Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
VladaFBiH
Posts: 6599
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#8551 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by VladaFBiH »

kakaljin wrote:Izgleda da ce se morati vodovodne i kanalizacione cijevi mjenjati u ulici kosevo.

Ovo ce oduziti radove koji su trebali biti gotovi 31.8. izgleda to ce potrajati jos 2 mjeseca
ma neka ih samo zamijene da ovi iz VIKa ne prokopaju ulicu 30 dana poslije asfaltiranja kako inače imaju običaj
kakaljin
Posts: 13493
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#8552 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by kakaljin »

VladaFBiH wrote:
kakaljin wrote:Izgleda da ce se morati vodovodne i kanalizacione cijevi mjenjati u ulici kosevo.

Ovo ce oduziti radove koji su trebali biti gotovi 31.8. izgleda to ce potrajati jos 2 mjeseca
ma neka ih samo zamijene da ovi iz VIKa ne prokopaju ulicu 30 dana poslije asfaltiranja kako inače imaju običaj
Izgleda da su natjerali vodovod da uradi promjenu cijeni, jer koliko znam receno da su cijevi u redu, ali pregledom dokumentacije da su cijevi za mjenjanje pa kada se vec radi asfalt da se i to odradi. To vjerovatno naredba da se ne radi dva puta isto.
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#8553 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by mk ultra »

Image
User avatar
van Basten
Posts: 7957
Joined: 21/09/2006 02:59

#8554 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by van Basten »

Vec sad je ovim makadamom ugodnije proci nego kako je prije bilo
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 25466
Joined: 12/08/2013 12:51

#8555 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by insaneinthebrain »

danas je ovaj makadam propao kod one praonice i napravio rupu i toliku guzvu da je bilo nenormalno prolaziti od zeljeznicke do kruznog. i pitanje zasto se ovi radovi nisu poseli od semafora a ne od raskrsnice kod fahre :?
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#8556 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Hajvan »

osnovno je pitanjezasto ovo ovako temeljito rade?


odustali od prve trnsfezlalale u narednoj deceniji??
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#8557 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by mk ultra »

Sta ce vam lale i trasferzale dobra cesta ha ja :mrgreen:
Do penija je bitno ko vas jebe sto cete uz brdo :lol:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#8558 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by amar1994 »

van Basten wrote:Vec sad je ovim makadamom ugodnije proci nego kako je prije bilo
:lol: :thumbup:
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#8559 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by P308 »

Hajvan wrote:osnovno je pitanjezasto ovo ovako temeljito rade?


odustali od prve trnsfezlalale u narednoj deceniji??
Koliko sam upucen, dio ovih objekata ima rijesne IP odnose vec duzi vremenski period i mogli su se srusiti. Ne znam sta je ostalo sporno ali ne vjerujem da je puno toga. Mislim da se u ovom dijelu do Penny-a moglo napraviti 2x2 uz malo truda i da je sto kazes, propustena prilika.
User avatar
sime_cipol
Posts: 23391
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#8560 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by sime_cipol »

Danas prodjoh Bolničkom, milina. Samo da potraje :D
User avatar
Haris.ba
Posts: 35278
Joined: 08/09/2005 20:08

#8561 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Haris.ba »

Hajvan wrote:osnovno je pitanjezasto ovo ovako temeljito rade?


odustali od prve trnsfezlalale u narednoj deceniji??
Pa prva transferzala nije pravljenje nove 4 trake, već dodavanje 2 na toj dionici. Neće ta cesta ostati neiskorištena.

A, nije još čista imovinski trasa. Mislim da još ni Gras nije rješen što je idiotluk najgore vrste (jer Gras je kantonalna firma).
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#8562 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by spreca »

znak za jesacki prelaz iza pjesackog :mrgreen:
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#8563 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by dadoka84 »

Ako se ko sjeća priče o Ivazoviću i A transverzali samo da znate da je dotični otvorio cafe restoran koji se poetično zove "A transverzala" :)
Last edited by dadoka84 on 04/08/2019 03:23, edited 2 times in total.
User avatar
Better Man
Posts: 18728
Joined: 01/10/2006 20:10

#8564 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Better Man »

Svaka rekonstrukcija i obnova saobraćajnica se radi amaterski i predstavlja klasično pranje novca. Ni jedna saobraćajnica koja se uradila nije izdržala godinu dana da se ne krenu pojavljivati rupe, ispucan asfalt itd.
User avatar
problemnatravunu
Posts: 18744
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#8565 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by problemnatravunu »

Da, to je ona priča o KORUPCIJI, kao najvećem zlu jednog društva, sve uništi i popljačka javne resurse.....
User avatar
Thorgerson
Posts: 9900
Joined: 15/04/2015 11:26

#8568 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Thorgerson »

Ok, ali zar ne treba da neko strucno lice procjeni da li tu ide kocka tj da se pravi onako kako je bilo ili cemo sad slušati šta komšija Nusret kaže, dedera ti nama ovo hasfaltiraj.

Nebitno bilo Nusret u pravu ili ne. Nije njegovo da određuje šta i kako.
User avatar
alibaba_i_30_godina
Posts: 16995
Joined: 16/01/2010 19:15

#8569 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by alibaba_i_30_godina »

Joj tačno mi se place... Vidi sta rade. :-)
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#8570 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by JThomas »

i zarez je tako postavljen da (u toj rečenici) nije jasno jesu li građani insistirali na asfaltu ili na kocki... :mrgreen:

a firma slučajno ista kao za čuveni kiosk...
User avatar
nepass1
Posts: 14671
Joined: 06/07/2017 07:35

#8571 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by nepass1 »

asfalt normalno, razjebase se auta niz kocku.
kakaljin
Posts: 13493
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#8572 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by kakaljin »

Unistise zastitni znak kovaca, kocku su trebali vratiti a prije toga dobro podlogu napraviti.
neki
Posts: 7952
Joined: 17/02/2005 07:57

#8573 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by neki »

Šta fali asfaltu? Koja korist od kocke? Nemojte mi molim vas o autentičnosti...jer starije je alipašino od 95% kuća na Kovačima
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#8574 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by bitanga_sa_otesa »

joj supljatora i zastitnih znakova :roll: :-) kakva ba kocka pa nije srednji vijek da vozimo konjska kola,vec aluminijske lafete ,razjebase ljudi kugle i krajnice...ok za neko setaliste ili ulicu zatvorenu za saobracaj ali ovako.. :run:
i na vilsonovom je bila kocka pa je vise nema...
User avatar
alibaba_i_30_godina
Posts: 16995
Joined: 16/01/2010 19:15

#8575 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by alibaba_i_30_godina »

O sve neki modernjaci, fina gradska raja. Nemojte kocki, nismo u srednjem vijeku priča.

Pola Evrope i evropskih gradova u ovim kockama, samo kod nas seljački. Standardno. :-)
Post Reply