Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#8801 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

aktivacija wrote:Imamo li mi mehanicara koji posjeduje ovakvo znanje i sposobnost jednostavnog i preciznog objasnjenja moguceg problema na autu?????

http://www.autoservis-meic.hr/savjeti?p ... i&start=20

Tema: pitamo mehanicare..... procitam 5-6 stanica i u nas samo naprđivanje...demagogija....nigdje konstruktivnog savjeta....Mnogi forum koriste kao chat....
slabo ti to citas :wink:

mora bit i zajebancije malo :D
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39560
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#8802 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

kad se bude davao neki honorar racunaj da ce biti tako,ovako mrka kapa :lol:
User avatar
konektovan
Posts: 51454
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#8803 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

aktivacija wrote:Imamo li mi mehanicara koji posjeduje ovakvo znanje i sposobnost jednostavnog i preciznog objasnjenja moguceg problema na autu?????

http://www.autoservis-meic.hr/savjeti?p ... i&start=20

Tema: pitamo mehanicare..... procitam 5-6 stanica i u nas samo naprđivanje...demagogija....nigdje konstruktivnog savjeta....Mnogi forum koriste kao chat....
Pored silne zahebancije, sala, sprdanja, uvreda, vrijedjanja na ovom pdf-u, mogu ti reci, da na ovom forumu mozes dobiti i konkretnije i preciznije stvari nego od tog gospon Mejica, uz svo uvazavanje istog. Ja, a i mnogi ovdje, dobili smo mnogo savjeta, informacija, i detaljnih uputa, nadam se da ce i drugi to potvrditi, kako rijesiti problem. To da se forum koristi i za druge stvari, koristi, istina, dodje i kao nakskv ispusni ventil pa se cesto odluta od tematike, ali ipak postoji par ljudi, koji svojim znanjem mogu odgovoriti gotovo na svaki upit vezan za auto. :wink:
aktivacija
Posts: 265
Joined: 10/03/2014 15:12

#8804 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by aktivacija »

amar1994 wrote:
aktivacija wrote:Imamo li mi mehanicara koji posjeduje ovakvo znanje i sposobnost jednostavnog i preciznog objasnjenja moguceg problema na autu?????

http://www.autoservis-meic.hr/savjeti?p ... i&start=20

Tema: pitamo mehanicare..... procitam 5-6 stanica i u nas samo naprđivanje...demagogija....nigdje konstruktivnog savjeta....Mnogi forum koriste kao chat....
slabo ti to citas :wink:

mora bit i zajebancije malo :D

ma sve to stoji....ali ako je telefon problem...30 stranica ide prepucavanje jel bolji samsung ili ajfon....ako je auto...15 stranica se ubjedjuju koja auta su najpodloznija koroziji....itd itd....ko da dodjes na privatni teferic....a najcesci odgovor na nasem forumu je cuveno ,,proguglaj,, .... sa gornjim linkom sam samo htio pokazati kako izgleda kad neko ima znanje i zelju da pomogne, bez da mu moras biti najbolji jaran ili bez da mora da navija za isti tim....
User avatar
konektovan
Posts: 51454
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#8805 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Na gornjem linku niko nije dobio konkretan odgovor, procitaj malo bolje odgovore Mejica. :wink:
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#8806 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by supercali »

Mozda zato jer je ta stranica automobilska
A ovdje dodje i ona sto je zanima kuhanje i onaj koji pika playstation i svi mogu doci na ovu temu u terminu njihove dosade i beze malo cavrljati a haube nisu digli u zivotu
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#8807 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Maraschino »

bitanga_sa_otesa wrote:kad se bude davao neki honorar racunaj da ce biti tako,ovako mrka kapa :lol:
cuj honorar a za porciju cevapa i tufahiju bi se prodao. :D
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39560
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#8808 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

Maraschino wrote:
cuj honorar a za porciju cevapa i tufahiju bi se prodao. :D
pa i to je honorar :lol: :lol: :lol:
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#8809 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drndalo »

Tufahija...? Rastu apetiti...? Dogodine i Zacher tortu trazit'...?! :mrgreen:
User avatar
sve na kvadrat
Posts: 652
Joined: 02/02/2014 16:40

#8810 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by sve na kvadrat »

Gdje ima kupiti kvalitetne aksijalne lezajeve za Golf 4, prije par dana zamjenio prednji desni, juce gledam propo ko zeton, taj kupio u motorexu, neki KYB, 29 maraka platio i mrka kapa. Po mogucnosti da nadjem marku i kvalitet iz prve ugradnje..
User avatar
Qler
Posts: 25835
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#8811 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Qler »

