Ovdje je ipak u pitanju boja kože, ljepše je nekako vidjet normalnog bijelog čovjeka, nego neke obojene, ne znaš jel prljav ili neka bolestHAVANA wrote:kritichar wrote:Ali za Šveđane ili Nijemce to ne važi, njima treba sve dati.HAVANA wrote:Kratkorocno=dobro
Dugorocno= problem
To je to sto se tice arapa na ovaj nacin kako se sad radi.Jeftino se prodajemo i previse dozvoljavamo.Obice nam se o glavu.
Mnogim je sad lakse,naprave prometa,para ...ali poslije ce nas to kostati.Nema te zemlje da je ovako pozicionirana a da mozes sitnim novcem i nakom vikendicom ,livadom...doci do imovine sto ti vremenom otvara vrata naseljavanju i papirima.
Ne bi se dedovina trebala krcmit tako olako.Ovakve stvari traze stabilnu drzavu,red,zakon, propise...sto kod nas nije slucaj.Zato i dolaze i kupuju.Nek dolaze,nemam ja nista protiv al da kupuju to im ne bi nikada dozvolio.Moze, ali ko i svugdje u svijetu,ogroman novac,ogroman kapital,firma,zaposljavanje...Kontrola,evidencija,porijeklo novca,masovno ili pojedinacni slucajevi...sve se to mora znati u normalnoj drzavi.
Nemojte navoditi pricu na nesto o cemu ja ne pricam.Zakon je zakon u svakoj normalnoj drzavi.Ne svodite sve i sve price na vjeru kao i uvijek.Boli me kurac ko se kojem bogu moli.
Arapi u Sarajevu
- kritichar
- Posts: 8678
- Joined: 17/10/2010 09:51
- Location: Sarajevo-x.com
#876 Re: Arapi u Sarajevu
- Queen_of_hearts
- Posts: 714
- Joined: 17/02/2013 23:05
#877 Re: Arapi u Sarajevu
A sta je sporno u tome da nisu lijepi za vidjet ,jbt ovo ko ono "nema ruzne djece" smjeskaj se i vici : sto je slaaaaaaadaaaaaaaak

- HAVANA
- Posts: 32694
- Joined: 19/08/2008 23:04
#878 Re: Arapi u Sarajevu
kritichar wrote: Ovdje je ipak u pitanju boja kože, ljepše je nekako vidjet normalnog bijelog čovjeka, nego neke obojene, ne znaš jel prljav ili neka bolest
Ne,za pocetak je ipak u pitanju ovo sto vjeciti student napisao,izmedju ostalog...
To sto ti imas problema sa bojama,vjerama...ne znaci da imaju svi.
Po stoti put,nisi nasao smiraj u toj vjeri,previse si nervozan,zajedljiv,ne slusas i ne postujes tudje razmisljanje.Uvijek izazivas reakciju da ti neko lane nesta...Smiri se,zivi svoj zivot kako najbolje znas,postuj zakone i nacin zivota u zemlji u kojoj zivis...Opusti se,vjera je tvoja licna stvar,nema razloga da trazis i stvaras neprijatelje.
- kritichar
- Posts: 8678
- Joined: 17/10/2010 09:51
- Location: Sarajevo-x.com
#879 Re: Arapi u Sarajevu
Ah do mene je što vi ne možete arapa, izviniteHAVANA wrote:kritichar wrote: Ovdje je ipak u pitanju boja kože, ljepše je nekako vidjet normalnog bijelog čovjeka, nego neke obojene, ne znaš jel prljav ili neka bolest
Ne,za pocetak je ipak u pitanju ovo sto vjeciti student napisao,izmedju ostalog...
To sto ti imas problema sa bojama,vjerama...ne znaci da imaju svi.
Po stoti put,nisi nasao smiraj u toj vjeri,previse si nervozan,zajedljiv,ne slusas i ne postujes tudje razmisljanje.Uvijek izazivas reakciju da ti neko lane nesta...Smiri se,zivi svoj zivot kako najbolje znas,postuj zakone i nacin zivota u zemlji u kojoj zivis...Opusti se,vjera je tvoja licna stvar,nema razloga da trazis i stvaras neprijatelje.
da je samo do tog bespravnog i neorganizovanog građenja, ali nije sve u tome
takvo građenje imate po gradu, npr. Tibra, ali vi to ne komentarišete, nego vam arapi smetaju
-
VjecitiStudent
- Posts: 18920
- Joined: 14/08/2008 13:42
- Location: Životinjska farma
#880 Re: Arapi u Sarajevu
O Tibri su ovdje napisane desetine i desetine stranica itekako kritičnih komentara, postala je simbol poslijeratnog urbicida.kritichar wrote:Ah do mene je što vi ne možete arapa, izviniteHAVANA wrote:kritichar wrote: Ovdje je ipak u pitanju boja kože, ljepše je nekako vidjet normalnog bijelog čovjeka, nego neke obojene, ne znaš jel prljav ili neka bolest
Ne,za pocetak je ipak u pitanju ovo sto vjeciti student napisao,izmedju ostalog...
