Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Locked
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#8851 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by -LIBERO- »

-LIBERO- wrote:Pedja, kako ce se postaviti NS u odnosu na novonastalu situaciju u KS i najavu oko stvaranja nove parlamentarne vecine.
Vidim da su tu SDA-SBIH-SDU (moguce jos neko?), a da se primjetiti da ove stranke pokusavaju progurati tu novu parlamentarnu vecinu pod formom "Vlada eksperata" ili tako nesto slicno.

Interesuje me stav NS, jer mi djeluje da sa pricom oko "Vlade eksperata", zapravo zele ukljuciti i NS.
Pedja, moze li odgovor na ovo.

Hvala.
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#8852 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Challenger__ »

Što se tiče vanjsko-političke orijentacije NS, čude me pojedina pitanja...

U svijetu odziva i lozinki, NS stalno šalje signale u centralu globalizma, zaklinjući im se na vječnu vjernost ideološkom šifrom "liberalizam i socijala". Neka mi ne zamjeri Peđa, ako griješim, a ne griješim.

Oni su Molohovi, "svom svojom dušom, svim svojim srcem", nekritički i podanički, a Moloh je svoj.


Pedja Kojovic
Posts: 2920
Joined: 26/02/2009 18:27

#8853 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Pedja Kojovic »

Guido_Spisic

Na ono sto sam vam vec odgovorio u vezi sa Venecuelom mogu samo dodati svoj licni stav...

Po meni, odredjena doza socijalne pravde u Venecueli je placena restrikcijom odredjenih gradjanskh i politickih prava.
Meni licno kao uzor ne sluze zemlje ciji gradjani kada zeli nesto da vam kazu o svom predsjedniku, njegovoj partiji ili politikama koje sprovodi - osjecaju potrebu da se okrenu oko sebe i govore sapcuci. (Ukljucujuci i uobicajenu soc-realisticku estetiku i politicku propagandu - posteri vodje u natprirodnoj velicini i mediji koji o svakoj njegovoj odluci i potezu izvjestavaju bez imalo sumnji, kritike i uvijek iz samo njegove perspektive).

p.k.
Pedja Kojovic
Posts: 2920
Joined: 26/02/2009 18:27

#8854 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Pedja Kojovic »

libero

O "ekspertnoj vladi" u KS sam vec mnogo pisao (i govorio).
Tacno je da postoji mogucnost da je SDA oko sebe okupila nekoliko stranaka i samostalnih poslanika i da, mozda, imaju vecinu. Vjerovatno je da ce u septembru SDA, pomognuta ovim strankama i poslanicima, pokusati povratak u vlast pod nazivom "ekspertna vlada".
Mi u tome necemo ucestvovati.

p.k.
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#8855 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by -LIBERO- »

Pedja Kojovic wrote:libero

O "ekspertnoj vladi" u KS sam vec mnogo pisao (i govorio).
Tacno je da postoji mogucnost da je SDA oko sebe okupila nekoliko stranaka i samostalnih poslanika i da, mozda, imaju vecinu. Vjerovatno je da ce u septembru SDA, pomognuta ovim strankama i poslanicima, pokusati povratak u vlast pod nazivom "ekspertna vlada".
Mi u tome necemo ucestvovati.

p.k.
E to sam zelio cuti/procitati.

Hvala.
pemanapemani
Posts: 6065
Joined: 09/09/2008 15:12

#8856 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by pemanapemani »

Pedja Kojovic wrote:libero

O "ekspertnoj vladi" u KS sam vec mnogo pisao (i govorio).
Tacno je da postoji mogucnost da je SDA oko sebe okupila nekoliko stranaka i samostalnih poslanika i da, mozda, imaju vecinu. Vjerovatno je da ce u septembru SDA, pomognuta ovim strankama i poslanicima, pokusati povratak u vlast pod nazivom "ekspertna vlada".
Mi u tome necemo ucestvovati.

p.k.
:thumbup:
Guido_Špišić
Posts: 185
Joined: 17/07/2012 16:28

#8857 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Guido_Špišić »

Pedja Kojovic wrote:Guido_Spisic

Na ono sto sam vam vec odgovorio u vezi sa Venecuelom mogu samo dodati svoj licni stav...

