Cijene stanova All about
Moderator: anex
-
NediM17
- Posts: 26452
- Joined: 05/11/2009 11:49
#8826 Re: Cijene stanova All about
Uzece titulu najpozeljnijeg nezenje Seidu Masnici. 
- MehmedPasaMoric
- Posts: 2743
- Joined: 14/06/2017 17:07
#8827 Re: Cijene stanova All about
Pa u svijetu je sasvim normalno putovati 40 minuta-sat vremena do posla, samo kod nas se gleda da stan ne bude vise od tri tramvajske stanice udaljen od radnog mjesta... Ljudi su pobjegli iz velikih gradova jer ako vec moraju tripiti stres na poslu, u slobodno vrijeme ne moraju
-
snijeg_led
- Posts: 7898
- Joined: 08/12/2019 21:35
#8828 Re: Cijene stanova All about
Problem su skole
kod nas nije razvijena infrastruktura u novim daljim naseljima,
eno nesto ce na Trebevicu biti, tamo mislim uzeti stan, nemam djece a cist je zrak
kod nas nije razvijena infrastruktura u novim daljim naseljima,
eno nesto ce na Trebevicu biti, tamo mislim uzeti stan, nemam djece a cist je zrak
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83515
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#8829 Re: Cijene stanova All about
Nije isto putovati magistralama, autoputevima i kroz grad pobogu
- MehmedPasaMoric
- Posts: 2743
- Joined: 14/06/2017 17:07
#8830 Re: Cijene stanova All about
A nema skole u Tarcinu, Konjicu, Kiseljaku, Hadzicima, Brezi, Visokom...?snijeg_led wrote: ↑08/04/2022 22:50 Problem su skole
kod nas nije razvijena infrastruktura u novim daljim naseljima,
eno nesto ce na Trebevicu biti, tamo mislim uzeti stan, nemam djece a cist je zrak
- Haris.ba
- Posts: 35306
- Joined: 08/09/2005 20:08
#8831 Re: Cijene stanova All about
Sa djecom sve je problem. Od pedijatra, vrtica, skole...snijeg_led wrote: ↑08/04/2022 22:50 Problem su skole
kod nas nije razvijena infrastruktura u novim daljim naseljima,
eno nesto ce na Trebevicu biti, tamo mislim uzeti stan, nemam djece a cist je zrak
Helem, pisi malo detaljnije sta na Trebevicu, koliko je love...
A, ima. Vjerujem da ima skola i u Drvaru.MehmedPasaMoric wrote: ↑08/04/2022 22:52 A nema skole u Tarcinu, Konjicu, Kiseljaku, Hadzicima, Brezi, Visokom...?
Ja sam zavrsio jedan dio skolovanja u skoli izvan Sarajeva, pa kad sam dosao u Sarajevo ko vanzemaljac. Tek tad vidis da sta znace "nijanse". Da ne pricam o srednjoskolskom obrazovanju.
Last edited by Haris.ba on 08/04/2022 22:55, edited 1 time in total.
