TV uređaji - sve o tome

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
MTV
Posts: 15232
Joined: 21/08/2013 19:39

#8701 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by MTV »

Ja vala vise necu nikom ukazivati na "postenje" takvih prodavnica tipa Univerzalno i slicne. Dosadilo mi je to da radim a ako je tim osobama orjentir Univerzalno sta se onda ima vise za reci...
sencobih
Posts: 7535
Joined: 08/09/2010 08:33

#8702 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by sencobih »

MTV wrote:Ja vala vise necu nikom ukazivati na "postenje" takvih prodavnica tipa Univerzalno i slicne. Dosadilo mi je to da radim a ako je tim osobama orjentir Univerzalno sta se onda ima vise za reci...
Zar nije jedan ovlašteni servis za neki tv da li kupio Tv u univerzalnom , domodu ili negdje treće nebitno? Ja sam mislio da to tako funkcioniše.
User avatar
typeOnegative
Posts: 5414
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#8703 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by typeOnegative »

sencobih wrote:
MTV wrote:Ja vala vise necu nikom ukazivati na "postenje" takvih prodavnica tipa Univerzalno i slicne. Dosadilo mi je to da radim a ako je tim osobama orjentir Univerzalno sta se onda ima vise za reci...
Zar nije jedan ovlašteni servis za neki tv da li kupio Tv u univerzalnom , domodu ili negdje treće nebitno? Ja sam mislio da to tako funkcioniše.
Vjerovatno jeste, ali da bi ga uopće uzeli radit u slučaju sranja treba imat valjanu garanciju ,što sumnjam da je slučaj kod ovih "piljara".
User avatar
M416
Posts: 2751
Joined: 05/11/2014 13:45
Location: AP

#8704 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by M416 »

typeOnegative wrote:
sencobih wrote:
MTV wrote:Ja vala vise necu nikom ukazivati na "postenje" takvih prodavnica tipa Univerzalno i slicne. Dosadilo mi je to da radim a ako je tim osobama orjentir Univerzalno sta se onda ima vise za reci...
Zar nije jedan ovlašteni servis za neki tv da li kupio Tv u univerzalnom , domodu ili negdje treće nebitno? Ja sam mislio da to tako funkcioniše.
Vjerovatno jeste, ali da bi ga uopće uzeli radit u slučaju sranja treba imat valjanu garanciju ,što sumnjam da je slučaj kod ovih "piljara".
Ma nemaju oni uopste fiskalnu kasu koliko ja znam tako da ta tariguz garancija nije validna osim ako nisu u medzuvremenu kakvu zbavili,a da ja nisam u toku :D
User avatar
Shinra
Posts: 87
Joined: 16/10/2013 22:51

#8705 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Shinra »

Al' ga nemaju, bas sam im juce slao, pa su mi rekli da ce da vide po kojoj cijeni mogu nabaviti. Ako bude neka iole normalna, pa jos tih 20 posto :D

Pitao sam u SD, da li misle malo da spuste cijenu, na HR SD je CCA 3900, bukvalno mi rekli, to je cijena za Bosnu. :bih:
User avatar
PlusSA
Posts: 4252
Joined: 13/07/2011 16:51

#8706 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by PlusSA »

Ima li neko Netflix da zeli dijeliti racun, da olaksamo placanje 8-)
User avatar
crnivrag
Posts: 13644
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#8707 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by crnivrag »

PlusSA wrote:Ima li neko Netflix da zeli dijeliti racun, da olaksamo placanje 8-)
Samo uz Netflix & chill :D
User avatar
friskyoreo
Posts: 1898
Joined: 21/11/2011 16:55
Location: Wysteria Lane

#8708 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by friskyoreo »

Imate li neke aplikacije za smart tv da preporucite, konkretno za samsung... Imaju li neke sto su "must have?
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#8709 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by arnes_king »

friskyoreo wrote:Imate li neke aplikacije za smart tv da preporucite, konkretno za samsung... Imaju li neke sto su "must have?
Pored youtube koristim samo Plex za streamovanje sadrzaja sa racunara.
User avatar
zomri
Posts: 13863
Joined: 03/05/2006 07:31

