Cijene stanova All about

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#8826 Re: Cijene stanova All about

Post by NediM17 »

Uzece titulu najpozeljnijeg nezenje Seidu Masnici. :lol:
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2743
Joined: 14/06/2017 17:07

#8827 Re: Cijene stanova All about

Post by MehmedPasaMoric »

Pa u svijetu je sasvim normalno putovati 40 minuta-sat vremena do posla, samo kod nas se gleda da stan ne bude vise od tri tramvajske stanice udaljen od radnog mjesta... Ljudi su pobjegli iz velikih gradova jer ako vec moraju tripiti stres na poslu, u slobodno vrijeme ne moraju
snijeg_led
Posts: 7898
Joined: 08/12/2019 21:35

#8828 Re: Cijene stanova All about

Post by snijeg_led »

Problem su skole
kod nas nije razvijena infrastruktura u novim daljim naseljima,
eno nesto ce na Trebevicu biti, tamo mislim uzeti stan, nemam djece a cist je zrak
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83515
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#8829 Re: Cijene stanova All about

Post by _BataZiv_0809 »

Nije isto putovati magistralama, autoputevima i kroz grad pobogu
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2743
Joined: 14/06/2017 17:07

#8830 Re: Cijene stanova All about

Post by MehmedPasaMoric »

snijeg_led wrote: 08/04/2022 22:50 Problem su skole
kod nas nije razvijena infrastruktura u novim daljim naseljima,
eno nesto ce na Trebevicu biti, tamo mislim uzeti stan, nemam djece a cist je zrak
A nema skole u Tarcinu, Konjicu, Kiseljaku, Hadzicima, Brezi, Visokom...?
User avatar
Haris.ba
Posts: 35306
Joined: 08/09/2005 20:08

#8831 Re: Cijene stanova All about

Post by Haris.ba »

snijeg_led wrote: 08/04/2022 22:50 Problem su skole
kod nas nije razvijena infrastruktura u novim daljim naseljima,
eno nesto ce na Trebevicu biti, tamo mislim uzeti stan, nemam djece a cist je zrak
Sa djecom sve je problem. Od pedijatra, vrtica, skole...

Helem, pisi malo detaljnije sta na Trebevicu, koliko je love...
MehmedPasaMoric wrote: 08/04/2022 22:52 A nema skole u Tarcinu, Konjicu, Kiseljaku, Hadzicima, Brezi, Visokom...?
A, ima. Vjerujem da ima skola i u Drvaru.

Ja sam zavrsio jedan dio skolovanja u skoli izvan Sarajeva, pa kad sam dosao u Sarajevo ko vanzemaljac. Tek tad vidis da sta znace "nijanse". Da ne pricam o srednjoskolskom obrazovanju.
Last edited by Haris.ba on 08/04/2022 22:55, edited 1 time in total.
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 17066
Joined: 27/04/2021 22:52

#8832 Re: Cijene stanova All about

Post by tramvajtrojka »

NediM17 wrote: 08/04/2022 22:36 Uzece titulu najpozeljnijeg nezenje Seidu Masnici. :lol:
samo je pitanje kojem rodu je on najpoželjniji nezenja :mrgreen: :lol:
snijeg_led
Posts: 7898
Joined: 08/12/2019 21:35

#8833 Re: Cijene stanova All about

Post by snijeg_led »

MehmedPasaMoric wrote: 08/04/2022 22:52
snijeg_led wrote: 08/04/2022 22:50 Problem su skole
kod nas nije razvijena infrastruktura u novim daljim naseljima,
eno nesto ce na Trebevicu biti, tamo mislim uzeti stan, nemam djece a cist je zrak
A nema skole u Tarcinu, Konjicu, Kiseljaku, Hadzicima, Brezi, Visokom...?
eh cuj sad tebe, pa nema 2. gimnazija :D
User avatar
Truba
Posts: 93848
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#8834 Re: Cijene stanova All about

Post by Truba »

MehmedPasaMoric wrote: 08/04/2022 22:46 Pa u svijetu je sasvim normalno putovati 40 minuta-sat vremena do posla, samo kod nas se gleda da stan ne bude vise od tri tramvajske stanice udaljen od radnog mjesta... Ljudi su pobjegli iz velikih gradova jer ako vec moraju tripiti stres na poslu, u slobodno vrijeme ne moraju
Kod nas se tih 40 minuta misteriozno pretvori u sat i 20
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2743
Joined: 14/06/2017 17:07

