Bitcoin & crypto svijet

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
itekako
Posts: 789
Joined: 21/12/2011 11:17

#8551 Re: Bitcoins

Post by itekako »

joe_black wrote:Pozdrav, Kakva je situacija i prognoza strucnjaka u pogledu kretanja bitcoina i kriptovaluta poslije probijanja psiholoskog praga od 5000$...
Izgleda se krecemo prema 500$, a kada padne na tu cifrru???
nisam nikakav strucnjak ali mogu prognozirati :D
nece tako nisko pasti ali se nece ni zadrzati na trenutnom nivou.
moje procjene su da nece doci do promjene opsteg trenda dok cijena ne dotakne 1700$ mozda i malo nize.
User avatar
Rene Higuita
Posts: 1026
Joined: 10/09/2012 16:17
Contact:

#8552 Re: Bitcoins

Post by Rene Higuita »

Koliko nisko to niko ne zna, kada ce opet gore, ni to niko ne zna. Nema hypa, nema svjezeg kapitala i imas bear.
Tehnicki gledano, za izlazak iz beara nam treba Higher Highs and Higher Lows, a toga trenutno nema. Trenutno, prema indikatorima, vjerovatno ide malo pumpe, pa bumo vidjeli.

Image

Malo ETH analize:

https://bravenewcoin.com/insights/ether ... s-and-dexs
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#8553 Re: Bitcoins

Post by victom »

joe_black wrote:Pozdrav, Kakva je situacija i prognoza strucnjaka u pogledu kretanja bitcoina i kriptovaluta poslije probijanja psiholoskog praga od 5000$...
Izgleda se krecemo prema 500$, a kada padne na tu cifrru???
Dragi Black,

psihološka granica je bila na 6000$/BTC i držala se solidno već par mjeseci.
Nisam nešto sada u toku, pošto sam sadio bostan (kao hobi) i nisam pratio dugo, ali razlog za trenutni pad je hash wars. Gdje se bitcoin cash opet razdjelio (forkan), pa se hash power opet dijeli, tj vlada rat ko će imati veći hash power. Kao što neki tip sa youtube reče,hash power vlasnici su postali gori nego bankari.

Po meni, najpametnije je skloniti većinu kapitala i čekati razvoj situacije. Ništa se ne zna.
Last edited by victom on 01/03/2021 04:01, edited 3 times in total.
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#8554 Re: Bitcoins

Post by Muhamed Đakmić »

Ja bih pitao blacka ko su stručnjaci, prvo da to sebi objasni :D

Šta su sve prognozirali u posljednjih godinu dana, toliko su se diskreditovali da ne znam kako imaju obraza da se ikako javljaju sa brojkama i nagađanjem.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#8555 Re: Bitcoins

Post by seln »

Muhamed Đakmić wrote:Ja bih pitao blacka ko su stručnjaci, prvo da to sebi objasni :D

Šta su sve prognozirali u posljednjih godinu dana, toliko su se diskreditovali da ne znam kako imaju obraza da se ikako javljaju sa brojkama i nagađanjem.
Ja sam moju lekciju naucio vec u crashu 2000-te... svi ti visoko kvalificirani i skupi strucnjaci znaju koliko i moja komsinica kad ogleda u fildzan.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#8556 Re: Bitcoins

Post by seln »

512MB wrote:Ja sam od juce do danas donji 6 milja :mrgreen:
Image
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#8557 Re: Bitcoins

Post by Tomahawk11 »

Ako si, imaš i odakle biti donji :D

Nisam donji ništa, ovo što imam, to je mašina zaradila :)
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#8558 Re: Bitcoins

Post by CPT »

joe_black wrote:Pozdrav, Kakva je situacija i prognoza strucnjaka u pogledu kretanja bitcoina i kriptovaluta poslije probijanja psiholoskog praga od 5000$...
Izgleda se krecemo prema 500$, a kada padne na tu cifrru???
krece se prema 0 jer je "hype" prosao... mozda dodje jos do nekog manjeg bumpa al to je to...
User avatar
512MB
Posts: 11212
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#8559 Re: Bitcoins

Post by 512MB »

Image



:mrgreen:
User avatar
512MB
Posts: 11212
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#8560 Re: Bitcoins

Post by 512MB »

victom wrote:
joe_black wrote:Pozdrav, Kakva je situacija i prognoza strucnjaka u pogledu kretanja bitcoina i kriptovaluta poslije probijanja psiholoskog praga od 5000$...
Izgleda se krecemo prema 500$, a kada padne na tu cifrru???
Dragi Black,

psihološka granica je bila na 6000$/BTC i držala se solidno već par mjeseci.
Nisam nešto sada u toku, pošto sam sadio bostan (kao hobi) i nisam pratio dugo, ali razlog za trenutni pad je hash wars. Gdje se bitcoin cash opet razdjelio (forkan), pa se hash power opet dijeli, tj vlada rat ko će imati veći hash power. Kao što neki tip sa youtube reče,hash power vlasnici su postali gori nego bankari.

