Telemach - ALL ABOUT 4

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
kakaljin
Posts: 13500
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#8676 Re: Odg: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by kakaljin »

Maharadza wrote:
smartXL wrote:
kakaljin wrote:zato sto ne zna sta da napise jer nesmije da kaze da nelegalno pustaju signal u Mostaru, ne samo oni vec svi kablovski operateri. Kada je RAK rekao da ako se preljeva signal on se ne smije pustati kroz kablovski sistem vec pojedinac ako ga uhvati sa antenom uhvatio ga je. Ali telemach je jedna firma koja ima u vise gradovau BiH i mora da bude ista programska sema u svim gradovima. Ako je negdje slabija prograska sema onda mora biti i manja pretplata onda.

Kada odgovorina ovo pitanje onda se moze smatrati da pomaze korisnicima kako treba,i svi cemo mu cestitati na tome.
De nam taj dopis postavi gdje je rak bas tako rekao.
Mene samo zanima da li to ima negdje crno na bijelo u obliku/kontekstu nekog' zakona ili je to rekla-kazala od strane RAK-a tj. "trebalo bi" i "po mogućnosti" itd.?!
evo na stranici RAK-a jos od 2006 godine to stoji

RAK NIJE DONIO ZABRANU O KABLOVSKOJ DISTRIBUCIJI HRT 2 U BiH

Povodom brojnih prispjelih upita i komentara građana Bosne i Hercegovine u vezi sa distribucijom programa HRT2 putem kablovskih distributera u Bosni i Hercegovini, a u cilju pravilnog informisanja javnosti, odnosno ispravljanja i sprječavanja daljeg širenja dezinformacija, objavljenih na telopu određenog broja kablovskih distributera u Bosni i Hercegovini, Regulatorna agencija za komunikacije (Agencija) koristi priliku da ponovo naglasi da nije donijela odluku o zabrani distribucije bilo kojih programa u BiH.

Vijest o navodnoj odluci Agencije kojom se kablovskim distributerima zabranjuje distribucija programa HRT 2 je netačna.

U konkretnom slučaju, koji se odnosi na kablovsku distribuciju satelitski preuzetog signala programa HRT 2, tvrtka “Odašiljači i veze” d.o.o. Zagreb (OiV Zagreb), kao ovlašteni distributer kartica za dekodiranje satelitskog signala programa HRT, usmenim a i pisanim putem, obavijestila je Agenciju da ugovori o najmu HRT-SAT kartica, koje su kablovski distributeri u BiH zaključili sa relevantnim akviziterom OiV Zagreb u BiH, nisu validni.

Naime, tvrtka OiV Zagreb je izjavila da su sporni ugovori o najmu HRT-SAT dekodirajućih kartica zaključeni sa neovlaštenima akviziterom OiV Zagreb i da isti kablovskim distributerima u BiH ne daju pravo na dekodiranje programa HRT 2 i dalju distribuciju putem kablovskih sistema u BiH.

Osim što je tvrtka OiV Zagreb otkazala akviziterski ugovor osobi koja je u ime OiV Zagreb neovlašteno potpisala sporne ugovore, tvrtka OiV Zagreb je najavila isključivanje svih kartica za dekodiranje programa HRT 2 koje proističu iz neovlašteno sklopljenih ugovora.

Kada je u pitanju kablovska distribucija programa TV stanica iz susjednih država na teritoriji BiH preuzetog putem “prelijevanja signala”, Agencija naglašava da kablovska distribucija tako preuzetih TV signala na komercijalnoj osnovi, u skladu sa Evropskom Konvencijom o prekograničnoj televiziji, kao i datim tumačenjem relevantnih odredbi Konvencije Stalnog komiteta za prekograničnu televiziju Vijeća Evrope, nije dozvoljena bez riješenih autorskih i srodnih prava.

