Telemach - ALL ABOUT 4

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#8751 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by un1ted »

:lol: :lol: :lol: :lol:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65982
Joined: 03/08/2010 19:04

#8752 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by kakavdanakneiskustvu »

Hercegoviina wrote:
un1ted wrote:
Hercegoviina wrote:hoce li se zamracivati utakmica hrvatske u 13 sati?
ako hoce da trazim selameta.

grobari napaceni
Zasto ovo adresirate na telemach (ili bilo kojeg drugog provajdera) !? Obrati se RAK-u s upitom...
kakav RAK? zasto se ne zamracuje na teritoriji gdje su hrvati vecina? ovo je politicko pitanje .


zato što u tim gradovima ljudi gledaju hrt zemaljskim putem,vjerovatno nelegalno,a kao kad se može hrt gledati zemaljskim putem onda nisu kabl. operatori zatamniti određene programe
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65982
Joined: 03/08/2010 19:04

#8753 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by kakavdanakneiskustvu »

Telemach wrote:
burekodsira wrote:kad ćete stići u Goražde
Hvala što se interesujete za naše usluge, ukoliko budemo dostupni na području Goražda kao i do sada, sve zainteresirane korisnike ćemo blagovremeno informisati.



kako na ovo pitanje odgovaraju a na neka škakljivija nikad ne odgovaraju
User avatar
Tiger 033
Posts: 8736
Joined: 12/11/2010 09:47
Location: Sarajevo

#8754 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Tiger 033 »

"NovaTV zabranila reemitovanje u BiH"

11.09.2013

Najgledanija hrvatska televizija Nova TV danas je uputila službeni dopis na adrese bh. kablovskih operatera i nadležnih regulatornih agencija u BiH sa sadržajem Upozorenja odnosno Zabrane daljnjeg reemitiranja programa Nove TV (kanali Nova TV i Doma TV) unutar televizijskih programa kablovskih operatera na telekomunikacijskom teritoriju Bosne i Hercegovine kao i teritoriju Republike Hrvatske.

"Ovim dopisom Vas pozivamo da hitno, ODMAH, učinite sve što je potrebno kako bi se program Nove TV prestao reemitirati unutar TV programa kabelskih operatera na teritoriju BiH.

Ističemo da niti autorska prava niti bilo koja druga srodna prava za program Nove TV nije na bilo koji način prenijet, niti je Nova TV d.d., niti davatelj licenci programskih sadržaja od kojih se sastoji program Nove TV, nisu opunomoćili AGICOU kao niti bilo koju drugu udrugu registriranu za kolektivno prikupljanje autorskih prava da ista štiti na području BiH, kao ni na bilo kojem drugom teritoriju.

Ujedno Vam želimo pojasniti kako ne postoji zakonska niti bilo koja druga pretpostavka temeljem koje bi bilo koja udruga za kolektivno zastupanje autora i drugih nositelja prava intelektualnog vlasništva, mogla legitimno tvrditi da je temeljem samog zakona ovlaštena dozvoliti retransmisiju TV programa bilo kojeg nakladnika na području BiH.

Bilo koje drugačije tumačenje dovelo bi do apsurda, odnosno do situacije u kojoj bi bilo koji TV nakladnik bilo gdje u svijetu mogao steći prava emitiranja/reemitiranja određenog TV sadržaja, koji će se, bez obzira na teritorijalno ograničenje, u sustavu kabla reemitirati na nekom drugom ili drugim područjima i na taj način onemogućiti korištenje ekskluzivnih prava emitiranja i postizanje komercijalnog učinka kako nositelju prava tako i drugom TV nakladniku kojem je dozvoljeno emitiranje na teritoriju reemitiranje.

Skrećemo Vam pažnju da smo u TV program Nove TV utrošili zaista znatna materijalna sredstva te je ovakvim postupkom, reemitiranjem programa Nove TV u programima kabelskih operatera koji se emitiraju na telekomunikacijsom teritoriju BiH, dovedeno u pitanje, kako povrat navedene investicije tako i zarada od prihoda od oglašavanja i emitiranja našeg ekskluzivnog partnera na teritoriju BiH.

Stoga ponavaljamo kako se program Nove TV na ovaj način, reemitiranjem u programu kabelskih operatera BiH, reemitira i u programu kabelskih operatera na teritoriju RH, koji reemitiraju program kabelskih operatera BiH, pa Vas pozivamo da takvo emitiranje programa onemogućite pod prijetnjom naknade pretrpljene štete.

