Republika Turska

Post Reply
User avatar
emigrazione
Posts: 7800
Joined: 01/09/2010 13:40

#8626 Re: Republika Turska

Post by emigrazione »

Ako cemo realno ovaj puc ne bi uspio ni u Han Pijesku, a kamoli u Istanbulu...meni ovo tukne gore neg pokvareno jaje
User avatar
bogoljub
Posts: 2930
Joined: 14/03/2008 19:20
Location: Do you have a room tonight?

#8627 Re: Republika Turska

Post by bogoljub »

:thumbup:
Black swan wrote:turci imaju pravo voljeti svoga prdsjednika
a sirijci nemaju to pravo :)
:bih: I Bosanci svoje tročlano!
User avatar
Matzan
Posts: 7049
Joined: 16/01/2015 13:25

#8628 Re: Republika Turska

Post by Matzan »

Nepokolebljivi i nadasve objektivni borci za ljudska prava i demokratiju sa (ne samo ovog) foruma izražavaju

veću zabrinutost za moguću Erdoganovu diktaturu i islamizaciju nego onih 48% Turaka koji nisu glasali za njega.
Zgoljo
Posts: 1208
Joined: 26/12/2015 22:22

#8629 Re: Republika Turska

Post by Zgoljo »

sarajevoxxxx wrote:Inače jedine arapske zemlje koje su odmah osudile vojni udar i podržale tursku vladu su Katar i Maroko.
Od ostalih Njemacka i naravno Bake Izetbegovic :mrgreen:

Sinoc su pisali da mu je glupo da leti pred rudu,da saceka ishod kao i ostali pa da se odredi,no Bake je znao da puč propada.Pa neka neko kaze da je glup :mrgreen:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59308
Joined: 15/12/2008 16:53

#8630 Re: Republika Turska

Post by ultima_palabra »

kamen spoticanja wrote:
General War wrote:
kamen spoticanja wrote:Ameri ce sad svakako.morati izruciti fetulaha turcima...
Zasto bi? Ukoliko sud ustanovi da nema validnih cinjenica da je umjesan u udar ili da sumnja da mu se nece suditi pravedno, nece ga isporuciti.
Zato sto ce onda biti okarakterisani kao zemlja koja daje utociste pucistima...
a fetulah je svoje svakako odsvirao
:lol: :lol: :lol: Zivi se pojedoše zbog te karakterizacije...
mario001
Posts: 2200
Joined: 26/09/2015 22:38

#8631 Re: Republika Turska

Post by mario001 »

Matzan wrote:Nepokolebljivi i nadasve objektivni borci za ljudska prava i demokratiju sa (ne samo ovog) foruma izražavaju

veću zabrinutost za moguću Erdoganovu diktaturu i islamizaciju nego onih 48% Turaka koji nisu glasali za njega.

Pa oni bolje znaju sta njima treba :-) :-)
User avatar
SkyLimit
Posts: 5193
Joined: 10/10/2012 15:49

#8632 Re: Republika Turska

Post by SkyLimit »

emigrazione wrote:Ako cemo realno ovaj puc ne bi uspio ni u Han Pijesku, a kamoli u Istanbulu...meni ovo tukne gore neg pokvareno jaje
Sve i da ovo završi velikom Erdoganovom pobjedom i dovede ga na vrhunac moći a sve su prilike...nakon one scene gdje se preCednik javlja putem skypa iz neke zamračene prostorije ispred masnih paravana, vjerovatno skriven u nekom podrumu, ne mogu vjerovati da je sve iscenirano, preveliko je to poniženje bilo za njega.
prof.
Posts: 575
Joined: 17/10/2009 22:37

#8633 Re: Republika Turska

Post by prof. »