Po meni, odredjena doza socijalne pravde u Venecueli je placena restrikcijom odredjenih gradjanskh i politickih prava.
Meni licno kao uzor ne sluze zemlje ciji gradjani kada zeli nesto da vam kazu o svom predsjedniku, njegovoj partiji ili politikama koje sprovodi - osjecaju potrebu da se okrenu oko sebe i govore sapcuci. (Ukljucujuci i uobicajenu soc-realisticku estetiku i politicku propagandu - posteri vodje u natprirodnoj velicini i mediji koji o svakoj njegovoj odluci i potezu izvjestavaju bez imalo sumnji, kritike i uvijek iz samo njegove perspektive).

p.k.

Da nije bilo Sovjetskog Saveza u Evropi nikada ne bi bilo "određene doze socijalne pravde" jer socijaldemokrati nikada sa neo liberalima iza kojih stoje tenkovi NATO saveza ne bi mogli ispregovarati uvjete za socijalnu državu. Razlog zašto im je to pošlo za rukom jeste strah neo fašista od SSSR-a tj revolucije ili pobune radničke klase iza kojih stoje tenkovi.

I to se sada fino vidi. Čim je nestao strašni Sovjetski Savez gdje se ljudi došaptavaju da ne bi zaglavili u zatvoru liberalne demokrate poput tebe počele su ukidati socijalnu državu.

Hugo Čavez je preusmjerio rersurse svoje zemlje iz ruku par kapitalista i američkih vlasnika naftnih kompanija u ruke naroda i sirotinje pa ga CNN blati kao "strašnog diktatora".

No koliko god bilo debilno, sasvim je legitimno biti liberalni demokrata. Ja sam siguran da si ti upravo to iz čiste ignorancije i neznanja a ne iz pakosti.
Pedja Kojovic
Posts: 2920
Joined: 26/02/2009 18:27

#8858 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Pedja Kojovic »

Guido_Spisic

Vi ste, meni se cini, jaci u kvalifikacijama sugovornika nego u argumentima za ono sto iznosite.
(Jeste li, zapravo, ikad bili u Venecueli?)


U svakom slucaju, nadam se da ste dobili informaciju koju ste trazili.

p.k.
Seawolf
Posts: 9169
Joined: 14/06/2012 22:59

#8859 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Seawolf »

Pedja Kojovic wrote:libero

O "ekspertnoj vladi" u KS sam vec mnogo pisao (i govorio).
Tacno je da postoji mogucnost da je SDA oko sebe okupila nekoliko stranaka i samostalnih poslanika i da, mozda, imaju vecinu. Vjerovatno je da ce u septembru SDA, pomognuta ovim strankama i poslanicima, pokusati povratak u vlast pod nazivom "ekspertna vlada".
Mi u tome necemo ucestvovati.

p.k.
Ispravno. Držite se toga.

Što ne znači da, u nekom drugačijem rasporedu snaga, ne bih želio vidjeti ljude predložene iz Naše stranke, na pozicijama ministara u vladi Kantona Sarajevo.
Padishah
Posts: 42
Joined: 23/12/2009 09:28

#8860 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Padishah »

Postovani Pedja,

jedno nezahvalno pitanje: da li mozete navesti stranke s kojima bi Nasa Stranka hipoteticki mogla koalirati, te one stranke sa kojima koalicija ne dolazi u obzir? Koje stranke bi bile Vasi preferirani postizborni partneri?
Pedja Kojovic
Posts: 2920
Joined: 26/02/2009 18:27

#8861 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Pedja Kojovic »

padishah

Nasa stranka, kao sto smo uvijek i govorili, nece koalirati sa onim strankama koje sebe prvenstveno vide kao zastupnike jedne etnicke grupe. To znaci da je broj politickih partnera sa kojima NS moze ici u koaliciju vrlo ogranicen.

Mi smo 2008. usli u partnerski odnos u Sarajevu sa SDP-om kako bi smo omogucili smjenu gradonacelnice Semihe Borovac iz SDA i izbor SDP-ovog gradonacelnika.
Nismo bili zadovoljni odsustvom reformatorskog duha u gradonacelniku Behmenu i kad smo vidjeli da se krenulo u projekte koji su sigurno na stetu gradjana, a vjerovatno i protivzakoniti pobunili smo se.
SDP je insistirao na svojim odlukama i mi smo odlucili da raskinemo odnos i povucemo se sa pozicija zamjenika gradonacelnika, dopredsjedavajuceg Gradskog Vijeca, i jos nekih.

