BAKIRE ODLAZI

Post Reply
User avatar
Dozer
Posts: 32997
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#876 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by Dozer »

Upravo tako @joint :(
Ove stvari ja jednostavno ne mogu da svarim....da danas postoje ovakvi, pogotovo mladi koji nemaju pojma ni o cemu, a pricaju kao da znaju sve, kao da su bili prisutni, osjetili sve to na svojoj kozi, slusali i gledali svojim usima i ocima...

A vecina nije bila ni u ocevim jajima tada, ili su tek malo prije svega toga iz njih isplivali...
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#877 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by KatarinaKosaca »

I
weredsf wrote:
Super, onda da pri glasanju da trazimo kopiju listica pa da kasnije legitimno kritiziramo samo one kojesmo glasali. Jednako. tom logikom nismo duzni prihvatati zakonske odluke onih koje nismo glasali. dakle ne moramo postovati zakone onih koji su neki zakon izglasali, jer mi njih nismoo glasali.
Ne, vecina likova na ovoj temi se bavi samo Bakirom, ne vidim ih na stranicama stranaka za koje su glasali.
Dakle kako mozes biti razocaran u nekoga kome nisi dao povjerenje niti glas, na osnovu cega.
Ti si vjerovatno glasala za komsica, ne vidim da trazis nejgov odlazak ili da si nesto pretjerano nezadovoljna njegovom politikom..
Zakone donose delagati koji su izabrani demokratskim izborima i legitimni su predstavnizi naroda, ne kontam kakve to veze ima sa ovim, ovdje se radi o jednom covjeku
I Bakir je lgittimno izabran. A jednako je llegitimno uhljebio poslusnike, poklonio zeni bolnicu, i licmjerno se ceri svima koji nisu u njegovom kriminalnom kolu. Legitimno i njgovi poslanici naplauju a ne rade, legitimno i njegova stranka (isto kao i SDP) uposljava i na teret nam stavlja nekompetentne djelatnike u drzavnom i javnom sektoru. Bakir je sammo ssimbol drustva njednakih sansi a jednakih poeskih obveza. DA, glasala sam za Komsica i SDU. Komsicu zamjeram kucnog nasilnika Suljaggica, a SDU Pecanca i nerad murije. IIPAK, KOMSI S USPROTIVIO igrarijama u FDS, a neko jutro je Lazovvic u Vrazovoj vadio krv i cekao red sa gradjanima. Razalika je velika
hizo ramidovic
Posts: 4462
Joined: 26/03/2013 18:20
Location: imam, na ilidju, 1/1 na mene

#878 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by hizo ramidovic »

Man of steel wrote:
-Nije SDA uništila državu i osakatila poljoprivredu i privredu već secionisti koji su željeli raskomadati ovu zemlju.
genijalac,
postoji x mjesta u bih gdje agresorska noga nije prisla ni na kilometre blizu, pa ipak su u njima unistena i privreda i poljoprivreda.
ko je onda kriv: crnci, kinezi, vanzemaljci...?
User avatar
Dozer
Posts: 32997
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#879 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by Dozer »

Bozija volja...valjda... Sve, samo nemoj da je SDA kriva za bilo sta. A to "SDA" je samo oznaka za gomilu vecinom polupismenih kleptomana koji prije rata nisu imali za zvaku kako treba, a sad su "elita". Bakir prvi, zena mu Seka druga, a onda za njima i svi ostali, redom.

Naravno, nista drugacije nije ni kod onim "anamo"...
swanfilter
Posts: 10811
Joined: 06/06/2008 18:52

#880 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by swanfilter »

Man of steel wrote:Klasično komunjarsko naglabanje i trkeljanje.

Ovakvi su 92-e mahali JNA zastavama i Titinim slikama dok su se na brdima oko njih četnici već ukopali i podesili nišanske sprave.

Na stranu što su tada bili naivni kao francuske sobarice ali što i danas nakon svega uporno vrte tu priču je za psihijatrijsko vještačenje.

