Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#8701 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

Pa moja percepcija tog filtera je da se skinu dvije šelne i izvuče filter al je zavučeno u prag a lik ima povelike ruke :lol: Dosta mu petak :lol:
Ulje i filtere kupiš u njihovoj radnji i doneseš s računom kad dovezeš auto u servis (na različitim lokacijama je shop i servis) tako da nije zavala, a možeš i gledat šta rade ako želiš, dobiiješ i stare filtere na uvid... S druge strane, otišao im jer mi se motor "njihao" i pri žešćoj vožnji poskakivao i motor i mjenjač, tražio da pregledaju nosače, rekli sve super... ja se poslije podvirio i vidio da je otkinut prednji nosač motora i zamijenio ga na drugom mjestu :lol:
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#8702 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Meni jedan visocki majstor jednom prilikom uze 40KM za zamjenu svih filtera i ulja.

Cini se previse, ali znam da nema fuseraja, nema da ulje bude preko maksimuma, da ostane starog ulja u motoru, da nesto bude polomljeno. Imam 100%tno povjerenje, obzirom da je u tih 40KM placen i rahatluk, halal bilo.

Zamjenu rolni i mikroremena sam takodjer platio 40KM kod istog covjeka, za taj posao to je O.K. cifra, ali opet kazem, neka je skuplji, znam da sam rahat.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#8703 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

Ma ja u svakom slučaju podržavam i više cijene, i plaćanje ako čovjek zna šta radi i ako će posao bit korektno urađen.. meni je naplaćeno sve kroz dijelove vjerovatno, onda, kad mijenjaš ulje i to, majstor ugleda i kuglu, i loš mikroremen, i još štošta pa ostaviš još para kod njih
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#8704 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Prilikom zamjene prednjih disk plocica, digao auto na dizalicu i iscimao kompletan trap, i sve pregledao, i naravno rekao da je sve O.K., ali moglo je isto biti da nesto nije.

To cijenim, i zato halal mu svaka marka za ruke.
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#8705 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by 530i »

amar1994 wrote:Moje iskustvo kaze da jeftino nije uvijek dobro :thumbup:

Zamisli da naplacuje covjek po radnom satu :D , 30Km skupo :-) , ti konektovan poceo ko dgl :mrgreen: :mrgreen: :run:
Jeftino je teško kad dobro. Naplaćuju i ovlašteni servisi 20KM+PDV ili nešto skuplje, zavisi od servisa. Ali onda kod njih moraš kupiti i ovlašteni filter i ovlašteno ulje...barem kod većine je tako. Danas auta imaju zaštite ispod koje se moraju skinuti, plastiku preko motora, filter ulja ili kabine je često slabo pristupačan...nekad je to puno brže i lakše išlo.
User avatar
konektovan
Posts: 51456
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#8706 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

bitanga_sa_otesa wrote:blago njima,jel zamjena kvacila 30 ili 40 maraka kod njih?zupcasti 25?

Ne znam koliko je, ali nije ni to skupo ako se kod njih kupe dijelovi. Ja inace praktikujem da radim servise tamo gdje imaju dijelove, jer sam se jednom davno opekao iduci od jedne do druge radnje i kuoukšjuci dijelove, sto me je na kraju skuplje izasloo a i hebavanje zivaca, kroz saobracaj i sa prodavacima.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#8707 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

530i wrote:
amar1994 wrote:Moje iskustvo kaze da jeftino nije uvijek dobro :thumbup:

Zamisli da naplacuje covjek po radnom satu :D , 30Km skupo :-) , ti konektovan poceo ko dgl :mrgreen: :mrgreen: :run:
Jeftino je teško kad dobro. Naplaćuju i ovlašteni servisi 20KM+PDV ili nešto skuplje, zavisi od servisa. Ali onda kod njih moraš kupiti i ovlašteni filter i ovlašteno ulje...barem kod većine je tako. Danas auta imaju zaštite ispod koje se moraju skinuti, plastiku preko motora, filter ulja ili kabine je često slabo pristupačan...nekad je to puno brže i lakše išlo.
:thumbup:

za moj 40KM + pdv ko sa slike ali oni veze nemaju , kod nekih ne mora plastika, joj filter kabine mogu zatvorenih ociju promjenit :-D , od ulja je najgori :shock: , a od goriva se nesto mora pumpicom navuc gorivo i izvuc zrak , tako da u pravu si ima posla :thumbup:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#8708 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

NediM17 wrote:Prilikom zamjene prednjih disk plocica, digao auto na dizalicu i iscimao kompletan trap, i sve pregledao, i naravno rekao da je sve O.K., ali moglo je isto biti da nesto nije.

