Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
-
Pedja Kojovic
- Posts: 2920
- Joined: 26/02/2009 18:27
#8526 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
antimobbing
Zasto?
Pa zato sto su se politicke stranke na vlasti u zadnjih 20 godina pobrinule da putem medija koje kontrolisu u proces demokratskog izbora uvedu metode koje glasace onemugucuju da donesu racionalnu politicku odluku.(Nedostatak informacija, manipulacija istinom - vidljivo i na ovom forumu, ili strah, recimo).
p.k.
Zasto?
Pa zato sto su se politicke stranke na vlasti u zadnjih 20 godina pobrinule da putem medija koje kontrolisu u proces demokratskog izbora uvedu metode koje glasace onemugucuju da donesu racionalnu politicku odluku.(Nedostatak informacija, manipulacija istinom - vidljivo i na ovom forumu, ili strah, recimo).
p.k.
- nosara
- Posts: 22696
- Joined: 30/03/2005 12:10
- Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija
#8527 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Jel' to neko brani Nasoj stranci da malo poveca ulog...? Dobili ste glasova koliko ste dobili, imate clanstvo, pa zapalite vatru... Zatalasajte koliko mozete, neka barem oni, koji su jucer za vas glasali, osjete da ste zivi...Pedja Kojovic wrote:nosara
Da bi se "vlast valjala ulicom" neophodno je da gradjani imaju nadu da je promjena moguca, a upravo sam pisao o stanju te nade u nasem drustvu.
Mislim da je veliki dio naseg problema u tome sto stranke i politicari govore ono sto misle da narod zeli da cuje, a ne ono sto je dobro/potrebno/neophodno uraditi za sve i za svakog od nas i na duze staze.
p.k.
Malo morgen, znam...
- antimobbing
- Posts: 2693
- Joined: 10/11/2009 22:54
- Location: Gdje je percepcija Dženeta za 2% Koruptokracije, Džehenem za 98% BiH populacije.
#8528 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Odgovor je tako jednostavan – novac!Pedja Kojovic wrote:antimobbing
Zasto?
Pa zato sto su se politicke stranke na vlasti u zadnjih 20 godina pobrinule da putem medija koje kontrolisu u proces demokratskog izbora uvedu metode koje glasace onemugucuju da donesu racionalnu politicku odluku.(Nedostatak informacija, manipulacija istinom - vidljivo i na ovom forumu, ili strah, recimo).
p.k.
Sve se kontroliše preko novca ...
Zato i kažem da hadum ne može uspjeti u braku niti pošten i kokuz u politici …
Stoga, nemoj da te čudi zbog čega su ljudi i rezignirani vašim zadnjim elitističkim potezom …
Last edited by antimobbing on 31/07/2012 14:07, edited 2 times in total.
-
Pedja Kojovic
- Posts: 2920
- Joined: 26/02/2009 18:27
#8529 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
antimobbing
Mozda nisam bio precizan u prethodnom postu.
Ja licno smatram da vlast koja bi se formirala kao rezultat velikog socijalnog bunta nije ono sto nam treba u ovom trenutku.
p.k.
Mozda nisam bio precizan u prethodnom postu.
Ja licno smatram da vlast koja bi se formirala kao rezultat velikog socijalnog bunta nije ono sto nam treba u ovom trenutku.
p.k.
- antimobbing
- Posts: 2693
- Joined: 10/11/2009 22:54
- Location: Gdje je percepcija Dženeta za 2% Koruptokracije, Džehenem za 98% BiH populacije.
#8530 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Pedja Kojovic wrote:antimobbing
Mozda nisam bio precizan u prethodnom postu.
Ja licno smatram da vlast koja bi se formirala kao rezultat velikog socijalnog bunta nije ono sto nam treba u ovom trenutku.
p.k.
Dobro vam je ovo gore napisao @nosaranosara wrote: Povedite mase na kordone, pa necete bit isti, majstore...![]()
Umjesto da se ženite kao pravi muškarci - vi se bogato PR udajete!
- drndalo
- Posts: 25040
- Joined: 26/06/2006 16:34
- Location: Sarajevo
#8531 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Da se ne lazemo, vi ne mozete na ovom stadiju povesti veliki socijalni bunt, posebno ne toliki da bi rezultirao promjenom vlasti, ali da biste mogli i trebali raditi na tome da pokusate pomoci dijelu naroda (svih) koji nisu zadovoljni ovakvim stanjem da to jasno i javno artikulisu, i prenesu dalje, mogli biste... Iz svega toga mogli biste imati samo vise glasova prvom iducom prigodom...Pedja Kojovic wrote:antimobbing
Mozda nisam bio precizan u prethodnom postu.
