Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post Reply
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#876 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by vivaldi »

StupskaBitanga wrote:Ova vlada me svakim danom sve više oduševlljava sa novim potezima
Svaka čast
Nisi stavio nikakav smajli pa samo da provjerim jesi ozbiljan?
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#877 Re: Vlada FBiH

Post by Banksy »

rokokoko wrote:
Ne kontam, pa zar Vijenac nije tunel kod Zenice negdje i zar to onda ne spada u posao Autocesta FBIH sa kojima je Trhulj vladao, pod jednim ili drugim nazivom? Kako onda posao dade SCT-u i to nakon debakla kojeg je SCT priredio na sarajevskoj zaobilaznici?
Molim da citas ovu rijec NAKON debakla SCT-a na sarajevskoj zaobilaznici, TRHULJ DAO SCT-u posao izgradnje NAJVECEG tunela u BIH, cije kasnjenje izgradnje moze blokirati pola dionica 5C?

U kojoj je stranci Trhulj, SDA?
U SCT stranci.
Skandalozno, ekskluzivno, šokantno. Al' puštaj džingl, onaj neutralni.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59303
Joined: 15/12/2008 16:53

#878 Re: Vlada FBiH

Post by ultima_palabra »

Banksy wrote:
rokokoko wrote:
Ne kontam, pa zar Vijenac nije tunel kod Zenice negdje i zar to onda ne spada u posao Autocesta FBIH sa kojima je Trhulj vladao, pod jednim ili drugim nazivom? Kako onda posao dade SCT-u i to nakon debakla kojeg je SCT priredio na sarajevskoj zaobilaznici?
Molim da citas ovu rijec NAKON debakla SCT-a na sarajevskoj zaobilaznici, TRHULJ DAO SCT-u posao izgradnje NAJVECEG tunela u BIH, cije kasnjenje izgradnje moze blokirati pola dionica 5C?

U kojoj je stranci Trhulj, SDA?
U SCT stranci.
Skandalozno, ekskluzivno, šokantno. Al' puštaj džingl, onaj neutralni.
Ako pogledaš uslove kredita koje daje EBRD vidjećeš da niko drugi ne ispunjava uslove... može biti da griješim, nisam imao vremena provjeravati, ali ovo sam pročitao na više mjesta.
ins
Posts: 2741
Joined: 12/05/2005 10:50

#879 Re: Vlada FBiH

Post by ins »

don vito wrote:
stochar wrote:Ministarstvo energije, rudarstva i industrije - Eldar Trhulj (SDA)

kad se vozite cestama i ovo malo auto-puta, sjetite se erdala koji je bio dugogodisnji direktor direkcije za puteve. lik je svojevremeno izjavio da su prvi kilometri auto-puta neravan jer "nismo bili iskusni u gradnji". fuj!
Za Masica se, donekle, slazem, iako mu treba dati vremena.

Mislim da o Trhulju mnogi imaju neopravdano negativan stav sto je posljedica nekoliko stvari.
1. Erdal nije samoreklamer, ne vodi novinare u Kazahstan, ne kupuje naklonost "nezavisnih" medija kampanjama "Nije kasno za bolji zivot" itd.
2. Ljudi mijesaju nadleznosti i djelovanje Direkcije za AUTOCESTE (Trhulj) i Direkcije za CESTE (Ljubo Pravdic HDZ).

Sve sto je Trhuljeva direkcija trebala da uradi, uradila je u protekle dvije godine, za razliku od Direkcije za ceste u cijoj je nadleznosti Sarajevska zaobilaznica. I ovo sto se desilo sa tunelom Vijenac i propascu SCT-a, Direkcija za autoceste je sve uradila po zakonu, medjunarodnim tenderima sto je bio uslov za dobijanje kredita.


Upravo tako, Trhulj je odlicno ustrojio FEDA, i razultati se vide! Eno se tamo radi punom parom.

Oko tunela Vijenac FEDA nista nije mogla po pitanju SCT, jer Direkcija za Ceste gdje je bio Pravdic (HDZBiH) nije radila svoj posao, odnosno nisu bili pokrenuli proceduru zbog krsenja ugovora. Time su FEDA svezali ruke, i ona je morala prihvatiti ponudu SCT.

Ali cim je SCT napravio prvu gresku, FEDA raskinula ugovor i u roku od 45 dana sklopila novi, sa Primorjem i BH konzorcijem.
User avatar
H4v4t4R
Posts: 171
Joined: 05/03/2011 21:41

#880 Re: Vlada FBiH

Post by H4v4t4R »

Banksy wrote:
rokokoko wrote:
Ne kontam, pa zar Vijenac nije tunel kod Zenice negdje i zar to onda ne spada u posao Autocesta FBIH sa kojima je Trhulj vladao, pod jednim ili drugim nazivom? Kako onda posao dade SCT-u i to nakon debakla kojeg je SCT priredio na sarajevskoj zaobilaznici?
Molim da citas ovu rijec NAKON debakla SCT-a na sarajevskoj zaobilaznici, TRHULJ DAO SCT-u posao izgradnje NAJVECEG tunela u BIH, cije kasnjenje izgradnje moze blokirati pola dionica 5C?

