Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#8826 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Prosto postaje vive nevjerovatna ta prica kada se god nesto gradi. Ne gotivim ni SDP, ne gotivim ni Husu (kao politicara, kao covjek, nevjerovatan ), ali sam dosta upucen u sve te politicke relacije u gradu.

GGM je nesto najbolje sto se desilo ovom gradu ( - je samo biciklisticka) i isti se pravio nakon nekoliko sastanaka sa par mogucih investitora koji nisu mogli vjerovati kakvo je stanje cesta u gradu. Fontana, slag na tortu, bravo Heleg, buduci gradonacelnice (prema svim pretpostavkama) :) Bulevar se gradi zbog toga sto se stvorio visak zbog pada dolara ( to je nezapamcen slucaj ). Region nema niti jedan grad koji je izgradio vise nego Zenica u posljednjih par godina. Zaboravlja se poslovna zona koja je zaposlila dodatnih 1000 ljudi (za ove fabrikase) i koja se siri ove godine, te u koju se svaki mejsec ulaze dodatni novac. Konkretne slucajeve mogu pisati bez problema.
Jedini problem ovog SDA koji vlada gradom je taj što ubacuju svoje ljude nakon aminovanja iz Sarajeva, u zenickom SDA imate isto dvije relacije ( Bakircici i Tihicevi), ovi bakircici su bas govna, najpoznatija SDA maskota Zuti je u njemu.

NK Celik propada ne zbog SDA, već zbog loseg upravljanja. NK Čelik ima najviše od svog grada ( 400 000 godišnje) u odnosu na ostale klubove BHT PL. Novi sistem koci Begagic. Nakon "ispada" na FACE TV jos ga vise koci. O Celiku mogu jos, tu je skoro svaka institucija upetljana.

KTG se otegao zbog sarajevskog miljea iz SDA i SDP, ovi nisu dali dok su bili na vlasti, ovi sada koce zbog toga što je Huso vise bio pripadnik "Tihicevog klana". Medijska hajka oko propadannja dozvole je pocela i trajati ce. Dozvola za isti nije izgubljena.

Bolnica ce uskoro primati fin broj novih pripravnika, Mittal otvara dodatni odjel gdje ce biti zaposleno jos ljudi, i priprema se odluka o kladionicama i njihovom otvaranju na podrucju grada, Metalno ce uskoro dobiti novog vlasnika.
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#8827 Re: Zeničani

Post by Kralj Tvrtko I. »

kakavdanakneiskustvu wrote:
Kralj Tvrtko I. wrote:

06.04 u BNP, ja zakasnio da kupim karte. Trebale bi mi dvije i ako i jedna bi dobro došla. Pa ako neko odustane neka javi.


znaci nema ih vise u prodaji?
Massima nema. A za ostale koncerte i predstave pogledaj na stranici od BNPa
User avatar
Freamon Lester
Posts: 3398
Joined: 06/09/2014 01:18

#8828 Re: Zeničani

Post by Freamon Lester »

Region nema grad koji se izgradio koliko Zenica? Oj placem majko mila? Kockanje sa kursim dolara, novi odjeli u Mitalu, novi vlasnik Metalnog. Majko mila kakve vi sve bajkice pusite.

-600 i kusur zapolenih za godinu dana. Investitora 0. A i ovo sto imamo je na ivici popasti.

Znate onu narodnu cime se budala...

Edit. Bolnica duzna ko grcka, a KTG je propao zbog toga sto je kao projekat i promasen, a i zamisljen sa kriminalcima, a nakon toga niko pametan nece da ima veze sa njima.
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#8829 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Freamon Lester wrote:Region nema grad koji se izgradio koliko Zenica? Oj placem majko mila? Kockanje sa kursim dolara, novi odjeli u Mitalu, novi vlasnik Metalnog. Majko mila kakve vi sve bajkice pusite.

-600 i kusur zapolenih za godinu dana. Investitora 0. A i ovo sto imamo je na ivici popasti.

Znate onu narodnu cime se budala...

Edit. Bolnica duzna ko grcka, a KTG je propao zbog toga sto je kao projekat i promasen, a i zamisljen sa kriminalcima, a nakon toga niko pametan nece da ima veze sa njima.
Druze, region nema grada koji se izgradio kao Zenica u posljednjih nekoliko godina. Bujrum i reci koji je to. Za Mittal ce se sackeati koji mjesec, za Metalno koja sedmica.

