dosta je i tebe vise.nosara wrote: U ns...? Daaaaj...!Sta ce istinski ljevicari u tipicnoj ultraliberalnoj stranci bez glave i repa...?
Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
-
5 0 5
- Posts: 15203
- Joined: 14/10/2007 20:58
#8576 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
- nosara
- Posts: 22696
- Joined: 30/03/2005 12:10
- Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija
#8577 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Dobro si...505sCrtom wrote:dosta je i tebe vise.nosara wrote: U ns...? Daaaaj...!Sta ce istinski ljevicari u tipicnoj ultraliberalnoj stranci bez glave i repa...?
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#8578 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Ko bi im ugodio, jos se nije rodio. 
-
catania
- Posts: 23
- Joined: 31/07/2012 09:10
#8579 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Hmmm, opet ću ovu frazu koja se ovdje često upotrebljava iskoristiti, kao potencijalni (al zaista potencijalni, dakle ne ubijeđeni) glasač NS, ja baš nisam zainteresiran da se ona profilira u stranku istinskih ljevičara (čak i ne znam što bi to značilo). Mene više zanima stranka koja nudi neke nove (opšte) vrijednosti i izlazak iz paradigme u koju smo svi mi upali i iz koje ne znamo pronaći put. U tom kontekstu mi je i drago što je recimo Ganićka prišla NS ( Paja pogotovo), jer mi se nekako čini da diferencijacija i sektašanje (bilo ideološko, elitističko ili ko zna kakvo)) je zapravo put u mraginalzaciju stranke i njeno pretvaranje u 6 % stranku odabranih (u svom ogledalu, naravno).pemanapemani wrote:Ako je prof. Grebo tu, onda me Emina uopće ne zanimaPedja Kojovic wrote:pemanapemani
NS 90' ?
Zanimljivo, iako je spoemnuto u istoj recenici, da niko nije reagovao na ime Predraga Pasica.
(Sta bi tek bilo da sam napisao da je prof. Grebo pristupio?)
p.k.
Mislim da je okupljanje istinskih ljevičara jedino rješenje za BiH. Ako je istina ovo za prof. Grebu, svaka čast.
Pozdrav!
Al naravno ja sam samo glasač, vjerujem da ljudi koji su članovi NS imaju više prava (nadam se i odgovornosti) da odlučuju kojim će putem krenuti NS.
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#8580 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Inteligentan si čovjek, potpisala bih ti svaki post, ali ovdje fulaš i loptu i gol i stadion ...Corto Maltese wrote: Na tragu gomile mahalskih komentara sa prethodne dvije stranice, sve mi je jasniji moj drug koji je proljetos organizovao veoma raskošnu proslavu onoga što je nazvao "najvažniji jubilej u životu". 20 punih godina otkada njegova noga na Balkan nije kročila.
Pošto se nešto bolje izražavam od tebe, a mnogo bolje poznajem svoga druga, mogu ti punih usta odgovoriti da je 20-godišnji rastanak sa mahalašima, VK brojačima krvnih zrnaca, diplomiranim procijeniteljima porodičnog naslijeđa, i svim drugim oblicima balkanske zavisti, razlog njegove velike radosti.
Što se simbola tiče, nadam se da ti ogledalo nije daleko.
EG je, recimo, obrazovana, inteligentna, mlada žena. No, njena priča, priča njene porodice, njenog školovanja, njenog bahatog, skorojevićkog selebriti života u otetoj kući je simbol, paradigma tranzicijskog jada exYu prostora, istovremeno simbol onoga protiv čega se NS deklarativno bori. Otud nevjerica ...
Samom PK do jučer su usta bila puna ratnih profitera, kriminalaca, razbojnika iz SDA koji su opljačkali i ojadili ovu zemlju za narednih 5 generacija, gdje je njen otac (za kojeg se, istina, izvrsno borila) bio jedan od najistaknutijih pojedinaca, a ona sama savršen proizvod, uzorak za praktičnu demonstraciju i bolje razumijevanje priče.
NS nije društvo pčelara, astronauta, advokata, gdje takav angažman i takav backgorund možda i ne bi privlačili toliku pažnju ili bili otegotna okolnost, već politička stranka koja uporno trtlja o promjenama, poštenju i ''socijalnoj pravdi'', pa zar zaista ne vidiš sav jad i ironiju ovog angažmana.