Agencija odbacuje bilo kakve navode o tome da određuje koji će se programi gledati, i da bi se izbjegla svaka vrsta manipulacije, Agencija očekuje od svih korisnika dozvola, u ovom slučaju distributera RTV programa putem kabla da tačno informišu svoje korisnike i postupaju u skladu sa uslovima dozvole.

Na kraju, Agencija će nastaviti da postupa u skladu sa zakonskim ovlaštenjima, a u cilju zaštite opšteg javnog interesa.



-kraj-



12.06.2006.

http://www.cra.ba/bih/aktuelnost.php?ui ... chterm=hrt
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#8677 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by StupskaBitanga »

ovo bi trebao Telemach uvesti kod nas
http://www.sbb.rs/Televizija/5518/D3i+d ... av_start=0
User avatar
Maharadza
Posts: 17070
Joined: 30/01/2013 15:13

#8678 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Maharadza »

StupskaBitanga wrote:ovo bi trebao Telemach uvesti kod nas
http://www.sbb.rs/Televizija/5518/D3i+d ... av_start=0
"Da biste koristili D3i televiziju, potrebna vam je internet konekcija od bilo kog internet servis provajdera." - Ohrabrilo me! :thumbup:

Ali zato odmah nakon te rečenice, razočarenje:

"Kroz nju prolazi digitalni tv signal, koji se potom pomoću D3i prijemnika šalje na vaš televizor." - Znači moraš imati taj prijemnik a ja kontao da bi konačno mogli zatražiti i da D3GO omoguće da radi na svim internet mrežama! :-x
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#8679 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by seoBIH »

To bi bilo odlicnO! Odmah bih odjavio mojatv i prikljucio ovo!
gidra
Posts: 4106
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#8680 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by gidra »

Uvest će 100 % ovu uslugu Telemach, sigurno u skorijoj budućnosti.
Sa ovim će poklopiti ono tržište u kojem nemaju svoju infraksturu.
Samo je pitanje koliko će ovo biti stabilno, i ne znam fakat kako je brzina od 4 Mb/s dovoljna za kvalitetan SD a pogotvo HD signal.
User avatar
fortaleza
Posts: 6181
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#8681 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by fortaleza »

Mustang1 wrote:A jel neko primijetio da se zatamnjuje samo zadrzaj koji ide na Arenama .. Kada neki sadrzaji ima na HRT.u i SportKlubu ne zatamnjuju .. Ista stvar i kad se kombinuje sa EuroSportom .. Samo sadrzaj sa Arena sporta zatamne
Zar nije logično, Telemach ne zatamnjuje HTV kad Sportklub otkupi prava jer im je svejedno na kojem će se kanalu sport gledati jer je SK = Telemach, ta neće sami sebi slati dopise o zatamnjenju. :D S druge strane, kad Arena ima prava prikazivanja Telemachu je naloženo da zatamni.
Mehemed
Posts: 6193
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#8682 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Mehemed »

gidra wrote:Uvest će 100 % ovu uslugu Telemach, sigurno u skorijoj budućnosti.
Sa ovim će poklopiti ono tržište u kojem nemaju svoju infraksturu.
Samo je pitanje koliko će ovo biti stabilno, i ne znam fakat kako je brzina od 4 Mb/s dovoljna za kvalitetan SD a pogotvo HD signal.
Mislim da je itekako dovoljno za SD, ja sam sa 4Mbita downloadom otvarao sve i jedan 720p klip na youtube-u i samo nekoliko od 1080p, ali to je slucaj ako bas nista drugo ne radim na racunaru i ne downloadujem, znaci 4Mbita uz facebook bi moglo za SD, a za HD sumnjam
User avatar
Reglan
Posts: 5011
Joined: 04/01/2010 13:51
Location: Usa
Contact:

#8683 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Reglan »

Na kojem ovo principu funkcionise,moze li mi neko objasniti?
gidra
Posts: 4106
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#8684 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by gidra »