Na izborima 2010. godine postali smo prva stranka koja je usla u predizbornu koaliciju sa politickom strankom u RS-u, Nova socijalisticka partija -Zdravko Krsmanovic.
Koalicija je bila bazirana na pet principa koji su definisali nas odnos prema BIH kao nasoj domovini, pitanje ljudskih prava na njenom cijelom teritoriju, odnos prema ratnim zlocincima i korupciji i priznanje da u odredjivanju onoga sto trebamo i moramo, kao i nacin na koji to treba uraditi, prihvatamo Brisel ako arbirtrarni "sud".
To je sto se tice koalicija.

Sto se tice naseg ucesca u vlasti, ili jesmo li odbijanjem ponude SDP-SBB koalicije da udjemo u vlast odbili preuzimanje odgovornosti...

Mi cemo preuzeti odgovornost i ucestvovati u vlasti onda kada procjenimo da ulazimo u taj projekat sa ljudima kojima prica o ekonomskim i socijalnm reformama nisu puka predizborna retorika koja ima cilj da ih dovede na vlast - kako bi i oni kao i njihovi prethodnici rijesili svoje stranacke i licne materijalne potrebe nego su zaista spremni da sustinski mjenjaju i sistem i nacin vladanja.

Na primjer.
Ukoliko nam se nudi ministarstvo kulture onda ta Vlada mora prihvatiti da medju nasim budzetskim prioritetima nece biti
cevljanskih korida, da nas umjesto finansiranja vjerskih organizacija i hiljada udruzenja boraca, zanimaju obrazovni, sportski i programi od kojih koristi imaju svi gradjani nase zemlje. Ili.
Ukoliko nam se nudi ministarstvo zdravstva onda toj vladi mora biti jasno da cemo mi umjesto samo verbalno krenuti u policijsku, otvorenu, borbu protiv korupcije u toj oblasti i insistirati na pravu pacijenta da ima evropski kvalitet usluge.

Ukoliko nam se nudi ministarstvo privrede onda oni koji od nas traze da preuzmemo odgovornost moraju biti svjesni da cemo mi budzetska sredstva trositi ne za kupovinu socijalnog miram nego cemo ih usmjeriti na stvaranje povoljne poslovne klime za mala i srednja preduzeca i da je nas princip za sprovodjenje "giljotine propisa" onaj koji kaze da drzava od gradjanina ne smije traziti niti jedan dokumenat koji mu ona sama izdaje.
(Znaci sve sto vi trebate imati za obavljanje bilo kojeg admnistrativnog posla jeste vas maticni broj).
Ukoliko nam se nudi ministarstvo za socijalno politiku onda cemo to prihvatiti samo ako mozemo krenuti u sustinsku reformu sadasnjeg sistema , koji je nepravedan i neodrziv jer socijalnu pomoc tretira kao status, a ne kao potrebu.
Ukoliko nam se nudi ministarstvo obrazovanja onda se ne treba ocekivati od nas da zbog licnih, finansijskih, interesa profesora i drugih akademskih radnika, odustanemo od stvaranje Univerziteta Sarajevo i da umjesto da obezbjedimo udzbenike za socijalne kategorije u svim razredima - i zahtijevamo njihovo oslobadjanje od PDV-a - nastavimo dosadasnju obrazovnu politiku. Mi ulaganje u obrazovanje drzimo za najsigurniju ekonomsku investiciju za buducnost BiH.
Ukoliko nam se nudi ministarstvo finansija onda oni koji nam to nude moraju biti spremni na to da ce cigare, alkohol i luksuz u poreskom smislu biti tretirani drugacije od lijekova, hrane i knjiga i da ce u finansijskom smislu poreski sistem sluziti za preraspodjelu tereta ekonomskih i socijalnih reformi i da ce poreska stopa progresivno pratiti osnovicu na koju se obracunava.
Itd.


p.k.
Guido_Špišić
Posts: 185
Joined: 17/07/2012 16:28

#8862 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Guido_Špišić »

Pedja Kojovic wrote:Guido_Spisic

Vi ste, meni se cini, jaci u kvalifikacijama sugovornika nego u argumentima za ono sto iznosite.
(Jeste li, zapravo, ikad bili u Venecueli?)


U svakom slucaju, nadam se da ste dobili informaciju koju ste trazili.

p.k.
Ne, ali sam bio na Kubi 6 mjeseci nakon završenog studija u Sjedinjenim Državama.