Dug bolnice se svaki mjesec smanjuje i opasno se vrti da ce postati UKC.

KTG nije propao, nikad se vise oko njega nije ni radilo.
User avatar
cenecimoveocino
Posts: 2546
Joined: 31/12/2013 23:00
Location: Zenica

#8830 Re: Zeničani

Post by cenecimoveocino »

Casual's wrote:
Freamon Lester wrote:Region nema grad koji se izgradio koliko Zenica? Oj placem majko mila? Kockanje sa kursim dolara, novi odjeli u Mitalu, novi vlasnik Metalnog. Majko mila kakve vi sve bajkice pusite.

-600 i kusur zapolenih za godinu dana. Investitora 0. A i ovo sto imamo je na ivici popasti.

Znate onu narodnu cime se budala...

Edit. Bolnica duzna ko grcka, a KTG je propao zbog toga sto je kao projekat i promasen, a i zamisljen sa kriminalcima, a nakon toga niko pametan nece da ima veze sa njima.
Druze, region nema grada koji se izgradio kao Zenica u posljednjih nekoliko godina. Bujrum i reci koji je to. Za Mittal ce se sackeati koji mjesec, za Metalno koja sedmica.

Dug bolnice se svaki mjesec smanjuje i opasno se vrti da ce postati UKC.

KTG nije propao, nikad se vise oko njega nije ni radilo.
UKC Zenica ? :-)
jubix
Posts: 146
Joined: 26/01/2013 11:20

#8831 Re: Zeničani

Post by jubix »

cenecimoveocino wrote:
UKC Zenica ? :-)
Ta priča je još od vremena dok je Strika bio direktor, ali 2010. došao SDP i nije bilo priče oko toga. Smiješni su ovi doktori iz SDP struje, kaže onaj Šestić, mene su svrgnuli k'o Luja, hahahah a i Begović ništa bolji nije.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83494
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#8832 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

A sto su pojedini doktori, koji glume postenje na televiziji, lopovi, klasicni kriminalci, to je tek za pricu :-)

Vole varati zdravstvene sisteme drzava u kojima zivi nasa dijaspora, samo cu toliko reci, zna kamen garant o kome je rijec.

Inace @Frimon ocekivao sam da ces demantovati Kasualsa u nekim tvrdnjama, a ti nista :-?
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#8833 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

_BataZiv_0809 wrote:A sto su pojedini doktori, koji glume postenje na televiziji, lopovi, klasicni kriminalci, to je tek za pricu :-)

Vole varati zdravstvene sisteme drzava u kojima zivi nasa dijaspora, samo cu toliko reci, zna kamen garant o kome je rijec.

Inace @Frimon ocekivao sam da ces demantovati Kasualsa u nekim tvrdnjama, a ti nista :-?
Znam da je to nekim stomatolozima omiljeni sport al ne znam da se nesto po tv programima povlace
User avatar
notsure
Posts: 1185
Joined: 31/07/2008 19:57

#8834 Re: Zeničani

Post by notsure »

Casual's wrote:Bulevar se gradi zbog toga sto se stvorio visak zbog pada dolara
Samo djelimično tačno - bulevar se gradi jer je Euroasfalt zaradio manje od ostatka konzorcija koji je dobio posao s GGMom pa su im se tako odužili.
Niko ne pita kako to da se ista dužina bulevara može obnoviti za 2 miliona, a sarajevska za 30 miliona?. Zar su instalacije 15 puta skuplje od ceste?
Kurs dolara će nam se obiti o glavu jer novi kurs važi i za ratu kredita, pa će rata biti za 50% veća nego što je trebala biti.

