Arapi u Sarajevu

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
kritichar
Posts: 8678
Joined: 17/10/2010 09:51
Location: Sarajevo-x.com

#876 Re: Arapi u Sarajevu

Post by kritichar »

HAVANA wrote:
kritichar wrote:
HAVANA wrote:Kratkorocno=dobro
Dugorocno= problem
To je to sto se tice arapa na ovaj nacin kako se sad radi.Jeftino se prodajemo i previse dozvoljavamo.Obice nam se o glavu.
Mnogim je sad lakse,naprave prometa,para ...ali poslije ce nas to kostati.Nema te zemlje da je ovako pozicionirana a da mozes sitnim novcem i nakom vikendicom ,livadom...doci do imovine sto ti vremenom otvara vrata naseljavanju i papirima.
Ne bi se dedovina trebala krcmit tako olako.Ovakve stvari traze stabilnu drzavu,red,zakon, propise...sto kod nas nije slucaj.Zato i dolaze i kupuju.Nek dolaze,nemam ja nista protiv al da kupuju to im ne bi nikada dozvolio.Moze, ali ko i svugdje u svijetu,ogroman novac,ogroman kapital,firma,zaposljavanje...Kontrola,evidencija,porijeklo novca,masovno ili pojedinacni slucajevi...sve se to mora znati u normalnoj drzavi.
Ali za Šveđane ili Nijemce to ne važi, njima treba sve dati.

Nemojte navoditi pricu na nesto o cemu ja ne pricam.Zakon je zakon u svakoj normalnoj drzavi.Ne svodite sve i sve price na vjeru kao i uvijek.Boli me kurac ko se kojem bogu moli.
Ovdje je ipak u pitanju boja kože, ljepše je nekako vidjet normalnog bijelog čovjeka, nego neke obojene, ne znaš jel prljav ili neka bolest
User avatar
Queen_of_hearts
Posts: 714
Joined: 17/02/2013 23:05

#877 Re: Arapi u Sarajevu

Post by Queen_of_hearts »

A sta je sporno u tome da nisu lijepi za vidjet ,jbt ovo ko ono "nema ruzne djece" smjeskaj se i vici : sto je slaaaaaaadaaaaaaaak :run: :run: :run:
User avatar
HAVANA
Posts: 32694
Joined: 19/08/2008 23:04

#878 Re: Arapi u Sarajevu

Post by HAVANA »

kritichar wrote: Ovdje je ipak u pitanju boja kože, ljepše je nekako vidjet normalnog bijelog čovjeka, nego neke obojene, ne znaš jel prljav ili neka bolest

Ne,za pocetak je ipak u pitanju ovo sto vjeciti student napisao,izmedju ostalog...
To sto ti imas problema sa bojama,vjerama...ne znaci da imaju svi.
Po stoti put,nisi nasao smiraj u toj vjeri,previse si nervozan,zajedljiv,ne slusas i ne postujes tudje razmisljanje.Uvijek izazivas reakciju da ti neko lane nesta...Smiri se,zivi svoj zivot kako najbolje znas,postuj zakone i nacin zivota u zemlji u kojoj zivis...Opusti se,vjera je tvoja licna stvar,nema razloga da trazis i stvaras neprijatelje.
User avatar
kritichar
Posts: 8678
Joined: 17/10/2010 09:51
Location: Sarajevo-x.com

#879 Re: Arapi u Sarajevu

Post by kritichar »

HAVANA wrote:
kritichar wrote: Ovdje je ipak u pitanju boja kože, ljepše je nekako vidjet normalnog bijelog čovjeka, nego neke obojene, ne znaš jel prljav ili neka bolest

Ne,za pocetak je ipak u pitanju ovo sto vjeciti student napisao,izmedju ostalog...
To sto ti imas problema sa bojama,vjerama...ne znaci da imaju svi.
Po stoti put,nisi nasao smiraj u toj vjeri,previse si nervozan,zajedljiv,ne slusas i ne postujes tudje razmisljanje.Uvijek izazivas reakciju da ti neko lane nesta...Smiri se,zivi svoj zivot kako najbolje znas,postuj zakone i nacin zivota u zemlji u kojoj zivis...Opusti se,vjera je tvoja licna stvar,nema razloga da trazis i stvaras neprijatelje.
Ah do mene je što vi ne možete arapa, izvinite
da je samo do tog bespravnog i neorganizovanog građenja, ali nije sve u tome

takvo građenje imate po gradu, npr. Tibra, ali vi to ne komentarišete, nego vam arapi smetaju
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#880 Re: Arapi u Sarajevu