Slijedom navedenog, reemitiranjem programa Nove TV (u kojima su sadržani naši sadržaji) nanosite štetu kako nama tako i našem eventualnom ekskluzivnom partneru za područje BiH te Vas zadnji puta upozoravamo da ćemo protiv Vas i svih kabelskih operatera na teritoriju BiH, zajedno sa svim vlasnicima licenci, pred nadležnim sudom pokrenuti postupak radi nadoknade štete.

Očekujemo Vašu obavijest i odgovarajuće dokaze o tome da ste onemogućili daljnju retransimisiju našeg programa na području BiH, a time i na teritoriju RH u mjeri u kojoj takva retransimisija krši naša prava", navodi se u upozorenju Nove TV.

Upozorenje odnosno zabrana je poslana na slejdeće adrese: Udruženje medijske industrije Sarajevo, Institut za itelektualno valsništvo Banjaluka, Institut za intelektualno vlasništvo Sarajevo, Regulatorna agencija za komunikacije BiH, Asocijacija kabelskih operatera, ART Company d.o.o. Kiseljak, Alvatel d.o.o. Zenica, Telemach d.o.o. Sarajevo, Hayat TV, Elta Kabel Doboj, Digitel Telekom Gradačac, Telekabel Zenica, KG-1 Goražde, Bojanić d.o.o. Jajce, KATV EGE Doboj-Jug, Telenet d.o.o. Zavidovići, CATV MV Novi Travnik, Telrad Bijeljina, Dom kulture Žepče, Elting d.o.o. Pale, Dom kulture Maglaj, Kompanija Elins Panić- Kep Brčko, Satelit d.o.o. Sarajevo, Ortak d.o.o Šipovo, Terc Trade Company d.o.o Prnjavor, Elta MT Srebrenik, Vi-Net Visoko, NTV Amna Tešanj, KA Elektronik Hadžići, EL-ĐEMO Sanski Most, KT Sara Drvar, Srijena Herc Ljubinje, Eling Inžinjering Teslić, Teing Prozor Rama, Netkom Banjaluka, El-Sat Novi Grad, CATV Sat Brod, Dalekovod Bihać, Miss Net Bihać, Varoš Žepče, KATV Zavidovići, ASK-KTV Ilidža, Telefon Komerc Lukavac, Koming-Pro Gradiška, VKT-net Bugojno i Cabel Net Velika Kladuša.

Treba istaći da na listi nema niti jednog IPTV operatera u BiH te nekoliko drugih kablovskih operatera.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65982
Joined: 03/08/2010 19:04

#8755 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by kakavdanakneiskustvu »

Tiger 033 wrote:"NovaTV zabranila reemitovanje u BiH"

11.09.2013

Najgledanija hrvatska televizija Nova TV danas je uputila službeni dopis na adrese bh. kablovskih operatera i nadležnih regulatornih agencija u BiH sa sadržajem Upozorenja odnosno Zabrane daljnjeg reemitiranja programa Nove TV (kanali Nova TV i Doma TV) unutar televizijskih programa kablovskih operatera na telekomunikacijskom teritoriju Bosne i Hercegovine kao i teritoriju Republike Hrvatske.

"Ovim dopisom Vas pozivamo da hitno, ODMAH, učinite sve što je potrebno kako bi se program Nove TV prestao reemitirati unutar TV programa kabelskih operatera na teritoriju BiH.

Ističemo da niti autorska prava niti bilo koja druga srodna prava za program Nove TV nije na bilo koji način prenijet, niti je Nova TV d.d., niti davatelj licenci programskih sadržaja od kojih se sastoji program Nove TV, nisu opunomoćili AGICOU kao niti bilo koju drugu udrugu registriranu za kolektivno prikupljanje autorskih prava da ista štiti na području BiH, kao ni na bilo kojem drugom teritoriju.

Ujedno Vam želimo pojasniti kako ne postoji zakonska niti bilo koja druga pretpostavka temeljem koje bi bilo koja udruga za kolektivno zastupanje autora i drugih nositelja prava intelektualnog vlasništva, mogla legitimno tvrditi da je temeljem samog zakona ovlaštena dozvoliti retransmisiju TV programa bilo kojeg nakladnika na području BiH.

