Nije, jer je zamjena za ID Discovery.Sakazulu wrote:Pa IDx je onda zalutao kod nas sa starim paketima?
Logosoft
Moderator: Benq
- MTV
- Posts: 15232
- Joined: 21/08/2013 19:39
#8726 Re: Logosoft ALL ABOUT
-
FaKKe
- Posts: 15
- Joined: 09/01/2015 14:37
#8727 Re: Logosoft ALL ABOUT
jel ima neko da je na starom paketu trio light, a da placa doplatu za hd receiver(ne dodatni)?
-
Nokian808
- Posts: 1036
- Joined: 13/05/2013 20:50
#8728 Re: Logosoft ALL ABOUT
Kao sto sam vec pisao, za mag250, uradis reload i prije dizanja logosoftovog portala pritisnes setup i udjes u fabricki. Onda mozes, na otvorenom internetu preko lan kabla ili kompatibilnog wifi adaptera (npr. Dlink Dwa125) gledati youtube, a i ono mnogo korisnije gledati bolji IPTV. Odnosno ako znas kako mozes gledati i Novu, Prvu, B92 to jest sve ono sto LoL nema...zapravo ne moras ni znati kako jednostavno platis 20 KM server po zelji i nema rada osim redovnog placanja.rizibizi wrote:Kako da uradim share externog diska ustekanog na usb port zte rutera? Jel trebam traziti da mi kreiraju profil/usera na ruteru pa da ja pustim share ili...sta mi je ciniti? Sluze li cemu USB portovi na STB Mag 250, koliko vidim na stranici proizvodjaca, svasta bi se nesto moglo samo izgleda da je lol optimizovao da se ne moze nista?
Zagooglah malo i gleda neki NN (barem meni) provajder iz komsiluka cuda cini sa ovim STB-ovim (YT, file share, browser, saso mange)
http://www.kbcnet.rs/iptv-set-top-box-mag-250
Medija plajer preko USB radi nezavisno od interneta ali ima problema sa prikazivanjem nasih slova.
ZTE usb dijeli fajlove solidno (naravno ne kao dobar NAT) ali trebas imati ulaz na router da to ustimas po zelji.
Ako se angazujes i pitas prave ljude neces dobiti pass ali ti mogu dati neki tvoj pass koji onda promjenis kako ti odgovara...naravno ako procjene da znas sta radis i zelis;-)
Last edited by Nokian808 on 13/03/2015 07:13, edited 1 time in total.
-
Sakazulu
- Posts: 2368
- Joined: 28/04/2012 08:02
#8729 Re: Logosoft ALL ABOUT
Ma nije tačno!MTV wrote:Nije, jer je zamjena za ID Discovery.Sakazulu wrote:Pa IDx je onda zalutao kod nas sa starim paketima?
- MTV
- Posts: 15232
- Joined: 21/08/2013 19:39
#8730 Re: Logosoft ALL ABOUT
Ja ja ja. Placam samo dodatni HD resiver. Osnovni mi je HD i dzaba je. Trebao je biti onaj amino al ga nisu imali na stanju i dobih osnovni HD dzaba.FaKKe wrote:jel ima neko da je na starom paketu trio light, a da placa doplatu za hd receiver(ne dodatni)?
- MTV
- Posts: 15232
- Joined: 21/08/2013 19:39
#8731 Re: Logosoft ALL ABOUT
Moze te li mi reci sta ste sve dobili uz taj Mag 250? Imam u kompjuteru karticu za snimanje TV i uz airtiest sam dobio scart al sam morao uzeti drugi kabl sa jedne strane scart a sa druge one tri boje.Nokian808 wrote:Kao sto sam vec pisao, za mag250, uradis reload i prije dizanja logosoftovog portala pritisnes setup i udjes u fabricki. Onda mozes, na otvorenom internetu preko lan kabla ili kompatibilnog wifi adaptera (npr. Dlink Dwa125) gledati youtube, a i ono mnogo korisnije gledati bolji IPTV. Odnosno ako znas kako mozes gledati i Novu, Prvu, B92 to jest sve ono sto LoL nema...zapravo ne moras ni znati kako jednostavno platis 20 KM server po zelji i nema rada osim redovnog placanja.rizibizi wrote:Kako da uradim share externog diska ustekanog na usb port zte rutera? Jel trebam traziti da mi kreiraju profil/usera na ruteru pa da ja pustim share ili...sta mi je ciniti? Sluze li cemu USB portovi na STB Mag 250, koliko vidim na stranici proizvodjaca, svasta bi se nesto moglo samo izgleda da je lol optimizovao da se ne moze nista?
