Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Locked
5 0 5
Posts: 15203
Joined: 14/10/2007 20:58

#8576 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by 5 0 5 »

nosara wrote: U ns...? Daaaaj...! :-) Sta ce istinski ljevicari u tipicnoj ultraliberalnoj stranci bez glave i repa...? :?
dosta je i tebe vise.
User avatar
nosara
Posts: 22696
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#8577 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by nosara »

505sCrtom wrote:
nosara wrote: U ns...? Daaaaj...! :-) Sta ce istinski ljevicari u tipicnoj ultraliberalnoj stranci bez glave i repa...? :?
dosta je i tebe vise.
Dobro si... :D
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#8578 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by madner »

Ko bi im ugodio, jos se nije rodio. :D
catania
Posts: 23
Joined: 31/07/2012 09:10

#8579 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by catania »

pemanapemani wrote:
Pedja Kojovic wrote:pemanapemani

NS 90' ?

Zanimljivo, iako je spoemnuto u istoj recenici, da niko nije reagovao na ime Predraga Pasica.
(Sta bi tek bilo da sam napisao da je prof. Grebo pristupio?)

p.k.
Ako je prof. Grebo tu, onda me Emina uopće ne zanima :-D
Mislim da je okupljanje istinskih ljevičara jedino rješenje za BiH. Ako je istina ovo za prof. Grebu, svaka čast.
Pozdrav!
Hmmm, opet ću ovu frazu koja se ovdje često upotrebljava iskoristiti, kao potencijalni (al zaista potencijalni, dakle ne ubijeđeni) glasač NS, ja baš nisam zainteresiran da se ona profilira u stranku istinskih ljevičara (čak i ne znam što bi to značilo). Mene više zanima stranka koja nudi neke nove (opšte) vrijednosti i izlazak iz paradigme u koju smo svi mi upali i iz koje ne znamo pronaći put. U tom kontekstu mi je i drago što je recimo Ganićka prišla NS ( Paja pogotovo), jer mi se nekako čini da diferencijacija i sektašanje (bilo ideološko, elitističko ili ko zna kakvo)) je zapravo put u mraginalzaciju stranke i njeno pretvaranje u 6 % stranku odabranih (u svom ogledalu, naravno).

Al naravno ja sam samo glasač, vjerujem da ljudi koji su članovi NS imaju više prava (nadam se i odgovornosti) da odlučuju kojim će putem krenuti NS.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#8580 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Banksy »

Corto Maltese wrote: Na tragu gomile mahalskih komentara sa prethodne dvije stranice, sve mi je jasniji moj drug koji je proljetos organizovao veoma raskošnu proslavu onoga što je nazvao "najvažniji jubilej u životu". 20 punih godina otkada njegova noga na Balkan nije kročila.
Pošto se nešto bolje izražavam od tebe, a mnogo bolje poznajem svoga druga, mogu ti punih usta odgovoriti da je 20-godišnji rastanak sa mahalašima, VK brojačima krvnih zrnaca, diplomiranim procijeniteljima porodičnog naslijeđa, i svim drugim oblicima balkanske zavisti, razlog njegove velike radosti.
Što se simbola tiče, nadam se da ti ogledalo nije daleko.
Inteligentan si čovjek, potpisala bih ti svaki post, ali ovdje fulaš i loptu i gol i stadion ...

