Nisi stavio nikakav smajli pa samo da provjerim jesi ozbiljan?StupskaBitanga wrote:Ova vlada me svakim danom sve više oduševlljava sa novim potezima
Svaka čast
Vlada FBiH (2011 - .........?)
- vivaldi
- Posts: 7308
- Joined: 16/08/2008 15:56
#876 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#877 Re: Vlada FBiH
U SCT stranci.rokokoko wrote:
Ne kontam, pa zar Vijenac nije tunel kod Zenice negdje i zar to onda ne spada u posao Autocesta FBIH sa kojima je Trhulj vladao, pod jednim ili drugim nazivom? Kako onda posao dade SCT-u i to nakon debakla kojeg je SCT priredio na sarajevskoj zaobilaznici?
Molim da citas ovu rijec NAKON debakla SCT-a na sarajevskoj zaobilaznici, TRHULJ DAO SCT-u posao izgradnje NAJVECEG tunela u BIH, cije kasnjenje izgradnje moze blokirati pola dionica 5C?
U kojoj je stranci Trhulj, SDA?
Skandalozno, ekskluzivno, šokantno. Al' puštaj džingl, onaj neutralni.
- ultima_palabra
- Posts: 59303
- Joined: 15/12/2008 16:53
#878 Re: Vlada FBiH
Ako pogledaš uslove kredita koje daje EBRD vidjećeš da niko drugi ne ispunjava uslove... može biti da griješim, nisam imao vremena provjeravati, ali ovo sam pročitao na više mjesta.Banksy wrote:U SCT stranci.rokokoko wrote:
Ne kontam, pa zar Vijenac nije tunel kod Zenice negdje i zar to onda ne spada u posao Autocesta FBIH sa kojima je Trhulj vladao, pod jednim ili drugim nazivom? Kako onda posao dade SCT-u i to nakon debakla kojeg je SCT priredio na sarajevskoj zaobilaznici?
Molim da citas ovu rijec NAKON debakla SCT-a na sarajevskoj zaobilaznici, TRHULJ DAO SCT-u posao izgradnje NAJVECEG tunela u BIH, cije kasnjenje izgradnje moze blokirati pola dionica 5C?
U kojoj je stranci Trhulj, SDA?
Skandalozno, ekskluzivno, šokantno. Al' puštaj džingl, onaj neutralni.
-
ins
- Posts: 2741
- Joined: 12/05/2005 10:50
#879 Re: Vlada FBiH
don vito wrote:Za Masica se, donekle, slazem, iako mu treba dati vremena.stochar wrote:Ministarstvo energije, rudarstva i industrije - Eldar Trhulj (SDA)
kad se vozite cestama i ovo malo auto-puta, sjetite se erdala koji je bio dugogodisnji direktor direkcije za puteve. lik je svojevremeno izjavio da su prvi kilometri auto-puta neravan jer "nismo bili iskusni u gradnji". fuj!
Mislim da o Trhulju mnogi imaju neopravdano negativan stav sto je posljedica nekoliko stvari.
1. Erdal nije samoreklamer, ne vodi novinare u Kazahstan, ne kupuje naklonost "nezavisnih" medija kampanjama "Nije kasno za bolji zivot" itd.
2. Ljudi mijesaju nadleznosti i djelovanje Direkcije za AUTOCESTE (Trhulj) i Direkcije za CESTE (Ljubo Pravdic HDZ).
Sve sto je Trhuljeva direkcija trebala da uradi, uradila je u protekle dvije godine, za razliku od Direkcije za ceste u cijoj je nadleznosti Sarajevska zaobilaznica. I ovo sto se desilo sa tunelom Vijenac i propascu SCT-a, Direkcija za autoceste je sve uradila po zakonu, medjunarodnim tenderima sto je bio uslov za dobijanje kredita.
Upravo tako, Trhulj je odlicno ustrojio FEDA, i razultati se vide! Eno se tamo radi punom parom.
Oko tunela Vijenac FEDA nista nije mogla po pitanju SCT, jer Direkcija za Ceste gdje je bio Pravdic (HDZBiH) nije radila svoj posao, odnosno nisu bili pokrenuli proceduru zbog krsenja ugovora. Time su FEDA svezali ruke, i ona je morala prihvatiti ponudu SCT.
Ali cim je SCT napravio prvu gresku, FEDA raskinula ugovor i u roku od 45 dana sklopila novi, sa Primorjem i BH konzorcijem.