Ja licno smatram da vlast koja bi se formirala kao rezultat velikog socijalnog bunta nije ono sto nam treba u ovom trenutku.
p.k.
-
Pedja Kojovic
- Posts: 2920
- Joined: 26/02/2009 18:27
#8532 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
antimobbing
Zadnja recenica u prethodnom postu je svemu sto se ranije napisali dala jedan potpuno novi smisao.
p.k.
Zadnja recenica u prethodnom postu je svemu sto se ranije napisali dala jedan potpuno novi smisao.
p.k.
-
Pedja Kojovic
- Posts: 2920
- Joined: 26/02/2009 18:27
#8533 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
drndalo
Predstojeci lokalni izbori su prilika da se bunt protiv sadasnjih partija na vlasti ili njihovih odluka iskaze na najdemokratskiji i najefikasniji nacin.
Drugim rijecima, od svih, najdraza mi je demokratska revolucija.
Zaboravih.
Oni glasaci koji izbore dozivljavaju kao trku politickih subjekata, a cin glasanja kao kladjenje na pobjednika dijele politicke stranke na velike i male, jake i slabe.
Oni koji izbore dozivljavaju kao priliku da iskazu svoj licni politicki stav djele ih na onu za koje ce glasati i one za koje nece.
p.k.
Predstojeci lokalni izbori su prilika da se bunt protiv sadasnjih partija na vlasti ili njihovih odluka iskaze na najdemokratskiji i najefikasniji nacin.
Drugim rijecima, od svih, najdraza mi je demokratska revolucija.
Zaboravih.
Oni glasaci koji izbore dozivljavaju kao trku politickih subjekata, a cin glasanja kao kladjenje na pobjednika dijele politicke stranke na velike i male, jake i slabe.
Oni koji izbore dozivljavaju kao priliku da iskazu svoj licni politicki stav djele ih na onu za koje ce glasati i one za koje nece.
p.k.
Last edited by Pedja Kojovic on 31/07/2012 14:29, edited 1 time in total.
- drndalo
- Posts: 25040
- Joined: 26/06/2006 16:34
- Location: Sarajevo
#8534 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
I meni, samo mora neko malo to kanalisati... Ili pomoci kao katalizator... 
- nosara
- Posts: 22696
- Joined: 30/03/2005 12:10
- Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija
#8535 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Pedja Kojovic wrote:drndalo
Predstojeci lokalni izbori su prilika da se bunt protiv sadasnjih partija na vlasti ili njihovih odluka iskaze na najdemokratskiji i najefikasniji nacin.
Drugim rijecima, od svih, najdraza mi je demokratska revolucija.
p.k.
- antimobbing
- Posts: 2693
- Joined: 10/11/2009 22:54
- Location: Gdje je percepcija Dženeta za 2% Koruptokracije, Džehenem za 98% BiH populacije.
#8536 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Nadam se da sam vam otvorio oči …Pedja Kojovic wrote:antimobbing
Zadnja recenica u prethodnom postu je svemu sto se ranije napisali dala jedan potpuno novi smisao.
p.k.