EG je, recimo, obrazovana, inteligentna, mlada žena. No, njena priča, priča njene porodice, njenog školovanja, njenog bahatog, skorojevićkog selebriti života u otetoj kući je simbol, paradigma tranzicijskog jada exYu prostora, istovremeno simbol onoga protiv čega se NS deklarativno bori. Otud nevjerica ...
Samom PK do jučer su usta bila puna ratnih profitera, kriminalaca, razbojnika iz SDA koji su opljačkali i ojadili ovu zemlju za narednih 5 generacija, gdje je njen otac (za kojeg se, istina, izvrsno borila) bio jedan od najistaknutijih pojedinaca, a ona sama savršen proizvod, uzorak za praktičnu demonstraciju i bolje razumijevanje priče.
NS nije društvo pčelara, astronauta, advokata, gdje takav angažman i takav backgorund možda i ne bi privlačili toliku pažnju ili bili otegotna okolnost, već politička stranka koja uporno trtlja o promjenama, poštenju i ''socijalnoj pravdi'', pa zar zaista ne vidiš sav jad i ironiju ovog angažmana.
Slušam jučer komentare, od ''taman su zaslužili jedni druge'', do podsjećanja na Nušićeva djela, ili još bolje Krležina, od nevjerice do smijeha. Meni je opet sve skupa pretužno ... Uključujući tu i tvoje postove ...
Reci nam na kraju, pošto vidim potežeš i to, na čemu bi normalan, pošten i moralan čovjek uopće mogao zavidjeti EG, ili da preformulišem, na čemu bi joj to ti, na kojem kvalitetu, na kojem dijelu biografije, mogao pozavidjeti?
Pitanje je dijelom retoričko, pa ću odmah odgovoriti u svoje ime: normalan, pošten i moralan - ni na čemu. A ti slobodno nastavi, pa odgovori u svoje.
Iskreno, veće su mi razočarenje tvoji postovi, nego njeno ime na ovoj temi ... Prema onome što znam o njima, ovo mi je nekako bilo i očekivano.
User avatar
Sezam
Posts: 3412
Joined: 03/08/2006 20:30

#8581 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Sezam »

Moze li neki link sudske presude kojom se Ejup Ganic proglasava kriminakcem? Ili je carsijka dovoljna?
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#8582 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by drndalo »

Da, kao i ostali kriminalci sto su nam osudjeni za sve kriminalne radnje sto su radili... Neko je spomenuo i Nedzada (sve po zakonu) Brankovica, koji isto nije kriminalac i profiter ? Samo zato sto jos niko nije imao "Cojones" da ga rebne barem za svo unistavanje Energoinvestove imovine...
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#8583 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Banksy »

Sezam wrote:Moze li neki link sudske presude kojom se Ejup Ganic proglasava kriminakcem? Ili je carsijka dovoljna?
Može li neki link za Brankovića, Bičakčića, Čengića, itd, slobodno nastavi niz ...

Ili pitaj Peđu, on stalno priča o nekoj bandi iz SDA koja nas je zavila u crno, ne znam na šta je mislio, možda on ima neka imena ...

I ne bih više o ovoj temi, tek sam doručkavala, a osjetljiv mi je želudac.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59303
Joined: 15/12/2008 16:53

#8584 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by ultima_palabra »

Sezam wrote:Moze li neki link sudske presude kojom se Ejup Ganic proglasava kriminakcem? Ili je carsijka dovoljna?
Sudska presuda u poslijeratnoj BiH? Jel se zezaš? :-) A iz čaršije se neke stvari mnogo bolje vide nego sa zapada ;-)

Banksy :thumbup:
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#8585 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by madner »

Ali nije Ejup pristupio nego mu kcerka. Jesu isti inicijali, ali koliko znam ovo nije Rimsko Carstvo.
User avatar
Sezam
Posts: 3412
Joined: 03/08/2006 20:30

#8586 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Sezam »

Znaci nema presude. E sad, il je nevin dok se ne dokaze suprotno, ili je po carsijski, kriv dok se ne dokaze nevin.

Nema tako napretka.
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#8587 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by drndalo »

Sezam wrote:Znaci nema presude. E sad, il je nevin dok se ne dokaze suprotno, ili je po carsijski, kriv dok se ne dokaze nevin.

Nema tako napretka.
Upravo tako, nema napretka ! Zasto ? Zato sto si rekao ovu ili/ili situaciju, a svi znamo kako bi trebalo biti, ALI je sistem napravljen da sistema ima za tebe i mene, a za "njih" nema !