- tramvajtrojka
- Posts: 17066
- Joined: 27/04/2021 22:52
-
snijeg_led
- Posts: 7898
- Joined: 08/12/2019 21:35
#8833 Re: Cijene stanova All about
eh cuj sad tebe, pa nema 2. gimnazijaMehmedPasaMoric wrote: ↑08/04/2022 22:52A nema skole u Tarcinu, Konjicu, Kiseljaku, Hadzicima, Brezi, Visokom...?snijeg_led wrote: ↑08/04/2022 22:50 Problem su skole
kod nas nije razvijena infrastruktura u novim daljim naseljima,
eno nesto ce na Trebevicu biti, tamo mislim uzeti stan, nemam djece a cist je zrak
- Truba
- Posts: 93848
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#8834 Re: Cijene stanova All about
Kod nas se tih 40 minuta misteriozno pretvori u sat i 20MehmedPasaMoric wrote: ↑08/04/2022 22:46 Pa u svijetu je sasvim normalno putovati 40 minuta-sat vremena do posla, samo kod nas se gleda da stan ne bude vise od tri tramvajske stanice udaljen od radnog mjesta... Ljudi su pobjegli iz velikih gradova jer ako vec moraju tripiti stres na poslu, u slobodno vrijeme ne moraju
- MehmedPasaMoric
- Posts: 2743
- Joined: 14/06/2017 17:07
#8835 Re: Cijene stanova All about
Da se iko ikada u ovoj drzavi ozbiljno prihvatio neke reforme obrazovnog sistema ta vrsta srednje skole bi prva bila ukinutasnijeg_led wrote: ↑08/04/2022 22:54eh cuj sad tebe, pa nema 2. gimnazijaMehmedPasaMoric wrote: ↑08/04/2022 22:52
A nema skole u Tarcinu, Konjicu, Kiseljaku, Hadzicima, Brezi, Visokom...?![]()
-
YouAreMyDestiny
- Posts: 2852
- Joined: 08/03/2021 17:27
#8836 Re: Cijene stanova All about
Meni bi bilo gore vozariti iz Tarčina ili Kiseljaka, nego biti podstanar na Malti. Pola života ti u prevozu prođe..
Bolje se pomiriti sa tim, da nećeš nikad imati svoj stan. Odeš u podstanare, više novca ti ostane da trošiš i uživaš, a ne digneš kreditčinu i jedva imaš da jedeš. Šta imaš od toga, što imaš svoj stan, nećeš ga u grob ponijeti. A vraćaš kredit do penzije. Bolje onda uživati i više trošiti.
Bolje se pomiriti sa tim, da nećeš nikad imati svoj stan. Odeš u podstanare, više novca ti ostane da trošiš i uživaš, a ne digneš kreditčinu i jedva imaš da jedeš. Šta imaš od toga, što imaš svoj stan, nećeš ga u grob ponijeti. A vraćaš kredit do penzije. Bolje onda uživati i više trošiti.
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#8837 Re: Cijene stanova All about
I onda ostaneš podstanar i u penziji i dijete ti takođe bude podstanar. Ajd dijete radi pa plaća sebi košto ti plaćaš sada porodici, ali tebi kao penzioneru ostane za 2 metra kanapa da se objesiš.
Smatram da čovjek ako već zarađuje dovoljno da bude podstanar, treba da stvori nešto sebi i porodici. Kada otplaćuješ kredit ulažeš u svoje, kada si podstanar ulažeš samo u tuđe.
Smatram da čovjek ako već zarađuje dovoljno da bude podstanar, treba da stvori nešto sebi i porodici. Kada otplaćuješ kredit ulažeš u svoje, kada si podstanar ulažeš samo u tuđe.
- Truba
- Posts: 93848
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#8838 Re: Cijene stanova All about
Cujem da djeca odmah idu u njemacku
-
Daz
- Posts: 331
- Joined: 08/02/2018 12:14
#8839 Re: Cijene stanova All about
Samo treba praviti kuce. Gradjevinska mafija bi odmah pala. Ovako naprave tamnicu kao tibru na magistrali, balkon u balkon gleda..nigdje sunca i jos ti hladno uzmu 150000 bam. Nego lijepo u blazuj pa kakvu kucicu i eto te u sa za 20 min.
- Truba
- Posts: 93848
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#8840 Re: Cijene stanova All about
20 minuta helikopterom
- Ozimician
- Posts: 8144
- Joined: 05/09/2012 23:21
#8841 Re: Cijene stanova All about
Najjači su mi ovi što govore nema škole, nema doktora, nema ovog, nema onog... kako onda žive ljudi u tim mjestima?