^^
Laički rečeno, naprimjer u tvojoj zgradi imaš samo mogućnost HS-a, a Telemach nema razvučene svoje kablove a ti bi želio da imaš njihovu digitalu.
Eh u ovom slučaju zovneš Telemach i oni dođu donesu D3i receiver kojem je potrebno samo internet bilo kojeg provajdera a da je veći od 4 Mb/s, a u tvom slučaju je to HS...eh onda ti koristiš Telemachovu digitalu preko HS interneta.
Znači kao što već piše:
Image
User avatar
Reglan
Posts: 5011
Joined: 04/01/2010 13:51
Location: Usa
Contact:

#8685 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Reglan »

Ma ovo je dobro za te nove korisnike,ima li sta za nas stalne,neke novosti,nesto?
User avatar
Maharadza
Posts: 17070
Joined: 30/01/2013 15:13

#8686 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Maharadza »

HRT2 sada nije zatamnjen... kaj to?! :roll:

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 4
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66002
Joined: 03/08/2010 19:04

#8687 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by kakavdanakneiskustvu »

Mustang1 wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:u četvrtak zatamnili atletiku na HRT2,danas nisu,niđe veze
Ko prenosi dijamantsku ligu ? Jel to bilo u cetvrtak ?


bilo na hrt 2
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66002
Joined: 03/08/2010 19:04

#8688 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by kakavdanakneiskustvu »

Maharadza wrote:HRT2 sada nije zatamnjen... kaj to?! :roll:

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 4


niđe veze
Mustang1
Posts: 29930
Joined: 29/12/2010 17:31

#8689 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Mustang1 »

kakavdanakneiskustvu wrote:
Mustang1 wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:u četvrtak zatamnili atletiku na HRT2,danas nisu,niđe veze
Ko prenosi dijamantsku ligu ? Jel to bilo u cetvrtak ?


bilo na hrt 2
Mislio sam jel prenosi arena sport ?

Kosarku ne zatamnjuju .. Meni je jedino logicno objasnjenje da se samo arenasport sadrzaj zatamnjuje
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66002
Joined: 03/08/2010 19:04

#8690 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by kakavdanakneiskustvu »

kakavdanakneiskustvu wrote:
Mustang1 wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:u četvrtak zatamnili atletiku na HRT2,danas nisu,niđe veze
Ko prenosi dijamantsku ligu ? Jel to bilo u cetvrtak ?


bilo na hrt 2
Mislio sam jel prenosi arena sport ?

Kosarku ne zatamnjuju .. Meni je jedino logicno objasnjenje da se samo arenasport sadrzaj zatamnjuje[/quote]



ne znam,nemam arene,nema logike u nezatamnjenju košarke,nikakve logike tu nema
iceman2010
Posts: 4640
Joined: 08/07/2010 11:36

#8691 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by iceman2010 »

Ma taj D3i nije profesionalna usluga i nikako se ne moze porediti sa uslugama koje trenutno nude operateri. Sama cinjenica da usluga koristi Internet kao medij govori dovoljno sama za sebe. Ovo moze biti samo alternativa (neko hoce i SK pored arena npr.). Osloniti se na ovo kao primarni izvor za gledanje tv programa bilo bi glupo.

Sent from my LT18i using Tapatalk 2
Mustang1
Posts: 29930
Joined: 29/12/2010 17:31

#8692 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Mustang1 »

kakavdanakneiskustvu wrote:


ne znam,nemam arene,nema logike u nezatamnjenju košarke,nikakve logike tu nema
Sljedeci put kad budes htio pitati sto zatamnjuju pogledaj samo jel arena prenosi i znat ces sto :D
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66002
Joined: 03/08/2010 19:04

#8693 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by kakavdanakneiskustvu »

Mustang1 wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:


ne znam,nemam arene,nema logike u nezatamnjenju košarke,nikakve logike tu nema
Sljedeci put kad budes htio pitati sto zatamnjuju pogledaj samo jel arena prenosi i znat ces sto :D


košarku nisu zatamnili a prenos išao i na ftv i na hrt 2,to je očit dokaz da ni on sami ne znaju kad šta moraju zatamniti
Mustang1
Posts: 29930
Joined: 29/12/2010 17:31