A ako pitaš koji se grad gradi više zadnjih godina, svrati 20ak kilometara južnije, u Kakanj, pa pogledaj kako se troše pare koje Elektroprivreda plaća zbog termoelektrane i rudnika (dakle živa lova, a ne kredit).
Casual's wrote:Zaboravlja se poslovna zona koja je zaposlila dodatnih 1000 ljudi (za ove fabrikase) i koja se siri ove godine, te u koju se svaki mejsec ulaze dodatni novac.
Poslovnu zonu napravio Zakir, ali su crveni bili smotani da to izreklamiraju, pa je Huso pokupio kajmak i zasluge.
Nego, kad je bila zadnja investicija u zoni? Što bi je i kome širili? Koji god investitor dođe, kaže "dao bih 2-3%, ali onaj vaš Huso hoće 10%!?! Malo morgen, odoh ja u Kakanj.
Casual's wrote:KTG se otegao zbog sarajevskog miljea iz SDA i SDP, ovi nisu dali dok su bili na vlasti, ovi sada koce zbog toga što je Huso vise bio pripadnik "Tihicevog klana". Medijska hajka oko propadannja dozvole je pocela i trajati ce. Dozvola za isti nije izgubljena.
Istina je da Sarajevo ne da KTG, jer su Kinezi rekli da će dati pare ako Elektroprivreda garantuje otkup struje. To niko normalan ne bi potpisao, jer je struja iz plina preskupa. Elektroprivreda bi za to svake godine Kinezima morala plaćati desetine miliona KM, kao što RS sada grca u dugovima zbog istog ugovora s Rusima za rafineriju Brod. Dodo potpisao da će sve gubitke pokriti budžet RSa i sad ostaje bez para.
Ne znam samo kad će Husi u glavu doći da kmečanje "ne voli nas Sarajevo" ne pomaže i da to nikad neće dobiti. Ubleha zvana KTG je završena priča. Treba se pod hitno snalaziti za grijanje.
Casual's wrote:Bolnica ce uskoro primati fin broj novih pripravnika
Naravno, pripravnika koji su direktoru platili svaki po 5-10 hiljada za radno mjesto, koji se pored toga obavežu da u oktobru kompletnu familiju izvedu na izbore da glasa za SDA. Ljekari odoše u Njemačku, a SDA će nastavti popunjavati brojno stanje ekonomistima i pravnicima s diplomama iz Kiseljaka i Travnika... ja prosperiteta i go*ana.

Treba pustiti SDA još 4 godine, da grad propadne, da ga seljačine napuste , pa ga onda resetovati, i krenuti iz početka.
User avatar
notsure
Posts: 1185
Joined: 31/07/2008 19:57

#8835 Re: Zeničani

Post by notsure »

cenecimoveocino wrote:UKC Zenica ? :-)
Koji UKC? Zamislili da se s kantonalne prebace na federalnu sisu, koja je ionako skoro prazna jer je iscijediše drugi UKC. I još usput da se riješi gospoja Posjkić, da bude dekan medicinskog fakulteta jer joj se dosadilo motati po skupštinskim klupama.
Od te priče svakako nema ništa, jer da bi UKC Zenica dobio federalnih para, te pare treba uzeti od Sarajeva... hoće al' u panjevima, k'o što su uzeli i onaj ponder 2 po kojem Sarajevo dobije duplo više para od poreza nego ostali kantoni. Još im "zenićki" doktori ekonomije pomogli da urade "naućnu" studiju kako je taj ponder opravdan.
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#8836 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

Btw sredstva kantonalnog ZZO su smanjena za 2 % u korist federalnog ZZO...a to otprilike znaci milion manje za KBZ...
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83494
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#8837 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

kamen spoticanja wrote:Btw sredstva kantonalnog ZZO su smanjena za 2 % u korist federalnog ZZO...a to otprilike znaci milion manje za KBZ...
Ima tome godina.
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#8838 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

_BataZiv_0809 wrote:
kamen spoticanja wrote:Btw sredstva kantonalnog ZZO su smanjena za 2 % u korist federalnog ZZO...a to otprilike znaci milion manje za KBZ...
Ima tome godina.
Ovo je za ovu budzetsku godinu...dakle jos 2 %
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83494
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#8839 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

kamen spoticanja wrote: Ovo je za ovu budzetsku godinu...dakle jos 2 %
Ma kad je to doneseno?
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#8840 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

_BataZiv_0809 wrote:
kamen spoticanja wrote: Ovo je za ovu budzetsku godinu...dakle jos 2 %
Ma kad je to doneseno?
Tako stoji u ugovoru izmedju ZZO i KBZ...obrazlozenje kaze zbog tih 2% bolnica dobija manje 900 i nesto hiljada
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83494
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#8841 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

kamen spoticanja wrote: Tako stoji u ugovoru izmedju ZZO i KBZ...obrazlozenje kaze zbog tih 2% bolnica dobija manje 900 i nesto hiljada
E ne to vec ne znam. Prosle godine je mijenjan pravilnik o nacinu uplate javnih prihoda, gdje se iznos doprinosa u korist Federalnog fonda solindarnosti povecao.
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2829
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#8842 Re: Zeničani

Post by Ja_Ja »

Casual's wrote:Prosto postaje vive nevjerovatna ta prica kada se god nesto gradi. Ne gotivim ni SDP, ne gotivim ni Husu (kao politicara, kao covjek, nevjerovatan ), ali sam dosta upucen u sve te politicke relacije u gradu.