Po meni, najpametnije je skloniti većinu kapitala i čekati razvoj situacije. Ništa se ne zna.
Tacno tako. Izbavio sam 90%, no trenutno ozbiljno razmisljam da opet idem all in i to u bitcoin cash ABC :hm:
User avatar
512MB
Posts: 11212
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#8561 Re: Bitcoins

Post by 512MB »

Dejavu

Image
User avatar
KAMI666
Posts: 1141
Joined: 02/07/2006 01:45
Location: Aljaska

#8562 Re: Bitcoins

Post by KAMI666 »

Sta je pi**e, sta ste se usrale odmah :D Ko god proda, taj je izgubio. Hodlanje zivotom 8)

P.S. : presao sam na pastetu dnevno i frtalj kruha a mislila se curka pecena jesti svaki dan

Kako je sada tek McAfee-u, nadamo se da ce da odrzi svoju rijec :D
hzsa22
Posts: 1054
Joined: 16/12/2011 18:25

#8563 Re: Bitcoins

Post by hzsa22 »

512MB wrote:Dejavu

Image

Cekamo retest pa :run:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#8564 Re: Bitcoins

Post by Tomahawk11 »

KAMI666 wrote:Sta je pi**e, sta ste se usrale odmah :D Ko god proda, taj je izgubio. Hodlanje zivotom 8)

P.S. : presao sam na pastetu dnevno i frtalj kruha a mislila se curka pecena jesti svaki dan

Kako je sada tek McAfee-u, nadamo se da ce da odrzi svoju rijec :D
Religija :mrgreen:
User avatar
512MB
Posts: 11212
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#8565 Re: Bitcoins

Post by 512MB »

KAMI666 wrote:Sta je pi**e, sta ste se usrale odmah :D Ko god proda, taj je izgubio. Hodlanje zivotom 8)

P.S. : presao sam na pastetu dnevno i frtalj kruha a mislila se curka pecena jesti svaki dan

Kako je sada tek McAfee-u, nadamo se da ce da odrzi svoju rijec :D
Rahat je pratit kurs kad si all-out :mrgreen:

Al mogu reci da me vec svrbi u prstima da gurnem nazad... mozda i ode jos dole pa da natovarim jos malo citavih bitcoinOva...


Image
User avatar
HowForWhom
Posts: 5582
Joined: 29/11/2015 22:33

#8566 Re: Bitcoins

Post by HowForWhom »

ne bih prodo ovo sto imam ni za amazon......
:oops: :D
joe_black
Posts: 1618
Joined: 27/07/2012 12:36

#8567 Re: Bitcoins

Post by joe_black »

Pitar_na_motoru wrote:ne bih prodo ovo sto imam ni za amazon......
:oops: :D
To kralju, tako i treba. Il bos il hadjija:)
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#8568 Re: Bitcoins

Post by victom »

jooooj, jes sve povoljno.
Last edited by victom on 01/03/2021 04:01, edited 3 times in total.
joe_black
Posts: 1618
Joined: 27/07/2012 12:36

#8569 Re: Bitcoins

Post by joe_black »

Ode bit u 3pm:)
Ci-Nick
Posts: 6887
Joined: 15/03/2015 17:38

#8570 Re: Bitcoins

Post by Ci-Nick »

Žali bože potrošene električne energije,..
joe_black
Posts: 1618
Joined: 27/07/2012 12:36

#8571 Re: Bitcoins

Post by joe_black »

Ci-Nick wrote:Žali bože potrošene električne energije,..

Jebo ti ovakav novac gdje jedinica danas vrijedi 8.000S, a sutra 3.500S:) i jos se naziva revolucijom:) Zaista bi mi bilo drago da su ovi nasi domaci uspjeli da se rijese na vrijeme ovog smeca.
User avatar
shiljak
Posts: 6496
Joined: 13/01/2005 11:58
Location: internet

#8572 Re: Bitcoins

Post by shiljak »

KAMI666 wrote:Sta je pi**e, sta ste se usrale odmah :D Ko god proda, taj je izgubio. Hodlanje zivotom 8)

P.S. : presao sam na pastetu dnevno i frtalj kruha a mislila se curka pecena jesti svaki dan

Kako je sada tek McAfee-u, nadamo se da ce da odrzi svoju rijec :D
Koju riječ? Meni on izgleda skroz naivan, kad je počeo bitcoin padat sa 20k i pao na 15k on objavi eto ljudi opet će se sad vratit kupujte :D A za nekoliko mjeseci nakon tog izjavi da će bitcoin biti krajem godine 20k ili više (zaboravio sam sad). Čak i neki drugi što bi trebali da znaju šta pričaju, na isti način rade. Da li je to neznanje ili namjerno ne znam :D Bilo je i nekih članaka kad je tek počeo padat, da je neko sračunao da ne može bit manje od 4k da padne jer neće se isplatit rudarenje ako ima ikakve logike :-D Ali očigledno da niko ništa ne zna, najbolje je sam skontat logički :-D Ovo se do sad i moglo skontati ko je želio bit realan, vidiš da je support vazda padao po malo, što ti dođe trokut opadajući, a ne ravan na 6k :D I po tome bi se reklo može na 3k ili 2.5k past prije nego se počne oporavljati
Last edited by shiljak on 24/11/2018 23:31, edited 2 times in total.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 79563
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#8573 Re: Bitcoins

Post by Velkoski »

Pa i nije novac nego obična kladionica i šansa da se uzme koji dinar. Rekoh u januaru da je voz proš'o, ko misli da će opet na 20k nije dobar jednostavno.

Ali hajde, "ne može niže", rek'o neko na Twitteru :roll:

Uzeh xrp na 0.75, ne moram ga vala sad ni prodavat', nek' ide do nule :mrgreen:
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#8574 Re: Bitcoins

Post by Muhamed Đakmić »

Jebiga, kad sam ja govorio da ovo nema logike, ljudi mi govorili da sam ljubomoran što nisam i ja uletio :D
User avatar
shiljak
Posts: 6496
Joined: 13/01/2005 11:58
Location: internet

#8575 Re: Bitcoins

Post by shiljak »

Haha, tako i ja većinom uradim, krene padat i kontaš kasno je sad prodavat.. a kasnije padne još više pa ti bude žao što nisi :D Do sad me je naviše EOS zeznuo, dok prebaciš sa eth-a na eos, pa sa eos-a na drugi račun.. tok sve upratiš bitcoin padne
Post Reply