To sto ti imas problema sa bojama,vjerama...ne znaci da imaju svi.
Po stoti put,nisi nasao smiraj u toj vjeri,previse si nervozan,zajedljiv,ne slusas i ne postujes tudje razmisljanje.Uvijek izazivas reakciju da ti neko lane nesta...Smiri se,zivi svoj zivot kako najbolje znas,postuj zakone i nacin zivota u zemlji u kojoj zivis...Opusti se,vjera je tvoja licna stvar,nema razloga da trazis i stvaras neprijatelje.
da je samo do tog bespravnog i neorganizovanog građenja, ali nije sve u tome
takvo građenje imate po gradu, npr. Tibra, ali vi to ne komentarišete, nego vam arapi smetaju
Za Tibru su krivi isti likovi ko i za ove najnovije strane graditelje, jer ko se god pojavi u njihovim kancelarijama sa odgovarajućom svotom novca, može da radi šta god poželi.
Oni bi trebali biti glavna tema, Arapi su tek slučajno upali u priču.
- kritichar
- Posts: 8678
- Joined: 17/10/2010 09:51
- Location: Sarajevo-x.com
#881 Re: Arapi u Sarajevu
Arapi se baš i ne mogu porediti s firmama tipa tibre, oni prave naselja koja na nešto liče, na lokacijama koje su uglavnom zapuštene, dok Tibre prave "osinjake" u samom gradu, na najpovoljnijim lokacijama.VjecitiStudent wrote: O Tibri su ovdje napisane desetine i desetine stranica itekako kritičnih komentara, postala je simbol poslijeratnog urbicida.
Za Tibru su krivi isti likovi ko i za ove najnovije strane graditelje, jer ko se god pojavi u njihovim kancelarijama sa odgovarajućom svotom novca, može da radi šta god poželi.
Oni bi trebali biti glavna tema, Arapi su tek slučajno upali u priču.
- Thorgerson
- Posts: 9899
- Joined: 15/04/2015 11:26
#882 Re: Arapi u Sarajevu
Pa arapi ni ne mogu kupiti tako lako ovdje nekretninu.
Arapi moraju imati otvorenu firmu i onda na firmu kupovati.
Ili ima ovaj fazon najma 99 godina.
Ali fizicko lice kao vlasnik ne moze biti upisano u ZK.
E sad da li to iko prati, kako to funkcionise, sta se desi kad se firma ugasi to ne znam.
Arapi moraju imati otvorenu firmu i onda na firmu kupovati.
Ili ima ovaj fazon najma 99 godina.
Ali fizicko lice kao vlasnik ne moze biti upisano u ZK.
E sad da li to iko prati, kako to funkcionise, sta se desi kad se firma ugasi to ne znam.
- kritichar
- Posts: 8678
- Joined: 17/10/2010 09:51
- Location: Sarajevo-x.com
- dust in the wind
- Posts: 2114
- Joined: 26/08/2012 23:52
- Location: isključena
#884 Re: Arapi u Sarajevu
ja garantujem da 80 posto nije znalo ni da je u izgradnji
- DaffyDuck
- Posts: 3784
- Joined: 22/06/2009 22:54
- Location: sarajevo-x
#885 Re: Arapi u Sarajevu
@dust, iskreno, ja prva sam mislila da je ovo jos u fazi projekta 
- SmokingMan
- Posts: 22522
- Joined: 08/07/2012 18:11
- Location: α / β Geminorum
#886 Re: Arapi u Sarajevu
Kuća do kuće,mahala prava...
- agent_zero
- Posts: 10478
- Joined: 27/01/2010 23:58
- Location: tamni vilajet SDA zlotvora!
#887 Re: Arapi u Sarajevu
Genralno o temi - HRAK;PLJUC;FUJ; BLJAK;
Na šta spade grad, mrtvi nam se okreću u grobu....
Na šta spade grad, mrtvi nam se okreću u grobu....
- dust in the wind
- Posts: 2114
- Joined: 26/08/2012 23:52
- Location: isključena
#888 Re: Arapi u Sarajevu
ma i ja isto... veze nisam imala.DaffyDuck wrote:@dust, iskreno, ja prva sam mislila da je ovo jos u fazi projekta
- Ali Kemal
- Posts: 2060
- Joined: 04/01/2012 18:49
#889 Re: Arapi u Sarajevu
Klasicno izbjeglicko naselje.
