Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
BlackCaviar wrote:Ne sviđa mi se nikako što je staza na trotoaru. I sam sam biciklista, vozim MTB rekreativno (nekad utrke vozio) a svakodnevno koristim bicikl kao prevozno sredstvo. Prosječna brzina kretanja bicikliste je oko 25 km/h, eh sad ne razumijem gdje ja da razvijem ovu brzinu na trotoaru gdje dosta ljudi s djecom šeta, a kao što se da primijetiti na slikama gore, veoma malo prostora je ostavljeno za pješake.
Po meni, staza je morala ići na cestu i nigdje drugo. Eh sad druga je tema što možda na tom dijelu kod Bojinog vira na Odmutu ima mjesta jer je cesta široka pa bi se mogla biciklistička ugurati, a npr. kod onih dole kafića i bašta (Randers i ostali) na bulevaru mjesta baš i nema. Nekako mi se čini da je sve na frku odrađeno samo da bi se reklo da i Zenica ima biciklističku stazu. Možda će neko sad da kaže "pa mogu se ljudi vozati tom stazom". Slažem se, može se provozati malo, ali mislim da će svako odabrati prije Kamberovića polje za vozanje nego gužvanje po ovoj stazi.
Ja znam da je nikad neću koristiti i uvijek ću cestom da vozim.
Da pobijem svoje zadnje riječi, ipak sam jučer otišao maksuz i prošao skoro cijelom trasom biciklističke staze. I dalje ostajem pri istom, da je trebala otići na cestu umjesto na trotoar zbog pješaka, ali mi je baš drago da se napravila, drago mi je što je urađen novi sloj asfalta i baš jučer kad sam vozio grad mi je izgledao nekako modernije sa svim onim bojama, novim asfaltom... Jedino što mi sad treba je zvonce
Moze pricat ko sta hoce ali ovaj bulevar kad se zavrsi grad ce izgledati mnogo ljepse pa ce sad i biciklisti da budu zadovoljni sto imaju svoju stazu. Salu na stranu, lijepo sve izgleda i nekako se covjek ljepse osjeca kad seta gradom.
Tek kad covjek vidi ove slike iz pticije perspektive, sve ovo dolazi do izrazaja uz prisutno zelenilo.
Dobar dio ulica je sredjeno i kad uporedimo ostale gradove, mislim da smo u vrhu. Nema vise ko prije da izbjegavas silne rupe...
Odlicno. Bilo je krajnje vrijeme. Nedavno sam dolazio autobusom i fakat onako grandiozan trg, koji je prva stvar koja te doceka pri dolasku u Zenicu, zasluzuje da bude reprezentativan.
Bio je bas dotrajao, ispucao beton, nekadasnji spomenik sa kojeg fale bakrene ploce pun smeca i isaran, les cuke u fazi raspadanja.... Horor film.