U kojoj je stranci Trhulj, SDA?
U SCT stranci.
Skandalozno, ekskluzivno, šokantno. Al' puštaj džingl, onaj neutralni.
samo da malo pojasnim, Trhulj je u SDA.

SCT stranka je zapravo SzBIH, pošto je Harisov guzni haver Jata doveo SCT u BIH. Zahvaljujući ljudima iz SzBIH, i uslovima koje propisao EBRD SCT je dobijala milionske poslove u Federaciji. Naravno Jata je tu uzimao procenat za Havera ;-)
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#881 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by StupskaBitanga »

samo da malo pojasnim, Trhulj je u SDA.

SCT stranka je zapravo SzBIH, pošto je Harisov guzni haver Jata doveo SCT u BIH. Zahvaljujući ljudima iz SzBIH, i uslovima koje propisao EBRD SCT je dobijala milionske poslove u Federaciji. Naravno Jata je tu uzimao procenat za Havera ;-)
Sve više se odmotava klupko kako i šta je radio Hare sve po principu 100% BiH

Neka smo ga otjerali pa makar
Hvala Bogu sada više nema tih njegovih firmi
žuta
Posts: 527
Joined: 19/01/2011 09:23

#882 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by žuta »

pola "kadrova" od Hareta prešlo kod Zlaje
User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#883 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by poznanik »

žuta wrote:pola "kadrova" od Hareta prešlo kod Zlaje

Ne brini, kad razjebu Zlajinu stranku, vratiće se... :oops:
User avatar
vee-jay
Posts: 9839
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: --- nisam vise ovdje ---

#884 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by vee-jay »

žuta wrote:pola "kadrova" od Hareta prešlo kod Zlaje
ona bolja polovina :D
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#885 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by Truba »

šta će ova vlada sa Hidrogradnjom ???
žuta
Posts: 527
Joined: 19/01/2011 09:23

#886 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by žuta »

Kad Zlaja potone ovi Haretovi odoše dalje :lol:
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#887 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by Truba »

zlaja po vama tone od 96. a nikad jači
User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#888 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by poznanik »

komi wrote:zlaja po vama tone od 96. a nikad jači
Pa jačaju ga "prebjezi" :D
User avatar
konrad
Posts: 724
Joined: 27/03/2009 18:39

#889 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by konrad »

yugi wrote:I dok se danima bjesomučno vode rasprave oko formiranja vlasti,o tome šta je Zlaja doručkovao ručao i večerao, o tome jel Čović ljut ili nije što se vlast formirala bez njega, da li je Tihić izvršio operaciju ušiju pa je sad manje klempav,da li je Lijanović završio samo osmogodišnju školu,jel kočijaš iz Laktaša preveslao ove naše blečke etc etc laganini onako na hinjaka prolaze neke stvari od egzistencijalnog značaja za ovu našu bosansku sirotinju al zaboli vlast, a izgleda i nas same za sve to!!!!



Ako FERK prihvati zahtjev "Elektroprivrede BiH: Struja za domaćinstva skuplja za 47,4 posto!
Autor M. AVDIĆ 2011-06-12 06:20:00


Građanima nikada nije jasno rečeno koliko poskupljenje stvarno traži EPBiH, upozoravaju iz Saveza udruženja potrošača BiH

Građanima Federacije BiH struja bi mogla poskupjeti za 47,4 posto, a ne za 30 posto, kako je to do sada iznošeno u javnost, upozoravaju iz Saveza udruženja potrošača BiH.
Znaci 30% garant, plus poskupljenje plina, mislim koje je to :dance: naroda, a raja mlati praznu slamu visokom politikom.
Ovo fakat nema nigdje, da se narod toliko ekonomski izrabljuje, da se uski krug ljudi bogati nenormalno i da niko nista da kaze u vezi toga. Ako neko nesto i krene odmah se to preusmjeri na nacionalnu osnovu, krv udari u glavu umjesto medju noge i skrene se sa teme.
Prvo je trebalo pola godine poslije izbora da se oformi vlast, hej pola godine, a sad ce trebat jos pola godine da se odredi novi mandatar i bas super da raja ima o cemu da prica, a u medjuvremenu poskupljuje ovo-ono, narod gladuje. :cry:
Bloger
Posts: 359
Joined: 18/05/2010 12:05

#890 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by Bloger »

Gledao sam ZNAČI intervju s direktorom EPBiH Elvedinom Grabovicom. Nije neki stručnjak, to se vidi, ali je rječit i onako naočit...
žuta
Posts: 527
Joined: 19/01/2011 09:23

#891 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by žuta »

Tužno je što u ovoj jebenoj Bosni nisi čovjek stručnjak ako nisi u stranci i ti iz stranke samo sjede u foteljama dok stručnjaci rade svoj posao -jedino što znaju je dat nalog da se lova prebaci .........
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#892 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by The 51st State »

