SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#8651 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by O'zone »

Taman koliko vrijedi život.....
zdruzdjo
Posts: 5921
Joined: 16/08/2009 00:27

#8652 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by zdruzdjo »

eh evo pa da vidite
Image
User avatar
Logovan
Posts: 102831
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#8653 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Logovan »

:lol: :lol: E jebem ti mater, pa nevjerovatno. :-)
User avatar
radiša
Posts: 6393
Joined: 04/02/2012 00:23
Location: Sator

#8654 Re: RE: Re: RE: Re: RE: Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by radiša »

zdruzdjo wrote: Sin i drug njegov su postali predmet zajebancije medju rajom u skoli jer njih dvojica sad uredno cekaju zeleno a ostali mangupi predju na crveno i onda je to prcanje. Ali neka je. Najbolje skole s nauce kad ti se nabiju na nos.
Mogu ti ja rec da bolje u zivotu prođu ti sto im se svi smiju nego ovi mangupi.Samo nek se smiju,smijo sam se i ja i bio mangup al mi to nista nije dobro donjelo.
peepeep
Posts: 940
Joined: 10/10/2016 12:04

#8655 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by peepeep »

Logovan wrote:
:lol: :lol: E jebem ti mater, pa nevjerovatno. :-)
Što te iznenađuje? U Zenici udario dijete, vozio 25 km/h više od dopuštenog i dobio 2 godine zatvora. A curica mala više nikada neće prohodati.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#8656 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Tomahawk11 »

Od cirkusa nije vise ni ocekivati.
Svi oni upru prstom jedni u druge i pat pozicija.
I onda imas 30% od plate kao rezultat.
User avatar
crno_sa_zlatnim
Posts: 280
Joined: 15/01/2011 23:20

#8657 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by crno_sa_zlatnim »

delllboy79 wrote:
crno_sa_zlatnim wrote:
mco wrote:http://www.klix.ba/vijesti/crna-hronika ... /161104034

Ovom liku obrve sredenije od cure hahahah
Ali je zato u komentarima na FB Sejfo Šehović, te će dečko vrlo brzo biti vani.

Ko je sejfo?
Bivši komandir iz Starog Grada, bio je na nečijoj listi na opštinskim izborima, ili na Ibrinoj ili na SDA.
User avatar
sparky
Posts: 1910
Joined: 23/01/2004 00:00
Location: Obronak Trebevica
Contact:

#8658 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by sparky »

zdruzdjo wrote:Nisam pisao o ovome a sad cu.
Sin je sa drugom iz razreda nekad u maju presao kao pjesak na crveno kod katedrale i uhvatio ga policajac. Zurio u skolu. Ok, ocitao mu bukvicu i rekao kako ce kaznu dobro iskihati. Vise figurativno da bi malo pedagoskog efekta imalo. Ocekivao sam nekih 50-ak km na adresu.
Desetak dana kasnije dolazi obavjest iz suda da je pokrenut prekrsajni postupak. Hmmmm, ok. Red flag ali....
Nakon toga dolazi poziv iz centra za socijalni rad da se pojavimo. Doslovno zena u centru nije mogla vjerovati za sta smo pozvani. U mislila je da je vozio bez vozacke, zatjerao policajca, svadjao se......Nista od toga.
Morala je napraviti izvjestaj o njemu. Gdje zivimo, kako, jeli uslovno, imamo li vodovod ili bunar, kanalizaciju, uslovno ili ne, vlazno, kakav je ucenik, jeli imao sukobe sa zakonom, vladanje u skoli.......
Nakon toga polovinom ljeta dolazi poziv na sud u kojem pise da ako se ne odazovemo ce biti sproveden, da moramo naci advokata ili ce biti dodjeljen po sluzbenoj duznosti, da ce biti saslusan policajac koji ih je uhvatio i uzeti u obzir i izvjestaj centra za socijalni rad....
Uglavnom nasao sam advokata, dosli na sud, dosao i advokat po sluzbenoj duznosti, pravni zastupnik pu stari grad. Sin je od sudije (da da, sudije) dobio ukor i nista vise. Lazna 0.00 km. Isto bi dobio i da je bio advokat po sluzbenoj duznosti taj koji je vodio sve to rekli mi kasnije.
E sad pokusajte zamisliti koliko je sav ovaj cirkus "kostao" drzavu. Da su poslali kaznu, ja bih je platio i drzava bi bila u plusu.
Ne pravdam sina uopste. Cak je popio dobru "corbu". Imalo je sve to i pedagoskog ucinka. Ali halooooo, ne zivimo na islandu gdje je kriminal toliko nizak da je zanemarljiv pa da se tako rasipa. Nego imamo toliko gorecih problema da nam ne treba nikakav trosak drzavi koji nece biti naplacen.
I onda kazu zatrpano tuzilastvo i sudovi. Pa jesu. GLUPOSTIMA koje se mogu rjesiti u dan dva.

