Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66020
Joined: 03/08/2010 19:04

#8701 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

_BataZiv_0809 wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
phillie wrote:Al se preseravaju sa cijenom, cuj 0,39 i 1,72 KM pa nisu super-market :-) kako misle vracati 1 odnosno 3pf...

mislim da to nisu cijene koje plaćaju gradjani,prejefitino mi to nesto
@danak neiskustvu:

Kad se vozacka produzava, treba li vadit ljekarsko? Ili ide klasika kao i licna?

treba ako je proslo godinu dana od kako ti je istekla vozacka
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66020
Joined: 03/08/2010 19:04

#8702 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

phillie wrote:@Bata

http://www.mupzdk.gov.ba/index.php/mini ... ka-dozvola

@danak
kad vec bata spomenu vozacke, da te pitam ima li kakvih vijesti za Samira?


bolje je,kod kuce je
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83507
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#8703 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Hvala momcovi. Koliko vidim 60 keka i trenutna vozacka je sve sto mi treba :thumbup:

Jebo majku jesu skupi dokumenti. Pasos petoba, ovo sezdeset, koliko je licna?
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66020
Joined: 03/08/2010 19:04

#8704 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

_BataZiv_0809 wrote:Hvala momcovi. Koliko vidim 60 keka i trenutna vozacka je sve sto mi treba :thumbup:

Jebo majku jesu skupi dokumenti. Pasos petoba, ovo sezdeset, koliko je licna?

18
User avatar
BlackCaviar
Posts: 1156
Joined: 05/06/2010 16:36

#8705 Re: Zeničani

Post by BlackCaviar »

BlackCaviar wrote:Ne sviđa mi se nikako što je staza na trotoaru. I sam sam biciklista, vozim MTB rekreativno (nekad utrke vozio) a svakodnevno koristim bicikl kao prevozno sredstvo. Prosječna brzina kretanja bicikliste je oko 25 km/h, eh sad ne razumijem gdje ja da razvijem ovu brzinu na trotoaru gdje dosta ljudi s djecom šeta, a kao što se da primijetiti na slikama gore, veoma malo prostora je ostavljeno za pješake.

Po meni, staza je morala ići na cestu i nigdje drugo. Eh sad druga je tema što možda na tom dijelu kod Bojinog vira na Odmutu ima mjesta jer je cesta široka pa bi se mogla biciklistička ugurati, a npr. kod onih dole kafića i bašta (Randers i ostali) na bulevaru mjesta baš i nema. Nekako mi se čini da je sve na frku odrađeno samo da bi se reklo da i Zenica ima biciklističku stazu. Možda će neko sad da kaže "pa mogu se ljudi vozati tom stazom". Slažem se, može se provozati malo, ali mislim da će svako odabrati prije Kamberovića polje za vozanje nego gužvanje po ovoj stazi.

Ja znam da je nikad neću koristiti i uvijek ću cestom da vozim.
Da pobijem svoje zadnje riječi, ipak sam jučer otišao maksuz i prošao skoro cijelom trasom biciklističke staze. I dalje ostajem pri istom, da je trebala otići na cestu umjesto na trotoar zbog pješaka, ali mi je baš drago da se napravila, drago mi je što je urađen novi sloj asfalta i baš jučer kad sam vozio grad mi je izgledao nekako modernije sa svim onim bojama, novim asfaltom... Jedino što mi sad treba je zvonce :D

Image

Image
User avatar
N.N.
Posts: 3553
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#8706 Re: Zeničani

Post by N.N. »

Sve je ovo odlicno, nemoj da smo sitnicavi :D :izet:
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#8707 Re: Zeničani

Post by Norm »

...e o ovome ja pricam...
Image
Al' ga uslika, aferim...
User avatar
kurty
Posts: 45217
Joined: 17/08/2008 23:29
Location: Made in Breza

#8708 Re: Zeničani

Post by kurty »

... jos kad rampe kod gimnazije odradimo... pa ispod mosta... ihiiii
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83507
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#8709 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

kurty wrote:... jos kad rampe kod gimnazije odradimo... pa ispod mosta... ihiiii
Hoce li se raditi Stanicni trg, tj. onaj rejon oko zeljeznicke i autobuske stanice?
User avatar
kurty
Posts: 45217
Joined: 17/08/2008 23:29
Location: Made in Breza