Malo bitnih stavki koje vi izgleda uporno zaobilazite i negirate:

-Nije SDA sama od sebe došla na vlast je već je izabrana od strane naroda na prvim demokratskim izborima.

-Nije SDA uništila državu i osakatila poljoprivredu i privredu već secionisti koji su željeli raskomadati ovu zemlju.

- I potpuno razocarala povjerenje naroda. Steta glupog naroda ...

- SDA je imala priliku i kapacitete da ublazi ono sto je rat unistio. Pare od Arapa, pare od Zapada. Pokrali pare, pokrali materijalnu pomoc. Pokrali cak i ono sto rat nije unistio. Arapi nas, osim sumnjivih likova preko Bakira, ne sljive jednog promila. Eno ih u Srbiji, a Sarajevo neka se zadovolji arapskim turistima zbog halal okoline ...
Novak20
Posts: 15239
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#881 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by Novak20 »

Kad ponestane argumenata u prepucavanju uvijek pođu priče o komunistima, ratu, Srbima, Hrvatima i možda još koja ubleha koju ne navodim. Ništa konkretno o mogućem rješenju povoljnom za obične ljude kakvi su većinom na forumu.

Moje skromno mišljenje je da nama neće biti bolje dok se inicijalni narodni pokreti kasnije pretočeni u političke stranke SDA I HDZ a bogami i SDP(malo složeniji slučaj), barem jedan mandat ne pospreme u opoziciju (ne formalnu nego pravu).
SDS je naprimjer tamo odavno. Svijet se i dalje vrti, Srbi nisu nestali a dal' je Dodikov SNSD bolji od SDS vidjećemo ove godine.

Hoću reći da nije nikakva tragedija po narod ili pojedinca ako neka politička stranka ili njen predstavnik povremeno siđe sa vlasti. Pogotovo ako su rezultati te vlasti katastrofalni iz mandata u mandat (po meni jesu). Ko od nas u svom životu daje nekome priliku da ga prevari dva ili ne daj bože tri puta na istu foru? Možda ima i takvih ali pravo ime za njih je ......

Bilo koja stranka istinski odsjećena od vlasti i državne sise u jednom četverogodišnjem mandatu se mora istinski posvetiti sebi i čišćenju svog kadra i balasta koji je polučio neuspjeh ne samo u izbornom procesu nego i u vođenju države. Prilika je to i za smjenu potrošene ili korumpirane generacije, kidanje uhodanih šema i prodor novih ideja-ukratko, čišćenje iznutra. Ako takva stranka želi da se vrati na vlast (a želi sigurno) onda mora da bude stvarna opozicija vladajućoj da bi ponovo zadobila povjerenje birača.
U tom procesu mi bi (zajedno sa pročišćenim strankama) vjerovatno jednom došli na zelenu granu da ubodemo na izborima prave ljude koji moraju ispravljati sistemske greške predhodnika i početi voditi ovu zemlju naprijed a ne gledati da prvo namire sebe.

Svaki narod ima političare kakve zaslužuje pa i mi. Propustili smo mnoge godine da masovno izađemo na izbore i glasamo ne srcem nego glavom. I to svojom a ne tuđom. Zato nam je ovako kako jeste a biće još gore jer kleptomani nemaju mjere u krađi. Čak se utrkuju ko će više i tako sve dok im se dozvoli.

Jedino rješenje za promjene u ovom trenutku je masovan izlazak svih birača na izbore i to bez švrljanja po listićima i drugih zaj..... U suprotnom, sve po starom.
User avatar
Man of steel
Posts: 1395
Joined: 28/02/2012 00:58

#882 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by Man of steel »

Dozer wrote:@weredsf

:lol: :lol: :lol: :lol:
Klasicna etno-nacionalisticka matrica - kad nemas argumenata, ud'ri s etiketiranjem :D


:lol: :lol: :lol: :lol:
Moguce da jesu. Na tvoju zalost, ja nisam bio medju njima nego sam to vrijeme ucio ljude da pucaju kako bi se mogli braniti od tih s brda ;)
Btw, vi matricni branioci stvarno imate cudan, moram reci prilicno idiotski sindrom - optuzujete neistomisljenike na sve moguce nacine, a niste u stanju odvojiti ni 5 minuta da bar procitate neke druge postove onih koje napadate, na nekim drugim temama. I onda, logicno, ispadate potpuni idioti koji sami sebe diskredituju svojim nebulozama.