Bilo koje drugačije tumačenje dovelo bi do apsurda, odnosno do situacije u kojoj bi bilo koji TV nakladnik bilo gdje u svijetu mogao steći prava emitiranja/reemitiranja određenog TV sadržaja, koji će se, bez obzira na teritorijalno ograničenje, u sustavu kabla reemitirati na nekom drugom ili drugim područjima i na taj način onemogućiti korištenje ekskluzivnih prava emitiranja i postizanje komercijalnog učinka kako nositelju prava tako i drugom TV nakladniku kojem je dozvoljeno emitiranje na teritoriju reemitiranje.

Skrećemo Vam pažnju da smo u TV program Nove TV utrošili zaista znatna materijalna sredstva te je ovakvim postupkom, reemitiranjem programa Nove TV u programima kabelskih operatera koji se emitiraju na telekomunikacijsom teritoriju BiH, dovedeno u pitanje, kako povrat navedene investicije tako i zarada od prihoda od oglašavanja i emitiranja našeg ekskluzivnog partnera na teritoriju BiH.

Stoga ponavaljamo kako se program Nove TV na ovaj način, reemitiranjem u programu kabelskih operatera BiH, reemitira i u programu kabelskih operatera na teritoriju RH, koji reemitiraju program kabelskih operatera BiH, pa Vas pozivamo da takvo emitiranje programa onemogućite pod prijetnjom naknade pretrpljene štete.

Slijedom navedenog, reemitiranjem programa Nove TV (u kojima su sadržani naši sadržaji) nanosite štetu kako nama tako i našem eventualnom ekskluzivnom partneru za područje BiH te Vas zadnji puta upozoravamo da ćemo protiv Vas i svih kabelskih operatera na teritoriju BiH, zajedno sa svim vlasnicima licenci, pred nadležnim sudom pokrenuti postupak radi nadoknade štete.

Očekujemo Vašu obavijest i odgovarajuće dokaze o tome da ste onemogućili daljnju retransimisiju našeg programa na području BiH, a time i na teritoriju RH u mjeri u kojoj takva retransimisija krši naša prava", navodi se u upozorenju Nove TV.

Upozorenje odnosno zabrana je poslana na slejdeće adrese: Udruženje medijske industrije Sarajevo, Institut za itelektualno valsništvo Banjaluka, Institut za intelektualno vlasništvo Sarajevo, Regulatorna agencija za komunikacije BiH, Asocijacija kabelskih operatera, ART Company d.o.o. Kiseljak, Alvatel d.o.o. Zenica, Telemach d.o.o. Sarajevo, Hayat TV, Elta Kabel Doboj, Digitel Telekom Gradačac, Telekabel Zenica, KG-1 Goražde, Bojanić d.o.o. Jajce, KATV EGE Doboj-Jug, Telenet d.o.o. Zavidovići, CATV MV Novi Travnik, Telrad Bijeljina, Dom kulture Žepče, Elting d.o.o. Pale, Dom kulture Maglaj, Kompanija Elins Panić- Kep Brčko, Satelit d.o.o. Sarajevo, Ortak d.o.o Šipovo, Terc Trade Company d.o.o Prnjavor, Elta MT Srebrenik, Vi-Net Visoko, NTV Amna Tešanj, KA Elektronik Hadžići, EL-ĐEMO Sanski Most, KT Sara Drvar, Srijena Herc Ljubinje, Eling Inžinjering Teslić, Teing Prozor Rama, Netkom Banjaluka, El-Sat Novi Grad, CATV Sat Brod, Dalekovod Bihać, Miss Net Bihać, Varoš Žepče, KATV Zavidovići, ASK-KTV Ilidža, Telefon Komerc Lukavac, Koming-Pro Gradiška, VKT-net Bugojno i Cabel Net Velika Kladuša.

Treba istaći da na listi nema niti jednog IPTV operatera u BiH te nekoliko drugih kablovskih operatera.