#8710 Re: Zeničani

Post by kurty »

_BataZiv_0809 wrote:
kurty wrote:... jos kad rampe kod gimnazije odradimo... pa ispod mosta... ihiiii
Hoce li se raditi Stanicni trg, tj. onaj rejon oko zeljeznicke i autobuske stanice?
Vec se radi... do fontane sve ovo ide
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83507
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#8711 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

kurty wrote: Vec se radi... do fontane sve ovo ide
Okej cesta, ali onaj plato veliki ispred Stanice?
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#8712 Re: Zeničani

Post by Casual's »

User avatar
Zaitsev
Posts: 1998
Joined: 08/10/2011 14:31
Location: Zenica
Contact:

#8713 Re: Zeničani

Post by Zaitsev »

Sretan 580. rođendan voljeni grade ! :sampanjac: :kontrabas:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66020
Joined: 03/08/2010 19:04

#8714 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

je li danas ili sutra dan zenice?
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#8715 Re: Zeničani

Post by Jimmy McNulty »

Danas, sutra je Čimburijada. :)

Ja sam uvijek mislio da je 12. april rođendan. Valjda što sam rođen u ulici 12. aprila :D
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66020
Joined: 03/08/2010 19:04

#8716 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

Jimmy McNulty wrote:Danas, sutra je Čimburijada. :)

Ja sam uvijek mislio da je 12. april rođendan. Valjda što sam rođen u ulici 12. aprila :D

pa bio je prije rata
User avatar
Distortion
Posts: 3209
Joined: 08/09/2007 19:56

#8717 Re: Zeničani

Post by Distortion »

Moze pricat ko sta hoce ali ovaj bulevar kad se zavrsi grad ce izgledati mnogo ljepse pa ce sad i biciklisti da budu zadovoljni sto imaju svoju stazu. Salu na stranu, lijepo sve izgleda i nekako se covjek ljepse osjeca kad seta gradom.
Tek kad covjek vidi ove slike iz pticije perspektive, sve ovo dolazi do izrazaja uz prisutno zelenilo. :thumbup:

Dobar dio ulica je sredjeno i kad uporedimo ostale gradove, mislim da smo u vrhu. Nema vise ko prije da izbjegavas silne rupe...

Sretan rodjendan Grade moj!
User avatar
Partijaner
Posts: 15365
Joined: 17/10/2010 13:56
Location: Südkurve München

#8718 Re: Zeničani

Post by Partijaner »

Jos samo da hoce napraviti most kod lamele i sve je pod konac, ondje sjebat auto ko iz sale.
User avatar
N.N.
Posts: 3553
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#8719 Re: Zeničani

Post by N.N. »

Nakon bulevara ide i most kod lamele na sredjivanje :)
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83507
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#8720 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Jimmy McNulty wrote:Danas, sutra je Čimburijada. :)

Ja sam uvijek mislio da je 12. april rođendan. Valjda što sam rođen u ulici 12. aprila :D
To je najvazniji dan u istoriji Zenice, u svakom slucaju :thumbup:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83507
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#8721 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

N.N. wrote:Nakon bulevara ide i most kod lamele na sredjivanje :)
A Stanicni trg? Mislim da me kurti nije skontao sta ga pitam.
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#8722 Re: Zeničani

Post by Casual's »

_BataZiv_0809 wrote:
N.N. wrote:Nakon bulevara ide i most kod lamele na sredjivanje :)
A Stanicni trg? Mislim da me kurti nije skontao sta ga pitam.
Radice se...sav je raskopan
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83507
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#8723 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Casual's wrote: Radice se...sav je raskopan
Odlicno. Bilo je krajnje vrijeme. Nedavno sam dolazio autobusom i fakat onako grandiozan trg, koji je prva stvar koja te doceka pri dolasku u Zenicu, zasluzuje da bude reprezentativan.

Bio je bas dotrajao, ispucao beton, nekadasnji spomenik sa kojeg fale bakrene ploce pun smeca i isaran, les cuke u fazi raspadanja.... Horor film.

Nadam se da ce ga lijepo prepakovati :thumbup:
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#8724 Re: Zeničani

Post by channel10 »

Ofulase li cimburi prvi dan proljeca ili je sve ok :D? Jucer prelijep dan, a danas ....

https://youtu.be/GsbsQToZNtY
Post Reply