Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#8851 Re: Zeničani

Post by channel10 »

Šmrk nije usao na parking iza RB banke ima i 15 godina, a pozicija je centar centara. Tako da se ne cudis sto ne dolazi u tvoju ulicu koja je udaljena citavih 10 minuta :izet: .
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#8852 Re: Zeničani

Post by Jimmy McNulty »

_BataZiv_0809 wrote:Frimon, ovo ti sad vec prelazi u gaf.
Lik je sve upravu, gaf je onima koji lupaju gluposti i indirektno nas pokušavaju uvjerit kako je ustvari sve okej i kako je SDA dobra stranka.
User avatar
Warashii
Posts: 4282
Joined: 13/09/2011 12:55

#8853 Re: Zeničani

Post by Warashii »

Mislim da nema onog ko se ne slaze da je GGM, kao i rekonstrukcija pojedinih saobracajnica bila veoma potrebna.
Sto se fontane tice, nemam neki aman za aman stav, nije to ni neki novac, fontana je velika i lijepa pa mislim da je bilo moguce utrositi taj iznos.
Vidim da je postala atrakcija, non stop ima nekoliko ljudi oko nje te slikanje te razgledanje, jbga bilo kako bilo eto i to nam je atrakcija. To je stvar koja moze poprilicno toga reci. Osim toga dok je dole policajac sve ce biti ok ali ne vjerujem da ce non stop dezurati a onda ce da bude sto inace i bude.
Ne svidja se meni mnogo toga u gradu ali necu zbog toga umanjivati neke pozitivne stvari, mada koliko god, u nekoj mjeri, da mi se svidja rjesenje saobracaja i dalje sam stava da sa pojedinim kruznim tokovima nismo dobili mnogo, ponajvise jer ukljucne saobracajnice nisu adekvatne kao i to sto kruzni tokovi nisu napravljeni na pravi nacin.
User avatar
Warashii
Posts: 4282
Joined: 13/09/2011 12:55

#8854 Re: Zeničani

Post by Warashii »

Jimmy McNulty wrote:
_BataZiv_0809 wrote:Frimon, ovo ti sad vec prelazi u gaf.
Lik je sve upravu, gaf je onima koji lupaju gluposti i indirektno nas pokušavaju uvjerit kako je ustvari sve okej i kako je SDA dobra stranka.
Ma to bi se mozda moglo protumaciti kao da je bolje od dva zla.
SDA ja licno ne volim, ne volim uopste ni ljude koji se bave politikom.
Svako ko je u politici duzi niz godina za mene je covjek bez obraza i casti, biti toliko dugo u politici je sasvim dovoljno da vidis da ne mozes nista uciniti ali si ipak tu ponajvise zbog svoje koristi.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#8855 Re: Zeničani

Post by channel10 »

Kad su vec fontanu pravili, sto je nisu napravili negdje u gradu (recimo kod lamele) pa da malo uljepsaju grad. Ono dole je potpuno nepotrebno i ondje je sigurno tovar para ukradeno.
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#8856 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Sada generalno gledajuci, ovakva svijest naroda nije samo u Zenici, nego u dosta dijelova BiH. Ja sam mislio da ce biti bolje kada je ukinut vizni rezim, da ce onda ljudi vise hodati, pa vidjeti da je u inostranstvu kriza kada ne mogu svakih pet godina kupiti novi auto, otici na ljetovanje u neku egzoticnu zemlju itd...Da vidi kako su tamo autoputevi svaki vikend puni kampera, auta sa kamp prikolicama, BMW GS-ova, ljudi uzivaju, zive zivot punim plucima sto bi se reklo...A mi smo dosli dotle, da je dogadaj godine otici do fontane uslikati se, ma kakvo more, ima fontana...Nedavno slusam radio, i govori neki covjek iz Zenice, ja dok imam skuhati krompira i pojesti, meni je sve odlicno....ono da se stvarno zapitas jel to normalno?

Ovdje se (pogotovo u Zenici) bogatasima smatraju ljudi koji voze Golf V ili Reno Megane dvojku i nose sa sobom ajfon(ne omolavazavam nikog da ne bi neko to pomislio)....ko ovo ne vidi, slijep je...ukazujem na to koliko je i narod sve ovo prihvatio, i ni ne pokusava promjeniti nista.

I sto mi bode oci ovo zavaravanje naroda okou uzgoja malina; nedavno gledam emisiju na TV-u, lik iz Srbije sto je napravio bateriju za iphone (u Srbiji osnovao firmu koja izveze navodno 250 miliona vrijednosti softvera), kaze nema razvijanja drzave ni bilo koje sredine od uzgoja malina, to vodi u propast....a jos su mi vece budale ljudi koji zavrse fakultet i uzgajaju malinu, pa sto si studirao onda, trosio bezveze vrijeme (ovo je posebno karakteristicno za Zenicu)...imao bih dosta toga za reci, ali da se ne otvaraju nove rasprave.