šta je alvatel d.o.o. zenica?
User avatar
Tiger 033
Posts: 8736
Joined: 12/11/2010 09:47
Location: Sarajevo

#8756 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Tiger 033 »

kakavdanakneiskustvu wrote:šta je alvatel d.o.o. zenica?
:? Ja sam znao za ovo...unazad par mjeseci sam pisao o ovome :roll: do duse na temi "BHTelekom All About" 8-)
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65982
Joined: 03/08/2010 19:04

#8757 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by kakavdanakneiskustvu »

Tiger 033 wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:šta je alvatel d.o.o. zenica?
:? Ja sam znao za ovo...unazad par mjeseci sam pisao o ovome :roll: do duse na temi "BHTelekom All About" 8-)


o novoj tv?
User avatar
Tiger 033
Posts: 8736
Joined: 12/11/2010 09:47
Location: Sarajevo

#8758 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Tiger 033 »

kakavdanakneiskustvu wrote:o novoj tv?
DA
User avatar
afannedim
Posts: 4228
Joined: 25/01/2011 09:26
Location: Bašćaršija

#8759 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by afannedim »

Koju put se već ovako dopisuju i traže.
User avatar
Tiger 033
Posts: 8736
Joined: 12/11/2010 09:47
Location: Sarajevo

#8760 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Tiger 033 »

afannedim wrote:Koju put se već ovako dopisuju i traže.
Ma nosi ih vise u 3PM svake druge godine ista prica :!: ili je Nova ili HRT :evil:

Ali NE kontam sta ima sa ovim Hayat TV,Dom kulture Žepče,Dom kulture Maglaj,NTV Amna Tešanj itd... :?: :-) :-) :-)
User avatar
Reglan
Posts: 5011
Joined: 04/01/2010 13:51
Location: Usa
Contact:

#8761 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Reglan »

satro europejci,KARINA i to velika.
User avatar
Maharadza
Posts: 17070
Joined: 30/01/2013 15:13

#8762 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Maharadza »

Tiger 033 wrote:
afannedim wrote:Koju put se već ovako dopisuju i traže.
Ma nosi ih vise u 3PM svake druge godine ista prica :!: ili je Nova ili HRT :evil:

Ali NE kontam sta ima sa ovim Hayat TV,Dom kulture Žepče,Dom kulture Maglaj,NTV Amna Tešanj itd... :?: :-) :-) :-)
Tako je, nego neka je više ukinu zajedno s HRT-ovima i umjesto njih ubace RTV Cazin, webcam sa bjelašnice kao i taj dom kulture u maglaju koji možda ima kakvih dobrih snimaka sa svirki?! :oops:

Šalu na stranu, bezobrazluk teški ali što je najgore, i ako je ukinu čisto sumnjam da će ovi naši operateri pronaći i ubaciti adekvatnu zamjenu u progr. šemu! Isto kao što nisu ubacili zamjene za Premier League i ESPN America! :twisted:
User avatar
afannedim
Posts: 4228
Joined: 25/01/2011 09:26
Location: Bašćaršija

#8763 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by afannedim »

Tiger 033 wrote:
afannedim wrote:Koju put se već ovako dopisuju i traže.
Ma nosi ih vise u 3PM svake druge godine ista prica :!: ili je Nova ili HRT :evil:

Ali NE kontam sta ima sa ovim Hayat TV,Dom kulture Žepče,Dom kulture Maglaj,NTV Amna Tešanj itd... :?: :-) :-) :-)
Meni ovo opet izgleda nekako cudno, kakav je spisak Operatera ovo kao sala neka ispade, jos objavio teve.ba :-D
The Realist
Posts: 6776
Joined: 31/03/2006 11:46
Location: Sarajevo

#8764 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by The Realist »

Tiger 033 wrote:
afannedim wrote:Koju put se već ovako dopisuju i traže.
Ma nosi ih vise u 3PM svake druge godine ista prica :!: ili je Nova ili HRT :evil:

Ali NE kontam sta ima sa ovim Hayat TV,Dom kulture Žepče,Dom kulture Maglaj,NTV Amna Tešanj itd... :?: :-) :-) :-)
Pa zato što su i to operateri, samo u sklopu tih domova, mada mislim da oni sa onom ELTA Kabel, ili kako već, surađuju.
kakaljin
Posts: 13498
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#8765 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by kakaljin »

kakavdanakneiskustvu wrote:
Hercegoviina wrote:
un1ted wrote:
Zasto ovo adresirate na telemach (ili bilo kojeg drugog provajdera) !? Obrati se RAK-u s upitom...
kakav RAK? zasto se ne zamracuje na teritoriji gdje su hrvati vecina? ovo je politicko pitanje .


zato što u tim gradovima ljudi gledaju hrt zemaljskim putem,vjerovatno nelegalno,a kao kad se može hrt gledati zemaljskim putem onda nisu kabl. operatori zatamniti određene programe
kako zemaljskim putem kada signal ide kroz kablovski sistem???????????????????????????????
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#8766 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by StupskaBitanga »