:lol: :lol: :lol:
Vrlo je upitno kome je ovdje potrebno prihijatrijsko vjestacenje :D


Tacno. Vrlo tacno.

Opet vrlo tacno. I ja sam glasao ZA. ;)

Djelimicno tacno, i to samo za ratni period. Poslijeratni period je vec skroz druga prica, pogotovo u dijelu drzave na kojem SDA vlada od '96. ;)

Mi ovdje i ne pricamo o Jugoslaviji, nego o BiH. Zna se ko je rasturio Jugu, ali SDA sigurno nije bila zagovornik opstanka Juge, malo si polupao loncice, haveru...
A, izgleda da nisi ni bio rodjen '90, ili si bio jako, jako mali, a upravo zato je neoprostivo da pricas o necemu cemu nisi bio licno svjedok ;)
Mene optužuješ za etiketiranje a minutu ranije si čovjeka optužio da je agent na nekom zadatku jer mu se mišljenje ne podudara sa tvojim.

Ne bi da pričaš o Jugoslaviji već o BiH, a uporno vrtite priču o velikim JUGOSLOVENSKIM kompanijama koji su bili dio jednog sistema i dio jedne priče koja je završila kako je završila. To što jedna velika JUGOSLOVENSKA kompanija poput Energoinvesta ne posluje kao prije nije tako jednostavno da bi se tek svelo na krivicu jedne političke partije.

Vladavina SDA stranke od 1996 se može staviti pod debele navodnike jer je pitanje uopšte koliko su oni tada mogli vladati i da je bio bilo ko drugi na njihovom mjestu da li bi išta bilo drugačije, ako uzmemo u obzir u kakvim se okolnostima tad radilo.

2000. godine smo imali Alijansu pa smo vidjeli kako su oni završili. O vladavini u poslijeratnom periodu se jedna čitava tema može posvetiti.

Jedina prava vladavina SDA je ona od 2002 do 2006 kada su na nivou Kantona, Federacije i BiH imali lidersku ulogu i upravo u tom peridu je napravljeno najviše pozitivnog od rata pa na ovamo. Onda na scenu stupa 100% BiH i Haris Silajdžić od kada kola kreću nizbrdo, stim što ni to ne izgleda toliko loše u odnosu na period od 2010 do danas i vrijeme kada je SDP preuzeo kormilo.

Naravno da ovo sve zvuči kao pokušaj minimiliziranja odgovornosti SDA stranke što uopšte ne želim i što je uostalom nemoguće, jer su i oni čitavo vrijeme bili jedan dio vlasti ,već samo da pokušamo sklopiti jednu cjeloviti, objektivnu i prije svega realnu sliku o svemu što se izdešavalo u proteklih skoro 20 godina.
User avatar
Man of steel
Posts: 1395
Joined: 28/02/2012 00:58

#883 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by Man of steel »

hizo ramidovic wrote:
Man of steel wrote:
-Nije SDA uništila državu i osakatila poljoprivredu i privredu već secionisti koji su željeli raskomadati ovu zemlju.
genijalac,
postoji x mjesta u bih gdje agresorska noga nije prisla ni na kilometre blizu, pa ipak su u njima unistena i privreda i poljoprivreda.
ko je onda kriv: crnci, kinezi, vanzemaljci...?
Genijalac.

Hajde mi onda navedi barem jednu komapaniju veću od jedne trafike a na koju 4 godine rata i totalnog ekonomskog stagniranja nije ostavilo traga.
User avatar
Man of steel
Posts: 1395
Joined: 28/02/2012 00:58

#884 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by Man of steel »

swanfilter wrote:
Man of steel wrote:Klasično komunjarsko naglabanje i trkeljanje.