- H4v4t4R
- Posts: 171
- Joined: 05/03/2011 21:41
#880 Re: Vlada FBiH
samo da malo pojasnim, Trhulj je u SDA.Banksy wrote:U SCT stranci.rokokoko wrote:
Ne kontam, pa zar Vijenac nije tunel kod Zenice negdje i zar to onda ne spada u posao Autocesta FBIH sa kojima je Trhulj vladao, pod jednim ili drugim nazivom? Kako onda posao dade SCT-u i to nakon debakla kojeg je SCT priredio na sarajevskoj zaobilaznici?
Molim da citas ovu rijec NAKON debakla SCT-a na sarajevskoj zaobilaznici, TRHULJ DAO SCT-u posao izgradnje NAJVECEG tunela u BIH, cije kasnjenje izgradnje moze blokirati pola dionica 5C?
U kojoj je stranci Trhulj, SDA?
Skandalozno, ekskluzivno, šokantno. Al' puštaj džingl, onaj neutralni.
SCT stranka je zapravo SzBIH, pošto je Harisov guzni haver Jata doveo SCT u BIH. Zahvaljujući ljudima iz SzBIH, i uslovima koje propisao EBRD SCT je dobijala milionske poslove u Federaciji. Naravno Jata je tu uzimao procenat za Havera
-
StupskaBitanga
- Posts: 14873
- Joined: 20/12/2006 16:59
#881 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Sve više se odmotava klupko kako i šta je radio Hare sve po principu 100% BiHsamo da malo pojasnim, Trhulj je u SDA.
SCT stranka je zapravo SzBIH, pošto je Harisov guzni haver Jata doveo SCT u BIH. Zahvaljujući ljudima iz SzBIH, i uslovima koje propisao EBRD SCT je dobijala milionske poslove u Federaciji. Naravno Jata je tu uzimao procenat za Havera
Neka smo ga otjerali pa makar
Hvala Bogu sada više nema tih njegovih firmi
-
žuta
- Posts: 527
- Joined: 19/01/2011 09:23
#882 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
pola "kadrova" od Hareta prešlo kod Zlaje
- poznanik
- Posts: 6749
- Joined: 12/05/2010 16:18
- Location: Novo Sarajevo
#883 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
žuta wrote:pola "kadrova" od Hareta prešlo kod Zlaje
Ne brini, kad razjebu Zlajinu stranku, vratiće se...
- vee-jay
- Posts: 9839
- Joined: 22/06/2004 20:50
- Location: --- nisam vise ovdje ---
#884 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
ona bolja polovinažuta wrote:pola "kadrova" od Hareta prešlo kod Zlaje
- Truba
- Posts: 93788
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#885 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
šta će ova vlada sa Hidrogradnjom ???
-
žuta
- Posts: 527
- Joined: 19/01/2011 09:23
#886 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Kad Zlaja potone ovi Haretovi odoše dalje 
- Truba
- Posts: 93788
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#887 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
zlaja po vama tone od 96. a nikad jači
- poznanik
- Posts: 6749
- Joined: 12/05/2010 16:18
- Location: Novo Sarajevo
#888 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Pa jačaju ga "prebjezi"komi wrote:zlaja po vama tone od 96. a nikad jači
- konrad
- Posts: 724
- Joined: 27/03/2009 18:39
#889 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Znaci 30% garant, plus poskupljenje plina, mislim koje je toyugi wrote:I dok se danima bjesomučno vode rasprave oko formiranja vlasti,o tome šta je Zlaja doručkovao ručao i večerao, o tome jel Čović ljut ili nije što se vlast formirala bez njega, da li je Tihić izvršio operaciju ušiju pa je sad manje klempav,da li je Lijanović završio samo osmogodišnju školu,jel kočijaš iz Laktaša preveslao ove naše blečke etc etc laganini onako na hinjaka prolaze neke stvari od egzistencijalnog značaja za ovu našu bosansku sirotinju al zaboli vlast, a izgleda i nas same za sve to!!!!
Ako FERK prihvati zahtjev "Elektroprivrede BiH: Struja za domaćinstva skuplja za 47,4 posto!
