Republika Turska
- emigrazione
- Posts: 7800
- Joined: 01/09/2010 13:40
#8626 Re: Republika Turska
Ako cemo realno ovaj puc ne bi uspio ni u Han Pijesku, a kamoli u Istanbulu...meni ovo tukne gore neg pokvareno jaje
- bogoljub
- Posts: 2930
- Joined: 14/03/2008 19:20
- Location: Do you have a room tonight?
#8627 Re: Republika Turska
Black swan wrote:turci imaju pravo voljeti svoga prdsjednika
a sirijci nemaju to pravo
- Matzan
- Posts: 7049
- Joined: 16/01/2015 13:25
#8628 Re: Republika Turska
Nepokolebljivi i nadasve objektivni borci za ljudska prava i demokratiju sa (ne samo ovog) foruma izražavaju
veću zabrinutost za moguću Erdoganovu diktaturu i islamizaciju nego onih 48% Turaka koji nisu glasali za njega.
veću zabrinutost za moguću Erdoganovu diktaturu i islamizaciju nego onih 48% Turaka koji nisu glasali za njega.
-
Zgoljo
- Posts: 1208
- Joined: 26/12/2015 22:22
#8629 Re: Republika Turska
Od ostalih Njemacka i naravno Bake Izetbegovicsarajevoxxxx wrote:Inače jedine arapske zemlje koje su odmah osudile vojni udar i podržale tursku vladu su Katar i Maroko.
Sinoc su pisali da mu je glupo da leti pred rudu,da saceka ishod kao i ostali pa da se odredi,no Bake je znao da puč propada.Pa neka neko kaze da je glup
- ultima_palabra
- Posts: 59308
- Joined: 15/12/2008 16:53
#8630 Re: Republika Turska
kamen spoticanja wrote:Zato sto ce onda biti okarakterisani kao zemlja koja daje utociste pucistima...General War wrote:Zasto bi? Ukoliko sud ustanovi da nema validnih cinjenica da je umjesan u udar ili da sumnja da mu se nece suditi pravedno, nece ga isporuciti.kamen spoticanja wrote:Ameri ce sad svakako.morati izruciti fetulaha turcima...
a fetulah je svoje svakako odsvirao
-
mario001
- Posts: 2200
- Joined: 26/09/2015 22:38
#8631 Re: Republika Turska
Matzan wrote:Nepokolebljivi i nadasve objektivni borci za ljudska prava i demokratiju sa (ne samo ovog) foruma izražavaju
veću zabrinutost za moguću Erdoganovu diktaturu i islamizaciju nego onih 48% Turaka koji nisu glasali za njega.
Pa oni bolje znaju sta njima treba
- SkyLimit
- Posts: 5193
- Joined: 10/10/2012 15:49
#8632 Re: Republika Turska
Sve i da ovo završi velikom Erdoganovom pobjedom i dovede ga na vrhunac moći a sve su prilike...nakon one scene gdje se preCednik javlja putem skypa iz neke zamračene prostorije ispred masnih paravana, vjerovatno skriven u nekom podrumu, ne mogu vjerovati da je sve iscenirano, preveliko je to poniženje bilo za njega.emigrazione wrote:Ako cemo realno ovaj puc ne bi uspio ni u Han Pijesku, a kamoli u Istanbulu...meni ovo tukne gore neg pokvareno jaje
-
prof.
- Posts: 575
- Joined: 17/10/2009 22:37
#8633 Re: Republika Turska
mene ne plaši toliko islamizacija, mislim da to kod turaka ne bi prošlo. veći i puno opasniji problem koji iz svega ovoga može proizaći je erdoganova potpuna kontrola nad vojskom koju će sada nedvojbeno imati. ko je pratio stvari u siriji zna da je erdogan bio žestoki zagovornik kopnene intervencije tako da se bojim da ako obavi čistku u vojsci do kraja i instalira svoje ljude na ključne pozicije iz svega ovoga može proizaći veliko sranje. oborio je rusima već avion a sada ako bude imao punu kontrolu bojim se da se krećemo u prilično lošem pravcu po pitanju dešavanja na bliskom istoku a samim time i u cijelom svijetu. ekonomsko stanje je ionako dostiglo tačku pucanja, u narednom periodu nešto veliko se mora desiti. nama jedino ostaje da se nadamo da ćemo biti dovoljno sitni da nas zaobiđe. opet znajući nas, već smo ga popušili.Better Man wrote:Problem Erdogana je što mu se osladila vlast i što želi da uvede predsjednički sistem, tj da ojača svoju poziciju do te mjere da se samo on pita za sve. Praktički želi da uvede na jedan način diktaturu u kojoj bi se mogao obračunavati sa svima koji misle drugačije i da jednu sekularnu državu malo više islamizira. Sve to je dovelo do pokušaja državnog udara i svrgavanja Erdogana.