Ovakvi su 92-e mahali JNA zastavama i Titinim slikama dok su se na brdima oko njih četnici već ukopali i podesili nišanske sprave.

Na stranu što su tada bili naivni kao francuske sobarice ali što i danas nakon svega uporno vrte tu priču je za psihijatrijsko vještačenje.

Malo bitnih stavki koje vi izgleda uporno zaobilazite i negirate:

-Nije SDA sama od sebe došla na vlast je već je izabrana od strane naroda na prvim demokratskim izborima.

-Nije SDA uništila državu i osakatila poljoprivredu i privredu već secionisti koji su željeli raskomadati ovu zemlju.

- I potpuno razocarala povjerenje naroda. Steta glupog naroda ...

- SDA je imala priliku i kapacitete da ublazi ono sto je rat unistio. Pare od Arapa, pare od Zapada. Pokrali pare, pokrali materijalnu pomoc. Pokrali cak i ono sto rat nije unistio. Arapi nas, osim sumnjivih likova preko Bakira, ne sljive jednog promila. Eno ih u Srbiji, a Sarajevo neka se zadovolji arapskim turistima zbog halal okoline ...
Opet bi da trkeljate.

Ko je i šta to tačno pokrao?

Kakve pare i čije pare?
User avatar
Man of steel
Posts: 1395
Joined: 28/02/2012 00:58

#885 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by Man of steel »

Novak20 wrote:Kad ponestane argumenata u prepucavanju uvijek pođu priče o komunistima, ratu, Srbima, Hrvatima i možda još koja ubleha koju ne navodim. Ništa konkretno o mogućem rješenju povoljnom za obične ljude kakvi su većinom na forumu.

Moje skromno mišljenje je da nama neće biti bolje dok se inicijalni narodni pokreti kasnije pretočeni u političke stranke SDA I HDZ a bogami i SDP(malo složeniji slučaj), barem jedan mandat ne pospreme u opoziciju (ne formalnu nego pravu).
SDS je naprimjer tamo odavno. Svijet se i dalje vrti, Srbi nisu nestali a dal' je Dodikov SNSD bolji od SDS vidjećemo ove godine.

Hoću reći da nije nikakva tragedija po narod ili pojedinca ako neka politička stranka ili njen predstavnik povremeno siđe sa vlasti. Pogotovo ako su rezultati te vlasti katastrofalni iz mandata u mandat (po meni jesu). Ko od nas u svom životu daje nekome priliku da ga prevari dva ili ne daj bože tri puta na istu foru? Možda ima i takvih ali pravo ime za njih je ......

Bilo koja stranka istinski odsjećena od vlasti i državne sise u jednom četverogodišnjem mandatu se mora istinski posvetiti sebi i čišćenju svog kadra i balasta koji je polučio neuspjeh ne samo u izbornom procesu nego i u vođenju države. Prilika je to i za smjenu potrošene ili korumpirane generacije, kidanje uhodanih šema i prodor novih ideja-ukratko, čišćenje iznutra. Ako takva stranka želi da se vrati na vlast (a želi sigurno) onda mora da bude stvarna opozicija vladajućoj da bi ponovo zadobila povjerenje birača.
U tom procesu mi bi (zajedno sa pročišćenim strankama) vjerovatno jednom došli na zelenu granu da ubodemo na izborima prave ljude koji moraju ispravljati sistemske greške predhodnika i početi voditi ovu zemlju naprijed a ne gledati da prvo namire sebe.

Svaki narod ima političare kakve zaslužuje pa i mi. Propustili smo mnoge godine da masovno izađemo na izbore i glasamo ne srcem nego glavom. I to svojom a ne tuđom. Zato nam je ovako kako jeste a biće još gore jer kleptomani nemaju mjere u krađi. Čak se utrkuju ko će više i tako sve dok im se dozvoli.

Jedino rješenje za promjene u ovom trenutku je masovan izlazak svih birača na izbore i to bez švrljanja po listićima i drugih zaj..... U suprotnom, sve po starom.
I za koga da glasamo?