A inace, Alba moze raditi kako hoce, ima ugovor sa opstinom, ko ne plati Albu, opstina za njega plati, pa naravno da je onda potpuno svijedno hoce li ispociti uslugu u potpunosti.
User avatar
BlackCaviar
Posts: 1156
Joined: 05/06/2010 16:36

#8857 Re: Zeničani

Post by BlackCaviar »

channel10 wrote:Kad su vec fontanu pravili, sto je nisu napravili negdje u gradu (recimo kod lamele) pa da malo uljepsaju grad. Ono dole je potpuno nepotrebno i ondje je sigurno tovar para ukradeno.
Sto im nisi rek'o
veliki_ah
Posts: 1125
Joined: 28/09/2008 23:42

#8858 Re: Zeničani

Post by veliki_ah »

Fontana je ekstra i stvarno lijepo i moderno izgleda.. Još je nisam vidio uživo, doduše :)

Međutim, lokacija pokazuje samo koliko smo mi i naši lideri plitki i koliko smo glupi i zatucani uvijek bili.. Treba biti lijep ulaz u grad, treba biti funkcionalan prolaz kroz grad, ali treba grad biti lijep i ljudima koji zive tu i koji se tu pate i preživljavaju. Nama je bitnije šta će reći neko ko dođe na tekmu repke i pohvaliti fontanu na ulazu i stadion, nego kakav će nam biti centar grada i šetališta gdje građani koji će to otplaćivati svakodnenvo provode svoje vrijeme..

Ovakva (i veća) fontana treba biti i na kamberovicu, i u titovoj, i na trgu AI i sve.. Naš centar grada je katastrofa od izgleda arhitekture, do izgleda i ponašanja ljudi.

Meni je pozitivan primjer kako je Tuzla prvo sredila centar grada, imaju odličan trg i fontanu..

Što se tiče samog grada, nažalost uz sva "ulaganja", nezaposlenost i besperspektivnost je vidljiva na svakom koraku i to je jedini razlog što će ovaj grad uvijek ostati kasaba i uvijek biti u sjeni drugih sredina.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83493
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#8859 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Jimmy McNulty wrote:
_BataZiv_0809 wrote:Frimon, ovo ti sad vec prelazi u gaf.
Lik je sve upravu, gaf je onima koji lupaju gluposti i indirektno nas pokušavaju uvjerit kako je ustvari sve okej i kako je SDA dobra stranka.
Nisam bas siguran da nas to pokusavaju uvjeriti, ali nek svako govori u svoje ime. Sve sto citam, nastojim citati cun grano salis. Kasuals barem prica o konkretnim stvarima, a Frimon na to uzvraca klasicnom i generalnom dijagnozom.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#8860 Re: Zeničani

Post by channel10 »

BlackCaviar wrote:
channel10 wrote:Kad su vec fontanu pravili, sto je nisu napravili negdje u gradu (recimo kod lamele) pa da malo uljepsaju grad. Ono dole je potpuno nepotrebno i ondje je sigurno tovar para ukradeno.
Sto im nisi rek'o
Jbg nisam se sjetio
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#8861 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

Mene stid kad vidim odusevljenje gradjana na novoj zenickoj atrakciji
User avatar
ExNihilo
Posts: 17072
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#8862 Re: Zeničani

Post by ExNihilo »

Mene stid kad vidim oduševljenje na ovoj temi.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83493
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#8863 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Nema potrebe. Narod je toliko ubijen u pojam da se i mrvicama raduje.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66014
Joined: 03/08/2010 19:04

#8864 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

kamen spoticanja wrote:Mene stid kad vidim odusevljenje gradjana na novoj zenickoj atrakciji

ja bolan,ko da je ne znam ti sta napravljeno
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#8865 Re: Zeničani

Post by jefferson »

Koliko vidim, odusevljene kipi GGM-om.
Samo kad se sjetim prije par godina rat kad nije izbio zbog GGM-a i onih stabala na Sarajevskoj.
Ali najbolja prica je: sta raje nema posao. Na gradu je da napravi ambijent, a ne da zaposljava. GGM sluzi isto i da se privuku investicije jer niko nece ulagati gdje nema putne infrastrukture.
Fontana je OK, nek se raja slika, nikom zlo se nece desiti sto se neko slika. Posla nema, ali to je daleko komplikovaniji problem od samog stanja u Zenici, pocev od zakona koji koce ulaganja, politicke situacije itd.
Ali eto, fino je cuti da se sada slazu ljudi kako je GGM dobar, s obzirom na pisanja od prije par godina.
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#8866 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

jefferson wrote:Koliko vidim, odusevljene kipi GGM-om.
Samo kad se sjetim prije par godina rat kad nije izbio zbog GGM-a i onih stabala na Sarajevskoj.
Ali najbolja prica je: sta raje nema posao. Na gradu je da napravi ambijent, a ne da zaposljava. GGM sluzi isto i da se privuku investicije jer niko nece ulagati gdje nema putne infrastrukture.
Fontana je OK, nek se raja slika, nikom zlo se nece desiti sto se neko slika. Posla nema, ali to je daleko komplikovaniji problem od samog stanja u Zenici, pocev od zakona koji koce ulaganja, politicke situacije itd.
Ali eto, fino je cuti da se sada slazu ljudi kako je GGM dobar, s obzirom na pisanja od prije par godina.
Ma svakako...ako se stvari ne gledaju kroz prizmu politicke pripadnosti GGM nam je trebao ko budali samar
ali euforija koja vlada zbog fontane je tuzna...zaista jeste
opet ponavljam...lijepa je zaista...ali to je samo f.cking fontana...koja je kostala cetvrt miliona maraka...
Hebi ga
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83493
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#8867 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Znas ti nas-jebo ti nas.

