Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Locked
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#8751 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Alfons Kauders »

volta dzontra wrote:
Challenger__ wrote:
tvsabina wrote: ...Dakle sve probosanske (da ne kažem probošnjačke) partije po ovom pitanju...
Znači, Naša stranka je - "da ne kažem" - probošnjačka stranka?

OK.
Ja u ovoj konstataciji ne vidim nista lose. Bilo bi korektnije reci stranka koja pretendira na utjecaj medju biracima na vecinski bosnjackim podrucjima. Osvajanje vlasti na tim podrucjima i ostvarivanje izbornih obecanja na tim podrucjima drzave moze:

1. Medju biracima na vecinski H i S podrucjima poluciti dojam da je dobro dati glas NS-u
2. Moze dovesti do slicnih politickih projekata na vecinskim H i S podrucjima sto moze rezultirati ideoloskim koalicijama

Ako Srbi i Hrvati tamo gdje su u vecini ne kuze blagodati socijal-liberalizma to ne ogranicava NS da poluci uspjeh medju birackim tijelom koje je prirodno sklono liberalizmu...
Problem je sto su nesto slicno pokusali na proslim izborima... Rezultati nikakvi, vise su takvom igrom izgubili glasova u Sarajevu nego sto su dobili na vecinski S-H podrucjima.
User avatar
nosara
Posts: 22696
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#8752 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by nosara »

Pedja Kojovic wrote:libero

Vrlo kratko.
Ovo je jos jedan primjer licemjerne(infantilne) blokade drzavnog organa od strane predstavnika RS-a koji ima za cilj da pokaze da je BiH "nemoguca drzava".

Naravno da je BiH, koja zeli postati kandidat za clanstvo u EU, trebala glasati za rezoluciju za koju je glasala EU.
(Po meni to nije osnovni i jedini razlog - ali da ne ulazimo sada u tu pricu).



p.k.
:lol:

Tipicno...

Dakle, od sutra smo kandidati...? :-D

Ako je dodik infantilan, sta je onda onaj koji mu nabacuje zicere, a sta tek onaj koji ovog nabacivaca podrzava... :-)
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#8753 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Challenger__ »

Alfons Kauders wrote: Problem je sto su nesto slicno pokusali na proslim izborima... Rezultati nikakvi, vise su takvom igrom izgubili glasova u Sarajevu nego sto su dobili na vecinski S-H podrucjima.
To je zato što birači ("na većinskim S-H područjima"), kako dubokoumno reče @poznanik, "od stabla ne vide šumu".
User avatar
volta dzontra
Posts: 1587
Joined: 06/03/2012 10:50

#8754 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by volta dzontra »

Challenger__ wrote:
Alfons Kauders wrote: Problem je sto su nesto slicno pokusali na proslim izborima... Rezultati nikakvi, vise su takvom igrom izgubili glasova u Sarajevu nego sto su dobili na vecinski S-H podrucjima.
To je zato što birači ("na većinskim S-H područjima"), kako dubokoumno reče @poznanik, "od stabla ne vide šumu".
Pa vjerojatno su biraci na vecinskim S i H podrucjima neskloni liberalnim politickim idejama. I s tim treba racunati. I o je ok. Potpuno je liberalno uvaziti njihovu trajniju "neliberalnu" orijentaciju...
Kao sto je korektno probati iskoristiti to sto su biraci na vecinskim B podrucjima izrazito liberalni i skloni liberalno-demokratskim politickim modelima.
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#8755 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Challenger__ »

sve mi se čini da iskri od ironije, ali, jelte i to je legitimno ...
User avatar
volta dzontra
Posts: 1587
Joined: 06/03/2012 10:50

#8756 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by volta dzontra »

Challenger__ wrote:sve mi se čini da iskri od ironije, ali, jelte i to je legitimno ...
Nema podsmjeha ni prikrivenih znacenja pa nije ironija. Procitaj bez ucitavanja vlastite ideologije i shvatit ces da izjave argumentirano stoje. Teorijski i prakticno
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#8757 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Challenger__ »

Pa vjerojatno su biraci na vecinskim S i H podrucjima neskloni liberalnim politickim idejama. I s tim treba racunati. I o je ok. Potpuno je liberalno uvaziti njihovu trajniju "neliberalnu" orijentaciju...
Mogu se složiti.
Kao sto je korektno probati iskoristiti to sto su biraci na vecinskim B podrucjima izrazito liberalni i skloni liberalno-demokratskim politickim modelima.
Ovo mi zvuči kao čista za*ebancija, oprosti.
User avatar
volta dzontra
Posts: 1587
Joined: 06/03/2012 10:50

#8758 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by volta dzontra »

Challenger__ wrote:
Pa vjerojatno su biraci na vecinskim S i H podrucjima neskloni liberalnim politickim idejama. I s tim treba racunati. I o je ok. Potpuno je liberalno uvaziti njihovu trajniju "neliberalnu" orijentaciju...
Mogu se složiti.
Kao sto je korektno probati iskoristiti to sto su biraci na vecinskim B podrucjima izrazito liberalni i skloni liberalno-demokratskim politickim modelima.
Ovo mi zvuči kao čista za*ebancija, oprosti.
Izrazito liberalni s tim da je pojam liberalni ima politicko znacenje ne drustveno. "Liberalni" kao skloni liberalno-demokratskim politickim rjesenjima .....

