Ulje i filtere kupiš u njihovoj radnji i doneseš s računom kad dovezeš auto u servis (na različitim lokacijama je shop i servis) tako da nije zavala, a možeš i gledat šta rade ako želiš, dobiiješ i stare filtere na uvid... S druge strane, otišao im jer mi se motor "njihao" i pri žešćoj vožnji poskakivao i motor i mjenjač, tražio da pregledaju nosače, rekli sve super... ja se poslije podvirio i vidio da je otkinut prednji nosač motora i zamijenio ga na drugom mjestu
Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#8701 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pa moja percepcija tog filtera je da se skinu dvije šelne i izvuče filter al je zavučeno u prag a lik ima povelike ruke
Dosta mu petak
Ulje i filtere kupiš u njihovoj radnji i doneseš s računom kad dovezeš auto u servis (na različitim lokacijama je shop i servis) tako da nije zavala, a možeš i gledat šta rade ako želiš, dobiiješ i stare filtere na uvid... S druge strane, otišao im jer mi se motor "njihao" i pri žešćoj vožnji poskakivao i motor i mjenjač, tražio da pregledaju nosače, rekli sve super... ja se poslije podvirio i vidio da je otkinut prednji nosač motora i zamijenio ga na drugom mjestu
Ulje i filtere kupiš u njihovoj radnji i doneseš s računom kad dovezeš auto u servis (na različitim lokacijama je shop i servis) tako da nije zavala, a možeš i gledat šta rade ako želiš, dobiiješ i stare filtere na uvid... S druge strane, otišao im jer mi se motor "njihao" i pri žešćoj vožnji poskakivao i motor i mjenjač, tražio da pregledaju nosače, rekli sve super... ja se poslije podvirio i vidio da je otkinut prednji nosač motora i zamijenio ga na drugom mjestu
-
NediM17
- Posts: 26452
- Joined: 05/11/2009 11:49
#8702 Re: Pitamo Mehanicare ?
Meni jedan visocki majstor jednom prilikom uze 40KM za zamjenu svih filtera i ulja.
Cini se previse, ali znam da nema fuseraja, nema da ulje bude preko maksimuma, da ostane starog ulja u motoru, da nesto bude polomljeno. Imam 100%tno povjerenje, obzirom da je u tih 40KM placen i rahatluk, halal bilo.
Zamjenu rolni i mikroremena sam takodjer platio 40KM kod istog covjeka, za taj posao to je O.K. cifra, ali opet kazem, neka je skuplji, znam da sam rahat.
Cini se previse, ali znam da nema fuseraja, nema da ulje bude preko maksimuma, da ostane starog ulja u motoru, da nesto bude polomljeno. Imam 100%tno povjerenje, obzirom da je u tih 40KM placen i rahatluk, halal bilo.
Zamjenu rolni i mikroremena sam takodjer platio 40KM kod istog covjeka, za taj posao to je O.K. cifra, ali opet kazem, neka je skuplji, znam da sam rahat.
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#8703 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma ja u svakom slučaju podržavam i više cijene, i plaćanje ako čovjek zna šta radi i ako će posao bit korektno urađen.. meni je naplaćeno sve kroz dijelove vjerovatno, onda, kad mijenjaš ulje i to, majstor ugleda i kuglu, i loš mikroremen, i još štošta pa ostaviš još para kod njih
-
NediM17
- Posts: 26452
- Joined: 05/11/2009 11:49
#8704 Re: Pitamo Mehanicare ?
Prilikom zamjene prednjih disk plocica, digao auto na dizalicu i iscimao kompletan trap, i sve pregledao, i naravno rekao da je sve O.K., ali moglo je isto biti da nesto nije.
To cijenim, i zato halal mu svaka marka za ruke.
To cijenim, i zato halal mu svaka marka za ruke.
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#8705 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jeftino je teško kad dobro. Naplaćuju i ovlašteni servisi 20KM+PDV ili nešto skuplje, zavisi od servisa. Ali onda kod njih moraš kupiti i ovlašteni filter i ovlašteno ulje...barem kod većine je tako. Danas auta imaju zaštite ispod koje se moraju skinuti, plastiku preko motora, filter ulja ili kabine je često slabo pristupačan...nekad je to puno brže i lakše išlo.amar1994 wrote:Moje iskustvo kaze da jeftino nije uvijek dobro![]()
Zamisli da naplacuje covjek po radnom satu, 30Km skupo
, ti konektovan poceo ko dgl
![]()
![]()
![]()
- konektovan
- Posts: 51456
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#8706 Re: Pitamo Mehanicare ?
bitanga_sa_otesa wrote:blago njima,jel zamjena kvacila 30 ili 40 maraka kod njih?zupcasti 25?
Ne znam koliko je, ali nije ni to skupo ako se kod njih kupe dijelovi. Ja inace praktikujem da radim servise tamo gdje imaju dijelove, jer sam se jednom davno opekao iduci od jedne do druge radnje i kuoukšjuci dijelove, sto me je na kraju skuplje izasloo a i hebavanje zivaca, kroz saobracaj i sa prodavacima.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#8707 Re: Pitamo Mehanicare ?