Slušam jučer komentare, od ''taman su zaslužili jedni druge'', do podsjećanja na Nušićeva djela, ili još bolje Krležina, od nevjerice do smijeha. Meni je opet sve skupa pretužno ... Uključujući tu i tvoje postove ...
Reci nam na kraju, pošto vidim potežeš i to, na čemu bi normalan, pošten i moralan čovjek uopće mogao zavidjeti EG, ili da preformulišem, na čemu bi joj to ti, na kojem kvalitetu, na kojem dijelu biografije, mogao pozavidjeti?
Pitanje je dijelom retoričko, pa ću odmah odgovoriti u svoje ime: normalan, pošten i moralan - ni na čemu. A ti slobodno nastavi, pa odgovori u svoje.
Iskreno, veće su mi razočarenje tvoji postovi, nego njeno ime na ovoj temi ... Prema onome što znam o njima, ovo mi je nekako bilo i očekivano.
- Sezam
- Posts: 3412
- Joined: 03/08/2006 20:30
#8581 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Moze li neki link sudske presude kojom se Ejup Ganic proglasava kriminakcem? Ili je carsijka dovoljna?
- drndalo
- Posts: 25040
- Joined: 26/06/2006 16:34
- Location: Sarajevo
#8582 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Da, kao i ostali kriminalci sto su nam osudjeni za sve kriminalne radnje sto su radili... Neko je spomenuo i Nedzada (sve po zakonu) Brankovica, koji isto nije kriminalac i profiter ? Samo zato sto jos niko nije imao "Cojones" da ga rebne barem za svo unistavanje Energoinvestove imovine...
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#8583 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Može li neki link za Brankovića, Bičakčića, Čengića, itd, slobodno nastavi niz ...Sezam wrote:Moze li neki link sudske presude kojom se Ejup Ganic proglasava kriminakcem? Ili je carsijka dovoljna?
Ili pitaj Peđu, on stalno priča o nekoj bandi iz SDA koja nas je zavila u crno, ne znam na šta je mislio, možda on ima neka imena ...
I ne bih više o ovoj temi, tek sam doručkavala, a osjetljiv mi je želudac.
- ultima_palabra
- Posts: 59303
- Joined: 15/12/2008 16:53
#8584 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Sudska presuda u poslijeratnoj BiH? Jel se zezaš?Sezam wrote:Moze li neki link sudske presude kojom se Ejup Ganic proglasava kriminakcem? Ili je carsijka dovoljna?
Banksy
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#8585 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Ali nije Ejup pristupio nego mu kcerka. Jesu isti inicijali, ali koliko znam ovo nije Rimsko Carstvo.
- Sezam
- Posts: 3412
- Joined: 03/08/2006 20:30
#8586 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Znaci nema presude. E sad, il je nevin dok se ne dokaze suprotno, ili je po carsijski, kriv dok se ne dokaze nevin.
Nema tako napretka.
Nema tako napretka.
- drndalo
- Posts: 25040
- Joined: 26/06/2006 16:34
- Location: Sarajevo
#8587 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Upravo tako, nema napretka ! Zasto ? Zato sto si rekao ovu ili/ili situaciju, a svi znamo kako bi trebalo biti, ALI je sistem napravljen da sistema ima za tebe i mene, a za "njih" nema !Sezam wrote:Znaci nema presude. E sad, il je nevin dok se ne dokaze suprotno, ili je po carsijski, kriv dok se ne dokaze nevin.
Nema tako napretka.
Svoje misljenje o njoj sam rekao, neko ko TV prikazuje "sobu za svoje cipele", je vecinu toga narodu rekao, a njen otac je profiter, jer je oteo nesto sto nije njegovo, pa je to onda za certifikate odmah i privatizirao... Kad je tako fin i posten i bogat bio vazda, zasto nije fino za tu zeljenu vilu fino covjeku ponudio cijenu koju ovaj ne bi mogao odbiti...? Npr. u ta doba da je covjeku ponudio 1 M DEM, vjerujem da bi ga covjek jos i izljubio, a on bi i u Carsiji ostao "Dzek" za sva vremena, ima se, moze se... Nego zamijeni stanarsko pravo na silu na jednoj lokaciji za zeljenu, pa to otkupi certifikatima, za jos manju sumu od starog stana, jer je ovo starija zgrada, pa veci popust...