Svoje misljenje o njoj sam rekao, neko ko TV prikazuje "sobu za svoje cipele", je vecinu toga narodu rekao, a njen otac je profiter, jer je oteo nesto sto nije njegovo, pa je to onda za certifikate odmah i privatizirao... Kad je tako fin i posten i bogat bio vazda, zasto nije fino za tu zeljenu vilu fino covjeku ponudio cijenu koju ovaj ne bi mogao odbiti...? Npr. u ta doba da je covjeku ponudio 1 M DEM, vjerujem da bi ga covjek jos i izljubio, a on bi i u Carsiji ostao "Dzek" za sva vremena, ima se, moze se... Nego zamijeni stanarsko pravo na silu na jednoj lokaciji za zeljenu, pa to otkupi certifikatima, za jos manju sumu od starog stana, jer je ovo starija zgrada, pa veci popust... :cry:

"Smajli koji povraca naizvrat!"
Last edited by drndalo on 01/08/2012 10:30, edited 2 times in total.
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#8588 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Corto Maltese »

Banksy wrote:
EG je, recimo, obrazovana, inteligentna, mlada žena. No, njena priča, priča njene porodice, njenog školovanja, njenog bahatog, skorojevićkog selebriti života u otetoj kući je simbol, paradigma tranzicijskog jada exYu prostora, istovremeno simbol onoga protiv čega se NS deklarativno bori. Otud nevjerica ...
Samom PK do jučer su usta bila puna ratnih profitera, kriminalaca, razbojnika iz SDA koji su opljačkali i ojadili ovu zemlju za narednih 5 generacija, gdje je njen otac (za kojeg se, istina, izvrsno borila) bio jedan od najistaknutijih pojedinaca, a ona sama savršen proizvod, uzorak za praktičnu demonstraciju i bolje razumijevanje priče.
NS nije društvo pčelara, astronauta, advokata, gdje takav angažman i takav backgorund možda i ne bi privlačili toliku pažnju ili bili otegotna okolnost, već politička stranka koja uporno trtlja o promjenama, poštenju i ''socijalnoj pravdi'', pa zar zaista ne vidiš sav jad i ironiju ovog angažmana.
Slušam jučer komentare, od ''taman su zaslužili jedni druge'', do podsjećanja na Nušićeva djela, ili još bolje Krležina, od nevjerice do smijeha. Meni je opet sve skupa pretužno ... Uključujući tu i tvoje postove ...
Reci nam na kraju, pošto vidim potežeš i to, na čemu bi normalan, pošten i moralan čovjek uopće mogao zavidjeti EG, ili da preformulišem, na čemu bi joj to ti, na kojem kvalitetu, na kojem dijelu biografije, mogao pozavidjeti?
Pitanje je dijelom retoričko, pa ću odmah odgovoriti u svoje ime: normalan, pošten i moralan - ni na čemu. A ti slobodno nastavi, pa odgovori u svoje.
Iskreno, veće su mi razočarenje tvoji postovi, nego njeno ime na ovoj temi ... Prema onome što znam o njima, ovo mi je nekako bilo i očekivano.
1. Peđa je već napisao, ali nije zgoreg ponoviti: Ovdje se radi o njenom gradjanskom pravu da se uclani u Nasu stranku. Sve drugo je mimikrija.
2. Sve kritike koje sam ovdje pročitao odnose se, direktno ili posredno, na njenog oca, a on, koliko znam nije ni član, a kamo li PR Naše Stranke. Kad pročitam neku primjedbu koja ne spada pod grijehe otaca, nego se odnosi na Eminu Ganić lično, pridružiću se raspravi. Do tada, u raspravi ne učestvujem, samo u izražavanju gađenja nad bijedom forumske diskusije i nad FGR uopšte.
3. Ne kontam zašto meni postavljaš pitanje o zavisti? Zavist izbija iz pisanja večine onih koji je napadaju. Valjda trebaš pitati njih.
Last edited by Corto Maltese on 01/08/2012 10:31, edited 1 time in total.
catania
Posts: 23
Joined: 31/07/2012 09:10

#8589 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by catania »

Banksy wrote:

Inteligentan si čovjek, potpisala bih ti svaki post, ali ovdje fulaš i loptu i gol i stadion ...