Nikad ne bih glasao za kuću u kojoj će domaćin umjesto farmerki nositi suknju …
Stoga, ni ekstremno super bogata ratno profiterska nadri-elita - ne može biti moj predstavnik jer neće u potpunosti moći shvatiti moje čisto egzistencijalne potrebe za koje mi treba dvadeset života da bih zaradio samo djelić onoga što su isti sasvim nelegalno preko noći stekli u najgore doba stvaranja naše države, a to je rat, smrt, ranjavanje, mučenje i ubijanje našeg naroda …
U njima ne vidim svoga prijatelja niti predstavnika kao što to možda vi vidite …
- sabina1
- Posts: 8203
- Joined: 24/11/2010 20:44
- Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
- Contact:
#8537 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Život definitivno donosi razočarenja libero. Izgleda da nismo važni ni ti ni ja niti još par miliona unesrećenih ljudi ove zemlje. :-(. Možda je i bolje ovako - da se pridružimo valteru i svim ostalim valterima i da čekamo nešto u nadi da nećemo biti uništeni...ali mrcvaljenje će još dugo trajati-LIBERO- wrote:Pa nije li stav i glavnog odbora cim je vec odredjeno ime i prezime PR-a stranke. To nikako samoincijativno nije mogao uraditi jedan covjek.stric wrote:Libero
ne znam kakko si lično mišljenje (PK), koji jeste visoko pozicionirani član NS, mogao pretvoriti u stav Glavnoh odbora ili nekog drugog organa stranke
stric
Sada spinujes i ti Pedja. Niko ne dovodi u pitanje, dobrovoljno i smaovoljno uclanjenje te osobe u NS kao stranku slobodnih individualaca, ali svakako, neki od nas, dovode u pitanje postavljane te osobe na mjesto PR-a, sto je fakticki osoba preko koje se, narocito kroz kampanju za izbore, gleda na neku stranku.Pedja Kojovic wrote:Ovdje - u ovoj citavoj prici - se uopste ne radi o tome da li se nekome svidja ili ne svidja to sto se Emina Ganic odlucila uclaniti u Nasu stranku. Ovdje se radi o njenom gradjanskom pravu da se uclani u Nasu stranku. Statut Nase stranke propisuje razloge zbog kojih neko ne moze postati nas clan i ta pravila vaze podjednako za sve gradjane BiH.
Ja nikada ne bih pristao biti clan politicke stranke koja bi arbitrarno uskratila to pravo nekom pojedincu.
Pravo na individualnost, na izbor licnog ideniteta, odbijanje kolektivne kao i krivnje zbog asocijacije, prezumpcija nevinosti i postivanja dostojanstva svake individue su, izmedju ostalih, postulati Nase stranke.
p.k.
I ovo ti je teza po kojoj branis porodicu Ganic i njihov nacin funkcionisanja, poslovanja i uspona?? Odlicno, sada sam itekako uvjeren da si jako jako subjektivan i zbog licnog prijateljstva sa EG zapravo sve ovo pokusavas preformulisati na nacin na koji to radis.Pedja Kojovic wrote:
Nase drustvo vec odavno a i sada u skoro svim aspektima funkcionise po "principima" koje neki forumasi zagovaraju.
Obrazovanje, dobivanje posla, tenderi,itd uglavnom zanemaruju uslovu propisane zakonima i pravilnicima i sansu dobivaju oni koji se nekome "svidjaju" zbog ovog ili onog razloga ili su u asocijaciji sa ovim ili onim.
Ja se izvinjavam jos jednom Zagazaga, jer ima upozorenje da se prestane pricati o vome sto sam djelomicno morao spomenuti.
I dodao bih jos. U par navrata se moglo osjetiti neki vid pocjenjivackog odnosa, tipa: vi nista ne shvatate, mi smo tu neprikosnoveni autoriteti, nista vam nije jasno, vasi intelektualni(ne)kapaciteti ne mogu asorbovati sve ovo i slicno. To zaista moze da izazove osjecaj da na sve oko sebe gledas sa neke visine, pocjenjivacki. Za mene je to velko razocarenje kada si Ti Pedja u pitanju.
No dobro. Zivot i jeste sazet i od razocarenja, izmedju ostalog
Niko nema pravo da uskrati članstvo bilo kome - to je apsolutno jasno i neosporno.
No niko nema pravo javno reći da je NOV , da želi NOVI PRISTUP VLASTI , NOVI PRISTUP upravljanju svima nama a da u vlastiti sistem inflitira ljude KOJI SU KREIRALI sistem u kom se gušimo , sistem u kom siromašni plaču,unesrećeni umiru zbog nedostatka novca,sistem prepun nepravde,laži,korupcije,tajkunizma,kvazipatriotizma,štele,gaženja radničkih prava,sistem u kom svaki dan kreiramo deficit , sistem u kom se naša zemlja raspada zbog neodgovornosti , bahatosti i korupcije nosilaca sistema , sistem koji ne bi preporučili ni našim neprijateljima koliko je zla nanio nama od dana kada je rat završen.
I osoba koju smo komentirali se nikada JAVNO NIJE ODREKLA niti sistema,niti ideologije niti stranke niti stanja u društvu što je potpuno jasno - jer je to sve KREIRAO I POSTAVIO njen otac.