Post by VjecitiStudent »

kritichar wrote:
HAVANA wrote:
kritichar wrote: Ovdje je ipak u pitanju boja kože, ljepše je nekako vidjet normalnog bijelog čovjeka, nego neke obojene, ne znaš jel prljav ili neka bolest

Ne,za pocetak je ipak u pitanju ovo sto vjeciti student napisao,izmedju ostalog...
To sto ti imas problema sa bojama,vjerama...ne znaci da imaju svi.
Po stoti put,nisi nasao smiraj u toj vjeri,previse si nervozan,zajedljiv,ne slusas i ne postujes tudje razmisljanje.Uvijek izazivas reakciju da ti neko lane nesta...Smiri se,zivi svoj zivot kako najbolje znas,postuj zakone i nacin zivota u zemlji u kojoj zivis...Opusti se,vjera je tvoja licna stvar,nema razloga da trazis i stvaras neprijatelje.
Ah do mene je što vi ne možete arapa, izvinite
da je samo do tog bespravnog i neorganizovanog građenja, ali nije sve u tome

takvo građenje imate po gradu, npr. Tibra, ali vi to ne komentarišete, nego vam arapi smetaju
O Tibri su ovdje napisane desetine i desetine stranica itekako kritičnih komentara, postala je simbol poslijeratnog urbicida.
Za Tibru su krivi isti likovi ko i za ove najnovije strane graditelje, jer ko se god pojavi u njihovim kancelarijama sa odgovarajućom svotom novca, može da radi šta god poželi.

Oni bi trebali biti glavna tema, Arapi su tek slučajno upali u priču.
User avatar
kritichar
Posts: 8678
Joined: 17/10/2010 09:51
Location: Sarajevo-x.com

#881 Re: Arapi u Sarajevu

Post by kritichar »

VjecitiStudent wrote: O Tibri su ovdje napisane desetine i desetine stranica itekako kritičnih komentara, postala je simbol poslijeratnog urbicida.
Za Tibru su krivi isti likovi ko i za ove najnovije strane graditelje, jer ko se god pojavi u njihovim kancelarijama sa odgovarajućom svotom novca, može da radi šta god poželi.

Oni bi trebali biti glavna tema, Arapi su tek slučajno upali u priču.
Arapi se baš i ne mogu porediti s firmama tipa tibre, oni prave naselja koja na nešto liče, na lokacijama koje su uglavnom zapuštene, dok Tibre prave "osinjake" u samom gradu, na najpovoljnijim lokacijama.
User avatar
Thorgerson
Posts: 9899
Joined: 15/04/2015 11:26

#882 Re: Arapi u Sarajevu

Post by Thorgerson »

Pa arapi ni ne mogu kupiti tako lako ovdje nekretninu.

Arapi moraju imati otvorenu firmu i onda na firmu kupovati.

Ili ima ovaj fazon najma 99 godina.

Ali fizicko lice kao vlasnik ne moze biti upisano u ZK.

E sad da li to iko prati, kako to funkcionise, sta se desi kad se firma ugasi to ne znam.
User avatar
kritichar
Posts: 8678
Joined: 17/10/2010 09:51
Location: Sarajevo-x.com

#883 Re: Arapi u Sarajevu

Post by kritichar »

User avatar
dust in the wind
Posts: 2114
Joined: 26/08/2012 23:52
Location: isključena

#884 Re: Arapi u Sarajevu

Post by dust in the wind »

ja garantujem da 80 posto nije znalo ni da je u izgradnji :lol:
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3784
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#885 Re: Arapi u Sarajevu

Post by DaffyDuck »

@dust, iskreno, ja prva sam mislila da je ovo jos u fazi projekta :roll:
User avatar
SmokingMan
Posts: 22522
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: α / β Geminorum

#886 Re: Arapi u Sarajevu

Post by SmokingMan »

Kuća do kuće,mahala prava...
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#887 Re: Arapi u Sarajevu

Post by agent_zero »

Genralno o temi - HRAK;PLJUC;FUJ; BLJAK;

Na šta spade grad, mrtvi nam se okreću u grobu....
User avatar
dust in the wind
Posts: 2114
Joined: 26/08/2012 23:52
Location: isključena

