Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83504
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#8726 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Kuda li ga misle provuci?

P.S. Izrazavam nadu da koristiti i ostali. Nadaj se sceri da ce te aga uzet....

Jedino ako fizicki bude nemoguce da se bilo ko osim hitne ukljuci na trasu :roll:
User avatar
BlackCaviar
Posts: 1156
Joined: 05/06/2010 16:36

#8727 Re: Zeničani

Post by BlackCaviar »

Norm wrote:...e o ovome ja pricam...
Image
Al' ga uslika, aferim...

Image

Tu je vazda stacionirana neka trulja, a i ispred nje je haman pa privatni dio trotoara rezervisan samo za Audija i nekog Kia terenca. Džaba parking ispred solitera i podzemna garaža...
User avatar
cenecimoveocino
Posts: 2546
Joined: 31/12/2013 23:00
Location: Zenica

#8728 Re: Zeničani

Post by cenecimoveocino »

BlackCaviar wrote:
Norm wrote:...e o ovome ja pricam...
Image
Al' ga uslika, aferim...

Image

Tu je vazda stacionirana neka trulja, a i ispred nje je haman pa privatni dio trotoara rezervisan samo za Audija i nekog Kia terenca. Džaba parking ispred solitera i podzemna garaža...
Kia sportage i A7
Jednom sam vidio kakva macka vozi taj A7 :evil: :evil: :evil: :izet:
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#8729 Re: Zeničani

Post by Kralj Tvrtko I. »

Malo da skrenem s puteva i cesta :D

Gdje ima kupiti živih mamaca (crvi gliste) u Zenici?

Da li se može kupiti dnevna karta za ribolov na licu mjesta, na Bosni npr. a da te ne kazne?

I još jedno pitanje, gdje najjeftinija ribo-oprema?
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#8730 Re: Zeničani

Post by Jimmy McNulty »

Ako te zateknu dnevna ti je 10 maraka, ako ne nikom ništa. :D

A ovo ostalo stvarno ne znam, znam da je gore na Carini kod Hamzića bila ta radnja pa je ili zatvorena ili premještena. Za marku dobiješ punu kesu skoro onih larvi. Ribo-opreme imaš i na pijaci dosta.
User avatar
Warashii
Posts: 4282
Joined: 13/09/2011 12:55

#8731 Re: Zeničani

Post by Warashii »

Kralj Tvrtko I. wrote:Malo da skrenem s puteva i cesta :D

Gdje ima kupiti živih mamaca (crvi gliste) u Zenici?

Da li se može kupiti dnevna karta za ribolov na licu mjesta, na Bosni npr. a da te ne kazne?

I još jedno pitanje, gdje najjeftinija ribo-oprema?
Koliko znam ima radnja u Novoj Zenici, preko puta ugostiteljske skole. Nemam pojma sta imaju.
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#8732 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

Ja opet moram na ceste...
fontana kosta 220 hiljada maraka :shock:
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#8733 Re: Zeničani

Post by Norm »

kamen spoticanja wrote:Ja opet moram na ceste...
fontana kosta 220 hiljada maraka :shock:
...plus troskovi odrzavanja... :-)
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#8734 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

Norm wrote:
kamen spoticanja wrote:Ja opet moram na ceste...
fontana kosta 220 hiljada maraka :shock:
...plus troskovi odrzavanja... :-)
Zalizani htio fontanu od nekakvog klincevog materijala koji se mora drzati na temperaturi iznad 18 stepeni...zato su razapeli sator...pare nisu problem
User avatar
nadžak
Posts: 2313
Joined: 04/06/2011 13:25
Location: Zenica

#8735 Re: Zeničani

Post by nadžak »