Tu sam jako lijepo mogao da vidim koliko je jedan prosječan amerikanac, pa i akademski obrazovan amerikanac (čak posebno on), suptilno intoktrinisan da vjeruje kako u SAD ima više slobode nego na Kubi. Slobodni konzumerizam nije sloboda. Kao ni pravo da mirno protestuješ (uzalud).

Ne vjerujem da je situacija puno "gora" u Venecueli.

Šta ti misli, jel ima slobode na Kubi?

p.s. sto se saputanja tiče asanž danas lijepo reče

da bi trebalo iskoristi ovaj trenutak da se "artikulišu revolucionarne ideje i vrednosti na kojima su nastale SAD".

"Ili to, ili ćemo popustiti pred onim što se danas dešava, popustićemo pod represijom zbog koje se novinari plaše i moraju ćute, zbog kojih se šapuće samo u mraku"

a Tarik Ali dodao da se Asanž odlučio za utočište u Ekvadoru, zbog "uspona lijvice i socijalne pravde u Latinskoj Americi".

"Radikalne socijaldemokratske vlasti u južnoameričkim zemljama pružaju mnogo više socijalne pravde i ljudskih prava svojim narodima nego što se to čini u Evropi".

Šta misliš Pedja, jel u Broncxu ima više slobode nego u Ekvadoru?

Sigorno da ima, reko New York times :wink:
Pedja Kojovic
Posts: 2920
Joined: 26/02/2009 18:27

#8863 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Pedja Kojovic »

Guido_Spisic

Prije desetak godina, tokom jedne od mnogih posjeta, Kubi osim kofera punog najobicnijih lijekova (protiv bola upale grla, itd) koje sam nosio na zahtijev svojih kubanskih prijatelja ponio sam i nekoliko knjiga.
Jedna od njih, koja se bavila politickom ekonomijom, je zavrsila kod jedne kubanske profesorice, koja ce zajedno sa drugih 72 disidenta par mjeseci kasnije zavrsiti u zatvoru. U sluzbenom saopstenju nakon njenog hapsenja profesorica je optuzena kao strani agent i "podrivac sistema". Kao jedan od dokaza spomenuta je i knjiga koju sam joj donio.
Moje privatne posjete Kubi su mi uvijek pruzale jednu sustinski drugaciju sliku Kube od onih u kojima sam dolazio zvanicno, kao novinar agencije za koju sam radio. Potpuno sam svjestan da Kuba nije ono sto o njoj pisu i govore americki mediji i politicari. Postoji mnogo toga u cemu je Kuba daleko civilizovaniji, vise covjecan sistem, od mnogih drugih.
Iako nisam pristalica spenserovog politickog darvinizma niti se slazem sa fukujaminim "krajem istorije" cinjenica je da je jednopartijski sistem i planska ekonomija koncept koji je dozivio krah.(O razlozima se moze diskutovati).

O Americi, o potrosackoj kulturi, o hiljadu njenih mana, mozemo pricati, ali ona zasluzuje da bude tema za sebe, a ne da se segmenti tog kompleksnog drustva koriste za opravdanje rezima kakav je na Kubi. To je naravno moje licno misljenje.


p.k.
User avatar
AliceInChains
Posts: 3734
Joined: 09/02/2010 19:40

#8864 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by AliceInChains »

Pedja Kojovic wrote:Guido_Spisic

Prije desetak godina, tokom jedne od mnogih posjeta, Kubi osim kofera punog najobicnijih lijekova (protiv bola upale grla, itd) koje sam nosio na zahtijev svojih kubanskih prijatelja ponio sam i nekoliko knjiga.
Jedna od njih, koja se bavila politickom ekonomijom, je zavrsila kod jedne kubanske profesorice, koja ce zajedno sa drugih 72 disidenta par mjeseci kasnije zavrsiti u zatvoru. U sluzbenom saopstenju nakon njenog hapsenja profesorica je optuzena kao strani agent i "podrivac sistema". Kao jedan od dokaza spomenuta je i knjiga koju sam joj donio.
Moje privatne posjete Kubi su mi uvijek pruzale jednu sustinski drugaciju sliku Kube od onih u kojima sam dolazio zvanicno, kao novinar agencije za koju sam radio. Potpuno sam svjestan da Kuba nije ono sto o njoj pisu i govore americki mediji i politicari. Postoji mnogo toga u cemu je Kuba daleko civilizovaniji, vise covjecan sistem, od mnogih drugih.
Iako nisam pristalica spenserovog politickog darvinizma niti se slazem sa fukujaminim "krajem istorije" cinjenica je da je jednopartijski sistem i planska ekonomija koncept koji je dozivio krah.(O razlozima se moze diskutovati).

