Jeai to uzeo smarta?heat wrote:Raja,
Gdje kupiti dijelove za Smart-a i kod koga uraditi Veliki i Mali servis u Sarajevu ? Cijene ako neko zna ?
LP
Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- supercali
- Posts: 23942
- Joined: 06/07/2014 12:30
#8826 Re: Pitamo Mehanicare ?
- Romeo 80
- Posts: 4628
- Joined: 11/12/2006 16:55
- Location: Seljajevo, al Centar brale
- Grijem se na: Džemper
- Vozim: Azijsku nakazu
#8827 Re: Pitamo Mehanicare ?
Eh ovako. Jutros da upalim, a auto samo zatrese i ugasi se. Upalim jedva ponovo i ne može nikako da održava ler gas. Moram držati nogu na gasu, inače caput! Došao sam nekako do posla (kočio ručnom, a istovremeno dodavao gas prilikom kočenja da se ne ugasi
). Šta bi moglo biti po srijedi? Ja kontam da nije leptir ler gasa?!
Benzinac je u pitanju.
PS: Kad se motor zagrijao onda se prestao gasiti, ali obrtaje drži na 500/600 obr/min. Inače u vožnji je sve ok i normalno vuče. Samo je ler gas problem.
PS: Kad se motor zagrijao onda se prestao gasiti, ali obrtaje drži na 500/600 obr/min. Inače u vožnji je sve ok i normalno vuče. Samo je ler gas problem.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39560
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#8828 Re: Pitamo Mehanicare ?
da nije neki vakuum spao?
- Romeo 80
- Posts: 4628
- Joined: 11/12/2006 16:55
- Location: Seljajevo, al Centar brale
- Grijem se na: Džemper
- Vozim: Azijsku nakazu
#8829 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nemam pojma majke mi. Nisam stigao ništa ni pogledati. Kasnio na posao zbog te glupostibitanga_sa_otesa wrote:da nije neki vakuum spao?
-
preludezalude
- Posts: 7013
- Joined: 07/03/2012 00:09
#8830 Re: Pitamo Mehanicare ?
Da nisi sjeo u tudje auto?
- Romeo 80
- Posts: 4628
- Joined: 11/12/2006 16:55
- Location: Seljajevo, al Centar brale
- Grijem se na: Džemper
- Vozim: Azijsku nakazu
#8831 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ne vozim Golf 2preludezalude wrote:Da nisi sjeo u tudje auto?
- beni-bu-man
- Posts: 17772
- Joined: 10/04/2012 09:01
- Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
#8832 Re: Pitamo Mehanicare ?
optilam amortizeri imal ko kakvih iskustva ???
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39560
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#8833 Re: Pitamo Mehanicare ?
ja pilam samo opruge 
- beni-bu-man
- Posts: 17772
- Joined: 10/04/2012 09:01
- Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
#8834 Re: Pitamo Mehanicare ?
bitanga_sa_otesa wrote:ja pilam samo opruge
sad tek skonta sta sam napisao
mislio sam na Optimal - amortizeri
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39560
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#8835 Re: Pitamo Mehanicare ?
sad ozbiljno, nikad cuo za te amortizere
- beni-bu-man
- Posts: 17772
- Joined: 10/04/2012 09:01
- Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
-
esso_sa
- Posts: 2109
- Joined: 29/10/2005 16:20
- Location: U 'Namu
#8837 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jel pise "Germany", ne moze da ne valja 
-
ado-šampion
- Posts: 6025
- Joined: 13/07/2004 20:02
- Location: Sarajevo
#8838 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ja sam cuo, u DE je to neka jeftina varijanta, ja sam ih trazio i u Bosni ali nisam nasao, doduse raritet auto je u pitanju, mozda za neka druga imaju. Kod mene je bio problem sto su brend amortizeri 200 KM komad a auto staro, tako sam naisao na ove Optimal.
Drzi ih Auto De-MI, oni su u Buca Potoku preko puta Motorexa.
Drzi ih Auto De-MI, oni su u Buca Potoku preko puta Motorexa.
- beni-bu-man
- Posts: 17772
- Joined: 10/04/2012 09:01
- Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
#8839 Re: Pitamo Mehanicare ?
i kako su se pokazali???ado-šampion wrote:Ja sam cuo, u DE je to neka jeftina varijanta, ja sam ih trazio i u Bosni ali nisam nasao, doduse raritet auto je u pitanju, mozda za neka druga imaju. Kod mene je bio problem sto su brend amortizeri 200 KM komad a auto staro, tako sam naisao na ove Optimal.