U svakom trenutku oko katedrale u krugu 150 metara postoji bar 20 prekrsilaca zobs-a. Parkiranje po trotoarima, oduzimanje prvenstva, zuto/crveno, pa na kraju i pjesake naravno.
Ali samo po kratkom postupku, kazna po dzepu i kraj. Ako je sta ozbiljnije hapsi.
Ali jok.....
Isto mi se desilo prije par godina. Na istom pješačkom. Policajac mi je uzeo podatke, jer je tad bila kao neka akcija upozoravanja pješaka. Poslije nekog vremena je stigao i poziv za sud. Imam i sad taj poziv i presudu. Ja sam dobio kaznu 50 maraka. Bilo mi je malo smiješno, ali sad kad pročitah to sto si pisao, sad mi je malo tužno. Nikad kao vozač nisam isao na sud, a pravio sam svakakve gluposti. Država u kojoj je sve moguće i isto tako nemoguće.
samo pozitiva
Posts: 1018
Joined: 27/01/2016 10:58
Location: Tapatalk

#8660 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by samo pozitiva »

crno_sa_zlatnim wrote:
delllboy79 wrote:

Ko je sejfo?
Bivši komandir iz Starog Grada, bio je na nečijoj listi na opštinskim izborima, ili na Ibrinoj ili na SDA.
http://www.klix.ba/sport/postao-svjetsk ... /150919018
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#8661 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vješalica »

Logovan wrote:
:lol: :lol: E jebem ti mater, pa nevjerovatno. :-)
nema potrebe za uzbudjenjem

ovo je samo uvod u nhegovu smjenu

zivi bili pa vidjeli
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#8662 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Alfons Kauders »

:D

Kakva je ovo sad komedija?
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#8663 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by O'zone »

Alfons Kauders wrote:
:D

Kakva je ovo sad komedija?
Božanska
User avatar
Truba
Posts: 93843
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#8664 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Truba »

joj jutros kad sam vidio crne kombije s rešetkama
reko šta sad...čitavu ulicu blokirali i pješačke :D
trebalo im je kazne nalijepiti
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52750
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#8665 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Chmoljo »

koja predstava svetenejeblo...

evo pročitah šta je forumaš zdruzdjo pisao, i gledam ovo jutros... na isto se svede. trošenje budžetskih para da bi se opralo pred javnosti.

šou program, predstava za javnost, spektakl, prskalice, petarde, akcija do zuba naoružanih policajaca, koji vrlo vjerovatno naći jedno veliko ništa. ako ipak bude nešto, ako je malo, tužilaštvo će pretvoriti u ništa, a ako je ipak još malo veće, tužilaštvo će ga smanjiti, pa će ga sud definitivno pretvoriti u ništa. ili jednostavnije, kako oprati kriminal kroz tri posude.

sve se ovo moglo, da se stvarno htjelo, uraditi sa 10% resursa potegnutih jutros. ne sumnjam da će izvještaj o ovoj akciji proći negdje daleko ispod radara...

pametnije im je bilo, kad su već sišli u grad, da potrpaju ono smeće u kombije i odvuku ga. bar neke koristi.
User avatar
jao_situacije
Posts: 18094
Joined: 29/03/2014 19:20

#8666 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by jao_situacije »

pronaći će drogu i tjt, a očito da nekoga imaju na piku
inače ovdje leže i ozbiljniji krimosi
User avatar
drug_profi
Posts: 65437
Joined: 16/07/2012 16:00

#8667 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by drug_profi »

Moguće je i da su uprava i osoblje zatvora na piku.
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#8668 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by JThomas »

najprije će to biti, da ruše nekog šefa ili direktora...
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#8669 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by supercali »

Nije ni cudo sto su unutra imali mobitele tv prijemnike i ko zna sta jos
Vrlo vjerovatno ce tu biti i osoblja koje ce biti uhapseno i sl sve zbog mita potplacivanja i ko zna cega sve ne od obicnog cuvara do direktora i sl
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#8670 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vješalica »

otisli su pretresati zatvore a ne trafike
da izbije belaj i bjezanija onda bi bilo sto ih je tako malo
nikad ali ama bas nikad narodu ugoditi
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52750
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#8671 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Chmoljo »

:lol:

Skupili ih na hodnik pa se uhvatili u kolo da ih cuvaju?
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#8672 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vješalica »

http://m.avaz.ba/clanak/261110/ilidza-u ... z-svijesti

ma ne otisli da im predstavu naprave pravi mali palcici

:lol:
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#8673 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by direstraits0078 »

drugi profil wrote:Moguće je i da su uprava i osoblje zatvora na piku.
Ka'e se na olx-u.
mirzet87sa
Posts: 3274
Joined: 08/05/2013 04:23

#8674 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by mirzet87sa »

Napravit cu ti ja predstavu veceras ;-)
Post Reply