Šta trenutno čitate?

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

Post Reply

Citate?

Sa zadovoljstvom!
1198
91%
Dovoljno je sto moram citat titlove na TV-u...
123
9%
 
Total votes: 1321

doktor78
Posts: 3939
Joined: 14/09/2006 11:02

#8626 Re: Šta trenutno čitate?

Post by doktor78 »

Image
User avatar
Truba
Posts: 93781
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#8627 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Truba »

Image
četvrtu knjigu preve zelene knjige
ako mi se ne svidi odustat ću iako su kratke jer zaista mi se stil nije svidio ni u prvoj a kažu da su poslije pete knjige odron :D
User avatar
Digla_da_kreci
Posts: 6857
Joined: 01/05/2010 19:03

#8628 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Digla_da_kreci »

Jane Austen - Uvjeravanje. Citljiv, fin ljubavni roman i muke po drustvenim stalezima. Za moj ukus sapunjicav, u jednom casu sam pomislila da nadjem e-pdf na spanskom i upotpunim dozivljaj. :D Austen ima lijep stil pisanja, ocrtavanje likova i emocija gdje unosi dasak romantizma anglofone knjizevnosti.
User avatar
nacho_
Posts: 754
Joined: 21/02/2008 23:03

#8629 Re: Šta trenutno čitate?

Post by nacho_ »

Joseph Conrad - Tajni Agent :)
safran
Posts: 2538
Joined: 19/08/2006 22:25

#8630 Re: Šta trenutno čitate?

Post by safran »

Black swan wrote: četvrtu knjigu preve zelene knjige
ako mi se ne svidi odustat ću iako su kratke jer zaista mi se stil nije svidio ni u prvoj a kažu da su poslije pete knjige odron :D
Upravo završila cijeli serijal. Završila samo zato što mrzim odustajati, inače, moglo je komotno bez ovih pet.
User avatar
Boateng
Posts: 1409
Joined: 15/02/2011 00:10

#8631 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Boateng »

Image
TheRedhead
Posts: 1076
Joined: 09/02/2015 18:27

#8632 Re: Šta trenutno čitate?

Post by TheRedhead »

Divne 8-)


Image
el ma
Posts: 204
Joined: 12/02/2014 03:31

#8633 Re: Šta trenutno čitate?

Post by el ma »

Irvin D. Yalom - When Nietzsche Wept
User avatar
aux
Posts: 939
Joined: 25/04/2011 21:30

#8634 Re: Šta trenutno čitate?

Post by aux »

Image

Poceo nakon Avanturista i odlicne su....sviđa mi se njegov stil pisanja tako da su mu i ove knjige dosta dobre a TheRedhead zavidim ti toliko te knjige trazim i nema ih nigdje :thumbup:
Juliuscezar
Posts: 6717
Joined: 11/05/2014 23:47

#8635 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Juliuscezar »

Velika obmana ili Tacka prevare od Dan Browna. Sa njom zatvaram krug Brownovih knjiga, iako su sve manje vise iste daju se procitat :D
User avatar
Stjui
Posts: 1786
Joined: 23/09/2013 13:32

#8636 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Stjui »

Point. wrote: Odlican Silva, odlicna spijunska prica.
tražio ove knjige po tvojoj preporuci ali je u biblioteci bio samo "prebjeg".jel' mogu čitati ovu knjigu neovisno od "moskovkih pravila"?
User avatar
Point.
Posts: 33472
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Bagni di Lucca

#8637 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Point. »

Stjui wrote:
Point. wrote: Odlican Silva, odlicna spijunska prica.
tražio ove knjige po tvojoj preporuci ali je u biblioteci bio samo "prebjeg".jel' mogu čitati ovu knjigu neovisno od "moskovkih pravila"?
Uh davno sam cito ove knjige. Koliko me sjecanje sluzi, nastavljaju se jedna na drugu. Moskovska pravila prva dolazi cini mi se.
User avatar
SmokingMan
Posts: 22522
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: α / β Geminorum

#8638 Re: Šta trenutno čitate?

