Šta trenutno čitate?

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

Post Reply

Citate?

Sa zadovoljstvom!
1198
91%
Dovoljno je sto moram citat titlove na TV-u...
123
9%
 
Total votes: 1321

User avatar
aux
Posts: 939
Joined: 25/04/2011 21:30

#8526 Re: Šta trenutno čitate?

Post by aux »

Image

Zavrsni dio Igre gladi i ne sumljam da ce biti zanimljiva i dobra kao prethodne dvije....sve u svemu odlicna trilogija
Last edited by aux on 06/12/2014 13:27, edited 1 time in total.
User avatar
sadmire
Posts: 2401
Joined: 28/01/2008 15:38
Location: zemlja galebova

#8527 Re: Šta trenutno čitate?

Post by sadmire »

Kalendar Maja-Z. Feric, odlicna...a pored nje jos i Muzej nevinosti od Pamuka, za sada nije losa...
User avatar
Ultravox
Posts: 1209
Joined: 18/05/2011 13:02

#8528 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Ultravox »

Image
Romanija
Posts: 2563
Joined: 02/10/2008 15:56
Location: Brexitland

#8529 The Goldfinch :: Donna Tartt

Post by Romanija »

Image
User avatar
cls
Posts: 901
Joined: 04/02/2010 16:11

#8530 Re: Šta trenutno čitate?

Post by cls »

Oliver James: Zajeb… su vas - kako preživjeti obiteljski život
groove
Posts: 4644
Joined: 13/10/2007 08:18

#8531 Re: Šta trenutno čitate?

Post by groove »

Image
User avatar
Digla_da_kreci
Posts: 6857
Joined: 01/05/2010 19:03

#8532 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Digla_da_kreci »

Procitala Alex by Pierre Lemaitre
Dobar i brutalan triler. Ljubitelji ovog zanra, preporuka! :thumbup:
Image

Narednu cu citati od nedavno preminule britanske knjizevnice P.D. James.
Do sada sam procitala njenih nekoliko knjiga, a za The Children of Men i film gledala. Skroz sam u raspolozenju citanja krimica i detektivskih misterioza. :D
Image
User avatar
sadmire
Posts: 2401
Joined: 28/01/2008 15:38
Location: zemlja galebova

#8533 Re: Šta trenutno čitate?

Post by sadmire »

J. Jonasson - Die Analphabetin, die rechnen konnte
Ne znam sada da li je prevedena i kod nas, ali se cini jos genijalnijom i ludjom od Stogodisnjaka koji je skocio kroz prozor i nestao
User avatar
aux
Posts: 939
Joined: 25/04/2011 21:30

#8534 Re: Šta trenutno čitate?

Post by aux »

Image

Ocekujem dosta tesku ali jako kvalitetnu knjigu :thumbup:
User avatar
Truba
Posts: 93801
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#8535 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Truba »

Image
davno čito 1998
većine se ne sjećam
čitao ponovno 2004. kad sam išao na more i stigao negdje do 40. str nije mi nešto leglo odustao
sad čitam ponovo
stil je ok samo nekako prevod dosta lupa ( iako to rijetko skontam)
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#8536 Re: Šta trenutno čitate?

Post by KatarinaKosaca »

Upravo procitala "Treci metak". Vise sam ocekivala saznati ali za 10KM koliko kosta ok je imati kao dokument
User avatar
aux
Posts: 939
Joined: 25/04/2011 21:30

#8537 Re: Šta trenutno čitate?

Post by aux »

Image

Danas poceo i dosad sam odusevljen,odlicna knjiga sa vrlo zanimljivom radnjom
User avatar
simonese
Posts: 7025
Joined: 05/12/2007 08:51
Location: Holy South

#8538 Re: Šta trenutno čitate?

Post by simonese »

napokon stigla
Image
User avatar
Bansuri
Posts: 491
Joined: 13/10/2013 00:36

#8539 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Bansuri »

Black swan wrote:Image
davno čito 1998
većine se ne sjećam
čitao ponovno 2004. kad sam išao na more i stigao negdje do 40. str nije mi nešto leglo odustao
sad čitam ponovo
stil je ok samo nekako prevod dosta lupa ( iako to rijetko skontam)
ko je radio cover? piše li? mogu dobit info?

odlično jeee
User avatar
Truba
Posts: 93801
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#8540 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Truba »

izdavačka kuća kentaur je imala tradiciju da na svoje naslovnice na stavlja naručene radove nego već "etablirane"
umjetnike
većinom detalje nekih umjetničkih djela koji često nemaju nikakve veze s radnjom u knjizi ali su istovremeno
nevjerovatno FENOMENALNI

kako sam pročitao unutar naslovnice piše Bonan Bem (detalj)
to je sve

pogledaj i ostale kentaur naslovnice... to su prave umjetničke instalacije :D
User avatar
Digla_da_kreci
Posts: 6857
Joined: 01/05/2010 19:03

#8541 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Digla_da_kreci »

simonese wrote:napokon stigla http://i61.klix.com/23l0dc8.jpg
Hoces molim te napisati dojmove kada je procitas, King je na goodreadsu osvojio nagradu u kategoriji mystery/thriller za ovu knjigu i zanima me kakva je.