"Smajli koji povraca naizvrat!"
Last edited by drndalo on 01/08/2012 10:30, edited 2 times in total.
- Corto Maltese
- Posts: 7180
- Joined: 15/11/2005 08:47
- Location: Sarajevo
- Contact:
#8588 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
1. Peđa je već napisao, ali nije zgoreg ponoviti: Ovdje se radi o njenom gradjanskom pravu da se uclani u Nasu stranku. Sve drugo je mimikrija.Banksy wrote:
EG je, recimo, obrazovana, inteligentna, mlada žena. No, njena priča, priča njene porodice, njenog školovanja, njenog bahatog, skorojevićkog selebriti života u otetoj kući je simbol, paradigma tranzicijskog jada exYu prostora, istovremeno simbol onoga protiv čega se NS deklarativno bori. Otud nevjerica ...
Samom PK do jučer su usta bila puna ratnih profitera, kriminalaca, razbojnika iz SDA koji su opljačkali i ojadili ovu zemlju za narednih 5 generacija, gdje je njen otac (za kojeg se, istina, izvrsno borila) bio jedan od najistaknutijih pojedinaca, a ona sama savršen proizvod, uzorak za praktičnu demonstraciju i bolje razumijevanje priče.
NS nije društvo pčelara, astronauta, advokata, gdje takav angažman i takav backgorund možda i ne bi privlačili toliku pažnju ili bili otegotna okolnost, već politička stranka koja uporno trtlja o promjenama, poštenju i ''socijalnoj pravdi'', pa zar zaista ne vidiš sav jad i ironiju ovog angažmana.
Slušam jučer komentare, od ''taman su zaslužili jedni druge'', do podsjećanja na Nušićeva djela, ili još bolje Krležina, od nevjerice do smijeha. Meni je opet sve skupa pretužno ... Uključujući tu i tvoje postove ...
Reci nam na kraju, pošto vidim potežeš i to, na čemu bi normalan, pošten i moralan čovjek uopće mogao zavidjeti EG, ili da preformulišem, na čemu bi joj to ti, na kojem kvalitetu, na kojem dijelu biografije, mogao pozavidjeti?
Pitanje je dijelom retoričko, pa ću odmah odgovoriti u svoje ime: normalan, pošten i moralan - ni na čemu. A ti slobodno nastavi, pa odgovori u svoje.
Iskreno, veće su mi razočarenje tvoji postovi, nego njeno ime na ovoj temi ... Prema onome što znam o njima, ovo mi je nekako bilo i očekivano.
2. Sve kritike koje sam ovdje pročitao odnose se, direktno ili posredno, na njenog oca, a on, koliko znam nije ni član, a kamo li PR Naše Stranke. Kad pročitam neku primjedbu koja ne spada pod grijehe otaca, nego se odnosi na Eminu Ganić lično, pridružiću se raspravi. Do tada, u raspravi ne učestvujem, samo u izražavanju gađenja nad bijedom forumske diskusije i nad FGR uopšte.
3. Ne kontam zašto meni postavljaš pitanje o zavisti? Zavist izbija iz pisanja večine onih koji je napadaju. Valjda trebaš pitati njih.
Last edited by Corto Maltese on 01/08/2012 10:31, edited 1 time in total.
-
catania
- Posts: 23
- Joined: 31/07/2012 09:10
#8589 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Dobar post. Samo se baš ne slažem sa suštinom.Banksy wrote:
Inteligentan si čovjek, potpisala bih ti svaki post, ali ovdje fulaš i loptu i gol i stadion ...
EG je, recimo, obrazovana, inteligentna, mlada žena. No, njena priča, priča njene porodice, njenog školovanja, njenog bahatog, skorojevićkog selebriti života u otetoj kući je simbol, paradigma tranzicijskog jada exYu prostora, istovremeno simbol onoga protiv čega se NS deklarativno bori. Otud nevjerica ...
Samom PK do jučer su usta bila puna ratnih profitera, kriminalaca, razbojnika iz SDA koji su opljačkali i ojadili ovu zemlju za narednih 5 generacija, gdje je njen otac (za kojeg se, istina, izvrsno borila) bio jedan od najistaknutijih pojedinaca, a ona sama savršen proizvod, uzorak za praktičnu demonstraciju i bolje razumijevanje priče.
