Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
- Sezam
- Posts: 3412
- Joined: 03/08/2006 20:30
#8626 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Zamislimo da je postojao internet u vrijeme spanskog gradjanskog rata...i sad odluci se sin teskog burzuja, sumnjivo stecenog kapitala, da ode u rat na strani republikanaca...i sad se digla frka, mnogi gnjevno odustaju od revolucije, jer nece da budu u istom pokretu kao taj sin burzuja i kriminalca... 
-
VjecitiStudent
- Posts: 18920
- Joined: 14/08/2008 13:42
- Location: Životinjska farma
#8627 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
+1nosara wrote:Corto Maltese wrote:Sa prebrojavanja krvnih zrnaca, prešli smo na prebrojavanje cipela. Ne znam da l' da se radujem il' plačem?nosara wrote:
Koca imao sobu za cipele...?
Fulas kolosalno...![]()
Da ne bude zabune, meni je drago sto je doticna usla u ns... To je samo ucvrstilo moje misljenje o njima...
Poredjenje Koce i ove je za Golog otoka, ni manje ni vise...
Nakon simpatija za naseg malo korumpiranog premijera, bilo je samo pitanje vremena kada ce se pojaviti jos nesto.
- Sezam
- Posts: 3412
- Joined: 03/08/2006 20:30
#8628 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Pazi ovih progresivaca sto bi zbog rijeci slali na Goli Otok 
- nosara
- Posts: 22696
- Joined: 30/03/2005 12:10
- Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija
#8629 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Sve ljepse od ljepseg...Sezam wrote:Zamislimo da je postojao internet u vrijeme spanskog gradjanskog rata...i sad odluci se sin teskog burzuja, sumnjivo stecenog kapitala, da ode u rat na strani republikanaca...i sad se digla frka, mnogi gnjevno odustaju od revolucije, jer nece da budu u istom pokretu kao taj sin burzuja i kriminalca...
Sta je slijedece...?
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#8630 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Nema vam druge nego da sami osnujete partiju, ovako vam niko nece valjat 
- Corto Maltese
- Posts: 7180
- Joined: 15/11/2005 08:47
- Location: Sarajevo
- Contact:
#8631 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Nemaš šta zamišljat. Nije Prva Proleterska tek onako hodala po Igmanu na -40. Da je postojao internet bilo bi -60.Sezam wrote:Zamislimo da je postojao internet u vrijeme spanskog gradjanskog rata...i sad odluci se sin teskog burzuja, sumnjivo stecenog kapitala, da ode u rat na strani republikanaca...i sad se digla frka, mnogi gnjevno odustaju od revolucije, jer nece da budu u istom pokretu kao taj sin burzuja i kriminalca...
-
catania
- Posts: 23
- Joined: 31/07/2012 09:10
#8632 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Izgledamadner wrote:Nema vam druge nego da sami osnujete partiju, ovako vam niko nece valjat
Ali šalu na stranu, moram priznati da b i me bilo strah da ta nova partija dođe na vlast. Nije da imam nekih velikih oraha u džepu, ali kad vidim kako se to ispituje, bogami malo bi ko mirno zaspao
-
VjecitiStudent
- Posts: 18920
- Joined: 14/08/2008 13:42
- Location: Životinjska farma
#8633 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Kad su nam tako niska ocekivanja, zasto se uopste bunimo kad umjesto Kurta ugledamo Murte?catania wrote:Izgledamadner wrote:Nema vam druge nego da sami osnujete partiju, ovako vam niko nece valjat![]()
Ali šalu na stranu, moram priznati da b i me bilo strah da ta nova partija dođe na vlast. Nije da imam nekih velikih oraha u džepu, ali kad vidim kako se to ispituje, bogami malo bi ko mirno zaspao
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#8634 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Zato sto u svijetu gdje nije sve crno i bijelo itekako ima razlike da li neko hapa miliona i pravi deficit ili zaposli brata. Dok u crno bijelom svijetu oboje predstavlja samo crno.VjecitiStudent wrote:Kad su nam tako niska ocekivanja, zasto se uopste bunimo kad umjesto Kurta ugledamo Murte?catania wrote:Izgledamadner wrote:Nema vam druge nego da sami osnujete partiju, ovako vam niko nece valjat![]()
Ali šalu na stranu, moram priznati da b i me bilo strah da ta nova partija dođe na vlast. Nije da imam nekih velikih oraha u džepu, ali kad vidim kako se to ispituje, bogami malo bi ko mirno zaspao
-
catania
- Posts: 23
- Joined: 31/07/2012 09:10
#8635 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Misliš da Murta nužno mora imati sobu punu cipela.......to je kriterij po kojem određuješ da li je neko potencijalni Murta ?VjecitiStudent wrote:
Kad su nam tako niska ocekivanja, zasto se uopste bunimo kad umjesto Kurta ugledamo Murte?