Zagooglah malo i gleda neki NN (barem meni) provajder iz komsiluka cuda cini sa ovim STB-ovim (YT, file share, browser, saso mange)
http://www.kbcnet.rs/iptv-set-top-box-mag-250
Medija plajer preko USB radi nezavisno od interneta ali ima problema sa prikazivanjem nasih slova.
ZTE usb dijeli fajlove solidno (naravno ne kao dobar NAT) ali trebas imati ulaz na router da to ustimas po zelji.
Ako se angazujes i pitas prave ljude neces dobiti pass ali ti mogu dati neki tvoj pass koji onda promjenis kako ti odgovara...naravno ako procjene da znas sta radis i zelis;-)
Ovdje na linku pise da se dobije pored HDMI i AV kabl sa ejekovima sa tri boje. Znam nisam fino objasnio valjda ce te shvatiti.
-
rizibizi
- Posts: 1973
- Joined: 28/11/2008 15:56
- Location: Zanzibar City
#8732 Re: Logosoft ALL ABOUT
Skontao sam ovo oko maga, samo nisam imao dovoljno vremen tako da sam se tek juce ozbiljnije pozabavio, fakat je raketa kakvo smece ostali nude. Meni je odlicno radio i sa onim nekim wifi adapterom od 5-6 USD sa ebay-a. Sve radi osim titlova i nasih slova u media playeru, nije mi se dalo peglati, imam i bez njega na cemu gledati filmove.Nokian808 wrote:Kao sto sam vec pisao, za mag250, uradis reload i prije dizanja logosoftovog portala pritisnes setup i udjes u fabricki. Onda mozes, na otvorenom internetu preko lan kabla ili kompatibilnog wifi adaptera (npr. Dlink Dwa125) gledati youtube, a i ono mnogo korisnije gledati bolji IPTV. Odnosno ako znas kako mozes gledati i Novu, Prvu, B92 to jest sve ono sto LoL nema...zapravo ne moras ni znati kako jednostavno platis 20 KM server po zelji i nema rada osim redovnog placanja.rizibizi wrote:Kako da uradim share externog diska ustekanog na usb port zte rutera? Jel trebam traziti da mi kreiraju profil/usera na ruteru pa da ja pustim share ili...sta mi je ciniti? Sluze li cemu USB portovi na STB Mag 250, koliko vidim na stranici proizvodjaca, svasta bi se nesto moglo samo izgleda da je lol optimizovao da se ne moze nista?
Zagooglah malo i gleda neki NN (barem meni) provajder iz komsiluka cuda cini sa ovim STB-ovim (YT, file share, browser, saso mange)
http://www.kbcnet.rs/iptv-set-top-box-mag-250
Medija plajer preko USB radi nezavisno od interneta ali ima problema sa prikazivanjem nasih slova.
ZTE usb dijeli fajlove solidno (naravno ne kao dobar NAT) ali trebas imati ulaz na router da to ustimas po zelji.
Ako se angazujes i pitas prave ljude neces dobiti pass ali ti mogu dati neki tvoj pass koji onda promjenis kako ti odgovara...naravno ako procjene da znas sta radis i zelis;-)
Ono sto mene trenutno handri je upravo ZTE, dobio sam pass za router, trazio-dobio, medjutim sta god da ubodem u onaj USB port sa strane u onom dashbordu na pocetnoj stranici interfejsa uredjaj je prepoznat i stoji na listi ali niti sta mogu kliknuti niti je dodjeljena IP adresa niti gdje ima postavki za USB, sharing, DLNA niti bilo sta slicno. NAS je NAS, ali i kosta, treba mi minimum 200 i kusur maraka za neku entry varijantu plus disk/diskovi, a za prvu ruku ovo mi je najbolje rjesenje samo jos da radi.
-
kreker
- Posts: 238
- Joined: 29/05/2011 15:48
#8733 Re: Logosoft ALL ABOUT
Dobih odgovor na e-mail za nas na starim paketima VELIKI ŠIPAK od novih kanala.
- MTV
- Posts: 15232
- Joined: 21/08/2013 19:39
#8734 Re: Logosoft ALL ABOUT
Al mi neide u glavu za Hayat HD i Filmbox plus.kreker wrote:Dobih odgovor na e-mail za nas na starim paketima VELIKI ŠIPAK od novih kanala.
-
Stari kenjac
- Posts: 516
- Joined: 23/10/2009 13:01
#8735 Re: Logosoft ALL ABOUT
Oli ti bolje receno,"pogolema čuna".MTV wrote:Al mi neide u glavu za Hayat HD i Filmbox plus.kreker wrote:Dobih odgovor na e-mail za nas na starim paketima VELIKI ŠIPAK od novih kanala.
