Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#8602 Re: Zeničani

Post by Norm »

User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83507
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#8603 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Moze li neko pojasniti problematiku oko kotlova?

Cinik ili befi najbolje.

Sta se desava kada se postojeci kotao ugasi, a izgradi novi?
User avatar
notsure
Posts: 1185
Joined: 31/07/2008 19:57

#8604 Re: Zeničani

Post by notsure »

_BataZiv_0809 wrote:Moze li neko pojasniti problematiku oko kotlova?

Cinik ili befi najbolje.

Sta se desava kada se postojeci kotao ugasi, a izgradi novi?
Firauni godinama odlažu odluku o kotlovima; stari (na ugalj) su dotrajali, i hoće da prave novi, na plin. U njemu bi spaljivali malo zemnog, a puno svojih plinova (koksni, visokopećni, pa i konvertorski) koji su im besplatni jer nastaju kao nusproizvod njihove tehnologije.
E sad, zamislili su da im grad učestvuje u investiciji (jer su firauni i gledaju kako ujagmiti svaku marku), jer se mi grijemo odatle, pa da opet imamo zajedničko postrojenje kojim će oni upravljati, sakrivati stvarne cijene energenata i ostvarivati profit. Zato sad traže da se Huso izjasni hoće ili neće. Ako neće, onda oni nabave manji kotao i nema više grijanja. Ako hoće, onda se Huso (gradsko vijeće, ali to je isto, oni nemaju svoje nego samo Husino mišljenje) za početak obaveže ugovorm da će se narednih 20-30 godina grijati njihovom toplom vodom, ali i da će učestvovati u ulaganju u novi kotao malo većeg kapaciteta nego za slučaj da kaže ne.
Huso se naravno nećka, jer bi on da završi davno započetu priču s KTGom, napravi svoju TE-TO na plin, pa da ne zavisi od Mittala za grijanje, ali je problem što je plin preskup a struja prejeftina i niko normalan neće da investira u plinsku elektranu. Širom svijeta se takve elektrane prave samo za vršne struje (ono kad zatreba hitno megavata, jer se TE na plin može pokrenuti u minuti, za razliku od ugljene kojoj treba pola dana da zavrti turbine). Grijanje iz KTGa bi bilo pouzdano (dok Rusi, Srbi, Ukrajinci ili Sarajlije ne zavrnu ventil), ekološki prihvatljivo ali i papreno skupo.
Zato je Huso zamislio da mu Elektroprivreda BiH garantuje da će narednih decenija otkupljivati struju po garantovanoj cijeni, ili da čak bude suvlasnik KTG elektrane, ali ovi neće ni da čuju, jer bi se time stavili u situaciju u kojoj je naprimjer RS (svi gubici koje napravi rafinerija Brod se pokrivaju iz budžeta RS, dok strani investitor samo kupi kajmak kad ga ima).
User avatar
kamberovica polje
Posts: 4105
Joined: 28/01/2012 11:38

#8605 Re: Zeničani

Post by kamberovica polje »

Još da dodam da se godinama nećkalo i odbijao se prijedlog iz Kaknja jer je tvrdoglavi seljak zamislio KTG i gura ga već 7 godina a da se metra nije pomjerilo.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#8607 Re: Zeničani

Post by insomnia78 »

Dugo nesto nepismenije ne procitah
User avatar
ExNihilo
Posts: 17072
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#8609 Re: Zeničani

Post by ExNihilo »

kakavdanakneiskustvu
Posts: 66020
Joined: 03/08/2010 19:04

#8610 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »



a nedavno kad je bila aktuelna ona svinjska gripa on meni pise sta je novinarstvo i tako to
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#8611 Re: Zeničani

Post by Jimmy McNulty »

Ma glupan, samo pametuje i morališe a puni mu džepovi oraha.
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#8612 Re: Zeničani

Post by Not My Idea »

o Adnanu smo davno sve rekli, al avaz je smece koje se sad pere i svaljuje sve na Adnana:

http://ba.n1info.com/a86302/Vijesti/Vij ... ijama.html
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#8613 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