Ona JESTE TO sve dok JAVNO NE KRITIKUJE politiku koju je izumio njen otac (zajedno sa ostalim dakako)
Da je imala JAVNI PREZIR i kritiku tog sistema i politike - pa da razumijemo ovako - ne razumijemo.
zagazaga - oprostite zbog "trolovanja" imala sam ovo na duši i morala sam reći jer sam SILNO razočarana a žao mi je sada svakog slova koje sam ranije napisala na ovoj temi ne zbog ljudi nego zbog nade.
libero najsrdačnije Vas pozdravljam i zahvaljujem na "razumjevanju" - iskreno se nadam da ćemo i dalje čitati međusobne postove na drugim temama.
EDIT : Napisala sam sijaset rečenica o vama - afirmativnih i iskrenih. Nemate pojma koliko mi je bilo drago što postojite , što bi ste možda i preuzeli ovu zemlju sutra. Nemate pojma koliko sam bila ponosna na vas zbog principa i racionalog razmišljanja. zato sam bila oduševljena.
Valjda sam "zaradila" toliko kredita da vam od srca uputim kritiku zbog ovog postupka , od srca zbog vaše koristi , zbog vašeg napretka : NAŠA STRANKA SRAM VAS BILO.
Last edited by sabina1 on 31/07/2012 16:16, edited 1 time in total.
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#8538 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Na tebe i ne računaju. Nisi ciljna grupa.antimobbing wrote:
ekstremno super bogata ratno profiterska nadri-elita - ne može biti moj predstavnik jer neće u potpunosti moći shvatiti moje čisto egzistencijalne potrebe za koje mi treba dvadeset života da bih zaradio samo djelić onoga što su isti sasvim nelegalno preko noći stekli u najgore doba stvaranja naše države, a to je rat, smrt, ranjavanje, mučenje i ubijanje našeg naroda …
U njima ne vidim svoga prijatelja niti predstavnika kao što to možda vi vidite …
- amphora
- Posts: 1020
- Joined: 01/06/2012 21:01
#8539 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Ne shvatam kako neko može očekivati da liberalna partija pokrene socijalni bunt. Gdje je to viša srednja klasa i elita povela socijani bunt? Ne shvatam ni zašto se čudite što je "elita" dobrodošla u liberalnu partiju.
Kakav socijalni bunt?! Sindikat u ovoj državi ne postoji, a "radnička klasa" nam na apaurinima.
Ja sam jedno vrijeme razmišljala da glasam za NS, ali sam shvatila kao što Banksy reče, da nisam ciljna grupa.
Kakav socijalni bunt?! Sindikat u ovoj državi ne postoji, a "radnička klasa" nam na apaurinima.
Ja sam jedno vrijeme razmišljala da glasam za NS, ali sam shvatila kao što Banksy reče, da nisam ciljna grupa.
-
catania
- Posts: 23
- Joined: 31/07/2012 09:10
#8540 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Tja, meni se čini da je korz Ganićku ovdje isplival,o pravo pitanje za neke od članova ili simpatizera NS. Da li onu NS vide kao stranku koja zaista može da pokrene procese, mobilizira ljude, bude neka vrsta pokreta ili kao elitističku stranku, čije že članstvo samozadovoljno sebe gledati u ogledalu i ponavljati, vidi nas što smo drugačiji, pametniji, moralniji od drugih. I sudeći po nekim postovima ova druga opcija ima više zagovornika. Što zapravo i ne čudi, mnogo je udobnija pozicija i više prija egu.Lud i ponosan wrote:
Prvo, niko nije govorio o zabrani Emini Ganic da bude clan Nase stranke, na to svakako ima pravo, kao uostalom bilo ko iz ove zemlje. Ono sto je sporno jeste njen angazman u stranci, odnosno aktivna uloga. Ne smatram da ce donijeti bilo sta dobrog kao PR, naprotiv, kod vecine simpatizera izaziva neki drugi osjecaj.
Puno pametnije bi bilo aktivirati Bojana Bajica na bilo koji nacin, kao i mnoge druge koji su uz stranku od njenog osnivanja, a nisu nista manje sposobni od pomenute. Jedino nemaju takvu pozadinu.
-
catania
- Posts: 23
- Joined: 31/07/2012 09:10
#8541 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Lud i ponosan wrote:O tome upravo i razmisljam.catania wrote:
Tja, meni se čini da je korz Ganićku ovdje isplival,o pravo pitanje za neke od članova ili simpatizera NS. Da li onu NS vide kao stranku koja zaista može da pokrene procese, mobilizira ljude, bude neka vrsta pokreta ili kao elitističku stranku, čije že članstvo samozadovoljno sebe gledati u ogledalu i ponavljati, vidi nas što smo drugačiji, pametniji, moralniji od drugih. I sudeći po nekim postovima ova druga opcija ima više zagovornika. Što zapravo i ne čudi, mnogo je udobnija pozicija i više prija egu.