Kad sam upotrijebio i za S i H pojam neliberalni nisam mislio da nisu skloni duvat vutra, sevit sa strane itd...nego takodjer na politicki kontekst
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#8759 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Challenger__ »

Političko, dabome.

Nego kako.
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#8760 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Challenger__ »

Fora je u tome, Džontra, što ti je promaklo da dio konzervativaca i ekstremne desnice (kod Bošnjaka) sebe dizajnira kao "liberale".
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#8761 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Challenger__ »

A nemali dio Srba i Hrvata, socijalno i liberalno orijentisanih, sebe dizajniraju kao narodnjake, desni centar.

I u tome je jedan od paradoksa na BH političkoj sceni.
User avatar
volta dzontra
Posts: 1587
Joined: 06/03/2012 10:50

#8762 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by volta dzontra »

Da. S oba posta se slazem. Nije toliki paradoks koliko je uvjetovana pozicija
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#8763 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Challenger__ »

volta dzontra wrote:Da. S oba posta se slazem. Nije toliki paradoks koliko je uvjetovana pozicija
Onda lako dođemo do zaključka da Naša stranka NIJE integralno bosansko-hercegovačka.
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#8764 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by -LIBERO- »

@Challenger__, odmah da kazem da je moj osvrt dobronamjeran :D . Da li postoji mogucnost da svoje misli i stavove, komentare i osvrte, forumulises u jednom postu, a ne ovako post za postom.
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#8765 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Challenger__ »

Postoji. Imaću na umu za ubuduće.
Harry Tuttle
Posts: 439
Joined: 06/08/2012 21:39
Location: Altona

#8766 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Harry Tuttle »

Pedja Kojovic wrote:libero

Vrlo kratko.
Ovo je jos jedan primjer licemjerne(infantilne) blokade drzavnog organa od strane predstavnika RS-a koji ima za cilj da pokaze da je BiH "nemoguca drzava".

Naravno da je BiH, koja zeli postati kandidat za clanstvo u EU, trebala glasati za rezoluciju za koju je glasala EU.
(Po meni to nije osnovni i jedini razlog - ali da ne ulazimo sada u tu pricu).



p.k.
:thumbup:
User avatar
volta dzontra
Posts: 1587
Joined: 06/03/2012 10:50

#8767 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by volta dzontra »

Challenger__ wrote:
volta dzontra wrote:Da. S oba posta se slazem. Nije toliki paradoks koliko je uvjetovana pozicija
Onda lako dođemo do zaključka da Naša stranka NIJE integralno bosansko-hercegovačka.
NS, tj. njezini ideolozi identificiraju stranku kao integralno bosansko-hercegovačku. To je njihov "pojam o sebi". Znači vjeruju da nastupaju s integralno bosansko-hercegovačkih pozicija tj. da je njihovo djelovanje usmjereno općem dobru svih bosansko-hercegovačkih građana.

To što dobar dio građana neće njihovu političku poziciju doživljavati kao integralno bosansko-hercegovačku tj. da realizacija njihovih političkih ciljeva ne vodi općoj dobrobiti svih to je ograničenje.

Slično se dogodilo SDP-u. Kad na izborima osvojiš glasove na području s većinskim bošnjačkim stanovništvom onda prirodno otklizaš u bošnjačku stranku. Sistem je takav
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#8768 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Challenger__ »

Da...

S tim što nije sve do sistema, nego je ponešto i do ideologa (ovde ne mislim na Peđu) i njihovog samoviđenja, autopercepcije. Naši prostori oskudjevaju u mnogo čemu, ali obiluju egom koji ide do egoističnog narcizma. U toj narcističkoj viziji "ja" i "mi" smo "Bosna", a sve drugo je slijepo, "ne vidi šumu od stabla", jer ne vidi njihovu "ljepotu".

Daleko je Bosna (i Hercegovina) od njihove narcističke, ideološke vizure.

Evo, konkretan, aktuelan primjer... Usjevi su, skoro pa propali, a kako stoji stvar, seljaci širom BiH neće imati čime da hrane stoku. Ispred BiH je - gladna godina. Opaka godina. Kako se postaviti u toj situaciji? Koje konkretne mjere - na tragu liberalnog modela - preduzeti? Da neće možda konsultovati "eksperta" za ustavno pravo iz Beča? Ama, hajde molim te...

