Zeničani
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- Norm
- Posts: 2867
- Joined: 27/10/2011 11:29
- Location: Prokleta Avlija
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83507
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#8603 Re: Zeničani
Moze li neko pojasniti problematiku oko kotlova?
Cinik ili befi najbolje.
Sta se desava kada se postojeci kotao ugasi, a izgradi novi?
Cinik ili befi najbolje.
Sta se desava kada se postojeci kotao ugasi, a izgradi novi?
- notsure
- Posts: 1185
- Joined: 31/07/2008 19:57
#8604 Re: Zeničani
Firauni godinama odlažu odluku o kotlovima; stari (na ugalj) su dotrajali, i hoće da prave novi, na plin. U njemu bi spaljivali malo zemnog, a puno svojih plinova (koksni, visokopećni, pa i konvertorski) koji su im besplatni jer nastaju kao nusproizvod njihove tehnologije._BataZiv_0809 wrote:Moze li neko pojasniti problematiku oko kotlova?
Cinik ili befi najbolje.
Sta se desava kada se postojeci kotao ugasi, a izgradi novi?
E sad, zamislili su da im grad učestvuje u investiciji (jer su firauni i gledaju kako ujagmiti svaku marku), jer se mi grijemo odatle, pa da opet imamo zajedničko postrojenje kojim će oni upravljati, sakrivati stvarne cijene energenata i ostvarivati profit. Zato sad traže da se Huso izjasni hoće ili neće. Ako neće, onda oni nabave manji kotao i nema više grijanja. Ako hoće, onda se Huso (gradsko vijeće, ali to je isto, oni nemaju svoje nego samo Husino mišljenje) za početak obaveže ugovorm da će se narednih 20-30 godina grijati njihovom toplom vodom, ali i da će učestvovati u ulaganju u novi kotao malo većeg kapaciteta nego za slučaj da kaže ne.
Huso se naravno nećka, jer bi on da završi davno započetu priču s KTGom, napravi svoju TE-TO na plin, pa da ne zavisi od Mittala za grijanje, ali je problem što je plin preskup a struja prejeftina i niko normalan neće da investira u plinsku elektranu. Širom svijeta se takve elektrane prave samo za vršne struje (ono kad zatreba hitno megavata, jer se TE na plin može pokrenuti u minuti, za razliku od ugljene kojoj treba pola dana da zavrti turbine). Grijanje iz KTGa bi bilo pouzdano (dok Rusi, Srbi, Ukrajinci ili Sarajlije ne zavrnu ventil), ekološki prihvatljivo ali i papreno skupo.
Zato je Huso zamislio da mu Elektroprivreda BiH garantuje da će narednih decenija otkupljivati struju po garantovanoj cijeni, ili da čak bude suvlasnik KTG elektrane, ali ovi neće ni da čuju, jer bi se time stavili u situaciju u kojoj je naprimjer RS (svi gubici koje napravi rafinerija Brod se pokrivaju iz budžeta RS, dok strani investitor samo kupi kajmak kad ga ima).
- kamberovica polje
- Posts: 4105
- Joined: 28/01/2012 11:38
#8605 Re: Zeničani
Još da dodam da se godinama nećkalo i odbijao se prijedlog iz Kaknja jer je tvrdoglavi seljak zamislio KTG i gura ga već 7 godina a da se metra nije pomjerilo.
-
jubix
- Posts: 146
- Joined: 26/01/2013 11:20
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#8607 Re: Zeničani
Dugo nesto nepismenije ne procitah
-
didzej1602
- Posts: 237
- Joined: 20/09/2015 14:50
- ExNihilo
- Posts: 17072
- Joined: 23/01/2008 07:05
- Location: In the sheltering shade of the forest
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 66020
- Joined: 03/08/2010 19:04
#8610 Re: Zeničani
a nedavno kad je bila aktuelna ona svinjska gripa on meni pise sta je novinarstvo i tako to
- Jimmy McNulty
- Čiča Gliša
- Posts: 6520
- Joined: 11/04/2012 11:32
#8611 Re: Zeničani
Ma glupan, samo pametuje i morališe a puni mu džepovi oraha.