To cijenim, i zato halal mu svaka marka za ruke.
:thumbup: :thumbup:

meni je najgore kad eko nesto bezvoljno i preko k. radi :-? , ko ovi neskovic neki dan :-) :run:
User avatar
konektovan
Posts: 51456
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#8709 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

NediM17 wrote:Prilikom zamjene prednjih disk plocica, digao auto na dizalicu i iscimao kompletan trap, i sve pregledao, i naravno rekao da je sve O.K., ali moglo je isto biti da nesto nije.

To cijenim, i zato halal mu svaka marka za ruke.

Ko to????? :D
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#8710 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Ako te interesuje, poslacu ti pp. Sto se mene tice, covjek nije majstor, nego doktor mehanike, hirurg.

Ne znam kakav je sa strujama i senzorima, dijagnostikama, ali sto se tice ciste mehanike, ja jos boljeg sreo nisam. Doduse, nisam nikada nista radio kod Bitange, a vrlo moguce jednog dana. :)
User avatar
konektovan
Posts: 51456
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#8711 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

NediM17 wrote:Ako te interesuje, poslacu ti pp. Sto se mene tice, covjek nije majstor, nego doktor mehanike, hirurg.

Ne znam kakav je sa strujama i senzorima, dijagnostikama, ali sto se tice ciste mehanike, ja jos boljeg sreo nisam. Doduse, nisam nikada nista radio kod Bitange, a vrlo moguce jednog dana. :)
Ja konto ti pricas za bitangu?! :D
User avatar
bleee_sa
Posts: 42324
Joined: 05/10/2014 22:35
Location: Ispod sunca zlatnoga

#8712 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bleee_sa »

Šta kukate, meni je petobu uz'o za mali servis :D
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39561
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#8713 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

to je zato sto te znam :lol:
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#8714 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

To ono, k'o tebi... Nemoj mi k'o meni, de ko svima :lol:
User avatar
bleee_sa
Posts: 42324
Joined: 05/10/2014 22:35
Location: Ispod sunca zlatnoga

#8715 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bleee_sa »

Al' mi je zato gepek zavario džaba što jes' jes' :D :thumbup:
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#8716 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by commendatore »

bleee_sa wrote:Al' mi je zato gepek zavario džaba što jes' jes' :D :thumbup:
Uh ovo je bila tristosmisleno :lol: :lol:
User avatar
bleee_sa
Posts: 42324
Joined: 05/10/2014 22:35
Location: Ispod sunca zlatnoga

#8717 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bleee_sa »

no homo :-)
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39561
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#8718 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

commendatore wrote: Uh ovo je bila tristosmisleno :lol: :lol:
ne budalasaj covjeku istruHo renoV...
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#8719 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

:lol: :lol:
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#8720 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by commendatore »

bitanga_sa_otesa wrote:
commendatore wrote: Uh ovo je bila tristosmisleno :lol: :lol:
ne budalasaj covjeku istruHo renoV...
Greska u koracima konto blesa treba :lol:

Ja se izvinjajem :mrgreen:

Ps zar nije RenoL :D
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39561
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#8721 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

:lol: :lol: :lol: mojne vise :sax:
renoV se kaze po novom
User avatar
bleee_sa
Posts: 42324
Joined: 05/10/2014 22:35
Location: Ispod sunca zlatnoga

#8722 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bleee_sa »

Hodi da ti ga treba složi iza uha :lol:
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#8723 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by commendatore »

bleee_sa wrote:Hodi da ti ga treba složi iza uha :lol:
Nemoj matere ti dovoljno je sto me zena handri :lol: :izet:
User avatar
bleee_sa
Posts: 42324
Joined: 05/10/2014 22:35
Location: Ispod sunca zlatnoga

#8724 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bleee_sa »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :thumbup:
User avatar
bleee_sa
Posts: 42324
Joined: 05/10/2014 22:35
Location: Ispod sunca zlatnoga

#8725 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bleee_sa »

I kaže se baklava :D
Post Reply