A ima li u motorexu neki skuplji? Jer ja sam uzimao zadnji lezaj za svog forda, bio neki tako bezveze cca 100KM i bio SKF 250KM... jebi ga, ja uzeo SKF..
User avatar
sve na kvadrat
Posts: 652
Joined: 02/02/2014 16:40

#8812 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by sve na kvadrat »

Qler wrote:A ima li u motorexu neki skuplji? Jer ja sam uzimao zadnji lezaj za svog forda, bio neki tako bezveze cca 100KM i bio SKF 250KM... jebi ga, ja uzeo SKF..
Uzeo najskuplji, taj KYB. Zvao da reklamiram, kazu skini i donesi, uzmi drugi i ako se uvazi reklamacija vratit ce pare za taj sto je propo. Uglavnom danas odoh da uzmem Sachsov, pa cemo vidjeti da li on sta valja.
mahalas505
Posts: 2783
Joined: 08/10/2005 09:13

#8813 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mahalas505 »

bitanga_sa_otesa wrote:
Maraschino wrote:
cuj honorar a za porciju cevapa i tufahiju bi se prodao. :D
pa i to je honorar :lol: :lol: :lol:
Mislim da bi prije prosla krempita u odnosu na tufahiju :D .
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39560
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#8814 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

mahalas505 wrote: Mislim da bi prije prosla krempita u odnosu na tufahiju :D .
slabo mislis
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#8815 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by commendatore »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :izet: :izet: :izet:
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#8816 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Leon16v »

Zna li neko slucajno neku radnju koja nabavlja karoserijske dijelove za auta ?
Jedan Clio RS, od poznanika, imao je neki udes, i stradao branik, branik je nekako našao, ali onaj grill / rešetka od RSa, to je nemoguce naci.
U Renou mu traže 240 KM za tu rešetku, što mu je previše definitivno. da li ima neko da se bavi tim ?
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#8817 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by 530i »

Pogledajte na ebayu, premda RS model je to, nemojte očekivati jeftino.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39560
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#8818 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

nema toga ovdje,skupo je ,niko nam to ne trazi,pa ne nabavljamo....
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#8819 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by 530i »

Leon16v wrote:Zna li neko slucajno neku radnju koja nabavlja karoserijske dijelove za auta ?
Jedan Clio RS, od poznanika, imao je neki udes, i stradao branik, branik je nekako našao, ali onaj grill / rešetka od RSa, to je nemoguce naci.
U Renou mu traže 240 KM za tu rešetku, što mu je previše definitivno. da li ima neko da se bavi tim ?
PS
Je'l to ovaj sa pika bordo boje?!
User avatar
bleee_sa
Posts: 42324
Joined: 05/10/2014 22:35
Location: Ispod sunca zlatnoga

#8820 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bleee_sa »

bitanga_sa_otesa wrote:nema toga ovdje,skupo je ,niko nam to ne trazi,pa ne nabavljamo....
galsko smeće :D
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#8821 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Leon16v »

530i wrote:
Leon16v wrote:Zna li neko slucajno neku radnju koja nabavlja karoserijske dijelove za auta ?
Jedan Clio RS, od poznanika, imao je neki udes, i stradao branik, branik je nekako našao, ali onaj grill / rešetka od RSa, to je nemoguce naci.
U Renou mu traže 240 KM za tu rešetku, što mu je previše definitivno. da li ima neko da se bavi tim ?
PS
Je'l to ovaj sa pika bordo boje?!
Nije sa pika, ali znam za toga, taj ima gril na sebi, ali covjek prodaje sve u kompletu :lol:
Raspitivali smo se i kod njega.

Hvala u svakom slucaju :-D
toshiba00
Posts: 6
Joined: 27/10/2014 14:49

#8822 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by toshiba00 »

Interesuje me vas prijedlog kod koga bi odradio zamjenu seta kvacila i plivajuceg zamjca na pezo 307,i vasa iskustva :-) :? poz
User avatar
heat
Posts: 17438
Joined: 30/01/2013 10:58
Location: Sarajevo
Grijem se na: Ljubav
Vozim: ABCD
Contact:

#8823 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by heat »

Raja,

Gdje kupiti dijelove za Smart-a i kod koga uraditi Veliki i Mali servis u Sarajevu ? Cijene ako neko zna ?

LP
User avatar
kabal1337
Posts: 13449
Joined: 11/02/2012 21:08

#8824 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

heat wrote:Raja,

Gdje kupiti dijelove za Smart-a i kod koga uraditi Veliki i Mali servis u Sarajevu ? Cijene ako neko zna ?

LP
Jednom sam vidio kod Lekica na Ilidzi, bruku smartova. Od otpada... Neki preporucuju njega kao servisera za Mercedes i Smart. Kakav je nemam iskustva....
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39560
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#8825 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

kazu da je skup :D
Post Reply