Drzi ih Auto De-MI, oni su u Buca Potoku preko puta Motorexa.
upravo sam tu bio i vratio se (na posao) bez tih amortizera jer nemaju mogucnost da se plati karticom, al ih u srijedu uzimam...
-
ado-šampion
- Posts: 6025
- Joined: 13/07/2004 20:02
- Location: Sarajevo
#8840 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nisu nikako jer ih nisam uzeo.beni-bu-man wrote:i kako su se pokazali???ado-šampion wrote:Ja sam cuo, u DE je to neka jeftina varijanta, ja sam ih trazio i u Bosni ali nisam nasao, doduse raritet auto je u pitanju, mozda za neka druga imaju. Kod mene je bio problem sto su brend amortizeri 200 KM komad a auto staro, tako sam naisao na ove Optimal.
Drzi ih Auto De-MI, oni su u Buca Potoku preko puta Motorexa.
upravo sam tu bio i vratio se (na posao) bez tih amortizera jer nemaju mogucnost da se plati karticom, al ih u srijedu uzimam...
- beni-bu-man
- Posts: 17772
- Joined: 10/04/2012 09:01
- Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
#8841 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nisam fino procitaoado-šampion wrote:Nisu nikako jer ih nisam uzeo.Pise gore, nisam nasao za svoje auto.
Nisu imali. Na kraju sam uzeo u Japan Auto, cekao dva mjeseca. Koja te nevolja natjerala da trazis ove amoritzere? Koje je auto u pitanju? Obicno neko naidje na ove amortizere kad nema izbora...
Ma Vectra A je u pitanju
-
ado-šampion
- Posts: 6025
- Joined: 13/07/2004 20:02
- Location: Sarajevo
#8842 Re: Pitamo Mehanicare ?
Posluzice sigurno, ako su dovoljno jeftiniji od renomiranih brendova da ti se isplati posluzice. Cudi me da ne mozes naci neki renomirani brend za Vectru.
- beni-bu-man
- Posts: 17772
- Joined: 10/04/2012 09:01
- Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
#8843 Re: Pitamo Mehanicare ?
37KM po komadu (zadnji)ado-šampion wrote:Posluzice sigurno, ako su dovoljno jeftiniji od renomiranih brendova da ti se isplati posluzice. Cudi me da ne mozes naci neki renomirani brend za Vectru.
- Herr Flick
- Posts: 9093
- Joined: 02/04/2012 13:00
#8844 Re: Pitamo Mehanicare ?
Meni se u poslijednje vrijeme zna desiti da kad odem negdje i odmah po dolasku na odrediste ugasim auto i kad ponovo sjedam i palim nece iz prve,okrenem kljuc,bude neki zvuk,ne znam mkako bi ga opisao,vratim kljuc ponovo kresnem upali bez problema,dok recimo ako pustim da auto odradi jedno 5-10 sekundi pa ga tad ugasim onda slijedeci put pali iz prve bez problema,wtf

- Ned071
- Posts: 6435
- Joined: 27/01/2014 15:32
#8845 Re: Pitamo Mehanicare ?
anlaser... alternator, zaboravih koje od to dvoje
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#8846 Re: Pitamo Mehanicare ?
Bice anlaser
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39560
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
- heat
- Posts: 17438
- Joined: 30/01/2013 10:58
- Location: Sarajevo
- Grijem se na: Ljubav
- Vozim: ABCD
- Contact:
#8848 Re: Pitamo Mehanicare ?
Bio i zavrsio potrebno.bitanga_sa_otesa wrote:kazu da je skup
Nije burazeru kao sto raja prica. Zavisi kojim ocima gledas. Ako gledam bosnjackim onda je skup, ako gledam realno i nije skup.
Hvala u svakom slucaju.
- konektovan
- Posts: 51454
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#8849 Re: Pitamo Mehanicare ?
heat wrote:Bio i zavrsio potrebno.bitanga_sa_otesa wrote:kazu da je skup
Nije burazeru kao sto raja prica. Zavisi kojim ocima gledas. Ako gledam bosnjackim onda je skup, ako gledam realno i nije skup.![]()
Hvala u svakom slucaju.
Kod nas i dobar i loš majstor su skupi.
- HAVANA
- Posts: 32694
- Joined: 19/08/2008 23:04
#8850 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kod nas je svakom sve skupo.Nije se rodio ko nije skup.Osim njega samog,tog sto mu je sve skupo.Ono sto on radi uopste nije skupo.Mi smo ba budale obicne.Eno i onaj neki napisa kola i palacinka negdje u robotu 1.5 marka.Ne napisa niko skupo
samo jedan napisa, e to je taman...