Ne valja SDA, ne valja SDP...za koga onda da glasamo a da valja?
sulejman1
Posts: 271
Joined: 24/07/2013 11:15

#886 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by sulejman1 »

hizo ramidovic wrote:
sulejman1 wrote: njemački i švedski i norveški narod su primjenili više Allahovih principa u svom sistemu nego što su to primjenile muslimanske zemlje, počevši od ljudskih prava, jednakosti i brige države. Ja tebe razumijem jer ti ne poznaješ Allahove principe, pa ti je sve čudno. Iako ove države nisu toga svjesne, analiziraj njihov sistem i vidjećeš da imaju puno toga što se slaže sa Božijim, naravno ako nastave sa devijantnim stvarima, nemoral, pederluk i druge gluposti prijeti im katstrofa što se pomalo nadzire
da nije zalosno bilo bi smijesno.
p.s. kaze se "nazire" a ne "nadzire", nepismenjakovicu...
Neka si ti meni pismen, samo ispravljaj da me ljudi bolje razumiju, samo trebaš redom ispravljati ljudima greške koje su brojnije od mojih, al haj kada imaš problem u prihvatanju drugačijeg mišljenja onada te razumijem
User avatar
Dozer
Posts: 32997
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#887 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by Dozer »

@Man of steel
Opet bi da trkeljate.
Ko je i šta to tačno pokrao?
Kakve pare i čije pare?
A joj... :-)
Detalj - u MIP-u BiH postoje podaci da je od '96 do '10 BiH ZVANICNO primila oko 15 milijardi USD donacija u novcu. Papirski je potvrdjen utrosak 8, a 7 je - pojela macaaa :)
Ovo je samo ono zvanicno. Postoji jos bar pola te cifre sto je primljeno od raznih organizacija koje su ovdje registrovane, a sto nije proslo kroz MIP i dato je u vidu rekonstrukcija i izgradnji svega i svacega. Ako se samo malo zadas, a mislim da ces dosta toga bez problema naci i na internetu, vidjeces koliko je dao USAID, koliko JICA, koliko Norvezani, ali i Saudija, Turci, itd., kao i na sta i zasta je to otislo. Takodjer, bez vecih problema ces uvidjeti koliko je SDA ljudi bilo u kontaktu ili direktno nadlezno za sve te pare i projekte. A vecina tih projekata i love je isla upravo u federalni dio jer je on bio neuporedivo unisteniji od RS.
Ako ti ni iz toga ne bude nista jasno...jebi ga onda... Nije od mene.

Kad vec ne vidis ocito i vezano za subjekta teme (vile, mercedesi, firme, itd.), onda mozda bar nesto uvidis iz ovih podataka koje ti navedoh.

A ovo...
Mene optužuješ za etiketiranje a minutu ranije si čovjeka optužio da je agent na nekom zadatku jer mu se mišljenje ne podudara sa tvojim.
...je samo rezultat njegovih pisanja koja su vise nego ocito usmjerena na minimiziranje svega sto se kaze protiv SDA.
Nemoj mi se uvrijediti, ali ni tvoje pisanje nije nista drugacije.
Novak20
Posts: 15239
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#888 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by Novak20 »

Man of steel wrote:
Hajde mi onda navedi barem jednu komapaniju veću od jedne trafike a na koju 4 godine rata i totalnog ekonomskog stagniranja nije ostavilo traga.
BH TELECOM naprimjer :lol:
User avatar
Dozer
Posts: 32997
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#889 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by Dozer »

Elektroprivreda...
Mislim, sve je na svemu ostavilo traga, ali hajde da vidimo sta je od svega toga revitalizirano?

Evo, ja uporno trazim da mi nabrojite te dobre stvari koje je SDA napravila na teritoriji na kojoj godinama vlada, a vi nikako da to uradite.
Pa, majka mu stara, nije valjda da nema nista... Ipak su tu vec 23 godine. A moze i 18, od rata. Jel' to 18 godina nije dovoljno dug period za bilo sta?
Bakir nam je i te kakav primjer da je 18 godina dovoljno za sve i svasta, zar ne?

