Ja_Ja wrote:
Oslobadjas SDA odgovornosti ovom neralnom dozom hvalisanja i glorifikacije njihovog rada. Postoji par problema u Zenici. Prvi i najvazniji je nezaposlenost sa preko 22,000 nezaposlenih (oficijelno, mada je ta cifra mozda i u pola manja zbog sive ekonomije). Zaposlenje treba i mora biti prioritet, a floskule da lokalna zajednica ima ogranicenu odgovornost je prica za malu djecu. Zenica treba nekoliko hiljada radnih mjesta (bilo kakvih) da bi se stanje stabiliziralo, prema tome svim zainteresovanim se treba i mora dati sve (pa i dzaba) da bi se pokrenuli servisi i proizvodnja. Ovdje se ne treba izmisljati topla voda vec vidjeti sta ljudi oko nas i u svijetu rade u slicnim situacijama.
GGM je odlican potez jer je trebao Zenici, dugo je bio u viziji, i ne treba puno oko toga da se zahmetimo. Ono sto je vaznije jesu ove "manje" stvari kojim se kupe poeni. Fontana je fantasticna, ali sprasiti preko 200,000 maraka na fontanu je u najmanju ruku upitno. I takvim "mali" projekata je puno u gradu.
Reci da Celik ne propada zbog SDA je u najmanju ruku smijesno (da ne koristim gore epitete). SDA je bila i ostala srz Celika, i od pocetka rata do dan danas su upetljani u Celik. To lose rukovodjenje dolazi DIREKTNO iz SDA a ne nekih x ljudi tamo. Taj isti Begagic prdi zajedno s njima svima u istu rupu. Klasicna veza dzemat/IZ/stranacke strukture/javno dobro.
KTG je najveci promasaj Huse, koji se zablokirao u ideju KTG-a do tog nivoa da se pojavljivanje bilo koje opcije smatra njegovim direktnim porazom i on to jednostavno ne zeli. Prihvatio se Crnogorca kao pijan plota iako mu je govoreno od samom pocetka da ta fukara nema ni dinara niti veza da obezbjedi tada 250 miliona za izgradnju. Danas MITTAL otvoreno najavljuje prestanak snabdjijevanja grada grijanjem, i opcije sve polahko otpadaju ili ih je manje. Nudjeno je iz Mittala da se napravi novi sistem zajedno, no ni to nije odgovaralo, paru iz Kaknja ne zelimo, tako da ne izgleda dobro. Opet SDA i Huso.
Nemoj me pogresno shvatiti, optimizma treba da ima ali se ne smiju ti ljudi nonsalantno oslobadjati odgovornosti za veoma lose stanje u gradu. I nek nam je Bog na pomoci ako Heleg bude slijedeci gradonacelnik.
SDA uopšte ne gotivim, pa ih ni ne oslobađam bilo kakve odgovornosti. Da li je hvalisanje nerealno, i nije baš, samo je uzrokovano stanjima okolo.
Mada, mi nemamo za koga drugog ni glasati. SDP postavlja Filipovica za kandidata

Smiješno. DF se pokazao amaaa baš.
Zaposlenost se u zadnjih godinu dana promijenila za poprilično fin postotak obzirom da smo imali probleme oko kantonalne vlade, te da ih i dalje imamo. Treba se znati šta su čije nadležnosti. Grad npr. ne može mijenjati prozore na školama, i slično, a isto tako i nije najviše odgovoran za zaposlenost.
220.000 otišlo na fontanu (3 JP), a 100.000 (više od toga, ne znam koliko tačno) ode za 10 metara asfalta u Čajdrašu ( nadležnost kantona) , 1.000.000 ode na 2 stuba petlje (kanton), šta je tu više upitno ? Taj mali projekat će stvoriti extra doživljaj nekome ko prvi put ulazi u grad, to uopšte nije mala stvar. Nevjerovatno je da čak i Džonlic pozitivno piše o fontani
KTG je mač sa 2 oštrice, rješavanje problema grijanja + zaposleni. Nekih realnih opcija i nema. Novi kotao od Mittala ?

Para iz Kaknja uz gubitke od 80 % koje će grad finansirati ?

.
Stanje nije loše koliko se haman želi da bude.
O Čeliku se može naširoko, prvi sam prije par godina napisao ime i prezime odgovornog za loše stanje (u tom trenutku, a i sada) pa sam bio napadnut od strane forumaša kako sam SDA igrač, kako taj nema veze bla, bla. Danas, ime tog lika na par zgrada u gradu.
Mislim da je više glupo defaultno imati stav da SDA sve pogrešno radi.
@ notsure
Ispravka, cijeli bulevar je 5 mil. , a GGM 20 mil. GGM 4 trake, Bulevar 2. Obim radova, mislim da ne treba komentarisati.
Euroasfalt uopšte nije bio u konzorciju dok Jata nije otpala.
Kakanj? Smiješno. Često sam tamo, tako da znam dosta stvari oko istog.
Isto tako, glupa je i isfurana čuprija da su "seljaci" sjebali grad.
No, slažem se oko zaposlenosti. Lično me je sramota što je bus iz Sarajeva pun i što ja svako radno jutro putujem u drugi grad, no vidim stvari iz drugačije perspektive. Živimo u lošem uređenju i društvu.