Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39560
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#8851 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

heat wrote:
bitanga_sa_otesa wrote:kazu da je skup :D
Bio i zavrsio potrebno.
Nije burazeru kao sto raja prica. Zavisi kojim ocima gledas. Ako gledam bosnjackim onda je skup, ako gledam realno i nije skup. :)
Hvala u svakom slucaju.
ako nisi skontao u pitanju je bio sarkazam....kemu poznajem vec duze vrijeme jarani smo... :thumbup:
User avatar
heat
Posts: 17438
Joined: 30/01/2013 10:58
Location: Sarajevo
Grijem se na: Ljubav
Vozim: ABCD
Contact:

#8852 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by heat »

bitanga_sa_otesa wrote: ako nisi skontao u pitanju je bio sarkazam....kemu poznajem vec duze vrijeme jarani smo... :thumbup:
nisam skontao, halali :thumbup:
moKe dobar strucnjak, ljudina i strucnjak. 3 u 1 :thumbup:
hvala ti :)
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39560
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#8853 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

heat wrote: nisam skontao, halali :thumbup:
moKe dobar strucnjak, ljudina i strucnjak. 3 u 1 :thumbup:
hvala ti :)
zna on oko mercedesa i smartova,vecinom njih radi :thumbup: nema na cemu :bih:
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#8854 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by commendatore »

heat wrote:
bitanga_sa_otesa wrote: ako nisi skontao u pitanju je bio sarkazam....kemu poznajem vec duze vrijeme jarani smo... :thumbup:
nisam skontao, halali :thumbup:
moKe dobar strucnjak, ljudina i strucnjak. 3 u 1 :thumbup:
hvala ti :)


Nemoj ga slusat navlaĆi te na tanak led opet je sarkastiĆan :mrgreen:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#8855 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

:lol: :lol:
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#8856 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by commendatore »

heat wrote:
bitanga_sa_otesa wrote: ako nisi skontao u pitanju je bio sarkazam....kemu poznajem vec duze vrijeme jarani smo... :thumbup:
nisam skontao, halali :thumbup:
moKe dobar strucnjak, ljudina i strucnjak. 3 u 1 :thumbup:
hvala ti :)
To je 2 u 1 prebrojo si se :mrgreen:
User avatar
konektovan
Posts: 51454
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#8857 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Mozda je za mecke dobar, za renault se nije pokazao. A i ja ne znam kako rodjak pored toliko najstora za renault zavrsi kod njega?!
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32752
Joined: 16/04/2011 18:46

#8858 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skafiskafsnjak »

Pomoc heheh. Na 1200 i na 2200 obrtaja mi se zacuje neki zvuk, isto kao da zagrebe nesto naprijed.... ne cuje se previse, ali cujem. Sta bi moglo biti....

Renault laguna 1.9

Edit: a nisam siguran jel se cuje naprijed ili nazad... mijenjao sam gume neki dan, da nije sta oko tockova
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#8859 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Ned071 »

Uci istihare...
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32752
Joined: 16/04/2011 18:46

#8860 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skafiskafsnjak »

Ned071 wrote:Uci istihare...
Ucio... kazu, pitaj na klixu , oni znaju :D

Ma problem mi je sto nisam kuci, ne mogu do majstora :oops:

Zvuk se cuje oko 2000 obrtaja. Ako brzo predj 2000 zacuje se malo, ako zadrzim, cuje se i dalje... definitivno nazad.

https://youtu.be/gYUgilLLPiI
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#8861 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Maraschino »

skafiskafsnjak wrote:
Ned071 wrote:Uci istihare...
Ucio... kazu, pitaj na klixu , oni znaju :D

Ma problem mi je sto nisam kuci, ne mogu do majstora :oops:

Zvuk se cuje oko 2000 obrtaja. Ako brzo predj 2000 zacuje se malo, ako zadrzim, cuje se i dalje... definitivno nazad.

https://youtu.be/gYUgilLLPiI
nesto je tu batal. :roll:
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32752
Joined: 16/04/2011 18:46

#8862 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skafiskafsnjak »

Maraschino wrote:
nesto je tu batal. :roll:
I ja mislim.... :roll:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#8863 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

Malo glupo pitanje , je li normala da motor potrosi 2dl ulja na 10 hiljada km :) , dosuo sam dva podioka do maxa , koliko je i falilo :thumbup:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39560
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#8864 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

amar1994 wrote:Malo glupo pitanje , je li normala da motor potrosi 2dl ulja na 10 hiljada km :)
nije,mora bar 2l potrosit :D
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#8865 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

bitanga_sa_otesa wrote:
amar1994 wrote:Malo glupo pitanje , je li normala da motor potrosi 2dl ulja na 10 hiljada km :)
nije,mora bar 2l potrosit :D
:D :D
User avatar
konektovan
Posts: 51454
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#8866 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

amar1994 wrote:Malo glupo pitanje , je li normala da motor potrosi 2dl ulja na 10 hiljada km :) , dosuo sam dva podioka do maxa , koliko je i falilo :thumbup:
Hdi nije poznat po potrošnji ulja, taj tvoj me zabrinjava. :D :D :D :D :D
Me_again
Posts: 2396
Joined: 08/02/2016 20:34