Albanija je u proteklih 5 izgradila skoro 300 km autoputa, i jos svasta nesto od kad se rijesise Hodze (halooooooooo, Albanija!!).
Eto, i mi se rijesismo mrskih komunista (iako su svi ovi danasnji veliko ovo-i-ono bili komunisti onda), pa hajde da vidimo sta smo izgradili, napravili, ostvarili...
Novak20
Posts: 15239
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#890 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by Novak20 »

Man of steel wrote:
Novak20 wrote:
Svaki narod ima političare kakve zaslužuje pa i mi. Propustili smo mnoge godine da masovno izađemo na izbore i glasamo ne srcem nego glavom. I to svojom a ne tuđom. Zato nam je ovako kako jeste a biće još gore jer kleptomani nemaju mjere u krađi. Čak se utrkuju ko će više i tako sve dok im se dozvoli.

Jedino rješenje za promjene u ovom trenutku je masovan izlazak svih birača na izbore i to bez švrljanja po listićima i drugih zaj..... U suprotnom, sve po starom.
I za koga da glasamo?

Ne valja SDA, ne valja SDP...za koga onda da glasamo a da valja?
Ima jedna medicinska činjenica koja glasi: "Za razliku od glave stomak javlja kad je prazan".
Ja sam možebit' sugerisao za koga ne treba glasati. A za koga treba razmisli svojom glavom.
gepard_
Posts: 300
Joined: 26/08/2014 09:07

#891 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by gepard_ »