Not My Idea wrote:o Adnanu smo davno sve rekli, al avaz je smece koje se sad pere i svaljuje sve na Adnana:

http://ba.n1info.com/a86302/Vijesti/Vij ... ijama.html
Slazem se...adnanu se svasta moze zamjeriti,ali ovoliki idiot nije...nekakav levat je u centrali sastavio par izjava,random izabrao slike i potpisao ih kao zenicane
a sad veliki boss malog rasta zrtvuje dzonlica zarad toboznje profesionalnosti...
doduse i adnan je znao u kom kolu igra...a kad se uhvatis u kolo,onda i ti skaces
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#8614 Re: Zeničani

Post by Kralj Tvrtko I. »

nije to Adnan uradio.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66020
Joined: 03/08/2010 19:04

#8615 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

kamen spoticanja wrote:
Not My Idea wrote:o Adnanu smo davno sve rekli, al avaz je smece koje se sad pere i svaljuje sve na Adnana:

http://ba.n1info.com/a86302/Vijesti/Vij ... ijama.html
Slazem se...adnanu se svasta moze zamjeriti,ali ovoliki idiot nije...nekakav levat je u centrali sastavio par izjava,random izabrao slike i potpisao ih kao zenicane
a sad veliki boss malog rasta zrtvuje dzonlica zarad toboznje profesionalnosti...
doduse i adnan je znao u kom kolu igra...a kad se uhvatis u kolo,onda i ti skaces[/quote]



tacno,i dozvolio da ga se potpise,na kraju krajeva zna u kakvim novinama piše,smecu
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#8616 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Ko ga hebe.
Uzasan covjek i nepismeni novinarcic. Lajkove i klikove skuplja na osnovu tudjih tragedija.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66020
Joined: 03/08/2010 19:04

#8617 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

By the way
Adnan Džon-lić dopisnik avaza iz Zenice

Image
User avatar
Freamon Lester
Posts: 3398
Joined: 06/09/2014 01:18

#8618 Re: Zeničani

Post by Freamon Lester »

Nema sanse da je ovo Dzonlic napravio.
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#8619 Re: Zeničani

Post by Casual's »

kakavdanakneiskustvu wrote:By the way
Adnan Džon-lić dopisnik avaza iz Zenice
John Leech :-x :lol:
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#8620 Re: Zeničani

Post by dezurni_ucenik »

.
Last edited by dezurni_ucenik on 21/03/2016 23:30, edited 1 time in total.
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#8621 Re: Zeničani

Post by dezurni_ucenik »

.
Last edited by dezurni_ucenik on 21/03/2016 23:30, edited 1 time in total.
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#8622 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

dezurni_ucenik wrote:
kamen spoticanja wrote:
Not My Idea wrote:o Adnanu smo davno sve rekli, al avaz je smece koje se sad pere i svaljuje sve na Adnana:

http://ba.n1info.com/a86302/Vijesti/Vij ... ijama.html
Slazem se...adnanu se svasta moze zamjeriti,ali ovoliki idiot nije...nekakav levat je u centrali sastavio par izjava,random izabrao slike i potpisao ih kao zenicane
a sad veliki boss malog rasta zrtvuje dzonlica zarad toboznje profesionalnosti...
doduse i adnan je znao u kom kolu igra...a kad se uhvatis u kolo,onda i ti skaces

a na fejsu slika sa Fahrom uz poruku "Čisto za nerviranje dušmana". I eto naguzice ga njegovi.
Pa ako to nije ocekivao onda jeste idiot
jasko__
Posts: 1166
Joined: 13/11/2009 21:18

#8623 Re: Zeničani

Post by jasko__ »

Raja zna li neko kontakt broj za Club 072...za narudžbu hrane????
User avatar
nacho_
Posts: 754
Joined: 21/02/2008 23:03

#8624 Re: Zeničani

Post by nacho_ »

#JeSuisAdnan



:mrgreen:
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#8625 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

jasko__ wrote:Raja zna li neko kontakt broj za Club 072...za narudžbu hrane????
062 163 878
senad
Post Reply