ako nisi skontao u pitanju je bio sarkazam....kemu poznajem vec duze vrijeme jarani smo...heat wrote:Bio i zavrsio potrebno.bitanga_sa_otesa wrote:kazu da je skup
Nije burazeru kao sto raja prica. Zavisi kojim ocima gledas. Ako gledam bosnjackim onda je skup, ako gledam realno i nije skup.![]()
Hvala u svakom slucaju.
Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39560
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#8851 Re: Pitamo Mehanicare ?
- heat
- Posts: 17438
- Joined: 30/01/2013 10:58
- Location: Sarajevo
- Grijem se na: Ljubav
- Vozim: ABCD
- Contact:
#8852 Re: Pitamo Mehanicare ?
nisam skontao, halalibitanga_sa_otesa wrote: ako nisi skontao u pitanju je bio sarkazam....kemu poznajem vec duze vrijeme jarani smo...
moKe dobar strucnjak, ljudina i strucnjak. 3 u 1
hvala ti
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39560
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#8853 Re: Pitamo Mehanicare ?
zna on oko mercedesa i smartova,vecinom njih radiheat wrote: nisam skontao, halali![]()
moKe dobar strucnjak, ljudina i strucnjak. 3 u 1![]()
hvala ti
- commendatore
- Posts: 6044
- Joined: 26/03/2016 10:24
- Location: Niodaklevačka VukojeBIHа
#8854 Re: Pitamo Mehanicare ?
heat wrote:nisam skontao, halalibitanga_sa_otesa wrote: ako nisi skontao u pitanju je bio sarkazam....kemu poznajem vec duze vrijeme jarani smo...![]()
moKe dobar strucnjak, ljudina i strucnjak. 3 u 1![]()
hvala ti
Nemoj ga slusat navlaĆi te na tanak led opet je sarkastiĆan
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
- commendatore
- Posts: 6044
- Joined: 26/03/2016 10:24
- Location: Niodaklevačka VukojeBIHа
#8856 Re: Pitamo Mehanicare ?
To je 2 u 1 prebrojo si seheat wrote:nisam skontao, halalibitanga_sa_otesa wrote: ako nisi skontao u pitanju je bio sarkazam....kemu poznajem vec duze vrijeme jarani smo...![]()
moKe dobar strucnjak, ljudina i strucnjak. 3 u 1![]()
hvala ti
- konektovan
- Posts: 51454
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#8857 Re: Pitamo Mehanicare ?
Mozda je za mecke dobar, za renault se nije pokazao. A i ja ne znam kako rodjak pored toliko najstora za renault zavrsi kod njega?!
- skafiskafsnjak
- Posts: 32752
- Joined: 16/04/2011 18:46
#8858 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pomoc heheh. Na 1200 i na 2200 obrtaja mi se zacuje neki zvuk, isto kao da zagrebe nesto naprijed.... ne cuje se previse, ali cujem. Sta bi moglo biti....
Renault laguna 1.9
Edit: a nisam siguran jel se cuje naprijed ili nazad... mijenjao sam gume neki dan, da nije sta oko tockova
Renault laguna 1.9
Edit: a nisam siguran jel se cuje naprijed ili nazad... mijenjao sam gume neki dan, da nije sta oko tockova
- skafiskafsnjak
- Posts: 32752
- Joined: 16/04/2011 18:46
#8860 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ucio... kazu, pitaj na klixu , oni znajuNed071 wrote:Uci istihare...
Ma problem mi je sto nisam kuci, ne mogu do majstora
Zvuk se cuje oko 2000 obrtaja. Ako brzo predj 2000 zacuje se malo, ako zadrzim, cuje se i dalje... definitivno nazad.
https://youtu.be/gYUgilLLPiI
- Maraschino
- Posts: 18997
- Joined: 10/11/2006 16:15
- Location: ...
#8861 Re: Pitamo Mehanicare ?
nesto je tu batal.skafiskafsnjak wrote:Ucio... kazu, pitaj na klixu , oni znajuNed071 wrote:Uci istihare...![]()
Ma problem mi je sto nisam kuci, ne mogu do majstora![]()
Zvuk se cuje oko 2000 obrtaja. Ako brzo predj 2000 zacuje se malo, ako zadrzim, cuje se i dalje... definitivno nazad.
https://youtu.be/gYUgilLLPiI
- skafiskafsnjak
- Posts: 32752
- Joined: 16/04/2011 18:46
#8862 Re: Pitamo Mehanicare ?
I ja mislim....Maraschino wrote:
nesto je tu batal.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#8863 Re: Pitamo Mehanicare ?
Malo glupo pitanje , je li normala da motor potrosi 2dl ulja na 10 hiljada km
, dosuo sam dva podioka do maxa , koliko je i falilo 
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39560
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#8864 Re: Pitamo Mehanicare ?
nije,mora bar 2l potrositamar1994 wrote:Malo glupo pitanje , je li normala da motor potrosi 2dl ulja na 10 hiljada km
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#8865 Re: Pitamo Mehanicare ?
bitanga_sa_otesa wrote:nije,mora bar 2l potrositamar1994 wrote:Malo glupo pitanje , je li normala da motor potrosi 2dl ulja na 10 hiljada km
- konektovan
- Posts: 51454
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#8866 Re: Pitamo Mehanicare ?
