Telemach - ALL ABOUT 4

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
Mustang1
Posts: 29922
Joined: 29/12/2010 17:31

#8726 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Mustang1 »

Sta je nejasno :D
User avatar
bato99
Posts: 1946
Joined: 30/04/2008 15:04
Location: starMO
Contact:

#8727 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by bato99 »

imam problem na d3go..učita lijepo sliku i nakon 10 sekundi slika nestane i tek kad pređem mišem po gornjem uglu vrati se :sad: ima li iko da mu se ovo dešava?
User avatar
Maharadza
Posts: 17070
Joined: 30/01/2013 15:13

#8728 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Maharadza »

Tiger 033 wrote:Samo trazite tj. qrcite se pa ce vam/nam poceti ubacivati kanale k'o BHtelekom tipa "RTVSlon,NTV Amna,RTV HIT Brčko,SMART TV Tešanj" itd... oni su i danas uspjeli IZNENADITI :shock: svoje pretplatnike (MojaTV) novim kanalom "RTV Cazin" :-) :lol: ljudi su ŠOKIRANI od uzbuđenja :D
Pa dobro, ipak su oni "patrioti" tako da ih ništa drugo i ne treba zanimati osim "domaćih" kanala a najbolji primjer imamo u PINK paketu! :oops:
bato99 wrote:imam problem na d3go..učita lijepo sliku i nakon 10 sekundi slika nestane i tek kad pređem mišem po gornjem uglu vrati se :sad: ima li iko da mu se ovo dešava?
Koji browser koristiš? Probaj i na IE i na Chrome (meni na chrome radi odlično)! Jesi probao reinstall onoga njihovog dodatka?!
User avatar
bato99
Posts: 1946
Joined: 30/04/2008 15:04
Location: starMO
Contact:

#8729 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by bato99 »

@maharadza
ma sve sam probo...samo slika zacrni i dok mišem ne pomjerim ne vraća se...e tuge ove :sad:
NediM17
Posts: 26448
Joined: 05/11/2009 11:49

#8730 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by NediM17 »

Samo da prijavim da je ovaj Cisco 4682 HD D3 smece. Korektan je on sto se slike tice, 720p, nije hrdjavo, ton kad pojacas kraja na 90% kanala krci, EPG nekada radi, nekada ne. Sve to manje-vise, nije lose, ali ono sto me iritira, i od cega hocu da poludim je sljedece. Npr. kad sa D3 koji je na HDMI 1 na televizoru prebacujem na HDMI 2 na kojem mi je sat. risiver, D3 prima komande od daljinskog TV-a, mijenja kanale, ulazi u meni, isto tako prima komande i od daljinskog sat. risivera, od daljinskog od pojacala, ma strasno. Zbog tih stvari je u mom slucaju D3 skoro negledljiv, kad hocu da pojacam na TV-u, on ulazi u meni, krene po nekim postavkama itd.

Sto se tice modema Cisco EPC3925 i on je smece svoje klase. Uredu, korektan je net, korektan je i ping, medjutim makar dva puta mjesecno se modem bukvalno zakuje, dakle ne mogu pristupiti ni lokalnoj adresi 192.168.0.1, interneta nema. Onda moram raditi restart modema pomocu onog nekog zavucenog dugmica, cackalicom, i nakon toga sve proradi (belaj mi je jer sam sve "zavukao i utegao", pa mi je onda pravi posao uraditi taj restart). Osim toga, status LAN mreze koji pokazuje je nigdje veze, popunjeni su mi LAN portovi 1,2,3, a on uvijek pokazuje da su aktivna sva cetiri porta, kao i port TEL 2 u kojem nema nista.

Toliko od mene.
User avatar
Telemach
Posts: 16889
Joined: 13/10/2010 14:13

#8731 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

NediM17 wrote:Samo da prijavim da je ovaj Cisco 4682 HD D3 smece. Korektan je on sto se slike tice, 720p, nije hrdjavo, ton kad pojacas kraja na 90% kanala krci, EPG nekada radi, nekada ne. Sve to manje-vise, nije lose, ali ono sto me iritira, i od cega hocu da poludim je sljedece. Npr. kad sa D3 koji je na HDMI 1 na televizoru prebacujem na HDMI 2 na kojem mi je sat. risiver, D3 prima komande od daljinskog TV-a, mijenja kanale, ulazi u meni, isto tako prima komande i od daljinskog sat. risivera, od daljinskog od pojacala, ma strasno. Zbog tih stvari je u mom slucaju D3 skoro negledljiv, kad hocu da pojacam na TV-u, on ulazi u meni, krene po nekim postavkama itd.

Sto se tice modema Cisco EPC3925 i on je smece svoje klase. Uredu, korektan je net, korektan je i ping, medjutim makar dva puta mjesecno se modem bukvalno zakuje, dakle ne mogu pristupiti ni lokalnoj adresi 192.168.0.1, interneta nema. Onda moram raditi restart modema pomocu onog nekog zavucenog dugmica, cackalicom, i nakon toga sve proradi (belaj mi je jer sam sve "zavukao i utegao", pa mi je onda pravi posao uraditi taj restart). Osim toga, status LAN mreze koji pokazuje je nigdje veze, popunjeni su mi LAN portovi 1,2,3, a on uvijek pokazuje da su aktivna sva cetiri porta, kao i port TEL 2 u kojem nema nista.

Toliko od mene.
Molimo Vas dostavite nam tačne korisničke podatke u inbox, provjerićemo Vaše navode i korigovati sve što je potrebno.
realna do boli
Posts: 1674
Joined: 08/06/2006 13:04
Location: na mjestu ...