GGM je nesto najbolje sto se desilo ovom gradu ( - je samo biciklisticka) i isti se pravio nakon nekoliko sastanaka sa par mogucih investitora koji nisu mogli vjerovati kakvo je stanje cesta u gradu. Fontana, slag na tortu, bravo Heleg, buduci gradonacelnice (prema svim pretpostavkama) :) Bulevar se gradi zbog toga sto se stvorio visak zbog pada dolara ( to je nezapamcen slucaj ). Region nema niti jedan grad koji je izgradio vise nego Zenica u posljednjih par godina. Zaboravlja se poslovna zona koja je zaposlila dodatnih 1000 ljudi (za ove fabrikase) i koja se siri ove godine, te u koju se svaki mejsec ulaze dodatni novac. Konkretne slucajeve mogu pisati bez problema.
Jedini problem ovog SDA koji vlada gradom je taj što ubacuju svoje ljude nakon aminovanja iz Sarajeva, u zenickom SDA imate isto dvije relacije ( Bakircici i Tihicevi), ovi bakircici su bas govna, najpoznatija SDA maskota Zuti je u njemu.

NK Celik propada ne zbog SDA, već zbog loseg upravljanja. NK Čelik ima najviše od svog grada ( 400 000 godišnje) u odnosu na ostale klubove BHT PL. Novi sistem koci Begagic. Nakon "ispada" na FACE TV jos ga vise koci. O Celiku mogu jos, tu je skoro svaka institucija upetljana.

KTG se otegao zbog sarajevskog miljea iz SDA i SDP, ovi nisu dali dok su bili na vlasti, ovi sada koce zbog toga što je Huso vise bio pripadnik "Tihicevog klana". Medijska hajka oko propadannja dozvole je pocela i trajati ce. Dozvola za isti nije izgubljena.

Bolnica ce uskoro primati fin broj novih pripravnika, Mittal otvara dodatni odjel gdje ce biti zaposleno jos ljudi, i priprema se odluka o kladionicama i njihovom otvaranju na podrucju grada, Metalno ce uskoro dobiti novog vlasnika.
Oslobadjas SDA odgovornosti ovom neralnom dozom hvalisanja i glorifikacije njihovog rada. Postoji par problema u Zenici. Prvi i najvazniji je nezaposlenost sa preko 22,000 nezaposlenih (oficijelno, mada je ta cifra mozda i u pola manja zbog sive ekonomije). Zaposlenje treba i mora biti prioritet, a floskule da lokalna zajednica ima ogranicenu odgovornost je prica za malu djecu. Zenica treba nekoliko hiljada radnih mjesta (bilo kakvih) da bi se stanje stabiliziralo, prema tome svim zainteresovanim se treba i mora dati sve (pa i dzaba) da bi se pokrenuli servisi i proizvodnja. Ovdje se ne treba izmisljati topla voda vec vidjeti sta ljudi oko nas i u svijetu rade u slicnim situacijama.

GGM je odlican potez jer je trebao Zenici, dugo je bio u viziji, i ne treba puno oko toga da se zahmetimo. Ono sto je vaznije jesu ove "manje" stvari kojim se kupe poeni. Fontana je fantasticna, ali sprasiti preko 200,000 maraka na fontanu je u najmanju ruku upitno. I takvim "mali" projekata je puno u gradu.

Reci da Celik ne propada zbog SDA je u najmanju ruku smijesno (da ne koristim gore epitete). SDA je bila i ostala srz Celika, i od pocetka rata do dan danas su upetljani u Celik. To lose rukovodjenje dolazi DIREKTNO iz SDA a ne nekih x ljudi tamo. Taj isti Begagic prdi zajedno s njima svima u istu rupu. Klasicna veza dzemat/IZ/stranacke strukture/javno dobro.