- nosara
- Posts: 22696
- Joined: 30/03/2005 12:10
- Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija
#8636 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Kakav pogled na svijet je nova clanica ns usvojila u ranoj mladosti...? Tacno onakav kakav krasi ns... From "high heels"...Od svoje rane mladosti usvojio je marksistički pogled na svet i opredelio se za radnički pokret. U vojsci je zbog toga bio dosta proganjan. Inače, general Koča Popović je završio školu rezervnih artiljerijskih oficira Vojske kraljevine Jugoslavije u Sarajevu 1927. godine i iste godine je proizveden u čin artiljerijskog potporučnika. U Komunističku partiju Jugoslavije primljen je 1933. godine posle čega je još intezivnije nastavio svoju revolucionarnu delatnost, zbog čega je stalno bio izložen progonima policije, a više puta je bio i hapšen.
-
VjecitiStudent
- Posts: 18920
- Joined: 14/08/2008 13:42
- Location: Životinjska farma
#8637 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Ko pada na malim stvarima, past ce i na velikim.madner wrote:VjecitiStudent wrote:Zato sto u svijetu gdje nije sve crno i bijelo itekako ima razlike da li neko hapa miliona i pravi deficit ili zaposli brata. Dok u crno bijelom svijetu oboje predstavlja samo crno.catania wrote: Kad su nam tako niska ocekivanja, zasto se uopste bunimo kad umjesto Kurta ugledamo Murte?
I zato se u razvijenim demokratijama tako temeljito pretresaju biografije i svi sitni grijesi sadasnjih i buducih politicara.
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#8638 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Mojne mi o pretresanju biografija. Helmut Kohl izjavio da se ne sjeca gdje su otisle pare i kakve pare se opste spominju pa postao kancelar sa najduzim stazem.
Chirac bio najomiljeniji politicar, a mogao bi otvoriti skolu korupcije.
Poenta jeste da su sivi, dakle ako ne hvalis dobre poteze nemas nikakav kreditibilitet da kritikujes lose. To je osnova da te covjek percipira kao konstruktivnog.
Chirac bio najomiljeniji politicar, a mogao bi otvoriti skolu korupcije.
Poenta jeste da su sivi, dakle ako ne hvalis dobre poteze nemas nikakav kreditibilitet da kritikujes lose. To je osnova da te covjek percipira kao konstruktivnog.
- poznanik
- Posts: 6749
- Joined: 12/05/2010 16:18
- Location: Novo Sarajevo
#8639 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Banksy wrote:Inteligentan si čovjek, potpisala bih ti svaki post, ali ovdje fulaš i loptu i gol i stadion ...Corto Maltese wrote: Na tragu gomile mahalskih komentara sa prethodne dvije stranice, sve mi je jasniji moj drug koji je proljetos organizovao veoma raskošnu proslavu onoga što je nazvao "najvažniji jubilej u životu". 20 punih godina otkada njegova noga na Balkan nije kročila.
Pošto se nešto bolje izražavam od tebe, a mnogo bolje poznajem svoga druga, mogu ti punih usta odgovoriti da je 20-godišnji rastanak sa mahalašima, VK brojačima krvnih zrnaca, diplomiranim procijeniteljima porodičnog naslijeđa, i svim drugim oblicima balkanske zavisti, razlog njegove velike radosti.
Što se simbola tiče, nadam se da ti ogledalo nije daleko.
EG je, recimo, obrazovana, inteligentna, mlada žena. No, njena priča, priča njene porodice, njenog školovanja, njenog bahatog, skorojevićkog selebriti života u otetoj kući je simbol, paradigma tranzicijskog jada exYu prostora, istovremeno simbol onoga protiv čega se NS deklarativno bori. Otud nevjerica ...