#8710 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by zomri »

rida1976 wrote:Ma puno je ovo za model star 3 godine. Da je 65 dijagonala, pa hajde, prešao bih preko te činjenice
ko hoće premium tv, nema bolje za taj novac. ako je u kutiji, uzeo bih bez razmišljanja da imam budžet.
User avatar
zomri
Posts: 13863
Joined: 03/05/2006 07:31

#8711 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by zomri »

kad smo već kod OLEDa, najavljen je novi model iz LG Signature serije



:shock:
User avatar
REDDEVILS
Posts: 4800
Joined: 21/02/2011 12:56

#8712 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by REDDEVILS »

zomri wrote:kad smo već kod OLEDa, najavljen je novi model iz LG Signature serije



:shock:
Sitnica od 20.000 KM za nase uslove i platu koju imamo :run:
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#8713 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by arnes_king »

REDDEVILS wrote:
zomri wrote:kad smo već kod OLEDa, najavljen je novi model iz LG Signature serije



:shock:
Sitnica od 20.000 KM za nase uslove i platu koju imamo :run:
Koja je korist ovog "Rolovanja" osim da nam naplate puno vise?
User avatar
Shinra
Posts: 87
Joined: 16/10/2013 22:51

#8714 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Shinra »

Ne vjerujem da postoji bilo kakva korist sem toga sto se sakrije u potpunosti. Po meni je ovo jos prototipna faza, najvise zbog cijene, ali eto, ja da imam stan na Menhetnu pa da mi TV zaklanja pogled na Central Park, ovo bi bilo idealno.
majstor.yoda
Posts: 317
Joined: 16/04/2009 00:48

#8715 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by majstor.yoda »

CooK wrote:
M416 wrote:Ko je naumio kupovati TV u domodu 20% popusta na cijeli asortiman naredna 2 mjeseca za kupovinu Raiffeisen Visa karticom :

https://domod.ba/novosti/popust-20-sa-r ... articom/32
Ako je ove godine zaista 20% popusta na ove cijene sa Domodovog web shop-a onda je to fenomenalna akcija ali znam da je prosle godine u ovo vrijeme bila ista akcija i nisu davali bas 20% popusta na sve artikle. Npr. znam da je 50MU6172 bio 999KM ali oni nisu odbijali 199,80KM pa ga prodavali za 799,20KM, koliko bi trebao biti ako su htjeli da ispostuju tih 20% popusta, nego su ga prodavali za 856KM(sto je opet super cijena ali nije 20% manje).
Vidjecemo kako ce biti ove godine ali kako god bilo ne moze se osporiti da je ovo dobra stvar jer je svaka akcija vise nego dobrodosla.
mene je prosle godine TV koji je bio snizen na 1.300 uz 20% na RB karticu dosao oko 1.150. Sto znaci da nije popust na kes cijenu, vec karticnu. stop opet nije lose. Jos ako se ima cashabck kartica i uzme se u BBI, dobije se dodatni povrat. dva, ili tri posto, tako nesto. 20-30 marka za nako :D s tim da se treba isti dan racun predati na pult u BBI, da bi se dobio povrat
User avatar
Shinra
Posts: 87
Joined: 16/10/2013 22:51

#8716 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Shinra »

10% je na gotovinsku cijenu, sto opet nije lose, meni su rekli q8 da mogu da nabave za 4890, i to je kao vec cijena sa 10% za gotovinu, i onda ide 10% na rajfajzen, izadje na 4400, koliko toliko bolje nego u SD, ioako tamo dobijes Gear S3, pa cu da vidim.