#8694 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Mustang1 »

Pa de procitaj sta sam napisao :D :lol: :lol: Jesam rekao da zatamnjuju samo sadrzaj cija prava ima ArenaSport .. ArenaSport nema prava na ovo prvenstvo i nije zatamnjeno .. Bio je prijenos kosarke i na rts.u .. Vjerovatno i Crna Gora ako bude prenosila (ako ima taj kanal uopste :D) nece ni to zatamniti ..

Oni ne dobiju zahtjev od HRT.a da zatamne nego od AreneSport
brazzo19
Posts: 3275
Joined: 25/09/2008 13:43

#8695 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by brazzo19 »

Sto onda zatamne kad igra hrvatska repka , ni za to arena nema pravo al hrt zatamni ....
User avatar
Tiger 033
Posts: 8736
Joined: 12/11/2010 09:47
Location: Sarajevo

#8696 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Tiger 033 »

Kolega @Telemach ... kad ovo "KVALITETNIJI PRENOS SIGNALA I DISTRIBUCIJA MMDS SERVISA" mozemo ocekivati na podruciju St.grada :?:
Mustang1
Posts: 29930
Joined: 29/12/2010 17:31

#8697 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Mustang1 »

brazzo19 wrote:Sto onda zatamne kad igra hrvatska repka , ni za to arena nema pravo al hrt zatamni ....
E to ne znam :D :oops: :lol:
User avatar
Telemach
Posts: 16889
Joined: 13/10/2010 14:13

#8698 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

Tiger 033 wrote:Kolega @Telemach ... kad ovo "KVALITETNIJI PRENOS SIGNALA I DISTRIBUCIJA MMDS SERVISA" mozemo ocekivati na podruciju St.grada :?:
Poštovani @Tiger 033, Telemach vrši konstantno poboljšanje kvalitete svih servisa, a u posljednje vrijeme osobito MMDS-a. O svim izmjenama i novitetima bit ćete blagovremeno obaviješteni.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66002
Joined: 03/08/2010 19:04

#8699 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by kakavdanakneiskustvu »

Mustang1 wrote:Pa de procitaj sta sam napisao :D :lol: :lol: Jesam rekao da zatamnjuju samo sadrzaj cija prava ima ArenaSport .. ArenaSport nema prava na ovo prvenstvo i nije zatamnjeno .. Bio je prijenos kosarke i na rts.u .. Vjerovatno i Crna Gora ako bude prenosila (ako ima taj kanal uopste :D) nece ni to zatamniti ..

Oni ne dobiju zahtjev od HRT.a da zatamne nego od AreneSport


zatamniće sutra fudbal na hrt 2 a tu tekmu neće prenositi arenasport,nema to sa zatamnjenjem nikakve veza sa arenasportom
User avatar
Maharadza
Posts: 17070
Joined: 30/01/2013 15:13

#8700 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Maharadza »

kakavdanakneiskustvu wrote:
Mustang1 wrote:Pa de procitaj sta sam napisao :D :lol: :lol: Jesam rekao da zatamnjuju samo sadrzaj cija prava ima ArenaSport .. ArenaSport nema prava na ovo prvenstvo i nije zatamnjeno .. Bio je prijenos kosarke i na rts.u .. Vjerovatno i Crna Gora ako bude prenosila (ako ima taj kanal uopste :D) nece ni to zatamniti ..

Oni ne dobiju zahtjev od HRT.a da zatamne nego od AreneSport


zatamniće sutra fudbal na hrt 2 a tu tekmu neće prenositi arenasport,nema to sa zatamnjenjem nikakve veza sa arenasportom
I ja sam taj zaključak izvukao! Prosto rečeno: Je*u nas u zdrav mozak! :twisted:
Locked