- Pasiflora
- Posts: 3838
- Joined: 30/03/2007 20:41
- Location: Bolje bi bilo da je malo dalje
#890 Re: Arapi u Sarajevu
upravo tako!Ali Kemal wrote:Klasicno izbjeglicko naselje.
ružno, ružno, ružno...
- kritichar
- Posts: 8678
- Joined: 17/10/2010 09:51
- Location: Sarajevo-x.com
#891 Re: Arapi u Sarajevu
da su ga nijemci pravili, bilo bi prelijepo
ovo je turistično naselje, šta treba kilometar-kuća....
ovo je turistično naselje, šta treba kilometar-kuća....
- Ali Kemal
- Posts: 2060
- Joined: 04/01/2012 18:49
#892 Re: Arapi u Sarajevu
A sta ce tu da radi turista?
Turisticke montazne kuce, nidje veze
Turisticke montazne kuce, nidje veze
-
VjecitiStudent
- Posts: 18920
- Joined: 14/08/2008 13:42
- Location: Životinjska farma
#893 Re: Arapi u Sarajevu
dust in the wind wrote:ja garantujem da 80 posto nije znalo ni da je u izgradnji
Zar zbog ovog, algama bogatog jada i čemera od jezera, se općinski milioni potrošiše da se izvorska voda dovuče od Bjelašnice do Osenika?
- Ali Kemal
- Posts: 2060
- Joined: 04/01/2012 18:49
#894 Re: Arapi u Sarajevu
Ovo naselje nema veze sa turizmom. Klasicno montazno naselje za stanovanje.
Hoteli su za turizam, sa restoranima, klubovima, bazenima i svim ostalim popratnim objektima za turiste.
Ovo vjestacko jezero je bacanje para, predvidjam da ce se u bliskoj buducnosti isusiti i napraviti jos kuca, jer je to nerentabilno i besmisleno tu postavljeno.
Kako li su samo predvidjeli grijanje, nije bas najjasnije gdje ce se slagati iscjepana drva, fale šupe
Hoteli su za turizam, sa restoranima, klubovima, bazenima i svim ostalim popratnim objektima za turiste.
Ovo vjestacko jezero je bacanje para, predvidjam da ce se u bliskoj buducnosti isusiti i napraviti jos kuca, jer je to nerentabilno i besmisleno tu postavljeno.
Kako li su samo predvidjeli grijanje, nije bas najjasnije gdje ce se slagati iscjepana drva, fale šupe
- Danguba
- Posts: 15849
- Joined: 01/12/2003 00:00
- Location: Tu negdje
#895 Re: Arapi u Sarajevu

prekrasno...
ili ja slabo vidim ili jos dzamija nije izgradjena?
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#896 Re: Arapi u Sarajevu
Vidis da je s munare slikanoDanguba wrote:
prekrasno...
ili ja slabo vidim ili jos dzamija nije izgradjena?
- HAVANA
- Posts: 32694
- Joined: 19/08/2008 23:04
#897 Re: Arapi u Sarajevu
Jebo ja mater svooooju,sta sam zemlje mogo kupit prije par godina u tom oseniku.
Mogo sam sad na peljescu pit vino i tamburat.

- Danguba
- Posts: 15849
- Joined: 01/12/2003 00:00
- Location: Tu negdje
#898 Re: Arapi u Sarajevu
insomnia78 wrote: Vidis da je s munare slikano
u jbt pravo sam se bio zamislio...ja mislio dron odradio pticiju perspektivu...
- Danguba
- Posts: 15849
- Joined: 01/12/2003 00:00
- Location: Tu negdje
#899 Re: Arapi u Sarajevu
Drzi se ti @kurtya, nabavi koju serdzadu, malo rostilj i opet ces ti na Peljesac sa gitarom.HAVANA wrote:Jebo ja mater svooooju,sta sam zemlje mogo kupit prije par godina u tom oseniku.Mogo sam sad na peljescu pit vino i tamburat.
![]()
![]()
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#900 Re: Arapi u Sarajevu
I malo bradice obaveznoDanguba wrote:Drzi se ti @kurtya, nabavi koju serdzadu, malo rostilj i opet ces ti na Peljesac sa gitarom.HAVANA wrote:Jebo ja mater svooooju,sta sam zemlje mogo kupit prije par godina u tom oseniku.Mogo sam sad na peljescu pit vino i tamburat.
![]()
![]()