Ma ne znam šta bih rekao, jeli trebalo ili ne, jeli skupo ili nije, dobro je da imamo nešto lijepo u svakom slučaju.
Zanimalo me ima li toga po svijetu kad ono ima itekako.
Pogledajte ovo:

https://www.google.ba/search?q=fountain ... 80&bih=923
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#8736 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

nadžak wrote:Ma ne znam šta bih rekao, jeli trebalo ili ne, jeli skupo ili nije, dobro je da imamo nešto lijepo u svakom slučaju.
Zanimalo me ima li toga po svijetu kad ono ima itekako.
Pogledajte ovo:

https://www.google.ba/search?q=fountain ... 80&bih=923
Al cetvrtina miliona maraka :shock:
puno je i za svicu
User avatar
nadžak
Posts: 2313
Joined: 04/06/2011 13:25
Location: Zenica

#8737 Re: Zeničani

Post by nadžak »

@kurty

Hebo vas patak izvođački, juče sam imao situaciju, koja se hvala Bogu završila komično a započela je drugačije. Juče ujutro u 07:45 parkirao dole na parking kod hotela Internacional ( sišao sa bulevara lijevo i pravo tamo na onaj parking ispred sjeverne tribine stadiona).

Poslije podne, nakon posla, krenem kući kad ne možeš ni lijevo ni desno! Desno prema lameli bilo zatvoreno odmah na raskrnici a lijevo zatvoreno prije skretanja u ulicu Fra Grge Martića ( pored Čarlija).

I ništa...vratim se odale sam krenuo da pitam one radnike na parkingu pored stadiona i skontamo da se može trotoarom prema kružnom do Lamele.

Ponisko auto pa sam pipao preko onih ivičnjaka i sišao gore na novo odvajanje za hitnu pomoć. Kontam kurty nemoj da te tražim po gradu. Stid me bilo onog naroda što se zatekao na trotoaru. Ko bi im objasnio da nisam lokalni kabadahija i siledžija. :-) Ide lola sa crnim audijem po trotoaru, baš ga briga, oslobodio Zenicu. :-) .

:lol:
User avatar
cenecimoveocino
Posts: 2546
Joined: 31/12/2013 23:00
Location: Zenica

#8738 Re: Zeničani

Post by cenecimoveocino »

Bolje da je asfaltirao puteve za okolna sela vec sto dize fontanu.
User avatar
nadžak
Posts: 2313
Joined: 04/06/2011 13:25
Location: Zenica

#8739 Re: Zeničani

Post by nadžak »

cenecimoveocino wrote:Bolje da je asfaltirao puteve za okolna sela vec sto dize fontanu.
Nemoj više sela tita ti, na svakog načelnika prije ovoga bilo je i drvlje i kamenje što se ne ulaže u grad nego samo na sela.
Na kraju krajeva vidiš da se sela napuštaju i dobijamo nove građane. Sa starim navikama doduše al hajd, nije tema današanje emisije. :D

Nešto kontam, a možda si samo bio sarkastičan ili? :wink:
User avatar
Freamon Lester
Posts: 3398
Joined: 06/09/2014 01:18

#8740 Re: Zeničani

Post by Freamon Lester »

Zenica i fontane... Daj Boze samo da niko u nju ne sere kao u onaj obnovljeni pothodnik na istoj raskrsnici.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83504
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#8741 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

nadžak wrote:@kurty

Hebo vas patak izvođački, juče sam imao situaciju, koja se hvala Bogu završila komično a započela je drugačije. Juče ujutro u 07:45 parkirao dole na parking kod hotela Internacional ( sišao sa bulevara lijevo i pravo tamo na onaj parking ispred sjeverne tribine stadiona).

Poslije podne, nakon posla, krenem kući kad ne možeš ni lijevo ni desno! Desno prema lameli bilo zatvoreno odmah na raskrnici a lijevo zatvoreno prije skretanja u ulicu Fra Grge Martića ( pored Čarlija).

I ništa...vratim se odale sam krenuo da pitam one radnike na parkingu pored stadiona i skontamo da se može trotoarom prema kružnom do Lamele.

