
Šta trenutno čitate?
Moderator: Chloe
- Truba
- Posts: 93781
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#8627 Re: Šta trenutno čitate?

četvrtu knjigu preve zelene knjige
ako mi se ne svidi odustat ću iako su kratke jer zaista mi se stil nije svidio ni u prvoj a kažu da su poslije pete knjige odron
- Digla_da_kreci
- Posts: 6857
- Joined: 01/05/2010 19:03
#8628 Re: Šta trenutno čitate?
Jane Austen - Uvjeravanje. Citljiv, fin ljubavni roman i muke po drustvenim stalezima. Za moj ukus sapunjicav, u jednom casu sam pomislila da nadjem e-pdf na spanskom i upotpunim dozivljaj.
Austen ima lijep stil pisanja, ocrtavanje likova i emocija gdje unosi dasak romantizma anglofone knjizevnosti.
- nacho_
- Posts: 754
- Joined: 21/02/2008 23:03
#8629 Re: Šta trenutno čitate?
Joseph Conrad - Tajni Agent 
-
safran
- Posts: 2538
- Joined: 19/08/2006 22:25
#8630 Re: Šta trenutno čitate?
Upravo završila cijeli serijal. Završila samo zato što mrzim odustajati, inače, moglo je komotno bez ovih pet.Black swan wrote: četvrtu knjigu preve zelene knjige
ako mi se ne svidi odustat ću iako su kratke jer zaista mi se stil nije svidio ni u prvoj a kažu da su poslije pete knjige odron
-
el ma
- Posts: 204
- Joined: 12/02/2014 03:31
#8633 Re: Šta trenutno čitate?
Irvin D. Yalom - When Nietzsche Wept
- aux
- Posts: 939
- Joined: 25/04/2011 21:30
#8634 Re: Šta trenutno čitate?

Poceo nakon Avanturista i odlicne su....sviđa mi se njegov stil pisanja tako da su mu i ove knjige dosta dobre a TheRedhead zavidim ti toliko te knjige trazim i nema ih nigdje
-
Juliuscezar
- Posts: 6717
- Joined: 11/05/2014 23:47
#8635 Re: Šta trenutno čitate?
Velika obmana ili Tacka prevare od Dan Browna. Sa njom zatvaram krug Brownovih knjiga, iako su sve manje vise iste daju se procitat 
- Stjui
- Posts: 1786
- Joined: 23/09/2013 13:32
#8636 Re: Šta trenutno čitate?
tražio ove knjige po tvojoj preporuci ali je u biblioteci bio samo "prebjeg".jel' mogu čitati ovu knjigu neovisno od "moskovkih pravila"?Point. wrote: Odlican Silva, odlicna spijunska prica.
- Point.
- Posts: 33472
- Joined: 28/10/2008 00:24
- Location: Bagni di Lucca
#8637 Re: Šta trenutno čitate?
Uh davno sam cito ove knjige. Koliko me sjecanje sluzi, nastavljaju se jedna na drugu. Moskovska pravila prva dolazi cini mi se.Stjui wrote:tražio ove knjige po tvojoj preporuci ali je u biblioteci bio samo "prebjeg".jel' mogu čitati ovu knjigu neovisno od "moskovkih pravila"?Point. wrote: Odlican Silva, odlicna spijunska prica.
- SmokingMan
- Posts: 22522
- Joined: 08/07/2012 18:11
- Location: α / β Geminorum
#8638 Re: Šta trenutno čitate?
Bio bih zahvalan kada bi mi neko u PM dobacio ovu knjigu (pdf formatu),ona mi još samo nedostaje,uz to ovaj mi je naslov prijeko potreban...