Skoro svaki Dom zdravlja ima pedijatra, ginekologa, psihijatra, itd. Čak u tim manjim mjestima je primarna zdravstvena zaštita kvalitetnija nego u Sarajevu npr, je u Sarajevo olahko daju uputnice za bolnicu, daju i tamo, ali malo teže i malo više nastoje da riješe problem + morate uzeti i u obzir da je u Sarajevu (pogotovo na području grada) dobiti posao kao doktor - lutrija (čitaj: štela). Tako da oni koji nemaju štelu moraju ići raditi po tim manjim mjestima. E sad da vas pitam, da li biste više voljeli da vas liječi doktor koji je na radno mjesto došao preko štele ili onaj koji nije ?
Što se škola tiče, nemojte porediti doba kad ste vi išli u školu i doba u kojem djeca sad idu u školu, a tek pogotovo nemojte porediti doba u kojem djeca tek treba da krenu u školu. Danas vam je sve Online i sve što vam treba je kvalitetna internet konekcija i dijete može dobiti znanje koje zamisli, a u budućnosti sve više i ide ka tome. Jedna prosječna škola u Visokom nije ništa lošija od prosječne škole u Sarajevu. E sad je druga stvar što u Sarajevu postoje ove ''elitističke'' škole, većinom da se roditelji mogu hvaliti da im dijete ide tu u školu...
Pitajte za još savjeta xD
Skoro svaki Dom zdravlja ima pedijatra, ginekologa, psihijatra, itd. Čak u tim manjim mjestima je primarna zdravstvena zaštita kvalitetnija nego u Sarajevu npr, je u Sarajevo olahko daju uputnice za bolnicu, daju i tamo, ali malo teže i malo više nastoje da riješe problem + morate uzeti i u obzir da je u Sarajevu (pogotovo na području grada) dobiti posao kao doktor - lutrija (čitaj: štela). Tako da oni koji nemaju štelu moraju ići raditi po tim manjim mjestima. E sad da vas pitam, da li biste više voljeli da vas liječi doktor koji je na radno mjesto došao preko štele ili onaj koji nije ?
Što se škola tiče, nemojte porediti doba kad ste vi išli u školu i doba u kojem djeca sad idu u školu, a tek pogotovo nemojte porediti doba u kojem djeca tek treba da krenu u školu. Danas vam je sve Online i sve što vam treba je kvalitetna internet konekcija i dijete može dobiti znanje koje zamisli, a u budućnosti sve više i ide ka tome. Jedna prosječna škola u Visokom nije ništa lošija od prosječne škole u Sarajevu. E sad je druga stvar što u Sarajevu postoje ove ''elitističke'' škole, većinom da se roditelji mogu hvaliti da im dijete ide tu u školu...
Pitajte za još savjeta xD
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#8842 Re: Cijene stanova All about
Kakva li je socijalizacija djeteta koje ide u online školu? Nemojte pretjerivati, sve ima svojih prednosti i mana. Koliko nije dobra pretjerana gužva i užurbanost, toliko nije dobra ni izolovanost.
Međutim, ljudi ovde idu u treću krajnost pa im je sve dalje od Otoke pustinja i selendra, a nije ni blizu tako.
Međutim, ljudi ovde idu u treću krajnost pa im je sve dalje od Otoke pustinja i selendra, a nije ni blizu tako.
- sime_cipol
- Posts: 23435
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw
#8843 Re: Cijene stanova All about
Rekao sam vec jednom, ali hajde da ponovimo.
Docekati penziju u tudjem, u BiH, je ravno samoubistvu.
Docekati penziju u tudjem, u BiH, je ravno samoubistvu.
- Altsa
- Posts: 9265
- Joined: 19/03/2004 18:31
#8844 Re: Cijene stanova All about
Ko ima za trositi imat ce i za stan. Citav zivot nekome placati rentanje stana, a ne kupiti umjesto toga svoj stan pogotovo ako je u pitanju mlada osoba je cisti debilizam.klix wrote: ↑09/04/2022 08:07 Meni bi bilo gore vozariti iz Tarčina ili Kiseljaka, nego biti podstanar na Malti. Pola života ti u prevozu prođe..