EG je, recimo, obrazovana, inteligentna, mlada žena. No, njena priča, priča njene porodice, njenog školovanja, njenog bahatog, skorojevićkog selebriti života u otetoj kući je simbol, paradigma tranzicijskog jada exYu prostora, istovremeno simbol onoga protiv čega se NS deklarativno bori. Otud nevjerica ...
Samom PK do jučer su usta bila puna ratnih profitera, kriminalaca, razbojnika iz SDA koji su opljačkali i ojadili ovu zemlju za narednih 5 generacija, gdje je njen otac (za kojeg se, istina, izvrsno borila) bio jedan od najistaknutijih pojedinaca, a ona sama savršen proizvod, uzorak za praktičnu demonstraciju i bolje razumijevanje priče.
NS nije društvo pčelara, astronauta, advokata, gdje takav angažman i takav backgorund možda i ne bi privlačili toliku pažnju ili bili otegotna okolnost, već politička stranka koja uporno trtlja o promjenama, poštenju i ''socijalnoj pravdi'', pa zar zaista ne vidiš sav jad i ironiju ovog angažmana.
Slušam jučer komentare, od ''taman su zaslužili jedni druge'', do podsjećanja na Nušićeva djela, ili još bolje Krležina, od nevjerice do smijeha. Meni je opet sve skupa pretužno ... Uključujući tu i tvoje postove ...
Reci nam na kraju, pošto vidim potežeš i to, na čemu bi normalan, pošten i moralan čovjek uopće mogao zavidjeti EG, ili da preformulišem, na čemu bi joj to ti, na kojem kvalitetu, na kojem dijelu biografije, mogao pozavidjeti?
Pitanje je dijelom retoričko, pa ću odmah odgovoriti u svoje ime: normalan, pošten i moralan - ni na čemu. A ti slobodno nastavi, pa odgovori u svoje.
.
Dobar post. Samo se baš ne slažem sa suštinom.

Onako generalno govoreći, meni je dosadila borba protiv ljudi, nekako sam više za borbu za ljude. U tom kontekstu, i pored backgrounda koji spominješ ( o kojem bi se moglo razgovarati, ali je off topic) ja vidim mnogo više pozitivnog u činjenici da NS sa svojim proklamovanim sistemom vrijednosti privuče osobu profila Emine Ganić.

Pitanje na čemu bi netko pozavidio Emini Ganić je pomalo ...ne mogu da nađem pravu riječ. Svaki odrastao, samosvjestan i relativno uspješan čovjek suštinski ne zavidi nikome, neuspješni, nezreli ljudi zavide svakome.
AmyR
Posts: 7
Joined: 07/11/2011 21:40

#8590 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by AmyR »

Mozemo analizirati do ujutro. Ali ako pogledamo program Nase stranke, onda mozemo zakljuciti da Emini Ganic nije mjesto u istoj. Pedji samo zelim da skrenem paznju da ce sa ovim potezom izgubiti dio onih koji su do sada davali povjerenje NS. U tu grupu spadam ja, ali vidim da nasd ima jos - jos onih koji ce prestati vjerovati NS zbog ulaska Emine Ganic u istu.

Mozda Pedji nismo ni vazni, ali onda je to druga prica....

Dakle, nije poenta da mi ovdje raspravljamo o Emini. Ja njoj ne vjerujem, njen ideolosko-kulturoloski i vrijedmnosni milje ne odgovara uvjerenjima NS. Ili barem onome sto sam mislila da jesu uvjerenja NS... Mozda sam i sama pogresno zakljucila...
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#8591 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by madner »

Pa valjda EG sama odlucuje da li joj program odgovara i da li ona stoji iza istog :roll:

Budimo realni, kritika se svodi na to da zbog oca istu treba drustveno kastrirati.
User avatar
nosara
Posts: 22696
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#8592 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by nosara »

