Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Locked
User avatar
bosher
Posts: 22
Joined: 01/08/2012 14:02

#8651 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by bosher »

evo sta nasa stranka treba da usvoji za svoj program...svaka prica mimo ovoga je izdaja Domovine!

http://www.keepandshare.com/doc/2402806 ... -470k?da=y
User avatar
bosher
Posts: 22
Joined: 01/08/2012 14:02

#8652 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by bosher »

nakon dvije godine, pedja je ipak dosao na neke stvari koje smo mi od ranije zastupali...ovaj clanak to jasno govori...
Danas sam surfajući po webu naletio na zanimljivu polemiku na forumu sa-x na tredu 'politika', a pod temom koja nosi naslov »Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali koga«, koja postoji već skoro dvije godine, i na kojoj posjetioci mogu, u direktnoj komunikaciji sa jednim od osnivača „Naše stranke“ - Peđom Kojovićem, izraziti svoje stavove i saznati stavove stranke o pitanjima koja ih interesuju.

- Diskusija se naćela postavkom Peđe Kojovića, koju prenosim u kratkim crtama, kojom se "pozivaju svi zainteresiranim kandidati da se svojom prijavom pridruže za učešće na lokalnim izborima u oktobru 2012"... U pozivu je istaknuto "da će se prilikom formiranja listi za izbore 2012 voditi računa da prvih 15 kandidata odgovaraju europskim standardima, što znači da će ih činiti 50 posto žena, najmanje jedna trećina mladih, a nacionalna zastupljenost bit će prema popisu iz 1991, te će pet posto lista činiti nacionalne manjine"...

Kratko nakon toga je uslijedilo pitanje i mišljenje;"Čemu više to guranje popisa iz 1991 godine? Prihvaćanje realnosti nedostaje."

Kojović je na to odgovorio da je "bilo nepotrebno, makar na simboličkom planu, izbacivati taj član iz zakona. Etnički sastav vlasti i suverenost svih naroda i građana na cijelom teritoriju su materije koje su regulisane Ustavom, zakonima i pravilnicima, i ni na koji naćin ne zavise od postojanja takve odredbe u uredbama o popisu stanovišta. Postojanje odredbe kao što je član 48 je jedan od dokaza, pa i u pravno formalnom smislu, da ova zemlja nije uvijek bila ovakva kakva je sada".

U nastavku svog obrazlaganja Kojović navodi da je "pridržavanje predratne demograske strukture u formiranju vlasti danas skoro nemoguće postići, ponekad iz "objektivnih", a ponekad iz nacionalističkih razloga. Ali, "povratak na pređašnje stanje" mora biti ideal, ono ćemu težimo i na ćemu moramo raditi".

Kojović otkriva da su ga 14-og februara "ponovo pozvali iz ustavne komisije Doma naroda, da 'obrazložim' svoju inicijativu vezanu za status grupe Ostalih. Već sam im jednom prethodnom prilikom objašnjavao moralne, političke i ekonomske razloge zbog kojih je potrebno što hitnije ukinuti diskriminacije protiv ove grupe građanki i građana u BiH, ali imaju, kažu, dodatnih pitanja".

"Komisija nije imala kvoruma pa se rad odvijao u neformalnoj formi. Razlog današnjeg poziva je, kažu mi, 'u vašoj formulaciji amandmana vi od Ostalih stvarate četvrti konstituvni narod'. Upitni dio formulacije glasi; "Bošnjaci, Hrvati, Srbi i Ostali, kao konstituvni narodi građani,- donose sljedeći Ustav.

Pokušam im objasniti da to nije tačno i da su narodi grupe koje dijele istoriju, jezik, kulturu i osječaj zajedničke sudbine, a da su 'Ostali' ustavna kategorija koju definišu izborni zakoni. Uzalud.

Ponudim im 'B', nama dražu, varijantu, koju smo pripremili: "Građani BiH, Bošnjaci, Hrvati, Srbi i Ostali, ...." - Izostavljanje fraze "konstituvni" im zapara uši, a neke, ćini mi se, i dobro iziritira.