Bolje se pomiriti sa tim, da nećeš nikad imati svoj stan. Odeš u podstanare, više novca ti ostane da trošiš i uživaš, a ne digneš kreditčinu i jedva imaš da jedeš. Šta imaš od toga, što imaš svoj stan, nećeš ga u grob ponijeti. A vraćaš kredit do penzije. Bolje onda uživati i više trošiti.
- Haris.ba
- Posts: 35306
- Joined: 08/09/2005 20:08
#8845 Re: Cijene stanova All about
Prodaju ovdje i iskoriste kao udio za kupovinu nekretnine u Njemackoj.
-
YouAreMyDestiny
- Posts: 2852
- Joined: 08/03/2021 17:27
#8846 Re: Cijene stanova All about
Jest, ako ti je baš dobra plata. Ali ako je neki prosjek, onda imaš za kredit, režije i hranu. Teško da možeš negdje otputovati ili nešto sebi kupiti. Nego natežeš od prvog do prvog.Altsa wrote: ↑09/04/2022 15:52Ko ima za trositi imat ce i za stan. Citav zivot nekome placati rentanje stana, a ne kupiti umjesto toga svoj stan pogotovo ako je u pitanju mlada osoba je cisti debilizam.klix wrote: ↑09/04/2022 08:07 Meni bi bilo gore vozariti iz Tarčina ili Kiseljaka, nego biti podstanar na Malti. Pola života ti u prevozu prođe..
Bolje se pomiriti sa tim, da nećeš nikad imati svoj stan. Odeš u podstanare, više novca ti ostane da trošiš i uživaš, a ne digneš kreditčinu i jedva imaš da jedeš. Šta imaš od toga, što imaš svoj stan, nećeš ga u grob ponijeti. A vraćaš kredit do penzije. Bolje onda uživati i više trošiti.
Što se starosti tiče, bolje otići u dom, nego djeci na grbaču. Ako nemaš djecu, onda opet dom. A i nemaš onda kome taj stan ostaviti.
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#8847 Re: Cijene stanova All about
Slažem se da ne treba dočekati starost kao podstanar i da treba stvarati dok si mlad.
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#8848 Re: Cijene stanova All about
Plata je trenutna stvar, a kupovina nekretnine dugoročna. Sa 50-60 godina ti zbog tog razmišljanja lako mogu prisjesti sva putovanja i nebitne kupovine. Ja ću rađe voziti auto od 2000 i otplaćivati svoj stan, nego voziti auto od 15000 i biti podstanar.klix wrote: ↑09/04/2022 16:02
Jest, ako ti je baš dobra plata. Ali ako je neki prosjek, onda imaš za kredit, režije i hranu. Teško da možeš negdje otputovati ili nešto sebi kupiti. Nego natežeš od prvog do prvog.
Što se starosti tiče, bolje otići u dom, nego djeci na grbaču. Ako nemaš djecu, onda opet dom. A i nemaš onda kome taj stan ostaviti.
Ako ti je plata mala, biće ti mala i penzija tako da je bolje da se raspitaš o cijenama staračkih domova dok imaš vremena.
- sime_cipol
- Posts: 23435
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw
#8849 Re: Cijene stanova All about
Ako dvoje radi, prosjek plate 1000, to je 2000 kucni budzet.
Rata od 500 se moze podnijeti, pa polako. Patnja jeste, ali Boze moj. Mozda plata naraste, moze se nesto sa strane zaraditi.
Mislite da se rata od 1000€ u DE ne osjeti
Rata od 500 se moze podnijeti, pa polako. Patnja jeste, ali Boze moj. Mozda plata naraste, moze se nesto sa strane zaraditi.
Mislite da se rata od 1000€ u DE ne osjeti
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#8850 Re: Cijene stanova All about
Pa i kirija je 400. Vala ako 100 KM presuđuje u odnosu svoga i tuđeg, onda ne znam.