- Not My Idea
- Posts: 14691
- Joined: 15/03/2011 23:12
#8612 Re: Zeničani
o Adnanu smo davno sve rekli, al avaz je smece koje se sad pere i svaljuje sve na Adnana:
http://ba.n1info.com/a86302/Vijesti/Vij ... ijama.html
http://ba.n1info.com/a86302/Vijesti/Vij ... ijama.html
- kamen spoticanja
- Posts: 13126
- Joined: 08/11/2009 15:29
- Location: na tragu za Istinom
#8613 Re: Zeničani
Slazem se...adnanu se svasta moze zamjeriti,ali ovoliki idiot nije...nekakav levat je u centrali sastavio par izjava,random izabrao slike i potpisao ih kao zenicaneNot My Idea wrote:o Adnanu smo davno sve rekli, al avaz je smece koje se sad pere i svaljuje sve na Adnana:
http://ba.n1info.com/a86302/Vijesti/Vij ... ijama.html
a sad veliki boss malog rasta zrtvuje dzonlica zarad toboznje profesionalnosti...
doduse i adnan je znao u kom kolu igra...a kad se uhvatis u kolo,onda i ti skaces
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 66020
- Joined: 03/08/2010 19:04
#8615 Re: Zeničani
Slazem se...adnanu se svasta moze zamjeriti,ali ovoliki idiot nije...nekakav levat je u centrali sastavio par izjava,random izabrao slike i potpisao ih kao zenicanekamen spoticanja wrote:Not My Idea wrote:o Adnanu smo davno sve rekli, al avaz je smece koje se sad pere i svaljuje sve na Adnana:
http://ba.n1info.com/a86302/Vijesti/Vij ... ijama.html
a sad veliki boss malog rasta zrtvuje dzonlica zarad toboznje profesionalnosti...
doduse i adnan je znao u kom kolu igra...a kad se uhvatis u kolo,onda i ti skaces[/quote]
tacno,i dozvolio da ga se potpise,na kraju krajeva zna u kakvim novinama piše,smecu
- Casual's
- Posts: 6723
- Joined: 19/01/2012 00:08
- Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°
#8616 Re: Zeničani
Ko ga hebe.
Uzasan covjek i nepismeni novinarcic. Lajkove i klikove skuplja na osnovu tudjih tragedija.
Uzasan covjek i nepismeni novinarcic. Lajkove i klikove skuplja na osnovu tudjih tragedija.
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 66020
- Joined: 03/08/2010 19:04
#8617 Re: Zeničani
By the way
Adnan Džon-lić dopisnik avaza iz Zenice

Adnan Džon-lić dopisnik avaza iz Zenice

- Freamon Lester
- Posts: 3398
- Joined: 06/09/2014 01:18
#8618 Re: Zeničani
Nema sanse da je ovo Dzonlic napravio.
- Casual's
- Posts: 6723
- Joined: 19/01/2012 00:08
- Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°
#8619 Re: Zeničani
John Leechkakavdanakneiskustvu wrote:By the way
Adnan Džon-lić dopisnik avaza iz Zenice
-
dezurni_ucenik
- Posts: 12183
- Joined: 27/05/2008 12:14
-
dezurni_ucenik
- Posts: 12183
- Joined: 27/05/2008 12:14
- kamen spoticanja
- Posts: 13126
- Joined: 08/11/2009 15:29
- Location: na tragu za Istinom
#8622 Re: Zeničani
Pa ako to nije ocekivao onda jeste idiotdezurni_ucenik wrote:kamen spoticanja wrote:Slazem se...adnanu se svasta moze zamjeriti,ali ovoliki idiot nije...nekakav levat je u centrali sastavio par izjava,random izabrao slike i potpisao ih kao zenicaneNot My Idea wrote:o Adnanu smo davno sve rekli, al avaz je smece koje se sad pere i svaljuje sve na Adnana:
http://ba.n1info.com/a86302/Vijesti/Vij ... ijama.html
a sad veliki boss malog rasta zrtvuje dzonlica zarad toboznje profesionalnosti...
doduse i adnan je znao u kom kolu igra...a kad se uhvatis u kolo,onda i ti skaces
a na fejsu slika sa Fahrom uz poruku "Čisto za nerviranje dušmana". I eto naguzice ga njegovi.
-
jasko__
- Posts: 1166
- Joined: 13/11/2009 21:18
#8623 Re: Zeničani
Raja zna li neko kontakt broj za Club 072...za narudžbu hrane????
- kamen spoticanja
- Posts: 13126
- Joined: 08/11/2009 15:29
- Location: na tragu za Istinom
#8625 Re: Zeničani
062 163 878jasko__ wrote:Raja zna li neko kontakt broj za Club 072...za narudžbu hrane????
senad
