Šta trenutno čitate?

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

Post Reply

Citate?

Sa zadovoljstvom!
1198
91%
Dovoljno je sto moram citat titlove na TV-u...
123
9%
 
Total votes: 1321

User avatar
Lalena
Posts: 813
Joined: 04/03/2014 21:02

#8601 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Lalena »

S vremena na vrijeme, volim se vratiti nekom provjerenom klasiku...
1984 - Georg Orwell.
Bodkin
Posts: 22535
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#8602 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Bodkin »

Image
doktor78
Posts: 3939
Joined: 14/09/2006 11:02

#8603 Re: Šta trenutno čitate?

Post by doktor78 »

Image
User avatar
Digla_da_kreci
Posts: 6857
Joined: 01/05/2010 19:03

#8604 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Digla_da_kreci »

Steven Weinberg/The First Three Minutes
Juliuscezar
Posts: 6717
Joined: 11/05/2014 23:47

#8605 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Juliuscezar »

doktor78 wrote:Image
Ako je u pdf formatu, mozes li mi je proslijediti :?
doktor78
Posts: 3939
Joined: 14/09/2006 11:02

#8606 Re: Šta trenutno čitate?

Post by doktor78 »

Nije, priznajem samo papir :-D
User avatar
cls
Posts: 901
Joined: 04/02/2010 16:11

#8607 Re: Šta trenutno čitate?

Post by cls »

Moci sna 2 - Roger Caillois
User avatar
nacho_
Posts: 754
Joined: 21/02/2008 23:03

#8608 Re: Šta trenutno čitate?

Post by nacho_ »

Paul Auster - Leviathan :)
Juliuscezar
Posts: 6717
Joined: 11/05/2014 23:47

#8609 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Juliuscezar »

Pomalo citam Telling lies od Paul Ekmana, ali kako je na engleskom ide puno sporije od citanja knjiga na nasem :D.
Romanija
Posts: 2563
Joined: 02/10/2008 15:56
Location: Brexitland

#8610 Plinije Mladji :: Pisma

Post by Romanija »

Image
vade_mecum
Posts: 2300
Joined: 16/08/2009 09:34

#8611 Re: Šta trenutno čitate?

Post by vade_mecum »

jel iko citao dnevnike od karl ove knausgårda. vrijedi li pocinjati?
Romanija
Posts: 2563
Joined: 02/10/2008 15:56
Location: Brexitland

#8612 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Romanija »

Zapoceo sam prvu (engleski prijevod "Smrt u familiji"), mozda zavrsim cijeli opus kad budem dosta stariji i oci me jos budu sluzile; moja sugestija je ako si mlad i zelis se posvetiti citanju, Prust je mnogo ljepsi.
vade_mecum
Posts: 2300
Joined: 16/08/2009 09:34

#8613 Re: Šta trenutno čitate?

Post by vade_mecum »

Romanija wrote:Zapoceo sam prvu (engleski prijevod "Smrt u familiji"), mozda zavrsim cijeli opus kad budem dosta stariji i oci me jos budu sluzile; moja sugestija je ako si mlad i zelis se posvetiti citanju, Prust je mnogo ljepsi.
zar je toliko tezak? komentari na njegovo pisanje idu u granicama od "eyes-opening" do "boze sacuvaj".
Romanija
Posts: 2563
Joined: 02/10/2008 15:56
Location: Brexitland

#8614 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Romanija »

Ma nije tezak, Hegel je tezak... :), jednostavno nakon trecine knjige ja sam stao i skontao da bih radije ponovo procitao Prusta,..., ne znam kako da ti objasnim, to je kao razlika u kvaliteti izmedju analognog i digitalnog zvuka. Mozda ce to biti zaista znacajan opus za nekih 200 godina, iz ove danasnje perspektive meni to lici na neki oblik skandinavskog post-modernizma, ali sta ja znam uostalom. Procitaj pa nam dodi ovdje sa recenzijom.
User avatar
nacho_
Posts: 754
Joined: 21/02/2008 23:03

#8615 Re: Šta trenutno čitate?

Post by nacho_ »

.
Last edited by nacho_ on 25/01/2015 12:48, edited 1 time in total.
User avatar
SmokingMan
Posts: 22527
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: α / β Geminorum

#8616 Re: Šta trenutno čitate?

Post by SmokingMan »

Image
User avatar
Digla_da_kreci
Posts: 6857
Joined: 01/05/2010 19:03

#8617 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Digla_da_kreci »

Citam Divlju patku od Henrika Ibsena, uf njegove drame su odlicne.
Image
groove
Posts: 4644
Joined: 13/10/2007 08:18

#8618 Re: Šta trenutno čitate?

Post by groove »

Image
User avatar
ptičica
Posts: 3006
Joined: 27/08/2012 10:11
Location: izmedju jave i sna...

#8619 Re: Šta trenutno čitate?

Post by ptičica »

Procitala:
Image
Porede ga sa "Lovcem na zmajeve", ali iako je slicna tematika, o pakistanskoj muslimanskoj porodici koja zivi u SAD-u i uticaju vjere na njihove živote, ipak je, za mene "Lovac na zmajeve" daleko kvalitetnije djelo.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17072
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#8620 Re: Šta trenutno čitate?

Post by ExNihilo »

Image
User avatar
aux
Posts: 939
Joined: 25/04/2011 21:30

#8621 Re: Šta trenutno čitate?

Post by aux »

Poceo sam citati Velikonozac od Edgar Wallaca kao i Avanturisti 2 od Harlana....knjige su super i jako zanimljive :thumbup:
User avatar
cls
Posts: 901
Joined: 04/02/2010 16:11

#8622 Re: Šta trenutno čitate?

Post by cls »

Personality: Determinants, Dynamics, and Potentials by Gian Vittorio Caprara, Daniel Cervone
User avatar
nacho_
Posts: 754
Joined: 21/02/2008 23:03

#8623 Re: Šta trenutno čitate?

Post by nacho_ »

John le Carré - A Most Wanted Man :)
Juliuscezar
Posts: 6717
Joined: 11/05/2014 23:47

#8624 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Juliuscezar »

Image
User avatar
HadiRa
Posts: 1512
Joined: 24/02/2014 19:59
Contact:

#8625 Re: Šta trenutno čitate?

Post by HadiRa »

" Ako oziljaka ljubavi na tvom srcu nema, ne tvom srcu se nece uociti ljubav nebeska.
Rane srca tvoga zadobijene na ratistu zivota, pokazat ce da si covjek, spreman da roni do dna."

Govor ptica, Attar
Post Reply