Zatražim da mi objasne šta znaći "konstitutivni", - niko baš sa sigurnošču ne zna. Odnosno zna, ali kada ih pitaš da li treba da postoji razlika između građana koji su "konstitutivni" i onih koji to nisu, i u ćemu bi se njihov pravni status trebao razlikovati, - svi ušute.

Sasvim usput, ispravim kolegu poslanika, koji riječ nacija koristi kao riječ za narod, odnosno, etničku grupu. Shvatim da ni on, niti iko od prisutnih ne razumije tu razliku i da misle da se naziv UN-a može prevoditi i kao "Ujedinjeni narodi".

Objasnim da je francuska teorija po tom pitanju prihvačena kao međunarodni standard već godinama, i da riječ nacija označava sve pripadnike jedne države, imaoce njenog državljanstva. Riječ narod s druge strane..., to im nisam morao ponovo objašnjavati. (Sjetili su se - jezik, kultura, zajednička sudbina).

Ukažem da tvorci Daytona nisu slućajno izbjegli pojam nacija. Ukažem da smo svi (barem u sali) po nacionalnosti BiH (Bosanci i Hercegovci), baš kao što nam i piše u ličnim kartama pod rubrikom koju mi zovemo državljanstvo a koja je u spomenutom dokumentu precizno prevedena riječju "nationality".

Ukažem na opasnost da se uvođenjem Bosanaca i Hercegovaca kao etničke skupine - što neki od njih predlažu - činjenica da smo formalno pravno svi Bosanci i Hercegovci derogira, njeno značenje i značaj potpuno mjenja.

Kaže kolega, ja hoću da se po nacionalnosti izjasnim kao Hrvat.

Možete, naravno, ako ste državljanin Hrvatske, kažem, ali onda vam pripadaju prava nacionalnih manjina. (Isto vrijedi za Srbe sa Srbijanskim pasošem, koji se izjašnjavaju kao srbijanci po nacionalnosti) Sjednica se pretvori u kafansku raspravu sve sa upadanjima u riječ i udaranjem šakom o sto.

Nakon dva sata udaranja glavom u zid nerazumjevanja sastanak završi zaključkom da ova komisija uputi Ustavnoj komisiji Predstavničkog doma poziv da održe zajedničku sjednicu o ovoj istoj temi", - izjavio je Kojović.

- Potpuno se slažem sa gos. Kojovićem, i drago mi je da je iznjeo veoma jasne argumente dejtonskim neobrazovanim političarima. Posebno mi je drago što razumije da ukidanje člana 48 iz zakona za popis stanovništva forsira na zaborav, ili kako to Peđa reče "član 48 je dokaz da ova zemlja nije uvijek bila ovakva kakva je sada". Ali najvažniji dio izjave gos. Kojovića je - "povratak na pređašnje stanje mora biti ideal, ono ćemu težimo i na ćemu moramo raditi". To je upravo to na što Nacionalni kongres Republike BiH upućuje svih ovih godina. Povrat na prijašnje stanje je pravno zagarantovan, i za njega se treba boriti. To je pravda za sve žrtve na kojim genocidna dejtonska Bosna trenutno poćiva. To je kriptonajt za dejtonsku Bosnu. Dodatak: PETICIJA ZA POVRAT USTAVA RBiH - POTPIŠI http://www.republikabih.net/?i=15

Tekst objavljujemo uz dozvolu Peđe Kojovića

Autor: Alem Rešidović / BosnaBezOkova.com 
ja bih samo da dodam na ovo...


