Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
mbenz wrote:ljudi valja li ovaj ista ??
Samsung Smart UHD/4K LED TV 43NU7022 dodje oko 700 maraka, 43" i da pitam posto prelazim sa 32" na veci dali da uzmem 43" ovaj i ima opcija 49" toshiba, dali je prevelik 49" ili ako vi imate neki , obavezno da je smart i da je jedan od marki sony toshina samsung lg, bez telefunkena voxova foxova sunniya i tako pozz
usput onda zaobiđi i toshibu, nije to ona dobra stara toshiba. Ja sam shvatio da jedino SAMSUNG, SONY, PANASONIC i LG vrijede za kvalitetno i dobro.
Toshiba se radi u Turskoj, Vestel pogoni, kod mene staru Toshibu iz 2014 comp prepoznavao kao Vestel 40 Incha TV ali je slika bila i danas je odlicna, tv je sa VA panelom i prije kupovine sam gledao testove posto se isti model prodavao u UK i tamo je imao vrlo dobre ocjene na testovima, ono u fazonu puno se dobije za malo para.... Inace je Toshiba (tv segment) koliko znam u vlasnistvu kineske Hisense (isto je i Sharp) firme i u teskoj su finansijskoj situaciji, trebalo bi im pomoci da potonu sto prije kupovinom LG, Sony ili Samsunga.
Ja npr. imam opciju da uzmem Samsung 43 NU7092 za 660KM ili da za 750KM uzmem MU6122 seriju koja je par puta spominjano neku nijasnu bolja nego ove pocetne 7 serije, tek 7400 je bolja koliko sam ja mogao zakljuciti... E sad obzirom da nisam okorjeli korisnik TV-a koji ce primjetiti neke sitne promjene da li se isplati dodati 90KM da bi uzeo 6 seriju ili ipak da idem na ovu 7 seriju !?
MU serija je bolja. Ima DTS, Bluetooth dok taj NU nema. E sad MU serija je iz 2017 a NU iz 2018. Panel je na strani MU. Samo kod MU 55" je sa IPS panelom a ostali su sa VA.
hekaton wrote:Kupio sam ovaj samsung, medjutim kako ga spojiti na moja tv da mogu koristit samo daljinski od tva
Ne moze mi prepoznati ovaj kineski hubtech shith
Moze drug, imas opciju univerzalni daljinski radi na mojaTV provjereno
hekaton wrote:Kupio sam ovaj samsung, medjutim kako ga spojiti na moja tv da mogu koristit samo daljinski od tva
Ne moze mi prepoznati ovaj kineski hubtech shith
Moze drug, imas opciju univerzalni daljinski radi na mojaTV provjereno
Haj mi molim te daj neke upute kako da ga setuje.
Krenem na manual setup, upisem moja tv, pronadje nastavim trazi mi da odaberem marku stb resivera ili da upisem serijski broj...u mene je onaj hubtech...tu upisem serijski broj dalje ne moze...
Ako probam automatski kad mi ponudi da uradim prebacivanje kanala da se potvrdi da radi ne moze...
Ja imam 55" model. Tv nije los. Brz i fluidan interfejs. Slika zadovoljavajuca, nista spektakularno.... Tamne scene su skoro kao i na ips panelu... u biti panel baca vise na ips nego na va. Tv je dobar je za plejke . Ja sam odustao od 65" verzije zbog cijene. Ne vrijedi tih dodatnih para..... Takodjer, ne podrzava snimanje tv programa na usb ili hd... Sve u svemu, koliko para toliko muzike . 55" model sam platio 1000KM i mislim da ne vrijedi vise. Nisam se mogao rastati od onih 750KM koliko sam morao doplatiti za 65"... Uzeo sam nesto drugo za te pare
Nisam uspio skontati kako da mi automatski prebaci na HDMI koji ukljucim, npr PS ili android box ili racunar.....
Ja imam 55" model. Tv nije los. Brz i fluidan interfejs. Slika zadovoljavajuca, nista spektakularno.... Tamne scene su skoro kao i na ips panelu... u biti panel baca vise na ips nego na va. Tv je dobar je za plejke . Ja sam odustao od 65" verzije zbog cijene. Ne vrijedi tih dodatnih para..... Takodjer, ne podrzava snimanje tv programa na usb ili hd... Sve u svemu, koliko para toliko muzike . 55" model sam platio 1000KM i mislim da ne vrijedi vise. Nisam se mogao rastati od onih 750KM koliko sam morao doplatiti za 65"... Uzeo sam nesto drugo za te pare
Nisam uspio skontati kako da mi automatski prebaci na HDMI koji ukljucim, npr PS ili android box ili racunar.....
Kod mene je drugi model ali mislim da im je to sve isto. Za PS4 imas u postavkama konzole HDMI device link to upali i onda cim upalis kontroler automatski se pali konzola pa i TV i prebacuje na taj HDMi.
Za ostalo kod mene automatski prebacuje, npr ako sam ugasio ps4 pa izgubi TV signal nakon nekoliko sekundi prebaci na AV posto je tu uvijek upaljen resiver.
Fakat su ovi iz samsunga neozbiljni sa ovim podruzenim garancijama, pisao sam prije mjesec dana da sam se registrovao na onu stranicu i da mi nikad nije dosao mail da mi je prosla registracija i onda sam ih zvao direktno i rekli su mi ako za nekih mjesec dana ne dodje na mail garancija i potvrda da je produzena garancija na 2+3 da ih ponovo zovem, evo sacekat cu jos dan dva ma da svaki dan provjeravam mail i nista mi nije doslo ... a sjecam se kad sam prosle godio kupio Philips imali istu ovu akciju 2+3 u roku od 10 dana kako sam kupio tv i registrovao se odmah mi dosla na mail produzena garancija koju sam isprintao i ostavio uz ovu garanciju iz radnje od 2 godine ....
brazzo19 wrote:Fakat su ovi iz samsunga neozbiljni sa ovim podruzenim garancijama, pisao sam prije mjesec dana da sam se registrovao na onu stranicu i da mi nikad nije dosao mail da mi je prosla registracija i onda sam ih zvao direktno i rekli su mi ako za nekih mjesec dana ne dodje na mail garancija i potvrda da je produzena garancija na 2+3 da ih ponovo zovem, evo sacekat cu jos dan dva ma da svaki dan provjeravam mail i nista mi nije doslo ... a sjecam se kad sam prosle godio kupio Philips imali istu ovu akciju 2+3 u roku od 10 dana kako sam kupio tv i registrovao se odmah mi dosla na mail produzena garancija koju sam isprintao i ostavio uz ovu garanciju iz radnje od 2 godine ....
ja sam kupio tv u 11 mjesecu 2018. neki dan ih nazvao, poslali mi garanciju isti dan... do tog dana nisam ni zvao ni ganjao.
vojopd wrote:55PUS7303? Rekao sam nikada vise phillips, ali valja li cemu ovaj model ?
ja ga htio kupiti, ali ogadiše mi ga ovdje i ne kupih ga, kazu kineski, ne valja mu elektronika, panel , jedino sto valja mu je ono svjetlo što baca na zid, i ne kupih ga, a volio bih ga vidjeti uživo kod nekoga kako to izgleda, i da li je to baš tako loše