Mojne se pravit baklava sadbleee_sa wrote:Ti si mene momčino s nekim pomješ'o
Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- commendatore
- Posts: 6044
- Joined: 26/03/2016 10:24
- Location: Niodaklevačka VukojeBIHа
#8776 Re: Pitamo Mehanicare ?
- bleee_sa
- Posts: 42324
- Joined: 05/10/2014 22:35
- Location: Ispod sunca zlatnoga
#8777 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ubiće te bitanga gedorom 
- commendatore
- Posts: 6044
- Joined: 26/03/2016 10:24
- Location: Niodaklevačka VukojeBIHа
#8778 Re: Pitamo Mehanicare ?
bleee_sa wrote:Ubiće te bitanga gedorom
Nece uspjet on je meanćar a nea gedore za moj vuglaš
- bleee_sa
- Posts: 42324
- Joined: 05/10/2014 22:35
- Location: Ispod sunca zlatnoga
#8779 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ima ćuskija 
- commendatore
- Posts: 6044
- Joined: 26/03/2016 10:24
- Location: Niodaklevačka VukojeBIHа
#8780 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jel i tebi bila cuskija u koluticbleee_sa wrote:Ima ćuskija
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#8781 Re: Pitamo Mehanicare ?
junior3 wrote:I ti Amare stavljaš filter od kamiona na auto, nisi mi jasan stvarno.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#8782 Re: Pitamo Mehanicare ?
bleee_sa wrote:Joj Amare što se ti puno zamaraš autom, ja da sam takav svakih pet dana bi u Jagomir iš'o
- commendatore
- Posts: 6044
- Joined: 26/03/2016 10:24
- Location: Niodaklevačka VukojeBIHа
#8783 Re: Pitamo Mehanicare ?
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#8784 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ovi su fakat identični sviamar1994 wrote:[
Al recimo vidi , evo ovaj kupio i najskuplji i najjeftiniji i srednji , svi isti haha![]()
![]()
https://passionford.com/forum/general-c ... arket.html
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#8785 Re: Pitamo Mehanicare ?
ma meni se cini da su svi isti530i wrote:Ovi su fakat identični sviamar1994 wrote:[
Al recimo vidi , evo ovaj kupio i najskuplji i najjeftiniji i srednji , svi isti haha![]()
![]()
https://passionford.com/forum/general-c ... arket.html![]()
- Rugafet
- Posts: 5472
- Joined: 14/12/2015 17:52
#8786 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ide ovaj moj tdi ko mecava...neka priča ko šta hoce
-
Kataklinger
- Posts: 1564
- Joined: 23/12/2013 11:02
#8787 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jesu li čemu ove TEXTAR kočione pločice? Rekoh majstoru da mi ugradi najskuplje koje nađe i on uze ovo. Kupio je u AC Školjić, valjda im je to bilo najbolje što su trenutno imali na stanju.
-
junior3
- Posts: 9131
- Joined: 20/02/2014 01:02
#8788 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kod mene su te textar, mehaničar mi reče da su jedne od boljih.
- TDK-90
- Posts: 1211
- Joined: 26/02/2012 12:15
#8789 Re: Pitamo Mehanicare ?
Odlicne ako su originalKataklinger wrote:Jesu li čemu ove TEXTAR kočione pločice? Rekoh majstoru da mi ugradi najskuplje koje nađe i on uze ovo. Kupio je u AC Školjić, valjda im je to bilo najbolje što su trenutno imali na stanju.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#8790 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ne prodaju na litar LM TT4500 , moram kupit 5
, al nije skupo 70KM kanta
, TT4200 90KM(sreca nije TeDi u mene
) 
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#8791 Re: Pitamo Mehanicare ?
Neće da nabavljaju...nije da nema inače.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#8792 Re: Pitamo Mehanicare ?
530i wrote:Neće da nabavljaju...nije da nema inače.
nas sta mi kaze , u zadnjih 5-6 god Vi ste prvi koji mi trazite ovo ulje
ASHondas u Paromlinskoj
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#8793 Re: Pitamo Mehanicare ?
Dobra je to cijena, a neka nabave ubuduće...ima LM zvaničnog uvoznika za BiH.
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#8794 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ja sam sipao taj 4200 prosli put, sad opet castrol, nije mi se hodalo. Mozda pred zimu opet njega.