530i wrote:Jeftino je teško kad dobro. Naplaćuju i ovlašteni servisi 20KM+PDV ili nešto skuplje, zavisi od servisa. Ali onda kod njih moraš kupiti i ovlašteni filter i ovlašteno ulje...barem kod većine je tako. Danas auta imaju zaštite ispod koje se moraju skinuti, plastiku preko motora, filter ulja ili kabine je često slabo pristupačan...nekad je to puno brže i lakše išlo.amar1994 wrote:Moje iskustvo kaze da jeftino nije uvijek dobro![]()
Zamisli da naplacuje covjek po radnom satu, 30Km skupo
, ti konektovan poceo ko dgl
![]()
![]()
![]()
za moj 40KM + pdv ko sa slike ali oni veze nemaju , kod nekih ne mora plastika, joj filter kabine mogu zatvorenih ociju promjenit
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#8708 Re: Pitamo Mehanicare ?
NediM17 wrote:Prilikom zamjene prednjih disk plocica, digao auto na dizalicu i iscimao kompletan trap, i sve pregledao, i naravno rekao da je sve O.K., ali moglo je isto biti da nesto nije.
To cijenim, i zato halal mu svaka marka za ruke.
meni je najgore kad eko nesto bezvoljno i preko k. radi
- konektovan
- Posts: 51456
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#8709 Re: Pitamo Mehanicare ?
NediM17 wrote:Prilikom zamjene prednjih disk plocica, digao auto na dizalicu i iscimao kompletan trap, i sve pregledao, i naravno rekao da je sve O.K., ali moglo je isto biti da nesto nije.
To cijenim, i zato halal mu svaka marka za ruke.
Ko to?????
-
NediM17
- Posts: 26452
- Joined: 05/11/2009 11:49
#8710 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ako te interesuje, poslacu ti pp. Sto se mene tice, covjek nije majstor, nego doktor mehanike, hirurg.
Ne znam kakav je sa strujama i senzorima, dijagnostikama, ali sto se tice ciste mehanike, ja jos boljeg sreo nisam. Doduse, nisam nikada nista radio kod Bitange, a vrlo moguce jednog dana.
Ne znam kakav je sa strujama i senzorima, dijagnostikama, ali sto se tice ciste mehanike, ja jos boljeg sreo nisam. Doduse, nisam nikada nista radio kod Bitange, a vrlo moguce jednog dana.
- konektovan
- Posts: 51456
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#8711 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ja konto ti pricas za bitangu?!NediM17 wrote:Ako te interesuje, poslacu ti pp. Sto se mene tice, covjek nije majstor, nego doktor mehanike, hirurg.
Ne znam kakav je sa strujama i senzorima, dijagnostikama, ali sto se tice ciste mehanike, ja jos boljeg sreo nisam. Doduse, nisam nikada nista radio kod Bitange, a vrlo moguce jednog dana.
- bleee_sa
- Posts: 42324
- Joined: 05/10/2014 22:35
- Location: Ispod sunca zlatnoga
#8712 Re: Pitamo Mehanicare ?
Šta kukate, meni je petobu uz'o za mali servis 
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39561
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#8713 Re: Pitamo Mehanicare ?
to je zato sto te znam 
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#8714 Re: Pitamo Mehanicare ?
To ono, k'o tebi... Nemoj mi k'o meni, de ko svima 
- bleee_sa
- Posts: 42324
- Joined: 05/10/2014 22:35
- Location: Ispod sunca zlatnoga
#8715 Re: Pitamo Mehanicare ?
Al' mi je zato gepek zavario džaba što jes' jes'

- commendatore
- Posts: 6044
- Joined: 26/03/2016 10:24
- Location: Niodaklevačka VukojeBIHа
#8716 Re: Pitamo Mehanicare ?
Uh ovo je bila tristosmislenobleee_sa wrote:Al' mi je zato gepek zavario džaba što jes' jes'![]()
- bleee_sa
- Posts: 42324
- Joined: 05/10/2014 22:35
- Location: Ispod sunca zlatnoga
#8717 Re: Pitamo Mehanicare ?
no homo 
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39561
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#8718 Re: Pitamo Mehanicare ?
ne budalasaj covjeku istruHo renoV...commendatore wrote: Uh ovo je bila tristosmisleno![]()
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
- commendatore
- Posts: 6044
- Joined: 26/03/2016 10:24
- Location: Niodaklevačka VukojeBIHа
#8720 Re: Pitamo Mehanicare ?
Greska u koracima konto blesa trebabitanga_sa_otesa wrote:ne budalasaj covjeku istruHo renoV...commendatore wrote: Uh ovo je bila tristosmisleno![]()
Ja se izvinjajem
Ps zar nije RenoL
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39561
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#8721 Re: Pitamo Mehanicare ?
renoV se kaze po novom
- bleee_sa
- Posts: 42324
- Joined: 05/10/2014 22:35
- Location: Ispod sunca zlatnoga
#8722 Re: Pitamo Mehanicare ?
Hodi da ti ga treba složi iza uha 
- commendatore
- Posts: 6044
- Joined: 26/03/2016 10:24
- Location: Niodaklevačka VukojeBIHа
#8723 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nemoj matere ti dovoljno je sto me zena handribleee_sa wrote:Hodi da ti ga treba složi iza uha
- bleee_sa
- Posts: 42324
- Joined: 05/10/2014 22:35
- Location: Ispod sunca zlatnoga
- bleee_sa
- Posts: 42324
- Joined: 05/10/2014 22:35
- Location: Ispod sunca zlatnoga
#8725 Re: Pitamo Mehanicare ?
I kaže se baklava 
