Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
Hahaha i meni je zao starog displeja. Nekad na pocetku svog forumskog bitisanja, u mozda svom trecem postu uopce na forumu, pitao sam vas na ovoj temi je li vam zao displeja. Niko mi nije odgovorio
Ali generalno mi se cini da svi nastupamo iz te komformisticke pozicije koja znaci strah od promjene. Doslo je do toga da prizivamo skele na Bosni
Onih kestenova je zaista steta, ali oni bi se morali rusiti kad tad.
Meni je recimo najvise zao stare Rudarske bolnice. Ona je trebala biti spomenik, zato sto to i jeste, narocito u gradu koji nema nesto starina. A poravnali su je ko da je ni bog nije dao
_BataZiv_0809 wrote:Hahaha i meni je zao starog displeja. Nekad na pocetku svog forumskog bitisanja, u mozda svom trecem postu uopce na forumu, pitao sam vas na ovoj temi je li vam zao displeja. Niko mi nije odgovorio
Ali generalno mi se cini da svi nastupamo iz te komformisticke pozicije koja znaci strah od promjene. Doslo je do toga da prizivamo skele na Bosni
Onih kestenova je zaista steta, ali oni bi se morali rusiti kad tad.
Meni je recimo najvise zao stare Rudarske bolnice. Ona je trebala biti spomenik, zato sto to i jeste, narocito u gradu koji nema nesto starina. A poravnali su je ko da je ni bog nije dao
Svaka urbanizacija nosi teske promjene. Medjutim zabiti saobracajni znak na sred trotoara je vec pitanje koeficijenta inteligencije, a ne strucnosti. Sve dok ne insistiramo na perfekciji nema od nas nista, a i svi buduci projekti ce biti izvedeni aljkavo. Najveci problem ovog grada je sto nema nikakve akademske zajednice koja ce kontrirati ovakvim i slicnim budalestinama. Dici glas kad nesto ide naopako. I nije to slucaj samo Zenice vec i Sarajeva, a i svih ostalih gradova u bivsoj drzavi.
I na kraju jebes kestenje, displej, odrzavanje hektara trave koje godisnje kosta 120 000 KM, sportski kloketiv duzan preko 10 miliona KM (duplo vise od bolnice) saobracajni znak na sred trotoara i sve ostale nebuloze ove administracije. Najveci problem je sto nema investitora kako stranih tako i domacih, a kad nema investitora u nekoj sredini pametnom covjeku je dovoljan signal o kakvoj se administraciji radi.
Freamon Lester wrote:
Svaka urbanizacija nosi teske promjene. Medjutim zabiti saobracajni znak na sred trotoara je vec pitanje koeficijenta inteligencije, a ne strucnosti. Sve dok ne insistiramo na perfekciji nema od nas nista, a i svi buduci projekti ce biti izvedeni aljkavo. Najveci problem ovog grada je sto nema nikakve akademske zajednice koja ce kontrirati ovakvim i slicnim budalestinama. Dici glas kad nesto ide naopako. I nije to slucaj samo Zenice vec i Sarajeva, a i svih ostalih gradova u bivsoj drzavi.
I na kraju jebes kestenje, displej, odrzavanje hektara trave koje godisnje kosta 120 000 KM, sportski kloketiv duzan preko 10 miliona KM (duplo vise od bolnice) saobracajni znak na sred trotoara i sve ostale nebuloze ove administracije. Najveci problem je sto nema investitora kako stranih tako i domacih, a kad nema investitora u nekoj sredini pametnom covjeku je dovoljan signal o kakvoj se administraciji radi.
Slazem se, ali zar nije lakse bilo Sabetu eksproprisat (ili privest namjeni ako je objekat nacionalizovan) onu kucerinu, nego rusit staru bolnicu? Okej, sigurno neko skolovaniji i vjerovatno pametniji od mene je to projektovao, ali strasno je da se takav spomenik kulture stuce kompresorom ko da je UN kontejner.
Znakovi, koliko smo vidjeli, nece ostati onako, a za ostalo se slazem.
Warashii wrote:
Jebi ga, ovaj ocigledno "nije imao namjeru da ga ubije", i nicim ne opravdavam ovo sto se desilo, ali su stvari krenule po zlu.
Ma samo posjedovanje noza bih drakonski kaznjavao.
Ubosti nozem je bas onako podmuklo, gore mi od utoke dodje.