weredsf
O tome ja pricam, neko ko izjednaci SDA, HDZ i SDS trazi Bakirov odlazak, to znaci nije moglo ni uz pomoc JNA, ne znam na osnovu cega sada gajite nade u to..
Za razliku od 92 mi sada imamo "malo" vise cijevi za vas...
8) eeeeeee tugo moja pa Jedan SDA ovac ne zna ni pusku napuniti . Ne zna ni sa tespihom rukovati a kamoli sa oruzjem . Koliko me pamcenje sluzi zarobili smo na Bistriku te 92 god rakete zemlja zemlja zemlja zark ( na papirima pisalo da kaminoni prevoze banane ) i alija to uredno vrati kukanjcu . Nemoj sebi da laskas . Cetnici i JNA nikad nisu trazili odlazak Bakira i alije i SDA . Imali su oni Aliju u rukama pa ga pustili . Za Bakira nisu znali ni da postoji kao sto nisu znali ni za jednog SDA ovca koji su iz Zagreba Ljubaljane Beca tipkali stranacko smece hefticnjak zvni ,, ljiljan ,, i kupili lovu od doncija . Cetnici i JNA su se upravo plasili onih na koje bi ti sada pucao . Bosanaca i Hercegovaca , bivskih Titovih pionira skolovanih , pametnih , hrabrih , casnih , postenih , oni koji vole Bosnu , oni koji su spremni poginuti za cjelovitu BiH .
Cetnici i JNA su se plasili bosanskih patriota , ljudi koji se bore za Republiku Bosnu i Hercegovinu , zemlju gradjana , jednakopravnih gradjana , multikulturnu i mulietnicku Bosnu i Hercegovinu koja pociva na temeljima ljudskih sloboda i zagraniranih svih prava . Cetnici i JNA su trazili od Dragana Vikica da napusti Sarajevoi sa porodicom da cu mu dati pare i srediti ugodan i lagodan zivot gdje god hoce od Australije do Kanade . Eto koga su se oni plasili . Vikica . Covjeka koji zna napuniti pistolj i pogoditi metu sa svojim specijalcima . nisu se cetnici plasili Bakira koji u trezoru banke skriva prkno niti Dzemaludina Latica koji iz Ljubljane pise eseje protiv mjesanih brakova dok Bosna gori . Cetnici ustase i JNA nisu trazili nikad smjenu Alije i SDA nego su trazili smjenu Sefera Halilovica koju je alija i ispunio . Cetnici su se plasili Bogica B , Jove Divjaka , Mustafe Hajrulahovica Talijana , Arfia Pasalica , Kapetana Hajre , Stjepana Sibera , Izeta Nanica ( sve Titova skola ) Nijaza Durakovica ...eto koga su se plasili a alija i SDA :lol: :lol: Da nas nije branio mozda alija behmen i Hasan Cengic ( takve neprijatelje bi svaki agresor pozelio ) . dakle nemoj sebi laskati da je cetnicima i JNA SDA bila trn u oku . Oni su bili koalicioni partner Sa SDS i HDZ i danas su takodje . Jos nesto . Posto vec prijetis da i ja tebi kazem . SDA je jos za vrijeme rata isla u obracun sa ljudima koji su zastupali ideju jedne i jedine i nedjeljive i zajednicke i multi kulti pa pripazi , mozda smo i mi partizani nesto naucili odnosno izvukli lekciju iz 92 96 . Bolje bi vam bilo da se konacno okanite corava posla o tri tora i tri naroda i tri bandita koji sakriveni iza nacionalnih zavjesa i vjerskih zidova zavadjuju truju i dijele samo da bi mogli vladati i krasti .To vam je prijateljski savjet . Koliko ste bijedni i mizerni zorno pokazuje cinjenica ( kada vam se prostru dokazi o kolaboraciji i suradnji sa neprjateljima vi oplete po Titu i komunizmu ) Nadam se da ce oktobarski izbori pokazati da SDA treba da ide na smetljiste istorije u septicku odakle je i dosao . Kada srusimo jednu nogu tronoscu ta ce stolica propasti samo ako je pogledas . Bez SDA , srpske i hrvatske ( neprijateljske i separatiscke ) stranke nemaju nikakve sanse . Kada se karadjicevim i dodinim i covinim i matinim vampirima obustavi dotok krvi oni ce se samo pretvoriti u pepeo . cetnici i ustase su potpuno bespomocne bestije da bi unistile BiH . Osim ako im neko ne pomaze sa bosnjacke strane . bilo ko . ne samo SDA . i SDP je pokazao da je smece .
ps Alija I kaze na jednom mjestu
citat ,, Srbi i Hrvati ne zele Bosnu a Bosne nema bez Hrvata i Srba . Zakljucak izvedite sami .
a sada gledaj sta kaze Akademik Esad Durakovic neki dan
,,Bosne nema bez Bosnjaka niti ima Bosnjaka bez Bosne ,, kraj citata . pa prosudite sami sta je istina . Oni koji ne vide dalje od mindera odmah da kazem da je Alijina teza cista laz i glupost . Teska laz i glupost . To je samo igvor za ono sto su dogovarali na svojim sijelima a linkova ima pretek . Smrt Fasizmu Sloboda Narodu
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#892 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by KatarinaKosaca »

Mislim da na temi ne treba mjesati agrsiju sa Bakirovim mirnodobskim djelovanjem kriminogenog karaktera i cinicnog, nipodastavanja gradjana. Kakav god da je bio rahmetlija, da je umjesto njega biio sin mu ili bilo koji saovdasnje liste za clanove Predsjednistva, potpisao bi kapitulaciju i JNA avionom pobjegao. Mir je vec 19 godina, a nama je clan prdjednistva covjek koji ni unutarstranacke izbore nije prosao i koji za banalnu operaciju ne ide ni svojoj zeni u bolnicu nego u Zagreb
User avatar
Dozer
Posts: 32997
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#893 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by Dozer »

Sto sasvim dovoljno govori o svemu...
Nazalost, ipak je nemoguce odvojiti prst od nokta, a da ne boli, pa tako ni rat od postratnog perioda jer se radi o istim ljudima i onda i sada, i istim politickim opcijama koje su bile i onda, i sada.
Innovation
Posts: 4229
Joined: 23/03/2011 11:58

#894 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by Innovation »