Corto Maltese wrote:
Banksy wrote:
EG je, recimo, obrazovana, inteligentna, mlada žena. No, njena priča, priča njene porodice, njenog školovanja, njenog bahatog, skorojevićkog selebriti života u otetoj kući je simbol, paradigma tranzicijskog jada exYu prostora, istovremeno simbol onoga protiv čega se NS deklarativno bori. Otud nevjerica ...
Samom PK do jučer su usta bila puna ratnih profitera, kriminalaca, razbojnika iz SDA koji su opljačkali i ojadili ovu zemlju za narednih 5 generacija, gdje je njen otac (za kojeg se, istina, izvrsno borila) bio jedan od najistaknutijih pojedinaca, a ona sama savršen proizvod, uzorak za praktičnu demonstraciju i bolje razumijevanje priče.
NS nije društvo pčelara, astronauta, advokata, gdje takav angažman i takav backgorund možda i ne bi privlačili toliku pažnju ili bili otegotna okolnost, već politička stranka koja uporno trtlja o promjenama, poštenju i ''socijalnoj pravdi'', pa zar zaista ne vidiš sav jad i ironiju ovog angažmana.
Slušam jučer komentare, od ''taman su zaslužili jedni druge'', do podsjećanja na Nušićeva djela, ili još bolje Krležina, od nevjerice do smijeha. Meni je opet sve skupa pretužno ... Uključujući tu i tvoje postove ...
Reci nam na kraju, pošto vidim potežeš i to, na čemu bi normalan, pošten i moralan čovjek uopće mogao zavidjeti EG, ili da preformulišem, na čemu bi joj to ti, na kojem kvalitetu, na kojem dijelu biografije, mogao pozavidjeti?
Pitanje je dijelom retoričko, pa ću odmah odgovoriti u svoje ime: normalan, pošten i moralan - ni na čemu. A ti slobodno nastavi, pa odgovori u svoje.
Iskreno, veće su mi razočarenje tvoji postovi, nego njeno ime na ovoj temi ... Prema onome što znam o njima, ovo mi je nekako bilo i očekivano.
1. Peđa je već napisao, ali nije zgoreg ponoviti: Ovdje se radi o njenom gradjanskom pravu da se uclani u Nasu stranku. Sve drugo je mimikrija.
2. Sve kritike koje sam ovdje pročitao odnose se, direktno ili posredno, na njenog oca, a on, koliko znam nije ni član, a kamo li PR Naše Stranke. Kad pročitam neku primjedbu koja ne spada pod grijehe otaca, nego se odnosi na Eminu Ganić lično, pridružiću se raspravi. Do tada, u raspravi ne učestvujem, samo u izražavanju gađenja nad bijedom forumske diskusije i nad FGR uopšte.
3. Ne kontam zašto meni postavljaš pitanje o zavisti? Zavist izbija iz pisanja večine onih koji je napadaju. Valjda trebaš pitati njih.
Pomijesao si zavist i gnusanje... Pomijesao si, uopste, dosta toga... :-)
User avatar
nosara
Posts: 22696
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#8593 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by nosara »

madner wrote:Pa valjda EG sama odlucuje da li joj program odgovara i da li ona stoji iza istog :roll:

Budimo realni, kritika se svodi na to da zbog oca istu treba drustveno kastrirati.
Meni je ejup podnosljiv... Jugosloven... :D
AmyR
Posts: 7
Joined: 07/11/2011 21:40

#8594 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by AmyR »

madner wrote:Pa valjda EG sama odlucuje da li joj program odgovara i da li ona stoji iza istog :roll:

Budimo realni, kritika se svodi na to da zbog oca istu treba drustveno kastrirati.

Ne slazem sa ovim. Pedja je negdje napisao nesto u fazonu da ce se NS orijentirati ka izgradnji socijalne drzave, individualnih prava i vladavine zakona. Eminu poznajem jako dobro, i jako bi dobro (Emina) pristajala nekoj liberalnoj struji kao i njen otac. Ja ovdje govorim o sukobu ideoloških, pa ako hoceš i teorijskih načela: liberalizam i socijal-demokratija nisu isto; liberalizam i komunitarizam nisu istu itd.
AmyR
Posts: 7
Joined: 07/11/2011 21:40

#8595 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by AmyR »

Da, kao što je već Peđa napisao - Emina ima gradjansko pravo da se uclani u Nasu stranku. Pitala bih Eminu: Otkud ona u NS, jer su njena politicka opredjeljenja drugacija? No, ovo je pitanje za Eminu, pa ako navraca ovdje neka mi odgovori. Samo ona moze dati adekvatan odgovor na ovo pitanje.