#8835 Re: Cijene stanova All about

Post by MehmedPasaMoric »

snijeg_led wrote: 08/04/2022 22:54
MehmedPasaMoric wrote: 08/04/2022 22:52

A nema skole u Tarcinu, Konjicu, Kiseljaku, Hadzicima, Brezi, Visokom...?
eh cuj sad tebe, pa nema 2. gimnazija :D
Da se iko ikada u ovoj drzavi ozbiljno prihvatio neke reforme obrazovnog sistema ta vrsta srednje skole bi prva bila ukinuta :lol: Cemu se nada onaj koji to upisuje ja stvarno ne razumijem
YouAreMyDestiny
Posts: 2852
Joined: 08/03/2021 17:27

#8836 Re: Cijene stanova All about

Post by YouAreMyDestiny »

Meni bi bilo gore vozariti iz Tarčina ili Kiseljaka, nego biti podstanar na Malti. Pola života ti u prevozu prođe..

Bolje se pomiriti sa tim, da nećeš nikad imati svoj stan. Odeš u podstanare, više novca ti ostane da trošiš i uživaš, a ne digneš kreditčinu i jedva imaš da jedeš. Šta imaš od toga, što imaš svoj stan, nećeš ga u grob ponijeti. A vraćaš kredit do penzije. Bolje onda uživati i više trošiti.
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#8837 Re: Cijene stanova All about

Post by citroen xm »

I onda ostaneš podstanar i u penziji i dijete ti takođe bude podstanar. Ajd dijete radi pa plaća sebi košto ti plaćaš sada porodici, ali tebi kao penzioneru ostane za 2 metra kanapa da se objesiš. :roll:

Smatram da čovjek ako već zarađuje dovoljno da bude podstanar, treba da stvori nešto sebi i porodici. Kada otplaćuješ kredit ulažeš u svoje, kada si podstanar ulažeš samo u tuđe.
User avatar
Truba
Posts: 93848
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#8838 Re: Cijene stanova All about

Post by Truba »

Cujem da djeca odmah idu u njemacku
Daz
Posts: 331
Joined: 08/02/2018 12:14

#8839 Re: Cijene stanova All about

Post by Daz »

Samo treba praviti kuce. Gradjevinska mafija bi odmah pala. Ovako naprave tamnicu kao tibru na magistrali, balkon u balkon gleda..nigdje sunca i jos ti hladno uzmu 150000 bam. Nego lijepo u blazuj pa kakvu kucicu i eto te u sa za 20 min.
User avatar
Truba
Posts: 93848
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#8840 Re: Cijene stanova All about

Post by Truba »

20 minuta helikopterom
User avatar
Ozimician
Posts: 8144
Joined: 05/09/2012 23:21

#8841 Re: Cijene stanova All about

Post by Ozimician »

Najjači su mi ovi što govore nema škole, nema doktora, nema ovog, nema onog... kako onda žive ljudi u tim mjestima?

Skoro svaki Dom zdravlja ima pedijatra, ginekologa, psihijatra, itd. Čak u tim manjim mjestima je primarna zdravstvena zaštita kvalitetnija nego u Sarajevu npr, je u Sarajevo olahko daju uputnice za bolnicu, daju i tamo, ali malo teže i malo više nastoje da riješe problem + morate uzeti i u obzir da je u Sarajevu (pogotovo na području grada) dobiti posao kao doktor - lutrija (čitaj: štela). Tako da oni koji nemaju štelu moraju ići raditi po tim manjim mjestima. E sad da vas pitam, da li biste više voljeli da vas liječi doktor koji je na radno mjesto došao preko štele ili onaj koji nije ?

Što se škola tiče, nemojte porediti doba kad ste vi išli u školu i doba u kojem djeca sad idu u školu, a tek pogotovo nemojte porediti doba u kojem djeca tek treba da krenu u školu. Danas vam je sve Online i sve što vam treba je kvalitetna internet konekcija i dijete može dobiti znanje koje zamisli, a u budućnosti sve više i ide ka tome. Jedna prosječna škola u Visokom nije ništa lošija od prosječne škole u Sarajevu. E sad je druga stvar što u Sarajevu postoje ove ''elitističke'' škole, većinom da se roditelji mogu hvaliti da im dijete ide tu u školu...

Pitajte za još savjeta xD
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#8842 Re: Cijene stanova All about

Post by citroen xm »

Kakva li je socijalizacija djeteta koje ide u online školu? Nemojte pretjerivati, sve ima svojih prednosti i mana. Koliko nije dobra pretjerana gužva i užurbanost, toliko nije dobra ni izolovanost.