- Truba
- Posts: 93843
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#8634 Re: Republika Turska
desnizacija s tendencijom diktatorizacije turske da
desnizacija austrije ne
vesnu pusic na celo hrvatske
stop lepenu u francuskoj
zivio forum klixa
desnizacija austrije ne
vesnu pusic na celo hrvatske
stop lepenu u francuskoj
zivio forum klixa
- kamen spoticanja
- Posts: 13126
- Joined: 08/11/2009 15:29
- Location: na tragu za Istinom
#8635 Re: Republika Turska
Problem je sto forumasi svasta nesto ne kontaju ali.ipak stisnu enterO'zone wrote:Pa očigledno su slabo sudili čim su ovi skupili muda da izvrše puč bez straha od suđenja....emigrazione wrote:Ne kontam cemu ovi masovno hapsenje sudija, koji kurac tri hiljade nekakvih sudija ima sa vojnim pucem....
Karikiram. A možda i jeste tako.
sudstvo je uz armiju najjaca poluga deep state-a jal paralelne drzave...
evo 60tak godina
-
Zgoljo
- Posts: 1208
- Joined: 26/12/2015 22:22
#8636 Re: Republika Turska
Borci za ljudska prava koji podrzavaju vojne udare 
-
statixx
- Posts: 9837
- Joined: 15/12/2011 14:40
- Location: Sarajevo
#8637 Re: Republika Turska
Na HRT-u ide dobra emisija.
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#8638 Re: Republika Turska
Ma jok. On da je htio uci u Siriju (ili da su mu dopustili) uradio bi to vec odavnoprof. wrote:mene ne plaši toliko islamizacija, mislim da to kod turaka ne bi prošlo. veći i puno opasniji problem koji iz svega ovoga može proizaći je erdoganova potpuna kontrola nad vojskom koju će sada nedvojbeno imati. ko je pratio stvari u siriji zna da je erdogan bio žestoki zagovornik kopnene intervencije tako da se bojim da ako obavi čistku u vojsci do kraja i instalira svoje ljude na ključne pozicije iz svega ovoga može proizaći veliko sranje. oborio je rusima već avion a sada ako bude imao punu kontrolu bojim se da se krećemo u prilično lošem pravcu po pitanju dešavanja na bliskom istoku a samim time i u cijelom svijetu. ekonomsko stanje je ionako dostiglo tačku pucanja, u narednom periodu nešto veliko se mora desiti. nama jedino ostaje da se nadamo da ćemo biti dovoljno sitni da nas zaobiđe. opet znajući nas, već smo ga popušili.Better Man wrote:Problem Erdogana je što mu se osladila vlast i što želi da uvede predsjednički sistem, tj da ojača svoju poziciju do te mjere da se samo on pita za sve. Praktički želi da uvede na jedan način diktaturu u kojoj bi se mogao obračunavati sa svima koji misle drugačije i da jednu sekularnu državu malo više islamizira. Sve to je dovelo do pokušaja državnog udara i svrgavanja Erdogana.
Ipak je predsjednik glavnokomandujuci. Uostalom nije on licno oborio ruski avion nego upravo ta vojska
S moje sokoćalo
- kamen spoticanja
- Posts: 13126
- Joined: 08/11/2009 15:29
- Location: na tragu za Istinom
#8639 Re: Republika Turska
Hoce i to vrlo uskoro
http://www.klix.ba/vijesti/bih/erdogan- ... /160716112
- Velkoski
- ModeratorNaBezCenzure
- Posts: 79554
- Joined: 17/05/2008 15:30
- Location: u dergjahu tvog srca
- Vozim: Golf 7 GTI
#8640 Re: Republika Turska
imam osjećaj da bi veći dio stanovništva ove jadne države u kojoj obitavamo najradije da nas ovi *ubaci pogrdan naziv* opet okupiraju i da im opet budemo štit za sve... kolika briga bošnja o turskoj, "#$%"# vas ona.