NS nije društvo pčelara, astronauta, advokata, gdje takav angažman i takav backgorund možda i ne bi privlačili toliku pažnju ili bili otegotna okolnost, već politička stranka koja uporno trtlja o promjenama, poštenju i ''socijalnoj pravdi'', pa zar zaista ne vidiš sav jad i ironiju ovog angažmana.
Slušam jučer komentare, od ''taman su zaslužili jedni druge'', do podsjećanja na Nušićeva djela, ili još bolje Krležina, od nevjerice do smijeha. Meni je opet sve skupa pretužno ... Uključujući tu i tvoje postove ...
Reci nam na kraju, pošto vidim potežeš i to, na čemu bi normalan, pošten i moralan čovjek uopće mogao zavidjeti EG, ili da preformulišem, na čemu bi joj to ti, na kojem kvalitetu, na kojem dijelu biografije, mogao pozavidjeti?
Pitanje je dijelom retoričko, pa ću odmah odgovoriti u svoje ime: normalan, pošten i moralan - ni na čemu. A ti slobodno nastavi, pa odgovori u svoje.
.
Onako generalno govoreći, meni je dosadila borba protiv ljudi, nekako sam više za borbu za ljude. U tom kontekstu, i pored backgrounda koji spominješ ( o kojem bi se moglo razgovarati, ali je off topic) ja vidim mnogo više pozitivnog u činjenici da NS sa svojim proklamovanim sistemom vrijednosti privuče osobu profila Emine Ganić.
Pitanje na čemu bi netko pozavidio Emini Ganić je pomalo ...ne mogu da nađem pravu riječ. Svaki odrastao, samosvjestan i relativno uspješan čovjek suštinski ne zavidi nikome, neuspješni, nezreli ljudi zavide svakome.
-
AmyR
- Posts: 7
- Joined: 07/11/2011 21:40
#8590 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Mozemo analizirati do ujutro. Ali ako pogledamo program Nase stranke, onda mozemo zakljuciti da Emini Ganic nije mjesto u istoj. Pedji samo zelim da skrenem paznju da ce sa ovim potezom izgubiti dio onih koji su do sada davali povjerenje NS. U tu grupu spadam ja, ali vidim da nasd ima jos - jos onih koji ce prestati vjerovati NS zbog ulaska Emine Ganic u istu.
Mozda Pedji nismo ni vazni, ali onda je to druga prica....
Dakle, nije poenta da mi ovdje raspravljamo o Emini. Ja njoj ne vjerujem, njen ideolosko-kulturoloski i vrijedmnosni milje ne odgovara uvjerenjima NS. Ili barem onome sto sam mislila da jesu uvjerenja NS... Mozda sam i sama pogresno zakljucila...
Mozda Pedji nismo ni vazni, ali onda je to druga prica....
Dakle, nije poenta da mi ovdje raspravljamo o Emini. Ja njoj ne vjerujem, njen ideolosko-kulturoloski i vrijedmnosni milje ne odgovara uvjerenjima NS. Ili barem onome sto sam mislila da jesu uvjerenja NS... Mozda sam i sama pogresno zakljucila...
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#8591 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Pa valjda EG sama odlucuje da li joj program odgovara i da li ona stoji iza istog
Budimo realni, kritika se svodi na to da zbog oca istu treba drustveno kastrirati.
Budimo realni, kritika se svodi na to da zbog oca istu treba drustveno kastrirati.
- nosara
- Posts: 22696
- Joined: 30/03/2005 12:10
- Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija
#8592 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Pomijesao si zavist i gnusanje... Pomijesao si, uopste, dosta toga...Corto Maltese wrote:1. Peđa je već napisao, ali nije zgoreg ponoviti: Ovdje se radi o njenom gradjanskom pravu da se uclani u Nasu stranku. Sve drugo je mimikrija.Banksy wrote:
EG je, recimo, obrazovana, inteligentna, mlada žena. No, njena priča, priča njene porodice, njenog školovanja, njenog bahatog, skorojevićkog selebriti života u otetoj kući je simbol, paradigma tranzicijskog jada exYu prostora, istovremeno simbol onoga protiv čega se NS deklarativno bori. Otud nevjerica ...