Ako se nastavi trend stvaranja Visokog drustva i kvazi elite oko same stranke, to nece dati dobre rezultate kod obicnog puka. Naravno, taj puk predstavlja obrazovanu i mladu "raju" koja razmislja svojom glavom (to je valjda ciljana grupa NS-a), ali se istovremeno gnusa tog potencijalnog obruca.
Ako postane trend skorojevica priklanjanje stranci iz neke vrste populizma, ja to svakako necu podrzati. Armija je mladih i sposobnih u ovoj zemlji koji nemaju sansu, zato sto nisu pododobni i nemaju stranacku podrsku.
NS dozivljavam kao novu snagu koja moze aktivirati skrivene sklopke u mozgovima vecine i pokrenuti stvari na bolje, dozivljavam je i kroz angazman Pedje Kojovica i sigurno da bih bio nesretan kada bi se ispostavilo da sam u krivu. Vrijeme ce pokazati koliko je moja naivnost opravdana.
Pročitaj ponovno svoj post i pogledaj, ima li u njemu onog elitizma o kojem sam ja pisao (a i ti na određen načiN)
- Corto Maltese
- Posts: 7180
- Joined: 15/11/2005 08:47
- Location: Sarajevo
- Contact:
#8542 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Na tragu gomile mahalskih komentara sa prethodne dvije stranice, sve mi je jasniji moj drug koji je proljetos organizovao veoma raskošnu proslavu onoga što je nazvao "najvažniji jubilej u životu". 20 punih godina otkada njegova noga na Balkan nije kročila.
- ultima_palabra
- Posts: 59303
- Joined: 15/12/2008 16:53
#8543 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Viša srednja klasa i elita imaju dovoljno svojih stranaka u BiH... ako NS cilja na tu biračku bazu, onda su se zajebali u startu, nikad oni ne mogu toj ekipi pružiti koliko aktuelni vlastodršciamphora wrote:Ne shvatam kako neko može očekivati da liberalna partija pokrene socijalni bunt. Gdje je to viša srednja klasa i elita povela socijani bunt? Ne shvatam ni zašto se čudite što je "elita" dobrodošla u liberalnu partiju.
Kakav socijalni bunt?! Sindikat u ovoj državi ne postoji, a "radnička klasa" nam na apaurinima.
Ja sam jedno vrijeme razmišljala da glasam za NS, ali sam shvatila kao što Banksy reče, da nisam ciljna grupa.
Treba malo zagrnuti rukave i navući čizme, isprljati auto po seoskim putevima, sići u okno rudnika da bi se aktivirala masa u ovoj državi... koliko god ja cijenio Danisa, Dinu i Peđu u njihovim branšama, ne čine mi se kao takvi likovi.
-
Pedja Kojovic
- Posts: 2920
- Joined: 26/02/2009 18:27
#8544 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Pedja Kojovic wrote:Ovdje - u ovoj citavoj prici - se uopste ne radi o tome da li se nekome svidja ili ne svidja to sto se Emina Ganic odlucila uclaniti u Nasu stranku. Ovdje se radi o njenom gradjanskom pravu da se uclani u Nasu stranku. Statut Nase stranke propisuje razloge zbog kojih neko ne moze postati nas clan i ta pravila vaze podjednako za sve gradjane BiH.
Ja nikada ne bih pristao biti clan politicke stranke koja bi arbitrarno uskratila to pravo nekom pojedincu.
Pravo na individualnost, na izbor licnog ideniteta, odbijanje kolektivne kao i krivnje zbog asocijacije, prezumpcija nevinosti i postivanja dostojanstva svake individue su, izmedju ostalih, postulati Nase stranke.
Cinjenica da forum dopusta depersonalizovanu komunikaciju moze i treba stvoriti prostor u kome se diskusije vode iskljucivo na osnovu argumenata. Narocito u etnicki podjeljenom drustvu u kojem se etnicka pripadnost, na osnovu predrasuda, identifikuje sa politickim opredjeljenjem. (Iz istog razloga zbog kojih su slova zajednicka i cirilici i latinici izabrana za registarske oznake. Napisati da "svi znamo da je neko lopov" nije argument.