-
palmica
- Posts: 102
- Joined: 16/03/2011 20:40
#8639 Re: Šta trenutno čitate?
John Dunning - The Bookman's wake - Knjižarev trag
-
Beavis
- Posts: 677
- Joined: 28/05/2010 19:43
- Location: SA-DBR
#8640 Re: Šta trenutno čitate?
Dzordz Orvel - 1984.
-
sandzokan
- Posts: 1137
- Joined: 23/10/2014 19:21
- Location: ul. Jovana Divjaka
#8641 Re: Šta trenutno čitate?
Prije nekog vremena kupim na Ciglanama staru knjigu Izabrane pesme od Bertholta Brechta. Iskreno, nemam neki kliker za ozbiljnu poeziju ali u
ovoj knjizi nađoh neke lijepe i meni shvatljive pjesme:D . Eto ako nekome treba preporuka izdvojio sam ovu pjesmu koja mi se baš svidjela.
Pesma mojoj majci
1. Ne sećam se više njenog lica onakvog kakvo je bilo
kada još nije imala bolove. Umorno je sklanjala
crne vlasi sa čela, koje beše suvonjavo, i ruku
joj još vidim kako to čini.
2. Dvadeset joj je zima pretilo, bezbrojne joj behu
patnje, smrt je se stidela. A onda je umrla, i
nađoše dečje telo.
3. Odrasla je u šumi.
4. Umrla je među licima što su je odveć dugo gledala
kako umire pa su otvrdla. Oprostiše joj što
je patila, ali je bludela među tim licima dok nije klonula.
5. Mnogi odlaze od nas, a mi ih ne zadržavamo. Sve
smo im rekli, ničega više ne beše između njih i
nas, naša lica otvrdnuše na oproštaju. A nismo
rekli ono što je važno, nego smo škrtarili s
neophodnim.
6. O, zašto ne kažemo ono što je važno, bilo bi to
tako lako, a zbog toga ćemo biti prokleti. Lake
su to reči bile, baš iza samih zuba, ispale su dok
smo se smejali, a guše nas u grlu.
7. Sad je moja majka umrla, juče, pred veče, 1. maja!
Nokti je više ne mogu iskopati iz zemlje!
ovoj knjizi nađoh neke lijepe i meni shvatljive pjesme:D . Eto ako nekome treba preporuka izdvojio sam ovu pjesmu koja mi se baš svidjela.
Pesma mojoj majci
1. Ne sećam se više njenog lica onakvog kakvo je bilo
kada još nije imala bolove. Umorno je sklanjala
crne vlasi sa čela, koje beše suvonjavo, i ruku
joj još vidim kako to čini.
2. Dvadeset joj je zima pretilo, bezbrojne joj behu
patnje, smrt je se stidela. A onda je umrla, i
nađoše dečje telo.
3. Odrasla je u šumi.
4. Umrla je među licima što su je odveć dugo gledala
kako umire pa su otvrdla. Oprostiše joj što
je patila, ali je bludela među tim licima dok nije klonula.
5. Mnogi odlaze od nas, a mi ih ne zadržavamo. Sve
smo im rekli, ničega više ne beše između njih i
nas, naša lica otvrdnuše na oproštaju. A nismo
rekli ono što je važno, nego smo škrtarili s
neophodnim.
6. O, zašto ne kažemo ono što je važno, bilo bi to
tako lako, a zbog toga ćemo biti prokleti. Lake
su to reči bile, baš iza samih zuba, ispale su dok
smo se smejali, a guše nas u grlu.
7. Sad je moja majka umrla, juče, pred veče, 1. maja!
Nokti je više ne mogu iskopati iz zemlje!
-
vazna
- Posts: 512
- Joined: 19/10/2012 22:56
#8642 Re: Šta trenutno čitate?
Napokon je dosla na red: Dario Dzamonja - Ako ti jave da sam pao...
- Tabhana
- Posts: 3133
- Joined: 09/02/2015 11:41
- Location: Titin RAtsoM
- nacho_
- Posts: 754
- Joined: 21/02/2008 23:03
#8645 Re: Šta trenutno čitate?
Chuck Palahniuk - Pygmy 
- topcam
- Posts: 5471
- Joined: 08/07/2007 12:49
- Vozim: uzbrdo
#8646 Re: Šta trenutno čitate?
Odsutnost junaka.
-
Juliuscezar
- Posts: 6717
- Joined: 11/05/2014 23:47
#8648 Re: Šta trenutno čitate?
Puhaci stakla sa Murana
- Digla_da_kreci
- Posts: 6857
- Joined: 01/05/2010 19:03
#8649 Re: Šta trenutno čitate?
Tamni andjeo - Mika Waltari
- mondo bizarro
- Posts: 62826
- Joined: 16/07/2009 00:24
- Location: sa yossarianom na pianosi
#8650 Re: Šta trenutno čitate?
ja u pauzi uzela dječiju
Brik i kompanija, Berislav Kosier.