nema sta, ja sam pedju napadao prije dvije godine kada je poceo sa ovim postom, tada je jos uvijek bio onaj bajic predsjednik stranke...medjutim, sa ovim sto je objasnio ovim torasima koji sjede u ustavnom sudu jasno je da stoji na pravom putu...samo da dodam, ono sto su rekli za stvaranje Bosanskohercegovackog naroda, pedja je potpuno u pravu...bosanskohercegovacki subjekt moze biti samo nacionalnog karaktera i nista vise...medjutim, oni koji shvataju bosansku historiju shvatiti ce da je uvijek postojao bosanski narod kojeg su tri vjerska tora jednostavno izbacila iz politcke slike i ako bi se ista trebalo obnoviti to je bosanska etnija, bosanski narod koji je i kroz historiju svoga postojanja uvijek bio visevjerski i nikome to nije smetalo dok velikosrbi i velehrvati nisu poceli sa svojim programima prosirenja svojih nacionalnih drzava pa od bosanskih katolika stvorise hrvate a od bosanskih pravoslavaca srbe...dakle, bosanskohercegovacka moze biti samo nacija, ali se zato svima nama koji se narodno, etnicki osjecamo bosanci treba priznati punopravno politciko i narodno predstavljanje u ovoj paklenoj toraskoj igri, da se nama bar da pravo da pokusamo bosnu izvuci iz pakla u koje je uvukose etnovjerski torovi, a sve zbog onoga sto sam vec pomenou, velikosrpskog odnosno velehrvatskog djelovanja...bosni fale bosanci i mi kao bosanski narod se moramo probuditi i kao psi sa vlasica, tornjaci, tjerati ove vjerske torove i njihove ovnove predvodnike nazad na bosanski put, put tolerancije i put demokratije, da ih skrenemo sa pogubnog teokratskog puta koji samo razvaljuje nasu bosnu...

BOSNA BOSANCIMA!
User avatar
bosher
Posts: 22
Joined: 01/08/2012 14:02

#8653 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by bosher »

jos par pitanja za pedju kojovica...

clan II, stav 2 nametnutog ustava, annex 4 (po kojem se nazalost danas vodi politika u i oko bosne, iako nikada nije ratificiran kroz BiH parlament) jasno govori:

2. Medjunarodni standardi

Prava i slobode predvidjeni u Evropskoj konvenciji za zaštitu
ljudskih prava i osnovnih sloboda i u njenim protokolima se
direktno primjenjuju u Bosni i Hercegovini. Ovi akti imaju
prioritet nad svim ostalim zakonima.


zasto Vasa stranka ne iskoristi ovaj clan i ovaj stav i potencira rusenje segragacijskog sistema i segragacijske etnovjerske politike jer nisu u skladu sa onim sto je iznad svakog zakona u drzavi, pa i nametnutog ustava, annex4?
pedja, valjda se slazes da ako se evropska povelja o ljudskim pravima primjenjuje DIREKTNO da to znaci da se sve mora uskladiti sa ovim aktom?
zasto Vasa stranka trazi samo implementaciju presude sejdic finci kada bi vrlo lako mogla i to dobiti samo kada bi se borila za stav 2 clana II?
da li to znaci da Vasa stranka ne zeli da predvodi nego da SE UKLAPA i tako pridonosi beznadju? u tome slucaju, sta nam Vasa stranka donosi napredno da bi se neko odlucio da vam da glas?
User avatar
webby-x
Posts: 2343
Joined: 18/12/2011 12:38

#8654 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by webby-x »

Zašto očekivati od NS-a neki socijalni bunt i
čemu čuđenje da je Emina Ganić član? Pa
to nije neka radnička stranaka nego liberalna.

Teško ćemo mi dočekati da se neka stranka na ulici
bori za narod, demonstracijama, blokadama ... lakše
je sjediti u nekoj skupštini i mirno uz dobru plaću
čekati da se dođe na vlast, a moliti da se ne dođe.

Prva stranka koja napraviti demonstracije gdje će
tražiti nešto pozitivno ima moj glas. Opozicija
mora biti korektiv i to onaj agresivni.
User avatar
bosher
Posts: 22
Joined: 01/08/2012 14:02

#8655 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by bosher »

pedja, zar nevidite da sa potenciranjem stava 2 clana II jednostavno izbacujete konstitutivnu grupu kao vladajucu oligarhiju i time skidate toraske politike kao JEDINO PRIZNATE U SVOM NASEM BEZNADJU, zar nevidite da potenciranjem ovog stava otvarate vrata gradjanskim politickim opcijama?
User avatar
Skijaš
Posts: 13882
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#8656 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Skijaš »

webby-x wrote:Zašto očekivati od NS-a neki socijalni bunt i
čemu čuđenje da je Emina Ganić član? Pa
to nije neka radnička stranaka nego liberalna.