- kamberovica polje
- Posts: 4105
- Joined: 28/01/2012 11:38
#8641 Re: Republika Turska
Borci za ljudska prava i demokratiju koji podržavaju čovjeka koji krši ljudska prava i slobodu govora.Zgoljo wrote:Borci za ljudska prava koji podrzavaju vojne udare
- Fantassin
- Posts: 1912
- Joined: 04/01/2014 13:09
- Location: France
#8642 Re: Republika Turska
A smiju se Srbima kada ljube muda Putinu.. pa sutra Erdoan da dodje hodali bi okolo sa palminim liscem da ga rashladeVelkoski wrote:imam osjećaj da bi veći dio stanovništva ove jadne države u kojoj obitavamo najradije da nas ovi *ubaci pogrdan naziv* opet okupiraju i da im opet budemo štit za sve... kolika briga bošnja o turskoj, "#$%"# vas ona.
-
prof.
- Posts: 575
- Joined: 17/10/2009 22:37
#8643 Re: Republika Turska
ovo je ključna stvar. mislim da erdoganu ne dogovara rasplet situacije u siriji, američko-ruski dogovori su već javna tajna a za odluku da pošalješ vojsku u drugu zemlju moraš imati vojsku pod punom kontrolom.insomnia78 wrote:Ma jok. On da je htio uci u Siriju (ili da su mu dopustili) uradio bi to vec odavnoprof. wrote:mene ne plaši toliko islamizacija, mislim da to kod turaka ne bi prošlo. veći i puno opasniji problem koji iz svega ovoga može proizaći je erdoganova potpuna kontrola nad vojskom koju će sada nedvojbeno imati. ko je pratio stvari u siriji zna da je erdogan bio žestoki zagovornik kopnene intervencije tako da se bojim da ako obavi čistku u vojsci do kraja i instalira svoje ljude na ključne pozicije iz svega ovoga može proizaći veliko sranje. oborio je rusima već avion a sada ako bude imao punu kontrolu bojim se da se krećemo u prilično lošem pravcu po pitanju dešavanja na bliskom istoku a samim time i u cijelom svijetu. ekonomsko stanje je ionako dostiglo tačku pucanja, u narednom periodu nešto veliko se mora desiti. nama jedino ostaje da se nadamo da ćemo biti dovoljno sitni da nas zaobiđe. opet znajući nas, već smo ga popušili.Better Man wrote:Problem Erdogana je što mu se osladila vlast i što želi da uvede predsjednički sistem, tj da ojača svoju poziciju do te mjere da se samo on pita za sve. Praktički želi da uvede na jedan način diktaturu u kojoj bi se mogao obračunavati sa svima koji misle drugačije i da jednu sekularnu državu malo više islamizira. Sve to je dovelo do pokušaja državnog udara i svrgavanja Erdogana.
Ipak je predsjednik glavnokomandujuci. Uostalom nije on licno oborio ruski avion nego upravo ta vojska
S moje sokoćalo
stvarno misliš da je avion oboren bez njegovog znanja? takve se stvari ne rade bez da se doooobro isplaniraju. da je bio protiv napravio bi tada čistku i odmah izgladio s putinom.
volio bih da griješim ali mislim da ćemo u narednim mjesecima biti svjedoci novoj eskalaciji u siriji. pred nama je, opet kažem volio bih da nisam upravu.
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#8644 Re: Republika Turska
Ne, naravno da ne mislim da je avion oboren bez njegovog znanjaprof. wrote:ovo je ključna stvar. mislim da erdoganu ne dogovara rasplet situacije u siriji, američko-ruski dogovori su već javna tajna a za odluku da pošalješ vojsku u drugu zemlju moraš imati vojsku pod punom kontrolom.insomnia78 wrote:Ma jok. On da je htio uci u Siriju (ili da su mu dopustili) uradio bi to vec odavnoprof. wrote: mene ne plaši toliko islamizacija, mislim da to kod turaka ne bi prošlo. veći i puno opasniji problem koji iz svega ovoga može proizaći je erdoganova potpuna kontrola nad vojskom koju će sada nedvojbeno imati. ko je pratio stvari u siriji zna da je erdogan bio žestoki zagovornik kopnene intervencije tako da se bojim da ako obavi čistku u vojsci do kraja i instalira svoje ljude na ključne pozicije iz svega ovoga može proizaći veliko sranje. oborio je rusima već avion a sada ako bude imao punu kontrolu bojim se da se krećemo u prilično lošem pravcu po pitanju dešavanja na bliskom istoku a samim time i u cijelom svijetu. ekonomsko stanje je ionako dostiglo tačku pucanja, u narednom periodu nešto veliko se mora desiti. nama jedino ostaje da se nadamo da ćemo biti dovoljno sitni da nas zaobiđe. opet znajući nas, već smo ga popušili.