Samom PK do jučer su usta bila puna ratnih profitera, kriminalaca, razbojnika iz SDA koji su opljačkali i ojadili ovu zemlju za narednih 5 generacija, gdje je njen otac (za kojeg se, istina, izvrsno borila) bio jedan od najistaknutijih pojedinaca, a ona sama savršen proizvod, uzorak za praktičnu demonstraciju i bolje razumijevanje priče.
NS nije društvo pčelara, astronauta, advokata, gdje takav angažman i takav backgorund možda i ne bi privlačili toliku pažnju ili bili otegotna okolnost, već politička stranka koja uporno trtlja o promjenama, poštenju i ''socijalnoj pravdi'', pa zar zaista ne vidiš sav jad i ironiju ovog angažmana.
Slušam jučer komentare, od ''taman su zaslužili jedni druge'', do podsjećanja na Nušićeva djela, ili još bolje Krležina, od nevjerice do smijeha. Meni je opet sve skupa pretužno ... Uključujući tu i tvoje postove ...
Reci nam na kraju, pošto vidim potežeš i to, na čemu bi normalan, pošten i moralan čovjek uopće mogao zavidjeti EG, ili da preformulišem, na čemu bi joj to ti, na kojem kvalitetu, na kojem dijelu biografije, mogao pozavidjeti?
Pitanje je dijelom retoričko, pa ću odmah odgovoriti u svoje ime: normalan, pošten i moralan - ni na čemu. A ti slobodno nastavi, pa odgovori u svoje.
Iskreno, veće su mi razočarenje tvoji postovi, nego njeno ime na ovoj temi ... Prema onome što znam o njima, ovo mi je nekako bilo i očekivano.
2. Sve kritike koje sam ovdje pročitao odnose se, direktno ili posredno, na njenog oca, a on, koliko znam nije ni član, a kamo li PR Naše Stranke. Kad pročitam neku primjedbu koja ne spada pod grijehe otaca, nego se odnosi na Eminu Ganić lično, pridružiću se raspravi. Do tada, u raspravi ne učestvujem, samo u izražavanju gađenja nad bijedom forumske diskusije i nad FGR uopšte.
3. Ne kontam zašto meni postavljaš pitanje o zavisti? Zavist izbija iz pisanja večine onih koji je napadaju. Valjda trebaš pitati njih.
- nosara
- Posts: 22696
- Joined: 30/03/2005 12:10
- Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija
#8593 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Meni je ejup podnosljiv... Jugosloven...madner wrote:Pa valjda EG sama odlucuje da li joj program odgovara i da li ona stoji iza istog![]()
Budimo realni, kritika se svodi na to da zbog oca istu treba drustveno kastrirati.
-
AmyR
- Posts: 7
- Joined: 07/11/2011 21:40
#8594 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
madner wrote:Pa valjda EG sama odlucuje da li joj program odgovara i da li ona stoji iza istog![]()
Budimo realni, kritika se svodi na to da zbog oca istu treba drustveno kastrirati.
Ne slazem sa ovim. Pedja je negdje napisao nesto u fazonu da ce se NS orijentirati ka izgradnji socijalne drzave, individualnih prava i vladavine zakona. Eminu poznajem jako dobro, i jako bi dobro (Emina) pristajala nekoj liberalnoj struji kao i njen otac. Ja ovdje govorim o sukobu ideoloških, pa ako hoceš i teorijskih načela: liberalizam i socijal-demokratija nisu isto; liberalizam i komunitarizam nisu istu itd.
-
AmyR
- Posts: 7
- Joined: 07/11/2011 21:40
#8595 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Da, kao što je već Peđa napisao - Emina ima gradjansko pravo da se uclani u Nasu stranku. Pitala bih Eminu: Otkud ona u NS, jer su njena politicka opredjeljenja drugacija? No, ovo je pitanje za Eminu, pa ako navraca ovdje neka mi odgovori. Samo ona moze dati adekvatan odgovor na ovo pitanje.
Medjutim, prilicno sam sigurna da Emina nece ostati samo na poziciji člana NS, već da će dobiti značajnija zaduženja. A ta zaduženja će joj dati Pedja, Dino, Dennis... Ima svako pravo da bude član stranke, ali stranka ima obavezu da pazi kome će i kakve funkcije davati...