#8867 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Me_again »

amar1994 wrote:Malo glupo pitanje , je li normala da motor potrosi 2dl ulja na 10 hiljada km :) , dosuo sam dva podioka do maxa , koliko je i falilo :thumbup:
Koje ulje sipaš, čini me se da je to pravo pitanje ?
HDI "voli" TOTAL INEO ECS 5W30, sa tim uljem potrošnja je nula ako je motor OK.
Da budemo precizniji i pošteniji, nikada potrošnja ulja nije apsolutna nula, ali ulje primi tokom eksploatacije i malo nafte tako da se taj blagi nedostatak kompenzira i na šipki vidiš isti nivo i nakon 10.000 km. Ja na HDI motoru mijenjam ulje na 15.000 km jer su samo otvorene vožnje, i nakon 15.000 km ulje na šipki je na maksimumu.
User avatar
konektovan
Posts: 51454
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#8868 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Me_again wrote:
amar1994 wrote:Malo glupo pitanje , je li normala da motor potrosi 2dl ulja na 10 hiljada km :) , dosuo sam dva podioka do maxa , koliko je i falilo :thumbup:
Koje ulje sipaš, čini me se da je to pravo pitanje ?
HDI "voli" TOTAL INEO ECS 5W30, sa tim uljem potrošnja je nula ako je motor OK.
Da budemo precizniji i pošteniji, nikada potrošnja ulja nije apsolutna nula, ali ulje primi tokom eksploatacije i malo nafte tako da se taj blagi nedostatak kompenzira i na šipki vidiš isti nivo i nakon 10.000 km. Ja na HDI motoru mijenjam ulje na 15.000 km jer su samo otvorene vožnje, i nakon 15.000 km ulje na šipki je na maksimumu.
Kod mene je isto tako. Ja inace mjenjam na 10 000 km, a jednom sam i 15 000 nagurao, pa skoro da se na sipci nista nije promijenilo.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32752
Joined: 16/04/2011 18:46

#8869 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skafiskafsnjak »

Ima li neki majstor da radi danas ? Hhehe
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#8870 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by commendatore »

skafiskafsnjak wrote:Ima li neki majstor da radi danas ? Hhehe
ima bitanga, on je na dijeti, ne pije, ne pusi, ne slavi ove vlaske praznike i kreno je u mejtef....
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#8871 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

commendatore wrote:
skafiskafsnjak wrote:Ima li neki majstor da radi danas ? Hhehe
ima bitanga, on je na dijeti, ne pije, ne pusi, ne slavi ove vlaske praznike i kreno je u mejtef....
:lol: :lol: :mrgreen:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#8872 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

Me_again wrote:
amar1994 wrote:Malo glupo pitanje , je li normala da motor potrosi 2dl ulja na 10 hiljada km :) , dosuo sam dva podioka do maxa , koliko je i falilo :thumbup:
Koje ulje sipaš, čini me se da je to pravo pitanje ?
HDI "voli" TOTAL INEO ECS 5W30, sa tim uljem potrošnja je nula ako je motor OK.
Da budemo precizniji i pošteniji, nikada potrošnja ulja nije apsolutna nula, ali ulje primi tokom eksploatacije i malo nafte tako da se taj blagi nedostatak kompenzira i na šipki vidiš isti nivo i nakon 10.000 km. Ja na HDI motoru mijenjam ulje na 15.000 km jer su samo otvorene vožnje, i nakon 15.000 km ulje na šipki je na maksimumu.
Promijenio sam proizvodjaca i vrstu , pa mozda zato , ali potrosio je to za prvih 1000-2000km i stao , pa ja neki dan malo dosuo pred zamjenu :) . Mada mislim da prosli put ni je ni nasuto do kraja jer je sipka za mjerenje bila u banani :-) :lol: , sad je na svom mjestu i pokazuje kako treba :)

a ovo je u njemu Image

:zoka: :thumbup:
Last edited by amar1994 on 30/04/2017 10:03, edited 3 times in total.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#8873 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

konektovan wrote:
amar1994 wrote:Malo glupo pitanje , je li normala da motor potrosi 2dl ulja na 10 hiljada km :) , dosuo sam dva podioka do maxa , koliko je i falilo :thumbup:
Hdi nije poznat po potrošnji ulja, taj tvoj me zabrinjava. :D :D :D :D :D
:sax: :lol: :lol:
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32752
Joined: 16/04/2011 18:46

#8874 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skafiskafsnjak »

Ulje treba da se trosi...sta je problem :D
Kad mi potrosi, ja dodam Floriola - od pomfrita :D
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#8875 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by commendatore »

skafiskafsnjak wrote:Ulje treba da se trosi...sta je problem :D
Kad mi potrosi, ja dodam Floriola - od pomfrita :D
samo nemoj promasit pravu rupu dje da dodas :mrgreen:
Post Reply