Post by SmokingMan »

Image
Bio bih zahvalan kada bi mi neko u PM dobacio ovu knjigu (pdf formatu),ona mi još samo nedostaje,uz to ovaj mi je naslov prijeko potreban...
Image
palmica
Posts: 102
Joined: 16/03/2011 20:40

#8639 Re: Šta trenutno čitate?

Post by palmica »

John Dunning - The Bookman's wake - Knjižarev trag
Beavis
Posts: 677
Joined: 28/05/2010 19:43
Location: SA-DBR

#8640 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Beavis »

Dzordz Orvel - 1984.
sandzokan
Posts: 1137
Joined: 23/10/2014 19:21
Location: ul. Jovana Divjaka

#8641 Re: Šta trenutno čitate?

Post by sandzokan »

Prije nekog vremena kupim na Ciglanama staru knjigu Izabrane pesme od Bertholta Brechta. Iskreno, nemam neki kliker za ozbiljnu poeziju ali u
ovoj knjizi nađoh neke lijepe i meni shvatljive pjesme:D . Eto ako nekome treba preporuka izdvojio sam ovu pjesmu koja mi se baš svidjela.





Pesma mojoj majci

1. Ne sećam se više njenog lica onakvog kakvo je bilo
kada još nije imala bolove. Umorno je sklanjala
crne vlasi sa čela, koje beše suvonjavo, i ruku
joj još vidim kako to čini.

2. Dvadeset joj je zima pretilo, bezbrojne joj behu
patnje, smrt je se stidela. A onda je umrla, i
nađoše dečje telo.

3. Odrasla je u šumi.

4. Umrla je među licima što su je odveć dugo gledala
kako umire pa su otvrdla. Oprostiše joj što
je patila, ali je bludela među tim licima dok nije klonula.

5. Mnogi odlaze od nas, a mi ih ne zadržavamo. Sve
smo im rekli, ničega više ne beše između njih i
nas, naša lica otvrdnuše na oproštaju. A nismo
rekli ono što je važno, nego smo škrtarili s
neophodnim.

6. O, zašto ne kažemo ono što je važno, bilo bi to
tako lako, a zbog toga ćemo biti prokleti. Lake
su to reči bile, baš iza samih zuba, ispale su dok
smo se smejali, a guše nas u grlu.

7. Sad je moja majka umrla, juče, pred veče, 1. maja!
Nokti je više ne mogu iskopati iz zemlje!
vazna
Posts: 512
Joined: 19/10/2012 22:56

#8642 Re: Šta trenutno čitate?

Post by vazna »

Napokon je dosla na red: Dario Dzamonja - Ako ti jave da sam pao...
User avatar
Tabhana
Posts: 3133
Joined: 09/02/2015 11:41
Location: Titin RAtsoM

#8643 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Tabhana »

Image
User avatar
annoy
Posts: 4645
Joined: 09/01/2014 02:52

#8644 Re: Šta trenutno čitate?

Post by annoy »

Image
User avatar
nacho_
Posts: 754
Joined: 21/02/2008 23:03

#8645 Re: Šta trenutno čitate?

Post by nacho_ »

Chuck Palahniuk - Pygmy :)
User avatar
topcam
Posts: 5471
Joined: 08/07/2007 12:49
Vozim: uzbrdo

#8646 Re: Šta trenutno čitate?

Post by topcam »

Odsutnost junaka.
User avatar
Ultravox
Posts: 1209
Joined: 18/05/2011 13:02

#8647 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Ultravox »

Image
Juliuscezar
Posts: 6717
Joined: 11/05/2014 23:47

#8648 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Juliuscezar »

Puhaci stakla sa Murana
User avatar
Digla_da_kreci
Posts: 6857
Joined: 01/05/2010 19:03

#8649 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Digla_da_kreci »

Tamni andjeo - Mika Waltari
User avatar
mondo bizarro
Posts: 62826
Joined: 16/07/2009 00:24
Location: sa yossarianom na pianosi

#8650 Re: Šta trenutno čitate?

Post by mondo bizarro »

ja u pauzi uzela dječiju :D Brik i kompanija, Berislav Kosier.
Post Reply