Medjutim, prilicno sam sigurna da Emina nece ostati samo na poziciji člana NS, već da će dobiti značajnija zaduženja. A ta zaduženja će joj dati Pedja, Dino, Dennis... Ima svako pravo da bude član stranke, ali stranka ima obavezu da pazi kome će i kakve funkcije davati...
-
catania
- Posts: 23
- Joined: 31/07/2012 09:10
#8596 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Ali , bojim se da nisi svjesna šta sada pišeš. Neka je sve tako kao što kažeš (vezano za profilaciju NS, te teorijska načela) ali tko je taj koji će odlučivati o tome da li je nešto za nekoga ili nije. Pomalo je opasan put koji vi sada zagovarate.AmyR wrote:madner wrote:Pa valjda EG sama odlucuje da li joj program odgovara i da li ona stoji iza istog![]()
Budimo realni, kritika se svodi na to da zbog oca istu treba drustveno kastrirati.
Ne slazem sa ovim. Pedja je negdje napisao nesto u fazonu da ce se NS orijentirati ka izgradnji socijalne drzave, individualnih prava i vladavine zakona. Eminu poznajem jako dobro, i jako bi dobro (Emina) pristajala nekoj liberalnoj struji kao i njen otac. Ja ovdje govorim o sukobu ideoloških, pa ako hoceš i teorijskih načela: liberalizam i socijal-demokratija nisu isto; liberalizam i komunitarizam nisu istu itd.
Ko zna gdje bi Koča Popović završio da ste vi određivali po poodičnom backgroundu gdje treba da ide.
- Corto Maltese
- Posts: 7180
- Joined: 15/11/2005 08:47
- Location: Sarajevo
- Contact:
#8597 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Tvoje, ili bilo čije gnušanje, u odnosno na nečije građansko pravo. Pravo teška dilemanosara wrote:Pomijesao si zavist i gnusanje... Pomijesao si, uopste, dosta toga...
- Corto Maltese
- Posts: 7180
- Joined: 15/11/2005 08:47
- Location: Sarajevo
- Contact:
#8598 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Jebi ga, čuvao sam Koču za narednu stranicu.catania wrote:Ali , bojim se da nisi svjesna šta sada pišeš. Neka je sve tako kao što kažeš (vezano za profilaciju NS, te teorijska načela) ali tko je taj koji će odlučivati o tome da li je nešto za nekoga ili nije. Pomalo je opasan put koji vi sada zagovarate.AmyR wrote:madner wrote:Pa valjda EG sama odlucuje da li joj program odgovara i da li ona stoji iza istog![]()
Budimo realni, kritika se svodi na to da zbog oca istu treba drustveno kastrirati.
Ne slazem sa ovim. Pedja je negdje napisao nesto u fazonu da ce se NS orijentirati ka izgradnji socijalne drzave, individualnih prava i vladavine zakona. Eminu poznajem jako dobro, i jako bi dobro (Emina) pristajala nekoj liberalnoj struji kao i njen otac. Ja ovdje govorim o sukobu ideoloških, pa ako hoceš i teorijskih načela: liberalizam i socijal-demokratija nisu isto; liberalizam i komunitarizam nisu istu itd.
Ko zna gdje bi Koča Popović završio da ste vi određivali po poodičnom backgroundu gdje treba da ide.
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#8599 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Ništa nisi shvatio ... I sve ti se pobrkalo, i šuma i drveće ...Corto Maltese wrote:
Šteta.
Nije važno, neću dalje ...
Last edited by Banksy on 01/08/2012 10:57, edited 1 time in total.
-
AmyR
- Posts: 7
- Joined: 07/11/2011 21:40
#8600 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Ne govorim o porodicnom backgroundu. I nikome ne utirem put kojim bi on ili ona trebali da idu. Samo kazem da poznajem Eminu i njen dosadasnji rad. Poznajem je i licno, ali i ono sto je pisala itd. Nemam apsolutno nista protiv nje na licnoj osnovi, ali poznavajuci nju i njen rad, ne priprada NS. To ne znaci da joj treba zabraniti da se uclani! To nikako! To znaci da joj ne smiju biti date bilo kakve znacajnije pozicije. Njena pozicija mora ostati na poziciji clana stranke, bar izvjesno vrijeme. Zasto izvjesno vrijeme? Zato sto zelim dati mogucnost upravo Emini da nam pokaze da ispravno misli!