#888 Re: Arapi u Sarajevu

Post by dust in the wind »

DaffyDuck wrote:@dust, iskreno, ja prva sam mislila da je ovo jos u fazi projekta :roll:
ma i ja isto... veze nisam imala.
User avatar
Ali Kemal
Posts: 2060
Joined: 04/01/2012 18:49

#889 Re: Arapi u Sarajevu

Post by Ali Kemal »

Klasicno izbjeglicko naselje.
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#890 Re: Arapi u Sarajevu

Post by Pasiflora »

Ali Kemal wrote:Klasicno izbjeglicko naselje.
upravo tako!
ružno, ružno, ružno...
User avatar
kritichar
Posts: 8678
Joined: 17/10/2010 09:51
Location: Sarajevo-x.com

#891 Re: Arapi u Sarajevu

Post by kritichar »

da su ga nijemci pravili, bilo bi prelijepo

ovo je turistično naselje, šta treba kilometar-kuća....
User avatar
Ali Kemal
Posts: 2060
Joined: 04/01/2012 18:49

#892 Re: Arapi u Sarajevu

Post by Ali Kemal »

A sta ce tu da radi turista?
Turisticke montazne kuce, nidje veze :oops:
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#893 Re: Arapi u Sarajevu

Post by VjecitiStudent »

dust in the wind wrote:
ja garantujem da 80 posto nije znalo ni da je u izgradnji :lol:

:shock:

Zar zbog ovog, algama bogatog jada i čemera od jezera, se općinski milioni potrošiše da se izvorska voda dovuče od Bjelašnice do Osenika?
User avatar
Ali Kemal
Posts: 2060
Joined: 04/01/2012 18:49

#894 Re: Arapi u Sarajevu

Post by Ali Kemal »

Ovo naselje nema veze sa turizmom. Klasicno montazno naselje za stanovanje. :oops:
Hoteli su za turizam, sa restoranima, klubovima, bazenima i svim ostalim popratnim objektima za turiste.
Ovo vjestacko jezero je bacanje para, predvidjam da ce se u bliskoj buducnosti isusiti i napraviti jos kuca, jer je to nerentabilno i besmisleno tu postavljeno.
Kako li su samo predvidjeli grijanje, nije bas najjasnije gdje ce se slagati iscjepana drva, fale šupe :D
User avatar
Danguba
Posts: 15849
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#895 Re: Arapi u Sarajevu

Post by Danguba »

Image

prekrasno...

ili ja slabo vidim ili jos dzamija nije izgradjena? :D
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#896 Re: Arapi u Sarajevu

Post by insomnia78 »

Danguba wrote:Image

prekrasno...

ili ja slabo vidim ili jos dzamija nije izgradjena? :D
Vidis da je s munare slikano :lol:
User avatar
HAVANA
Posts: 32694
Joined: 19/08/2008 23:04

#897 Re: Arapi u Sarajevu

Post by HAVANA »

Jebo ja mater svooooju,sta sam zemlje mogo kupit prije par godina u tom oseniku. :angry: Mogo sam sad na peljescu pit vino i tamburat. :angry: :angry: :angry:
User avatar
Danguba
Posts: 15849
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#898 Re: Arapi u Sarajevu

Post by Danguba »

insomnia78 wrote: Vidis da je s munare slikano :lol:
:thumbup:

u jbt pravo sam se bio zamislio...ja mislio dron odradio pticiju perspektivu... :lol:
User avatar
Danguba
Posts: 15849
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#899 Re: Arapi u Sarajevu

Post by Danguba »

HAVANA wrote:Jebo ja mater svooooju,sta sam zemlje mogo kupit prije par godina u tom oseniku. :angry: Mogo sam sad na peljescu pit vino i tamburat. :angry: :angry: :angry:
Drzi se ti @kurtya, nabavi koju serdzadu, malo rostilj i opet ces ti na Peljesac sa gitarom. :D
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#900 Re: Arapi u Sarajevu

Post by insomnia78 »

Danguba wrote:
HAVANA wrote:Jebo ja mater svooooju,sta sam zemlje mogo kupit prije par godina u tom oseniku. :angry: Mogo sam sad na peljescu pit vino i tamburat. :angry: :angry: :angry:
Drzi se ti @kurtya, nabavi koju serdzadu, malo rostilj i opet ces ti na Peljesac sa gitarom. :D
I malo bradice obavezno
Locked