo propasti, propasce zbog ovih koji nemaju vizije, nade, volju da ga promijene.

Zbog onih koji su vec odustali i koriste svaki slobodan trenutak svog bijednog zivota da omolazavaju ne samo grad nego i ljude koji uporno rade na tome da ga poboljsaju.

Koliko god ja ne volim likove i Nase Stranke, cijenim sto se ipak bore za grad, da bude bolje i ljepse mjesto.

A ovaj besposleni, nesretni polusvijet na forumu nema smisla komentirati.
User avatar
So What!
Posts: 11871
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#8900 Re: Sarajevo Construction

Post by So What! »

Hajvan wrote:


Po ovom rangiranju Sarajevo je daleko ispod svih gradova slicne velicine u regiji JI Evrope.
To znaci, da cemo u buducnosti gledati i dalje izgradnje ovih betonskih spavaona jeftine izvedbe i losega dizajna, sa vrlo oskudnom i skucenom infrastrukturom, dok ce gradovi poput Skopja, Tirane, Beograda i Zagreba graditi hi-end objekte za sjedista velikih korporacija, banaka i sl…

docim, mi cemo plakati sto nam u CBD (central business distriktu) tajkuncici grade stambene objekte koji svojom nnamjenom i izgledom odgovaraju vise obodu centra grada te polemisat da li treba da neke parcele cekaju bolja vrmena… koja bolja vrmena, bokteee- prodje zivot u tom cekanju.. cekanju GA, prve, druge, trideset i druge transverzale i onih longitudiLaLa, univerzitetskih kampusa, koncertnih dovrana- jer kao nema para… eh, ako nema para, onda je propali grad. ako ima para, a ne usmjervaju se na unapredjenje zivota gradjana, te na privlacenje novog stanovnistva, investitora- opet smo u banani i propali grad...
a volio bih da nije…
tako malo i tako brzo bi se to sve moglo promjeniti i preokrenuti u nasu i korist ovog grada.

https://en.wikipedia.org/wiki/Globaliza ... ch_Network

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ ... Cities.png
Samo ću reći da ti očigledno ne pratiš šta se dešava u Beogradu, Skopju, Zagrebu i Tirani pa tako veselo bombaš.

Ovo je Cevahir Sky City, kompleks od četiri stambene zgrade, visine kao Avaz Twist Tower, izgrađen prošle godine u Skopju.

Image

Ovo je skyline centralne Tirane.

Image

Ovo je izgradnja jedne od zgrada u sklopu projekta Beograd na vodi, nečeg čemu se struka izrazito protivi.

Image

Iako sam dugo bio ubijeđen da smo samo mi sposobni uništiti prigradska naselja sa ogromnim potencijalom, zagrebačka predgrađa su me u to razuvjerila, a evo recimo primjera novogradnje iz zagrebačkog predgrađa Šestinski dol.

Image
Post Reply