Nek u Duo i Trio pakete ubace koji HD kanal. Mislim nek im to bude među novitetima u budućnosti
User avatar
bato99
Posts: 1946
Joined: 30/04/2008 15:04
Location: starMO
Contact:

#8767 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by bato99 »

vrijeme im je da nam ubace koji novi kanal...za američke sportove nemamo nijedan..sramota :oops:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65982
Joined: 03/08/2010 19:04

#8768 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by kakavdanakneiskustvu »

kakavdanakneiskustvu wrote:
Hercegoviina wrote:
un1ted wrote:
Zasto ovo adresirate na telemach (ili bilo kojeg drugog provajdera) !? Obrati se RAK-u s upitom...
kakav RAK? zasto se ne zamracuje na teritoriji gdje su hrvati vecina? ovo je politicko pitanje .


zato što u tim gradovima ljudi gledaju hrt zemaljskim putem,vjerovatno nelegalno,a kao kad se može hrt gledati zemaljskim putem onda nisu kabl. operatori zatamniti određene programe
kako zemaljskim putem kada signal ide kroz kablovski sistem???????????????????????????????[/quote]



mogu i zemaljskim putem gledati hrt,kontaš,običnom antenom mogu hvatati signal hrt,ne treba im kablovska tv da bi gledali taj kanal
User avatar
semirsar
Posts: 9053
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#8769 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by semirsar »

Tamo dje i nejma zemaljskog pokrivanja ima kablovskog pod krinkom kako postoji zemaljsko, tako da se ne foliramo. Kao sto im ovdje trazite odgovore isto trazite cak i vise, svakodnevno, na nji'ovom forumcetu. Sto vise se pise na sve strane to ce se slika o njima samima siriti na sve strane dunjaluka i guglja... Pa da vidimo sta ce im ignorantski odnos prema korisnicima donijeti u buducnosti.
User avatar
Dactyl
Posts: 68
Joined: 04/12/2010 15:53
Location: Vandals' Kingdom

#8770 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Dactyl »

Pozdrav. Meni evo već 2 mjeseca ne radi Fight Channel i VH1 Adria, imam Trio paket tj. startni tv paket i koliko znam Fight Channel i VH1 se ubrajaju u isti?
kakaljin
Posts: 13498
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#8771 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by kakaljin »

kakavdanakneiskustvu wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
Hercegoviina wrote:
kakav RAK? zasto se ne zamracuje na teritoriji gdje su hrvati vecina? ovo je politicko pitanje .


zato što u tim gradovima ljudi gledaju hrt zemaljskim putem,vjerovatno nelegalno,a kao kad se može hrt gledati zemaljskim putem onda nisu kabl. operatori zatamniti određene programe
kako zemaljskim putem kada signal ide kroz kablovski sistem???????????????????????????????


mogu i zemaljskim putem gledati hrt,kontaš,običnom antenom mogu hvatati signal hrt,ne treba im kablovska tv da bi gledali taj kanal[/quote]

a zasto onda ide kroz kablovski sistem onda taj signal, nemoj mjesati kruske i jabuke

a da ne govorim o dijelovima BiH gdje i nema zemaljskog signala pa opet ima HRT 2 bez zatamljivanja.
User avatar
bato99
Posts: 1946
Joined: 30/04/2008 15:04
Location: starMO
Contact:

#8772 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by bato99 »

ubacujte koji britanski ili američki kanal jazavci :P
User avatar
Hercegoviina
Posts: 2850
Joined: 14/02/2013 14:11

#8773 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Hercegoviina »

bato99 wrote:ubacujte koji britanski ili američki kanal jazavci :P

jasta ce, to se placa.
Mustang1
Posts: 29919
Joined: 29/12/2010 17:31

#8774 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Mustang1 »

Ja opet pitam po ko zna koji put ali nikad mi niko ne odgovori :D

KOJI KANAL HOCETE DA MIJENJA ESPN ?
gidra
Posts: 4106
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#8775 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by gidra »

Mustang1 wrote:Ja opet pitam po ko zna koji put ali nikad mi niko ne odgovori :D

KOJI KANAL HOCETE DA MIJENJA ESPN ?
morel Arena šefe :D , ili Sky, Canal +, Al đazira sport ili ona Rumunski sportski Digisport tako nešto :D :sretan:
Naravno zahebavam se
Locked