-
kreker
- Posts: 238
- Joined: 29/05/2011 15:48
#8736 Re: Logosoft ALL ABOUT
Dajte pripazite i nas sa starim paketima s tim novostima, dok ne pređemo na nove
-
vanjki
- Posts: 2236
- Joined: 26/10/2006 17:37
#8737 Re: Logosoft ALL ABOUT
Ako me tjeras na silu da pređem na nove pakete tako da mi saljes svake sedmice majmune na vrata
a sada vrsis pritisak tako da nema novi kanala na starim paketima mogu samo reci da od iduce sedmice raskidam ugovor i mogu vam
samo jebati mater.sreca ima konkurencija koja je daleko ispred vas
a sada vrsis pritisak tako da nema novi kanala na starim paketima mogu samo reci da od iduce sedmice raskidam ugovor i mogu vam
samo jebati mater.sreca ima konkurencija koja je daleko ispred vas
-
kreker
- Posts: 238
- Joined: 29/05/2011 15:48
#8738 Re: Logosoft ALL ABOUT
Meni nikad niko nije na vrata dolazio niti čak nudili novi paket osim jednom samo kad sam račun plaćao.vanjki wrote:Ako me tjeras na silu da pređem na nove pakete tako da mi saljes svake sedmice majmune na vrata
a sada vrsis pritisak tako da nema novi kanala na starim paketima mogu samo reci da od iduce sedmice raskidam ugovor i mogu vam
samo jebati mater.sreca ima konkurencija koja je daleko ispred vas
- Praetorious
- Posts: 1806
- Joined: 07/09/2012 07:07
- Contact:
#8739 Re: Logosoft ALL ABOUT
Niko zvao, niko dolazio, račun plaćam u Pošti ... A što se tiče novih kanala i uopšte noviteta, moraju zavrtati ruke da bi smo prešli na nove pakete. Nije toliko problem u novim paketima, problem je u 24-mjesečnom vezivanju. Da su ostali bez ugovornog trajanja ili da su ga stavili max. 6 mjeseci, dalo bi se razmišljati o prelasku. Ovako mi na pamet ne pada da uzimam te pakete ...
- semirsar
- Posts: 9030
- Joined: 24/08/2008 22:53
- Location: raj'voSa
- Contact:
#8740 Re: Logosoft ALL ABOUT
Meni cak ni tadkreker wrote:Meni nikad niko nije na vrata dolazio niti čak nudili novi paket osim jednom samo kad sam račun plaćao.vanjki wrote:Ako me tjeras na silu da pređem na nove pakete tako da mi saljes svake sedmice majmune na vrata
a sada vrsis pritisak tako da nema novi kanala na starim paketima mogu samo reci da od iduce sedmice raskidam ugovor i mogu vam
samo jebati mater.sreca ima konkurencija koja je daleko ispred vas
Ali ne vidim sta mi novo moze ponuditi a da ja vec nisam upoznat sa tim
Ako nista ima na nji'ovoj stran'ci sve napisaTo i sad da me jos neko vuce za rukav, "nemoj sreco, nemoj danas... "
"Poneka ljubav, mozda vrijedi bola..." Ali ta na ugovorno vezivanje bezbeli jokPraetorious wrote:Niko zvao, niko dolazio, račun plaćam u Pošti ... A što se tiče novih kanala i uopšte noviteta, moraju zavrtati ruke da bi smo prešli na nove pakete. Nije toliko problem u novim paketima, problem je u 12/24-mjesečnom vezivanju. Da su ostali bez ugovornog trajanja ili da su ga stavili max. 6 mjeseci, dalo bi se razmišljati o prelasku. Ovako mi na pamet ne pada da uzimam te pakete ...
S oviJEm noviJEm kanalima su dodatno pljunuli na sve sto je LOL izgradio i na odnos prema korisnicima koji jos nisu a neki ni nece preci na LOGO pakete upravo zbog te cinjenice. Paketno razvlacenje supertv im je kardinalna greska, zajeb zesci, pa da bar ima kakvog smisla aj i nekako, ali 'vako... "Zivot ide dalje zivot brzo prolazi, al' osjecam da to vise nisi ti, a ni ja..."