Better Man wrote:Problem Erdogana je što mu se osladila vlast i što želi da uvede predsjednički sistem, tj da ojača svoju poziciju do te mjere da se samo on pita za sve. Praktički želi da uvede na jedan način diktaturu u kojoj bi se mogao obračunavati sa svima koji misle drugačije i da jednu sekularnu državu malo više islamizira. Sve to je dovelo do pokušaja državnog udara i svrgavanja Erdogana.
mene ne plaši toliko islamizacija, mislim da to kod turaka ne bi prošlo. veći i puno opasniji problem koji iz svega ovoga može proizaći je erdoganova potpuna kontrola nad vojskom koju će sada nedvojbeno imati. ko je pratio stvari u siriji zna da je erdogan bio žestoki zagovornik kopnene intervencije tako da se bojim da ako obavi čistku u vojsci do kraja i instalira svoje ljude na ključne pozicije iz svega ovoga može proizaći veliko sranje. oborio je rusima već avion a sada ako bude imao punu kontrolu bojim se da se krećemo u prilično lošem pravcu po pitanju dešavanja na bliskom istoku a samim time i u cijelom svijetu. ekonomsko stanje je ionako dostiglo tačku pucanja, u narednom periodu nešto veliko se mora desiti. nama jedino ostaje da se nadamo da ćemo biti dovoljno sitni da nas zaobiđe. opet znajući nas, već smo ga popušili.
User avatar
Truba
Posts: 93843
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#8634 Re: Republika Turska

Post by Truba »

desnizacija s tendencijom diktatorizacije turske da
desnizacija austrije ne :thumbup:
vesnu pusic na celo hrvatske
stop lepenu u francuskoj

zivio forum klixa :thumbup:
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#8635 Re: Republika Turska

Post by kamen spoticanja »

O'zone wrote:
emigrazione wrote:Ne kontam cemu ovi masovno hapsenje sudija, koji kurac tri hiljade nekakvih sudija ima sa vojnim pucem....
Pa očigledno su slabo sudili čim su ovi skupili muda da izvrše puč bez straha od suđenja....


Karikiram. A možda i jeste tako.
Problem je sto forumasi svasta nesto ne kontaju ali.ipak stisnu enter
sudstvo je uz armiju najjaca poluga deep state-a jal paralelne drzave...
evo 60tak godina
Zgoljo
Posts: 1208
Joined: 26/12/2015 22:22

#8636 Re: Republika Turska

Post by Zgoljo »

Borci za ljudska prava koji podrzavaju vojne udare :izet:
statixx
Posts: 9837
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#8637 Re: Republika Turska

Post by statixx »

Na HRT-u ide dobra emisija.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#8638 Re: Republika Turska

Post by insomnia78 »

prof. wrote:
Better Man wrote:Problem Erdogana je što mu se osladila vlast i što želi da uvede predsjednički sistem, tj da ojača svoju poziciju do te mjere da se samo on pita za sve. Praktički želi da uvede na jedan način diktaturu u kojoj bi se mogao obračunavati sa svima koji misle drugačije i da jednu sekularnu državu malo više islamizira. Sve to je dovelo do pokušaja državnog udara i svrgavanja Erdogana.
mene ne plaši toliko islamizacija, mislim da to kod turaka ne bi prošlo. veći i puno opasniji problem koji iz svega ovoga može proizaći je erdoganova potpuna kontrola nad vojskom koju će sada nedvojbeno imati. ko je pratio stvari u siriji zna da je erdogan bio žestoki zagovornik kopnene intervencije tako da se bojim da ako obavi čistku u vojsci do kraja i instalira svoje ljude na ključne pozicije iz svega ovoga može proizaći veliko sranje. oborio je rusima već avion a sada ako bude imao punu kontrolu bojim se da se krećemo u prilično lošem pravcu po pitanju dešavanja na bliskom istoku a samim time i u cijelom svijetu. ekonomsko stanje je ionako dostiglo tačku pucanja, u narednom periodu nešto veliko se mora desiti. nama jedino ostaje da se nadamo da ćemo biti dovoljno sitni da nas zaobiđe. opet znajući nas, već smo ga popušili.
Ma jok. On da je htio uci u Siriju (ili da su mu dopustili) uradio bi to vec odavno
Ipak je predsjednik glavnokomandujuci. Uostalom nije on licno oborio ruski avion nego upravo ta vojska


S moje sokoćalo
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#8639 Re: Republika Turska

Post by kamen spoticanja »

:lol: :lol: :lol: Zivi se pojedoše zbog te karakterizacije...[/quote]

Hoce i to vrlo uskoro :wink:
http://www.klix.ba/vijesti/bih/erdogan- ... /160716112
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 79554
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#8640 Re: Republika Turska

Post by Velkoski »

imam osjećaj da bi veći dio stanovništva ove jadne države u kojoj obitavamo najradije da nas ovi *ubaci pogrdan naziv* opet okupiraju i da im opet budemo štit za sve... kolika briga bošnja o turskoj, "#$%"# vas ona.
User avatar
kamberovica polje
Posts: 4105
Joined: 28/01/2012 11:38