Hdi nije poznat po potrošnji ulja, taj tvoj me zabrinjava.amar1994 wrote:Malo glupo pitanje , je li normala da motor potrosi 2dl ulja na 10 hiljada km, dosuo sam dva podioka do maxa , koliko je i falilo
-
Me_again
- Posts: 2396
- Joined: 08/02/2016 20:34
#8867 Re: Pitamo Mehanicare ?
Koje ulje sipaš, čini me se da je to pravo pitanje ?amar1994 wrote:Malo glupo pitanje , je li normala da motor potrosi 2dl ulja na 10 hiljada km, dosuo sam dva podioka do maxa , koliko je i falilo
HDI "voli" TOTAL INEO ECS 5W30, sa tim uljem potrošnja je nula ako je motor OK.
Da budemo precizniji i pošteniji, nikada potrošnja ulja nije apsolutna nula, ali ulje primi tokom eksploatacije i malo nafte tako da se taj blagi nedostatak kompenzira i na šipki vidiš isti nivo i nakon 10.000 km. Ja na HDI motoru mijenjam ulje na 15.000 km jer su samo otvorene vožnje, i nakon 15.000 km ulje na šipki je na maksimumu.
- konektovan
- Posts: 51454
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#8868 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kod mene je isto tako. Ja inace mjenjam na 10 000 km, a jednom sam i 15 000 nagurao, pa skoro da se na sipci nista nije promijenilo.Me_again wrote:Koje ulje sipaš, čini me se da je to pravo pitanje ?amar1994 wrote:Malo glupo pitanje , je li normala da motor potrosi 2dl ulja na 10 hiljada km, dosuo sam dva podioka do maxa , koliko je i falilo
HDI "voli" TOTAL INEO ECS 5W30, sa tim uljem potrošnja je nula ako je motor OK.
Da budemo precizniji i pošteniji, nikada potrošnja ulja nije apsolutna nula, ali ulje primi tokom eksploatacije i malo nafte tako da se taj blagi nedostatak kompenzira i na šipki vidiš isti nivo i nakon 10.000 km. Ja na HDI motoru mijenjam ulje na 15.000 km jer su samo otvorene vožnje, i nakon 15.000 km ulje na šipki je na maksimumu.
- skafiskafsnjak
- Posts: 32752
- Joined: 16/04/2011 18:46
#8869 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ima li neki majstor da radi danas ? Hhehe
- commendatore
- Posts: 6044
- Joined: 26/03/2016 10:24
- Location: Niodaklevačka VukojeBIHа
#8870 Re: Pitamo Mehanicare ?
ima bitanga, on je na dijeti, ne pije, ne pusi, ne slavi ove vlaske praznike i kreno je u mejtef....skafiskafsnjak wrote:Ima li neki majstor da radi danas ? Hhehe
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#8871 Re: Pitamo Mehanicare ?
commendatore wrote:ima bitanga, on je na dijeti, ne pije, ne pusi, ne slavi ove vlaske praznike i kreno je u mejtef....skafiskafsnjak wrote:Ima li neki majstor da radi danas ? Hhehe
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#8872 Re: Pitamo Mehanicare ?
Promijenio sam proizvodjaca i vrstu , pa mozda zato , ali potrosio je to za prvih 1000-2000km i stao , pa ja neki dan malo dosuo pred zamjenuMe_again wrote:Koje ulje sipaš, čini me se da je to pravo pitanje ?amar1994 wrote:Malo glupo pitanje , je li normala da motor potrosi 2dl ulja na 10 hiljada km, dosuo sam dva podioka do maxa , koliko je i falilo
HDI "voli" TOTAL INEO ECS 5W30, sa tim uljem potrošnja je nula ako je motor OK.
Da budemo precizniji i pošteniji, nikada potrošnja ulja nije apsolutna nula, ali ulje primi tokom eksploatacije i malo nafte tako da se taj blagi nedostatak kompenzira i na šipki vidiš isti nivo i nakon 10.000 km. Ja na HDI motoru mijenjam ulje na 15.000 km jer su samo otvorene vožnje, i nakon 15.000 km ulje na šipki je na maksimumu.
a ovo je u njemu

Last edited by amar1994 on 30/04/2017 10:03, edited 3 times in total.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#8873 Re: Pitamo Mehanicare ?
konektovan wrote:Hdi nije poznat po potrošnji ulja, taj tvoj me zabrinjava.amar1994 wrote:Malo glupo pitanje , je li normala da motor potrosi 2dl ulja na 10 hiljada km, dosuo sam dva podioka do maxa , koliko je i falilo
![]()
![]()
![]()
![]()
- skafiskafsnjak
- Posts: 32752
- Joined: 16/04/2011 18:46
#8874 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ulje treba da se trosi...sta je problem
Kad mi potrosi, ja dodam Floriola - od pomfrita
Kad mi potrosi, ja dodam Floriola - od pomfrita
- commendatore
- Posts: 6044
- Joined: 26/03/2016 10:24
- Location: Niodaklevačka VukojeBIHа
#8875 Re: Pitamo Mehanicare ?
samo nemoj promasit pravu rupu dje da dodasskafiskafsnjak wrote:Ulje treba da se trosi...sta je problem![]()
Kad mi potrosi, ja dodam Floriola - od pomfrita