Autor M. AVDIĆ 2011-06-12 06:20:00
Građanima nikada nije jasno rečeno koliko poskupljenje stvarno traži EPBiH, upozoravaju iz Saveza udruženja potrošača BiH
Građanima Federacije BiH struja bi mogla poskupjeti za 47,4 posto, a ne za 30 posto, kako je to do sada iznošeno u javnost, upozoravaju iz Saveza udruženja potrošača BiH.
Ovo fakat nema nigdje, da se narod toliko ekonomski izrabljuje, da se uski krug ljudi bogati nenormalno i da niko nista da kaze u vezi toga. Ako neko nesto i krene odmah se to preusmjeri na nacionalnu osnovu, krv udari u glavu umjesto medju noge i skrene se sa teme.
Prvo je trebalo pola godine poslije izbora da se oformi vlast, hej pola godine, a sad ce trebat jos pola godine da se odredi novi mandatar i bas super da raja ima o cemu da prica, a u medjuvremenu poskupljuje ovo-ono, narod gladuje.
-
Bloger
- Posts: 359
- Joined: 18/05/2010 12:05
#890 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Gledao sam ZNAČI intervju s direktorom EPBiH Elvedinom Grabovicom. Nije neki stručnjak, to se vidi, ali je rječit i onako naočit...
-
žuta
- Posts: 527
- Joined: 19/01/2011 09:23
#891 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Tužno je što u ovoj jebenoj Bosni nisi čovjek stručnjak ako nisi u stranci i ti iz stranke samo sjede u foteljama dok stručnjaci rade svoj posao -jedino što znaju je dat nalog da se lova prebaci .........
-
The 51st State
- Posts: 16743
- Joined: 12/01/2008 12:06
#892 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
najlosiji potez sdp-a dosad, za tako kompleksan privredni sistem kao sto je elektroprivreda imperativ je za generalnog direktora postaviti covjeka koji ima nekog pojma o firmi kojoj je direktor.Bloger wrote:Gledao sam ZNAČI intervju s direktorom EPBiH Elvedinom Grabovicom. Nije neki stručnjak, to se vidi, ali je rječit i onako naočit...
- Truba
- Posts: 93788
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#893 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
valjda mu je nadzorni odbor dobar ili kako to već hoda...
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#894 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Po kojim objektivnim parametrima je koji od bivsih bio dobar direktor? Mozda su fakat ukinuli najbolje sto smo imali, samo se ne zna. 
-
The 51st State
- Posts: 16743
- Joined: 12/01/2008 12:06
#895 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
meni je jerlagic bio ok, 400 000 miliona poslova domacim firmama za vrijeme njegovog mandata, uvezani rudnici u sistem, sve to uz standardne opstrukcije.madner wrote:Po kojim objektivnim parametrima je koji od bivsih bio dobar direktor? Mozda su fakat ukinuli najbolje sto smo imali, samo se ne zna.
- brzica
- Posts: 782
- Joined: 17/11/2010 14:05
#896 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Ovo OK izgleda kod nekih ima široko značenje.
I meni je bio OK ako je OK kad netko poduzeće koje vrijedi
3,1 milijardu KM dovede do vrijednosti 2,2 milijarde.
Stvarno je OK uvezivanje rudnika kako bi se dobilo 50.000
glasova na izborima, a znaš unaprijed da im nećeš/ne možeš
isplatiti ono što ste se dogovorili. Vjerojatno je OK i kad na
silu, bez ijedne dozvole, probaš potpisati ugovor o vjetroelektranama
u trenutku kad vidiš da si izgubio vlast.
OK?
I meni je bio OK ako je OK kad netko poduzeće koje vrijedi
3,1 milijardu KM dovede do vrijednosti 2,2 milijarde.
Stvarno je OK uvezivanje rudnika kako bi se dobilo 50.000
glasova na izborima, a znaš unaprijed da im nećeš/ne možeš
isplatiti ono što ste se dogovorili. Vjerojatno je OK i kad na
silu, bez ijedne dozvole, probaš potpisati ugovor o vjetroelektranama
u trenutku kad vidiš da si izgubio vlast.
OK?
-
The 51st State
- Posts: 16743
- Joined: 12/01/2008 12:06
#897 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
ne vidim da rudari strajkuju svaki dan kao sto su prije par godina, normalno da ti dubiozni kolektivi smanje vrijednost kratkorocno, docim na duzi period bumo vidjeli, nije to bolan aba telekom...brzica wrote:Ovo OK izgleda kod nekih ima široko značenje.