Teško ćemo mi dočekati da se neka stranka na ulici
bori za narod, demonstracijama, blokadama ... lakše
je sjediti u nekoj skupštini i mirno uz dobru plaću
čekati da se dođe na vlast, a moliti da se ne dođe.

Prva stranka koja napraviti demonstracije gdje će
tražiti nešto pozitivno ima moj glas. Opozicija
mora biti korektiv i to onaj agresivni.
pobornik Trećeg entiteta hoće haos na ulicama Sarajeva :-D a onda će narod je li, gladan i izmrcvaren tražiti političku stabilizaciju kroz "prihvatanje realnosti i okretanje ekonooooomiji" :-D
Last edited by Skijaš on 01/08/2012 16:29, edited 1 time in total.
User avatar
bosher
Posts: 22
Joined: 01/08/2012 14:02

#8657 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by bosher »

webby-x wrote:Zašto očekivati od NS-a neki socijalni bunt i
čemu čuđenje da je Emina Ganić član? Pa
to nije neka radnička stranaka nego liberalna.

Teško ćemo mi dočekati da se neka stranka na ulici
bori za narod, demonstracijama, blokadama ... lakše
je sjediti u nekoj skupštini i mirno uz dobru plaću
čekati da se dođe na vlast, a moliti da se ne dođe.

Prva stranka koja napraviti demonstracije gdje će
tražiti nešto pozitivno ima moj glas. Opozicija
mora biti korektiv i to onaj agresivni.
webby, nije u pitanju borba za narod, u pitanju je liberalni princip, podloga koju zeli da predstavi ova stranka...ako se ne boris za svoju podlogu, temelj svog shvatanja, postulate na kojima si uspostavljen onda se postavlja pitanje zasto egzistiras i ko te i radi cega stvorio? kao uvijek u bosni (sda je primjer), maska liberalizma (u slucaju Njihove stranke) za ostvarivanje drugih ciljeva...
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#8658 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Banksy »

nosara wrote:
Da ne bude zabune, meni je drago sto je doticna usla u ns... To je samo ucvrstilo moje misljenje o njima...

Poredjenje Koce i ove je za Golog otoka, ni manje ni vise...
Nije slučajno ...


Partizanski moral i šerijatsko pravo


Danis ... ih je napao što su dopustili da ih vlast 13 godina vara, laže i cijedi, a onda ih pozvao da se pridruže stranci i uzmu svoju sudbinu u svoje ruke.

Mlađi se, kako jedna djevojka reče, bogu mole da Naša stranka uspije i da se napokon počnu nadati da će jednog dana biti bolje i da neće morati ići da rade i žive negdje drugo.
Oni se i ne sjećaju šta to znači živjeti u normalnoj državi. Imaju dvadeset godina i sve što znaju je ovo što sada vide oko sebe. Lopovi se bogate, a pošteni svijet prosi.

Takvih je priča mnogo. I još tužnijih i gorih.

Jedan stari čovjek u pohabanom odijelu je cvijeće kojim je bila ukrašena bina poslije skupa pokupio, iznio na ulicu i dijelio prolaznicama. Buketi su bili poprskani nekim sjajnim zlatastim šljokicama koje su mu se prvo prosule po rukama, a onda se, kako je, valjda, brisao znoj s čela, proširile i na lice, tako da se starac na popodnevnom suncu sav sjajio i bljeskao kao mlada na veliki dan.
Ja ga, da se malo našalim, pitam kako će to objasniti svojoj ženi kad dođe kući. On se okrenu prema meni i reče: "Nemam ti ja, mladiću, žene. Umrla je u ratu. Sve sam izgubio. Imao sam i tri sina. Studirali su u Zagrebu. Kad je počeo rat, vratili su se ovdje i prijavili u vojsku. Dvojica su mi poginula, a treći je ostao invalid. Da nisu mrtvi, sad bi bili tvojih godina."

Propao sam u zemlju od stida. Šta da mu kažem?

Izvinio sam mu se, ali bih, naravno, dao sve da sam šutio i da ništa nisam ni rekao. "Ovaj sin što je živ ništa ne radi jer ga niko neće takvog, a od države dobije 50 maraka pomoći mjesečno", kaže. Suze mu potekoše niz obraze. Kad ih je progutao, kaže mi: "I zato sam ti se ja, momak, priključio ovome jer me boli kad vidim šta se radi. Sjedim pred televizorom, slušam ove političare i pitam se - pa jesu li moja djeca izginula zbog ovoga, da ovi na vlasti imaju šta da kradu?!