Ipak je predsjednik glavnokomandujuci. Uostalom nije on licno oborio ruski avion nego upravo ta vojska
S moje sokoćalo
stvarno misliš da je avion oboren bez njegovog znanja? takve se stvari ne rade bez da se doooobro isplaniraju. da je bio protiv napravio bi tada čistku i odmah izgladio s putinom.
volio bih da griješim ali mislim da ćemo u narednim mjesecima biti svjedoci novoj eskalaciji u siriji. pred nama je, opet kažem volio bih da nisam upravu.
Nego kolega pokusa prikazati situaciju kao, on bi u Siriju a vojska nece
S moje sokoćalo
-
mario001
- Posts: 2200
- Joined: 26/09/2015 22:38
#8645 Re: Republika Turska

Slika koju su svi huškački mediji i zapadne spin televizije prikazale danas,a gdje je navodno obezglavljen vojnik koji je je ucestvovao u vojnom udaru je slika iz 2006.godine,a radi se o saobracajnoj nesreci u kojoj je ucestvovalo vojno vozilo i poginuo jedan vojnik,a dva ranjena.
-
Zgoljo
- Posts: 1208
- Joined: 26/12/2015 22:22
#8646 Re: Republika Turska
Eto ga na.I sad ti kao normalan covjek vjeruj meinstrimu.mario001 wrote:
Slika koju su svi huškački mediji i zapadne spin televizije prikazale danas,a gdje je navodno obezglavljen vojnik koji je je ucestvovao u vojnom udaru je slika iz 2006.godine,a radi se o saobracajnoj nesreci u kojoj je ucestvovalo vojno vozilo i poginuo jedan vojnik,a dva ranjena.
Nalogodavci su im ocito teski mracnjaci.
- Drvosjeca iz Dejcica
- Posts: 16757
- Joined: 23/06/2004 15:46
- Location: Sarajevo
#8647 Re: Republika Turska
Očito da preko 50% Turaka ne razmišlja tako kao ti niti ta dešavanja vidi na takav način.Better Man wrote:Problem Erdogana je što mu se osladila vlast i što želi da uvede predsjednički sistem, tj da ojača svoju poziciju do te mjere da se samo on pita za sve. Praktički želi da uvede na jedan način diktaturu u kojoj bi se mogao obračunavati sa svima koji misle drugačije i da jednu sekularnu državu malo više islamizira. Sve to je dovelo do pokušaja državnog udara i svrgavanja Erdogana.
- ultima_palabra
- Posts: 59308
- Joined: 15/12/2008 16:53
#8648 Re: Republika Turska
Hoce i to vrlo uskorokamen spoticanja wrote:![]()
![]()
Zivi se pojedoše zbog te karakterizacije...
http://www.klix.ba/vijesti/bih/erdogan- ... /160716112[/quote]
Gulen je njihov joker, pomocu njega uvijek Erdu imaju na kratkoj uzici. Nemaju razloga ga dirati.
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#8649 Re: Republika Turska
Mislio sam da je ekipa koja malo vise obitava po vanjsko politickim temama i/ili prati slicne dogadjaje po svijetu do sad vec navikla na ovakve stvari. Mediji, cak i oni najveci, cesto i nenamjerno i zelji za eksluzivom i klikom vise prenesu stvari koje bas i ne provjere. Ali eto, kod nekih proradi navijacki duh pa zaborave na to
S moje sokoćalo
S moje sokoćalo
- Drvosjeca iz Dejcica
- Posts: 16757
- Joined: 23/06/2004 15:46
- Location: Sarajevo
#8650 Re: Republika Turska
Hm...ima li neki originalan link. Fakat danas trebaš provjeriti da li je vani dan kada to objave mainstream mediji.mario001 wrote:
Slika koju su svi huškački mediji i zapadne spin televizije prikazale danas,a gdje je navodno obezglavljen vojnik koji je je ucestvovao u vojnom udaru je slika iz 2006.godine,a radi se o saobracajnoj nesreci u kojoj je ucestvovalo vojno vozilo i poginuo jedan vojnik,a dva ranjena.