Kasno je kada se nesto desi, treba preventivno djelovati. Kaznena politika je goli kurac. Da je kazna za posjedovanje hladnog i vatrenog oruzja veca, mnogi nasilnici ne bi sa sobom nosili oruzje. Dok imas noz kod sebe spreman si ga upotrijebiti.
Naguziše nas kvalitetno svi oni stranci smrdljivi sa silnim pričama o ljudskim pravima, dostojanstvu, poštivanju prava "djeteta", maloljetnika i sličnim p materinama, pa nam ruku zavrnuli i donesoše zakone ovakve nakaradne kakve imamo! U svojim zemljama te na doživotni zatvor mogu poslat bez optužnice i suđenja, da niko i ne zna da si u zatvoru a ovdje našli prosipat svoja govna mamu im posranu.
Sad svaki bilmez i polupismeni kreten se našo mangupisat autom, nožem, pištoljem, palicom...i ne smiješ ga pipnut! Ima čovjek prava!
Pu jebem ti sto majki
Last edited by nadžak on 08/03/2016 08:26, edited 1 time in total.
Warashii wrote:
Jebi ga, ovaj ocigledno "nije imao namjeru da ga ubije", i nicim ne opravdavam ovo sto se desilo, ali su stvari krenule po zlu.
Ma samo posjedovanje noza bih drakonski kaznjavao.
Ubosti nozem je bas onako podmuklo, gore mi od utoke dodje.
Kasno je kada se nesto desi, treba preventivno djelovati. Kaznena politika je goli kurac. Da je kazna za posjedovanje hladnog i vatrenog oruzja veca, mnogi nasilnici ne bi sa sobom nosili oruzje. Dok imas noz kod sebe spreman si ga upotrijebiti.
Kod nas sud "jedva" da da nesto vecu kaznu i za ubistvo a kamo li neke vece kazne za slucajeve nosenja noza, na primjer.
Jednostavno takav je vakat i to je to, ne smijes se zamjerit nikom, od skolarca pa na dalje, jednostavno svi su danas spremni ubiti svakog.
nadžak wrote:Naguziše nas kvalitetno svi oni stranci smrdljivi sa silnim pričama o ljudskim pravima, dostojanstvu, poštivanju prava "djeteta", maloljetnika i sličnim p materinama, pa nam ruku zavrnuli i donesoše zakone ovakve nakaradne kakve imamo! U svojim zemljama te na doživotni zatvor mogu poslat bez optužnice i suđenja, da niko i ne zna da si u zatvoru a ovdje našli prosipat svoja govna mamu im posranu.
Sad svaki bilmez i polupismeni kreten se našo mangupisat autom, nožem, pištoljem, palicom...i ne smiješ ga pipnut! Ima čovjek prava!
Pu jebem ti sto majki
Warashii wrote:
Kod nas sud "jedva" da da nesto vecu kaznu i za ubistvo a kamo li neke vece kazne za slucajeve nosenja noza, na primjer.
Jednostavno takav je vakat i to je to, ne smijes se zamjerit nikom, od skolarca pa na dalje, jednostavno svi su danas spremni ubiti svakog.
100%!
Malo mi je falilo jedne prilike da dobijem noz. Bio sam vise sretan nego spretan... al' me opametilo... Malo sam korigovao karakter i pojacao toleranciju na debilcine. Radije zaobidji, progutaj knedlu, nego da te neka klosarska picketina osakati.
Nema nista od ove drzave dok sud ne profunkcionise, dok se ne poostri kaznena politika i ne prosire zatvorski kapaciteti...
Ovo je vrijeme u kojem caruju krupni i sitni kriminalci, svi oni koji igraju kontra zakonu!
A ako radis sve po zakonu, nema te nigdje!
nadžak wrote:Naguziše nas kvalitetno svi oni stranci smrdljivi sa silnim pričama o ljudskim pravima, dostojanstvu, poštivanju prava "djeteta", maloljetnika i sličnim p materinama, pa nam ruku zavrnuli i donesoše zakone ovakve nakaradne kakve imamo! U svojim zemljama te na doživotni zatvor mogu poslat bez optužnice i suđenja, da niko i ne zna da si u zatvoru a ovdje našli prosipat svoja govna mamu im posranu.
Sad svaki bilmez i polupismeni kreten se našo mangupisat autom, nožem, pištoljem, palicom...i ne smiješ ga pipnut! Ima čovjek prava!
Pu jebem ti sto majki
...vazda nam 'drugi' krivi...
Jeste, DRUGI su došli i usrali sve ono što je valjalo u bivšoj državi i nametnuli nam divnu "slobodu i demokratiju", toliko divnu da nam i oni sami zavide na kakvu perfekciju je stigla. Toliko je usavršena da ih je stid da kopiraju ovo divno uređenje i prenesu ih u svoje zemlje!