I šta ti da kažeš tom čovjeku? Ništa.

Danis im kaže: "Što se tiče korupcije, mi ćemo od svojih ljudi na vlasti zahtijevati partizanski moral, a ako ga prekrše, primjenjivat ćemo na njih šerijatsko pravo." Ljudi se smiju. Misle on se zeza.

p.k. septembar 2008.

http://www.bhdani.com/default.asp?kat=t ... ekst_rb=13
I tako ...
User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#8659 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by poznanik »

Danis im kaže: "Što se tiče korupcije, mi ćemo od svojih ljudi na vlasti zahtijevati partizanski moral, a ako ga prekrše, primjenjivat ćemo na njih šerijatsko pravo." Ljudi se smiju. Misle on se zeza.

...septembar 2008.
Nismo još došli do korupcije, tek smo na nepotizmu :oops:
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#8660 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by -LIBERO- »

Bravo drugarice Banksy. Sustina svega, narocito ovo sto sam uvecao.

Banksy wrote:
Inteligentan si čovjek, potpisala bih ti svaki post, ali ovdje fulaš i loptu i gol i stadion ...

EG je, recimo, obrazovana, inteligentna, mlada žena. No, njena priča, priča njene porodice, njenog školovanja, njenog bahatog, skorojevićkog selebriti života u otetoj kući je simbol, paradigma tranzicijskog jada exYu prostora, istovremeno simbol onoga protiv čega se NS deklarativno bori. Otud nevjerica ...
Samom PK do jučer su usta bila puna ratnih profitera, kriminalaca, razbojnika iz SDA koji su opljačkali i ojadili ovu zemlju za narednih 5 generacija, gdje je njen otac (za kojeg se, istina, izvrsno borila) bio jedan od najistaknutijih pojedinaca, a ona sama savršen proizvod, uzorak za praktičnu demonstraciju i bolje razumijevanje priče.
NS nije društvo pčelara, astronauta, advokata, gdje takav angažman i takav backgorund možda i ne bi privlačili toliku pažnju ili bili otegotna okolnost, već politička stranka koja uporno trtlja o promjenama, poštenju i ''socijalnoj pravdi'', pa zar zaista ne vidiš sav jad i ironiju ovog angažmana.

Slušam jučer komentare, od ''taman su zaslužili jedni druge'', do podsjećanja na Nušićeva djela, ili još bolje Krležina, od nevjerice do smijeha. Meni je opet sve skupa pretužno ... Uključujući tu i tvoje postove ...
Reci nam na kraju, pošto vidim potežeš i to, na čemu bi normalan, pošten i moralan čovjek uopće mogao zavidjeti EG, ili da preformulišem, na čemu bi joj to ti, na kojem kvalitetu, na kojem dijelu biografije, mogao pozavidjeti?
Pitanje je dijelom retoričko, pa ću odmah odgovoriti u svoje ime: normalan, pošten i moralan - ni na čemu. A ti slobodno nastavi, pa odgovori u svoje.
Iskreno, veće su mi razočarenje tvoji postovi, nego njeno ime na ovoj temi ... Prema onome što znam o njima, ovo mi je nekako bilo i očekivano.

A EG svaka joj cast, vjerovatno i nesvjesno, vec je uspjela podijeliti clanstvo i simpatizere NS..a i onako nas ima pravo puno u PM. :D
User avatar
Petit_Beurre
Posts: 916
Joined: 12/08/2009 18:55
Location: Fioka

#8661 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Petit_Beurre »