Ponisko auto pa sam pipao preko onih ivičnjaka i sišao gore na novo odvajanje za hitnu pomoć. Kontam kurty nemoj da te tražim po gradu. Stid me bilo onog naroda što se zatekao na trotoaru. Ko bi im objasnio da nisam lokalni kabadahija i siledžija. :-) Ide lola sa crnim audijem po trotoaru, baš ga briga, oslobodio Zenicu. :-) .

:lol:
A odakle ti za Audi :P :lol: :thumbup:

P.S. Citam komentar na "Zenica stare slike i pricice" , na fotku fontane lik napisa: 20 godina zivim u njemackoj, vi ulazete u fontane a necete u hrvatska i srpska sela oko zenice.

Ovim rijecima otprilike, ne pitaj me kakve veze ima sto on zivi u njemackoj :lol:
User avatar
nadžak
Posts: 2313
Joined: 04/06/2011 13:25
Location: Zenica

#8742 Re: Zeničani

Post by nadžak »

@BataZiv_0809

Bogami mi nezgodno bilo, kad god sam naišao na nekoga mahnem mu kroz šajbu, ono u smislu, hebi ga izvini, nemam kuda drugo :D :angry:
A fakat kad ljudi vide crnog audija malo se drugačije ponašaju. :run: :fazlija:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83504
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#8743 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

kamen spoticanja wrote:...
@kamen-zna li se koja su imena u igri za kandidata za nacelnika?
User avatar
Zaitsev
Posts: 1998
Joined: 08/10/2011 14:31
Location: Zenica
Contact:

#8744 Re: Zeničani

Post by Zaitsev »

Rasim Salčinović se počeo puno javno eksponirati, čak je počeo i Čimburijadu svojatati. Ne bi me iznenadilo da on bude jedan od kandidata.
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#8745 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

_BataZiv_0809 wrote:
kamen spoticanja wrote:...
@kamen-zna li se koja su imena u igri za kandidata za nacelnika?
Manje vise...sbb jedino nepoznanica...ali kod njih je rasulo
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83504
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#8746 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

kamen spoticanja wrote: Manje vise...sbb jedino nepoznanica...ali kod njih je rasulo
Ko ce biti ispred SDA? DF?
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#8747 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

_BataZiv_0809 wrote:
kamen spoticanja wrote: Manje vise...sbb jedino nepoznanica...ali kod njih je rasulo
Ko ce biti ispred SDA? DF?
Zeleni trenutno pominju 5-6 imena...neka prepoznajes i po fontanama :mrgreen:
mandarinci pominju sesirdzuju i malog doktora
Uz crvene ide bombasticno fantasticno ime...cuo si vjerovatno
User avatar
medaaa
Posts: 2556
Joined: 21/04/2008 13:50

#8748 Re: Zeničani

Post by medaaa »

kamen spoticanja wrote:
_BataZiv_0809 wrote:
kamen spoticanja wrote: Manje vise...sbb jedino nepoznanica...ali kod njih je rasulo
Ko ce biti ispred SDA? DF?
Zeleni trenutno pominju 5-6 imena...neka prepoznajes i po fontanama :mrgreen:
mandarinci pominju sesirdzuju i malog doktora
Uz crvene ide bombasticno fantasticno ime...cuo si vjerovatno
de ba kamen imena sunce... ima nas koji slabije fatamo trenutnu spiku i likove po carsiji...
User avatar
phillie
Posts: 9493
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#8749 Re: Zeničani

Post by phillie »

ma treba doktora stavit da vodi carsiju :D :D

a sto se fontane tice, da Bog da da bude duga vijeka, eno ona kod opstine, malo malo pa ne radi :D a kamoli ta na kraju grada....
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83504
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#8750 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Ma ljudi izbor za nacelnika ce biti zavrsen kada se u Hotelu Beograd odluce za kandidata. To svi znamo.

SDA ima sigurnih 15 000 glasova.
Post Reply