Samom PK do jučer su usta bila puna ratnih profitera, kriminalaca, razbojnika iz SDA koji su opljačkali i ojadili ovu zemlju za narednih 5 generacija, gdje je njen otac (za kojeg se, istina, izvrsno borila) bio jedan od najistaknutijih pojedinaca, a ona sama savršen proizvod, uzorak za praktičnu demonstraciju i bolje razumijevanje priče.
NS nije društvo pčelara, astronauta, advokata, gdje takav angažman i takav backgorund možda i ne bi privlačili toliku pažnju ili bili otegotna okolnost, već politička stranka koja uporno trtlja o promjenama, poštenju i ''socijalnoj pravdi'', pa zar zaista ne vidiš sav jad i ironiju ovog angažmana.
Slušam jučer komentare, od ''taman su zaslužili jedni druge'', do podsjećanja na Nušićeva djela, ili još bolje Krležina, od nevjerice do smijeha. Meni je opet sve skupa pretužno ... Uključujući tu i tvoje postove ...
Reci nam na kraju, pošto vidim potežeš i to, na čemu bi normalan, pošten i moralan čovjek uopće mogao zavidjeti EG, ili da preformulišem, na čemu bi joj to ti, na kojem kvalitetu, na kojem dijelu biografije, mogao pozavidjeti?
Pitanje je dijelom retoričko, pa ću odmah odgovoriti u svoje ime: normalan, pošten i moralan - ni na čemu. A ti slobodno nastavi, pa odgovori u svoje.
Iskreno, veće su mi razočarenje tvoji postovi, nego njeno ime na ovoj temi ... Prema onome što znam o njima, ovo mi je nekako bilo i očekivano.
Poslije ovakvog komentara, ne znam kako iko ima obraza nastaviti braniti „politiku“ Naše Stranke.
- kiky
- Posts: 4725
- Joined: 13/02/2008 13:20
#8640 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
tačno ...madner wrote:Mojne mi o pretresanju biografija. Helmut Kohl izjavio da se ne sjeca gdje su otisle pare i kakve pare se opste spominju pa postao kancelar sa najduzim stazem.
Chirac bio najomiljeniji politicar, a mogao bi otvoriti skolu korupcije.
Poenta jeste da su sivi, dakle ako ne hvalis dobre poteze nemas nikakav kreditibilitet da kritikujes lose. To je osnova da te covjek percipira kao konstruktivnog.
sveci su davno popadali na zemlju ...
Last edited by kiky on 01/08/2012 13:20, edited 1 time in total.
- kiky
- Posts: 4725
- Joined: 13/02/2008 13:20
#8641 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
politička situacija jest takva kakva jest i ide ns-u u prilog ali mislim i da se ns malko precjenjuje ...
prvenstveno po pitanju koaliranja tj nekoaliranja ...
prvenstveno po pitanju koaliranja tj nekoaliranja ...
-
VjecitiStudent
- Posts: 18920
- Joined: 14/08/2008 13:42
- Location: Životinjska farma
#8642 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Jah, svi su kvarni, pa moze i Niksic, kako da ne.madner wrote:Mojne mi o pretresanju biografija. Helmut Kohl izjavio da se ne sjeca gdje su otisle pare i kakve pare se opste spominju pa postao kancelar sa najduzim stazem.
Chirac bio najomiljeniji politicar, a mogao bi otvoriti skolu korupcije.
Poenta jeste da su sivi, dakle ako ne hvalis dobre poteze nemas nikakav kreditibilitet da kritikujes lose. To je osnova da te covjek percipira kao konstruktivnog.
French ex-President Jacques Chirac guilty of corruption - 15 December 2011.
http://www.bbc.co.uk/news/world-europe-16194089
Kada se ono zavrsilo Chiracovo predsjednikovanje Francuskom?
takodjer:
The Christian Democratic Union's donor scandal of the 1990s led to the political fall of former Chancellor Helmut Kohl and the party's chairman.
http://www.spiegel.de/international/ger ... 40938.html
Lijepo je i ovo vidjeti:
German defence minister resigns in PhD plagiarism row
http://www.guardian.co.uk/world/2011/ma ... plagiarism
Kradu naravno i oni, no kad se jednom to otkrije, karijeri je kraj, ne tepa im se da su "iako malcice korumpirani, ipak pametni i sposobni".