O Americi, o potrosackoj kulturi, o hiljadu njenih mana, mozemo pricati, ali ona zasluzuje da bude tema za sebe, a ne da se segmenti tog kompleksnog drustva koriste za opravdanje rezima kakav je na Kubi. To je naravno moje licno misljenje.


p.k.
Iako nisam pristalica spenserovog politickog darvinizma niti se slazem sa fukujaminim "krajem istorije" cinjenica je da je jednopartijski sistem i planska ekonomija koncept koji je dozivio krah.(O razlozima se moze diskutovati).
Planska ekonomija je dozivila krah. Jednopartijski sistem medutim nije (Kina).

Kubansko stanovnistvo ima problem, zato sto partija nije voljna, da izgubi kontrolu nad drzavom, sta bi bio slucaj, kad bi se potpuno prislonili na zapadni ekonomski sistem (i tako bili pod kontrolom Zapadnih zemalja, tj. Amerike). Zasigurno pruzaju Kina i Rusija vise slobode i "samoinicijative" mocnicima u Kubi.....samo Kubansko stanovnistvo te slobode ne osjeca. Doduse, kad bi Kina i/ili Rusija bile u stanju da vise investiraju u njihove saveznike (Kina bas na taj nacin i pokusava da pridobije vise saveznika, tj. preko finansiranih projekata), onda bi stanovnistvo nesta od toga imalo.

Recimo drugacije, kad bi Kubanska partija bila u stanju, da kroz sistem svom stanovnistvu pruzi ekonomski razvoj, onda bi to stanovnistvo bilo sve manje kriticno prema vladi, tj. podrzavalo bi je (gledaj Kina). Inace, kad se narod okrene protiv sistema (radi nezadovoljnosti), onda sistem reaguje (demokratija/diktatura=vise/manje elegantno) totalitarno, jer nijedan sistem nece da dozivi krah.
Padishah
Posts: 42
Joined: 23/12/2009 09:28

#8865 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Padishah »

Pedja, hvala Vam na odgovoru.

Da li mi jos mozete reci kada se moze ocekivati konkretan program i biografije kandidata Nase Stranke za lokalne izbore?
User avatar
AliceInChains
Posts: 3734
Joined: 09/02/2010 19:40

#8866 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by AliceInChains »

Demokratija je vrlo tesko provodiva. Najbolji primjer je Grcka. Ljudi su glasali za sve moguce konstrukcije vlade, a na kraju je ispao isti rezultat :mrgreen: Sto? Pa zato sto Grcka vlada ovisi od minimalno 26 vlasti, i suprotno :mrgreen: znaci, za lokalno stanovnistvo to ne lici na demokratiju. Ljudi glasaju za promjene u svojoj lokalnoj avliji, a ne za interese svjetske avlije (nesvjesni, da njihov izbor ima negativan/positivan efekat na ostatak svjeta, i suprotno).

Zakljucak: Demokratija i Diktatura super funkcionisu u stanju mira i prosperiteta :mrgreen: (mozda i grijesim :mrgreen: )
Last edited by AliceInChains on 20/08/2012 01:05, edited 1 time in total.
Leftist
Posts: 233
Joined: 04/10/2011 09:28

#8867 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Leftist »

Taj strasni Hugo ...

http://www.advance.hr/vijesti/ekonomija ... le-godine/

Ovako se dize ekonomija, a ne rasprodajom drzavnih firmi i klecenjem na koljenima pred EU i SAD-om cekajuci milostinju.

"....Vlasti su krenule u masivnu kampanju izgradnje kuća što je povećalo građevinski sektor za čak 17,6%. Chavez, koji i dalje ima ogromnu prednost pred glavnim protukandidatom, nije propustio pohvaliti se svima na izuzetno pozitivnim brojkama koje bilježi ekonomija Venezuele....."

Pedja, da je Venecuelancima tako lose, ne bi birali Chaveza cetvrti mandat zaredom po pet godina....
okolonaokolo
Posts: 27
Joined: 30/07/2012 15:04

#8868 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by okolonaokolo »

Leftist wrote:Taj strasni Hugo ...

http://www.advance.hr/vijesti/ekonomija ... le-godine/

Ovako se dize ekonomija, a ne rasprodajom drzavnih firmi i klecenjem na koljenima pred EU i SAD-om cekajuci milostinju.