#8641 Re: Republika Turska

Post by kamberovica polje »

Zgoljo wrote:Borci za ljudska prava koji podrzavaju vojne udare :izet:
Borci za ljudska prava i demokratiju koji podržavaju čovjeka koji krši ljudska prava i slobodu govora. :izet:
User avatar
Fantassin
Posts: 1912
Joined: 04/01/2014 13:09
Location: France

#8642 Re: Republika Turska

Post by Fantassin »

Velkoski wrote:imam osjećaj da bi veći dio stanovništva ove jadne države u kojoj obitavamo najradije da nas ovi *ubaci pogrdan naziv* opet okupiraju i da im opet budemo štit za sve... kolika briga bošnja o turskoj, "#$%"# vas ona.
A smiju se Srbima kada ljube muda Putinu.. pa sutra Erdoan da dodje hodali bi okolo sa palminim liscem da ga rashlade :roll:
prof.
Posts: 575
Joined: 17/10/2009 22:37

#8643 Re: Republika Turska

Post by prof. »

insomnia78 wrote:
prof. wrote:
Better Man wrote:Problem Erdogana je što mu se osladila vlast i što želi da uvede predsjednički sistem, tj da ojača svoju poziciju do te mjere da se samo on pita za sve. Praktički želi da uvede na jedan način diktaturu u kojoj bi se mogao obračunavati sa svima koji misle drugačije i da jednu sekularnu državu malo više islamizira. Sve to je dovelo do pokušaja državnog udara i svrgavanja Erdogana.
mene ne plaši toliko islamizacija, mislim da to kod turaka ne bi prošlo. veći i puno opasniji problem koji iz svega ovoga može proizaći je erdoganova potpuna kontrola nad vojskom koju će sada nedvojbeno imati. ko je pratio stvari u siriji zna da je erdogan bio žestoki zagovornik kopnene intervencije tako da se bojim da ako obavi čistku u vojsci do kraja i instalira svoje ljude na ključne pozicije iz svega ovoga može proizaći veliko sranje. oborio je rusima već avion a sada ako bude imao punu kontrolu bojim se da se krećemo u prilično lošem pravcu po pitanju dešavanja na bliskom istoku a samim time i u cijelom svijetu. ekonomsko stanje je ionako dostiglo tačku pucanja, u narednom periodu nešto veliko se mora desiti. nama jedino ostaje da se nadamo da ćemo biti dovoljno sitni da nas zaobiđe. opet znajući nas, već smo ga popušili.
Ma jok. On da je htio uci u Siriju (ili da su mu dopustili) uradio bi to vec odavno
Ipak je predsjednik glavnokomandujuci. Uostalom nije on licno oborio ruski avion nego upravo ta vojska


S moje sokoćalo
ovo je ključna stvar. mislim da erdoganu ne dogovara rasplet situacije u siriji, američko-ruski dogovori su već javna tajna a za odluku da pošalješ vojsku u drugu zemlju moraš imati vojsku pod punom kontrolom.

stvarno misliš da je avion oboren bez njegovog znanja? takve se stvari ne rade bez da se doooobro isplaniraju. da je bio protiv napravio bi tada čistku i odmah izgladio s putinom.

volio bih da griješim ali mislim da ćemo u narednim mjesecima biti svjedoci novoj eskalaciji u siriji. pred nama je, opet kažem volio bih da nisam upravu.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#8644 Re: Republika Turska

Post by insomnia78 »

prof. wrote:
insomnia78 wrote:
prof. wrote: mene ne plaši toliko islamizacija, mislim da to kod turaka ne bi prošlo. veći i puno opasniji problem koji iz svega ovoga može proizaći je erdoganova potpuna kontrola nad vojskom koju će sada nedvojbeno imati. ko je pratio stvari u siriji zna da je erdogan bio žestoki zagovornik kopnene intervencije tako da se bojim da ako obavi čistku u vojsci do kraja i instalira svoje ljude na ključne pozicije iz svega ovoga može proizaći veliko sranje. oborio je rusima već avion a sada ako bude imao punu kontrolu bojim se da se krećemo u prilično lošem pravcu po pitanju dešavanja na bliskom istoku a samim time i u cijelom svijetu. ekonomsko stanje je ionako dostiglo tačku pucanja, u narednom periodu nešto veliko se mora desiti. nama jedino ostaje da se nadamo da ćemo biti dovoljno sitni da nas zaobiđe. opet znajući nas, već smo ga popušili.
Ma jok. On da je htio uci u Siriju (ili da su mu dopustili) uradio bi to vec odavno
Ipak je predsjednik glavnokomandujuci. Uostalom nije on licno oborio ruski avion nego upravo ta vojska