-
preludezalude
- Posts: 7013
- Joined: 07/03/2012 00:09
#8795 Re: Pitamo Mehanicare ?
Povremeno mi se cuju ventili u stvari vjerovatno hidro podizaci neki ne odrade svoj posao. Zvuk je onaj prepoznatljivi klik klik klik klik. Planiram da kupujem i mijenjam hidro podizace. Interesuje me da li postoji neko pravilo kod mijenjanja? Da li se mijenjaju oni koji klikcu ili je pravilo da se mijenjaju svi u kompletu?
Prije 3000 km zamjenjeno ulje i nasuto LM 4600 5w-30. Slucajnost pa sad klikce, ili ne...ko ce ga znati.
Prije 3000 km zamjenjeno ulje i nasuto LM 4600 5w-30. Slucajnost pa sad klikce, ili ne...ko ce ga znati.
Last edited by preludezalude on 16/04/2017 12:33, edited 1 time in total.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#8796 Re: Pitamo Mehanicare ?
530i wrote:Dobra je to cijena, a neka nabave ubuduće...ima LM zvaničnog uvoznika za BiH.
-
encony
- Posts: 79
- Joined: 06/11/2015 15:51
#8797 Re: Pitamo Mehanicare ?
Trebao bih zamijeniti racvu vode koja se nalazi na glavi motora. U pitanju je golf 3 dizel. Pusta mi vodu na toj racvi, tacnije na na onom dijelu gdje je saraf. S obzirom da mi ne djeluje komplikovano da se to zamijeni, interesuje me kako ispustiti vodu iz sistema, odnosno na kojem mjestu jer pretpostavljam da ne bih trebao ispustiti sve vec samo do ispod onog nivoa na kojem je racva.
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#8798 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kolega je na Focusu mjenjao tu racvu, nije ispustao sve, a ta racva ga je izasla nekih 50 KM + ruke.encony wrote:Trebao bih zamijeniti racvu vode koja se nalazi na glavi motora. U pitanju je golf 3 dizel. Pusta mi vodu na toj racvi, tacnije na na onom dijelu gdje je saraf. S obzirom da mi ne djeluje komplikovano da se to zamijeni, interesuje me kako ispustiti vodu iz sistema, odnosno na kojem mjestu jer pretpostavljam da ne bih trebao ispustiti sve vec samo do ispod onog nivoa na kojem je racva.
Vjerovatno je slicno sto se tice postupka, a dijelovi mozda i jeftinije
-
encony
- Posts: 79
- Joined: 06/11/2015 15:51
#8799 Re: Pitamo Mehanicare ?
Za golfa 3 ta racva nije skuplja od 10 KM. Planirao sam da to sam zamijenim, samo jos da skontam na kojem crijevu da ispustim vodu kako bi izasla iz glave motora i dio iz crijeva koja su prikljucena na racvu.Leon16v wrote:Kolega je na Focusu mjenjao tu racvu, nije ispustao sve, a ta racva ga je izasla nekih 50 KM + ruke.encony wrote:Trebao bih zamijeniti racvu vode koja se nalazi na glavi motora. U pitanju je golf 3 dizel. Pusta mi vodu na toj racvi, tacnije na na onom dijelu gdje je saraf. S obzirom da mi ne djeluje komplikovano da se to zamijeni, interesuje me kako ispustiti vodu iz sistema, odnosno na kojem mjestu jer pretpostavljam da ne bih trebao ispustiti sve vec samo do ispod onog nivoa na kojem je racva.
Vjerovatno je slicno sto se tice postupka, a dijelovi mozda i jeftinije
-
aktivacija
- Posts: 265
- Joined: 10/03/2014 15:12
#8800 Re: Pitamo Mehanicare ?
Imamo li mi mehanicara koji posjeduje ovakvo znanje i sposobnost jednostavnog i preciznog objasnjenja moguceg problema na autu?????
http://www.autoservis-meic.hr/savjeti?p ... i&start=20
Tema: pitamo mehanicare..... procitam 5-6 stanica i u nas samo naprđivanje...demagogija....nigdje konstruktivnog savjeta....Mnogi forum koriste kao chat....
http://www.autoservis-meic.hr/savjeti?p ... i&start=20
Tema: pitamo mehanicare..... procitam 5-6 stanica i u nas samo naprđivanje...demagogija....nigdje konstruktivnog savjeta....Mnogi forum koriste kao chat....