Sutra (bicu optimistican i reci "kad", a ne "ako") se otvori fabrika, bice-uh radi se puno. male plate, robovlasnici.

Eto zapamtite sta sam napisao na danasnji dan :P
Mustang1
Posts: 29947
Joined: 29/12/2010 17:31

#8868 Re: Zeničani

Post by Mustang1 »

Ako je tacno da je fontana toliko kostala, pa mogli su vilu dignuti sa 3 fontane :D Ne kontam fkt sta je to toliko love.
I da, ona dole petlja je bila zatvorena par mjeseci, sta su oni radili ondje? Ja sam samo vidio zakrpljeno 10.ak metara ceste?
User avatar
plagijator1975
Posts: 2596
Joined: 13/07/2011 23:13

#8869 Re: Zeničani

Post by plagijator1975 »

Kad smo već kod ove tematike, stvarno mi nije jasno da rekonstrušu kompletan bulevar i fulaju nivo onih šahtova ispod čaršijske đamije, opet slalom se mora vozati :-)
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2829
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#8870 Re: Zeničani

Post by Ja_Ja »

Mustang1 wrote:Ako je tacno da je fontana toliko kostala, pa mogli su vilu dignuti sa 3 fontane :D Ne kontam fkt sta je to toliko love.
I da, ona dole petlja je bila zatvorena par mjeseci, sta su oni radili ondje? Ja sam samo vidio zakrpljeno 10.ak metara ceste?
Nisu radili na usminkavanju same petlje, vec na bitnim stvarima. Petlja je propadala i bilo je vazno zaustaviti njeno propadanje renoviranjem/zamjenom stubova sto je i odradjeno. To je u sustini veoma bitan projekt koji se morao uraditi. Mislim da sada cekaju dodatna sredstva (kanton ili fedracija) za dodatne radove.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17072
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#8871 Re: Zeničani

Post by ExNihilo »

U pozadini fontane pruža se panorama oronulih zgrada i dima Željezare. Apsurdna lokacija, kao da metneš ukrasnu traku na govno.
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#8872 Re: Zeničani

Post by jefferson »

Mustang1 wrote:Ako je tacno da je fontana toliko kostala, pa mogli su vilu dignuti sa 3 fontane :D Ne kontam fkt sta je to toliko love.
I da, ona dole petlja je bila zatvorena par mjeseci, sta su oni radili ondje? Ja sam samo vidio zakrpljeno 10.ak metara ceste?
Kada se skupe ljudi koji rade petlju i imaju vise skole i prakticnog znanja nego 70% kafica u Zenici, mislim da prvo sto treba da urade je da zadju po zenickim "establismentima" i objasne sta se radi.
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#8873 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

_BataZiv_0809 wrote:Znas ti nas-jebo ti nas.

Sutra (bicu optimistican i reci "kad", a ne "ako") se otvori fabrika, bice-uh radi se puno. male plate, robovlasnici.

Eto zapamtite sta sam napisao na danasnji dan :P
Ma slazem se...
jasno je da opstina ne pravi radna mjesta,mada bi se smanjivanjem taksi i tjeranjem hazba,juga,semira,berki i ostalih da rade svoj posao kako treba i tu mogao napraviti iskorak...ali fontana ba...hej fontana...voda prsce uz plavo i crveno svjetlo...a odusevljenje ko da je semir nasao pravu piramidu
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83493
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#8874 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

kamen spoticanja wrote:
_BataZiv_0809 wrote:Znas ti nas-jebo ti nas.

Sutra (bicu optimistican i reci "kad", a ne "ako") se otvori fabrika, bice-uh radi se puno. male plate, robovlasnici.

Eto zapamtite sta sam napisao na danasnji dan :P
Ma slazem se...
jasno je da opstina ne pravi radna mjesta,mada bi se smanjivanjem taksi i tjeranjem hazba,juga,semira,berki i ostalih da rade svoj posao kako treba i tu mogao napraviti iskorak...ali fontana ba...hej fontana...voda prsce uz plavo i crveno svjetlo...a odusevljenje ko da je semir nasao pravu piramidu
Slazem se da je ono plavo osvjetljenje kičasto :D

A vec rekoh, ovom narodu ocajnicki trebaju pobjede, trebaju neki imaginarni totemi. Pa pobogu si brate narod slavio ko drogiran kad je Gile pobjdio na Zvezdama Granda, kud ces bolje ilustracije.
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#8875 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

To ti kazem...gile,fontana,torabi :mrgreen:
a hocemo njemacke plate i standarde
Post Reply