ma neka ih samo zamijene da ovi iz VIKa ne prokopaju ulicu 30 dana poslije asfaltiranja kako inače imaju običajkakaljin wrote:Izgleda da ce se morati vodovodne i kanalizacione cijevi mjenjati u ulici kosevo.
Ovo ce oduziti radove koji su trebali biti gotovi 31.8. izgleda to ce potrajati jos 2 mjeseca
Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
- VladaFBiH
- Posts: 6599
- Joined: 01/02/2012 12:32
- Location: rajvoSa
#8551 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
-
kakaljin
- Posts: 13493
- Joined: 14/03/2008 12:30
- Location: Sarajevo
- Contact:
#8552 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
Izgleda da su natjerali vodovod da uradi promjenu cijeni, jer koliko znam receno da su cijevi u redu, ali pregledom dokumentacije da su cijevi za mjenjanje pa kada se vec radi asfalt da se i to odradi. To vjerovatno naredba da se ne radi dva puta isto.VladaFBiH wrote:ma neka ih samo zamijene da ovi iz VIKa ne prokopaju ulicu 30 dana poslije asfaltiranja kako inače imaju običajkakaljin wrote:Izgleda da ce se morati vodovodne i kanalizacione cijevi mjenjati u ulici kosevo.
Ovo ce oduziti radove koji su trebali biti gotovi 31.8. izgleda to ce potrajati jos 2 mjeseca
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
- van Basten
- Posts: 7957
- Joined: 21/09/2006 02:59
#8554 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
Vec sad je ovim makadamom ugodnije proci nego kako je prije bilo
- insaneinthebrain
- Posts: 25466
- Joined: 12/08/2013 12:51
#8555 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
danas je ovaj makadam propao kod one praonice i napravio rupu i toliku guzvu da je bilo nenormalno prolaziti od zeljeznicke do kruznog. i pitanje zasto se ovi radovi nisu poseli od semafora a ne od raskrsnice kod fahre 
- Hajvan
- Posts: 9637
- Joined: 25/10/2008 13:21
- Location: SaraJovo
#8556 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
osnovno je pitanjezasto ovo ovako temeljito rade?
odustali od prve trnsfezlalale u narednoj deceniji??
odustali od prve trnsfezlalale u narednoj deceniji??
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#8557 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
Sta ce vam lale i trasferzale dobra cesta ha ja
Do penija je bitno ko vas jebe sto cete uz brdo
Do penija je bitno ko vas jebe sto cete uz brdo
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#8558 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
van Basten wrote:Vec sad je ovim makadamom ugodnije proci nego kako je prije bilo
- P308
- Posts: 5084
- Joined: 21/09/2012 23:15
#8559 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
Koliko sam upucen, dio ovih objekata ima rijesne IP odnose vec duzi vremenski period i mogli su se srusiti. Ne znam sta je ostalo sporno ali ne vjerujem da je puno toga. Mislim da se u ovom dijelu do Penny-a moglo napraviti 2x2 uz malo truda i da je sto kazes, propustena prilika.Hajvan wrote:osnovno je pitanjezasto ovo ovako temeljito rade?
odustali od prve trnsfezlalale u narednoj deceniji??
- sime_cipol
- Posts: 23391
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw
#8560 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
Danas prodjoh Bolničkom, milina. Samo da potraje 
- Haris.ba
- Posts: 35278
- Joined: 08/09/2005 20:08
#8561 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
Pa prva transferzala nije pravljenje nove 4 trake, već dodavanje 2 na toj dionici. Neće ta cesta ostati neiskorištena.Hajvan wrote:osnovno je pitanjezasto ovo ovako temeljito rade?
odustali od prve trnsfezlalale u narednoj deceniji??
A, nije još čista imovinski trasa. Mislim da još ni Gras nije rješen što je idiotluk najgore vrste (jer Gras je kantonalna firma).
- spreca
- Posts: 66518
- Joined: 07/11/2006 19:31
- Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu
#8562 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
znak za jesacki prelaz iza pjesackog
- dadoka84
- Posts: 3476
- Joined: 04/08/2006 00:30
#8563 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
Ako se ko sjeća priče o Ivazoviću i A transverzali samo da znate da je dotični otvorio cafe restoran koji se poetično zove "A transverzala" 
Last edited by dadoka84 on 04/08/2019 03:23, edited 2 times in total.
- Better Man
- Posts: 18728
- Joined: 01/10/2006 20:10
#8564 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
Svaka rekonstrukcija i obnova saobraćajnica se radi amaterski i predstavlja klasično pranje novca. Ni jedna saobraćajnica koja se uradila nije izdržala godinu dana da se ne krenu pojavljivati rupe, ispucan asfalt itd.
- problemnatravunu
- Posts: 18744
- Joined: 26/10/2014 07:41
- Location: Sarajevo
#8565 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
Da, to je ona priča o KORUPCIJI, kao najvećem zlu jednog društva, sve uništi i popljačka javne resurse.....
- Cossack
- Posts: 7315
- Joined: 22/12/2002 00:00
- thekupus
- Posts: 7387
- Joined: 25/06/2011 22:38
- Thorgerson
- Posts: 9900
- Joined: 15/04/2015 11:26
#8568 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
Ok, ali zar ne treba da neko strucno lice procjeni da li tu ide kocka tj da se pravi onako kako je bilo ili cemo sad slušati šta komšija Nusret kaže, dedera ti nama ovo hasfaltiraj.
Nebitno bilo Nusret u pravu ili ne. Nije njegovo da određuje šta i kako.
Nebitno bilo Nusret u pravu ili ne. Nije njegovo da određuje šta i kako.
- alibaba_i_30_godina
- Posts: 16995
- Joined: 16/01/2010 19:15
#8569 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
Joj tačno mi se place... Vidi sta rade. 
- JThomas
- Posts: 69047
- Joined: 24/05/2008 15:01
- Location: Sic semper tyrannis
#8570 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
i zarez je tako postavljen da (u toj rečenici) nije jasno jesu li građani insistirali na asfaltu ili na kocki... 
a firma slučajno ista kao za čuveni kiosk...
a firma slučajno ista kao za čuveni kiosk...
- nepass1
- Posts: 14671
- Joined: 06/07/2017 07:35
#8571 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
asfalt normalno, razjebase se auta niz kocku.
-
kakaljin
- Posts: 13493
- Joined: 14/03/2008 12:30
- Location: Sarajevo
- Contact:
#8572 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
Unistise zastitni znak kovaca, kocku su trebali vratiti a prije toga dobro podlogu napraviti.
-
neki
- Posts: 7952
- Joined: 17/02/2005 07:57
#8573 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
Šta fali asfaltu? Koja korist od kocke? Nemojte mi molim vas o autentičnosti...jer starije je alipašino od 95% kuća na Kovačima
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39551
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#8574 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
joj supljatora i zastitnih znakova
kakva ba kocka pa nije srednji vijek da vozimo konjska kola,vec aluminijske lafete ,razjebase ljudi kugle i krajnice...ok za neko setaliste ili ulicu zatvorenu za saobracaj ali ovako.. 
i na vilsonovom je bila kocka pa je vise nema...
i na vilsonovom je bila kocka pa je vise nema...
- alibaba_i_30_godina
- Posts: 16995
- Joined: 16/01/2010 19:15
#8575 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
O sve neki modernjaci, fina gradska raja. Nemojte kocki, nismo u srednjem vijeku priča.
Pola Evrope i evropskih gradova u ovim kockama, samo kod nas seljački. Standardno.
Pola Evrope i evropskih gradova u ovim kockama, samo kod nas seljački. Standardno.