#8732 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by realna do boli »

Dok smo bili na Art netu na RTL-u HRT smo mogli gledati seriju Sulejman velicanstveni, sinoc je zatamnjeno. Znaci li to da ce i u buduce sve bitnije :D serije biti zatamnjene.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#8733 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by agent_zero »

Kako ste vi postavili jezičke postavke na cisco risiveru za meni, zvuk i titlove?
User avatar
van helsing
Posts: 2093
Joined: 01/04/2010 19:34

#8734 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by van helsing »

realna do boli wrote:Dok smo bili na Art netu na RTL-u HRT smo mogli gledati seriju Sulejman velicanstveni, sinoc je zatamnjeno. Znaci li to da ce i u buduce sve bitnije :D serije biti zatamnjene.
Welcome to Telemach . :-)


Tapatalk 2
brazzo19
Posts: 3275
Joined: 25/09/2008 13:43

#8735 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by brazzo19 »

I sto vam se na resiveru svako malo "resetuju" ove postavke , a uvijek kad nestane struje recimo , uvijek moram ponovo rucno namjijestati audio zvuk i titlove na nas jezik , sve se resetuje na engleskom i tako svaki put , zar to ne moze da ostane pa i kad struje nestane pa dodje da ne moram uvijek ponovo namijestati ...
User avatar
Hercegoviina
Posts: 2860
Joined: 14/02/2013 14:11

#8736 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Hercegoviina »

hoce li se zamracivati utakmica hrvatske u 13 sati?
ako hoce da trazim selameta.

grobari napaceni
Mustang1
Posts: 29922
Joined: 29/12/2010 17:31

#8737 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Mustang1 »

Prijateljsku ne bi trebalo .. Ali :-)
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#8738 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by un1ted »

Hercegoviina wrote:hoce li se zamracivati utakmica hrvatske u 13 sati?
ako hoce da trazim selameta.

grobari napaceni
Zasto ovo adresirate na telemach (ili bilo kojeg drugog provajdera) !? Obrati se RAK-u s upitom...
User avatar
Hercegoviina
Posts: 2860
Joined: 14/02/2013 14:11

#8739 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Hercegoviina »

un1ted wrote:
Hercegoviina wrote:hoce li se zamracivati utakmica hrvatske u 13 sati?
ako hoce da trazim selameta.

grobari napaceni
Zasto ovo adresirate na telemach (ili bilo kojeg drugog provajdera) !? Obrati se RAK-u s upitom...
kakav RAK? zasto se ne zamracuje na teritoriji gdje su hrvati vecina? ovo je politicko pitanje .
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#8740 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by un1ted »

Politicko ili ne, opet je RAK nadlezan :) Ne mozes otici u vodovod i zaliti se sto ti ne radi grijanje :run:
Mustang1
Posts: 29922
Joined: 29/12/2010 17:31

#8741 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Mustang1 »

E sad nek daju obrazlozenje .. Ako HRT ne salje zahtjev ko salje .. Prijateljska utakmica koju samo HRT prenosi nema APSOLUTNO NIKAKVOG razloga da se zatamni !
Mustang1
Posts: 29922
Joined: 29/12/2010 17:31

#8742 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Mustang1 »

A evo nije zatamnjeno na Analognoj .. Ja gledao na digitalnoj i prije pocetka su zatamnili .. Ocigledno su skontali da ne trebaju i pustili :-)
User avatar
Maharadza
Posts: 17070
Joined: 30/01/2013 15:13

#8743 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Maharadza »

Kako su oprezni čim vide da ih se 'prati' šta i kada zatamnjuju. :lol:

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 4
User avatar
van helsing
Posts: 2093
Joined: 01/04/2010 19:34

#8744 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by van helsing »

Na mmds platformi "mrak".
Prelijepo.


Tapatalk 2
User avatar
Hercegoviina
Posts: 2860
Joined: 14/02/2013 14:11

#8745 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Hercegoviina »

zamracise, djubrad prokleta
User avatar
van helsing
Posts: 2093
Joined: 01/04/2010 19:34

#8746 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by van helsing »

Ako ce vam biti lakse,i na mojatv je "mrak" . Odnosno poruka da nisu u mogucnosti emitovati sadrzaj iz bla bla razloga.
Prelijepo.


Tapatalk 2
User avatar
Hercegoviina
Posts: 2860
Joined: 14/02/2013 14:11

#8747 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Hercegoviina »

van helsing wrote:Ako ce vam biti lakse,i na mojatv je "mrak" . Odnosno poruka da nisu u mogucnosti emitovati sadrzaj iz bla bla razloga.
Prelijepo.


Tapatalk 2
zasto onda nije zamraceno u svim gradovima. ?
nikad necu prezaliti sto sam potpisao ugovor sa ovim grobarima
User avatar
Telemach
Posts: 16889
Joined: 13/10/2010 14:13

#8748 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

NOVI JEDINSTVENI BROJ KONTAKT CENTRA 1360

Poštovani,

Obavještavamo vas da je 1360 novi jedinstveni broj Kontakt centra, dostupan 24/7 za sve postojeće i potencijalne korisnike Telamacha.
Važeći broj 033/835-555 će i dalje biti dostupan za sve pozivatelje.

Vaš Telemach
User avatar
burekodsira
Posts: 3539
Joined: 09/07/2006 00:23

#8749 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by burekodsira »

kad ćete stići u Goražde
User avatar
Telemach
Posts: 16889
Joined: 13/10/2010 14:13

#8750 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

burekodsira wrote:kad ćete stići u Goražde
Hvala što se interesujete za naše usluge, ukoliko budemo dostupni na području Goražda kao i do sada, sve zainteresirane korisnike ćemo blagovremeno informisati.
Locked