EG se kiti očevim perjem, da bi joj se svjesno "skršio" kredibilitet. Ona je, samim ulaskom u stranku, prihvatila sve principe za koje se zalazemo i borimo.
Dosta nas iz stranke ne dolazi iz tzv. visokog drustva, koje ovdje potenciraju trolovi, nazivajuci nas hipster SBiH... Dosta nas je iz obicnih radnickih porodica, koji su poslije rata jedva sastavljali kraj s krajem a danas imaju za pristojan zivot. ( Pritom ja licno nemam ni biciklo, a kamoli auto ).
Žalosno je kako se diskredituju ljudi, od imena do porijekla. Pričali su mi da to sve zajedno nekad nije bilo bitno, i da je tada bilo mnogo ljepse za zivjeti. Mozda lazu, a vi ste upravu. Mozda ipak treba brojati krvna zrnca...
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#8662 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Corto Maltese »

Emina Ganić je toliko bez veze da se već treći dan na podforumu politika samo o njoj raspravlja. S druge strane tema o predsjedniku zemlje je, haman, ugasila. Je l' do nas, ili je do nosioca tema?
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59308
Joined: 15/12/2008 16:53

#8663 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by ultima_palabra »

Corto Maltese wrote:Emina Ganić je toliko bez veze da se već treći dan na podforumu politika samo o njoj raspravlja. S druge strane tema o predsjedniku zemlje je, haman, ugasila. Je l' do nas, ili je do nosioca tema?
Tom logikom, Mile Dodik je neko na koga se trebamo ugledati.
User avatar
webby-x
Posts: 2343
Joined: 18/12/2011 12:38

#8664 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by webby-x »

ultima_palabra wrote:Tom logikom, Mile Dodik je neko na koga se trebamo ugledati.
Tam o Dodiku je epopeja o jednoj frustraciji.

:-D
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59308
Joined: 15/12/2008 16:53

#8665 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by ultima_palabra »

webby-x wrote:
ultima_palabra wrote:Tom logikom, Mile Dodik je neko na koga se trebamo ugledati.
Tam o Dodiku je epopeja o jednoj frustraciji.

:-D
Tvojih 745 postova su haikui frustracije.

:-D
convict
Posts: 3519
Joined: 10/02/2008 01:20

#8666 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by convict »

Iako i sam imam prilično negativno mišljenje o E.G. (uglavnom zbog njenog oca i generalne odbojnosti prema poslijeratnoj eliti), ne vidim zašto se diglo toliko prašine oko njenog pristupanja NS. Koliko ja razumijem, jedino što se desilo je to da je primljena u članstvo. Nisam vidio da je dobila neku funkciju u stranci ili kandidatsku poziciju (bar zasad). Ako ćemo suditi stranku prema jednom članu ili članici, mislim da se daleko više spornih pojedinaca može naći u drugim strankama, u "većim" strankama i na desetine ili stotine takvih.
catania
Posts: 23
Joined: 31/07/2012 09:10

#8667 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by catania »

-LIBERO- wrote:

A EG svaka joj cast, vjerovatno i nesvjesno, vec je uspjela podijeliti clanstvo i simpatizere NS..a i onako nas ima pravo puno u PM. :D
A ako ćemo iskreno, to više govori o samom članstvu ( odnosno dijelu članstva) NS negp o Emini Ganić.
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#8668 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by -LIBERO- »

catania wrote:
-LIBERO- wrote:

A EG svaka joj cast, vjerovatno i nesvjesno, vec je uspjela podijeliti clanstvo i simpatizere NS..a i onako nas ima pravo puno u PM. :D
A ako ćemo iskreno, to više govori o samom članstvu ( odnosno dijelu članstva) NS negp o Emini Ganić.
To je tvoj zakljucak, a ja se ne bih slozio sa njim. Jedino ako nisi ocekivao/la da onako horski odreagujemo na sve sto je prijedlog i plan PK. Ja ne vidim da je to zdravo za bilo koju stranku, pa ni za NS. Ja i dalje cvrsto stojim iza svoga stava po ovom pitanju, svidilo se to tebi, ili bilo kome drugome, ili ne.
catania
Posts: 23
Joined: 31/07/2012 09:10

#8669 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by catania »

-LIBERO- wrote:
To je tvoj zakljucak, a ja se ne bih slozio sa njim. Jedino ako nisi ocekivao/la da onako horski odreagujemo na sve sto je prijedlog i plan PK. Ja ne vidim da je to zdravo za bilo koju stranku, pa ni za NS. Ja i dalje cvrsto stojim iza svoga stava po ovom pitanju, svidilo se to tebi, ili bilo kome drugome, ili ne.
Pa ja uopšte ne apeliram da prihvatiš moj stav. Štoviše.