Argumenti sa kojima se vrsi napad na njen karakter govore vise o psiholosko ideoloskom stanju autora.
(O cemu se zapravo radi kad forumas postavi pitanje ( Koliki je pausal u SKS?) - dobije od mene odgovor(800km) - a potom na ovoj ili na drugim temama i dalje siri neistinu (5000km) - prosudite sami).
Nase drustvo vec odavno a i sada u skoro svim aspektima funkcionise po "principima" koje neki forumasi zagovaraju.
Obrazovanje, dobivanje posla, tenderi,itd uglavnom zanemaruju uslovu propisane zakonima i pravilnicima i sansu dobivaju oni koji se nekome "svidjaju" zbog ovog ili onog razloga ili su u asocijaciji sa ovim ili onim.
Autoritet vlasti proizlazi iz moralnosti s kojom se ona vrsi i meni je jasno da se u zemlji u kojoj javni tuzioci javno objave
da imaju cvrste dokaze da je pocinjeno krivicno djelo da bi potom, bez skoro ikakvog objasnjenja, odustali od optuznice (afera "Reket", recimo) ne moze ocekivati da se gradjani drugacije ponasaju. Mi so vec godinama, iz dana u dan, "zapljusnuti" skandalima bez sudskog epiloga. Time je stvorena drustvena atmosfera - duh vremena - u kojoj je svakoga moguce optuziti za bilo sta bez ikakvih posljedica. Medijske imperije su izgradjene na tom principu. (Recimo, Dnevni Avaz, Oslobodjenje, "60 minuta").
Poenta. (Koju sam, doduse, vec jednom iznio na ovom forumu).
Sirenje osjecaja apatije i velicanje cinizma kao "cool" moralne pozicije su jedini uspjesan zajednicki projekat svih partija koje su bile i jesu na vlasti i koje imaju svoje medije. Njihov, konacni, cilj je stvaranje atmosfere u kojoj se gradjani osjecaju potpuno nemocno da bilo sta promjene i u kojoj na izbore izlaze samo njihovi vjerni glasaci. Jedan od najefikasnijih nacina sprijecavanja "demokratske, izborne, revolucije" je "ogadjivanje politike" i sirenje teze da su "svi isti".
U sociologiji i politickim naukama pojam drustveni kapital oznacava spremnost gradjanina jedne zemlje da se licno angazuje u ostvarivanju ciljeva koji direktno, primarno, koriste zajednici, a samo indirektno njemu.
Taj kapital je danas u nasoj zemlji na vrlo niskom nivou.
Prethodnih nekoliko stranica ovog foruma moglo bi posluziti ne samo kao dokaz toj konstataciji nego i ukazati na razloge zbog kojih stanje takvo.
Osnov za moralni odnos prema drugoj osobi, kategoricki imperativ koji - kolokvijalno receno - od nas zahtjeva da jedni druge tretiramo na nacin na koji i mi zelimo biti tretirani od drugih je anuliran i zamjenjen principom "svi protiv svih" ili
"svako protiv svakoga".
Najteza od svih reformi naseg drustva koje nas cekaju se odnosi upravo na ovo o cemu sam pisao u zadnjem pasusu.
Naravno, to samo pod uslovom da nam je cilj da jednog dana zivimo bezbjedno i lijepo u ovoj zemlji.
p.k.
-
Pedja Kojovic
- Posts: 2920
- Joined: 26/02/2009 18:27
#8545 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Pedja Kojovic wrote:libero
Ja bih volio da stranacki organi odluce da je Emina Ganic zvanicni PR Nase stranke i da, naravno, ona pristane da to radi.
Posto mislim da to - zbog njene zelje- nece biti ni predlozeno, najmanje sto se nadam je ono sto sam i napisao- da ocekujem da ce nam pomoci da bolje organizujemo taj segment.
(Nisam u prilici da trazim svoj originalni post o Emini Ganic i provjerim da li sam napisao da ce Emina Ganic biti glasnogovornik stranke).
Nisam, ali ko zna sta ce biti u buducnosti, prijatelj sa Eminom Ganic. Zapravo, prvi put sam imao priliku da duze razgovaram s njom upravo povodom njenog ulaska u NS.
p.k.
-
Pedja Kojovic
- Posts: 2920
- Joined: 26/02/2009 18:27
#8546 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
ultima palabra
Sasvim sigurno da moze bolje i vise ali moram da kazem;
prilicnu smo kilometrazu Dino, Danis, Dennis (pa i ja) napravili radeci upravo to o cemu govorite.
p.k.