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#8643 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Kohl je prije nego sto je postao kancelar bio umjesan u skandal, kada se famozno branio sa: ne sjecam se.
Kohl je izgubio na izborima i onda je "afera" isplivala na svijetlo.
Kao i sa Chiracom, znalo se za ovo prije izbora za predsjednika Francuske.
Guttenberg se vec pripremio za povratak, a ti i dalje nastavi sa crno bijelim.
Kohl je izgubio na izborima i onda je "afera" isplivala na svijetlo.
Kao i sa Chiracom, znalo se za ovo prije izbora za predsjednika Francuske.
Guttenberg se vec pripremio za povratak, a ti i dalje nastavi sa crno bijelim.
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#8644 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
I opet ne kontas sta znaci reci da je neko siv 
- volta dzontra
- Posts: 1587
- Joined: 06/03/2012 10:50
#8645 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
'Ta će Kočo. Priča se da je bila prava bura u VŠ prilikom Kočinog imenovanja za komandanta Prve Proleterske. Tražili su mu da povrati sva sredstva koje je stari (ne drug Stari, već njegov stari) uložio u njega, da pod hitno zaboravi francuski jezik, koji je naučio zahvaljujući krvavom novcu, posuđenom od klasnog neprijatelja, kao i da se razvede od Drugarice Lepe, koju, da nije bilo tih nesretnih para, ne bi nikada ni upoznao. Brak je na jedvite jade sačuvao, ali je, za kaznu, 27. januara 1942., cijela Prva Proleterska morala optrčati dva kruga preko Igmana.
stilski izbrušeno ali baš ne stoje usporedbe...
rekao sam ja "hipsterski SBIH"..........živi bili pa vidjeli
- Sezam
- Posts: 3412
- Joined: 03/08/2006 20:30
#8646 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Ja mislim da im je najbolje da odmah sad ukinu partiju. Mislim, nema smisla, raskrinkani supoznanik wrote:Banksy wrote:Inteligentan si čovjek, potpisala bih ti svaki post, ali ovdje fulaš i loptu i gol i stadion ...Corto Maltese wrote: Na tragu gomile mahalskih komentara sa prethodne dvije stranice, sve mi je jasniji moj drug koji je proljetos organizovao veoma raskošnu proslavu onoga što je nazvao "najvažniji jubilej u životu". 20 punih godina otkada njegova noga na Balkan nije kročila.
Pošto se nešto bolje izražavam od tebe, a mnogo bolje poznajem svoga druga, mogu ti punih usta odgovoriti da je 20-godišnji rastanak sa mahalašima, VK brojačima krvnih zrnaca, diplomiranim procijeniteljima porodičnog naslijeđa, i svim drugim oblicima balkanske zavisti, razlog njegove velike radosti.
Što se simbola tiče, nadam se da ti ogledalo nije daleko.
EG je, recimo, obrazovana, inteligentna, mlada žena. No, njena priča, priča njene porodice, njenog školovanja, njenog bahatog, skorojevićkog selebriti života u otetoj kući je simbol, paradigma tranzicijskog jada exYu prostora, istovremeno simbol onoga protiv čega se NS deklarativno bori. Otud nevjerica ...
Samom PK do jučer su usta bila puna ratnih profitera, kriminalaca, razbojnika iz SDA koji su opljačkali i ojadili ovu zemlju za narednih 5 generacija, gdje je njen otac (za kojeg se, istina, izvrsno borila) bio jedan od najistaknutijih pojedinaca, a ona sama savršen proizvod, uzorak za praktičnu demonstraciju i bolje razumijevanje priče.
NS nije društvo pčelara, astronauta, advokata, gdje takav angažman i takav backgorund možda i ne bi privlačili toliku pažnju ili bili otegotna okolnost, već politička stranka koja uporno trtlja o promjenama, poštenju i ''socijalnoj pravdi'', pa zar zaista ne vidiš sav jad i ironiju ovog angažmana.