KTG je najveci promasaj Huse, koji se zablokirao u ideju KTG-a do tog nivoa da se pojavljivanje bilo koje opcije smatra njegovim direktnim porazom i on to jednostavno ne zeli. Prihvatio se Crnogorca kao pijan plota iako mu je govoreno od samom pocetka da ta fukara nema ni dinara niti veza da obezbjedi tada 250 miliona za izgradnju. Danas MITTAL otvoreno najavljuje prestanak snabdjijevanja grada grijanjem, i opcije sve polahko otpadaju ili ih je manje. Nudjeno je iz Mittala da se napravi novi sistem zajedno, no ni to nije odgovaralo, paru iz Kaknja ne zelimo, tako da ne izgleda dobro. Opet SDA i Huso.

Nemoj me pogresno shvatiti, optimizma treba da ima ali se ne smiju ti ljudi nonsalantno oslobadjati odgovornosti za veoma lose stanje u gradu. I nek nam je Bog na pomoci ako Heleg bude slijedeci gradonacelnik.
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#8843 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Ja_Ja wrote: Oslobadjas SDA odgovornosti ovom neralnom dozom hvalisanja i glorifikacije njihovog rada. Postoji par problema u Zenici. Prvi i najvazniji je nezaposlenost sa preko 22,000 nezaposlenih (oficijelno, mada je ta cifra mozda i u pola manja zbog sive ekonomije). Zaposlenje treba i mora biti prioritet, a floskule da lokalna zajednica ima ogranicenu odgovornost je prica za malu djecu. Zenica treba nekoliko hiljada radnih mjesta (bilo kakvih) da bi se stanje stabiliziralo, prema tome svim zainteresovanim se treba i mora dati sve (pa i dzaba) da bi se pokrenuli servisi i proizvodnja. Ovdje se ne treba izmisljati topla voda vec vidjeti sta ljudi oko nas i u svijetu rade u slicnim situacijama.

GGM je odlican potez jer je trebao Zenici, dugo je bio u viziji, i ne treba puno oko toga da se zahmetimo. Ono sto je vaznije jesu ove "manje" stvari kojim se kupe poeni. Fontana je fantasticna, ali sprasiti preko 200,000 maraka na fontanu je u najmanju ruku upitno. I takvim "mali" projekata je puno u gradu.

Reci da Celik ne propada zbog SDA je u najmanju ruku smijesno (da ne koristim gore epitete). SDA je bila i ostala srz Celika, i od pocetka rata do dan danas su upetljani u Celik. To lose rukovodjenje dolazi DIREKTNO iz SDA a ne nekih x ljudi tamo. Taj isti Begagic prdi zajedno s njima svima u istu rupu. Klasicna veza dzemat/IZ/stranacke strukture/javno dobro.

KTG je najveci promasaj Huse, koji se zablokirao u ideju KTG-a do tog nivoa da se pojavljivanje bilo koje opcije smatra njegovim direktnim porazom i on to jednostavno ne zeli. Prihvatio se Crnogorca kao pijan plota iako mu je govoreno od samom pocetka da ta fukara nema ni dinara niti veza da obezbjedi tada 250 miliona za izgradnju. Danas MITTAL otvoreno najavljuje prestanak snabdjijevanja grada grijanjem, i opcije sve polahko otpadaju ili ih je manje. Nudjeno je iz Mittala da se napravi novi sistem zajedno, no ni to nije odgovaralo, paru iz Kaknja ne zelimo, tako da ne izgleda dobro. Opet SDA i Huso.

Nemoj me pogresno shvatiti, optimizma treba da ima ali se ne smiju ti ljudi nonsalantno oslobadjati odgovornosti za veoma lose stanje u gradu. I nek nam je Bog na pomoci ako Heleg bude slijedeci gradonacelnik.
SDA uopšte ne gotivim, pa ih ni ne oslobađam bilo kakve odgovornosti. Da li je hvalisanje nerealno, i nije baš, samo je uzrokovano stanjima okolo.
Mada, mi nemamo za koga drugog ni glasati. SDP postavlja Filipovica za kandidata :D Smiješno. DF se pokazao amaaa baš.

Zaposlenost se u zadnjih godinu dana promijenila za poprilično fin postotak obzirom da smo imali probleme oko kantonalne vlade, te da ih i dalje imamo. Treba se znati šta su čije nadležnosti. Grad npr. ne može mijenjati prozore na školama, i slično, a isto tako i nije najviše odgovoran za zaposlenost.