-
Sakazulu
- Posts: 2368
- Joined: 28/04/2012 08:02
#8741 Re: Logosoft ALL ABOUT
A meni nisu ništa nudili u bilo kojem obliku vrebanja na nas. Ni u poslovnicama, ni telefonom, ni... šta ja znam faxom recimo.kreker wrote:Meni nikad niko nije na vrata dolazio niti čak nudili novi paket osim jednom samo kad sam račun plaćao.vanjki wrote:Ako me tjeras na silu da pređem na nove pakete tako da mi saljes svake sedmice majmune na vrata
a sada vrsis pritisak tako da nema novi kanala na starim paketima mogu samo reci da od iduce sedmice raskidam ugovor i mogu vam
samo jebati mater.sreca ima konkurencija koja je daleko ispred vas
- semirsar
- Posts: 9030
- Joined: 24/08/2008 22:53
- Location: raj'voSa
- Contact:
#8742 Re: Logosoft ALL ABOUT
Pa ti si ionako radni kolega od MTVSakazulu wrote:A meni nisu ništa nudili u bilo kojem obliku vrebanja na nas. Ni u poslovnicama, ni telefonom, ni... šta ja znam faxom recimo.kreker wrote:Meni nikad niko nije na vrata dolazio niti čak nudili novi paket osim jednom samo kad sam račun plaćao.vanjki wrote:Ako me tjeras na silu da pređem na nove pakete tako da mi saljes svake sedmice majmune na vrata
a sada vrsis pritisak tako da nema novi kanala na starim paketima mogu samo reci da od iduce sedmice raskidam ugovor i mogu vam
samo jebati mater.sreca ima konkurencija koja je daleko ispred vas
- MTV
- Posts: 15232
- Joined: 21/08/2013 19:39
#8743 Re: Logosoft ALL ABOUT
What the f**k. Zaboravio si afannedimasemirsar wrote:Pa ti si ionako radni kolega od MTVSakazulu wrote:
A meni nisu ništa nudili u bilo kojem obliku vrebanja na nas. Ni u poslovnicama, ni telefonom, ni... šta ja znam faxom recimo.
Imam osjecaj da je lol us*o motku sa ovim novi kanali za logo pakete. I da dodam morao bi 25 KM + telefon skuplje placati za istu uslugu od prije. Vala ako me sad pita ko kako to ima objasnjeno u prethodnim postovima.
- Praetorious
- Posts: 1806
- Joined: 07/09/2012 07:07
- Contact:
#8744 Re: Logosoft ALL ABOUT
Ovaj "novi" LoL je negacija onog nekadašnjeg, sarajevskog. Kao da je u pitanju firma iz paralelnog svemira, negativa ovog našeg, običnog, uvrnutog svijetasemirsar wrote:S oviJEm noviJEm kanalima su dodatno pljunuli na sve sto je LOL izgradio ...
BTW
Jel' ostao i jedan gradski & BH operater ili smo spali samo na strance? HS ne računam, jer ispada da je i on već prodan strancima, a ADSL me ne privlači.
-
kreker
- Posts: 238
- Joined: 29/05/2011 15:48
#8745 Re: Logosoft ALL ABOUT
eE jbg svaki operater sad ima istu politiku razdvoj kanale na pakete posebne pa plačaj dodatno izgleda to im je najbolja politika.
- MTV
- Posts: 15232
- Joined: 21/08/2013 19:39
-
kreker
- Posts: 238
- Joined: 29/05/2011 15:48
#8747 Re: Logosoft ALL ABOUT
Ma ja od sutra 99% prelazim na LoGo TRIO I na godinu uzeti pa šta bog da. 77 KM I jbg.
- MTV
- Posts: 15232
- Joined: 21/08/2013 19:39
#8748 Re: Logosoft ALL ABOUT
Za te pare na telemachu dobijem sve zivo kanale koje lol nema, D3 GO, brzi internet... al jbg nema mogucnosti za telemach. Al dok mogu neometano gledati kanale na lolu sam 
- semirsar
- Posts: 9030
- Joined: 24/08/2008 22:53
- Location: raj'voSa
- Contact:
#8749 Re: Logosoft ALL ABOUT
Zamisli scenario, i tvoje srece kad sad puste sve one kanale o kojima si pis'o da bi Hi voljeo imat', ha?!!MTV wrote:Za te pare na telemachu dobijem sve zivo kanale koje lol nema, D3 GO, brzi internet... al jbg nema mogucnosti za telemach. Al dok mogu neometano gledati kanale na lolu sam
Ooooops. sorry, zaboravih... stari korisnici koji nijesu potpisali novije ugovore nece dobiti te kanale
"Sve ce to, o mila moja prekriti..."
-
kreker
- Posts: 238
- Joined: 29/05/2011 15:48
#8750 Re: Logosoft ALL ABOUT
Svako uzima kako mu odgovara najbolje. meni I sad Lol odgovara I da uzmem LoGo trio brži net dobijem , HS I BHTel imam mogučnost al njih nebi nikad.
