Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#8826 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by supercali »

heat wrote:Raja,

Gdje kupiti dijelove za Smart-a i kod koga uraditi Veliki i Mali servis u Sarajevu ? Cijene ako neko zna ?

LP
Jeai to uzeo smarta?
User avatar
Romeo 80
Posts: 4628
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#8827 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Romeo 80 »

Eh ovako. Jutros da upalim, a auto samo zatrese i ugasi se. Upalim jedva ponovo i ne može nikako da održava ler gas. Moram držati nogu na gasu, inače caput! Došao sam nekako do posla (kočio ručnom, a istovremeno dodavao gas prilikom kočenja da se ne ugasi :-) ). Šta bi moglo biti po srijedi? Ja kontam da nije leptir ler gasa?! :? Benzinac je u pitanju.

PS: Kad se motor zagrijao onda se prestao gasiti, ali obrtaje drži na 500/600 obr/min. Inače u vožnji je sve ok i normalno vuče. Samo je ler gas problem.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39560
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#8828 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

da nije neki vakuum spao?
User avatar
Romeo 80
Posts: 4628
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#8829 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Romeo 80 »

bitanga_sa_otesa wrote:da nije neki vakuum spao?
Nemam pojma majke mi. Nisam stigao ništa ni pogledati. Kasnio na posao zbog te gluposti :-) Provjeriću nakon radnog vremena kako će se ponašati, pa ćemo vidjeti. Ne znam šta mu bi. Juče se auto sasvim normalno ponašao.
preludezalude
Posts: 7013
Joined: 07/03/2012 00:09

#8830 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by preludezalude »

Da nisi sjeo u tudje auto?
User avatar
Romeo 80
Posts: 4628
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#8831 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Romeo 80 »

preludezalude wrote:Da nisi sjeo u tudje auto?
Ne vozim Golf 2 :D
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17772
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#8832 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by beni-bu-man »

optilam amortizeri imal ko kakvih iskustva ???
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39560
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#8833 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

ja pilam samo opruge :-D
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17772
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#8834 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by beni-bu-man »

bitanga_sa_otesa wrote:ja pilam samo opruge :-D
:lol: :lol: :lol: :lol:

sad tek skonta sta sam napisao :lol: :lol: :lol:

mislio sam na Optimal - amortizeri :lol: :-)
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39560
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#8835 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

:lol: :lol: :lol:
sad ozbiljno, nikad cuo za te amortizere :roll:
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17772
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#8836 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by beni-bu-man »

ma ni ja zato i pitam :-)

http://www.optimal-germany.com/en
esso_sa
Posts: 2109
Joined: 29/10/2005 16:20
Location: U 'Namu

#8837 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by esso_sa »

Jel pise "Germany", ne moze da ne valja :mrgreen:
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#8838 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ado-šampion »

Ja sam cuo, u DE je to neka jeftina varijanta, ja sam ih trazio i u Bosni ali nisam nasao, doduse raritet auto je u pitanju, mozda za neka druga imaju. Kod mene je bio problem sto su brend amortizeri 200 KM komad a auto staro, tako sam naisao na ove Optimal.

Drzi ih Auto De-MI, oni su u Buca Potoku preko puta Motorexa.
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17772
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#8839 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by beni-bu-man »

ado-šampion wrote:Ja sam cuo, u DE je to neka jeftina varijanta, ja sam ih trazio i u Bosni ali nisam nasao, doduse raritet auto je u pitanju, mozda za neka druga imaju. Kod mene je bio problem sto su brend amortizeri 200 KM komad a auto staro, tako sam naisao na ove Optimal.

Drzi ih Auto De-MI, oni su u Buca Potoku preko puta Motorexa.
i kako su se pokazali???
upravo sam tu bio i vratio se (na posao) bez tih amortizera jer nemaju mogucnost da se plati karticom, al ih u srijedu uzimam...
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#8840 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ado-šampion »

beni-bu-man wrote:
ado-šampion wrote:Ja sam cuo, u DE je to neka jeftina varijanta, ja sam ih trazio i u Bosni ali nisam nasao, doduse raritet auto je u pitanju, mozda za neka druga imaju. Kod mene je bio problem sto su brend amortizeri 200 KM komad a auto staro, tako sam naisao na ove Optimal.