Novak20 wrote:
Man of steel wrote:
Hajde mi onda navedi barem jednu komapaniju veću od jedne trafike a na koju 4 godine rata i totalnog ekonomskog stagniranja nije ostavilo traga.
BH TELECOM naprimjer :lol:
Istog dana zapaljena je i zgrada glavne pošte u Sarajevu, koja je u potpunosti izgorjela i grad je ostao bez telefonskih veza.
Image
:oops:
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#895 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by dezurni_ucenik »

Argumenti SDA-"ovaca": komunjare,blablablabla,mracno doba,blablablablabla,
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#896 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by KatarinaKosaca »

Dozer wrote:Sto sasvim dovoljno govori o svemu...
Nazalost, ipak je nemoguce odvojiti prst od nokta, a da ne boli, pa tako ni rat od postratnog perioda jer se radi o istim ljudima i onda i sada, i istim politickim opcijama koje su bile i onda, i sada.
Po ovom pitanju treba imati ujdnacene kritrijume. ako mirjana malic nije i ne teba biti odgovorna za politicko djelovanj svog sina ne treba niti jednog covjeka iz mezara prozivati zato sto je imao los spermatozzoid, a nasa nesreca sto se progurao da nam kroji sudbinu.
User avatar
Dozer
Posts: 32997
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#897 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by Dozer »

Slazem se ja s tobom @Kaca, ali opet ponavljam - ovaj "losi spermatozoid" je samo nastavio ono sto je radio i vlasnik tog spermatozoida, tj. te (tajne) koalicije su nastavljene i kasnije.
Innovation
Posts: 4229
Joined: 23/03/2011 11:58

#898 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by Innovation »

KatarinaKosaca wrote:Po ovom pitanju treba imati ujdnacene kritrijume. ako mirjana malic nije i ne teba biti odgovorna za politicko djelovanj svog sina ne treba niti jednog covjeka iz mezara prozivati zato sto je imao los spermatozzoid, a nasa nesreca sto se progurao da nam kroji sudbinu.
:thumbup:
swanfilter
Posts: 10811
Joined: 06/06/2008 18:52

#899 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by swanfilter »

Man of steel wrote:- I potpuno razocarala povjerenje naroda. Steta glupog naroda ...

- SDA je imala priliku i kapacitete da ublazi ono sto je rat unistio. Pare od Arapa, pare od Zapada. Pokrali pare, pokrali materijalnu pomoc. Pokrali cak i ono sto rat nije unistio. Arapi nas, osim sumnjivih likova preko Bakira, ne sljive jednog promila. Eno ih u Srbiji, a Sarajevo neka se zadovolji arapskim turistima zbog halal okoline ...

Opet bi da trkeljate.

Ko je i šta to tačno pokrao?

Kakve pare i čije pare?

Ti si totalan ignorant ...
hizo ramidovic
Posts: 4462
Joined: 26/03/2013 18:20
Location: imam, na ilidju, 1/1 na mene

#900 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by hizo ramidovic »

Man of steel wrote:
hizo ramidovic wrote:
Man of steel wrote:
-Nije SDA uništila državu i osakatila poljoprivredu i privredu već secionisti koji su željeli raskomadati ovu zemlju.
genijalac,
postoji x mjesta u bih gdje agresorska noga nije prisla ni na kilometre blizu, pa ipak su u njima unistena i privreda i poljoprivreda.
ko je onda kriv: crnci, kinezi, vanzemaljci...?
Genijalac.

Hajde mi onda navedi barem jednu komapaniju veću od jedne trafike a na koju 4 godine rata i totalnog ekonomskog stagniranja nije ostavilo traga.
strucnjak,
jedno je kad kompanija stagnira zbog rata a sasvim drugo kad je unistena, inventar opljackan i unisten a cijelo vrijeme se nalazila na teritoriji pod kontrolom arbih.
hoces primjere: vmc sarajevo, zica sarajevo, armature sarajevo, krivaja zavidovici, zeljeznice na tom podrucju...
Post Reply