Samo moram primijetiti da su vam stavovi (za moj ukus) vrlo rigidni. Proglašavati nekoga simbolom tranzicijske nepravde samo zbog toga što je nečije dijete je priličnije nekim drugim rekao bih olovnim vremenima
Kako da ne
Posts: 5
Joined: 31/07/2012 10:12

#8670 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Kako da ne »

Petit_Beurre wrote:EG se kiti očevim perjem, da bi joj se svjesno "skršio" kredibilitet. Ona je, samim ulaskom u stranku, prihvatila sve principe za koje se zalazemo i borimo.
Dosta nas iz stranke ne dolazi iz tzv. visokog drustva, koje ovdje potenciraju trolovi, nazivajuci nas hipster SBiH... Dosta nas je iz obicnih radnickih porodica, koji su poslije rata jedva sastavljali kraj s krajem a danas imaju za pristojan zivot. ( Pritom ja licno nemam ni biciklo, a kamoli auto ).
Žalosno je kako se diskredituju ljudi, od imena do porijekla. Pričali su mi da to sve zajedno nekad nije bilo bitno, i da je tada bilo mnogo ljepse za zivjeti. Mozda lazu, a vi ste upravu. Mozda ipak treba brojati krvna zrnca...
Opet jeftina zamjena teza, kakvo iznenadjenje...

Ganicka se sama "kiti ocevim perjem", evo vec godinama nam se iz te otete kuce u pozi gospodje ministarke svima smije u lice sa stranica raznoraznog zutila.

Ovu sliku nadjoh na brzinu, a ako neko ima vise slicnih bisera i nije mu mrsko, neka i njih postavi.

Image

Za ove sto ocekuju da se ogradi od ocevih otimacina ( :lol: :lol: :lol: ), sjecam se da nam je jednom prilikom u nekom zutilu objasnjavala i kako je njen otac tu kucu u ratu, u stvari, maltene oslobodio. Jedino me zacudilo da tom prilikom nije nesto slagala ili ovako socijal-liberalno zaspinovala u maniru ovdje prisutnog principijelnog borca za pravdu, postenje itd, PK, a vezano za deloziranje i smrt pokojnog Slobodana Kovacevica.

Zna Ganicka odlicno sta time radi, zna da tako sebi dize rejting kod slicnih skorojevica i laznih evo sada i socijal-liberala, a jos vise kod onih koji ne disu dok u njih gledaju i koji bi i sami to rado postali, makar dolazili iz radnickih obitelji, kao ti.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#8671 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by KatarinaKosaca »

Iako se naježim na slučaj vile sa Koševa, pogotovo jer mi je Slobodan Kovačević simbol djetinstva i Mejtaša, mislim da se ovdje primjenjuju dupli standardi.
Naime, predsjednica skupštine kantona je žena čiji sin negira genocid javno istupajući, veliča ratne zločince, ta se žena nikada nije ogradila od tih i takvih izjava bića kojeg je odgojila. I čini se, to ne smeta.
E.G., koju osobno baš i ne gotivim, niti je smatram baš toliko , baš, baš.. kad je riječ o elokvenciji i sposobnostima, ali se ovdje demonizira radi čina koji nije ona uradila.

A kako mi dupli standardi uvijek smetaju, nisam odolila da se ne javim :D
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#8672 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by KatarinaKosaca »

Malo off... Ovo spektakularno otkrivanja kad se netko i zbog čega registzrirao je zaista već patetično. Brojanje postova, kao da nitko od nas nije imao post broj jedan ili post broj 15.. Sjećam se da sam se registrirala u avgustu , a te godine valjda izbori bili u oktobru, pa su me takvi "dežurni otkrivači" odmah otkrili :-) :-) Patetično, fakat već :D
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#8673 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by -LIBERO- »