Drzi ih Auto De-MI, oni su u Buca Potoku preko puta Motorexa.
i kako su se pokazali???
upravo sam tu bio i vratio se (na posao) bez tih amortizera jer nemaju mogucnost da se plati karticom, al ih u srijedu uzimam...
Nisu nikako jer ih nisam uzeo. :D Pise gore, nisam nasao za svoje auto. :) Nisu imali. Na kraju sam uzeo u Japan Auto, cekao dva mjeseca. Koja te nevolja natjerala da trazis ove amoritzere? Koje je auto u pitanju? Obicno neko naidje na ove amortizere kad nema izbora...
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17772
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#8841 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by beni-bu-man »

ado-šampion wrote:Nisu nikako jer ih nisam uzeo. :D Pise gore, nisam nasao za svoje auto. :) Nisu imali. Na kraju sam uzeo u Japan Auto, cekao dva mjeseca. Koja te nevolja natjerala da trazis ove amoritzere? Koje je auto u pitanju? Obicno neko naidje na ove amortizere kad nema izbora...
Nisam fino procitao :-)

Ma Vectra A je u pitanju
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#8842 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ado-šampion »

Posluzice sigurno, ako su dovoljno jeftiniji od renomiranih brendova da ti se isplati posluzice. Cudi me da ne mozes naci neki renomirani brend za Vectru.
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17772
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#8843 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by beni-bu-man »

ado-šampion wrote:Posluzice sigurno, ako su dovoljno jeftiniji od renomiranih brendova da ti se isplati posluzice. Cudi me da ne mozes naci neki renomirani brend za Vectru.
37KM po komadu (zadnji)
User avatar
Herr Flick
Posts: 9093
Joined: 02/04/2012 13:00

#8844 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Herr Flick »

Meni se u poslijednje vrijeme zna desiti da kad odem negdje i odmah po dolasku na odrediste ugasim auto i kad ponovo sjedam i palim nece iz prve,okrenem kljuc,bude neki zvuk,ne znam mkako bi ga opisao,vratim kljuc ponovo kresnem upali bez problema,dok recimo ako pustim da auto odradi jedno 5-10 sekundi pa ga tad ugasim onda slijedeci put pali iz prve bez problema,wtf :-) :-)
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#8845 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Ned071 »

anlaser... alternator, zaboravih koje od to dvoje
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#8846 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Leon16v »

Bice anlaser
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39560
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#8847 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

Image
User avatar
heat
Posts: 17438
Joined: 30/01/2013 10:58
Location: Sarajevo
Grijem se na: Ljubav
Vozim: ABCD
Contact:

#8848 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by heat »

bitanga_sa_otesa wrote:kazu da je skup :D
Bio i zavrsio potrebno.
Nije burazeru kao sto raja prica. Zavisi kojim ocima gledas. Ako gledam bosnjackim onda je skup, ako gledam realno i nije skup. :)
Hvala u svakom slucaju.
User avatar
konektovan
Posts: 51454
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#8849 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

heat wrote:
bitanga_sa_otesa wrote:kazu da je skup :D
Bio i zavrsio potrebno.
Nije burazeru kao sto raja prica. Zavisi kojim ocima gledas. Ako gledam bosnjackim onda je skup, ako gledam realno i nije skup. :)
Hvala u svakom slucaju.

Kod nas i dobar i loš majstor su skupi. :D :D
User avatar
HAVANA
Posts: 32694
Joined: 19/08/2008 23:04

#8850 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by HAVANA »

Kod nas je svakom sve skupo.Nije se rodio ko nije skup.Osim njega samog,tog sto mu je sve skupo.Ono sto on radi uopste nije skupo.Mi smo ba budale obicne.Eno i onaj neki napisa kola i palacinka negdje u robotu 1.5 marka.Ne napisa niko skupo :shock: samo jedan napisa, e to je taman... :lol: :-)
Post Reply