220.000 otišlo na fontanu (3 JP), a 100.000 (više od toga, ne znam koliko tačno) ode za 10 metara asfalta u Čajdrašu ( nadležnost kantona) , 1.000.000 ode na 2 stuba petlje (kanton), šta je tu više upitno ? Taj mali projekat će stvoriti extra doživljaj nekome ko prvi put ulazi u grad, to uopšte nije mala stvar. Nevjerovatno je da čak i Džonlic pozitivno piše o fontani :lol: :lol:

KTG je mač sa 2 oštrice, rješavanje problema grijanja + zaposleni. Nekih realnih opcija i nema. Novi kotao od Mittala ? :-) Para iz Kaknja uz gubitke od 80 % koje će grad finansirati ? :-) .
Stanje nije loše koliko se haman želi da bude.

O Čeliku se može naširoko, prvi sam prije par godina napisao ime i prezime odgovornog za loše stanje (u tom trenutku, a i sada) pa sam bio napadnut od strane forumaša kako sam SDA igrač, kako taj nema veze bla, bla. Danas, ime tog lika na par zgrada u gradu.

Mislim da je više glupo defaultno imati stav da SDA sve pogrešno radi.

@ notsure
Ispravka, cijeli bulevar je 5 mil. , a GGM 20 mil. GGM 4 trake, Bulevar 2. Obim radova, mislim da ne treba komentarisati.
Euroasfalt uopšte nije bio u konzorciju dok Jata nije otpala.

Kakanj? Smiješno. Često sam tamo, tako da znam dosta stvari oko istog.

Isto tako, glupa je i isfurana čuprija da su "seljaci" sjebali grad.

No, slažem se oko zaposlenosti. Lično me je sramota što je bus iz Sarajeva pun i što ja svako radno jutro putujem u drugi grad, no vidim stvari iz drugačije perspektive. Živimo u lošem uređenju i društvu.
User avatar
Freamon Lester
Posts: 3398
Joined: 06/09/2014 01:18

#8844 Re: Zeničani

Post by Freamon Lester »

Dosao do ovog grad nije odgovoran za zaposlenost. Tako ti Huseina Smajlovica idi odmori... :lol:
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#8845 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Freamon Lester wrote:Dosao do ovog grad nije odgovoran za zaposlenost. Tako ti Huseina Smajlovica idi odmori... :lol:
Ti si onaj sa argumentima? :)
User avatar
Freamon Lester
Posts: 3398
Joined: 06/09/2014 01:18

#8846 Re: Zeničani

Post by Freamon Lester »

Casual's wrote:
Freamon Lester wrote:Dosao do ovog grad nije odgovoran za zaposlenost. Tako ti Huseina Smajlovica idi odmori... :lol:
Ti si onaj sa argumentima? :)
Bolje biti onaj sa argumentima, nego onaj sto se fontanom u 21. vijeku ponosi. :D :izet:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83494
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#8847 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Frimon, ovo ti sad vec prelazi u gaf.
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#8848 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Freamon Lester wrote: Bolje biti onaj sa argumentima, nego onaj sto se fontanom u 21. vijeku ponosi. :D :izet:
Odmori druže :P
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#8849 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Gledam na fb status da je Džumhur izjavio kako su u Zenici primitivci i to. Ima li neko link i ?
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#8850 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Da se sa malim zakasnjenjem ukljucim u ovu pricu oko fontane...u subotu navece prodjem da napravim krug autom oko fontane, da vidim to cudo, kada ono jedna cura sa momkom, koja inace pet godina poslije diplomiranja nije ni pripravnicki odradila, fotka se ispred fotnane sliku za slikom, kasnije naravno na fb kaci slike, nesto tipa nasa lijepa fontana, nema je takvu ni Barcelona...i tako dosta raje, koja nigdje ne radi, ali bitno je da se hvale fontanom. A to sto nerade, hajd nije ni bitno...

I neovisno od posla, ne znam kako gradjanima moze biti ponos fontana, kada je Zenica sigurno najprljaviji grad u BiH, moja ulica 10 minuta hoda od opcine (onog nogu za nogom) ne opere se ni jednom godisnje. Npr. u Sarajevu mi se oko zgrade u naselju koje nije ni centar peru i sporedne ulice oko zgrada.
A i ja se slazem da je GGM zaista promjenio Zenicu, u pozitivnom smislu, podrzavam gradnju, samo koja svrha GGM-a kada ga za deset godina nece niko koristiti, ode omladina masovno...
Post Reply