I meni je bio OK ako je OK kad netko poduzeće koje vrijedi
3,1 milijardu KM dovede do vrijednosti 2,2 milijarde.
Stvarno je OK uvezivanje rudnika kako bi se dobilo 50.000
glasova na izborima, a znaš unaprijed da im nećeš/ne možeš
isplatiti ono što ste se dogovorili. Vjerojatno je OK i kad na
silu, bez ijedne dozvole, probaš potpisati ugovor o vjetroelektranama
u trenutku kad vidiš da si izgubio vlast.
OK?
- brzica
- Posts: 782
- Joined: 17/11/2010 14:05
#898 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Pa poanta uvezivanja rudnika u koncern i obećanja rudarima
da će imati veće plaće je bila u tome da ne bi štrajkali pred
izbore.
Zaprijetili su opet štrajkom, ali je i Komšić bio u obilasku,
kao i Nikšić i Trhulj i obećali su skoro rješavanje problema.
Ne samo sa plaćama nego i sa ulaganjima u opremu. To će
se za početak raditi smanjivanjem primanja od 10% uposlenim
u drugim dijelovima koncerna (čitaj EP BiH) i ujednačavanjem
neoporezivih primanja za sve djelatnike.
A sličan je slučaj sa BH Telecom-om. Ako ostave sadašnjeg direktora,
a čuo sam da hoće jer je svakako pred mirovinom, imat ćemo
isti rezultat kao i u EP BiH.
A ne moraju padati vrijednosti poduzeća, kako si to zaključio/la.I kako
će padati ako se stalno navodilo kako se ulaže u izgradnju blokova,
kupovinu opreme i sl. Valjda bi trebalo rasti.
Nitko mi ne može objasniti kako monopolist može propadati
Pogotovo energetski i telekomunikacijski divovi.
Iako to pokušavaju političke elite prikazati kao normalno u zadnjih
20 godina, kako bi oni izvlačili dobit.
da će imati veće plaće je bila u tome da ne bi štrajkali pred
izbore.
Zaprijetili su opet štrajkom, ali je i Komšić bio u obilasku,
kao i Nikšić i Trhulj i obećali su skoro rješavanje problema.
Ne samo sa plaćama nego i sa ulaganjima u opremu. To će
se za početak raditi smanjivanjem primanja od 10% uposlenim
u drugim dijelovima koncerna (čitaj EP BiH) i ujednačavanjem
neoporezivih primanja za sve djelatnike.
A sličan je slučaj sa BH Telecom-om. Ako ostave sadašnjeg direktora,
a čuo sam da hoće jer je svakako pred mirovinom, imat ćemo
isti rezultat kao i u EP BiH.
A ne moraju padati vrijednosti poduzeća, kako si to zaključio/la.I kako
će padati ako se stalno navodilo kako se ulaže u izgradnju blokova,
kupovinu opreme i sl. Valjda bi trebalo rasti.
Nitko mi ne može objasniti kako monopolist može propadati
Pogotovo energetski i telekomunikacijski divovi.
Iako to pokušavaju političke elite prikazati kao normalno u zadnjih
20 godina, kako bi oni izvlačili dobit.
-
pičić
- Posts: 3
- Joined: 16/06/2011 11:28
#899 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
[quote="Bloger"]Gledao sam ZNAČI intervju s direktorom EPBiH Elvedinom Grabovicom. Nije neki stručnjak, to se vidi, ali je rječit i onako naočit...[/quote]
jel nas to zajebavaš............
Znači tako
-
StupskaBitanga
- Posts: 14873
- Joined: 20/12/2006 16:59
#900 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Meni uopšte ne smeta što je E.G u 60min govorio ZNAČI
to jednostavno ZNAČI dalik nikada nije imao nastup na televiziji tj javni nastup
Malo je trema učinila svoje što je sasvim opravdano
Mislim i znam da ovi što se smiju podržavaju Amera J. i njegovu svitu na čelu sa Vahidom H. i Lepim koji su oplčjačkali EPBiH i doveli ju do enormnih gubitaka
to jednostavno ZNAČI dalik nikada nije imao nastup na televiziji tj javni nastup
Malo je trema učinila svoje što je sasvim opravdano
Mislim i znam da ovi što se smiju podržavaju Amera J. i njegovu svitu na čelu sa Vahidom H. i Lepim koji su oplčjačkali EPBiH i doveli ju do enormnih gubitaka