BTW, rekao mi lik danas da mogu dati jos 5-6% popusta u salonu ako se uzima nesto vece, preko 3k, pa eto. :P
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#8717 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by channel10 »

Jel to 65 incha?
User avatar
Shinra
Posts: 87
Joined: 16/10/2013 22:51

#8718 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Shinra »

channel10 wrote:Jel to 65 incha?
Jeste.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#8719 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by channel10 »

Nije bolje uzeti OLED 55 incha, nego QLED 65?
User avatar
Shinra
Posts: 87
Joined: 16/10/2013 22:51

#8720 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Shinra »

Pisao sam vec, ne bi meni dalo mira to nikako, znam ja da je mala sansa za burn inom ali meni bi to bilo stalno na pameti. :shock:

A cijenovno je i C8 I B8 tu negdje sa ovim Q8
duffy_duck
Posts: 1559
Joined: 27/04/2018 09:07

#8721 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by duffy_duck »

Za 4.900 km mogu uzet golfa 3 ili 4 a vi se razbacujete sa 165 cm televizorom sta ce vam toliki tv u ovoj 2019 godini analogije u kojoj SD kvaliteta slike izgleda buljavo i ne gledljivo.
Vertig0
Posts: 2714
Joined: 13/04/2011 23:45

#8722 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Vertig0 »

Svakako da je oled bolji od obicno panela ali svaki review koji sam pogledao ljudi su bukvalno govoriili da paze kako koriste tv... eh sad ja znam da je za burn in potrebno da se poklopi nekoliko stvari kao sto su staticka slika, velika duzina gledanja istog sadrzaja i slicno, ali opet dati tolike pare i razmisljati hocel mi se urezati logo od sport kluba ili nesto drugo mi je beze :D
Isto tako kazu da je oled dobar u zamracenijim sobama jer je manje svjetliji od obicnog.
User avatar
Shinra
Posts: 87
Joined: 16/10/2013 22:51

#8723 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Shinra »

duffy_duck wrote:Za 4.900 km mogu uzet golfa 3 ili 4 a vi se razbacujete sa 165 cm televizorom sta ce vam toliki tv u ovoj 2019 godini analogije u kojoj SD kvaliteta slike izgleda buljavo i ne gledljivo.
Mene ubi to razmisljanje iskreno. Ja ne znam jesam ikad zadnjih pet godina pogledao nesto na TVu, zato postoji Netflix, Hulu, torenti, konzole.
User avatar
Shinra
Posts: 87
Joined: 16/10/2013 22:51

#8724 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Shinra »

Vertig0 wrote:Svakako da je oled bolji od obicno panela ali svaki review koji sam pogledao ljudi su bukvalno govoriili da paze kako koriste tv... eh sad ja znam da je za burn in potrebno da se poklopi nekoliko stvari kao sto su staticka slika, velika duzina gledanja istog sadrzaja i slicno, ali opet dati tolike pare i razmisljati hocel mi se urezati logo od sport kluba ili nesto drugo mi je beze :D
Isto tako kazu da je oled dobar u zamracenijim sobama jer je manje svjetliji od obicnog.
E to upravo, ja cu radije "zrtvovati" to nesto malo, iako su meni tu negdje te slike, cak stavise Q9 mi izgleda u dosta stvari bolje nego OLED, i imati peace of mind.
sencobih
Posts: 7535
Joined: 08/09/2010 08:33

#8725 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by sencobih »

Svako ima svoje razloge za sve i svašta , ali nikako mi ne ide u glavu da pojedinci gledaju film i da im je vaznija npr. dubina crne boje, da li se neki detalji vide bolje ili ne vide, od same radnje na filmu. Umjesto da uživaju u filmu opterećuju se nebitnim detaljima. Isto kao da čitaš knjigu i razmišljaš o kvaliteti papira, korica, naslovnoj strani. Imaju te razlike u kvaliteti naravno , ali ne tolike koliko nam proizvođači i prodavači predstavljaju i nameču norme kupovine kako bi trošili više i još više i još više , tome nema kraja.Ne znam , možda griješim, a možda i ne, zato što pripadam generaciji koja je imala priliku da kao dijete gleda crno bijeli Tv sa dva kanala pa evo do ovih sadašnjih futurističkih Tv sa stotinama kanala i drugih sadržaja, Razlika je je u nijansama ma kako to čudno zvučalo. Zato opustite se i nema potrebe da se izvaljujete 4 milje za Tv sada, jer već za godinu će vas ubjeđjvati prodavači da taj vaš nije baš najbolji a taj neki novi ima još više miliona boja itd.
Post Reply