Šta trenutno čitate?
Moderator: Chloe
- Lalena
- Posts: 813
- Joined: 04/03/2014 21:02
#8601 Re: Šta trenutno čitate?
S vremena na vrijeme, volim se vratiti nekom provjerenom klasiku...
1984 - Georg Orwell.
1984 - Georg Orwell.
- Digla_da_kreci
- Posts: 6857
- Joined: 01/05/2010 19:03
#8604 Re: Šta trenutno čitate?
Steven Weinberg/The First Three Minutes
-
Juliuscezar
- Posts: 6717
- Joined: 11/05/2014 23:47
#8605 Re: Šta trenutno čitate?
Ako je u pdf formatu, mozes li mi je proslijeditidoktor78 wrote:
-
doktor78
- Posts: 3939
- Joined: 14/09/2006 11:02
#8606 Re: Šta trenutno čitate?
Nije, priznajem samo papir 
- cls
- Posts: 901
- Joined: 04/02/2010 16:11
#8607 Re: Šta trenutno čitate?
Moci sna 2 - Roger Caillois
- nacho_
- Posts: 754
- Joined: 21/02/2008 23:03
#8608 Re: Šta trenutno čitate?
Paul Auster - Leviathan 
-
Juliuscezar
- Posts: 6717
- Joined: 11/05/2014 23:47
#8609 Re: Šta trenutno čitate?
Pomalo citam Telling lies od Paul Ekmana, ali kako je na engleskom ide puno sporije od citanja knjiga na nasem
.
-
Romanija
- Posts: 2563
- Joined: 02/10/2008 15:56
- Location: Brexitland
-
vade_mecum
- Posts: 2300
- Joined: 16/08/2009 09:34
#8611 Re: Šta trenutno čitate?
jel iko citao dnevnike od karl ove knausgårda. vrijedi li pocinjati?
-
Romanija
- Posts: 2563
- Joined: 02/10/2008 15:56
- Location: Brexitland
#8612 Re: Šta trenutno čitate?
Zapoceo sam prvu (engleski prijevod "Smrt u familiji"), mozda zavrsim cijeli opus kad budem dosta stariji i oci me jos budu sluzile; moja sugestija je ako si mlad i zelis se posvetiti citanju, Prust je mnogo ljepsi.
-
vade_mecum
- Posts: 2300
- Joined: 16/08/2009 09:34
#8613 Re: Šta trenutno čitate?
zar je toliko tezak? komentari na njegovo pisanje idu u granicama od "eyes-opening" do "boze sacuvaj".Romanija wrote:Zapoceo sam prvu (engleski prijevod "Smrt u familiji"), mozda zavrsim cijeli opus kad budem dosta stariji i oci me jos budu sluzile; moja sugestija je ako si mlad i zelis se posvetiti citanju, Prust je mnogo ljepsi.
-
Romanija
- Posts: 2563
- Joined: 02/10/2008 15:56
- Location: Brexitland
#8614 Re: Šta trenutno čitate?
Ma nije tezak, Hegel je tezak...
, jednostavno nakon trecine knjige ja sam stao i skontao da bih radije ponovo procitao Prusta,..., ne znam kako da ti objasnim, to je kao razlika u kvaliteti izmedju analognog i digitalnog zvuka. Mozda ce to biti zaista znacajan opus za nekih 200 godina, iz ove danasnje perspektive meni to lici na neki oblik skandinavskog post-modernizma, ali sta ja znam uostalom. Procitaj pa nam dodi ovdje sa recenzijom.
- nacho_
- Posts: 754
- Joined: 21/02/2008 23:03
- SmokingMan
- Posts: 22527
- Joined: 08/07/2012 18:11
- Location: α / β Geminorum
- Digla_da_kreci
- Posts: 6857
- Joined: 01/05/2010 19:03
#8617 Re: Šta trenutno čitate?
Citam Divlju patku od Henrika Ibsena, uf njegove drame su odlicne.


- ptičica
- Posts: 3006
- Joined: 27/08/2012 10:11
- Location: izmedju jave i sna...
#8619 Re: Šta trenutno čitate?
Procitala:

Porede ga sa "Lovcem na zmajeve", ali iako je slicna tematika, o pakistanskoj muslimanskoj porodici koja zivi u SAD-u i uticaju vjere na njihove živote, ipak je, za mene "Lovac na zmajeve" daleko kvalitetnije djelo.

Porede ga sa "Lovcem na zmajeve", ali iako je slicna tematika, o pakistanskoj muslimanskoj porodici koja zivi u SAD-u i uticaju vjere na njihove živote, ipak je, za mene "Lovac na zmajeve" daleko kvalitetnije djelo.
- ExNihilo
- Posts: 17072
- Joined: 23/01/2008 07:05
- Location: In the sheltering shade of the forest
- aux
- Posts: 939
- Joined: 25/04/2011 21:30
#8621 Re: Šta trenutno čitate?
Poceo sam citati Velikonozac od Edgar Wallaca kao i Avanturisti 2 od Harlana....knjige su super i jako zanimljive 
- cls
- Posts: 901
- Joined: 04/02/2010 16:11
#8622 Re: Šta trenutno čitate?
Personality: Determinants, Dynamics, and Potentials by Gian Vittorio Caprara, Daniel Cervone
- nacho_
- Posts: 754
- Joined: 21/02/2008 23:03
#8623 Re: Šta trenutno čitate?
John le Carré - A Most Wanted Man 
- HadiRa
- Posts: 1512
- Joined: 24/02/2014 19:59
- Contact:
#8625 Re: Šta trenutno čitate?
" Ako oziljaka ljubavi na tvom srcu nema, ne tvom srcu se nece uociti ljubav nebeska.
Rane srca tvoga zadobijene na ratistu zivota, pokazat ce da si covjek, spreman da roni do dna."
Govor ptica, Attar
Rane srca tvoga zadobijene na ratistu zivota, pokazat ce da si covjek, spreman da roni do dna."
Govor ptica, Attar