Medjutim, prilicno sam sigurna da Emina nece ostati samo na poziciji člana NS, već da će dobiti značajnija zaduženja. A ta zaduženja će joj dati Pedja, Dino, Dennis... Ima svako pravo da bude član stranke, ali stranka ima obavezu da pazi kome će i kakve funkcije davati...
catania
Posts: 23
Joined: 31/07/2012 09:10

#8596 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by catania »

AmyR wrote:
madner wrote:Pa valjda EG sama odlucuje da li joj program odgovara i da li ona stoji iza istog :roll:

Budimo realni, kritika se svodi na to da zbog oca istu treba drustveno kastrirati.

Ne slazem sa ovim. Pedja je negdje napisao nesto u fazonu da ce se NS orijentirati ka izgradnji socijalne drzave, individualnih prava i vladavine zakona. Eminu poznajem jako dobro, i jako bi dobro (Emina) pristajala nekoj liberalnoj struji kao i njen otac. Ja ovdje govorim o sukobu ideoloških, pa ako hoceš i teorijskih načela: liberalizam i socijal-demokratija nisu isto; liberalizam i komunitarizam nisu istu itd.
Ali , bojim se da nisi svjesna šta sada pišeš. Neka je sve tako kao što kažeš (vezano za profilaciju NS, te teorijska načela) ali tko je taj koji će odlučivati o tome da li je nešto za nekoga ili nije. Pomalo je opasan put koji vi sada zagovarate.

Ko zna gdje bi Koča Popović završio da ste vi određivali po poodičnom backgroundu gdje treba da ide.
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#8597 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Corto Maltese »

nosara wrote:Pomijesao si zavist i gnusanje... Pomijesao si, uopste, dosta toga... :-)
Tvoje, ili bilo čije gnušanje, u odnosno na nečije građansko pravo. Pravo teška dilema :-)
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#8598 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Corto Maltese »

catania wrote:
AmyR wrote:
madner wrote:Pa valjda EG sama odlucuje da li joj program odgovara i da li ona stoji iza istog :roll:

Budimo realni, kritika se svodi na to da zbog oca istu treba drustveno kastrirati.

Ne slazem sa ovim. Pedja je negdje napisao nesto u fazonu da ce se NS orijentirati ka izgradnji socijalne drzave, individualnih prava i vladavine zakona. Eminu poznajem jako dobro, i jako bi dobro (Emina) pristajala nekoj liberalnoj struji kao i njen otac. Ja ovdje govorim o sukobu ideoloških, pa ako hoceš i teorijskih načela: liberalizam i socijal-demokratija nisu isto; liberalizam i komunitarizam nisu istu itd.
Ali , bojim se da nisi svjesna šta sada pišeš. Neka je sve tako kao što kažeš (vezano za profilaciju NS, te teorijska načela) ali tko je taj koji će odlučivati o tome da li je nešto za nekoga ili nije. Pomalo je opasan put koji vi sada zagovarate.

Ko zna gdje bi Koča Popović završio da ste vi određivali po poodičnom backgroundu gdje treba da ide.
Jebi ga, čuvao sam Koču za narednu stranicu.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#8599 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Banksy »

Corto Maltese wrote:
Ništa nisi shvatio ... I sve ti se pobrkalo, i šuma i drveće ...
Šteta.
Nije važno, neću dalje ...
Last edited by Banksy on 01/08/2012 10:57, edited 1 time in total.
AmyR
Posts: 7
Joined: 07/11/2011 21:40

#8600 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by AmyR »

Ne govorim o porodicnom backgroundu. I nikome ne utirem put kojim bi on ili ona trebali da idu. Samo kazem da poznajem Eminu i njen dosadasnji rad. Poznajem je i licno, ali i ono sto je pisala itd. Nemam apsolutno nista protiv nje na licnoj osnovi, ali poznavajuci nju i njen rad, ne priprada NS. To ne znaci da joj treba zabraniti da se uclani! To nikako! To znaci da joj ne smiju biti date bilo kakve znacajnije pozicije. Njena pozicija mora ostati na poziciji clana stranke, bar izvjesno vrijeme. Zasto izvjesno vrijeme? Zato sto zelim dati mogucnost upravo Emini da nam pokaze da ispravno misli!
Locked