S moje sokoćalo
ovo je ključna stvar. mislim da erdoganu ne dogovara rasplet situacije u siriji, američko-ruski dogovori su već javna tajna a za odluku da pošalješ vojsku u drugu zemlju moraš imati vojsku pod punom kontrolom.

stvarno misliš da je avion oboren bez njegovog znanja? takve se stvari ne rade bez da se doooobro isplaniraju. da je bio protiv napravio bi tada čistku i odmah izgladio s putinom.

volio bih da griješim ali mislim da ćemo u narednim mjesecima biti svjedoci novoj eskalaciji u siriji. pred nama je, opet kažem volio bih da nisam upravu.
Ne, naravno da ne mislim da je avion oboren bez njegovog znanja
Nego kolega pokusa prikazati situaciju kao, on bi u Siriju a vojska nece


S moje sokoćalo
mario001
Posts: 2200
Joined: 26/09/2015 22:38

#8645 Re: Republika Turska

Post by mario001 »

Image
Slika koju su svi huškački mediji i zapadne spin televizije prikazale danas,a gdje je navodno obezglavljen vojnik koji je je ucestvovao u vojnom udaru je slika iz 2006.godine,a radi se o saobracajnoj nesreci u kojoj je ucestvovalo vojno vozilo i poginuo jedan vojnik,a dva ranjena.
Zgoljo
Posts: 1208
Joined: 26/12/2015 22:22

#8646 Re: Republika Turska

Post by Zgoljo »

mario001 wrote:Image
Slika koju su svi huškački mediji i zapadne spin televizije prikazale danas,a gdje je navodno obezglavljen vojnik koji je je ucestvovao u vojnom udaru je slika iz 2006.godine,a radi se o saobracajnoj nesreci u kojoj je ucestvovalo vojno vozilo i poginuo jedan vojnik,a dva ranjena.
Eto ga na.I sad ti kao normalan covjek vjeruj meinstrimu.
Nalogodavci su im ocito teski mracnjaci.
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#8647 Re: Republika Turska

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Better Man wrote:Problem Erdogana je što mu se osladila vlast i što želi da uvede predsjednički sistem, tj da ojača svoju poziciju do te mjere da se samo on pita za sve. Praktički želi da uvede na jedan način diktaturu u kojoj bi se mogao obračunavati sa svima koji misle drugačije i da jednu sekularnu državu malo više islamizira. Sve to je dovelo do pokušaja državnog udara i svrgavanja Erdogana.
Očito da preko 50% Turaka ne razmišlja tako kao ti niti ta dešavanja vidi na takav način. :wink:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59308
Joined: 15/12/2008 16:53

#8648 Re: Republika Turska

Post by ultima_palabra »

kamen spoticanja wrote::lol: :lol: :lol: Zivi se pojedoše zbog te karakterizacije...
Hoce i to vrlo uskoro :wink:
http://www.klix.ba/vijesti/bih/erdogan- ... /160716112[/quote]
Gulen je njihov joker, pomocu njega uvijek Erdu imaju na kratkoj uzici. Nemaju razloga ga dirati.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#8649 Re: Republika Turska

Post by insomnia78 »

Mislio sam da je ekipa koja malo vise obitava po vanjsko politickim temama i/ili prati slicne dogadjaje po svijetu do sad vec navikla na ovakve stvari. Mediji, cak i oni najveci, cesto i nenamjerno i zelji za eksluzivom i klikom vise prenesu stvari koje bas i ne provjere. Ali eto, kod nekih proradi navijacki duh pa zaborave na to


S moje sokoćalo
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#8650 Re: Republika Turska

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

mario001 wrote:Image
Slika koju su svi huškački mediji i zapadne spin televizije prikazale danas,a gdje je navodno obezglavljen vojnik koji je je ucestvovao u vojnom udaru je slika iz 2006.godine,a radi se o saobracajnoj nesreci u kojoj je ucestvovalo vojno vozilo i poginuo jedan vojnik,a dva ranjena.
Hm...ima li neki originalan link. Fakat danas trebaš provjeriti da li je vani dan kada to objave mainstream mediji. :-?
Post Reply