Međutim, ljudi ovde idu u treću krajnost pa im je sve dalje od Otoke pustinja i selendra, a nije ni blizu tako.
User avatar
sime_cipol
Posts: 23435
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#8843 Re: Cijene stanova All about

Post by sime_cipol »

Rekao sam vec jednom, ali hajde da ponovimo.
Docekati penziju u tudjem, u BiH, je ravno samoubistvu.
User avatar
Altsa
Posts: 9265
Joined: 19/03/2004 18:31

#8844 Re: Cijene stanova All about

Post by Altsa »

klix wrote: 09/04/2022 08:07 Meni bi bilo gore vozariti iz Tarčina ili Kiseljaka, nego biti podstanar na Malti. Pola života ti u prevozu prođe..

Bolje se pomiriti sa tim, da nećeš nikad imati svoj stan. Odeš u podstanare, više novca ti ostane da trošiš i uživaš, a ne digneš kreditčinu i jedva imaš da jedeš. Šta imaš od toga, što imaš svoj stan, nećeš ga u grob ponijeti. A vraćaš kredit do penzije. Bolje onda uživati i više trošiti.
Ko ima za trositi imat ce i za stan. Citav zivot nekome placati rentanje stana, a ne kupiti umjesto toga svoj stan pogotovo ako je u pitanju mlada osoba je cisti debilizam.
User avatar
Haris.ba
Posts: 35306
Joined: 08/09/2005 20:08

#8845 Re: Cijene stanova All about

Post by Haris.ba »

Black swan wrote: 09/04/2022 11:02 Cujem da djeca odmah idu u njemacku
Prodaju ovdje i iskoriste kao udio za kupovinu nekretnine u Njemackoj.
YouAreMyDestiny
Posts: 2852
Joined: 08/03/2021 17:27

#8846 Re: Cijene stanova All about

Post by YouAreMyDestiny »

Altsa wrote: 09/04/2022 15:52
klix wrote: 09/04/2022 08:07 Meni bi bilo gore vozariti iz Tarčina ili Kiseljaka, nego biti podstanar na Malti. Pola života ti u prevozu prođe..

Bolje se pomiriti sa tim, da nećeš nikad imati svoj stan. Odeš u podstanare, više novca ti ostane da trošiš i uživaš, a ne digneš kreditčinu i jedva imaš da jedeš. Šta imaš od toga, što imaš svoj stan, nećeš ga u grob ponijeti. A vraćaš kredit do penzije. Bolje onda uživati i više trošiti.
Ko ima za trositi imat ce i za stan. Citav zivot nekome placati rentanje stana, a ne kupiti umjesto toga svoj stan pogotovo ako je u pitanju mlada osoba je cisti debilizam.
Jest, ako ti je baš dobra plata. Ali ako je neki prosjek, onda imaš za kredit, režije i hranu. Teško da možeš negdje otputovati ili nešto sebi kupiti. Nego natežeš od prvog do prvog.

Što se starosti tiče, bolje otići u dom, nego djeci na grbaču. Ako nemaš djecu, onda opet dom. A i nemaš onda kome taj stan ostaviti.
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#8847 Re: Cijene stanova All about

Post by citroen xm »

Slažem se da ne treba dočekati starost kao podstanar i da treba stvarati dok si mlad.
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#8848 Re: Cijene stanova All about

Post by citroen xm »

klix wrote: 09/04/2022 16:02
Jest, ako ti je baš dobra plata. Ali ako je neki prosjek, onda imaš za kredit, režije i hranu. Teško da možeš negdje otputovati ili nešto sebi kupiti. Nego natežeš od prvog do prvog.

Što se starosti tiče, bolje otići u dom, nego djeci na grbaču. Ako nemaš djecu, onda opet dom. A i nemaš onda kome taj stan ostaviti.
Plata je trenutna stvar, a kupovina nekretnine dugoročna. Sa 50-60 godina ti zbog tog razmišljanja lako mogu prisjesti sva putovanja i nebitne kupovine. Ja ću rađe voziti auto od 2000 i otplaćivati svoj stan, nego voziti auto od 15000 i biti podstanar.

Ako ti je plata mala, biće ti mala i penzija tako da je bolje da se raspitaš o cijenama staračkih domova dok imaš vremena.
User avatar
sime_cipol
Posts: 23435
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#8849 Re: Cijene stanova All about

Post by sime_cipol »

Ako dvoje radi, prosjek plate 1000, to je 2000 kucni budzet.
Rata od 500 se moze podnijeti, pa polako. Patnja jeste, ali Boze moj. Mozda plata naraste, moze se nesto sa strane zaraditi.
Mislite da se rata od 1000€ u DE ne osjeti :?
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#8850 Re: Cijene stanova All about

Post by citroen xm »

Pa i kirija je 400. Vala ako 100 KM presuđuje u odnosu svoga i tuđeg, onda ne znam.
Post Reply