Život ide jednom stazom, a ideolozi lebde u svojoj narcističkoj kuli od samoobmana.
Last edited by Anonymous on 08/08/2012 11:50, edited 1 time in total.
Reason: .
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#8769 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Challenger__ »

...
Last edited by Anonymous on 08/08/2012 11:50, edited 1 time in total.
Reason: opomena
User avatar
volta dzontra
Posts: 1587
Joined: 06/03/2012 10:50

#8770 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by volta dzontra »

Challenger__ wrote:Evo, konkretan, aktuelan primjer... Usjevi su, skoro pa propali, a kako stoji stvar, seljaci širom BiH neće imati čime da hrane stoku. Ispred BiH je - gladna godina. Opaka godina. Kako se postaviti u toj situaciji? Koje konkretne mjere - na tragu liberalnog modela - preduzeti? Da neće možda konsultovati "eksperta" za ustavno pravo iz Beča? Ama, hajde molim te...

Život ide jednom stazom, a ideolozi lebde u svojoj narcističkoj kuli od samoobmana.
Odobriti iz sredstava MMF-a još milijun maraka federalnom ministru Lijanoviću da kupuje billboarde po državi i tim plaća i kampanju svoje stranke jer čim se skine "kupuj domaće sa srcem" naljepit će se "glasaj srcem..." za istog lika koji više neće biti u crvenom mantilu nego u plavoj majici......

Nedodirljivi Jerko Lijanović i njegov sociopatski dugogodišnji kriminal nikada nije bio tema NS-a
Pedja Kojovic
Posts: 2920
Joined: 26/02/2009 18:27

#8771 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Pedja Kojovic »

Naša stranka o izjavi Bakira Izetbegovića



Naša stranka najoštrije osuđuje poruke koje je Bakir Izetbegović uputio sa stranačkog skupa u Tuzli, a koje po svom sadržaju predstavljaju još jedan udar na politički sistem koji bi on, kao predsjedavajući Predsjedništva BiH, morao da brani. Umjesto da potvrđuje načelo parlamentarne većine i smjenjivosti izabranih predstavnika, Izetbegović tvrdi da sljedbenici Alije Izetbegovića moraju biti zastupljeni u vlasti bez obzira na izborne rezultate, nazivajući sve ostale političke snage sljedbenicima Josipa Broza, Franje Tuđmana i Radovana Karadžića.



"Osim što se radi o jeziku neprimjerenom za nosioca najviše državne funkcije, tvrdnja Bakira Izetbegovića predstavlja historijski falsifikat: upravo je Alija Izetbegović 1990. godine sklopio predizbornu koaliciju s Radovanom Karadžićem, kao što je u ratu sklapao i sporazum s Tuđmanom. Bosna i Hercegovina i danas plaća cijenu njegove ideje o vršenju vlasti kao dogovoru naroda, čiji je jedini rezultat bio što je SDA dobila doživotnu apanažu na vlast i stvorila najveću korupcijsku hobotnicu u zemlji." poručio je član Predsjedništva Naše stranke Dino Mustafić.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59308
Joined: 15/12/2008 16:53

#8772 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by ultima_palabra »

Peđa, slaže li se Emina Ganić sa tim saopštenjem? :D
Pedja Kojovic
Posts: 2920
Joined: 26/02/2009 18:27

#8773 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Pedja Kojovic »

ultima palabra

Ne znam, nisam razgovarao s njom.
Svako nase saopstenje prolazi propisanu proceduru i predstavlja stav stranke.
U Nasoj stranci nije "nedopusteno" imati drugacije misljenje - statut to ohrabruje.
Odluke organa, s druge strane, su obavezujuce.

p.k.
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#8774 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by -LIBERO- »

Lejla Somun-Krupalija tako se kandidovala za načelnicu Općine Centar, a Sabina Ćudić za načelnicu Novog Sarajeva. Ajla Šišić njihova je odabranica za načelnicu sarajevskog Novog Grada, dok je Arijana Aganović predložena za načelnicu Starog Grada. Uz kandidatkinje, za načelnika Ilidže predložen je Elvis Vreto.
Pedja, znaci ovo je sto se tice kandidata za nacelnika/cu za sarajevske opstine+Ilidza. Sta je sa onom pricom oko direktne kandidature za gradonacelnika Sarajeva?? Postoji li neko ime, ili cemo na objavu imena cekati za neki adekvatan tajming za to.
Pedja Kojovic
Posts: 2920
Joined: 26/02/2009 18:27

#8775 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Pedja Kojovic »

libero

Naravno.
Ime naseg gradonacelnika cete znati prije glasanja.

p.k.
Locked