Garantujem ti da sve i kad bi se poklopile sve zvijezde i galaksije pa naši odlučili da promjene kaznenu politiku, došli bi oni isti DRUGI, koji vedre i oblače ovim prostorima već decenijama, i zabranili to, zbog divne demokratije i ljudskih prava.
nadžak wrote:Naguziše nas kvalitetno svi oni stranci smrdljivi sa silnim pričama o ljudskim pravima, dostojanstvu, poštivanju prava "djeteta", maloljetnika i sličnim p materinama, pa nam ruku zavrnuli i donesoše zakone ovakve nakaradne kakve imamo! U svojim zemljama te na doživotni zatvor mogu poslat bez optužnice i suđenja, da niko i ne zna da si u zatvoru a ovdje našli prosipat svoja govna mamu im posranu.
Sad svaki bilmez i polupismeni kreten se našo mangupisat autom, nožem, pištoljem, palicom...i ne smiješ ga pipnut! Ima čovjek prava!
Pu jebem ti sto majki
nadžak wrote:Naguziše nas kvalitetno svi oni stranci smrdljivi sa silnim pričama o ljudskim pravima, dostojanstvu, poštivanju prava "djeteta", maloljetnika i sličnim p materinama, pa nam ruku zavrnuli i donesoše zakone ovakve nakaradne kakve imamo! U svojim zemljama te na doživotni zatvor mogu poslat bez optužnice i suđenja, da niko i ne zna da si u zatvoru a ovdje našli prosipat svoja govna mamu im posranu.
Sad svaki bilmez i polupismeni kreten se našo mangupisat autom, nožem, pištoljem, palicom...i ne smiješ ga pipnut! Ima čovjek prava!
Pu jebem ti sto majki
...vazda nam 'drugi' krivi...
Jeste, DRUGI su došli i usrali sve ono što je valjalo u bivšoj državi i nametnuli nam divnu "slobodu i demokratiju", toliko divnu da nam i oni sami zavide na kakvu perfekciju je stigla. Toliko je usavršena da ih je stid da kopiraju ovo divno uređenje i prenesu ih u svoje zemlje!
Garantujem ti da sve i kad bi se poklopile sve zvijezde i galaksije pa naši odlučili da promjene kaznenu politiku, došli bi oni isti DRUGI, koji vedre i oblače ovim prostorima već decenijama, i zabranili to, zbog divne demokratije i ljudskih prava.
izvini,ali suplja prica,sami smo mi ili nasi roditelji odlucili da nam ta drzava ne valja a ruku na srce i nije bas valjala
nadžak wrote:Naguziše nas kvalitetno svi oni stranci smrdljivi sa silnim pričama o ljudskim pravima, dostojanstvu, poštivanju prava "djeteta", maloljetnika i sličnim p materinama, pa nam ruku zavrnuli i donesoše zakone ovakve nakaradne kakve imamo! U svojim zemljama te na doživotni zatvor mogu poslat bez optužnice i suđenja, da niko i ne zna da si u zatvoru a ovdje našli prosipat svoja govna mamu im posranu.
Sad svaki bilmez i polupismeni kreten se našo mangupisat autom, nožem, pištoljem, palicom...i ne smiješ ga pipnut! Ima čovjek prava!
Pu jebem ti sto majki
...vazda nam 'drugi' krivi...
Jeste, DRUGI su došli i usrali sve ono što je valjalo u bivšoj državi i nametnuli nam divnu "slobodu i demokratiju", toliko divnu da nam i oni sami zavide na kakvu perfekciju je stigla. Toliko je usavršena da ih je stid da kopiraju ovo divno uređenje i prenesu ih u svoje zemlje!
Garantujem ti da sve i kad bi se poklopile sve zvijezde i galaksije pa naši odlučili da promjene kaznenu politiku, došli bi oni isti DRUGI, koji vedre i oblače ovim prostorima već decenijama, i zabranili to, zbog divne demokratije i ljudskih prava.
...nije tesko majmuna natjerat' da 'poleti' za bananom...
Sjebali su nas europski demokratski zakoni a i standard nas handri.
Kapacitet zatvora nam je jako skroman.
Kod nas na 1000 stanovnika manje od jednog zatvorenika,.. standard ko u Njemačkoj i oni su tu negdje , .. a npr. u USA daleko iznad deset zatvorenika na 1000 stanovnika.