Sasvim sigurno da moze bolje i vise ali moram da kazem;
prilicnu smo kilometrazu Dino, Danis, Dennis (pa i ja) napravili radeci upravo to o cemu govorite.
p.k.
- sabina1
- Posts: 8203
- Joined: 24/11/2010 20:44
- Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
- Contact:
#8547 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Pročitala sam mnogo vaših postova , gdje ste kao vihor "probijal" SDP-ovske utvrde odbrane njihove "politike", i iako sam sama bila mnogo razočarana u iste , nisam shvatala odakle Vam toliki motiv da uporno vodite sve te rasprave.Corto Maltese wrote:Na tragu gomile mahalskih komentara sa prethodne dvije stranice, sve mi je jasniji moj drug koji je proljetos organizovao veoma raskošnu proslavu onoga što je nazvao "najvažniji jubilej u životu". 20 punih godina otkada njegova noga na Balkan nije kročila.
Tek sada shvatam odakle vam motiv , tek sada shvatam da ste se u njih razočarali mnogo više nego ja i tek sada shvatam zašto je politika takva kakva jeste.
Jer sam do srži razočarana ovim "imenovanjem" ili "prijedlogom" (da bar hoće ostati samo neuspio i neduhovit "prijedlog"
Moj motiv se naravno neće pretvoriti u silne rasprave ali hoće u šutnju. Milsim da ću tako nanijeti manje štete jer nikome ali nikome ne želim štetu - naprotiv
@lud i ponosan - upravu ste 100% , uopšte nije "fol" u mahali.
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#8548 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Zar imaju? Koja je to nominalna stranka srednje klase?ultima_palabra wrote:Viša srednja klasa i elita imaju dovoljno svojih stranaka u BiH... ako NS cilja na tu biračku bazu, onda su se zajebali u startu, nikad oni ne mogu toj ekipi pružiti koliko aktuelni vlastodršciamphora wrote:Ne shvatam kako neko može očekivati da liberalna partija pokrene socijalni bunt. Gdje je to viša srednja klasa i elita povela socijani bunt? Ne shvatam ni zašto se čudite što je "elita" dobrodošla u liberalnu partiju.
Kakav socijalni bunt?! Sindikat u ovoj državi ne postoji, a "radnička klasa" nam na apaurinima.
Ja sam jedno vrijeme razmišljala da glasam za NS, ali sam shvatila kao što Banksy reče, da nisam ciljna grupa.![]()
Treba malo zagrnuti rukave i navući čizme, isprljati auto po seoskim putevima, sići u okno rudnika da bi se aktivirala masa u ovoj državi... koliko god ja cijenio Danisa, Dinu i Peđu u njihovim branšama, ne čine mi se kao takvi likovi.
Veci je problem sto gotovo vise nema iste, ali to je druga tema. NS je sto jeste, da sidju u okno kritika bi bila da su populisti.
- ultima_palabra
- Posts: 59303
- Joined: 15/12/2008 16:53
#8549 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Hajde drago mi je da se varamPedja Kojovic wrote:ultima palabra
Sasvim sigurno da moze bolje i vise ali moram da kazem;
prilicnu smo kilometrazu Dino, Danis, Dennis (pa i ja) napravili radeci upravo to o cemu govorite.
p.k.
- Sezam
- Posts: 3412
- Joined: 03/08/2006 20:30
#8550 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Svega mi, ovoliko usplahirenosti i naprasnih reakcija ne vidjeh jos od kad SA-x promjeni ime u Klix
Realno, ulazak E.G. u Nasu Stranku ce dugorocno samo donijeti pozitivne rezultate za NS.
Recimo samo da ce vec u startu imati bolji PR u svjetskim medijima i centrima moci od sve i jedne partije na prostoru BiH. Samim tim i donacije ce lakse pristizati u partijaku kasu...itd itd
Fudbalskim zargonom, fantasticno pojacanje
Realno, ulazak E.G. u Nasu Stranku ce dugorocno samo donijeti pozitivne rezultate za NS.
Recimo samo da ce vec u startu imati bolji PR u svjetskim medijima i centrima moci od sve i jedne partije na prostoru BiH. Samim tim i donacije ce lakse pristizati u partijaku kasu...itd itd
Fudbalskim zargonom, fantasticno pojacanje