"....Vlasti su krenule u masivnu kampanju izgradnje kuća što je povećalo građevinski sektor za čak 17,6%. Chavez, koji i dalje ima ogromnu prednost pred glavnim protukandidatom, nije propustio pohvaliti se svima na izuzetno pozitivnim brojkama koje bilježi ekonomija Venezuele....."

Pedja, da je Venecuelancima tako lose, ne bi birali Chaveza cetvrti mandat zaredom po pet godina....
Koliko je SDA bila na vlasti, koju je uporno narod birao, pa jel nam dobro
Pedja Kojovic
Posts: 2920
Joined: 26/02/2009 18:27

#8869 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Pedja Kojovic »

leftist

Predlazem da otvorite pdf. temu o Chavezu.


p.k.
meskogn
Posts: 178
Joined: 19/09/2007 21:24
Location: gnojnica lukavac
Contact:

#8870 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by meskogn »

NS ne postoji u Lukavcu???
User avatar
Dasi
Posts: 2365
Joined: 27/05/2006 01:06

#8871 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Dasi »

Vodim polemiku sa kolegom sa posla koji tvrdi da nisi principijelan. Kaze da se u Domu naroda izjasnjavas kao Srbin a u KS-u kao Ostali i da to radis da bi dobijao pare na dvije strane. Posto planiram glasati za tebe, a i da znam ovom hajvanu odgovoriti, mozes li mi reci da li je to istina i ako jeste zasto se razlicito izjasnjavas. Pretpostavljam da postoji neki razlog jer ne vjerujem da ti to radis zbog para a vjerujem da si jedini principijelan od politicara.
Last edited by Dasi on 20/08/2012 14:11, edited 1 time in total.
Pedja Kojovic
Posts: 2920
Joined: 26/02/2009 18:27

#8872 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Pedja Kojovic »

dasi

To sto vas kolega sa posla tvrdi je nemoguce - za bilo koga.
Ja sam se u CIK-u 2010. prilikom predaje kandidatskih listi izjasnio kao Srbin i tako se vodim i u KS i u Domu naroda.


p.k.
User avatar
Dasi
Posts: 2365
Joined: 27/05/2006 01:06

#8873 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Dasi »

Pedja Kojovic wrote:dasi

To sto vas kolega sa posla tvrdi je nemoguce - za bilo koga.
Ja sam se u CIK-u 2010. prilikom predaje kandidatskih listi izjasnio kao Srbin i tako se vodim i u KS i u Domu naroda.


p.k.
To sam i mislio cak sam mu to i govorio ali jok nece ni da cuje. Odo mu sad ruku zavrnuti.
Hvala na odgovoru Pedja
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#8874 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by -LIBERO- »

Dasi wrote: Kaze da se u Domu naroda izjasnjavas kao Srbin a u KS-u kao Ostali ...
@Dasi druze, ne mogu vjerovati da su ti pokusali prodati taj spin :D . Kako neko moze u jednom domu biti jedno,a u skupstini na drugom nivou drugo..to jednostavno tehnicki nije izvodljivo :D

No dobro, na ovo sam se osvrnuo jer sam bas primjetio u nekim licnim komunikacijama sa drugovima i poznanicima, da se bas redovno falsifikuje prica i spinuje cim se spomene NS ili neko iz njihovih redova.

Interesantno mi je jer je to sve ucestalije.
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#8875 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by -LIBERO- »

Izvinjavam se na postu ispod posta :D . Sada procitah na indeksu stranice izjavu Besima Spahica, pa mi se ovo sto cu pitati postavi kao logicno pitanje.

Pedja, da li je bilo kontakata, ili planirate (sto bih licno volio), sa Prof. Besimom Spahicem, da se vidi je li voljan uci u tu vasu politicku pricu i da, na barem neki nacin, ucestvuje u predstojecoj kampanji NS za lokalne izbore.

Djeluje mi da Prof. ima jako slicne stavove stavovima NS, a o njegovim intelektualnim i svim ostalim kapacitetima suvisno je i diskutovati ili nesto "podebljavati"vezano za to.

Odlicno bi Prof. Spahic bio pojacanje za eipu koja je u i oko NS.
Last edited by -LIBERO- on 20/08/2012 18:14, edited 1 time in total.
Locked