Bloger wrote:Gledao sam ZNAČI intervju s direktorom EPBiH Elvedinom Grabovicom. Nije neki stručnjak, to se vidi, ali je rječit i onako naočit...
najlosiji potez sdp-a dosad, za tako kompleksan privredni sistem kao sto je elektroprivreda imperativ je za generalnog direktora postaviti covjeka koji ima nekog pojma o firmi kojoj je direktor.
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#893 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by Truba »

valjda mu je nadzorni odbor dobar ili kako to već hoda...
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#894 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by madner »

Po kojim objektivnim parametrima je koji od bivsih bio dobar direktor? Mozda su fakat ukinuli najbolje sto smo imali, samo se ne zna. :D
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#895 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by The 51st State »

madner wrote:Po kojim objektivnim parametrima je koji od bivsih bio dobar direktor? Mozda su fakat ukinuli najbolje sto smo imali, samo se ne zna. :D
meni je jerlagic bio ok, 400 000 miliona poslova domacim firmama za vrijeme njegovog mandata, uvezani rudnici u sistem, sve to uz standardne opstrukcije.
User avatar
brzica
Posts: 782
Joined: 17/11/2010 14:05

#896 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by brzica »

Ovo OK izgleda kod nekih ima široko značenje.

I meni je bio OK ako je OK kad netko poduzeće koje vrijedi
3,1 milijardu KM dovede do vrijednosti 2,2 milijarde.
Stvarno je OK uvezivanje rudnika kako bi se dobilo 50.000
glasova na izborima, a znaš unaprijed da im nećeš/ne možeš
isplatiti ono što ste se dogovorili. Vjerojatno je OK i kad na
silu, bez ijedne dozvole, probaš potpisati ugovor o vjetroelektranama
u trenutku kad vidiš da si izgubio vlast.

OK?
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#897 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by The 51st State »

brzica wrote:Ovo OK izgleda kod nekih ima široko značenje.

I meni je bio OK ako je OK kad netko poduzeće koje vrijedi
3,1 milijardu KM dovede do vrijednosti 2,2 milijarde.
Stvarno je OK uvezivanje rudnika kako bi se dobilo 50.000
glasova na izborima, a znaš unaprijed da im nećeš/ne možeš
isplatiti ono što ste se dogovorili. Vjerojatno je OK i kad na
silu, bez ijedne dozvole, probaš potpisati ugovor o vjetroelektranama
u trenutku kad vidiš da si izgubio vlast.

OK?
ne vidim da rudari strajkuju svaki dan kao sto su prije par godina, normalno da ti dubiozni kolektivi smanje vrijednost kratkorocno, docim na duzi period bumo vidjeli, nije to bolan aba telekom...
User avatar
brzica
Posts: 782
Joined: 17/11/2010 14:05

#898 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by brzica »

Pa poanta uvezivanja rudnika u koncern i obećanja rudarima
da će imati veće plaće je bila u tome da ne bi štrajkali pred
izbore.
Zaprijetili su opet štrajkom, ali je i Komšić bio u obilasku,
kao i Nikšić i Trhulj i obećali su skoro rješavanje problema.

Ne samo sa plaćama nego i sa ulaganjima u opremu. To će
se za početak raditi smanjivanjem primanja od 10% uposlenim
u drugim dijelovima koncerna (čitaj EP BiH) i ujednačavanjem
neoporezivih primanja za sve djelatnike.

A sličan je slučaj sa BH Telecom-om. Ako ostave sadašnjeg direktora,
a čuo sam da hoće jer je svakako pred mirovinom, imat ćemo
isti rezultat kao i u EP BiH.

A ne moraju padati vrijednosti poduzeća, kako si to zaključio/la.I kako
će padati ako se stalno navodilo kako se ulaže u izgradnju blokova,
kupovinu opreme i sl. Valjda bi trebalo rasti.

Nitko mi ne može objasniti kako monopolist može propadati :x
Pogotovo energetski i telekomunikacijski divovi.

Iako to pokušavaju političke elite prikazati kao normalno u zadnjih
20 godina, kako bi oni izvlačili dobit.
pičić
Posts: 3
Joined: 16/06/2011 11:28

#899 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by pičić »

[quote="Bloger"]Gledao sam ZNAČI intervju s direktorom EPBiH Elvedinom Grabovicom. Nije neki stručnjak, to se vidi, ali je rječit i onako naočit...[/quote]


:mrgreen: jel nas to zajebavaš............ :-) Znači tako
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#900 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by StupskaBitanga »

Meni uopšte ne smeta što je E.G u 60min govorio ZNAČI
to jednostavno ZNAČI dalik nikada nije imao nastup na televiziji tj javni nastup
Malo je trema učinila svoje što je sasvim opravdano

Mislim i znam da ovi što se smiju podržavaju Amera J. i njegovu svitu na čelu sa Vahidom H. i Lepim koji su oplčjačkali EPBiH i doveli ju do enormnih gubitaka
Post Reply