Sinoc sam pocela citati Six easy pieces/Richard Feynman i jedva sam se natjerala ici spavati. Koji je on meni genijalac... najbolja sto mi je ostala u sjecanju je Surely you're joking, Mr. Feynman! a potom Sta te briga sta drugi misle ili tako nesto, zaboravila sam. Zeljela bih od njega sve ikad sto postoji procitati. :D
User avatar
Bansuri
Posts: 491
Joined: 13/10/2013 00:36

#8542 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Bansuri »

Black swan wrote:izdavačka kuća kentaur je imala tradiciju da na svoje naslovnice na stavlja naručene radove nego već "etablirane"
umjetnike
većinom detalje nekih umjetničkih djela koji često nemaju nikakve veze s radnjom u knjizi ali su istovremeno
nevjerovatno FENOMENALNI

kako sam pročitao unutar naslovnice piše Bonan Bem (detalj)
to je sve

pogledaj i ostale kentaur naslovnice... to su prave umjetničke instalacije :D
hvala, zanimljivo :thumbup:

google nema nikakvu informaciju dalju, niti postoji iko ko se tak zove, štetaaa

fenomenalno je baš, za razliku od današnjih bože sačuvaj naslovnica, nadrealno, mirno i dinamično istovremeno, metafizička škola neka, ne mogu prestat gledat u to xd

hoš prodat? :D (hajde hajde)
User avatar
simonese
Posts: 7025
Joined: 05/12/2007 08:51
Location: Holy South

#8543 Re: Šta trenutno čitate?

Post by simonese »

Digla_da_kreci wrote:
simonese wrote:napokon stigla http://i61.klix.com/23l0dc8.jpg
Hoces molim te napisati dojmove kada je procitas, King je na goodreadsu osvojio nagradu u kategoriji mystery/thriller za ovu knjigu i zanima me kakva je.

Sinoc sam pocela citati Six easy pieces/Richard Feynman i jedva sam se natjerala ici spavati. Koji je on meni genijalac... najbolja sto mi je ostala u sjecanju je Surely you're joking, Mr. Feynman! a potom Sta te briga sta drugi misle ili tako nesto, zaboravila sam. Zeljela bih od njega sve ikad sto postoji procitati. :D
sto se tice Kinga slobodno procitaj i ovaj masterpiece kao i prethodna 2 "Dallas 1963" i nastavak od "The Shining" zvani "Doctor Sleep"
User avatar
Boateng
Posts: 1409
Joined: 15/02/2011 00:10

#8544 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Boateng »

Black swan wrote:izdavačka kuća kentaur je imala tradiciju da na svoje naslovnice na stavlja naručene radove nego već "etablirane"
umjetnike
većinom detalje nekih umjetničkih djela koji često nemaju nikakve veze s radnjom u knjizi ali su istovremeno
nevjerovatno FENOMENALNI

kako sam pročitao unutar naslovnice piše Bonan Bem (detalj)
to je sve

pogledaj i ostale kentaur naslovnice... to su prave umjetničke instalacije :D
http://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0% ... 0%B5%D0%BC
User avatar
Bansuri
Posts: 491
Joined: 13/10/2013 00:36

#8545 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Bansuri »

:lol: svaka čast i hvala
User avatar
Truba
Posts: 93801
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#8546 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Truba »

imaš ih na pijacama
bili su veliki tiraži 8000-10000 pa ih svaka šuša ima :D ko se imalo zanima za sf
ima i na piku ali nije to izdanje nego novije :D
User avatar
simonese
Posts: 7025
Joined: 05/12/2007 08:51
Location: Holy South

#8547 Re: Šta trenutno čitate?

Post by simonese »

02.06.2015

Image
vazna
Posts: 512
Joined: 19/10/2012 22:56

#8548 Re: Šta trenutno čitate?

Post by vazna »

Procitao "Lovac u Zitu", naredna na redu Amin Maalouf "Samarkand".
User avatar
cls
Posts: 901
Joined: 04/02/2010 16:11

#8549 Re: Šta trenutno čitate?

Post by cls »

Tumacenje prirode i psihe - Jung & Paul
User avatar
Bansuri
Posts: 491
Joined: 13/10/2013 00:36

#8550 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Bansuri »

Black swan wrote:imaš ih na pijacama
bili su veliki tiraži 8000-10000 pa ih svaka šuša ima :D ko se imalo zanima za sf
ima i na piku ali nije to izdanje nego novije :D
kako okrutno :D

valjda budem imala sreće
Post Reply