KatarinaKosaca wrote:Malo off... Ovo spektakularno otkrivanja kad se netko i zbog čega registzrirao je zaista već patetično. Brojanje postova, kao da nitko od nas nije imao post broj jedan ili post broj 15.. Sjećam se da sam se registrirala u avgustu , a te godine valjda izbori bili u oktobru, pa su me takvi "dežurni otkrivači" odmah otkrili :-) :-) Patetično, fakat već :D
Samo sam primjetio izrazenu zelju da se nekome nesto pojasni. Ne vidim zbog cega si se ti osjetila prozvanom ili bilo sta drugo. Posto to svakako nije tema, ako bas osjetis potrebu mozemo nastaviti na PP.
Pedja Kojovic
Posts: 2920
Joined: 26/02/2009 18:27

#8674 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Pedja Kojovic »

bosher

Mozda tek od skora pratite ovu temu ili nas rad pa niste imali ovu informaciju.

Pokrecuci inicijativu vezanu za Ostale (i na nivou KS i FBIH) svaki smo se put, izmedju ostalog, upravo i pozivali na to da je ECHR integralni dio Ustava.( I na presudu Ustavnog suda o konstitutivnosti naroda kojom je uspostavljen presedan da su
preambule nasih ustava normativnog karaktera - s obzirom da se EHCR nalazi u preambuli).
Vise o tome mozete procitati na mom blogu na R....S........ba.
Nazalost, to nije jedina kontradikcija u nasim ustavima ili zakonima.
O tim "legalnim kontradikcijama" bi se morao ocitovati Ustavni sud FBiH, ali je cak i Zakon o postupku pred Ustavnim sudom FBiH u koliziji sa Ustavom FBiH. (A o nepostojanju "kolizione norme" da i ne pricamo).

Mi ne vjerujemo da se sadasnje ustavno stanje u BiH moze popraviti kozmetickim intervencijama.
Zbog toga smo u saradnji sa CJP prof. Sarcevica izradili prijedlog ustavnih principa cije kljucne dijelove mozete procitati na prethodnim stranicama ovog foruma i cija ce promocija, putem javnih tribina, u organizaciji Evropske komisije krenuti krajem avgusta.

p.k.
User avatar
volta dzontra
Posts: 1587
Joined: 06/03/2012 10:50

#8675 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by volta dzontra »

nema sta, ja sam pedju napadao prije dvije godine kada je poceo sa ovim postom, tada je jos uvijek bio onaj bajic predsjednik stranke...medjutim, sa ovim sto je objasnio ovim torasima koji sjede u ustavnom sudu jasno je da stoji na pravom putu...samo da dodam, ono sto su rekli za stvaranje Bosanskohercegovackog naroda, pedja je potpuno u pravu...bosanskohercegovacki subjekt moze biti samo nacionalnog karaktera i nista vise...medjutim, oni koji shvataju bosansku historiju shvatiti ce da je uvijek postojao bosanski narod kojeg su tri vjerska tora jednostavno izbacila iz politcke slike i ako bi se ista trebalo obnoviti to je bosanska etnija, bosanski narod koji je i kroz historiju svoga postojanja uvijek bio visevjerski i nikome to nije smetalo dok velikosrbi i velehrvati nisu poceli sa svojim programima prosirenja svojih nacionalnih drzava pa od bosanskih katolika stvorise hrvate a od bosanskih pravoslavaca srbe...dakle, bosanskohercegovacka moze biti samo nacija, ali se zato svima nama koji se narodno, etnicki osjecamo bosanci treba priznati punopravno politciko i narodno predstavljanje u ovoj paklenoj toraskoj igri, da se nama bar da pravo da pokusamo bosnu izvuci iz pakla u koje je uvukose etnovjerski torovi, a sve zbog onoga sto sam vec pomenou, velikosrpskog odnosno velehrvatskog djelovanja...bosni fale bosanci i mi kao bosanski narod se moramo probuditi i kao psi sa vlasica, tornjaci, tjerati ove vjerske torove i njihove ovnove predvodnike nazad na bosanski put, put tolerancije i put demokratije, da ih skrenemo sa pogubnog teokratskog puta koji samo razvaljuje nasu bosnu...

BOSNA BOSANCIMA!
p.k.

Vidim odgovarao si bosheru o kolizionoj normi i ehrc. Pretpostavljam da u ostatku teksta ne vidis nista sporno
Locked