Slušam jučer komentare, od ''taman su zaslužili jedni druge'', do podsjećanja na Nušićeva djela, ili još bolje Krležina, od nevjerice do smijeha. Meni je opet sve skupa pretužno ... Uključujući tu i tvoje postove ...
Reci nam na kraju, pošto vidim potežeš i to, na čemu bi normalan, pošten i moralan čovjek uopće mogao zavidjeti EG, ili da preformulišem, na čemu bi joj to ti, na kojem kvalitetu, na kojem dijelu biografije, mogao pozavidjeti?
Pitanje je dijelom retoričko, pa ću odmah odgovoriti u svoje ime: normalan, pošten i moralan - ni na čemu. A ti slobodno nastavi, pa odgovori u svoje.
Iskreno, veće su mi razočarenje tvoji postovi, nego njeno ime na ovoj temi ... Prema onome što znam o njima, ovo mi je nekako bilo i očekivano.
Poslije ovakvog komentara, ne znam kako iko ima obraza nastaviti braniti „politiku“ Naše Stranke.
-
VjecitiStudent
- Posts: 18920
- Joined: 14/08/2008 13:42
- Location: Životinjska farma
#8647 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
madner wrote:Kohl je prije nego sto je postao kancelar bio umjesan u skandal, kada se famozno branio sa: ne sjecam se.
Kohl je izgubio na izborima i onda je "afera" isplivala na svijetlo.
Kao i sa Chiracom, znalo se za ovo prije izbora za predsjednika Francuske.
Guttenberg se vec pripremio za povratak, a ti i dalje nastavi sa crno bijelim.
The Christian Democratic Union's donor scandal of the 1990s led to the political fall of former Chancellor Helmut Kohl and the party's chairman.
http://www.spiegel.de/international/ger ... 40938.html
- Corto Maltese
- Posts: 7180
- Joined: 15/11/2005 08:47
- Location: Sarajevo
- Contact:
#8648 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Vrlo poučni primjeri. Ima li išta o tome da su njihova djeca prozivana, ili na bilo koji način odgovarala zbog ovih presuda?VjecitiStudent wrote:
Jah, svi su kvarni, pa moze i Niksic, kako da ne.
French ex-President Jacques Chirac guilty of corruption - 15 December 2011.
http://www.bbc.co.uk/news/world-europe-16194089
Kada se ono zavrsilo Chiracovo predsjednikovanje Francuskom?
takodjer:
The Christian Democratic Union's donor scandal of the 1990s led to the political fall of former Chancellor Helmut Kohl and the party's chairman.
http://www.spiegel.de/international/ger ... 40938.html
Lijepo je i ovo vidjeti:
German defence minister resigns in PhD plagiarism row
http://www.guardian.co.uk/world/2011/ma ... plagiarism
Kradu naravno i oni, no kad se jednom to otkrije, karijeri je kraj, ne tepa im se da su "iako malcice korumpirani, ipak pametni i sposobni".
- drndalo
- Posts: 25040
- Joined: 26/06/2006 16:34
- Location: Sarajevo
#8649 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Ne sekiraj se, ako/kada krenu u politiku iskihace prije ili kasnije stare aferime...
Pa i Musolinijeva unuka ima problema s tim, a unuka je... Doduse, ona sama i potencira da mu je unuka kad joj to odgovara...
Pa i Musolinijeva unuka ima problema s tim, a unuka je... Doduse, ona sama i potencira da mu je unuka kad joj to odgovara...
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#8650 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Helmut izgubio izbore 1998 i dao otkaz na sve funkcije u stranci.VjecitiStudent wrote:madner wrote:Kohl je prije nego sto je postao kancelar bio umjesan u skandal, kada se famozno branio sa: ne sjecam se.
Kohl je izgubio na izborima i onda je "afera" isplivala na svijetlo.
Kao i sa Chiracom, znalo se za ovo prije izbora za predsjednika Francuske.
Guttenberg se vec pripremio za povratak, a ti i dalje nastavi sa crno bijelim.The Christian Democratic Union's donor scandal of the 1990s led to the political fall of former Chancellor Helmut Kohl and the party's chairman.
http://www.spiegel.de/international/ger ... 40938.html
Iz tvog clanka:
It all started in early November, 1999
Merkelica zaboravila ko ju je pogurao, postavila se na celo anti Kohl kampagne i profitirala.
